PDA

View Full Version : MotoGP Γερμανιας - Sachsenring - και νικητης ειναι ο......



gmakris
31/07/2005, 14:45
ROSSI......



Πολυ καλος αγωνας, και ιδιως στους τελευταιους 3 γυρους που ο γιατρος αρχισε να πιεζει....αποτελεσμα της πιεσης το λαθος του Sete που εχασε τα φρενα στην K1 ανοιγοντας την πορτα στον τελευταιο μολις γυρο οποτε και ο γιατρος γιορτασε την 76η νικη του με τον αναλογο τροπο.....

Ο Sete εμεινε δευτερος, ενω πολυ πεισματαρης αποδειχτηκε ο Nicky που καταφερε να τερματισει τριτος

Καλη εμφανιση και η Kawasaki που αφησε παλι πισω τα Ducati......





20786

gmakris
31/07/2005, 15:12
.


20788

vassilis88
31/07/2005, 15:41
o kapetanios sti fourtouna fainetai ki otan o sete piezotane ta kane skata. ekei pou perimena gamato prosperasma teleftaio gyro paei kai argei sta frena. goustara na ton perasei ki o hayden.

to high siding tou hopkins to eidate?!!!!!!

sonic22
31/07/2005, 15:55
ti na leme twra...
auta ta pragmata den ginonde...

stin efthia ton afine ton giatro metra piso i Honda...

plirwno 1000E se opoion mou brei to videaki apo tin onboard camera tou Rossi ston giro pou katapie kiriolektika ton Hayden (χαηδεν):rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ολα τα λεφτα λεμε!!



υ.γ. ποσα Honda ηταν πισο απο τον rossi??

vassilis88
31/07/2005, 16:06
re ti motogp kai mlks...
edo leme tora perase o raikkonen to schumacher me 5.7s pit stop!
formula 4ever!
plaka eixe oti oi sxoliastes legane : i agonia sto katakoryfo!
eleos...

sonic22
31/07/2005, 16:24
κλα τοσα χρονια βλεπουμε φορμουλα...

ακομα δεν καταλαβατε οτι βλεπετε ανταγωνισμο αναμεσα σε βουλκανιζατερ...

η πιο γρυγορη αλλαγη ελαστικων
το πιο γρυγορο γεμισμα ρεζερβουαρ
το πιο γρυγορο πλυσημο ζελατινας κρανους


και τα βραβεια...
το χρυσο αεροκληδο
το χρυσο κληστρο βενζινης


φετος εχουμε και το βραβειο του πιο ακριβους δεικτη βενζινης..

κοριφαιες καταστασεις λεμε!! ολα τα λεφτα!! (κυριολεκτικα)
:beer: :sun: :beer:

gmakris
31/07/2005, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22

ακομα δεν καταλαβατε οτι βλεπετε ανταγωνισμο αναμεσα σε βουλκανιζατερ...

η πιο γρυγορη αλλαγη ελαστικων
το πιο γρυγορο γεμισμα ρεζερβουαρ
το πιο γρυγορο πλυσημο ζελατινας κρανους


και τα βραβεια...
το χρυσο αεροκληδο
το χρυσο κληστρο βενζινης


φετος εχουμε και το βραβειο του πιο ακριβους δεικτη βενζινης..

:beer: :sun: :beer:

:lol: :lol: :lol:
H καλυτερη περιγραφη λεμε - τα βραβεια ομως τα παιρνουν οι οδηγοι......

gmakris
31/07/2005, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
plirwno 1000E se opoion mou brei to videaki apo tin onboard camera tou Rossi ston giro pou katapie kiriolektika ton Hayden (χαηδεν):rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Προφανως εννοεις την κινηση στα φρενα μετα την μεγαλη ευθεια - μαζεψε την διαφορα σε χρονο dt και εδειξε τον ειχε για πρωινο....
προφανως δοκιμαζε τα ορια του στο σημειο αυτο για την επομενη κινηση - απαιχτος οπως παντα......

Lupo
31/07/2005, 20:39
Ώραία όλα αυτά....
ωραία και τα 4 διαφορέτικα threads πού έχουν ανοίξει με το ίδιο θέμα, τον αγώνα....


Υπάρχει κανείς όμως, που να έχει οποιαδήποτε ιδέα, για το , από που θα μπορούσαμε να κατεβάσουμε τον αγώνα από το νετ, ώστε να χαρούμε κι εμείς μαζί σας, που δεν καταφέραμε να τον δούμε live???


Κάποιος.....??? :confused:
Ένα site....??? :confused:



Βοήθεια ρεεεεε!!!



:D :wave2:

GTZ750
31/07/2005, 20:50
εγω εχω να πω κατι αλλο ..........
με τον διατσιδη ο σχολιασμοσ ηταν χαλια τωρα με αυτον που ηταν σημερα που δεν θυμαμαι πως λεγεται ηταν τελειως χαλια!!!!!:yuck: :yuck: :yuck:
αποκορυφωμα εκει που εδειχνε μεσα παο μια καμερα πανω σε μια μηχανη και φαινονταν καποιοι καπνοι και λεει....................."τι ειναι αυτοι οι καπνοι?μπορει να ειναι απο καποια καντινα που υπαρχει στην πιστα!!":look: :look: :look:
ελεος λεμε!!!!!:yuck: :yuck: :hypnotize :uplate:

vassilis88
31/07/2005, 22:06
itan o aderfos tou o giannis diatsidis
lupo pigaine motogp.com ekei pou leei videos i archive kai tha breis ki afton kai opoion allo thes.

vassilis88
31/07/2005, 22:37
"perimena na ginei maxi ston teleftaio gyro ,alla eftyxos (!!!!) ο sete ekane ena lathos kai perasa mprosta pio efkola (!!!!)"....eipe o rossi meta ton agona
kai stis diloseis tou o sete otan ton rotagane pos egine to teleftaio lathos na leei oti mporei na itan o hayden sti thesi tou rossi kai na tou to ekane doro gia tin giorti tou!!!!!!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

Xlitos
31/07/2005, 23:08
Εγώ δεν είδα τους τελευταίους γύρους γιατί κόπηκε το ρεύμα.Γκαντεμιά! :bigcry:



Ο Mελάντρι συνεχίζει τις άσχημες εμφανίσεις. :D

crs-k
31/07/2005, 23:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
κλα τοσα χρονια βλεπουμε φορμουλα...

ακομα δεν καταλαβατε οτι βλεπετε ανταγωνισμο αναμεσα σε βουλκανιζατερ...

η πιο γρυγορη αλλαγη ελαστικων
το πιο γρυγορο γεμισμα ρεζερβουαρ
το πιο γρυγορο πλυσημο ζελατινας κρανους

και τα βραβεια...
το χρυσο αεροκληδο
το χρυσο κληστρο βενζινης

φετος εχουμε και το βραβειο του πιο ακριβους δεικτη βενζινης..

κοριφαιες καταστασεις λεμε!! ολα τα λεφτα!! (κυριολεκτικα)
:beer: :sun: :beer:



Μαλλον περιστασιακα βλεπεις ή σου λενε τ' αποτελεσματα ... :sick:

Σιγουρα παντως ΔΕΝ βλεπεις και πολλα χρονια! :wacko:

sonic22
31/07/2005, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μαλλον περιστασιακα βλεπεις ή σου λενε τ' αποτελεσματα ... :sick:

Σιγουρα παντως ΔΕΝ βλεπεις και πολλα χρονια! :wacko:

malon exeis dikio mias kai ta teleutaia xronia den vlepete me tipota i formula1...

:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

profanos esi parakoloutheis formula apo tote pu etrexan oi... flinstones??
:dizzy: :look: :alien:

vassilis88
01/08/2005, 11:30
emena m arese otan etrexe hakkinen kai hill.ta teleftaia xronia ante na nai 2-3 oi kaloi agones s olo to protathlima.se kana monaco px

m1ke
01/08/2005, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
εγω εχω να πω κατι αλλο ..........
με τον διατσιδη ο σχολιασμοσ ηταν χαλια τωρα με αυτον που ηταν σημερα που δεν θυμαμαι πως λεγεται ηταν τελειως χαλια!!!!!:yuck: :yuck: :yuck:
αποκορυφωμα εκει που εδειχνε μεσα παο μια καμερα πανω σε μια μηχανη και φαινονταν καποιοι καπνοι και λεει....................."τι ειναι αυτοι οι καπνοι?μπορει να ειναι απο καποια καντινα που υπαρχει στην πιστα!!":look: :look: :look:
ελεος λεμε!!!!!:yuck: :yuck: :hypnotize :uplate:

Εγώ το βλέπω από Eurosport που ο σχολιασμός είναι κλάσεις ανώτερος.

illuminatios
01/08/2005, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog



Ο Mελάντρι συνεχίζει τις άσχημες εμφανίσεις. :D


ψιτ κλιτάκο.... έλα να σ αρχισω στις γΛηγορες!


κατα τ αλλα πολύ κωλόπαιδο ο Ιταλός!

Ρε ένα δώρο πήγε να κάνει ο Σέτε στον Hayden (ως γνωστόν ΗΠΑ-Ισπανία Συμμαχια φατετηνψωλιατωρα) που χε τα γενέθλιά του,γιατί δεν ήξερε λέει (μα πόσο μύξα θα γίνει ρε αυτός κι ηταν και σοβαρό αγόρι.....) ότι ο Ροσι ήτω πίσω του.
Ρόσι??ποιος είναι αυτός?τρέχει?? (στον τελευταίο γύρο που χε το κεφαλάκι και σε γαργάλαγε δεν πηρες χαμπάρι ε??αλλα έπρεπε να στο σφηνώσει τότε να γιάνουν κι οι αμυγδαλές σου)

τεσπα... κι ετσι όπως πηγε να κάνει δώρο την πρωτια στον συνάδελφο hayden ήρθε το κωλόπαιδο και του πηρε το δώρο μεσα απ τα χέρια!!!! Ακουσον ακουσον!!


Τουλάχιστον ο Biaggi αφησε παναξιο αντικαταστάτη στις δικαιολογίες!

:sun:

sonic22
01/08/2005, 17:13
να κανω εδο μια παρενθεση...

οταν μιλαμε για μηχανοκινητα σπορ αναφερομαστε σε δυο ειδων αγωνες...

τον αγωνα των μηχανων-μηχανικων-επιστημονων
και στον αγωνα των "επιστημωνων" επαγκελματιων οδηγων

ο πρωτος αγωνας αν και στην πραγματικοτητα ειναι εξερετικα ενδιαφερον δεν γινετε αντιληπρος απο τους θεατες και τηλεθεατες... η τεχνολογια ειναι ακρηβη και πρεπει να μενει κρηφη..

ο δευτερος αγωνας ειναι αυτος ειναι αυτος των οδηγων και εν πολυς αυτος για τον οποιο βλεπουμε GP-formula1-sm-WTCC-mx-WRC κτλπ...

στην F1 (παροτη οι κανονισμοι για τα στοιχεια του κινητηρα (12κυλινδροι για ολους)ειναι δεδομενα) ο μηχανολογικος αγωνας ειναι απηρος πιο εντονος και δαπανηρος απο αυτον των motogp

τα motogp εχουν ομως πολυ μεγαλυτερο ενδιαφερον οσον αφορα τον αγωνα των οδηγων...

το να βλεπω προσπερασεις μεσα στα πιτ επιδει ο κυρ μητσος δουλευει το αεροκλειδο γρυγορα ... sorry αλλα δεν με ενθουσιαζει
το να βλεπω προσπερασματα (οπως στο μονακο) επιδει το προπορευομενο αυτοκινητο εχει γινει χρεπι και κλεινει ολων τον δρομο παλι δεν ειναι το καλυτερο μου
το να βλεπω απελπισμενες προσπαθειες προσπερασματος και τελικα ενα ακουμπιμα να αφηνει και τα δυο οχηματα εκτος με σπασμενα ημιαξωνια δεν το χαρακτηριζω αγονα ταχυτητας αλλα crash tests
το να βλεπω ενα cart να φερνει σβουρες επηδει ο οδηγος εκανε λιγο αναποδο παραπανω στην κορηφη της στροφης και εχασε την αεροδυναμικη ειναι το χειροτερο μου...
τελος το να βλεπω αγωνες 60 γυρον με 3-4 πιτ στοπ για βενζινη με κουραζει και μου προκαλει ανια

για αυτους τους λογους (kai to ρομποτ Sumi) η F1 den blepete ta teleutaia 7 xronia...

crs-k
01/08/2005, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
..........................
στην F1 (παροτη οι κανονισμοι για τα στοιχεια του κινητηρα (12κυλινδροι για ολους)ειναι δεδομενα) ο μηχανολογικος αγωνας ειναι απηρος πιο εντονος και δαπανηρος απο αυτον των motogp
........................


Ρε 'συ Σονικ ...

Μην κανεις διαλεξη καμαρι μου σε θεματα που ΔΕΝ ξερεις (οπως σου ξαναειπα).

Ασχολησου με κατι αλλο κι ασε την F1! :sick:



Ετσι για την ιστορια ... :wacko:

Οι κινητηρες ειναι V10 (δεκακυλινδροι αν δεν καταλαβες) με maximum 3000 cc και maximum 5 βαλβιδες ανα κυλινδρο ! :winka:



Αστο να παει που σου λεω ... :lol:

adam_tsouk
01/08/2005, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ρε 'συ Σονικ ...

Μην κανεις διαλεξη καμαρι μου σε θεματα που ΔΕΝ ξερεις (οπως σου ξαναειπα).

Ασχολησου με κατι αλλο κι ασε την F1! :sick:



Ετσι για την ιστορια ... :wacko:

Οι κινητηρες ειναι V10 (δεκακυλινδροι αν δεν καταλαβες) με maximum 3000 cc και maximum 5 βαλβιδες ανα κυλινδρο ! :winka:



Αστο να παει που σου λεω ... :lol:




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Και κάτι άσχετο,
Χρήστο άκουσες τις φήμες για τον κινητήρα της Honda για το GP της Ιαπωνίας; 1000 hp λέει...... :rolleyes:

(εδώ καλά καλά δεν τα καταφέρνουν με τα 800):lol:

sonic22
01/08/2005, 17:50
για τον V10 εχεισ δικιο μπερδευτικα με τις νενες ανακοινωσεις για αλλαγη σε V8

αλλα πες μου εσυ που εισαι παλιος λοιπων..

εχουν καμια σχεση οι αγωνες οι σημερινοι σε θεαμα με τους αγωνες του σενα ή του βιλνεβ (εχω δει ενα βιντεακι βιλνεβ και ανου (ή καπως ετσι) να πηγαινουνε κοματια)
γλυστρηματα, προσπερασεις στο οριο (και εκτος), ακουμπιματα και μπαντηλικια...

το αφηνω εδω και παμε παραπερα... οποιος εχει παρει το R&D εχει ενα θεμα για τις στρογκηλες μπιελες τις οποιες λενε θα βαλει η Honda...

crs-k
01/08/2005, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Και κάτι άσχετο,
Χρήστο άκουσες τις φήμες για τον κινητήρα της Honda για το GP της Ιαπωνίας; 1000 hp λέει...... :rolleyes:

(εδώ καλά καλά δεν τα καταφέρνουν με τα 800):lol:


Μην το γελας! :wacko:

Ο τωρινος της ειναι ο πιο δυνατος με κοντα 870 αλογακια (κανεις δεν εχει πραγματικες μετρησεις), ασχετα που ΔΕΝ μπορει να τα βγαλει στον δρομο.

Τα λαθη τα εχουν βρει στο σασι αλλα θελει καινουργιο αυτοκινητο απ' την αρχη και μιας ειχαν πεσει και οι τιμωριες, η BAR το αφησε για του χρονου, αφου δεν θα προλαβαινε παρα να κανει 2-3 αγωνες ετσι κι αλλιως.

Να δουμε με τον 1000ρι τι θα κανει, ετσι για την πλακα του πραγματος, μιας και θα ειναι ο τελευταιος των V10 ... :lol:

Του χρονου V8! :D

adam_tsouk
01/08/2005, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μην το γελας! :wacko:

Ο τωρινος της ειναι ο πιο δυνατος με κοντα 870 αλογακια (κανεις δεν εχει πραγματικες μετρησεις), ασχετα που ΔΕΝ μπορει να τα βγαλει στον δρομο.

Τα λαθη τα εχουν βρει στο σασι αλλα θελει καινουργιο αυτοκινητο απ' την αρχη και μιας ειχαν πεσει και οι τιμωριες, η BAR το αφησε για του χρονου, αφου δεν θα προλαβαινε παρα να κανει 2-3 αγωνες ετσι κι αλλιως.

Να δουμε με τον 1000ρι τι θα κανει, ετσι για την πλακα του πραγματος, μιας και θα ειναι ο τελευταιος των V10 ... :lol:

Του χρονου V8! :D

Πραγματικά θα έχει ενδιαφέρον έστω γαι την ιστορία και μόνο αλλά.... ακούγεται αστείο μιας κια δηλώθηκε σαν "απειλη" :lol:

Τεσπα, ρε sonic, εγώ δυστυχώς ή ευτυχ'ως είμαι αντίθετος με την ιδέα 'οτι παλιά είχαμε γαμώ τους αγφώνες και τώρα δεν έχουμε!
ΙΣΧΥΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!
αλλά δεν είναι το κατάλληλο ποστ για να αναλύσουμε κάτι τέτοιο.

crs-k
01/08/2005, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
..........................
αλλα πες μου εσυ που εισαι παλιος λοιπων..

εχουν καμια σχεση οι αγωνες οι σημερινοι σε θεαμα με τους αγωνες του σενα ή του βιλνεβ (εχω δει ενα βιντεακι βιλνεβ και ανου (ή καπως ετσι) να πηγαινουνε κοματια)
γλυστρηματα, προσπερασεις στο οριο (και εκτος), ακουμπιματα και μπαντηλικια...
.........................


Βλεπω F1 πανω απο 30 χρονια ... :wacko:

Αρκετα χρονια πριν γεννηθεις δηλαδη! :winka:

Σε πληροφορω λοιπων οτι οι μαχες των Ρόυτμαν, Σέκτερ, Φιτιμπάλντι, Λάουντα, Πέτερσον, Ρεγκατζόνι, Αντρέτι (που θυμαμαι απο το 74-75 καπου) ειχαν μεγαλυτερο ενδιαφερον, απ' οτι οι κατοπινες.

Μπορω να θυμηθω πολλα για το αθλημα αλλα δεν εχει νοημα.

ΔΕΝ παμε προς τα πισω, αλλα προς τα 'μπρος!

Καθε χρονια φαινοταν για εναν αμυητο και χειροτερη.

Στην πραγματικοτητα ομως ηταν και θα ειναι καλυτερη (θελω να πιστευω).

Οι ασχετοι στα καφενεια λενε, οτι αμα δεν εχει τρακαρισματα τι να δω ?
Ν' ακολουθησουμε αυτην την λογικη?
Δεν νομιζω ... :sick:


Ιδωμεν! :wave2:

sonic22
01/08/2005, 18:12
προφανος με την αποψη σου διαφωνουν πολλοι μιας και οι πρωτασεις για νεους κανονισμους ειναι η επιστροφη στα παλια..

κοιτα μιλαμε μονο για το θεαμα που προσφερετε και οχι για την τεχνολογια αυτην καθ αυτην..

δεν μιλας με τοσο ασχετο ανθρωπο παντος..
τουλαχιστον ετσι λεω στον εαυτο μου οτι δεν ειμαι...

αλλα παραειπαμε πολλα σε ενα τοσο ασχετο ποστ οπως αυτο...

καποια στιγμη θα δοθει η ευκαιρια για εκτενεστερη αναλυση...

Ιδωμεν...

adam_tsouk
01/08/2005, 20:56
ναι ναι......



Ε ίδωμεν!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



(πάει το μαμήσαμε το ποστ) :bigcry:

Tigas
05/08/2005, 08:36
ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο SETE ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΚΟΣ, ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΧΩ ΕΙΣΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΟΥΝ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΤΑ 125cc Ο ΠΑΛΙΟΧΑΛΙΑΣ, ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ RCV:a36: