PDA

View Full Version : ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!



Σελίδες : 1 [2]

sovaros_user
23/09/2011, 03:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas






με μια κινηση?δλδ? με συμπλεκτη εννοεις?


γιατι να πατας τον διακοπτη κ μετα να γυρνας το κλειδι... υπαρχει λογος ?

h_m_akis
23/09/2011, 03:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
γιατι να πατας τον διακοπτη κ μετα να γυρνας το κλειδι... υπαρχει λογος ?



γιατι να παιζεις με το διακοπτη? υπαρχει λογος?

DimChios
23/09/2011, 09:38
ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΤΗ ΣΒΗΝΟΥΜΕ ΤΗ ΜΟΤΟ* ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΑΗΔΙΕΣ!!!!!

:wave2:








*όσοι έχουνε τουλάχιστον (για να προλαβω τον ππρα τον καπ10) :bawl:

makis206
23/09/2011, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ
:wave2:

Με το μαμημένο κλειδί δεν θα μαμήσουμε και τον διακόπτη; Γιατί να μην χρησιμοποιήσουμε το καλό;:look:



:D

TROOPER
23/09/2011, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
γιατι να πατας τον διακοπτη κ μετα να γυρνας το κλειδι... υπαρχει λογος ?

γιατι αλλιως το κλειδι θα μεινει πανω :lol: :lol:

TROOPER
23/09/2011, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από yiannis172
Δεν σε αποκαλεσα ψευτη και για του λογου το αληθες ξαναδιαβασε αν θες το ποστ....Ανεφερα πως ειπες κατι το οποιο ειναι περα για περα ανακριβεια και δεν θα επρεπε να θιγεσαι γιαυτο απο την στιγμη που ειναι ετσι. Επισης αν δεν σου κανει κοπο διαβασε στα sticky του forum τι αναφερουν για την περιπτωση αυτη εφοσον παρουμε ως δεδομενο οτι εγω λεω μλκς :beer
:wave2:


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=121184

αναφερω κατι πραγματικο (δεν μπορω να σου το αποδειξω και σαφως πιστευε οτι θελεις),το χαρακτηριζεις ακυρο (αρα με αποκαλεις ψευτη και αυτο ειναι προσβλητικο)

σου το λεω οτι με προσβαλεις,με χαρακτηριζεις ανακριβη (αρα συνεχιζεις να με προσβαλεις) επειδη εχεις μαλλον μαντικες ικανοτητες.

δεν θα το συνεχισω εγω.μπορεις να πιστευεις οτι θελεις.ας μη χαλασουμε το θρεντ.

Cpt. Haddock
23/09/2011, 09:49
Τι λες ρε ππρ Τρουπ; :lol: :lol: :lol:

TROOPER
23/09/2011, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Τι λες ρε ππρ Τρουπ; :lol: :lol: :lol:

κατι δικα μας καπ

nikos_abel
23/09/2011, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
κατι δικα μας καπ

Ωραία. Συμφωνείστε ότι διαφωνείτε και δώστε τα χέρια. Έτσι κάνουν οι πολιτισμένοι άνθρωποι.

Οι Κλίγκον κάνουν άλλα βέβαια, αλλά ποιος τους χ3ζ31...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ERRIKA
24/09/2011, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από yiannis172
Επειδη τρακαρε περυσι φιλος με τα ιδια ''χαρακτηριστικα'' (δεν ειχε διπλωμα και ασφαλεια),χωρις παρεξηγηση θα πω πως αυτο που εγραψες ειναι ΑΚΥΡΟ.Πληρωνει οποιος αποδεδειγμενα φτιαει ακομα και αν ο αλλος δεν εχει τιποτα απο χαρτια.Το τι κυρωσεις,προστιμα κτλ εχει να λαβαινει ο μη εχον τα παραπανω χαρτια ειναι αλλη ιστορια. :beer:

ΟΡΘΟΤΑΤΟΝ.



Αρχικά δημιουργήθηκε από yiannis172
Δεν σε αποκαλεσα ψευτη και για του λογου το αληθες ξαναδιαβασε αν θες το ποστ....Ανεφερα πως ειπες κατι το οποιο ειναι περα για περα ανακριβεια και δεν θα επρεπε να θιγεσαι γιαυτο απο την στιγμη που ειναι ετσι.


Επίσης ορθότατον.




Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Τι λες ρε ππρ Τρουπ; :lol: :lol: :lol:

Έλα μου ντε.

fz6man
24/09/2011, 22:49
καλοριζικο το εργαλειο φίλε μου και να φοράς κρανος βγαλε και το διπλωμα και να το προσεχεις το εργαλειο ειναι κουκλα .
και παντα ορθιος και προσοχή !

TROOPER
25/09/2011, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
ΟΡΘΟΤΑΤΟΝ.





Επίσης ορθότατον.





Έλα μου ντε.

θες να μου πεις δλδ οτι η ασφαλεια θα σε πληρωσει.ποτε?πριν η μετα το δικαστηριο?και αυτο ποτε θα γινει?πριν η μετα τη β'παρουσια?

οτι καποια στιγμη θα τα παρεις ναι.το ποια στιγμη ομως δεν ειναι ασχετο να διαβαζετε καλυτερα τι λεμε.

taskon
26/09/2011, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
θες να μου πεις δλδ οτι η ασφαλεια θα σε πληρωσει.ποτε?πριν η μετα το δικαστηριο?και αυτο ποτε θα γινει?πριν η μετα τη β'παρουσια?

οτι καποια στιγμη θα τα παρεις ναι.το ποια στιγμη ομως δεν ειναι ασχετο να διαβαζετε καλυτερα τι λεμε.


Εστω οδηγος Α περναει με κοκκινο ή παραβιαζει stop και χτυπαει τον οδηγο Β ο οποιος κινειται κανονικα αλλα δεν εχει διπλωμα ή εχει πιει λιγο παραπανω ή δεν έχει ασφάλεια ή το οτιδηποτε αλλο τελος πάντων.
Η ασφαλιστική του οδηγου Α ωφειλει να αποζημιωσει τον Β, ανεξαρτητα αν ο Β ήταν παρανομος ή όχι, καθως ο Α εχει αποκλειστικη ευθυνη για το ατυχημα.

Τώρα αν ο Β εχει κυρωσεις απο την αστυνομια επειδη δεν ειχα διπλωμα η οτιδηποτε αλλο αυτο ειναι ασχετο με το ατυχημα και δεν απαλασει την ασφαλσιτικη του Α απο την αποζημιωση.

Θεμα σαφως και υπαρχει αν ο Β ειναι υπευθυνος ή εστω και συνυπευθνος για το ατυχημα και η ασφαλιστικη του Α αποδειξει φερ ειπειν οτι αν κατειχε την νομιμη αδεια οδηγησης το ατυχημα θα ειχε αποφευχθει. Αυτο μπορει να ειναι θεμα δικαστηριου αν και εχουν τελεσιδικησει στον Αρειο Πάγο αρκετες περιπτωσεις που απαλασουν απο ευθυνη ακομα και οδηγους που ηταν πιωμενοι αλλα δεν εφταιγαν και πληρωθηκαν κανονικα.

Εν κατακλειδι Trooper νομιζω οτι εχεις λάθος.

Tpap
26/09/2011, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
θες να μου πεις δλδ οτι η ασφαλεια θα σε πληρωσει.ποτε?πριν η μετα το δικαστηριο?και αυτο ποτε θα γινει?πριν η μετα τη β'παρουσια?

οτι καποια στιγμη θα τα παρεις ναι.το ποια στιγμη ομως δεν ειναι ασχετο να διαβαζετε καλυτερα τι λεμε.

Γιώργη, ήμαρτον ρε.

Αφού έχει δίκιο και το παλλικάρι και η Έρρικα. Διάβασε, λέμε. :wave2:

dimzan
26/09/2011, 16:33
cb 400 το πρωτο μου μηχανακι.

πρωτα οωμς εβγαλα διπλωμα και με το που πηρα τη μηχανη την ασφαλισα μετα απο μια ημερα.

Την παρκαρα σε αλλη γειτονια και το κρανος το εκρυβα στο αμαξι. Μετα απο 3-4 μηνες το εμαθαν και οι δικοι μου. Αποτελεσμα? Ο πατερας μου ξαναγινε μηχανοβιος, μου καβατζωνε τη μηχανη απο την επομενη που το μαθε και μετα απο μερικες συζητησεις κατεληξε να παρει δικια του (ευτυχως)



ευτυχως μπηκες στον καλο δρομο και θα κυκλοφορεις σαν ανθρωπος.

καλες βολτες :) το φου-ζου-ρου ειναι και γαμω τα μηχανακια ;)

Gandalf dr685sm
26/09/2011, 16:38
και όμως ο Trooper έχει δίκιο στο πρακτικό κομμάτι του θέματος.

Καμία ασφάλεια δεν θα πληρώσει τόσο εύκολα σε περίπτωση ατυχήματος αν το θύμα δεν είχε δίπλωμα οδήγησης και πρακτικά (και πάλι) θα βρεί χίλιες δύο δικαιολογίες για να τον ορίσει τουλάχιστον ώς συνυπεύθυνο στο συμβάν.

Πέραν τούτου υπάρχει αυταπάγγελτη αγωγή του Ελληνικού Δημοσίου (ERIKKA, εσύ τουλάχιστον θα έπρεπε να το γνωρίζεις.. ) όσον αφορά το οτι δεν φέρει δίπλωμα οδήγησης , και ορίζεται δικάσιμος για τον συγκεκριμένο.

Επίσης επειδή πολλές φορές οι ασφάλειες πληρώνουν η μία την άλλη (φιλική δήλωση) αυτό δεν είναι δυνατόν σε περίπτωση ατυχήματος καθώς ο οδηγός άνευ διπλώματος είναι ουσιαστικά ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΣ (διαβάστε τα ψιλά γράμματα). Οπότε πρέπει ο ίδιος να κάνει αγωγή στην ασφαλιστική του άλλου (δεν μπορεί να κάνει δήλωση στην δική του.. ανασφάλιστος είπαμε) που σημαίνει κόντρα έξοδα σε δικηγόρους , παραστάσεις κοκ.

Γενικά.. είναι τόσο πολυ το τρέξιμο και τα έξοδα που δεν αξίζει καν τον κόπο να σκεφτείς να οδηγήσεις άνευ διπλώματος ή ασφάλειας.

Α.. και για τον "έξυπνο" ασφαλιστή (μετά λένε γιατί τους βγαίνει το όνομα).. το όχημα θα είναι ασφαλισμένο αλλά ο παραπάνω οδηγός επειδή δεν θα έχει δίπλωμα η ΤΟΤΑ που θα τον σταματήσει θα του κόψει πρόστιμο 30-50 ευρώ οτι δεν φέρει δίπλωμα, που θα πρέπει να το παρουσιάσει κατά την πληρωμή προστίμου, αλλιώς και πάλι ορίζεται δικάσιμος κτλ κτλ κτλ...

Αν αξίζει πραγματικά το παραπάνω , μόνο και μόνο για να οδηγήσει κάποιος μια μηχανή λίγο νωρίτερα απο το κανονικό, είναι μια απόφαση που μόνο κάποιος μόνος του μπορεί να ζυγίσει και να πάρει. Προσωπικά πάντως αν με τρακάρει ανασφάλιστος θα τον κάνω να δουλεύει μόνο για την πάρτη μου και να με πληρώνει για να κάθομαι..

taskon
26/09/2011, 17:31
@Gandalf,

οκ σαφως και ειναι καλυτερα να εχεις ασφαλεια δεν το συζηταμε καθολου, ειναι αυτονοητο νομιζω και κυριως για την προκληση σωματικης βλάβης.
Παντως δεν ειναι υποχρεωτικο οτι θα κανεις αγωγη στην ασφαλιστικη του αλλου εφ οσον δεν εχεις ασφάλεια. Οι ασφαλιστικες γενικα τον τελευταιο καιρο δεν επιθυμουν αγωγες οταν ξερουν οτι τελικα θα πληρωσουν, διοτι υποχρεουνται αυτα τα ποσα να τα μεταφερουν στους ισολογισμους τους μαζι με διαφορα εξοδα. Στο γραφειο ειχαμε περιπτωση που ανασφάλιστος πληρωθηκε κανονικα απο την ασφαλιστικη του υπαιτειου χωρις αγωγη, ποσο περιπου 3500ε.

Αν σε τρακαρει ανασφαλιστος και επιληφθει αστυνομικη αρχη πληρωνεσαι απο το επικουρικο κεφάλαιο και οχι απο τον ανασφαλιστο.

sovaros_user
26/09/2011, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
[..]


Τροοπ λες χαζα, σου εφιστω την προσοχη

TROOPER
27/09/2011, 01:05
-καλημερα γιαννη
-κουκια σπερνω

:a013:

ρε για δες...!!!! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=2073648#post2073648)

Gandalf dr685sm
27/09/2011, 10:09
Οι ασφαλιστικες γενικα τον τελευταιο καιρο δεν επιθυμουν αγωγες οταν ξερουν οτι τελικα θα πληρωσουν

Αυτό το "ξέρουν" αδερφέ σηκώνει πολύυυυυυυυυυ συζήτηση. Όπως είπα και πριν, οι ασφαλιστικές διαθέτουν τμήμα νομικής προστασίας που θα κάνει οτι μπορεί τουλάχιστον για συνυπευθυνότητα. (μάλλον το γνωρίζεις καλύτερα απο μένα.. απο οσο βγάζω είσαι ασφαλιστής). Οπότε 99,99999% θα πάς για αγωγή για να βρείς το όποιο δίκιο μπορείς να έχεις.


Αν σε τρακαρει ανασφαλιστος και επιληφθει αστυνομικη αρχη πληρωνεσαι απο το επικουρικο κεφάλαιο και οχι απο τον ανασφαλιστο.


:nono: :nono: :nono:

Απο το επικουρικό θα πάρω για υλικές ζημιές... αλλά επειδή θα είναι ανασφάλιστος θα επικαλεστώ τραυματισμό, θα πάρω ασφαλιστικά για σωματική βλάβη και απωλεσθέντα έσοδα απο εργασία κτλ κτλ..και θα του κάνω μια ωραιότατη αγωγή για ότι έχει και δεν έχει.

Κανάς δικηγόρος αστικού δικαίου δεν υπάρχει να τα αναφέρει εδώ;

ERRIKA
27/09/2011, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Πέραν τούτου υπάρχει αυταπάγγελτη αγωγή του Ελληνικού Δημοσίου (ERIKKA, εσύ τουλάχιστον θα έπρεπε να το γνωρίζεις.. ) όσον αφορά το οτι δεν φέρει δίπλωμα οδήγησης , και ορίζεται δικάσιμος για τον συγκεκριμένο.



Tι υπάρχει λέει;;;

:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl:



Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


Καμία ασφάλεια δεν θα πληρώσει τόσο εύκολα σε περίπτωση ατυχήματος αν το θύμα δεν είχε δίπλωμα οδήγησης και πρακτικά (και πάλι) θα βρεί χίλιες δύο δικαιολογίες για να τον ορίσει τουλάχιστον ώς συνυπεύθυνο στο συμβάν.



Eνώ αν έχει πληρώνουν πάντα εύκολα;;; Kάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή, μία παράμετρος είναι το δίπλωμα, υπάρχουν και χίλιες δύο άλλες που μπορεί να "στραβώσουν".


Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Αν αξίζει πραγματικά το παραπάνω , μόνο και μόνο για να οδηγήσει κάποιος μια μηχανή λίγο νωρίτερα απο το κανονικό, είναι μια απόφαση που μόνο κάποιος μόνος του μπορεί να ζυγίσει και να πάρει.

ΑΥΤΟ δεκτόν. :wave2:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
και όμως ο Trooper έχει δίκιο στο πρακτικό κομμάτι του θέματος.



ΑΥΤΟ απορριπτέον. :wave2:

TROOPER
27/09/2011, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Eνώ αν έχει πληρώνουν πάντα εύκολα;;; Kάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή, μία παράμετρος είναι το δίπλωμα, υπάρχουν και χίλιες δύο άλλες που μπορεί να "στραβώσουν".



ΑΥΤΟ απορριπτέον. :wave2:

φουρτουνα....!!!!:wave2:

RocknRollas
28/09/2011, 17:41
Γεια σας και παλι!

τη θεωρητικη εξεταση την δινω τελικα την παρασκευη. ειναι τοσο γελοιες οι ερωτησεις που θα κλαιω(η μαλλον θα γελαω) για μηνες αμα καταφερω να κοπω.

και αμα περασω, την τεταρτη θα δωσω πρακτικη εξεταση.

αυτο που με ξενερωσε βεβαια ειναι οτι μου ειπε ο δασκαλος οτι το διπλωμα κανει 20 μερες για να βγει,αλλα ειπε οτι μπορει να μου δωσουν καποιο χαρτι οτι εχω περασει τις εξετασεις και οτι λογικα θα μπορω να κυκλοφορω κανονικα.
ξερεις κανεις αν οντως ισχυει κατι τετοιο?
με το που θα περασω τις εξετασεις θα μπορω να ασφαλισω την μηχανη? η θα πρεπει να τους δειξω το διπλωμα το κανονικο?


και επειδη ειδα οτι ανοιξε ενα θεμα εδω για τους ασφαλισμενους και τους μη, δε νομιζω ρε παιδια οτι διαφωνειτε καπου επι της ουσιας.

ο yiannis172 λεει οτι ο ανασφαλιστος αν δεν φταιει θα πληρωθει κανονικα, και ο TROOPER λεει οτι οτι θα ταλαιπωρηθει παρα πολυ μεχρι να πληρωθει(αν πληρωθει) επειδη ειναι ανασφαλιστος.
δε διαφωνειτε καπου...



και κατι τελευταιο,πολυ ωραιο το παλπ ρε σεις!μπραβο για το στεκι που βρηκατε! την επομενη φορα θα σας κανω την τιμη και θα κατσω περισσοτερο στην παρεα σας.

DimChios
28/09/2011, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas

και κατι τελευταιο,πολυ ωραιο το παλπ ρε σεις!μπραβο για το στεκι που βρηκατε! την επομενη φορα θα σας κανω την τιμη και θα κατσω περισσοτερο στην παρεα σας.


σ αρεσε ε? :wacko:

Που να πετυχαινες εποχες (σε αλλο στεκι) με tai και bart να σε περνανε ενα χερακι...
Εννιοτε και ο γεροξεκουτης matmat οταν δεν επαιρνε τα ληγμενα του!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

yiannis172
28/09/2011, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
Γεια σας και παλι!

τη θεωρητικη εξεταση την δινω τελικα την παρασκευη. ειναι τοσο γελοιες οι ερωτησεις που θα κλαιω(η μαλλον θα γελαω) για μηνες αμα καταφερω να κοπω.

και αμα περασω, την τεταρτη θα δωσω πρακτικη εξεταση.

αυτο που με ξενερωσε βεβαια ειναι οτι μου ειπε ο δασκαλος οτι το διπλωμα κανει 20 μερες για να βγει,αλλα ειπε οτι μπορει να μου δωσουν καποιο χαρτι οτι εχω περασει τις εξετασεις και οτι λογικα θα μπορω να κυκλοφορω κανονικα.
ξερεις κανεις αν οντως ισχυει κατι τετοιο?
με το που θα περασω τις εξετασεις θα μπορω να ασφαλισω την μηχανη? η θα πρεπει να τους δειξω το διπλωμα το κανονικο?


και επειδη ειδα οτι ανοιξε ενα θεμα εδω για τους ασφαλισμενους και τους μη, δε νομιζω ρε παιδια οτι διαφωνειτε καπου επι της ουσιας.

ο yiannis172 λεει οτι ο ανασφαλιστος αν δεν φταιει θα πληρωθει κανονικα, και ο TROOPER λεει οτι οτι θα ταλαιπωρηθει παρα πολυ μεχρι να πληρωθει(αν πληρωθει) επειδη ειναι ανασφαλιστος.
δε διαφωνειτε καπου...



και κατι τελευταιο,πολυ ωραιο το παλπ ρε σεις!μπραβο για το στεκι που βρηκατε! την επομενη φορα θα σας κανω την τιμη και θα κατσω περισσοτερο στην παρεα σας.



Οταν παρεις στα χερια σου το διπλωμα σου θα αναγραφει ως ημερομηνια εκδοσης του την ημερα που περασες και την πρακτικη ασκηση.Οποτε νομικα εισαι καλυμενος και οδηγεις νομιμα απο εκεινη την ημερα απλα αν θες περιμενε να το παρεις στα χερια σου γιατι μπορει να φας το 15ευρω προστιμο,οταν δεν εχεις μαζι σου τα εγγραφα σου,αν πεσεις σε μλκ.
;)

panagath
28/09/2011, 19:31
Γενικά από τη στιγμή που ο εξεταστής γράψει ότι πέρασες είσαι νόμιμος. Το δίπλωμα η αλήθεια είναι ότι αργεί να βγεί. Είσαι νόμιμος μεν, αλλά η ασφαλιστική σου ζητάει αντίγραφο του διπλώματος και τον αριθμό διπλώματος. Αλλά φαντάζομαι ότι αν συνενοηθείς ότι το έχεις περάσει και απλά δεν το έχεις παραλάβει θα σε ασφαλίσουν.

Όσο για το χαρτί...εκεί άστα να παν... ΑΝ στο δώσουν (δεν είναι υποχρεωμένοι) θα λέει ότι απλά έχεις δώσει όλα τα απαραίτητα έγγραφα για την έκδοση του διπλώματος (εμμέσως το εννοεί ότι το πέρασες) , αλλά αυτό το χαρτί αν θέλει το δέχεται ο άλλος.

Εγώ έδωσα για το δίπλωμα πέρσυ τον Ιούνιο, την εποχή που δε μπορούσαν να τυπώσουν διπλώματα. Εξετάστηκα γύρω στις 20/6 και το παρέλαβα αρχές Σεπτέμβρη περίπου... ΕΛΕΟΣ
Όλοι φωνάζαμε και χαρτί δε μας έδιναν. Τελικά μας λένε μεσα Αυγούστου κάντε αίτηση και σε 10 εργάσιμες θα σας δώσουμε χαρτί.

Πάω αρχές Σεπτ. βρίσκω το χαρτί εκεί σε ένα κουτί και έγραφε: Πιθανή ημερομηνία παραλαβής 25/10 :eyepop: :eyepop: . Τα παίρνω κρανίο και πάω στο γκισέ, την κράζω λίγο και τελικα το είχε το δίπλωμα και το παρέλαβα... Άλλο έλεος από εκει.

TROOPER
28/09/2011, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
.......

ο yiannis172 λεει οτι ο ανασφαλιστος αν δεν φταιει θα πληρωθει κανονικα, και ο TROOPER λεει οτι οτι θα ταλαιπωρηθει παρα πολυ μεχρι να πληρωθει(αν πληρωθει) επειδη ειναι ανασφαλιστος.
δε διαφωνειτε καπου...

εσυ το καταλαβες αγορινα.οι αλλοι πασχουν απο αρτηριοσκληρωση αλλα δεν ειναι τπτ...μαλλον η ηλικια...και τους μεγαλυτερους με προβληματα πρεπει να τους σεβομαστε :winka: :wave2:

στο παλπ με την καλη σου σε περιμενουμε.

στην ερωτηση σου δε γνωριζω να σου απαντησω :wave2:

sovaros_user
29/09/2011, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER


Σου εφιστω την προσοχη :a30: :a30:

LanosXR125
29/09/2011, 04:12
Λοιπόν φίλε μου καλώς ήρθες!!


Μου πήρε πολύ ωρα να διαβάσω όλα τα παραπάνω αλλα χαιρομαι που απαντάω τώρα γιατι αν είχα απαντήσει νωρίτερα θα είχα κανει λαλακια!!! Απλά επιδή ειναι παππούδες (απο ότι καταλαβαίνεις) θέλω να σε ενημερώσω οτι ασφάλεια μπορείς να βγάλεις για τα μάτια του κόσμου και χωρίς δίπλωμα και αν σε σταματήσουν τη δέχονται και σου κόβουν ενα δικαστήριο για δίπλωμα (ομιλώ εκ πήρας γιατι ακόμα παω σε δικαστήρια προ 5ετιας) αλλα σε περίπτωση τροχαίου την έχεις κάτσει ασχημα!! Τεσπά καλορίζικη και καλοτάξιδη και θα προσπαθήσω να έρθω και εγώ στο παλπ (αν και είχα μείνει σε ενα καφέ στη νεα μάκρη τελευταια φορά δεν θυμάμαι πανε χρόνια) για να μην είσαι το μόνο πιπινι!!!χαχαχαχα!!!

RocknRollas
29/09/2011, 20:50
SOS!!!

επειδη γραφω αυριο σας παρακαλω οποιος ξερει με σιγουρια απανταει.
ποσο ειναι τα ορια ταχυτητας?δε προλαβα να ρωτησω και το δασκαλο ρε γαμωτο.

σε αυτη τη σελιδα που ειναι της αστυνομιας αν καταλαβα καλα εχει ενα πινακακι αλλα δεν ειναι το ιδιο με αυτα που λεει το βιβλιο του υπουργειου που κατεβασα απο τη σελιδα του υπουργειου

σελιδα ααστυνομιας
http://www.policenet.gr/portal/ext/oria-taxititas.html

σελιδα υπουργειου(πηγαιντε στη σεξουλιαρικη σελιδα 69)
http://www.yme.gr/pdf/BOOK_MOTOSIKLETES.pdf

οποιος ειναι σιγουρος παιδια να απαντησει,μη παω αυριο και κοπω επειδη ειναι αναργανωτοι αυτοι.
αει σιχτιρ βραδιατικα ουτε μια διορθωση δε μπορουν να κανουν οι ξεφτιλες.

RocknRollas
29/09/2011, 20:55
τωρα που το ξανασκεφτομαι λογικα θα εξεταζομαι σε οτι λεει το βιβλιο...
τελικα ειναι τοσο βλακες...

Cpt. Haddock
29/09/2011, 21:08
Χαλάρωσε, δεν ειναι και πανελλήνιες :lol:

RocknRollas
29/09/2011, 21:17
γερακο μου το ξερω οτι δεν ειναι πανελληνιες!
να ξεμπερδευω θελω ρε αδερφε!

(για το γερακο μη βριζεις εμενα,τους απο πανω..)

Cpt. Haddock
29/09/2011, 21:25
Τους αποπάνω να τους βρισω ευχαριστως, αλλα κι εσυ μην το παρακάνεις :wave2:

nikos_abel
29/09/2011, 21:30
:dizzy: :dizzy: :dizzy:

Ο καλοκάγαθος διαχειριστής σας


236873

TROOPER
29/09/2011, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Τους αποπάνω να τους βρισω ευχαριστως,........

εβαλα τα φασολια να βρασουν :lol: :lol: :lol:

RocknRollas
29/09/2011, 21:43
οκ,συγνωμη αν πειραχτηκες.

DimChios
30/09/2011, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εβαλα τα φασολια να βρασουν :lol: :lol: :lol:



+3kg

:o




Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
οκ,συγνωμη αν πειραχτηκες.


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:a23: :a029:

sniper
30/09/2011, 13:13
Παιδάκια; :nono:

h_m_akis
30/09/2011, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εβαλα τα φασολια να βρασουν :lol: :lol: :lol:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

universalgr1
30/09/2011, 14:32
Eγω αδερφε οταν εδωσα για το διπλωμα της μηχανης..

Παρασκευη περασα την πρακτικη, Παρασκευη απογευμα εδωσα στη δασκαλα το παλιο διπλωμα και κατι ψιλα.. και Δευτερα απογευμα ειχα στα χερια μου το νεο διπλωμα (ενημερωμενο με τις σφραγιδες στα Α1 και Α2....)

Οκ, το ξερω ειναι μ@λακια να τα σκαμε ετσι.. αλλα στην προκειμενη περιπτωση κανεις δουλεια σου τσακ μπαμ.. και το ασφαλιζεις κιολας το εργαλειο..

Ρωτα το δασκαλο λοιπον αν μπορει να σε εξυπηρετησει ετσι..

Καλοριζικη κι απο μενα!!!

(Καλοταξιδη θα σου πω οταν μας ποσταρεις το διπλωμα με φωτο!!!

:D



:beer:

RocknRollas
30/09/2011, 15:34
εφυγαν τα θεωρητικα,την τριτη η πρακτικη εξεταση μαλλον.

φιλε μου μου ειπε και μενα ο δασκαλος για το γρηγοροσημο..
δυστυχως ευρω ευρω τα μαζευω για να αγορασω μπουφαν μετα γιατι τωρα εφυγαν ολα για το διπλωμα,οποτε δε παει στο διαολο,ας μου το δωσουν οποτε θελουν.θα ρωτησω εγω αν μπορω να την ασφαλισω ετσι και αν μπορω να κυκλοφορω με τα χαρτια που θα μου δωσουν. αν γινεται οκ.
αν δε γινεται καρτερι αλλες 3 βδομαδες.
να σου πω την αληθεια και να μου περισευε το 50αρικο ειλικρινα δεν ξερω αν θα τους το δινα επειδη ειναι μεγαλα μουνοπανα.τελοσπαντων.



και καπου εδω στο φορουμ πετυχα αυτο το βιντεακι που αξιζει να το βαλω και εγω να το βλεπει οποιος γουσταρει. συμβουλες δινει για την οδηγηση ο τυπος.δε το καταλαβα ολο βεβαια,αλλα αυτο που μου εμεινε ειναι ποσο ρολο παιζει η πιεση στα ελαστικα,και ποσο ρολο παιζει οταν σκυβουμε.
οταν το ειδα το βιντεακι και πηγαινανε βαρκα γυαλο οι μηχανες χεστηκα πανω μου.

http://www.youtube.com/watch?v=fvsDIq3WwVA&feature=player_embedded#


και μετα απο αυτο το βιντεο ετυχε και επεσα σε αυτο το βιντεο.ατυχημα με μηχανη ειναι.καποιος πηγε να κανει σουζα και του εφυγε.το αποτελεσμα ηταν να σκοτωσει μερικους. το βαζω μονο και μονο για να σκεφτει ο καθενας οτι μπορει να τυχει και στον ιδιο αυτο.αλλα τουλαχιστον ας μην παρει και αλλους στο λαιμο του.
και μη λεμε παλι τι θα γινοταν αν ειχε η δεν ειχε ασφαλεις διπλωμα κλπ.

http://www.youtube.com/watch?v=Z-Q-asEVUn4&feature=related

συγνωμη αν γινομαι γραφικος με το βιντεο αλλα τουλαχιστον πιστευω οτι οποιος το δει θα το ξανασκεφτει αν θα παει να ξανακανει σουζα στην κηφισιας και στην αλεξανδρας που τους βλεπω καθε μερα.

universalgr1
30/09/2011, 15:47
Εμενα 30€ μου ειχε παρει..

Τεσπα... αν μπορεις να κανεις λιγη υπομονη.. καλυτερα τελικα..

Οσο για τα βιντεακια... καλα κανεις..

Ειδικα εσυ που εισαι νεος οδηγος να τα βλεπεις για να μην παρουν τα μυαλα σου αερα...

:wave2:

nikos_abel
30/09/2011, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
....

Α είσαι καλός εσύ, συνέχισε με αυτά τα μυαλά και μην τα αφήσεις να πάρουν αέρα, είσαι πραγματικά
σε καλό δρόμο.


Από δω και πέρα μόνο δούλεμα στο πιστιρικά και απαξίωση για να τον βοηθήσουμε να μείνει έτσι!!!!

Τελευταίο εύγε από μένα!

RocknRollas
30/09/2011, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel



Από δω και πέρα μόνο δούλεμα στο πιστιρικά και απαξίωση για να τον βοηθήσουμε να μείνει έτσι!!!!

!


?????
δε σε καταλαβα ρε συ.δουλεμα σε ποιον και γιατι?και γιατι απαξιωση?

για τις σουζες τι να σου πω?οταν βλεπω να κανουν σουζα στον δρομο ειτε κανω στην ακρη με το αμαξι για να περασουν ασφαλεις και κοιταω αλλου να μην τους βλεπω,η αν ειμαι πεζος κλεινω τα ματια μου.τοσο πολυ τις φοβαμαι τις σουζες.και οταν κανει αλλος σουζες φοβαμαι.(ω το φλωρο διωχτε τον απο δω μεσα ρεεεεεεεεε!!!)

απο καγκουριες μονο τα εντο ειναι ωραια!

nikos_abel
30/09/2011, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
?????
δε σε καταλαβα ρε συ.δουλεμα σε ποιον και γιατι?και γιατι απαξιωση?



Δούλεμα και απαξίωση για να σε κάνουμε να αισθάνεσαι ανέτοιμος πάντα, όπως πρέπει να αισθανόμαστε όλοι μας.

Μη μασάς, πλάκα κάνω.

panagath
30/09/2011, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από universalgr1
Eγω αδερφε οταν εδωσα για το διπλωμα της μηχανης..

Παρασκευη περασα την πρακτικη, Παρασκευη απογευμα εδωσα στη δασκαλα το παλιο διπλωμα και κατι ψιλα.. και Δευτερα απογευμα ειχα στα χερια μου το νεο διπλωμα (ενημερωμενο με τις σφραγιδες στα Α1 και Α2....)

Οκ, το ξερω ειναι μ@λακια να τα σκαμε ετσι.. αλλα στην προκειμενη περιπτωση κανεις δουλεια σου τσακ μπαμ.. και το ασφαλιζεις κιολας το εργαλειο..

Ρωτα το δασκαλο λοιπον αν μπορει να σε εξυπηρετησει ετσι..

Καλοριζικη κι απο μενα!!!

(Καλοταξιδη θα σου πω οταν μας ποσταρεις το διπλωμα με φωτο!!!

:D



:beer:

Πέρσυ πάντως που έδινα εγώ το "γρηγορόσημο" έλεγαν ότι ήταν 50ευρω και μάλιστα έμαθα απέξω απέξω ότι τα σπάνε μεταξύ τους δάσκαλος-υπάλληλος και δε το φέρνουν και πιο γρήγορα.

Εμένα ο δάσκαλος μου είπε να μην το δώσω γιατί τσάμπα θα το έδινα και δε θα ερχόταν πιο γρήγορα.

universalgr1
01/10/2011, 10:55
Οπως και να εχει συμφωνω πως καλυτερα να μη τα σκαμε στους κιοραταδες...

Λιγη υπομονη και ειμαστε ενταξει.. απλα τοτε που εδωσα εγω ηταν μεσοκαλοκαιρο και ειχα λυσσαξει να κανω βολτες... Τεσπα..

ολα καλα!!!

:beer: