PDA

View Full Version : σερβις 12000χμ



Filippos_Aachen
12/06/2010, 13:18
Καλησπερα,

καθως πλησιαζει η ωρα για το σερβις των 12000χμ στο τρανσαλπ 650 που εχω, ρωτησα για τη τιμη του σερβις σε επισημο συνεργειο της χοντα. Μου παν για 370? αν δε προκυψει κατι εξτρα. Ειναι καλη η τιμη?? Γιατι εμενα μου φαινονται πολλα!

Panopticon7
12/06/2010, 13:47
370 ευρω χαχαχαχα, ρε τους κεραταδες...

Πηγαινε σε ενα συνεργειο απλο και ρωτα, πιστευω θα σε συμφερει, απ οσο ξερω προβλημα με την εγγυηση δεν θα εχεις.

Περα απο αυτο αν γουσταρεις κοιτα στο βιβλιο του τι εργασιες γινονται σε αυτα τα χιλιομετρα, τις περισσοτερες μπορεις να τις κανεις...

ledz
12/06/2010, 14:24
Στα εξουσιοδοτημενα υπαρχουν συνηθως στο συνεργειο μεσα λιστες με ενδεικτικες τιμες για καθε τυπου εργασια. Βγαλε εξω το εγχειριδιο της μηχανης σου και πηγαινε στη λιστα συντηρησης των 12.000 χμ και κανε αθροισμα τιμων.

Ακου κει 370, ακομα και με ρυθμιση βαλβιδων, αλλαγη ψυκτικου, αλλαγη ολα τα τακακια / υγρου φρενων, γενικο ελεγχο πολυ μου φαινεται

Filippos_Aachen
12/06/2010, 14:42
Ουτε ψυκτικο, ουτε υγρα φρενων, ουτε τακακια!
Λαδια και φιλτρο, βαλβιδες, μπουζι και γενικο ελεγχο περιλαμβανει η τιμη!
Δυστυχως:(

road spirit
12/06/2010, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Filippos_Aachen
Ουτε ψυκτικο, ουτε υγρα φρενων, ουτε τακακια!
Λαδια και φιλτρο, βαλβιδες, μπουζι και γενικο ελεγχο περιλαμβανει η τιμη!
Δυστυχως:(

στα 12.000 χλμ το μόνο που θα χρειαστεί απο πραγματική εργασία είναι βαλβίδες και αλλαγή λαδιών-φίλτρου.... τα υπόλοιπα είναι απλό τσεκ και ένας έμπειρος μηχανικός τα κάνει σε λίγη ώρα ...

πήγαινε αλλού

άκου εκεί 370...