PDA

View Full Version : MotoGP Aμερικης - Laguna Seca - and the winner is.....



gmakris
11/07/2005, 00:58
Tα Αμερικανακια.......

Hayden και Εdwards εκαναν το 1-2 για τους Αμερικανους αναβατες ενω ο Rossi ηρθε τριτος.....

Το περισσοτερο θεαμα ειδαμε απο τον Edwards εφοσον εκανε και τις περισσοτερες προσπερασεις (αλλα και διασκεδασε επιπλεον με τις δηλωσεις του στο τελος του αγωνα).

Ο αγωνας κατα την αποψη μου ηταν μαλλον βαρετος οπως και η πιστα, εφοσον οι εναλλαγες θεσεων ηταν ελαχιστες ενω ξεχωρισαν κυριως οι αναβατες που γνωριζαν την πιστα, επειδη -ισως- οι περισσοτεροι οδηγοι των MotoGP ειχαν δει την πιστα απο το....playstation.....

Aξιος παντως ο Nicky που πηρε την πρωτη του νικη........

gmakris
11/07/2005, 01:25
............


19277

GST
11/07/2005, 08:14
δεν ειναι τυχαιο ....πρωτον οτι ειχαν να γινουν αγωνες εκει τα τελευταια 10 και παραπανω χρονια δεν θυμαμε ακριβως ...και δευτερον δεν εγιναν αγωνες για διχρονα δηλαδη 125 και 250....και ολα αυτα για διαφημιστηκους λογους ....οσο για την πιστα εκτος οτι ηταν γεματη σαμαρακια αν ειδατε στο τελος της μεγιστες ταχυτητες κανενας δεν ξεπερασε τα 255 χλμ την ωρα...:wave2:

div400
11/07/2005, 09:26
και με μια ακομα υπεροχη περιγραφη του Διατσιδη, οποιος χαρικε περισσοτερο με την 3η θεση του ροσσι παρα με την νικη του hayden.
ο edwards παντος εδωσε ρεστα και το προσπερασμα του στον γαιτρο (και το προηγουμενο στο ιδιο σημειο) ηταν για εκπαιδευτικο βιντεο!

sonic22
11/07/2005, 10:04
μου θυμισε περισσοτερο τους αγωνες στην Ιαπωνια οπου καπιοι wild cards φευγουν μπροστα επιδη ξερουν την πιστα και αντε να τους πιασεισ μετα...

παντος και μονο οτι ετρεχαν στη λαγκουνα ηταν αρκετο για εμενα για να απολαυσω τον αγωνα (παρα το λιγο σχετικα θεαμα)

χρονο με τον χρονο θα γινετε πιο εντονο το θεαμα στην συγκεκρημενη πιστα...

μερικες αποριες μονο...

αλλη πιστα στην αμερικη δεν υπαρχει για να γινουν αγωνες motogp? η λαγκουνα τωσα χρονια θεωρητο ακρος επικινδυνη για τους αδηγους...

τα 250 και τα 125 ετρεξαν?? δεν ειδα καμια αναφορα ουτε στο eurosport ουτε πουθενα... τι εγινε?

stako
11/07/2005, 10:50
125 και 250 δεν έτρεξαν γιατί απαγορεύονται τα δίχρονα στην Καλιφόρνια. ΚΑΛΩΣ κατά τη γνώμη μου για το περιβάλλον......αν και με πονάει αυτό καθώς τα δίχρονα είναι μεγάλη αγάπη.........βλέπετε το πρώτο μου κανονικό μηχανάκι ήταν DT200............:)

Ο αγώνας όντως βαρετός........ Και η πίστα από ότι είπε και ο Melandri είναι επικίνδυνη........ Και ας διαφώνησε ο Sete....... Ο Melandri μάλιστα έπεσε.......

:wave2:

idi
11/07/2005, 10:57
Ρε μαγκες ακομα να καταλαβετε οτι περισσότερο απο ολους χαρηκε ο Rossi?

Ο δευτερος στη βαθμολογια Mellandri πηγε για βρουβες και οι 2 που τερματισαν μπροστά του δε πανε για τιποτα... (ο ενας δε μπορει και ο αλλος ειναι στην ομαδα του 2ος οδηγος...)

Τουτέστιν οσάκις και διαταυτα ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ NA ΚΕΡΔΙΣΕΙ!!!
:beer: :beer: :beer: :beer: :smokin:

Tigas
11/07/2005, 10:58
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΟΠΡΙΤΗΣ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΙΚΗ.
ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ SBS ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ :lol:
NICKY HAYDEN - ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ SBS ΤΙΓΚΑ LEVEL:smokin:

idi
11/07/2005, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
125 και 250 δεν έτρεξαν γιατί απαγορεύονται τα δίχρονα στην Καλιφόρνια. ΚΑΛΩΣ κατά τη γνώμη μου για το περιβάλλον......αν και με πονάει αυτό καθώς τα δίχρονα είναι μεγάλη αγάπη.........βλέπετε το πρώτο μου κανονικό μηχανάκι ήταν DT200............:)


τα διχρονα ΔΕΝ επιβαίνουν το περιβάλλον περισσότερο απο παλιας τεχνολογίας (γεματη η σκατοχωρα απο τετοια) ή απο καινουρια κακοσυντηρημένα τετράχρονα....

maintenance
11/07/2005, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΟΠΡΙΤΗΣ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΙΚΗ.
ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ SBS ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ :lol:
NICKY HAYDEN - ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ SBS ΤΙΓΚΑ LEVEL:smokin:



ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ 40 ΑΡΙΑ..........................

ΣΤΑΥΡΑΚΟ,!!! ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΣΚΙΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ........

:smokin:

Tigas
11/07/2005, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Ρε μαγκες ακομα να καταλαβετε οτι περισσότερο απο ολους χαρηκε ο Rossi?

Ο δευτερος στη βαθμολογια Mellandri πηγε για βρουβες και οι 2 που τερματισαν μπροστά του δε πανε για τιποτα... (ο ενας δε μπορει και ο αλλος ειναι στην ομαδα του 2ος οδηγος...)

Τουτέστιν οσάκις και διαταυτα ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ NA ΚΕΡΔΙΣΕΙ!!!
:beer: :beer: :beer: :beer: :smokin:

ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΛΕΣ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΤΟΝ HAYDEN Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΜΕΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΦΕΝΤΟΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΡΩΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ.

Tigas
11/07/2005, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ 40 ΑΡΙΑ..........................

ΣΤΑΥΡΑΚΟ,!!! ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΣΚΙΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ........

:smokin:

ΡΕ ΑΙ ΠΑΓΑΙΝΕ ΛΕΜΕ , ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΦΟΥΤΑΝΑΣ.

LIVE ΑΠΟ ΤΗ ΠΙΣΤΑ ΤΗΣ ΟΡΕΙΝΗΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ MOTOΜΠΥΡΕΣ 2005 ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙΑ :beer:

div400
11/07/2005, 11:08
[i]...
Τουτέστιν οσάκις και διαταυτα ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ NA ΚΕΡΔΙΣΕΙ!!!
:beer: :beer: :beer: :beer: :smokin: [/B]
σωστος ο idi αλλα εχει δειξει στο παρελθον οτι δεν παιζει ετσι.
και σε αλλους αγωνες που ειχε την πολυτελεια να κατσει πισω και να παρει μονο βαθμους τον κυνηγησε τον αγωνα και κερδισε.
υποθετω οτι απλα δεν ηταν καλα στημενο το μηχανακι ή και δεν ειχε και την γνωση της πιστας που ειχαν οι αμερικανοι! ο colin τον αδειασε ψυχρα και χωρις σαλιο στην εισοδο της ''τριμπουσον''!και
απο την αρχη φανικε οτι δεν μπορει να ακολουθησει τον hayden.

stako
11/07/2005, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
τα διχρονα ΔΕΝ επιβαίνουν το περιβάλλον περισσότερο απο παλιας τεχνολογίας (γεματη η σκατοχωρα απο τετοια) ή απο καινουρια κακοσυντηρημένα τετράχρονα....

Σωστός για εδώ, αλλά εκεί που (μάλλον) δεν παίζουν τέτοιες περιπτώσεις είχαν δίκιο για τα δίχρονα.....:bawl:

Ρε παίδες στην corkscrew στρίβουν επειδή ξέρουν την στροφή, σωστά? Αν μπεις σε κάτι τέτοιο και δεν ξέρεις τι έχει μετά ουσιαστικά έχεις φύγει εκτός και αν έχεις μπει πολύ χαλαρά ή κάνω λάθος???

:wave2:

gmakris
11/07/2005, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako

Ρε παίδες στην corkscrew στρίβουν επειδή ξέρουν την στροφή, σωστά? Αν μπεις σε κάτι τέτοιο και δεν ξέρεις τι έχει μετά ουσιαστικά έχεις φύγει εκτός και αν έχεις μπει πολύ χαλαρά ή κάνω λάθος???

:wave2:

Εαν την περασεις μερικες φορες καταλαβαινεις τι χρειαζεται (λεμε τωρα)

Αυτο που γνωριζαν τα Αμερικανακια οπως εδειξε ηταν τα "πατηματα" και κατα την αποψη μου τις "ανοχές" στα φρενα οπου εβλεπες αλλαζαν συνεχως σχεδιο " πτήσης" αφου εμπαιναν με περισσοτερα χλμ απο τους αλλους, αλλαζαν γραμμη αναλογα την περισταση, και αυτο που μου εκανε περισσοτερο εντυπωση ειναι ποσο καθυστερουσαν στα φρενα δειχνοντας οτι γνωριζουν πως τους "παιρνει" για να πιεσουν ακομη, κατι που οι αλλοι απλα δεν τολμουσαν καν να δοκιμασουν....

gmakris
11/07/2005, 12:12
Το νεο look της M1 - Ξυπνησε αναμνησεις.... (Μarketing rulezz)....


19286

Tigas
11/07/2005, 12:42
ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΚΑΝΑΡΙΝΙ, ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΦΕΡΩ ΚΑΝΕΝΑ ΚΛΟΥΒΙ ΜΗΝ ΣΑΣ ΦΥΓΕΙ ΠΑΛΙΟYAMAHAΚΙΔΕΣ:D

NICKY HAYDEN :beer:


19291

vassilis88
11/07/2005, 14:13
kseftila gia ton biaggi pou den exei kerdisei akoma kanena agona.tou rossi pio polu tou pane ta kitrina,emoiaze opos itan sta gp500

free rider
15/07/2005, 02:35
πολύ μου αρέσουν τα χρώματα της γιαμάχα..
κινγκ κένυ...

ο ρόσι στην συνέντευξη τύπου μετά τον αγώνα είπε..
εντάξει ειχαμε προβλήματα και ήθελα να περάσω τον εντουαρτσ στον τελευταίο γύρο στην τελευταία σχεδόν στροφή..
αλλά μετα το μετάνιωσα ..πιο σίγουρη ηταν η τρίτη θέση...

ΟΚΤΑΝΙΟ
15/07/2005, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Το νεο look της M1 - Ξυπνησε αναμνησεις.... (Μarketing rulezz)....


Ναι, Kenny με ΤΖ 750, 1975. Τοτε ειχε ριξει κατι πιπες στα φαβορι (τοτε) harley ΧR

Το μηχανακι σπινιαρε παντου εκτος απο το ρελαντι!!!!