PDA

View Full Version : Αγορα Steed προβλημα με δακρυσμα του κινητηρα..Γνωμες



JOHNNYSUEDE
09/07/2010, 11:22
Καλησπερα κατ'αρχας, καλως σας βρηκα. Λοιπον θελω την βοηθεια απο τους κατεχοντες του θεματος.
Βρηκα μια steed που η8ελα εδω και καιρο, πηγα την ειδα την εκανα βολτα, ειναι κομπλε. Ως εδω καλα. Μονο που το παιδι που την εχει με προειδοποιησε οτι εχει ενα "προβληματακι" ανεπαισθητο για αυτον αλλα για εμενα που δεν γνωριζω ειναι αξιο αποριας, γι'αυτο και βρεθηκα στο forum σας.
Μου ειπε οτι οταν ζεσταινεται πολυ ο κινητηρας αρχιζει και δακρυζει οχι απο τη βαση του ενος κυλινδρου, αλλα απο επανω, και οτι πρεπει οταν την παρω να της αλλαξω φλαντζα.
Εσεις τι λετε γι'αυτο. Αραγε ειναι μονο η φλαντζα η' μπορει να ειναι κατι παραπανω. Και αν ειναι μονο αυτο, ποσο περιπου θα κοστισει, και τελικα με αυτο το προβλημα αξιζει να την αγορασω?
(δε θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει να παρω steed η' οχι, απλα να επικεντρωθουμε στο προβλημα).
Ευχαριστω.

Tpap
09/07/2010, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από JOHNNYSUEDE
Καλησπερα κατ'αρχας, καλως σας βρηκα....Ευχαριστω.

Όλα έχουν να κάνουν με το πόσο το θές το μηχανάκι και -φυσικά- με το πόσα ζητάει.

Το πρόβλημα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, από πλευράς επισκευής/κόστους.

Καλωσήλθες. :wave2: :beer: :beer:

STOYBI
09/07/2010, 11:34
Αν μιλαμε μονο για φλατζα το προβλημα ειναι μικρο...

Αν μιλαμε και για πετσικαρισμενο καπακι το προβλημα γινετε αρκετα μεγαλο....:winka:

:wave2:

Tpap
09/07/2010, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Αν μιλαμε μονο για φλατζα το προβλημα ειναι μικρο...

Αν μιλαμε και για πετσικαρισμενο καπακι το προβλημα γινετε αρκετα μεγαλο....:winka:

:wave2:

Καπάκι βαλβίδων, λέει...όχι κεφαλή. (μάλλον)

JOHNNYSUEDE
09/07/2010, 11:58
Μπορει να ειμαι για γελια αλλα κεφαλη κυλινδρου και καπακι βαλβιδων δεν ειναι το ιδιο? Μαλλον οχι ε..Τοτε δε μπορω να σας αποπροσανατολισω