PDA

View Full Version : Χr 250



Pilgrimage
23/06/2010, 18:30
Βρήκα ένα φτηνό Χr και με έβαλε σε ψήσιμο μιάς και είναι απο γνωστό αλλά θέλει εξξωτερικό φτιάξιμο που περιλαμβάνει σέλα φανάρι και βάψιμο πλαστικά.Πόσο πάει το μαλλί σ αυτά?:beer:

VIDAS
27/06/2010, 10:19
Μη βαψεις τα πλαστικα , οσο καλη δουλειακ ια να γινει με τη παραμικρη γρατζουνια θα παρουν τη κατω βολτα και θα αρχισει το ξεφλουδισμα .

Καλυτερα βρες μεταχειρισμενα , κοιτα στο eBay .

Φαναρι βαζεις οποιο θελεις εσυ , παιζουν πολλα aftermarket απο acerbis , ufo , polisport .


Ειναι με πλαστικο ή μεταλλικο τεποζιτο ?

Pilgrimage
27/06/2010, 17:57
Πλαστικό του 93 αν κατάλαβα καλά...το βρίσκω πάνω κάτω στα 800 γι αυτό με ψήνει ποιό πολύ...να το χω να βολεύομαι 2 χρονάκια...οσο αναφορά τα πλαστικά ...είναι πολύ παλιά ...έχουν γίνει μπες απο άσπρα που ήταν ....

KaTaNaS
27/06/2010, 18:23
kainoyrgia πλαστικά απο όλα τα εντουρακια εποχής έχει ο Καρρέρ στο Κουκάκι!

http://www.karrer.gr/

p@nos
30/06/2010, 04:56
ελπιζω να ειναι σε καλη κατασταση αυτο που βρηκες...το κακο με τα χρ ιεναι οτι αυοι που τα πουλανε δε ξερουν τι ζητανε...

τωρα για ενα 250 10ετιας μαμημενο εμφανισιακα, με ενα σκασμο χλμ να ζητας 2000+, ειναι καπως:sick:

xtasi
30/06/2010, 05:41
ΦΙΛΕ ΗΜΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΠΗΡΑ ΕΝΑ XR 250 ΤΟΥ 95 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ 7,5 ΚΑΤΟΣΤΑΡΙΚΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΦΑΝΑΡΙ, ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΚΡΟΔΟΥΛΙΤΣΕΣ.ΦΑΝΑΡΙ ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΔΩΣΕ ΜΕ 80, ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ, ΕΥΡΩ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΜΗ ΤΑ ΒΑΨΕΙΣ,ΒΓΑΙΝΕΙ Η ΚΙΤΡΙΝΙΛΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ.ΑΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΙΣΑΙ ΚΟΜΠΛΕ : http://www.ehow.com/how_4545758_clean-yellowed-plastic.html ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΣΠΡΙΣΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΝΑ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΙΚΑ ΠΑΡΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΝ ΚΑΤΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΒΓΟΥΝΕ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ

Pilgrimage
30/06/2010, 11:40
Μηχανικά με είπανε άριστο για χώματα κέτς μόνο εξωτερικά είναι λίγο σαπίλα...αλλά μάλλον θα του πάρω καινούρια πλαστικά...πρώτη μηχανή και να μην είναι κουκλή ?:cool: η τιμή στα 800 περίπου γι αυτό και με ψήνει...λεφτά που τα βρίσκω.:smokin:

xtasi
30/06/2010, 12:37
ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΣΕ ΕΙΠΑΝΕ?ΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΕΙΠΕ?Ο ΠΩΛΗΤΗΣ Η ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ?ΤΖΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ!ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ.ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ AFTER MARKET,ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΑΝΙΣΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΑΠ'ΟΣΟ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ..

Pilgrimage
30/06/2010, 13:34
Όχι ρε συ.Ένα παλικάρι γνωστός μου έχει ενα drz και εκεί που τα λέγαμε μου ανέφερε κάτι για ένα xr δυομισάρι που ήθελε να το πουλήσει ένας φίλος του και με προειδποίεισε ότι θα με χαλούσε εξωτερικά.αλλά μηχανικά είναι οκ.Τώρα έναν μηχανικό θα το πάω αλλά δεν πιστεύω άνθρωπο που βλέπω συχνά και δουλεύει εκει που συχνάζω να τον βολεύει να του βγει το όνομα άσε που δεν νωμίζω πως θα κερδίζει και τίποτα μιας και το μηχανάκι δεν είναι δικό του.Και να το αφήσω τέτοιο χρώμα?αφου δεν μ αρέσει το άσπρο.:wacko: Το θέλω κόκκινο :smokin:

xtasi
01/07/2010, 12:41
Ε ΤΟΤΕ ΠΛΕΡΩΝΕ

Pilgrimage
01/07/2010, 13:04
άρα πλαστικα άλλα > βάψιμο?
πόσο έχει η σέλα ?
νταξ πρώτος έρωτας...αξίζει :blush:

2stroker
01/07/2010, 13:12
καινουργια aftermarket ufo,polisport κλπ

μασκα-60 ευρω
πλαστικα ψυγειου-50 ευρω
πισω πλαινα-50 ευρω
φτερο μπροστινο-22 ευρω
φτερω πισω-25 ευρω
σελα καλυμα-50 ευρω

κανε τη σουμα:wave2:

Pilgrimage
01/07/2010, 14:46
νταξ ένα χιλιάρικο δηλαδής πάει το xr με καινούρια πλαστικά.πες άλλο ένα 300άρι σε σέρβις και λάστιχα και έχεις ένα καλό μηχανάκι.Παλεύεται.:beer:

2stroker
01/07/2010, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pilgrimage
νταξ ένα χιλιάρικο δηλαδής πάει το xr με καινούρια πλαστικά.πες άλλο ένα 300άρι σε σέρβις και λάστιχα και έχεις ένα καλό μηχανάκι.Παλεύεται.:beer:

αμα βαλεις μοτοκροσαδικα λαστιχα 100 ευρω βλεπε michelin ac-10
λαδια,φιλτρο λαδιου,μπουζι,ρυθμισμα συμπλεκτη κλπ τα κανεις και μονος σου οποτε μια χαρα!:wave2: