PDA

View Full Version : Μάστορας για Honda Super Sport - Πειραιάς



salagatas
19/05/2010, 17:16
Γεια σας

Ξέρει κανένας κανέναν καλό και σωστό μάστορα για Honda Super Sport ειδος μηχανης (σκυφτο) στην περιοχή του Πειραιά?

Για έλεγχο μοτορίου τον θέλω πριν το αγοράσω και να το αναλάβει. Θα τον πληρώσω οπότε περιμένω να το κοιτάξει διεξοδικά (πλαίσιο, μαϊμούδες με το χιλιόμετρα κλπ) πέρα από τα βασικά.

Παρακαλώ να μου πείτε κάποιον που ξέρει από Super Sport και καβαλάει :D και όχι καποιον που φτιάχνει μηχανάκια glx. Επίσης να είναι αξιόπιστος και σωστός και να σεβεται τον πελατη και οχι να μέινω με τις μπιέλες στο χέρι :nono:

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το πείτε χύμα η το λέτε με μήνυμα.

Ευχαριστώ :wave2:

ΥΓ. διάβασα και κάτι τοπικ εδώ για εξουσιοδοτημένα και έλεγα ότι ήταν καλή λύση άλλα ας μου πει κανένας παλιός κανένα καλό είτε εξουσιοδοτημένο η μη ... για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο

camen
19/05/2010, 17:24
Τα μαστορια ειναι σαν τις γυναικες.Οτι και να σου λεει ο αλλος,αν δεν την δοκιμασεις δεν μπορεις να εισαι σιγουρος:smokin:



Τι ειιιιιιιιιιιπα ρε μλκ ο ανθρωπΑς....!!!! :dizzy:

salagatas
19/05/2010, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Τα μαστορια ειναι σαν τις γυναικες.Οτι και να σου λεει ο αλλος,αν δεν την δοκιμασεις δεν μπορεις να εισαι σιγουρος:smokin:



Τι ειιιιιιιιιιιπα ρε μλκ ο ανθρωπΑς....!!!! :dizzy:

η διαφορα ειναι οτι στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν μπορεις να ρωτησεις καποιον αν μια γυναικα ειναι σωστη .... εχεις δει κανενα φορουμ να λεει η μαρια απο τον πειραια ειναι καλος χαρακτηρας και μετρια στο κρεβατι αλλα η ιωαννα ειναι πολυ καλη στο κρεβατι ? :smokin:

αντιθετα στο φορουμ τον μηχανοβιων μπορεις να ρωτησεις για σωστο μηχανικο!

ΥΓ. υπαρχουν και αλλες διαφορες αλλα πρεπει να μπει Χ στο φορουμ.... :look:

camen
19/05/2010, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από salagatas

αντιθετα στο φορουμ τον μηχανοβιων μπορεις να ρωτησεις για σωστο μηχανικο!



Λαθος,γτ υπαρχουν παρα πολλες περιπτωσεις οπου για τον ιδιο μαστορα οι αποψεις εχουν χασματικοι διαφορα.Κ αμα μπορεις ςξηγησε το μου εσυ το γιατι:winka:

Τελος παντων,δεν ειμαι απο Αθηνα--δεν μπορω να βοηθησω.Ολο και καποιον θα σου προτεινουν τα παιδια.Αλλα και κανενα γνωστο εξουσιοδοτημενο δεν κακη ιδεα:smokin:


:beer: :beer: :beer: :wave2:

nakedorange
19/05/2010, 17:49
Φιλε μαστορακος καλος ειναι ο Φανης στα Καμινια (το στενο απεναντι απο την ΔΕΗ,Ναξου νομιζω).

2104830472

@για το πλαισιο θες καλιμπρα...(και αυτο εχει κοστος)


:wave2:

salagatas
19/05/2010, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Λαθος,γτ υπαρχουν παρα πολλες περιπτωσεις οπου για τον ιδιο μαστορα οι αποψεις εχουν χασματικοι διαφορα.Κ αμα μπορεις ςξηγησε το μου εσυ το γιατι:winka:

Τελος παντων,δεν ειμαι απο Αθηνα--δεν μπορω να βοηθησω.Ολο και καποιον θα σου προτεινουν τα παιδια.Αλλα και κανενα γνωστο εξουσιοδοτημενο δεν κακη ιδεα:smokin:


:beer: :beer: :beer: :wave2:

φυσικά μπορώ.... ;) :beer:

1. μη σωστός μάστορας που έτυχε σε κάποιον και έκανε καλή δουλειά
2. άσχετος πελάτης που νομίζει ότι του κάνουν καλή δουλειά
3. θέμα χρημάτων.... κάποιος βλέπει ακριβή την καλή δουλειά και τον λέει κλέφτη ενώ είναι καλός μάστορας, ενώ κάποιος άλλος γνωρίζει οτι πληρώνει αλλα γίνεται καλή δουλειά
4. χημεία, εδω ίσως είναι σαν τις γυναίκες... δεν μπορούν όλες να μας κάνουν εκτός αν πάμε για one night stand :eyepop:

Συνεπώς ας μείνουμε στην ερώτηση. :p

salagatas
19/05/2010, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από nakedorange
Φιλε μαστορακος καλος ειναι ο Φανης στα Καμινια (το στενο απεναντι απο την ΔΕΗ,Ναξου νομιζω).

2104830472

@για το πλαισιο θες καλιμπρα...(και αυτο εχει κοστος)


:wave2:


Ευχαριστώ φίλε μου. :beer:

Βλέπω είναι και επίσημος, θα περιμένω 1-2 ήμερες να πάρω γνώμες από όλους και θα περάσω μια βόλτα.

Για το πλαίσιο δεν μπορεί να δει ο άλλος αν είναι τρακαρισμένο ? με το μάτι, ξεβιδώνοντας κάποιες βίδες? Καλιμπρα αν δεν κάνω λάθος χρειάζεται αν είναι όντως τρακαρισμένο (και φυσικά για αυτό το πηγαίνω στον μάστορα για να μην πάρω τρακαρισμένο :nono: καθως πολλοι :a43: τα βαφτιζουν εκθεσιακα και αριστα )

transalpblack
19/05/2010, 18:15
ΛΕΡΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣ, ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΝΙΚΑΙΑ, ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ 121 & ΓΥΘΕΙΟΥ, 210 4251890

Εγώ προσωπικά... απόλυτη εμπιστοσύνη

Εξουσιοδοτημένος Honda είναι

BLiTzER
19/05/2010, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από nakedorange
Φιλε μαστορακος καλος ειναι ο Φανης στα Καμινια (το στενο απεναντι απο την ΔΕΗ,Ναξου νομιζω).

2104830472


Δε θα μπω σε λεπτομέρειες (εκτός αν ζητηθεί), αλλά μεγάλος απατεώνας. Ούτε απ'έξω. Έφτιαχνα 2 μηχανάκια εκεί για 1.5 χρόνο περίπου.

camen
19/05/2010, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Δε θα μπω σε λεπτομέρειες (εκτός αν ζητηθεί), αλλά μεγάλος απατεώνας. Ούτε απ'έξω. Έφτιαχνα 2 μηχανάκια εκεί για 1.5 χρόνο περίπου.


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

Σορρυ αλλα δεν μπορεσα να κρατηθω.Ο λογος στο 2-3-4ο ποστ του θρεντ...:smokin:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

BLiTzER
19/05/2010, 18:37
Ε. Όχι. Αν σου πω, θα καταλάβεις.

ΝΙΚΟΣ1000R
20/05/2010, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
ΛΕΡΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣ, ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΝΙΚΑΙΑ, ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ 121 & ΓΥΘΕΙΟΥ, 210 4251890

Εγώ προσωπικά... απόλυτη εμπιστοσύνη

Εξουσιοδοτημένος Honda είναι





+1000

menelaos46
20/05/2010, 10:42
Οπου και να το πας αν δεν εχεις δικο σου ανθρωπο να σου πει φουτσες...
Και ο καλυτερος μαστορας να ειναι μπορει να βαριεται να το δει οπως πρεπει.
Μερικα πραγματα φαινονται ευκολα και μπορεις να τα κοιταξεις κι εσυ.

STOYBI
20/05/2010, 10:44
Οδος Σαχτουρη ( Αρχη της χατζηκυριακου........ )

Δεν θυμαμαι ονομα ( αλλα εχω ακουσει καλα λογια ...)



:wave2:

tzeronymo
24/05/2010, 10:17
MOTO ACTIVE Kαμινια 210 4830472 πολυ καλος παω απο το 2004