PDA

View Full Version : Kawasaki Klr Tengai 650



munchkin
03/06/2011, 19:26
Το ξερω οτι ειμαι ανωμαλος αλλα προσφατα επεσε το ματι μου σε ενα kawasaki klr tengai 1992 . Αυτο το μηχανακι οταν ημουν μικρος μου αρεσε ειναι ενα ονειρο απο την παιδικη μου ηλικια . Τα χρονια περασαν και ποτε δεν αξιοθηκα να παρω διπλωμα μηχανης παντα βεβαια ειχα η ενα typhoon η μια vespa Και ψιλο εκανα την δουλεια μου . Τωρα στα γεραματα ομως (32) μου την εδωσε ( με γυναικα που φωναζει και παιδι μικρο ... χαχα) να παρω διπλωμα το οποιο και εκανα .
Δεν εχω και καλα οικονομικα αυτην τη στιγμη οπως ολλοι μας φανταζομαι αλλα θελω να παρω κατι για να κανω τις δουλειες μου και καμια βολτα ( επιτελους) ειδα σε μια αγγελεια ενος καταστηματος στο μοτο-τριτη ενα tengai 650 του 92 για 700 ευρω . Λεει οτι εχει μονο 35000χλ. ( το οποιο δεν πιστευω βεβαια !!!) ποια ειναι η αποψη του σεβαστου κοινου ?? να το χτυπησω η θα μπλεξω ??

( καταλαβαινω οτι ειναι παλιο )

ειναι ωραιο μηχανημα αλλα αντεχει ?? η βγαζει ζημιες ??

ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν σας κουρασα !!!

καλους δρομους και παντα ορθιοι .!!!

AUFGEBRACHT
03/06/2011, 19:50
Εγώ προσωπικά θα σου προτείνω μιας και τα οικονομικά σου δεν είναι καλά να κάτσεις στα αυγά σου...

taisteal
03/06/2011, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Εγώ προσωπικά θα σου προτείνω μιας και τα οικονομικά σου δεν είναι καλά να κάτσεις στα αυγά σου...

γιατι τον αποπαιρνεις τον ανθρωπο??:smilea:

AUFGEBRACHT
03/06/2011, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από tommy dakar
γιατι τον αποπαιρνεις τον ανθρωπο??:smilea:

Δεν τον αποπήρα,γνώμες ζήτησε,γνώμη εξέφρασα...Τώρα να πάει να δώσει 700 ευρώ για ένα μηχανάκι 19 ετών...εγώ προσωπικά δεν θα το συνιστούσα.Όλο θα ζητάει,όλο αβαρίες θα βγάζει,όσο και σε καλή κατάσταση να είναι δεν παύει να είναι ένα μηχάνημα ηλικίας 20 ετών!!!Ας κάνει λίγο υπομονή και ας μαζέψει κανά φράγκο άμα μπορεί,να πάρει και ασφαλέστερο και ποιοτικότερο...

taisteal
03/06/2011, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Δεν τον αποπήρα,γνώμες ζήτησε,γνώμη εξέφρασα...Τώρα να πάει να δώσει 700 ευρώ για ένα μηχανάκι 19 ετών...εγώ προσωπικά δεν θα το συνιστούσα.Όλο θα ζητάει,όλο αβαρίες θα βγάζει,όσο και σε καλή κατάσταση να είναι δεν παύει να είναι ένα μηχάνημα ηλικίας 20 ετών!!!Ας κάνει λίγο υπομονή και ας μαζέψει κανά φράγκο άμα μπορεί,να πάρει και ασφαλέστερο και ποιοτικότερο...
μονο που οσα μηχανακια 20ετιας ξερω χαλανε πολυ σπανια,και οταν χαλανε φτιαχνονται πολυ πιο ευκολα απο τα καινουργια που ξερω που οταν χαλανε κλαψτα..και τα καινουργια ειναι πολυ επιρρεπη στις ζημιες.εμπειρικα μιλωντας:wave2:

karellen
03/06/2011, 20:49
Πάρτο.
Έχω ένα KLR 600 μανιβελάτο από το '89.Σκυλί.
Μόνο τα σέρβις του να τηρείς ευλαβικά (τι σέρβις δηλαδή,που και που τα καπελότα του)και να βάζεις καλά λάδια γιατί αυτά τα μηχανάκια δουλεύουν ψηλά για να βγάλουν τα άλογά τους.

Υ.Γ. Εννοείται πως θα το ψάξεις στην αρχή αν είναι σε καλή κατάσταση!Και παζάρεψέ το λίγο ακόμα!

PortisHead
03/06/2011, 22:54
Tengai 650......
Τοτε που τα 650cc ήτανε......"μεγάλου κυβισμού" !

:beer:

Εκτος απο το τσεκαρισμα με καποιον μηχανικο , ρωτα στην αντιπροσωπεία αν εχει επαρκεια βασικων ανταλλακτικων ή εχει σταματησει οποιαδηποτε υποστήριξη.

taisteal
03/06/2011, 22:57
παντως εδω λαμια εχουμε δυο και δουλευουν μια χαρα.και ειναι και ομορφο μηχανακι.

SVX
03/06/2011, 23:03
ΠΑΡΤΟ... ειναι απτα μηχανακια που δεν εκτιμηθηκαν ουτε κυκλοφορησαν /εισηχθησαν στην Ελλαδα....με δοκιμασμενο συνολο απο KLR ... αγοραζεις πολυ μηχανακι με λιγα λεφτα

taisteal
03/06/2011, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ΠΑΡΤΟ... ειναι απτα μηχανακια που δεν εκτιμηθηκαν ουτε κυκλοφορησαν /εισηχθησαν στην Ελλαδα....με δοκιμασμενο συνολο απο KLR ... αγοραζεις πολυ μηχανακι με λιγα λεφτα
:beer: :beer: :beer: :beer: