PDA

View Full Version : Virago xv 400....το πηρα!!!



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7

zefos1100xx
04/05/2010, 11:08
Το πηραμε την κυριακη με την joan!! (thanx baby!)

Με περιπου 55000 χλμ και σε σχετικα καλη καλη κατασταση (παρα πολυ καλη για τα λεφτα που δωσαμε)!!!

Ουσιαστικα ηθελα ενα μηχανακι ''σκυλι'' , καταλληλο για καθημερινο εργαλειο.

Επισης σκοπευα να παρω μια μοτοσυκλετα την οποια να μην το αγγιζει ο χρονος , οποτε το virago μου φανηκε καλη επιλογη!.....(παντα πιστευα οτι τα custom και τα nacked δεν ''παλιωνουν'' ποτε).

To xv εχει καινουργια λαστιχα , αριστα φρενα και αναρτησεις και το μονο που θελει ειναι ενα service και λιγη δουλεια στα καρμπυρατερ αρχικα , και ενα εμφανισιακο ''ρετους'' μετεπειτα.

Βεβαια μπορει να το θελω για καθημερινη χρηση , αλλα αυτο δεν σημαινει πως δεν θα ασχοληθω να το ''σενιαρω''!!!!Οταν διατηρω ενα μηχανακι ''χαρτι'' , διατηρω και την διαθεση να το προσεχω και να μην το αφηνω να σκορπισει με τον καιρο...(κατι που απεχθανομαι οταν το βλεπω σε αλλες μοτοσυκλετες).

Ηδη αυτη τη στιγμη ειναι στον μηχανικο για καινουριες ντιζες , μπουζι , λαδια , καθαρισμα καρμπυρατερ , φιλτρα αερα-βενζινης-λαδιου , φλασερ και οτι αλλο χρειαζοταν αμεσα η εχρηζε ελεγχου......η επομενη παρτιδα εργασιων θα εχει να κανει περισσοτερο με εμφανισιακους λογους!

γουσταρω διαφορικο λεμε!!!


196866

zefos1100xx
04/05/2010, 11:10
...το καναμε πολυ ''χαζι'' το μηχανακι λεμε!!

Και η γυναικα αν και εχει μαθει απο 1000ss και πανω γουσταρε πολυ! (περιεργο πραμμα!):lol: :lol:

byron
04/05/2010, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
γουσταρω διαφορικο λεμε!!!
Μανούλα....:rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl:

notakos600
04/05/2010, 11:11
:beer: :beer: :beer: :beer:

VALES
04/05/2010, 11:28
Καλοβολτάριστο. :beer: :beer:

sapila racing
04/05/2010, 11:33
Μεγειά το τσοπεράκι.
Το συγκεκριμένο μοτεράκι είναι πολύ καλό! :beer:

nobody
04/05/2010, 16:45
μεγειεςςςςςςςς!καλοταξιδο!!:cool:

VANDA
04/05/2010, 16:56
Μεγειές! :beer: :wave2:

lspiros
04/05/2010, 17:10
καλοριζικη η customia:beer:

Shaolin Monk
04/05/2010, 17:17
Καλοριζικο...:wave2:

harris_x
04/05/2010, 17:20
Καλορίζικο και πάντα όρθιος!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:



Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n

Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
γουσταρω διαφορικο λεμε!!!
Μανούλα....:rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl:
Είσαι λίγο κακούλης;;;; :p




Differential Gear (http://en.wikipedia.org/wiki/Differential_%28mechanical_device%29)

Εχετλαίος
04/05/2010, 17:22
Αυτό και το 535 οι μαθητικές μου αγάπες...
Καλορίζικο!

Pardalotzatziki
04/05/2010, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Αυτό και το 535 οι μαθητικές μου αγάπες...
Καλορίζικο! \

me 2...

Καλα χιλιομετρα.....

:wave2: :wave2: :wave2:

castoras
04/05/2010, 18:05
Καλορίζικο!!!
:beer: :beer: :beer:

alexxxcbr
04/05/2010, 18:07
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

zefos1100xx
04/05/2010, 20:38
ευχαριστω παιδια!

....καλα σημερα μου δειξανε οι φιλοι μου κατι site με αξεσουαρ και επαθα ζημια......πολυ πραγμα λεμε!

(κατι μου λεει οτι θα το κανω κουμπαρα και αυτο!-κοιτα να δεις στα γεραματα!):rotflmao: :rotflmao:

zezes
05/05/2010, 03:15
Καλορίζικο και καλοτάξιδο το αθάνατο μοτεράκι !!!!


[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
[B]ευχαριστω παιδια!

....καλα σημερα μου δειξανε οι φιλοι μου κατι site με αξεσουαρ και επαθα ζημια......πολυ πραγμα λεμε!


Πρόσεχε μην το κάνεις καραγκιόζη με τα accesories . Φιλικά πάντα :wave2:

byron
05/05/2010, 03:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
....καλα σημερα μου δειξανε οι φιλοι μου κατι site με αξεσουαρ και επαθα ζημια......πολυ πραγμα λεμε!


Ψοφάω να σε δώ με κρόσια στα γκρίπ....:smokin:

filipp0s
05/05/2010, 03:50
μεγειες! :beer: :beer: :beer:

Εχετλαίος
05/05/2010, 03:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ψοφάω να σε δώ με κρόσια στα γκρίπ....:smokin:

Kαι μπαντάνα στο τιμόνι

Operater
05/05/2010, 03:58
Να το χαρείς όσο δεν πάει...

Πρέπει να είναι και οικονομικούλι ε?:)



:beer: :beer: :beer: :beer:

catmaster
05/05/2010, 04:31
Μεγειά ...

αυτές οι μηχανές αν μπεις στο σωστό mood μπορείς να απολαύσεις ωραίες χαλαρές βόλτες μαζι με το ταίρι σου και να δείς άλλα πράγματα που με το στριφτερό χάνεις ...



:beer: :beer: :beer:

makis206
05/05/2010, 04:39
Καλοτάξιδο να είναι!!

:beer: :beer:

reinmeister
05/05/2010, 05:53
με γειες...αντε και με κυλινδροπιστονα απο 535...:p :p :p

:beer: :beer: :beer:

kostas_1100gs
05/05/2010, 05:56
Καλορίζικο.
Λίγο προσοχή στα φρένα. Η κατανωμή του βάρους του είναι λίγο περίεργη.

zefos1100xx
05/05/2010, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ψοφάω να σε δώ με κρόσια στα γκρίπ....:smokin:

..και πως θα ταιριαξει το μΑτοσακο με το δερματινο παντελονι με τα κροσια??:eyepop: για πες μου εσυ!?



γκριπ ΚΑΙ ΒΑΛΙΤΣΕΣ με κροσια ...δεν γινεται αλλιως!!:rotflmao: :rotflmao:

stavrouliasp
05/05/2010, 12:53
Καλορίζικο!

Και δικός μου παιδικός έρωτας.....

intruder
05/05/2010, 19:13
καλοταξιδο:) :beer: :beer: :beer: :beer:

zefos1100xx
05/05/2010, 20:35
Παιδια μολις το παρελαβα απο τον μηχανικο (ναι το Timestamp του ποστ ειναι σωστο...!!!...-διανυκτερευει ο παναγακος)!

εγιναν αναλυτικα οι εξης εργασιες:

ρυθμιση βαλβιδων

καθαρισμος κ συγχρονισμος καρμπυρατερ

αλλαγη ντιζας γκαζιου

λιπανση ντιζας συμπλεκτη

καινουργιο φλασερ

επιδιορθωση πλεξουδας

ελεγχος φιλτρου αερα , λαδιων και μπουζι (παραδοξως ηταν ολοκαινουργια!)

καινουργια μανετα συμπλεκτη

καινουργια κορνα

λιπανση μηχανικων μερων (αξονας , εδρασεις , πενταλ κλπ)

συντηρηση στους διακοπτες


...και κατι αλλα ''ψιλα'' που δεν τα θυμαμαι!


ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΓΙΝΕ ΛΕΜΕ!!!

zefos1100xx
22/05/2010, 05:46
Eβαλα και ενα ζευγαρι εξατμισεις γιατι δεν αντεχα να βλεπω τις παλιες που ειχαν σαπισει!


198679

DimChios
22/05/2010, 06:14
Καλοριζικο ρε Ζεφο! :lol:

Αυτο το "τεποζιτο" μπροστα ειναι ολα τα λεφτα λεμε! :bigcry: Παντα το εβλεπα και γελαγα! Γ@μει! :lol:

Παντως, αν κι εμενα το 535 το εβλεπα και μου ετρεχαν τα σαλια, δε ξερω αν σημερα θα ηθελα ενα τετοιο! Γενικοτερα τα chopper τα απεχθάνομαι πλεον! :rolleyes:

Το οτι με βαζεις ομως σε σκεψεις για να ζήσω το ονειρο ενος 17χρονου...17 χρονια μετα... χμ... :blush:


Ειναι ομορφο ομως αυτο το χρώμα και τωρα που αλλαξες και τις εξατμίσεις εγινε ακομα ομορφοτερο!

Καλες βολτες!

:beer: :beer: :beer: :wave2:

zefos1100xx
22/05/2010, 07:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Καλοριζικο ρε Ζεφο! :lol:

Αυτο το "τεποζιτο" μπροστα ειναι ολα τα λεφτα λεμε! :bigcry: Παντα το εβλεπα και γελαγα! Γ@μει! :lol:

Παντως, αν κι εμενα το 535 το εβλεπα και μου ετρεχαν τα σαλια, δε ξερω αν σημερα θα ηθελα ενα τετοιο! Γενικοτερα τα chopper τα απεχθάνομαι πλεον! :rolleyes:

Το οτι με βαζεις ομως σε σκεψεις για να ζήσω το ονειρο ενος 17χρονου...17 χρονια μετα... χμ... :blush:


Ειναι ομορφο ομως αυτο το χρώμα και τωρα που αλλαξες και τις εξατμίσεις εγινε ακομα ομορφοτερο!

Καλες βολτες!

:beer: :beer: :beer: :wave2:

..δεν ζω κανενα ονειρο ρε dim , ασπροπυργο πηγαινω στην δουλεια μου καθημερινα!
Αν ηθελα παιδικο ονειρο θα αγοραζα κατι σε RC30 ή ΟW01!!!! (λεμε τωρα)....

Απλα επειδη εχω μια νοοτροπια και γουσταρω ΟΛΑ σχεδον τα μηχανακια της οικουμενης , κανω καμια 50αρια χλμ την ημερα οσο πιο ''πιστονατα'' μπορω......και τα ''τσοπερι'' (παλια διαλεκτος) , προσφερονται για χαλαρο ρολαρισμα και οικονομια.

...ασε που δεν σε προδιαθετει να τρεχεις -κατι πολυ βασικο για καθημερινα χιλιομετρα ρουτινας αναμεσα σε νταλικες.

anyway thanx man!

Οσο για το ''ρετους'' στο XV , αυτο ειναι ενα αλλο κομματι της μοτοπροσωπικοτητας μου (αυτο που θελει τα μηχανακια μου σε αριστη κατασταση)....

Σκεφτομαι για αλλο χρωμα μιας και εχει το κατιτις του σε χτυπηματακια και γδαρ--γραδ--γρδρατζουνιες .....ΣΤΟΥ ΧΑΝΤΑΚ' !!

κατι σε μαυρο μεταλλικο (δεν εχω αποφασισει)....φυσικα θα το βαψω μονος μου.

zefos1100xx
30/05/2010, 19:55
Σκεφτομαι για αλλο χρωμα ........

.........κατι σε μαυρο μεταλλικο (δεν εχω αποφασισει)....φυσικα θα το βαψω μονος μου.

Τελικα επελεξα κατι πιο φωτεινο!

Τελευταια την εχω ''καταβρει'' με το χρυσο μεταλλικο χρωμα!
Τρομερα φωτεινο , απιστευτα επικαλυπτικο , δεν ζεματαει με τον ηλιο , δεν λερωνει ευκολα και οταν πεφτει φως πανω του ''λαμπιριζει'' γλυκα το μεταλλο απο μεσα!





.....μετα τις τελευταιες εργασιες που εκανα στο Virago , και το ''τμηματικο'' βαψιμο (λογω ελλειψης χωρου και χρονου) , πριν λιγο μπορεσα και εδεσα καποια εξαρτηματα που ειχα τελειωσει και το μηχανακι ειναι πλεον ετσι:


199959

zefos1100xx
30/05/2010, 19:58
.....επεσε πολυ λεπτομερεια και πολυ δουλεια λεμε!


199960

zefos1100xx
30/05/2010, 20:01
Στο ντεποζιτο στα πλαϊνα καπακια & στο ρεζερβουαρ προσθεσα (παντα κατω απο το βερνικι) μια διπλη κοκκινη ασυμετρη λωριδα.....θεμα!


199961

zefos1100xx
30/05/2010, 20:05
λεπτομερεια απο το μπροστα φτερο.

(πρεπει να μου εφαγε πανω απο ενα τεταρτο βερνικι , αλλα βγαζει ματια!!)
:eyepop:


199962

zefos1100xx
30/05/2010, 20:07
προχειρο-ξεπροχειρο το μηχανακι θελω να το γουσταρω οτιδηποτε και αν ειναι....



...αφου μονταρισα τα βαμμενα εξαρτηματα , αναψα ενα τσιγαρο και το εκανα χαζι!!


199963

zefos1100xx
30/05/2010, 20:12
για να κλεισω προς το παρον , ακομα το πισω φτερο ειναι πραΞινο :lol: :lol: , και βεβαια στην πρωτη ευκαιρια θα βαφτει!

....και καποια στιγμη θα ασχοληθω με τα χρωμια!

zefos1100xx
08/06/2010, 05:04
...και βεβαια μεσα στο σαββατοκυριακο που μας περασε μπορεσα να ολοκληρωσω το Xv οσον αφορα το βαψιμο.


Το πισω φτερο τελειωσε , στεγνωσε και τοποθετηθηκαν νεα φλας πανω του της highway hawk.


200827

zefos1100xx
08/06/2010, 05:06
...και φυσικα τοποθετηθηκε!


200829

nio1981
08/06/2010, 10:08
:beer:

Gandalf dr685sm
08/06/2010, 10:17
restoring κανονικό έχει πέσει... πολλά όρθια, χαλαρά και ξεκούραστα χιλιόμετρα με την virago σου.

Gandalf

zefos1100xx
08/06/2010, 15:23
ευχαριστω παιδια!:beer:

alexxxcbr
08/06/2010, 18:53
Ωραια δουλεια Ζεφο




:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

McTalas
08/06/2010, 18:55
:beer: :winka:

zefos1100xx
12/07/2010, 05:50
...τα δυο τελευταια σαββατοκυριακα ασχοληθηκα καμποσο ακομα!


sissy bar , σελα , βαψιμο πλαισιου ...και κατι λεπτομερειες που θελω 30 ποστ για να παρουσιασω...


203416

XJR_Billy
12/07/2010, 05:52
Πολύ όμορφη και ξεχωριστή φίλε.:cool:
Απολαυστικά χιλιόμετρα !!:beer: :beer:

Pardalotzatziki
12/07/2010, 18:10
Τα καλυτερα μηχανακια ειναι αυτα που γουσταρεις περισσοτερο οχι αυτα που εχουν καλυτερες επιδοσεις...

Να τη χαιρεσαι και να γουσταρεις............

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

soter3gm
12/07/2010, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
με γειες...αντε και με κυλινδροπιστονα απο 535...:p :p :p

:beer: :beer: :beer:

Αμέσως εσύ να το ρίξει στης μοντιφιές :p άστον πρώτα να το χαρεί και μετά πιάσε τα γερμανοπολύγωνα :rotflmao: :rotflmao:

Καλοτάξιδο το εργαλείο φίλε μου :beer: :beer:





Δεν είδα πότε το έγραψες ..:(:(

zefos1100xx
12/07/2010, 20:08
ευχαριστω παιδια!

....ο υπερκυβισμος σε 535 ειναι υπο σοβαροτατη σκεψη και μαλιστα για αμεση εφαρμογη!


Ξερει κανεις σχετικα με το κολπο?....δεν εχω ψαχτει ιδιαιτερα και ενας αρχικος ''μπουσουλας'' ειναι επιθυμητος....

πιστονια απο 535 και ρεκτιφιε?...κατι αλλο?

Shaolin Monk
12/07/2010, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
ευχαριστω παιδια!

....ο υπερκυβισμος σε 535 ειναι υπο σοβαροτατη σκεψη και μαλιστα για αμεση εφαρμογη!


Ξερει κανεις σχετικα με το κολπο?....δεν εχω ψαχτει ιδιαιτερα και ενας αρχικος ''μπουσουλας'' ειναι επιθυμητος....

πιστονια απο 535 και ρεκτιφιε?...κατι αλλο?



Τα XV εχουν τον ασπαστο, μηπως η μετατροπη του μειωσει την αξιοπιστια; Δεν ξερω... :confused:

Παντως πολυ ωραια δουλεια. Μοναδικο. :beer:

zefos1100xx
12/07/2010, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Τα XV εχουν τον ασπαστο,

...μα ελα ντε!!.....ποσα χρονια και δουλευει ρολοι το γαμ..παιρνει μπροστα τσακμακι , ολα τα ηλεκτρικα ειναι στην πενα....τι αλλο να ζητουσα!!!??...(α ναι!...λιγο γκαζι ακομα!)






Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
μηπως η μετατροπη του μειωσει την αξιοπιστια; Δεν ξερω... :confused:

..λες?....απο μερικες προχειρες συζητησεις ακουσα οτι ''σηκωνει το 535 ανετα , οι ομοιοτητες στα εντοσθια ειναι πολλες , αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι αν ειναι να βγαλει μια ζημια (πχ καμια μπιελα , με τον υπερκυβισμο θα την βγαλει πιο γρηγορα...





Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Παντως πολυ ωραια δουλεια. Μοναδικο. :beer:

...thanx bro!

Cpt. Haddock
13/07/2010, 02:33
Η τελευταία εκδοχή (με το κοκκινο πλαίσιο) δε μ' αρέσει, κοκκινο με χρυσο δεν ταιριάζουν. Νομιζω παραέγινε...


Αλλα περι ορέξεως :beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
13/07/2010, 03:21
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


καλοταξιδο Ζαφο!
:wave2:

zefos1100xx
13/07/2010, 05:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Η τελευταία εκδοχή (με το κοκκινο πλαίσιο) δε μ' αρέσει, κοκκινο με χρυσο δεν ταιριάζουν. Νομιζω παραέγινε...


Αλλα περι ορέξεως :beer: :beer: :beer: :beer:



...ηθελα αλλη μια χρωματικη προσεγγιση για να ''παιξω'' με καμια διχρωμια (στην σελα , στο πλατακι κλπ.....)

Δοκιμασα διαφορα χρωματα και κατεληξα στο κοκκινο. Βασικα επρεπε να τριφτει και να βαφτει γιατι σε μερικα σημεια που ειχε χτυπηθει ειχε κατι ψιλες σκουριες (οχι τιποτα τρομερο) , βεβαια μπορουσα να το ξανακανω μαυρο οπως ητανε , αλλα ειπα να το ζωντανεψω λιγο.

jimmis5
13/07/2010, 06:33
Συμφων με τον Cpt. Haddock το συγκεκριμενο χρωμα μονο με το μαυρο μπορει να συνδυαστει και θα εσβηνα και εκεινο το χρυσο στο λαστιχο
:winka: :wave2:

alexxxcbr
13/07/2010, 06:39
Καλο εγινε Ζεφο



:beer: :beer: :beer: :beer:

byron
13/07/2010, 06:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
..λες?....απο μερικες προχειρες συζητησεις ακουσα οτι ''σηκωνει το 535 ανετα , οι ομοιοτητες στα εντοσθια ειναι πολλες , αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι αν ειναι να βγαλει μια ζημια (πχ καμια μπιελα , με τον υπερκυβισμο θα την βγαλει πιο γρηγορα...


Ρε μαν, για τα γκάζια και τις τσίτες έχεις το άλλο. Αστο στην ησυχία του το ταλαίπωρο που θέλεις να του βγάλεις και άλογα. Θα το ξεκοιλιάσεις για να κάνεις τι? Απ΄τα 30 να πάει στα 35? :lol:

Οι χρωματικοι συνδυασμοί είναι σπατάνι. :a06: :D

zefos1100xx
13/07/2010, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ρε μαν, για τα γκάζια και τις τσίτες έχεις το άλλο. Αστο στην ησυχία του το ταλαίπωρο που θέλεις να του βγάλεις και άλογα. Θα το ξεκοιλιάσεις για να κάνεις τι? Απ΄τα 30 να πάει στα 35? :lol:

Οι χρωματικοι συνδυασμοί είναι σπατάνι. :a06: :D

...να τραβαει λιγο καλυτερα ρε βυρωνα , μου αρεσει να το σκορτσαρω απο χαμηλα με 4η - 5η και να ακουω τις πιστονιες.......αν η μετατροπη ειναι σε ενα αποδεκτο σημειο αξιοπιστη θα προχωρησω σε 535.

...σπατανι?...μιλας γαλλικα ρε πολυταλαντε?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΠΑΡΤΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΡΕ!!!

Gi_4ce
13/07/2010, 16:27
Να προτείνω κατι?

Μαύρο ματ σπρευ υψηλών θερμοκρασιών.

Περνάς τα κύλινδρα.

Τα αφήνεις να στεγνωσουν και μετά με ενα γυαλόχαρτο περνάς ισα ισα τις ψυκτρες για να φυγει εκει το χρώμα.

θα θείξει πολύ! Τώρα πιστεύω με ΟΛΟ το μοτέρ ασημένιο ειναι πολύ **bling***

Τσεκαρε εδω την πρωτη με τη δευτερη φωτο.

Στη δεύτερη εχω κανει αυτό που σου λέω.

zefos1100xx
13/07/2010, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Να προτείνω κατι?

Μαύρο ματ σπρευ υψηλών θερμοκρασιών.

Περνάς τα κύλινδρα.

Τα αφήνεις να στεγνωσουν και μετά με ενα γυαλόχαρτο περνάς ισα ισα τις ψυκτρες για να φυγει εκει το χρώμα.

θα θείξει πολύ! Τώρα πιστεύω με ΟΛΟ το μοτέρ ασημένιο ειναι πολύ **bling***

Τσεκαρε εδω την πρωτη με τη δευτερη φωτο.

Στη δεύτερη εχω κανει αυτό που σου λέω.


ενδιαφερον!...που να τσεκαρω φιλε?:eyepop:

Gi_4ce
14/07/2010, 05:24
δεν περασα λινκ ε?

Ωραιος ειμαι...

:D

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=107471

zefos1100xx
14/07/2010, 15:58
thanx!....καλο!:beer:

zefos1100xx
18/07/2010, 15:24
...καιρο τωρα ελεγα οτι ηθελα να βγαλω την πινακιδα απο την στανταρ (εργοστασιακη) θεση και να την βαλω στο πλαι!


....και βεβαια το εκανα!
Πριν λιγο ξεμπερδεψα!

Δεν μιλαμε απλα για μια βαση στον αξονα και μετα στερεωμα της πινακιδας και τελειωσαμε.......
Η πινακιδα τοποθετηθηκε στην βαση της αναρτησης και οχι του αξονα , ειναι πανω σε μια γωνιακη βαση για ραφια βαρεως τυπου , η οποια με την σειρα της στηριζει μια βαση πινακιδας απο kawasaki η οποια τροποποιηθηκε για να ταιριαξει , και φερει φωτιστικο σωμα κανονικα και με τον νομο! (χεστηκα για τον νομο , αλλα ειναι σαν αποτελεσμα πολυ ομορφο!)

Η βαση αυτη βαφτηκε στο χρωμα της μηχανης αφου εβγαλα απο πανω της περιπου 10 κιλα σκουρια και εχει τοποθετηθει πολυ σταθερα οπως και η ιδια η πινακιδα με παξιμαδια ασφαλειας.


204225

zefos1100xx
18/07/2010, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
..... θα εσβηνα και εκεινο το χρυσο στο λαστιχο
:winka: :wave2:

....ΟΥΠΣ!!! sorry φιλαρακι!:lol: :lol:


204226

Lupo
18/07/2010, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
...καιρο τωρα ελεγα οτι ηθελα να βγαλω την πινακιδα απο την στανταρ (εργοστασιακη) θεση και να την βαλω στο πλαι!


....και βεβαια το εκανα!
Πριν λιγο ξεμπερδεψα!

..........

Φαντάζομαι ότι έχεις ως δεδομένο στο μυαλό σου ότι πλέον κάθε μπλούζα σου ή της γυναίκας σου θα έχει νέο design στην πλάτη , περνώντας από νερά , ε?
;)


Καλές βόλτες φίλε μου. Η ροπή από τις 0 στροφές , άλλη φάση ε?
:D


Υ.Γ. Ψάχνω ένα τέτοιο τιμονάκι . Ξέρεις που μπορώ να βρώ? :beer:

zefos1100xx
18/07/2010, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Φαντάζομαι ότι έχεις ως δεδομένο στο μυαλό σου ότι πλέον κάθε μπλούζα σου ή της γυναίκας σου θα έχει νέο design στην πλάτη , περνώντας από νερά , ε?
;)


Καλές βόλτες φίλε μου. Η ροπή από τις 0 στροφές , άλλη φάση ε?
:D


Υ.Γ. Ψάχνω ένα τέτοιο τιμονάκι . Ξέρεις που μπορώ να βρώ? :beer:



ποιο τιμονακι?...αυτο που φοραω τωρα?....εγω ψαχνω να το αντικαταστησω!

...μολις βρω αυτο που θελω κανε μια βολτα και παρτο!

zefos1100xx
18/07/2010, 22:05
Μεχρι στιγμης το ποστ/ημερολογιο σχετικα με το virago ξεπερασε το αντιστοιχο που ειχα ανοιξει απο περσι για το R1 μου......

...και εχει πολυ δουλεια ακομα (την οποια φυσικα θα ποσταρω) , καθως μεχρι στιγμης τα ανταλλακτικα που εχω τοποθετησει ειναι ΕΛΑΧΙΣΤΑ και με πολυ χαμηλο κοστος.....και βεβαια σαν συνολικη αξια δεν αγγιζουν ουτε το 1/30 απο τα χρηματα που εχω διαθεσει για το R1.

Κυριως τα ''φτιαξιματα'' εως τωρα αφορουν εργασιες που μπορουσα να κανω μονος μου , κρατωντας το κοστος σε παρα πολυ χαμηλα επιπεδα εστω και αν εγιναν διαφορα οπως για παραδειγμα το βαψιμο ολοκληρης της μηχανης (που σε αλλη περιπτωση ουτε εγω δεν ξερω ποσο θα κοστιζε).

....καποια στιγμη αρχιζουν τα παλουκια και λεγοντας αυτο εννοω οτι θα πρεπει να αρχισω να βαζω το χερι στην τσεπη , και επειδη ειναι περιεργες οι εποχες που διανυουμε αυτο ειναι και το δυσκολοτερο.

Βεβαια κανω οση περισσοτερη υπομονη μπορω περιμενοντας να βρεθουν καποια εξαρτηματα που χρειαζομαι ειτε σαν μεταχειρισμενα σε ''παλιατζιδικα/καταστηματα'' , ειτε απο ιδιωτες μεσω σχετικων αγγελιων που εχω αναρτησει.
Καποια ελαχιστα ανταλλακτικα εχουν ηδη βρεθει , αλλα η ποσοτητα τους δεν θα χαρακτηριζοταν η επιθυμητη , το αντιθετο!
..... το Virago προκειται για ενα μηχανημα αρκετα παλιο , και για να εισαι πλεον κατοχος πρεπει να χαρακτηριζεσαι απο ''καψουρα'' και μερακι.

....ομολογω απο την αλλη οτι βλεπω (σχετικα) συχνα καποια τετοια μηχανακια να κυκλοφορουν ακομα , ελαχιστα σε καλη κατασταση , ακομα πιο ελαχιστα σε αριστη , και τα περισσοτερα αν και χρεπια επιμενουν να λειτουργουν ακομα , καθως οπως ειπε και ενας φιλος ''εχουν τον ασπαστο!''....καμια σχεση με την ''viragomania'' που ειδα απο το 1990 εως και το 1997 με πρωτοστατη φυσικα το 250αρι αντιπροσωπειας και σε μικροτερους αριθμους (διολου ευκαταφρονητους) τα 535 αντιπροσωπειας και τα 400αρια παραεισαγωγης.

....πιο συχνα βλεπω xv παρατημενα σε στενακια και αλανες , παρα στον δρομο , φανταζομαι οχι επειδη χαλασαν και δεν λειτουργουν , αλλα μαλλον επειδη πεσανε θυματα της ιδιου τους του λανσαρισματος στην αγορα ως ''μοδα'' και μια γενικοτερη νοοτροπια που ειχε επικρατησει σε στυλ: ''virago: η harley του φτωχου!''

.....τα θυμαμαι μαζι με τα rebel 250 , τα steed & shadow , τα intruder & savage , τα eliminator (κλπ κλπ) , που τους ειχε βγει η ονομασια ''τσοπερι''!

...ευκολα μηχανακια στην οδηγηση , χαμηλα να τα φτανουν ολοι και χαμηλων τονων , παρολα ταυτα εντυπωσιακα , με τα νικελακια τους , τα καγκελακια τους , τα ψηλα τιμονια και (πλην του zl400) με χαρακτηριστικη αδιαφορια για τις επιδοσεις....

Ισως να φταιει οτι οι περισσοτεροι που τα απεκτησαν τοτε να μην ηταν βαθια στην καρδια μηχανοβιοι , να ηθελαν να κανουν το ''κομματι'' τους με μια μοτοσυκλετα για το καλοκαιρι (ποτε δεν καταλαβα αυτους που εχουν μηχανη μονο για τα καλοκαιρια.....!....) , η για να βαλουν πανω καμια γκομενιτσα να πανε τσαρκα στο μικρολιμανο και οπου αλλου εχει περατζαδες να αποσπασουν λιγο απο τα βλεμματα και τον θαυμασμο που διαμοιραζοταν καθημερινα και δη τα σαββατοκυριακα (ποτε δεν καταλαβα αυτους που εχουν μηχανη μονο για τα σαββατοκυριακα.....!.....) , και τελος παντων καποια στιγμη βαρεθηκαν την φαση και κλειστηκαν μεσα στο αμαξι μονιμα με μονιμο προορισμο τον καναπε.

....ετσι λοιπον οσοι δεν καταφεραν να τα πουλησουν ειτε γιατι δεν ''εκατσε η φαση'' , ειτε γιατι ετρεφαν ελπιδες να ξανακαβαλησουν καποτε - (αλλα μπααααα....) - , ειναι και οι υπαιτιοι (πιθανως/υποθετω) για τα περισσοτερα απο τα παρατημενα - σαπια - σκουριασμενα μηχανακια που βλεπουμε γυρω γυρω και τα λυπαται η ψυχη μας.

... καταλαβατε οτι δεν μιλαω μονο για τα τσοπερακια που κατακλυζαν καποτε τους δρομους , αλλα γενικοτερα για πολλα ''καποτε εργαλεια τωρα σκουρια'' δικυκλα!

...οσοι βεβαια ηξεραν τον λογο για τον οποιο ειχαν μοτοσυκλετα και τον λογο που αυτη ηταν supersport, τσοπερακι, εντουρακι (μιλαω για την μειοψηφια μαλλον) τουλαχιστον καβαλουσαν για την παρτη τους και οχι για τους αλλους και η ιστορια εξελισσοταν διαφορετικα...νορμαλ θα ελεγα...

Τι ψαχνεις τωρα μωρε μ@λκα ωχου?.....τι και πως και γιατι και ποιοι παρατησανε τα μηχανακια σε ενα πεζοδρομιο μεχρι να αποσυντεθουν απο την σηψη και πρατειν αλογα...(πρασινα αλογα)!

Ετσι θα ειναι σε καμποσα χρονια πολλες απο τις απαστραπτουσες μοτοσυκλετες που βλεπουμε σημερα και απορουμε πως γινεται να ειναι τοσο ακριβες!....πεταμενες σε καποιο πεζοδρομιο οι περισσοτερες!

...αντε παρατα μας τωρα!

Ξεκινησα να γραφω τουτο το κειμενο που εγινε τελικα μονολογος απλα για να αναφερθω στην ζητηση ανταλλακτικων που θα χρειαστω και στα λεφτα που διαθετω και κοιτα να δεις που με βολταρισε η σκεψη και οι αναμηνησεις μου.....


....γεραματα!

zefos1100xx
22/07/2010, 09:53
Σημερα διεθεσα λιγοτερο απο μιση ωρα για να κανω κατι πολυ απλο που ηθελα εδω και καιρο , αλλα συνεχως το ανεβαλα....

...πηγα σε ενα καταστημα με ανοξειδωτα και αγορασα καμποσες βιδες με τις οποιες αντικατεστησα πρωτα αυτες που ειχαν υποστει την περισσοτερη ταλαιπωρια....ειδικα τις πιο σκουριασμενες.

Οσοι ενδιαφερεστε σημειωστε οτι βρηκα ανοιξειδωτες Α2 σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ!!(πληροφοριες με πμ)


Η διαφορα εχει να λεει......κοιταχτε τις πρωτες φωτο!


204490

zefos1100xx
22/07/2010, 09:55
...με λιγοτερο απο 5? σημερα εφτιαξα αυτη τη μικρη λεπτομερεια και αντικατεστησα βιδες σε ενα σωρο σημεια απο καβαλετα μεχρι στον κινητηρα , και βεβαια αξιζε τον κοπο...

Εδω τα καβαλετα!


204491

zefos1100xx
22/07/2010, 09:57
..το κακο ειναι οτι οσο προχωρας με την επαναφορα μιας μοτοσυκλετας σε αριστη κατασταση , μεχρι να την τελειοποιησεις τα σημεια που χρηζουν επισκευης ''χτυπανε'' στο ματι ολοενα και πιο ασχημα....

...οταν ολο το μηχανακι ειναι χρεπι , τιποτα δεν δειχνει να χρειαζεται αμεση επισκευη!:rotflmao: :rotflmao:

Lupo
22/07/2010, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
ποιο τιμονακι?...αυτο που φοραω τωρα?....εγω ψαχνω να το αντικαταστησω!

...μολις βρω αυτο που θελω κανε μια βολτα και παρτο!
Βασικά θα ψάξω για drag bar κι εγώ , απλά γι' αλλαγή στις "γκλίτσες" που φοράει το εφτάμιση.


Καλή λεπτομέρεια οι βίδες! :winka:
:beer: :beer:

zefos1100xx
22/07/2010, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Βασικά θα ψάξω για fat bar κι εγώ ...

fat bar τι λεει με τους διακοπτες και την γκαζιερα?...αλλαγη ολα?

Lupo
22/07/2010, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
fat bar τι λεει με τους διακοπτες και την γκαζιερα?...αλλαγη ολα?
Το ψάχνω. Θα σου πω νεώτερα.
Η γκαζιέρα με προβληματίζει πιο πολύ.

zefos1100xx
22/07/2010, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Το ψάχνω. Θα σου πω νεώτερα.
Η γκαζιέρα με προβληματίζει πιο πολύ.

Να μου πεις γιατι με ενδιαφερει!
...καβαλετα θα θελει σιγουρα!

parislan
29/07/2010, 13:02
καλησπέρα, μία απορία, ξέρει κανείς πού βρίσκεται η βίδα την οποία πρέπει να ξεβιδώσω για να βγεί το λάδι του κινητήρα, γιατί όλα τα manual που βρήκα δεν είναι τόσο κατατοπιστικά... κάπου αριστερά κάτω λογικά... (αφού δε βρήκα manual για το 400άρι), βρήκα το φίλτρο λαδιού...

άα επίσης το δικό μου έχει και "footpegs" τρομάρα του!!!

ευχαριστώ τον zefos1100xx για τη βοήθεια και το ενδιαφέρον μέσω pm τις προηγούμενες μέρες!

Αν υπάρχει κάποιο manual για το 400 θα ήταν θείο δώρο..

καλώς σας βρήκα παιδιά

zefos1100xx
29/07/2010, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από parislan
καλησπέρα, μία απορία, ξέρει κανείς πού βρίσκεται η βίδα την οποία πρέπει να ξεβιδώσω για να βγεί το λάδι του κινητήρα, γιατί όλα τα manual που βρήκα δεν είναι τόσο κατατοπιστικά... κάπου αριστερά κάτω λογικά... (αφού δε βρήκα manual για το 400άρι), βρήκα το φίλτρο λαδιού...

άα επίσης το δικό μου έχει και "footpegs" τρομάρα του!!!

ευχαριστώ τον zefos1100xx για τη βοήθεια και το ενδιαφέρον μέσω pm τις προηγούμενες μέρες!

Αν υπάρχει κάποιο manual για το 400 θα ήταν θείο δώρο..

καλώς σας βρήκα παιδιά

μου ειπε ενας φιλος οτι το manual ειναι το ιδο με το 535 , και απλα αλλαζει η διαμετρος των εμβολων.

..προσωπικα δεν το ξερω σιγουρα , αλλα manual απο 535 θα βρεις πιο ευκολα.

Lupo
29/07/2010, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
Να μου πεις γιατι με ενδιαφερει!
...καβαλετα θα θελει σιγουρα!
http://yamahavirago.ca/dragbars.htm

zefos1100xx
29/07/2010, 21:04
Σημερα τοποθετησα τα καθρεφτακια που μου ειχε κανει δωρο ο φιλος μου ο dashmod!


205199

zefos1100xx
29/07/2010, 21:05
ισως αυτην τη στιγμη να μην ταιριαζουν απολυτα με το συνολο , αλλα οταν βαλω το τιμονι και τα καβαλετα που θελω θα δημιουργηθει ενα πολυ καλυτερο αποτελεσμα.


205200

zefos1100xx
29/07/2010, 21:06
Το υπολοιπο της ημερας ασχοληθηκα με την επανατοποθετηση του sissy bar χαμηλοτερα , την απομακρυνση σκουριων και με βαψιματα.

...αρχικα περασε απο το σπιτι ο ξαδερφος fzr1000billy και βοηθησε να τοποθετησω το sissy bar και την σχαρα 3cm πιο χαμηλα.


205201

zefos1100xx
29/07/2010, 21:08
..αυτη η σκουρια στην δισκοπλακα στον λαιμο μου εχει κατσει απο την μερα που πηραμε με την joan το virago....το παλεψαμε αρκετα με τον βασιλη...


205202

zefos1100xx
29/07/2010, 21:10
..αλλα οχι αρκετα!
Την δουλεια την αποτελειωσε ο Dashmod ο οποιος με τον τροχο του και τις συρματοβουρτσες εδωσε την χαριστικη βολη στην σκουρια που ηταν πανω στην δισκοπλακα!!!

Παρατηρηστε πως στησαμε την μοτοσυκλετα και αφαιρεσαμε τον μπροστινο τροχο!....Μας κοιτουσε ολη η γειτονια με απορημενα βλεμματα!

Ο θηριωδης γιαννης σηκωσε την μηχανη στον αερα (λες και ηταν πουπουλο) , και εγω αφαιρεσα τον τροχο...ΤΣΑΚ ΜΠΑΜ!!

..μετα αφησαμε την μηχανη να ακουμπησει σιγα σιγα στο κρασπεδο και την σταθεροποιησαμε με κατι ...ντενεκεδες κατω απο το πενταλ του φρενου!


205203

zefos1100xx
29/07/2010, 21:11
Πλεον η δισκοπλακα ειναι πεντακαθαρη , αλλα επρεπε να σκεφτουμε εναν τροπο να μην ξανασκουριασει με τον καιρο.....δεν ειναι και η καλυτερη ποιοτητα και το μονο σημειο που μενει καθαρο ειναι το σημειο τριβης με τα τακακια....απο εκει και μεχρι μεσα στο κεντρο το προβλημα ηταν μεγαλο.


...μια λυση υπαρχει.....


205204

zefos1100xx
29/07/2010, 21:12
....το νικελωμα ειναι ψιλοακριβο οταν δεν εχεις μαζεψει πολλα αντικειμενα , και η αντοχη του στον χρονο αμφιβολη.

...ασε που οταν σπασει σε καποιο σημειο δεν μπορει να διορθωθει ευκολα , για να μην μιλησω για την ψωριαση.

...οποτε.....ΒΑΨΙΜΟ!!!


205205

zefos1100xx
29/07/2010, 21:14
Το βαψιμο για εμενα ειναι η καλυτερη και οικονομικοτερη λυση , ετσι δεν θα κλαιω τα λεφτα μου αν χρειαστει καποια στιγμη λογω φθορας να αντικαταστησω την δισκοπλακα!

...ειχα πεταχτει και το πρωι και αγορασα τις βιδες σε ανοξειδωτες , οποτε μου εκατσε ''κουτι''!


205206

zefos1100xx
29/07/2010, 21:15
...η διαφορα πριν και μετα εχει να λεει!


205207

zefos1100xx
29/07/2010, 21:17
..ειχε βραδιασει οταν τελειωσαμε καθως ριξαμε και κατι ''ψιλα'' στοκαρισματα και στο samurai του γιαννη , οποτε αυτη ειναι η καλυτερη φωτο που εχω μετα που μονταραμε το μπροστινο και απο το τελικο αποτελεσμα.


205209

zefos1100xx
29/07/2010, 21:44
...με την ευκαιρια που λυθηκε ο τροχος , περασαμε γρασσο τον πυρο , και με αντισκωριακο ολα τα σπειρωματα σε κεντρα τροχων , στην βιδα που ασφαλιζει τον πυρο και τα σπειρωματα που βιδωνει η δαγκανα στην μποτα.

Επισης αντικατασταθηκαν πολλες βιδες με καινουργιες ανοξειδωτες και λιπαναμε τον ατερμωνα του κοντερ!

zefos1100xx
30/07/2010, 09:47
και οσον αφορα το sissy bar , για να μην χρειαζεται να ψαχνω το thread απο την αρχη , σε αυτην την φωτογραφια φαινεται ολη η εξελικτικη πορεiα.
....Λεπτομερεια ισως , αλλα για αυτου του ειδους τις μοτοσυκλετες αποτελει ''must''!

Aπο την αρχικη του μορφη , στην επομενη που μεταποιηθηκε μαζι με την σελα , εως και εχθες που το κατεβασα 3 εκατοστα. Μαζι με το πλατακι κατεβηκε και η σχαρα η οποια πλεον δεν εξεχει οσο πριν και σουλουπωθηκε γενικοτερα το συνολο.


205234

parislan
30/07/2010, 13:05
Ζefos δεν είδα αν άλλαξες λάδια-φίλτρα, εγώ τελικά βρήκα εκείνη την άτιμη τη βίδα και επιτέλους σταμάτησαν να βαράνε τα "κατσαρολικά" και το κιβώτιο καμία σχέση.. πριν στα 120 -130 νόμιζες οτι έβρισκες οροφή από τους "θορύβους"... (τώρα δε παραπονιέται τόσο πολύ, έχω εμπειρία και απο τη gs που αμέσως με τη συγκεκριμμένη μάρκα σταμάτησε να ακούγεται σα παρτάλι)

Βέβαια το τι λάδι έβγαλε απο μέσα - είναι για φόνο...

zefos1100xx
30/07/2010, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από parislan
Ζefos δεν είδα αν άλλαξες λάδια-φίλτρα, εγώ τελικά βρήκα εκείνη την άτιμη τη βίδα και επιτέλους σταμάτησαν να βαράνε τα "κατσαρολικά" και το κιβώτιο καμία σχέση.. πριν στα 120 -130 νόμιζες οτι έβρισκες οροφή από τους "θορύβους"... (τώρα δε παραπονιέται τόσο πολύ, έχω εμπειρία και απο τη gs που αμέσως με τη συγκεκριμμένη μάρκα σταμάτησε να ακούγεται σα παρτάλι)

Βέβαια το τι λάδι έβγαλε απο μέσα - είναι για φόνο...

..εχω αλλαξει , απλα δεν το εχω ποσταρει!:lol: :lol:

Τι λαδια εβαλες φιλε?Στειλε πμ.

zefos1100xx
30/07/2010, 16:26
...αμα εχεις καλα φιλαρακια! Δωρακι μαρσπιε!:beer: :beer:

....στην πρωτη ευκαιρια θα τα τοποθετησω!


205258

aristrom
30/07/2010, 16:57
Φιλαρακο μου εχεις ξυπνησει πολλες αναμνησεις με το εργαλειο!!
Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ για το μερακι σου να ασχοληθεις μαζι του .
Ζηλευω πραγματικα γιατι εχω και εγω ενα ιδιο στην κατοχη μου πανω απο 15 χρονια αλλα δεν υπαρχει ο χρονος ,το μερακι,πες το οπως θες και καθεται αραγμενο εδω και 1 χρονο.(Υπαρχουν και αλλα 2 διτροχα)
Ισως η ερωτηση σου φανει αφελης αλλα ....θα την κανω .
Τι βενζινη βαζεις? αμολυβδη η την παλια με μολυβδο?

zefos1100xx
30/07/2010, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από aristrom
Φιλαρακο μου εχεις ξυπνησει πολλες αναμνησεις με το εργαλειο!!
Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ για το μερακι σου να ασχοληθεις μαζι του .
Ζηλευω πραγματικα γιατι εχω και εγω ενα ιδιο στην κατοχη μου πανω απο 15 χρονια αλλα δεν υπαρχει ο χρονος ,το μερακι,πες το οπως θες και καθεται αραγμενο εδω και 1 χρονο.(Υπαρχουν και αλλα 2 διτροχα)
Ισως η ερωτηση σου φανει αφελης αλλα ....θα την κανω .
Τι βενζινη βαζεις? αμολυβδη η την παλια με μολυβδο?

συνηθως βαζω την παλια ''super'' με το υποκαταστατο μολυβδου , αν δεν την βρω βαζω και απλη αμολυβδη.

...ειδικα τωρα με την απεργια των βυτιων βαζω οτι βρω!:lol: :lol: :lol:

zefos1100xx
30/07/2010, 21:33
Μια πιο καλη φωτογραφια με το νεο συνολακι που δημιουργηθηκε απο την δισκοπλακα!

...σαν να ''γεμισε'' μπροστα ε?;)


205262

zefos1100xx
31/07/2010, 14:48
Μια απο τις πολλες εργασιες που εκανα σημερα στο μηχανακι:

....η ιδεα ειναι κλεμμενη απο το ιντερνετ , αλλα την εφαρμοσα με οτι μεσα διεθετα!

Ο μικρος μοχλος που τραβαει τον αερα στα καρμπυρατερ , ειχε ενα λαστιχενιο χερουλι το οποιο αφαιρεθηκε και την θεση του πηρε ενα στρογγυλο χερουλι απο χρωμιο!

..οι φωτογραφιες δεν μπορουν να περιγραψουν ποσο ομορφο εγινε και πως ξεπροβαλει αριστερα απο το ντεποζιτο τωρα ο λεβιες!


205285

zefos1100xx
31/07/2010, 14:50
...και πολυ ''ρετρο look'' το μοχλουδακι λεμε! Σαν λεβιες ειναι!

...αρχικα θυμιζει κατι μοτοσυκλετες που ειχαν τις ταχυτητες στο.....χερι!:rotflmao: :rotflmao:


205286

zefos1100xx
31/07/2010, 14:59
...και φυσικα τοποθετησα και τα μαρσπιε!


205287

zefos1100xx
31/07/2010, 15:01
...δεν ξερω βεβαια μηπως και δεν βολευουν στην πιστα η σε καμια επιδαυρο!:lol: :lol: :lol: :lol:


205289