PDA

View Full Version : moto τουρκια



Σελίδες : 1 [2]

kostvana
09/09/2010, 17:52
Πισω Ελλαδα τωρα πια, δεν κανουμε μια σταση Δορισκο να ξαναδω το καφενειο που επινα τσιπουρα φανταρος.
-Πολύ καλους ανθρωπους βρηκα!
-Δεν εχει τιποτε ο απλος ο κοσμος να χωρισει. (ο καφετζης)


208985

kostvana
09/09/2010, 18:05
Τι είναι αυτό που πηγαινει στην εγνατια;
Μια, δυο,τρεις, τεσσερις, πεντε, εξι, εφτα ιδιες Royal Enfield, γεματες μπαγαζια.
Για κοιτα καλυτερα .
INDIAN ARMY. Αμαν τι εγινε οσο λειπαμε; Ξεραμε για τις αμερικανικες βασεις, αλλα και ινδοι τωρα; Ξεφραγο αμπελι γιναμε…
Τους προσπερναμε, σταματαμε στο επομενα παρκιν, νατοι και οι Ινδοι.
-Πως από δω ρε παιδια;
-Παμε οδικως στην Αγγλια, 30 μερες ταξιδι…


208987

kostvana
09/09/2010, 18:08
η αληθεια ειναι οτι μου θυμισαν λιγο τον Πητερ Σελερς...
Λες να καναν αποβαση στη νησιωτικη χωρα;


208988

kostvana
09/09/2010, 18:36
Στη Θεσσαλονικη τωρα πια μια σταση, για φαγητο και ξεκουραση γιατι μεθαυριο πιανω δουλεια!
Ντριιν!!!!
-Μην ερθεις για δουλεια, απολυεσαι!!
-Εεεε;
Μα τι καλο αφεντικο που εχω!! Σκεφτηκε πως θα μου χρειαζοταν χρονος να γραψω και γω ένα οδοιπορικο…ή καλυτερα τωρα που ηρθα από ταξιδι, να μη σταθω σ’έναν τοπο σταθερος, να ξεκινησω ένα καινουργιο ταξιδι ψαχνοντας δουλεια αυτή τη φορα…

Αυτά από μενα , ελπιζω να μη σας κουρασα πολύ
Καλα ταξιδια σε ολους!!!!!


208999

Pardalotzatziki
10/09/2010, 00:58
Να μας κουρασες???

Μας κ........σες θα λεγα...

Ωραιος...

:wave2:

alexxxcbr
10/09/2010, 09:19
Mπραβο παιδια και στο επομενο.



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

gliout
10/09/2010, 09:37
Απολύεσαι????????
Τι να πώ!!!

Ωραίο ταξίδι!

Pardalotzatziki
10/09/2010, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gliout
Απολύεσαι????????
Τι να πώ!!!

Ωραίο ταξίδι!

Ενταξει, το τελος του ταξιδιου ηταν λιγο απροσμενο.

Αλλα ταξιδι χωρις περιπετεια γινεται?

Μη φοβασαι, κατι θα βρεις. Οι τεμπεληδες δεν βρισκουν...

:wave2:

jimmis5
10/09/2010, 11:23
Αν και μας το εκανες λιγο κινεζικο μαρτυριο σταλα σταλα ερχοταν η φωτογραφιες...
Μπορω να πω οτι:a18: :a20: μου αρεσε η περιγραφη σου γιατι μας παρουσιασες την ζωη τον ντοπιων και την φιλοξενια που σου εδειξαν σε συνδυασμο με την πολυ καλη ιστορικη γνωση σου ειναι ενας πληρης οδηγος να στε καλα και στα επομενα οσο για την απολυση τι να πω απλα επεστρεψες στην ελληνικη πραγματικοτητα και ευχομαι γρηγορα να βρεις κατι καινουργιο:beer: :beer: :wave2:

PanVas
12/09/2010, 18:06
Ευχαριστούμε και μπράβο για τον κόπο σου να ποστάρεις τόσες πληροφορίες.

