PDA

View Full Version : τι νουμερο ζιγκλερ,τωρα που βγηκε το snorkel.....



pantheman
06/04/2010, 09:38
απο το φιλτροκουτι του XR125L.....Ελα ρε μην γελατε ....το ξερω οτι ειναι πολυ μικρο, αλλα πιο ψηλο δεν μπορουσε να κουμανταρει η γυναικα μου,ναι γιαυτην το πηρα,και τωρα λεω μηπως αρχισω να το διασκεδαζω και γω καθολου


Λοιπον ξερεις κανεις τπτ δοκιμασμενο:smilea: :wave2: :beer:

DeusEx
06/04/2010, 10:26
ναι αμε, ειχα ενα τετοιο παλια ...

ειναι πολυ κλειστη η εξαγωγη-εξατμιση οποτε αν εβγαλες μονο το σνορκελ δεν νομιζω να χρειαζεται κατι παραπανω...

αμα θες να δεις βελτιωση, τωρα που μπαινει πιο ελευθερα αερας μεσα, βαλε μια ελευθερη εξατμιση κ πηγαινε σε εναν μηχανικο να στο ζιγκλερωσει ... εγω αυτο ειχα κανει

αλλα μην περιμενεις κ πολλα

:p

Εγω το ειχα σκασει τρελα λεφτα κ το ειχα μετανιωσει ... ολοσωμη εξατμιση, ελευθερο φιλτρο, μετατροπη σε super motard, πισω δισκοφρενο κτλ κτλ και ουσιαστικη βελτιωση δεν ειχα δει ...

pantheman
06/04/2010, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
ναι αμε, ειχα ενα τετοιο παλια ...

ειναι πολυ κλειστη η εξαγωγη-εξατμιση οποτε αν εβγαλες μονο το σνορκελ δεν νομιζω να χρειαζεται κατι παραπανω...

αμα θες να δεις βελτιωση, τωρα που μπαινει πιο ελευθερα αερας μεσα, βαλε μια ελευθερη εξατμιση κ πηγαινε σε εναν μηχανικο να στο ζιγκλερωσει ... εγω αυτο ειχα κανει

αλλα μην περιμενεις κ πολλα

:p

Εγω το ειχα σκασει τρελα λεφτα κ το ειχα μετανιωσει ... ολοσωμη εξατμιση, ελευθερο φιλτρο, μετατροπη σε super motard, πισω δισκοφρενο κτλ κτλ και ουσιαστικη βελτιωση δεν ειχα δει ...


εεε...δεν βγαζεις νοημα. Μια λες οτι δεν χρειαζετε τιποτα παραπανω και μια μου λες να παω να μου το ζιγκλερωσουν.
Τελος παντων ζιγκλερωμα θελω γιατι το μηχανακι εχει και αλλες στροφες να ανεβασει και με το στοκ ζιγκλερ δεν τις ανεβαζει και κανει σαν να μενει απο βενζινα , και ψαχνω το σωστο νουμερο ζιγκλερ , το ξερεις ναι η ου???

(η εξατμιση θα παραμεινει στοκ , το πολυ πολυ να δουλευτει η μπουκα του λαιμου αν εχει παραπανω κολληση και να ξεταπωθει)

DeusEx
06/04/2010, 10:51
Ας εξηγησω λοιπον να βγαλεις νοημα...

Απο την μια λεω - Αν βγαλεις μονο το σνορκελ κ δεν κανεις καμμια αλλη μετατροπη ΔΕΝ θεωρω απαραιτητο το ζιγκλερ

Απο την αλλη λεω - Αν βαλεις και ελευθερη εξατμιση(για ολοκληρωμενη βελτιωση) θεωρω απαραιτητο το ζιγκλερ

ΟΚ ?

pantheman
06/04/2010, 11:12
Εβγαλα το σνορκελ μονο μεχρι στιγμης, και το μηχανακι στο χουφτωμα του γκαζιου μενει απο βενζινα και ψιλομπερδευει.
Ξερεις τι νουμερο ζιγκλερ ειχε μπει στο δικο σου για να δουλευει σωστα? , εστω και με την εξατμιση που απο οτι καταλαβα του ειχες βαλει

DeusEx
06/04/2010, 13:28
δεν θυμαμαι το νουερο του ζιγκλερ δυστηχως ...

ego_o_idios
06/04/2010, 13:45
bale 10 noumera megalitero zigkler

DrBig
06/04/2010, 14:39
ειναι πολυ πιθανο να χρειαστει να σηκωσεις τη βελονα και οχι να αλλαξεις ζιγκλερ. Αν αλλαξεις ζιγκλερ το 10 παραπανω που ειπε autos_o_idios ειναι υπερβολικο, νομιζω. Αλλα παλι, δεν το ξερω το μηχανακι...

OldMan
07/04/2010, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Αν αλλαξεις ζιγκλερ το 10 παραπανω που ειπε autos_o_idios ειναι υπερβολικο, νομιζω.
αutos_o_idios eίναι γνωστός (και μη εξαιρετέος) παπαρομοντιφιάρης σε καρμπυρατέρ ...:smokin:


Υ.Γ.
Αυτό που εννοεί ο Λεωνίδας είναι δεύτερο μεγαλύτερο ζιγκλέρ (π.χ. από 180 πάμε σε 190 - αλλά επειδή είναι βαρεμένος από την μοίρα, τα δέκατα του χιλιοστού τα θεωρεί "νούμερα")... :winka: