PDA

View Full Version : ΑΓΟΡΑ ΠΑΠΙ 125 ΕΠΙΛΟΓΗ



petros1968
19/04/2010, 20:11
Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα παπι 125 και εχω καταληξει σε ΚUMCO NEXXON . θα ηθελα τη γνωμη σας αν ειναι αξιοπιστη εταιρεία (TAIWAN ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ) και αν καποιος ξερει κατι για το συγκεκριμενο μοντελο.
Το αμεσως επομενο που σκεφτομαι ειναι το SUZUKI adress.:confused:

epp1640
19/04/2010, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από petros1968
Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα παπι 125 και εχω καταληξει σε ΚUMCO NEXXON . θα ηθελα τη γνωμη σας αν ειναι αξιοπιστη εταιρεία (TAIWAN ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ) και αν καποιος ξερει κατι για το συγκεκριμενο μοντελο.
Το αμεσως επομενο που σκεφτομαι ειναι το SUZUKI adress.:confused:

yamaha ybr 125

honda cbf 125

derbi city cross..

google them και θα με θυμηθείς.. :smokin:

ziggΥ
19/04/2010, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
yamaha ybr 125

honda cbf 125

derbi city cross.. :nono:

google them και θα με θυμηθείς.. :smokin:

στα άλλα δύο θα συμφωνήσω. γιατί να μπλέξει με derbi? Yamaha ή Honda σε όποιοδήποτε 125 :wave2:

epp1640
19/04/2010, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
στα άλλα δύο θα συμφωνήσω. γιατί να μπλέξει με derbi? Yamaha ή Honda σε όποιοδήποτε 125 :wave2:

Δεν είναι τόσο κακή εταιρία.. και πλέον είναι μέλος του piaggio group και έτσι δεν τίθεται θέμα με επάρκεια ανταλλακτικών.. και είναι λίγο πιο φτηνή.. φυσικά και προτείνω και εγώ γιαπωνέζο κατά τα άλλα.. :winka:

xtasi
19/04/2010, 21:31
ΠΡΟΤΕΙΝΩ INNOVA (HONDA)
ΤΟ CBF ΣΕ HONDA ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΑΠ'ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΠΙΑ

mikes
19/04/2010, 21:42
μια χαρα ειναι φιλε η κυμκο! εγω ειχα ενα ck125. 3μιση χρονια στα χερια μου με οχι και τοσο καλη χρηση δεν εκανε τσικ το μηχανακι! αξιοπιστια!! τελος!

epp1640
19/04/2010, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
μια χαρα ειναι φιλε η κυμκο! εγω ειχα ενα ck125. 3μιση χρονια στα χερια μου με οχι και τοσο καλη χρηση δεν εκανε τσικ το μηχανακι! αξιοπιστια!! τελος!

Το σκεφτόμουν σοβαρά όταν αγόραζα το ybr.. φαινόταν λίγο πιο μεγάλο και ήταν και 400-500 ευρώ πιο φτηνό.. καλή λύση αλλά δεν το φέρνουν πια.. :winka:

zolotas
19/04/2010, 21:49
παρτο .....το κιμκο ........μια χαρα ειναι

και οταν αργοτερα παρεις καμια μηχανη της προκοπης , παρε ιαπωνα ,γερμανο,ιταλο:beer:

zolotas
19/04/2010, 21:54
επισης στα 125 παιζει και typhoon .........δεν ξερω αν βγαινει ακομη .......με 4- 5 κατοσταρικα παιρνεις εργαλειο ..........διχρονιλα ,βρομογκαζο ......στα φαναρια κοιτανε την πινακιδα σου ......αν εχεις :lol:

xtasi
19/04/2010, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
μια χαρα ειναι φιλε η κυμκο! εγω ειχα ενα ck125. 3μιση χρονια στα χερια μου με οχι και τοσο καλη χρηση δεν εκανε τσικ το μηχανακι! αξιοπιστια!! τελος!

ΑΥΤΟ ΕΛΕΙΠΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ 3,5 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΝΕ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ!!!
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΥΜΚΟ(ΑΣΕ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕΙ ΚΙ ΑΠΟ ΤΗ HONDA,OTI KI AN ΣΗΜΑΙΝΕΙ AYTO,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ,ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΚΑΠΟΤΕ)ΑΛΛΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ
Ο ΙΔΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΥΛΗΣΕ ΤΟ ΚΥΜΚΟ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΙΝΝΟVA

epp1640
19/04/2010, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtasi
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
μια χαρα ειναι φιλε η κυμκο! εγω ειχα ενα ck125. 3μιση χρονια στα χερια μου με οχι και τοσο καλη χρηση δεν εκανε τσικ το μηχανακι! αξιοπιστια!! τελος!

ΑΥΤΟ ΕΛΕΙΠΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ 3,5 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΝΕ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ!!!
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΥΜΚΟ(ΑΣΕ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕΙ ΚΙ ΑΠΟ ΤΗ HONDA,OTI KI AN ΣΗΜΑΙΝΕΙ AYTO,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ,ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΚΑΠΟΤΕ)ΑΛΛΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ
Ο ΙΔΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΥΛΗΣΕ ΤΟ ΚΥΜΚΟ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΙΝΝΟVA

Δεν ισχύει.. :nono:

Ζολότα έχεις μείνει λίγο πίσω.. :lol: :beer:

xtasi
19/04/2010, 22:31
ΟΚ ΑΚΥΡΗ Η ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ ΤΟΤΕ:wave2:

Lazio
19/04/2010, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
παρτο .....το κιμκο ........μια χαρα ειναι

και οταν αργοτερα παρεις καμια μηχανη της προκοπης , παρε ιαπωνα ,γερμανο,ιταλο:beer:



Ασε τα kymco μεχρι να επιταχυνεις απο σταματημενος μπορει να σε περασει κ νταλικα......

για εμενα δωσε κατι παραπανω και παρε ιαπωνα :wave2:

AUFGEBRACHT
19/04/2010, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Ασε τα kymco μεχρι να επιταχυνεις απο σταματημενος μπορει να σε περασει κ νταλικα......

για εμενα δωσε κατι παραπανω και παρε ιαπωνα :wave2:


Έλα που ο Ιάπωνας κατασκευάζεται οπουδήποτε αλλού εκτός από Ιαπωνία...To Innova ας πούμε έχω βαρεθεί να ακούω και να διαβάζω ότι τρίζει παντού...Όσον αφορά το suzuki address που ρωτάει ο φίλος, δεν είναι τελικά και τόσο παπί-σκυλί όσο διαφημίζεται. Το έχει πάρει γνωστός μου και με το καλημέρα του έβγαλε πρόβλημα στο λεβιέ των ταχυτήτων και μάλιστα ο τεχνικός στο συνεργείο του είπε ότι δεν είναι μεμονωμένο περιστατικό...

epp1640
20/04/2010, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Έλα που ο Ιάπωνας κατασκευάζεται οπουδήποτε αλλού εκτός από Ιαπωνία...To Innova ας πούμε έχω βαρεθεί να ακούω και να διαβάζω ότι τρίζει παντού...Όσον αφορά το suzuki address που ρωτάει ο φίλος, δεν είναι τελικά και τόσο παπί-σκυλί όσο διαφημίζεται. Το έχει πάρει γνωστός μου και με το καλημέρα του έβγαλε πρόβλημα στο λεβιέ των ταχυτήτων και μάλιστα ο τεχνικός στο συνεργείο του είπε ότι δεν είναι μεμονωμένο περιστατικό...

εννοείται.. σχεδόν κανένα από τα μικρά δεν κατασκευάζεται Ιαπωνία.. με εξαίρεση VAN VAN της suzuki και 1-2 ακόμα.. Και δεν είναι απαραίτητα κακό.. Ας πούμε και το YBR μου Κίνα κατασκευάζεται αλλά δεν συγκρίνεται με ένα οποιοδήποτε κινέζικο μηχανάκι.. :winka:

Τα kymco και τα sym δεν θεωρώ ότι υστερούν τόσο απέναντι σε low budget ιαπώνων κατασκευαστών..

AUFGEBRACHT
20/04/2010, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
εννοείται.. σχεδόν κανένα από τα μικρά δεν κατασκευάζεται Ιαπωνία.. με εξαίρεση VAN VAN της suzuki και 1-2 ακόμα.. Και δεν είναι απαραίτητα κακό.. Ας πούμε και το YBR μου Κίνα κατασκευάζεται αλλά δεν συγκρίνεται με ένα οποιοδήποτε κινέζικο μηχανάκι.. :winka:

Τα kymco και τα sym δεν θεωρώ ότι υστερούν τόσο απέναντι σε low budget ιαπώνων κατασκευαστών..

Δεν είπα ότι είναι κακό, αν κατασκευάζονταν Ιαπωνία θα είχαν όσο ένα 600ρι...Όχι όμως ότι η ποιότητά τους είναι καλύτερη από Ταιβάν και Κορέα.

zolotas
20/04/2010, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Ασε τα kymco μεχρι να επιταχυνεις απο σταματημενος μπορει να σε περασει κ νταλικα......

τι μηχανακι εχεις ρε lazio ? αν ειναι αυτο στην φωτο ,γελαω μεχρι να πεσω κατω :lol:

epp1640
20/04/2010, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Δεν είπα ότι είναι κακό, αν κατασκευάζονταν Ιαπωνία θα είχαν όσο ένα 600ρι...Όχι όμως ότι η ποιότητά τους είναι καλύτερη από Ταιβάν και Κορέα.

μα συμφωνούμε εμείς.. με το παιδί από πάνω διαφώνησα που τα υποτίμησε.. :winka: :beer:

Lazio
20/04/2010, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
τι μηχανακι εχεις ρε lazio ? αν ειναι αυτο στην φωτο ,γελαω μεχρι να πεσω κατω :lol:



Μην πεσεις μονο κατω κανε και τουμπες ...... :wave2:


Για ορισμενους εξυπνακιδες ειμαι κατοχος παπιου kymco και συγκεκριμενα το straight 150cc με 5αρι σασμαν και το χρησιμοποιω φυσικα για δουλειες στο κεντρο

Ειναι απελπιστηκα αργο στις εκκινησεις σε σχεση με καθε Γιαπωνεζικο παπι εστω και αν κατασκευαζονται στο Πακισταν.

Τωρα για την 5η ταχυτητα ειναι τοσο κοντη που στην εθνικη οταν χρειαστηκε να βγω παλι εμενα πισω απο τα γιαπωνεζικα με τα 4αρια

Κατα αλλα εχει καλα φωτα αριστη συμπεριφορα αλλα σκληρη αναρτηση και μετριας ανεσης σελα

VAMOS
30/04/2010, 10:22
εχω ακουσει τα καλυτερα για το crypton x κ σαν ποιοτητα κ σαν εξυπηρετηση οσο για
προβληματα που τυχον προκυψουν το μεγαλυτερο ρολο παιζει ο οδηγος κ η χρηση.καλα ξεμπερδεματα.......