Μπράβο και στους δυο σας, που κάνατε ένα τόσο όμορφο ταξίδι, σε προορισμό που ναι μεν όλοι λένε πλέον η Τουρκία είναι φιλόξενη και άξια επίσκεψης, λίγοι όμως τολμούν να την προτιμήσουν από κάποιο πανάκριβο νησί του Αιγαίου.

Για την απρόσμενη επιστροφή σου, τι να πω... Καλό κουράγιο και κάτι θα βρεθεί.
Άντε και στο επόμενο με την πρώτη ευκαιρία!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:





* Θα σου πρότεινα να ποστάρεις τις φωτογραφίες με τουλάχιστον ανάλυση 800*600 και θα δεις ότι θα μεταφέρονται πιο εύκολα όλα αυτά τα χρώματα και αρώματα στην οθόνη.
* Το σχόλιο για το εισιτήριο εισόδου στην Αγ. Σοφία θα το προσπεράσω.

G/S
12/09/2010, 19:09
Καλά θα ήταν να είχαμε αυτήν τήν <κούραση> και εμείς !!!!!!!!!!!:beer: Αντε και στα επόμενα:wave2:

diamantis_dia
13/09/2010, 10:27
μπράβο παιδιά πάντα να εχετε καλά ταξίδια και πάντα με καλύτερη κατάληξη :a18:

harris_x
13/09/2010, 11:46
:beer: :beer: :beer:

Smith
23/09/2010, 22:05
δεν τους πάω τους ''τουρκους'' γενικώς.. μιας και τους ςχω μες στα πόδια μου..
από την άλλη ομως ο κοσμος εξω στα χωριά, ναι... ειναι ετσι Ανθρωποι εξαιρετικοι και φιλόξενοι...δεν εχουν να χωρισουν τιποτα με τους Ελληνες.. αλλωστε και αυτοι στη φτωχια μειναν και εμείς ετσι ειμασταν καποτε εκει....

..βασικά..για να ειμαι ειλικρινής..μου θυμίζουν πολλοι Ελληνες στα χωριά.. ή...το αντιστροφο...:winka: :wave2:

ωραια η βολτούλα σας...ωραιος..!:wave2:

Specialized
24/09/2010, 14:27
Μπράβο πολύ ωραίο ταξίδι και περιγραφή! Πάντα τέτοια!

Να πω εγώ την εμπειρία μου από την πρώτη μου επίσκεψη στην Τουρκία: παίρναμε συνεχώς ταρίφες στην Ιστανμπουλ (ίδιοι με τους Έλληνες συναδέλφους τους! είχαν διακόπτες και ξαφνικά έβλεπες 4πλη ταρίφα, του έλεγες τουριστ πολίς και επέστρεφε στην απλή!) και όλοι μας ρωτούσαν από που είστε. Μόλις λέγαμε Γιουνάν (Ίωνες) μας έλεγαν πόσοι είστε; Του έλεγα 11 εκ. Στον τρίτο ταρίφα που με ρώτησε του είπα γιατί με ρωτά και μου είπε: εμείς 60 εκ μη μας κάνετε πόλεμο!!!!!!

Οι άνθρωποι είναι μια χαρά, μακάρι να εκλείψουν οι βλακείες των πολιτικών μας!

costas81
18/10/2010, 14:33
Ωραίο ταξιδάκι φίλε μου!!!
Όσο για την έκπληξη της επιστροφής μην μασάς!! Όλα καλα....τώρα παίζει χρόνος και για μεγαλύτερο ταξιδάκι!!

lspiros
18/10/2010, 15:36
σε ευχαριστουμε πολυ,μεσα απο την αφηγηση και τις φωτογραφιες σου για λιγο νοιωσαμε οτι ειμαστε συνταξιδιωτες:beer:
ευχομαι τα καλυτερα σε προσωπικο και επαγγελματικο επιπεδο:wave2:

John Steed
18/10/2010, 20:49
Πολύ καλές πληροφορίες, Να είστε καλά και εύχομαι και στα επόμενα! :beer: :beer: :beer:


Πάντως ωραία έκπληξη σου φύλαγε το boss, έτσι? :a015: :a26: :a017: