PDA

View Full Version : ξεφτιλα



wrenchfzr
08/07/2005, 22:00
χθες επεσε στα χερια μου ενα video με μια μοτοσυκλετα που εκανε οτι βλακεια φανταζεστε.περνουσε με κοκκινο σφηνες σε μοτοσυκλετες, σουζα αναμεσα στις διαβασεις πεζων.Κατεβαινε απο τη μεσογειων και εφτασε μεχρι τη διασταυρωση της βουλιαγμενης και μου φανηκε οτι πηγενε στο περιοδικο που μας φιλοξενει στα forums του.εκει θολωσαν την εικονα για να μη δουμε τα γραφεια του μοτο(υποθετω).και φυσικα ολα αυτα με το λογοτυπο του μοτο πανω αριστερα της εικονας.καποιοι που τσαντιζονται οταν καποιοι αυτοκινιτιστες μας αποκαλουν αλητες,νομιζουν οτι εχουν αδικο oi αυτοκινιτιστες οταν βλεπουν αυτά;.Καποιος (GHOST RIDER) ανοιξε το χορο που καποιος πηγαινει με 300 σε αυτοκινιτοδρομο.και ακολουθησαν καποιοι δικοι μας και φτασαμε στο σημειο να κανουν οτι τους ερθει στο κεφαλι για να γυρισουν ενα video.Μεθαυριο να βγαλουν την μανα τους στο σφυρι τη γυναικα τους και οτι ακολουθει.ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΔΕΡΦΟΣ και στη μοτοσυκλετα; και το χειροτερο ειναι οτι το υιοθετει ενα περιοδικο που απο την υλη του περνουν γνωμη και διαμορφωνουν συνειδηση καποιοι.αν το μοτο (πραγμα που το ευχομαι)δεν εχει καμοια σχεσει με ολα ευτα τι γυρευει το σημα του πανω στην εικονα του video .Περιμενω μια απαντηση.αθελα του ΜΟΤΟ συμβαινουν αυτά; Μη ξεχνατε διαμορφωνονται συνηδησεις ειμαστε ολοι υπευθυνοι και πιο πολύ οι αρθρογραφοι που κανουν οτιδηποτε για να ανεβουν οι πωλησεις

AFTER
09/07/2005, 00:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από wrenchfzr
μου φανηκε οτι πηγενε στο περιοδικο που μας φιλοξενει στα forums του.

Πρωτα απο ολα το περιοδικο ΜΟΤΟ δεν εχει καμια σχεση με το WWW.MOTO.GR ,και αυτο τσουζει καποιους πολυ,πιστεψε με, και δεν ειμαστε εμεις αυτοι! :rolleyes:

Φυσικα και εχει σχεση το video με το περιοδικο,αφου το ειχαν διανεμει μεσω CD μαζι με καποιο τευχος πριν λιγα χρονια!

Το να τρεχει καποιος σε εναν τελειο,αδειο αυτοκινητοδρομο δεν το θεωρω αδικημα,το να παει να πατησει ομως πεζους και να κανει σφηνες σε συναδελφους μοτοσυκλετιστες,αυτο ειναι Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟ!
Αλλα βλεπεις αυτοι δεν ειναι σαν και μας κουλοι,αυτοι ειναι ΔΟΚΙΜΑΣΤΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ μεγαααααλα τιμονια,επαγγελματιες του ειδους high class!

ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ™ (trademark periklisk)

free rider
09/07/2005, 01:43
οχι οτι λέω καλά εκαναν και γύρισαν τέτοιες σκηνές...
προς θεού αλλά ποιός απο εμας δεν εχει οδηγήσει γρήγορα μεσα στη κίνηση...

οχι ποιός??
:smokin: :smokin:

AFTER
09/07/2005, 02:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
οχι οτι λέω καλά εκαναν και γύρισαν τέτοιες σκηνές...
προς θεού αλλά ποιός απο εμας δεν εχει οδηγήσει γρήγορα μεσα στη κίνηση...

οχι ποιός??
:smokin: :smokin:

Εχεις δικιο,και οποιος πει ψεματα να του κολλησει η γκαζιερα στην διασταυρωση πατησιων-αλεξανδρας!!!

Ομως σφηνες σε αδελφια μας?
Μια φορα που πηγαινα ηρεμος με περασε ξυστα ερχομενος απο σφηνα ενα καργα βαλιτσωμενο μηχανακι(1000cc+) που εκτος οτι πηγε να με ριξει κοντεψα να παθω εμφραγμα,και απο τοτε πρεπει να θυμαται ο τυπακος καλα τι σημαινει να σε περνανε ξυστα με +100km/h:evil: (οχι δεν θα σας πω σε ποιο δρομο γιατι θα με μαλωσετε )

free rider
09/07/2005, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Εχεις δικιο,και οποιος πει ψεματα να του κολλησει η γκαζιερα στην διασταυρωση πατησιων-αλεξανδρας!!!

Ομως σφηνες σε αδελφια μας?
Μια φορα που πηγαινα ηρεμος με περασε ξυστα ερχομενος απο σφηνα ενα καργα βαλιτσωμενο μηχανακι(1000cc+) που εκτος οτι πηγε να με ριξει κοντεψα να παθω εμφραγμα,και απο τοτε πρεπει να θυμαται ο τυπακος καλα τι σημαινει να σε περνανε ξυστα με +100km/h:evil: (οχι δεν θα σας πω σε ποιο δρομο γιατι θα με μαλωσετε )

ετσι ειναι και μετα η μαλ@@κια του άλλου είναι οτι εχει και την ικανοποίηση ζωγραφισμένη στο προσωπό του..

μιλάμε ωρες ωρες φερόμαστε τελείως χαζά....

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

bonepeeler
09/07/2005, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
ετσι ειναι και μετα η μαλ@@κια του άλλου είναι οτι εχει και την ικανοποίηση ζωγραφισμένη στο προσωπό του..

μιλάμε ωρες ωρες φερόμαστε τελείως χαζά....

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


Για αυτό το λόγο πέφτουμε. :(

sonic22
09/07/2005, 17:24
merikes apories mono exw...

1. giati auto to thema einai sta texnika themata?:look: :look: :look:

2. an auto to videaki itan meros tainia me kombarsous kai alla den tha itan exeretiko iliko? prosopika apo aisthitikis apopsis mou aresei poli (kai se pollous alous apo oti fenete apo tin diadosi tu). an fisika exeresoume tin pleura tou poso epikindino itan auto...

3. o anamartitos ton litho prwtos valeto.
an erthei kapios kai mou pei pws egw den paranomw kai den kanw pote malakies ston dromo kai tha simfwnisw mazi tou oti exei dikaioma na sxoliasei toso edona to video auto.

kata ta alla einai ena EXERETIKA epikindino egxirima kai mono edelos ilithioi kai "prosorina" anegefaloi tha to epixirousan.

kai gia na katalixw sto epixirima mou..
einai polli pio epikindino apo to na odigeis me 300 ston autokinitodromo, alla kai auto einai pio epikindino apo to na odigeis me 200, alla kai auto einai pio epikindino apo to pernas me kokkino epidei viazese kai den vlepeis alla oximata, alla kai auto einai pio epikindino apo to na pernas anamesa apo imistamatimena koutia stin mesogiwn, alla kai auto einai pio epikindino apo....

elpizw na katalavenete kai na min me kadiliasete gia mia akoma fora...

:sun: :beer: :beer: :sun:

gmakris
09/07/2005, 19:35
Ολοι εχουμε τρεξει μεσα στην κινηση, και εγω προσωπικα καποιες φορες που ετρεχα για δουλειες και 1-2 φορες που απλά μου την "βαρεσε".

Το θεωρω ομως μεγαλη μ@λ@κια που το εβαλαν σε υλικο περιοδικου εφοσον ειναι η χειροτερη εικονα που μπορει να δειξει ενας μοτοσυκλετιστης ή "μηχανοβιος"......

free rider
09/07/2005, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Για αυτό το λόγο πέφτουμε. :(

μωρε να πέσω επιδει το εχω προκαλέσει εγω ...
τουλάχιστον δεν μου φταίει κανένας..
να πέσω για το ξερό το κεφάλι ενος μ@@@κα που θέλει ντε και καλά να το παιξει ροσι στην πατησίων σηκώνει πολλές κλωτσιες...
:evil: :evil:

kostom
09/07/2005, 23:07
Και φυσικά δεν ξέρω άν το γνωρίζετε αλλά ο
οδηγός είναι γνωστός αγωνιζόμενος.....


19247

nimbus
09/07/2005, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
οχι οτι λέω καλά εκαναν και γύρισαν τέτοιες σκηνές...
προς θεού αλλά ποιός απο εμας δεν εχει οδηγήσει γρήγορα μεσα στη κίνηση...

οχι ποιός??
:smokin: :smokin:


άλλο να οδηγήσεις γρήγορε κι άλλο να οδηγήσεις γρήγορα, εις βάρος κάποιων άλλων ατόμων:winka:

έχει διαφορά:wave2:

free rider
10/07/2005, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
άλλο να οδηγήσεις γρήγορε κι άλλο να οδηγήσεις γρήγορα, εις βάρος κάποιων άλλων ατόμων:winka:

έχει διαφορά:wave2:

αχααχαχχααχ

ειμαι σιγουρος οτι δεν διάβασες τα τελευταία μυνήματα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

wrenchfzr
10/07/2005, 07:54
φιλε after.δεν ηξερα οτι αυτο το video ειχε κυκλοφορεισει πριν χρονια.αλλα το νοημα του γραμματος ειναι οτι δεν επιτρεπεται να προωθει to ψδto περιοδικο.και σε πληροφορω οτι πανω αριστερα απο την εικονα φανταζε το λογοτυπο του ΜΟΤΟ, σαν να ειναι πνευματικη του ιδιοκτησια.αν θεωρουμε οτι αυτο ειναι αισχος,για μενα ειναι γιατι σαν μοτοσυκλετυστης ειμαι μειονοτητα και δεν δεχομαι κανενας να με εκμεταλευεται νομιζω οτι οι μοτοσυκλετιστες εχουμε καποιες ευαισθισιες και αληλεγγυη μεταξυ μας.αν λοιπον καποιος στην περιπτωση μας το περιοδικο,εκμεταλευεται την αγαπη μας για να μας πουλα οτι θελει ειναι λαθος.δεν θα επρεπε να το κρινουν; αν δεν το εκαναν τοτε μου δινουν το δικαιωμα να τους κρινω.

wrenchfzr
10/07/2005, 08:17
φιλε sonic.συγνωμη που εθεσα το γραμμα στα τεχνικ αλλα ενιωθα πιο ανετα λογω του οτι επικοινωνω συχνα μεσα αου αυτο το σημειο.ναι ολοι μας το καναμε αυτα που δειχνει το cd αλλα μημου πεις οτι δεν νιωθεις ενοχα γιατι η συνηδηση δεν λειτουργει κατα παραγελεια.αν λοιπον εσενα σε ρωτησει καποιος γιατι το κανεις μπορει να δικαιολογηθεις,αυτος ο μαλακας τι θα πει;και δε μου λες,οι νεοι μοτοσυκλετιστες δεν περνουν παραδειγμα απο αυτο; γιατι καποτε το περιοδικο ΜΟΤΟ ειχε και ενα αλλο χαρακτηρα που σιγα σιγα χαθηκε.δεν θελω να κανω τον νομοδιδασκαλο αλλα εχω παιδεια και οταν τους υπενθυμηζα τη ζωνη ασφαλειας η το κρανος καποτε αρχισαν να μου τη λενε οταν για 100 μετρα πηγα χωρις ζωνη.απο αυτο καταλαβαινεις οτι σε καποια ηλικεια διαμορφωνονται νοοτροπιες σκεψου στην ηλικια της μαγκιας να βλεπουν ενα video με αυτες τις κινησεις μες τη κινηση.την αλλα μερα θα το επιχειρισουν.αυτο φοβαμαι ενα τσουρμο μαγκες

sonic22
10/07/2005, 10:18
το οτι θα υπαρχουν πολοι νεοι που θα μημηθουν αυτα τα πραγματα και θα τραυματιστουν ή χειρωτερα θα τραυματισουν και αλλους ειναι πολυ πιθανο (για να μην πω σηγουρο).

αλλα αυτο δεν μπορει να ειναι το βασικο επηχηριμα εναντιον ενος τετοιου βιντεο...
απλα γιατι οτνα καποιος οδηγα μηχανη πρεπει να εχει πληρη επιγνωση των κινδυνων που εμπεριεχει αυτη του η πραξη...
δεν νομιζω πως θα υπαρξει εστω και ενας νεοσ που θα αποφασισει να ξεκινησει να κανει τετοιες μαλα@@# επιδει ειδε αυτο το βιντεο
συγουρα ομως θα πορωσει ακομα περισωτερο καποιον που ειναι ειδη στο sicko προγραμμα τησ μαλακ@#$...

τελος πιο ειναι το χηροτερο? το οτι εκανε το παλικαρι αυτα που εκανε ή οτι τα τραβηξε βιντεο? ή μηπως το οτι το βιντεο το εδωσε το μοτο?

αν η απαντηση ειναι η πρωτη ειμαι μαζι σας...

και να πω και κατι ακομα... ηταν κυριος επικινδυνο για τους πεζους και λιγο για τουσ αλους μοτοσικλετηστες αλλα κυριος για τον ιδιο τον οδηγο!!!


sorry για το κουραστικο γραμμα...

AFTER
10/07/2005, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από wrenchfzr
αν λοιπον καποιος στην περιπτωση μας το περιοδικο,εκμεταλευεται την αγαπη μας για να μας πουλα οτι θελει ειναι λαθος.


Καλως ηρθες στον κοσμο της μοτοσυκλετας στην Ελλαδα!

:beer:

wrenchfzr
10/07/2005, 13:59
αν δεν παιζουν ουσιωδη ρολο τα μυνηματα που περνανε τα περιοδικα τοτε τι να πω .μαλλον η coca cola το πρωτο αναψυκτικο σε πωλεισεις δεν ξερει και κανει βλακωδως εξοδα.η διαφημηση μπαινει στο υποσεινηδειτο και λειτουργει ακουσια.μην το περνεται ελαφρια.θα μου πεις ολα σοβαρα θα σκασουμε.ο μονος τροπος για να αντιδρασεις ειναι η σκεψη πως δηλαδη αλλαζουν τα πραγματα.περνωντας τα ελαφρια ;καποιος ειπε ενα σοφο γνωμικο:ο εξυπνος το παραδεχεται ο πονηρος το διαπραγματευεται ο βλακας επιμενει

nimbus
10/07/2005, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
αχααχαχχααχ

ειμαι σιγουρος οτι δεν διάβασες τα τελευταία μυνήματα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


μην εισαι τόσο σίγουρος...:winka:

sonic22
10/07/2005, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από wrenchfzr
αν δεν παιζουν ουσιωδη ρολο τα μυνηματα που περνανε τα περιοδικα τοτε τι να πω .μαλλον η coca cola το πρωτο αναψυκτικο σε πωλεισεις δεν ξερει και κανει βλακωδως εξοδα.η διαφημηση μπαινει στο υποσεινηδειτο και λειτουργει ακουσια.μην το περνεται ελαφρια.θα μου πεις ολα σοβαρα θα σκασουμε.ο μονος τροπος για να αντιδρασεις ειναι η σκεψη πως δηλαδη αλλαζουν τα πραγματα.περνωντας τα ελαφρια ;καποιος ειπε ενα σοφο γνωμικο:ο εξυπνος το παραδεχεται ο πονηρος το διαπραγματευεται ο βλακας επιμενει


αν η coca cola ειχαι απαισια γευση ή ενδεχομενος σου προκαλουσε αναγουλα και στομαχικες διαταραχες οσο καλη διαφημιση και να εκανες δεν θα πουλαγες και πολλα... για την ακριβια θα πουλαγες αλλα σε ελαχιστους "πηραγμενους"...

θημησου τι ειχε γινει προπερσυ τετοια εποχη με την coca cola βανιλια... (προσωπικα μου αρεσε αλλα...)

δλδ στα dvd που δηχνουν πτωσεισ θα υπεθετε κανεις πως θα βρισκονταν καποιοι να τους μυμηθουν??? να σταματησουνε να τις πουλανε και αυτες??

για να μην μιλησω για τα dvd με τσοντες... :wacko: :wacko: :lol: :lol:

και ξαναρωταω: πιο ειναι το χειροτερο? το οτι εκανε το παλικαρι αυτα που εκανε ή οτι τα τραβηξε βιντεο? ή μηπως το οτι το βιντεο το εδωσε το μοτο?"


εγω παραδεχομαι οτι επημενω να διαπραγματευωμαι... :look: :look:

:sun: :beer: :beer: :sun:

wrenchfzr
10/07/2005, 19:38
Αυτα ειναι αποψεις και δεν γινεται να πεισεις καποιον που τα βλεπει διαφορετικα.παντως εχεις αποψη και τη σεβομαι.

SF
10/07/2005, 23:30
Ο κόσμος διψάει για αίμα και πόλεμο (το πουλάει η TV).

Επίσης διψάει για γκλάμουρ και κουτσομπολιό (το πουλάει η TV και τα υπόλοιπα media).

Τέλος, γουστάρει τρελλά καγκουριλίκια, γκάζια, καπνούς και κόντρες (τα πουλάνε τα περιοδικά).

Παλιοί και νέοι εκδότες, έχουν βγάλει κι από ένα "ειδικό" περιοδικό.
RacingR
TuneMyBitch
BestFastFuckin'Car
TurboCompetitionProRallyGT
κ.ο.κ.

Έμπορες είναι, καλά κάνουν. Σε λίγο θα βγει και περιοδικό μόνο για fine tuning R1 του 2003. Ώστε στο δυναμόμετρο να βγάλει 3HP παραπάνω στις 8452rpm. Μεγάλη υπόθεση!!!

Μαλάκας είναι ο έμπορας να μη βάλει cd με μαλακίες στο εμπόρευμά του? Εγώ αν ήμουν έμπορας θα το έκανα. Αν ήμουν όμως καταναλωτής... δε θα το αγόραζα. Catch my drift?

(Drift??? Αχαχαχα μου βγήκε καλόοοοοοο :D:D)

Julius
11/07/2005, 09:06
Για την Ιστορία……

Το CD είχε διανεμηθεί με το περιοδικό “Μοτό”, ο οδηγός όπως είπε και ο Χρήστος είναι γνωστός οδηγός αγώνων ο οποίος σε συνεργασία με το περιοδικό μαγνητοσκόπησε το συγκεκριμένο clip.

Έπεσε πολύ συζήτηση όταν κυκλοφόρησε, και γενικότερα αρκετό κράξιμο στο περιοδικό.

Στην όλη υπόθεση η μαμακία δεν είναι ότι το clip δείχνει κάποιον να οδηγάει επικίνδυνα (και να ρισκάρει την ακεραιότητα του και οοοοολων των υπολοίπων γύρο του) αλλά ότι γυρίστηκε και μοιραστικέ με της ευλογίες του περιοδικού.

Μέγιστη γκάφα κατά την γνώμη μου.

hornet
11/07/2005, 09:13
Μμ το θυμαμαι και εγω ειχε πεσει πολυ ξυλο τοτε και ιστορικες συζητησεις για αυτο το cd.
Η δικαιολογια ηταν οτι ηταν ωραιο και εδειχνε τι μπορει να κανει μια μοτο...ατυχως φυσικα

Julius
11/07/2005, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
και ξαναρωταω: πιο ειναι το χειροτερο? το οτι εκανε το παλικαρι αυτα που εκανε ή οτι τα τραβηξε βιντεο? ή μηπως το οτι το βιντεο το εδωσε το μοτο?"



Μάλλον ότι μοιράσθηκε από το περιοδικό με χιλιάδες αντίτυπα την στιγμή μάλιστα που όλα τα μέσα του χώρου (Έντυπα-TV-Internet) μάχονται να σε πείσουν να σέβεσαι την ζωή σου και την ζωή των γύρων σου όταν οδηγάς, να φοράς κράνος και εξοπλισμό και να τηρείς τον ΚΟΚ και να κάνεις τις καγκουριές σου με ασφάλεια σε πίστες και ασφαλείς χώρους.

GST
11/07/2005, 09:21
χμμμ...:rolleyes: ποσο παλιο ειναι αυτο ρε παιδια .....μηπως το εχει κανενας να μου το δανεισει να το γραψω....:D

:beer:

sonic22
11/07/2005, 09:32
για οσουσ ειναι (ή εστω ηταν οπως εγω) πελατεσ του ενλογο περιοδικου να θημησω και αλλα DVD που ειχε δωσει το περιοδηκο..
Ghost rider 1-2-3
Street madness

προσωπικα οταν βλεπω καποιο περιοδηκο με τετοιο υλικο το αγωραζω... δεν μου αρεσουν οι πτωσεισ και ο πονος του αλλου (αδυνατω να δω μποξ γιατι λιπαμε αυτον που τις τρωει) αλλα η υπερβαση των οριων απο καπιουσ τολμηρουσ και μαλον παρατολμους...

οσο για την μημηση απο πιτσιρικια και αλλουσ νεουσ (ολοι νεοι ημαστε!!)

ξερετε γιατι τωσα χρονια δεν εδηχνε μοτοgp ή MX ή αλλους αγωνεσ η ελληνικη τηλεωραση? γιατι φοβοταν τον αντιχτυπο που θα ειχε στην νεολεα!!

με την απαγωρευση και της γενικες αφωρησεισ δεν γινετε τιποτα ρε παιδια... καθε περιπτωση ατομου ειναι μοναδικη και μονο ετσι μπορεισ να το προσεγγησεις..

wrench alimono an den eixame diaforetikes apopseis...
an htan etsi tha vazame tous ipologistes na milane metaxi tous kai se 2" tha eixame katalixei se simfwnies!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

Tigas
11/07/2005, 09:35
ENNOEITE THN ΑΝΑΒΑΣΗ ΓΙΑ ΑΓΙΟ ΤΟΥ ΜΙΜΙΚΟΥ+ΤΑΖ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙ ΤΟΥ ΤΑΖ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ-ΚΟΡΙΝΘΟΥ:D .

ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΤΗΝ ΕΡΧΗ ΤΟΥ CD ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΥ ΛΕΓΕ
ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΣΕ ΄΄ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ΄΄.
ΤΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΝΑΓΑΝ ΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΛΕΓΧΑΝΕ ΔΗΛΑΔΗ:rotflmao: :lol: :rotflmao:

SF
11/07/2005, 10:06
Όχι. Νομίζω μιλάμε για μια διαδρομή μέσα στην Αθήνα (με κίνηση) που καταλήγει στα γραφεία κάποιας "εταιρείας".

jp79
11/07/2005, 10:08
ΕΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΜΕΝΑ... ΤΟΤΕ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ VIDEO ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ. ΟΠΩΣ ΤΟ DVD ΜΕ ΤΙΤΛΟ "ΛΥΣΑΜΕ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ" ΟΠΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ CHAPTER ΕΔΕΙΧΝΑΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΕΣΜΕΝΟ Η ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ... ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
11/07/2005, 13:34
Και φυσικά δεν ξέρω άν το γνωρίζετε αλλά ο
οδηγός είναι γνωστός αγωνιζόμενος.....
------------------------------------------------------------------------------------
αυτο για εμενα φιλε κωστα δεν ειναι δικιολογια. δηλαδη αυτος ειναι υπερανω νομου η ειναι υπερανθρωπος?
τοτε γιατι οταν η αστινωμια στο εξωτερικο πιασει καποιους αγωνιζομενους του παγκοσμιου στερεωματος τους ξεσκιζη? εκτως αν οι δικοι μας οδηγοι ειναι θεοι και εχουν ασιλο απο τον θεω.

οταν γυριστικε το βιντεο ημουν απο αυτους που εριξε το κραξιμο στο περιοδικο και απο το φορουμ τους αλλα και απο κοντα σε οποιους ειχα δη.
οι φτηνες δικιολογιες εμενα δεν με επισαν. ισως γιατι εχω παιδια που καβαλανε μοτο και δεν θελω να βλεπουν οτι το (οπως λεει ) νο 1 περιοδηκο μοτοσηκλετας ευλογει κατι τετοιες ενεργιες.

υγ θα στηλω το λινκ απο αυτο το φορουμ στο περιοδηκο για να το διαβασουν γιατι πιστευω οτι η γνωμη μας σαν αναγνωστες τους αφωρα. θα περιμενουμε απαντηση μεσα απο εδω μεσα απο το φορουμ αυτο δηλαδη για να μπορουν να δουνε ολλοι την απαντηση τους. αν δεν λαβουμε απαντηση.......
ο νοων νοητο

wrenchfzr
12/07/2005, 20:41
ειπαρχει κανεις που παρακολουθει ευχαριστα εναν ανθρωπο να κανει κατι που το κανουν και ολοι οι υπολοιποι; μα σχεδον ολοι/ καποται στα λιμανακια καθε Σαββατο λιωναμε λαστιχα.ειλικρινα χωρις αυριο. καποιοι αγωνιζομενοι μας ελεγαν ο καλυτερος εκει τελευταιος στην πιστα.καλα τα ελεγαν εγω δεν τους καταλαβαινα .ξερετε γιατι; γιατι μεσα μας εχουμε ενα αδηφαγο τερας που λεγεται εγωισμος και ζητουσε φαι ,και το θρεφαμε.μια μερα βρεθικα πεζος απεναντι προς την θαλασσα.τρομαξα να περασω.τοτε καταλαβα τι τραβουσαν οι πεζοι αφου με 180 200 μπροστα στην καντινα θελει υπολογισμο και ποδια.απο τοτε δεν ξαναπατησα.αυτα τα μυνηματα αν μου τα εδινε μαζικα καποιος φορεας και τεχνικα οχι οπως οπως,θα το ειχα κοψει νωριτερα.και ερχομαι και σκιζομαι οχι μονο για το δικαιωμα του μοτοσυκλετιστη να τρεχει αλλα να δινει και το δικαιωμα σε καποιον αλλο μοτοσυκλετιστη να μη τον απολαλουν καφρο ,γιατι αυτα ειναι μ......ς.αν λοιπον δειτε εναν να οδηγει κατ αυτον τον τροπο ,τον βλεπεται μονο εσεις.οταν το βλεπουν χιλιαδες τοτε τι γινεται;δεν θελω λοιπον κανενας να μου αφαιρει το δικαιωμα να μη με θεωρουν ταυτοσημα με τον τυπο.α και να ξερεται του ghost rider ειναι ικανοτητα και με 250 για να αλλαξεις κατευθυνση θελει γνωσεις και κοτσια.του τυπου η ικανοτητα ειναι να εισαι μ.....ς.αρα ο καθε μ.....ς μπορει να βγει και να το κανει και μ.....ς υπαρχουν πολλοι. το ΜΟΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΟΡΑΣ ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΕΤΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ.ενω θα επρεπε να καθοδηγει.
Συγνωμη για το μακροσκελες του γραμματος
ΥΓ ξερει κανεις στο ghost rider εκει που την σηκωνει με 340(κανω λαθος;)μηπως κανονικα επρεπε λογω ανωσης να ερθει καπακι;ξερετε τι κρατα τη μηχανη στα 340 στη γη;ενω το 747 απογειωνεται στα 250(δεν το φερνω σε ευθειο παραλληλησμο)απλα σκευτηται τις δυναμεις .γιατι δεν μου εκατσε και πολυ καλα.

AFTER
12/07/2005, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από wrenchfzr

ΥΓ ξερει κανεις στο ghost rider εκει που την σηκωνει με 340(κανω λαθος;)μηπως κανονικα επρεπε λογω ανωσης να ερθει καπακι;ξερετε τι κρατα τη μηχανη στα 340 στη γη;ενω το 747 απογειωνεται στα 250(δεν το φερνω σε ευθειο παραλληλησμο)απλα σκευτηται τις δυναμεις .γιατι δεν μου εκατσε και πολυ καλα.

Και ειναι και γυμνο ε!
Ουτε το τσουλουφακι του δεν πεταει απο τον αερα,τι fairing και λακαμιες....

sonic22
12/07/2005, 21:00
ρε παιδια υπαρχει κανεις που μετα απο αυτα που ειδε να κανει ο ghost rider ηθελε να βγει και να κανει τα ιδια στον δρομο???

συγνωμη δλδ αλλα εμενα μου κοπηκανε τα γονατα απο την φρικι του τι θα μπορουσε να συμβει ...
θα επηρεαζε συγουρα καποιον που σκευτοταν ειδη να κανει κατι παρομιο...

παρολα αυτα το βιντεο μου αρεσε...

και κατι ακομα απο που και ως που το μοτο "θα επρεπε να καθοδηγει."??? Για τι το περαστε? για Υδρημα καλων οδηγων μοτοσηκλετων?

τεσπα...

periklisk
13/07/2005, 01:14
Αν ο καθένας καραγκιόζης πάει και κάνει ότι βλέπει είναι άξιος της τύχης του....

Υποτίθεται πως έχουμε και μια στοιχειώδη νοημοσύνη και δεν είμαστε σαν τα χαζοαμερικανάκια.....

oulas
13/07/2005, 13:30
κανα link για τα videakia;

wrenchfzr
13/07/2005, 23:02
οχι βεβαια αλλα να μη τους τα σουρουμε κιολας.μη αφηνεις για τους αλλους να κανουν τις δικες σου δουλειες.δεν μπορει καποιος θα το ειπε ευτο χα χα

wrenchfzr
13/07/2005, 23:07
ωιμιζω www.gofastvideo.com

free rider
15/07/2005, 02:49
ειδικά σε μηχανές μεγάλου κυβισμού πρέπει να υπάρχει "παιδία" ...