PDA

View Full Version : ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!



Σελίδες : [1] 2

RocknRollas
15/09/2011, 16:22
καλησπερα και καλως σας βρηκα παιδια! ειμαι καινουριος εδω στο φορουμ αλλα και στις μηχανες γενικοτερα.
θελω να σας πω και εγω την ιστορια μου μια και πιστευω οτι εσεις θα με καταλαβετε...
23 χρονων ειμαι, απο το Λεβιδι Αρκαδιας(ναι ναι σας βλεπω πολυ συχνα που περνατε και σταματατε στην πλατεια..) και τα τελευταια χρονια μενω αθηνα λογω σπουδων.

η εμπειρια που ειχα γενικα με μηχανες δεν ηταν ιδιαιτερη. μικρος στο χωριο μου πηγαιναμε και περναμε το βραδυ κρυφα κατι
τσαλι και τσαπι που ειχαν κατι τυποι εκει(ειτε αφηναν τα κλειδια στη μιζα ειτε τα βαζαμε μπρος με κανα κερμα..βαρβατη αντικλεπτικη τεχνολογια ....) ,λιγο αργοτερα στο γυμνασιο αρκετες
βολτες με ενα αυτοματο σκουτερακι ενος φιλου ,μετα στο λυκειομεχρι και σημερα βολτες με ενα 125αρι και ενα 250αρι καθαρο στα βουνα, και απειρες βολτες(ως συνοδηγος) και ταξιδια με τον θειο μου
και την 750αρα Magna που ειχε.με λιγα λογια οι γονεις μου και τα αδεφια μου δεν ειχα επαφη με μηχανες..και φυσικα δεν ηθελαν να ακουνε καν οτι θα παρω..
τους το χα κανει το μυαλο πουρε,θα παρω και θα παρω και θα παρω και θα παρω..ουτε συζητηση ομως..και φυσικα δεν ηθελα λεφτα και να "μου παρουν μηχανη".. ενα γαμιω ενταξει
ηθελα να ακουσω απο το στομα τους...

εδω και 5 χρονια παντα εμπαινα εδω στο φορουμ διαβαζα πολλα απ οσα γραφατε και ζηλευα(με την καλη εννοια).. βολτες,συναντησεις,νεα, συμβουλες..κοιταζα και εγω για μηχανες
αλλα ποτε στα σοβαρα.

ε ωσπου μια μερα συναντιεμαι με ενα φιλο μου και μου που εχει gsxr 600 μοντελο 1998,και μου λεει παω πατρα αυριο να ανεβασω το αλλο το μηχανακι που εχω να το πουλησω.
τι μηχανακι εχεις ρε συ του λεω? yamaha fzr 250 μοντελο 1993. αγνοουσα την υπαρξη αυτης της μηχανης.την επομενη μερα επιστρεφει αθηνα και ερχεται απο το σπιτι μου.
οταν κατεβηκα κατω επαθα μπακακαο...με το που την ειδα την ερωτευτηκα.με πηγε μια βολτα και ενω ουρλιαζε στις 18.000 στροφες εγω αποφασισα οτι θα γινει δικια μου.
το βραδυ δε μπορουσα να κοιμηθω απο το αγχος..μου αρεσε πολυ η μηχανη,δεν ηταν πολλα κυβικα,ηταν στο στυλ που μου αρεσε,ειχε και ενα αξιοπρεπεστατο γκαζι απ οτι ειδα,
και το σημαντικοτερο ηταν οτι την ειχε σαν παιδι του.. υπερβολικα καλοδιατηρημενη.
δεν ειχα ολα τα λεφτα να ομως την αγορασω και ηξερα οτι τα χρειαζοταν τα λεφτα..ειχε βαλει αγγελια και ηδη τον ειχαν παρει
αρκετοι τηλεφωνο για να την αγορασουν. την επομενη ξανασυναντιομαστε και μου λεει οτι εκλεισε να την δωσει..επεσα σε καταθλιψη πραγματικα.τι να του πω? μην την
δινεις στον αλλον και χαρισε την σε μενα?? δε γινοταν. ασε που μου χε πει οτι δε θα πουλαγε ποτε μηχανη σε γνωστο του..
το βραδυ εκατσα σπιτι και τα υπολογισα ολα. θα κανω το σκατο μου παξιμαδι θα παρω και λιγα δανεικα απο εναν αλλον φιλο και μετα θα προσπαθησω να τον πεισω να μου
την πουλησει...
μη σας τα πολυλογω παιδια,πλεον ενα απο τα ονειρα μου εχει γινει πραγματικοτητα..
την μηχανη την συνηθισα,νομιζω οτι της πηρα τον αερα,εξαλλου δεν ειναι τα μυαλα μου στις κοντρες σουζες κλπ....βολτες, αερας κοπανιστος και αγιος ο θεος..αντε και καμια γκαζια εκει
στα φαναρια ετσι για να νομιζω οτι κατι κανω..
συνεχεια βολτες στη παραλιακη μικρα ταξιδακια και ολα ειναι οκ. εκτος απο 3 βασικα πραγματα....

δεν εχω διπλωμα,δεν εχω ασφαλεια, και δεν το ξερουν οι γονεις μου..
κρανος μου εδωσε ευτυχως ενα καινουριο ενας φιλος μου.το ειχε αγορασει με σκοπο να αγορασει και μηχανη αλλα οι γονεις του ηταν τα ιδια με μενα οποτε του εμεινε το κρανος αμανατι...
πολυ καλο το κρανος,το συνηθισα αμεσως και ευτυχως δε μπορω να οδηγησω χωρις κρανος.ουτε καν με τη ζελατινα ανοιχτη δε μπορω να αδηγησω..
τωρα με τα λεφτα που εχω μαζεψει θελω να παω να αγορασω ενα μπουφαν και μετα σειρα εχει το διπλωμα και η ασφαλεια(ασφαλεια εχει τωρα η μηχανη αλλα επειδη η μηχανη ειναι
στο ονομα μου ενω η ασφαλεια στο ονομα του φιλου μου πιστευω οτι δεν ειναι εγκυρη..)
ελπιζω να εχω βαλει σε σωστη σειρα τις υποχρεωσεις...
και στο τελος μενει να το πω και στους γονεις..και πολυ φοβαμαι οτι θα γινει επανασταση στο σπιτι.

διαβασα προχτες ενα θεμα που ειχε ανοιξει ο liberec που περιεγραφε το ταξιδι του με τον γιο του κλπ κλπ και ο Timberg που εκανε ταξιδι με τα παιδια του.
ποσο θα θελα και μενα οι γονεις σε αυτον τον τομεα να ειχαν τα δικα σας μυαλα ρε παιδια. και τι καταλαβαν που λεγαν ΟΧΙ στη μηχανη? πηγα και την πηρα κρυφα τελικα..
εχουν ανεβει στην αθηνα αυτες τις μερες να δουν τι κανω, να καθαρισουν να μου φερουν κανα φαγητο,και εγω φυσικα κρανος και μηχανη τα εχω σε σπιτι ενος φιλου.αστεια ολη η
κατασταση μεν, με κανει και αισθανομαι ασχημα ομως..δε το μετανιωνω καθολου που την πηρα κρυφα,αλλα δε μπορω να την ευχαριστηθω οσο θα θελα. και ξερω οτι αμα τους
το πω θα ειναι αγχωμενοι συνεχεια...

το θεμα ειναι οτι εδω και 2 μηνες επιτελους εχω μηχανη,δε περιμενα οτι θα ενιωθα τοσο ωραια,οτι θα μου αρεσε τοσο πολυ αυτη η αισθηση και δε μπορουσα να φανταστω ποσο βολικη ειναι.
πεταω στους ουρανους γιατι εκανα αυτο που ηθελα. μακαρι να μπορουσα να κοιμαμαι και πανω της..
αυτα απο μενα παιδια,καλες βολτες να εχουμε ολοι..και καπου θα συναντηθουμε.. στη επομενη βολτα προς αρκαδια πλεον μπορει ειμαι και εγω ενας απ ολους αυτους που εβλεπα και
χαμογελουσε και η κωλοτρυπιδα μου..

να και μερικες φωτογραφιες της κοπελιας..

RocknRollas
15/09/2011, 16:23
1.


235834

RocknRollas
15/09/2011, 16:24
2.


235835

RocknRollas
15/09/2011, 16:25
3.


235836

TROOPER
15/09/2011, 16:28
ενω φαινεσαι ατομο με τα μυαλα μεσα στο κεφαλι του μαλλον εχεις θεσει τις προτεραιοτητες σε λανθασμενη σειρα.

1.διπλωμα
2.ασφαλεια
3.κρανος
4.μπουφαν
5.γαντια-μποτες
6.μηχανη

αυτη ειναι η σωστη σειρα (λυπαμαι που σου το λεω)

TROOPER
15/09/2011, 16:30
παρ ολα αυτα καλοταξιδη και μακρυα απο στραβες γιατι αν τη παθεις τη στραβη πριν το διπλωμα και την ασφαλεια ζητω που καηκες.

MikeG
15/09/2011, 16:30
Καλωσήρθες & καλοτάξιδι η όμορφη μοτοσυκλέτα σου.
Πάμε όμως τώρα στα βασικά.

1) Θα πρότεινα να πάρεις τηλέφωνο άμεσα τους γονείς σου & να τους αναφέρεις την αγορά σου. Τους εξηγείς με ηρεμία & τα σχετικά.

2) Άμεσα πας για δίπλωμα και ασφάλεια. Σκέψου μήπως να έβγαζες το δίπλωμα στο Λεβίδι, θεωρώ θα είναι πιο εύκολο, πιο οικονομικό & πιο άμεσο.

3) Για μπουφανάκι, κοίτα εδώ τις αγγελίες, μήπως βρεις κάτι φτηνό μιας που μας λες ότι, όπως και είναι λογικό, με το οικονομικό είναι δύσκολα.


Οι γονείς σου, θα συνηθίσουν την ιδέα, θέλοντας και μη. Καλό θα είναι λοιπόν να το γνωρίζουν.

Να προσέχεις, να φοράς το κράνος σου!


:beer: :beer: :beer: :wave2:

McGyver
15/09/2011, 16:37
Ωραία, τώρα που έκανες την καυλομαλακία σου, σου ευχόμαστε καλορίζικη.
Καλοτάξιδη όταν με το καλό πάρεις δίπλωμα και ασφαλιστείς.
Πάρκαρέ τη και μην κυκλοφορείς μέχρι να τα πετύχεις τα δύο παραπάνω.

Καλώς ήλθες...

:wave2:

Lioulios
15/09/2011, 16:41
Ότι σου είπαν και οι από πάνω ... Γρήγορα !


Την κατάσταση της μηχανής (όσο μπορεί να φαίνεται) την κρίνω άκρως εντυπωσιακή για τα χρόνια της .

Τέτοια μηχανάκια τα θυμάμαι πθτσιρικάς που και καινούρια που ήταν , τα είχαν όπως να ναι .

vaska
15/09/2011, 16:46
Να τη χαρείς όσο δεν παίρνει φιλαράκο, αλλά τήρησε με ευλάβεια την σειρά προτεραιότητας που σου έβαλε ο Τρούπερ.

Καλά χλμ και καλές βόλτες να έχεις.

:wave2: :wave2: :wave2:

RocknRollas
15/09/2011, 16:47
TROOPER και τα υπολοιπα παιδια που απαντησατε,
εχεις απολυτο δικιο για την σειρα προταιρεοτητας,αλλα καλως η κακως τα δεδομενα ειναι διαφορετικα για μενα. αφου εχω τη μηχανη εχω και το κρανος θα ολοκληρωσω την ασφαλεια μου με ενα μπουφαν (γαντια εχω) και μετα θα παω για το διπλωμα και αυτοματως για την ασφαλεια. ελπιζω σε καμια βδομαδα να ξεκινησω τα μαθηματα.
οι γονεις θα το μαθουν λειαν συντομως και ελπιζω να μην επακολουθησει ο χαμος που φανταζομαι..
McGyver καυλομαλακια καυλομαλακια αλλα ολοι καπως ετσι δεν ξεκινανε?

ευχαριστω ολους και για τις συμβουλες και για τις ευχες.

(αν ξερετε καμια καλη,και φθηνη σχολη οδηγησης στο κεντρο της αθηνας πειτε καποιος σας παρακαλω.)

McGyver
15/09/2011, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
McGyver καυλομαλακια καυλομαλακια αλλα ολοι καπως ετσι δεν ξεκινανε?

Όχι όλοι...
Εγώ έκανα την καυλομαλακία μου το 2005, αλλά πρώτα είχα πάρει το δίπλωμά μου.
Δεν το μετάνοιωσα ποτέ.

Φιλικά σ΄ το λέω, για να μην το μετανοιώσεις ούτε εσύ.

:wave2:

TROOPER
15/09/2011, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Όχι όλοι...
Εγώ έκανα την καυλομαλακία μου το 2005, αλλά πρώτα είχα πάρει το δίπλωμά μου.
Δεν το μετάνοιωσα ποτέ.

Φιλικά σ΄ το λέω, για να μην το μετανοιώσεις ούτε εσύ.

:wave2:

+1

RocknRollas
15/09/2011, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Όχι όλοι...
Εγώ έκανα την καυλομαλακία μου το 2005, αλλά πρώτα είχα πάρει το δίπλωμά μου.
Δεν το μετάνοιωσα ποτέ.

Φιλικά σ΄ το λέω, για να μην το μετανοιώσεις ούτε εσύ.

:wave2:


το ξερω οτι το λες φιλικα.. και φυσικα ξερω οτι εκανα καυλομαλακια οπως λες. αυτο ελειπε να νομιζα οτι εκανα και μαγκια κιολας.
απλα οπως γραφω τη μηχαη επρεπε να την παρω τοτε,αλλιως τωρα θα την χαιροταν αλλος..
και δυστυχως δεν εχω την οριμοτητα και την υπομονη να την παρκαρω μεχρι να το βγαλω το διπλωμα.
ελπιζω για λιγες μερες να κλεισει τα ματια της η τροχαια.

sniper
15/09/2011, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
...
ελπιζω για λιγες μερες να κλεισει τα ματια της η τροχαια.

Αγορίνα, δεν ειναι η τροχαία το πρόβλημα..

Άκου και τους τύπους από πάνω..

TROOPER
15/09/2011, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
........
ελπιζω για λιγες μερες να κλεισει τα ματια της η τροχαια.

εγω ελπιζω να ανοιξει τα ματια της η θεα τυχη!:winka:

DimChios
15/09/2011, 17:03
Ευγενεστατος, δεν μπορω να πω αλλα ευχομαι και ελπιζω να μη χτυπησεις κανεναν ανθρωπο γιατι δεν ξερεις πως θα αντιδρασουν οι συγγενεις του

Καλωσήρθες

TROOPER
15/09/2011, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
...
και δυστυχως δεν εχω την οριμοτητα και την υπομονη να την παρκαρω μεχρι να το βγαλω το διπλωμα.


να βοηθησω λιγο στην ωριμοτητα...?

πας ομορφα και ωραια στο δρομο σου.δεν κανεις καγκουριες,δεν τρεχεις,φορας το κρανος σου.ξαφνικα ενας τυπος περναει κοκκινο και σε κοπαναει.σπας χερια,ποδια.
γλιτωνεις τη ζωη σου αλλα βρισκεσαι σε ενα νοσοκομειο.ενημερωνονται οι γονεις σου.παθαινει εγκεφαλικο ο πατερας σου και νοσηλευεται και αυτος.
η ασφαλεια του αλλου δεν σε αποζημιωνει γιατι δεν εχεις διπλωμα και ασφαλεια.τραβιεσαι στα δικαστηρια.και το μονο που καταφερνεις ειναι να χασεις τη μοτοσυκλετα σου που τοσο αγαπας για παντα,την υγεια σου για μεγαλο χρονικο διαστημα,διακοπτεις απο τη σχολη σου,εξοντωνεστε οικονομικα σαν οικογενεια και ο πατερας σου μενει μισος εξ αιτιας του εγκεφαλικου.

το σεναριο ειναι πραγματικο και το εχω δει λογω δουλειας (ειμαι φυσικοθεραπευτης).

μη γαμησεις τη ζωη σου και οσων αγαπας :winka:

RocknRollas
15/09/2011, 17:13
οκ παιδια το πιασα.
η μηχανη θα μεταφερθει για λιγο καιρο σε κλειστο γκαραζ..

ολοι λενε οτι δε θα μου τυχει εμενα...αυτο ειπα και γω..
τι εμενα θα σταματησει η τροχαια?αφου φοραω συνεχεια κρανος.
εγω θα χτυπησω αλλον?αφου δεν κανω μαγκιες δεν τρεχω και δεν αυνανιζομαι στους δρομους.

εχετε δικιο.
οχι τιποτα αλλο ειμαι και ψωροπερηφανος και δε θελω να γυρισω μετα και να σας πω μου τα λεγατε μετα..
χαχαχα.τοσα χρονια εκαναν καρτερι θα κανω λιγο ακομα..

ευχαριστω..

MikeG
15/09/2011, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
οκ παιδια το πιασα.
η μηχανη θα μεταφερθει για λιγο καιρο σε κλειστο γκαραζ..

ολοι λενε οτι δε θα μου τυχει εμενα...αυτο ειπα και γω..
τι εμενα θα σταματησει η τροχαια?αφου φοραω συνεχεια κρανος.
εγω θα χτυπησω αλλον?αφου δεν κανω μαγκιες δεν τρεχω και δεν αυνανιζομαι στους δρομους.

εχετε δικιο.
οχι τιποτα αλλο ειμαι και ψωροπερηφανος και δε θελω να γυρισω μετα και να σας πω μου τα λεγατε μετα..
χαχαχα.τοσα χρονια εκαναν καρτερι θα κανω λιγο ακομα..

ευχαριστω..


Έτσι! & μέχρι τότε μπορείς να πηγαίνεις στις συναντήσεις μελών του forum στο Pulp να ξεκαβλώνεις & μετά να συμμετέχεις στις βόλτες :winka:


:beer: :beer: :beer:

RocknRollas
15/09/2011, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
να βοηθησω λιγο στην ωριμοτητα...?

πας ομορφα και ωραια στο δρομο σου.δεν κανεις καγκουριες,δεν τρεχεις,φορας το κρανος σου.ξαφνικα ενας τυπος περναει κοκκινο και σε κοπαναει.σπας χερια,ποδια.
γλιτωνεις τη ζωη σου αλλα βρισκεσαι σε ενα νοσοκομειο.ενημερωνονται οι γονεις σου.παθαινει εγκεφαλικο ο πατερας σου και νοσηλευεται και αυτος.
η ασφαλεια του αλλου δεν σε αποζημιωνει γιατι δεν εχεις διπλωμα και ασφαλεια.τραβιεσαι στα δικαστηρια.και το μονο που καταφερνεις ειναι να χασεις τη μοτοσυκλετα σου που τοσο αγαπας για παντα,την υγεια σου για μεγαλο χρονικο διαστημα,διακοπτεις απο τη σχολη σου,εξοντωνεστε οικονομικα σαν οικογενεια και ο πατερας σου μενει μισος εξ αιτιας του εγκεφαλικου.

το σεναριο ειναι πραγματικο και το εχω δει λογω δουλειας (ειμαι φυσικοθεραπευτης).

μη γαμησεις τη ζωη σου και οσων αγαπας :winka:



παντως ολα αυτα που λες μπορουν να γινουν ουτως η αλλως...η περιπτωση που περιγραφεις δεν αναφερεται στους ανασφαλιστους και σε αυτους χωρις διπλωμα..τους πιανει ολους πιστευω. μονο που οι κατοχοι διπλωματος δε θα τρεχουν στα δικαστηρια. εγκεφαλικα σπασιματα και χαλια υγεια ειναι δυστυχως ανεξαρτητα του διπλωματος..

dmf
15/09/2011, 17:19
Σε μια εκπομπη χτες προχτες ακουσα οτι το επικουρικο ειναι μεσα 750 μυρια, και οι αποζημιωσεις αργουνε κι εγω δεν ξερω ποσους μηνες.
Και για να μην λεμε ο,τι να'ναι, το πρωτο πραγμα που θα σκεφτει ενας ανασφαλιστος αν τρακαρει και φταιει ειναι το πώς θα φυγει.

RocknRollas
15/09/2011, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Έτσι! & μέχρι τότε μπορείς να πηγαίνεις στις συναντήσεις μελών του forum στο Pulp να ξεκαβλώνεις & μετά να συμμετέχεις στις βόλτες :winka:


:beer: :beer: :beer:

που ειναι το pulp ρε συ MikeG?
ειναι μια παρηγορια μεχρι να το παρω το διπλωμα..

TROOPER
15/09/2011, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
οκ παιδια το πιασα.
η μηχανη θα μεταφερθει για λιγο καιρο σε κλειστο γκαραζ..

ολοι λενε οτι δε θα μου τυχει εμενα...αυτο ειπα και γω..
τι εμενα θα σταματησει η τροχαια?αφου φοραω συνεχεια κρανος.
εγω θα χτυπησω αλλον?αφου δεν κανω μαγκιες δεν τρεχω και δεν αυνανιζομαι στους δρομους.

εχετε δικιο.
οχι τιποτα αλλο ειμαι και ψωροπερηφανος και δε θελω να γυρισω μετα και να σας πω μου τα λεγατε μετα..
χαχαχα.τοσα χρονια εκαναν καρτερι θα κανω λιγο ακομα..

ευχαριστω..

ρε αυτον εδω τον συμπαθησα!!!!:cool:

αντε αλλο ενα τιπ.

παρε τηλεφωνο τους δικους σου και πες τους οτι εκανες την αγορα αλλα δεν μετακινεις τη μοτοσυκλετα πριν βγαλεις διπλωμα.

καντους να νοιωσουν οτι εχουν εναν υπευθυνο ανθρωπο κοντα τους.πιο ευκολα θα δεχτουν την αποφαση σου μη σου πω οτι θα σταξουν και κανα φραγκο για το διπλωματακι.αν παλι δεν...εσυ ξερεις τι πρεπει να κανεις και θα το κανεις. :winka:

και οπως ειπε και ο μαικ απο πανω ελα στο παλπ σε μια συναντηση να τα πουμε και απο κοντα.



:beer: :beer: :wave2:

TROOPER
15/09/2011, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
παντως ολα αυτα που λες μπορουν να γινουν ουτως η αλλως...η περιπτωση που περιγραφεις δεν αναφερεται στους ανασφαλιστους και σε αυτους χωρις διπλωμα..τους πιανει ολους πιστευω. μονο που οι κατοχοι διπλωματος δε θα τρεχουν στα δικαστηρια. εγκεφαλικα σπασιματα και χαλια υγεια ειναι δυστυχως ανεξαρτητα του διπλωματος..

φυσικα και μας πιανουν ολους.αλλα φαντασου να εισαι και κατηγορουμενος απο πανω :winka:

TROOPER
15/09/2011, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
που ειναι το pulp ρε συ MikeG?
ειναι μια παρηγορια μεχρι να το παρω το διπλωμα..

καθε δευτερα απο τις 8-9 και μετα μαζευομαστε στο κουκακι

τσεκαρε εδω (http://ftinapota.gr/map3.php?id=26)

υπαρχουν και θρεντ στις συναντησεις καθε δευτερα για εκει.:wave2:

MikeG
15/09/2011, 17:25
Το pulp είναι στη στάση του Μετρό στην Ακρόπολη. Για περισσότερα περίμενε να γράψει κανείς άλλος τη διεύθυνση μιας και εδώ Κρήτη


:wave2:

CHRISTOF
15/09/2011, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ρε αυτον εδω τον συμπαθησα!!!!:cool:

αντε αλλο ενα τιπ.

παρε τηλεφωνο τους δικους σου και πες τους οτι εκανες την αγορα αλλα δεν μετακινεις τη μοτοσυκλετα πριν βγαλεις διπλωμα.

καντους να νοιωσουν οτι εχουν εναν υπευθυνο ανθρωπο κοντα τους.πιο ευκολα θα δεχτουν την αποφαση σου μη σου πω οτι θα σταξουν και κανα φραγκο για το διπλωματακι.αν παλι δεν...εσυ ξερεις τι πρεπει να κανεις και θα το κανεις. :winka:

και οπως ειπε και ο μαικ απο πανω ελα στο παλπ σε μια συναντηση να τα πουμε και απο κοντα.



:beer: :beer: :wave2:

Αυτό ακριβώς.
Κάνε ότι σου λένε τα παιδιά. Δεν θέλω να σου αναλύσω τι θα πάθεις και εσύ και η οικογένειά σου εαν εμπλακείς σε ατύχημα. Και δεν έχει σημασία εαν θα φταις ή όχι.
Δεν το παίζουμε έξυπνοι. Κάποιοι τα έχουνε πάθει αλλά όλοι τα έχουνε δει.
Άντε, καλωσήρθες και όπως είπαμε έτσι ? :smilea:

RocknRollas
15/09/2011, 17:40
ευχαριστω παιδια, και ισως τα πουμε απο κοντα..


dmf και συ δικιο εχεις φυσικα, αλλα πιστευω αυτος που θα χτυπησει καποιον και θα φυγει θα εκανε το ιδιο ειτε ηταν ασφαλισμενος ειτε ανασφαλιστος.πιστευω... και ελπιζω να μη μου τυχει ποτε κατι τετοιο ουτε σε μενα αλλα ουτε και σε κανεναν.

McGyver
15/09/2011, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
οκ παιδια το πιασα.
η μηχανη θα μεταφερθει για λιγο καιρο σε κλειστο γκαραζ..

ολοι λενε οτι δε θα μου τυχει εμενα...αυτο ειπα και γω..
τι εμενα θα σταματησει η τροχαια?αφου φοραω συνεχεια κρανος.
εγω θα χτυπησω αλλον?αφου δεν κανω μαγκιες δεν τρεχω και δεν αυνανιζομαι στους δρομους.

εχετε δικιο.
οχι τιποτα αλλο ειμαι και ψωροπερηφανος και δε θελω να γυρισω μετα και να σας πω μου τα λεγατε μετα..
χαχαχα.τοσα χρονια εκαναν καρτερι θα κανω λιγο ακομα..

ευχαριστω..

Τώρα μπράβο σου, σ' ωραίος...

:beer: :beer: :beer: :beer:

Και μην ακούς τον TROOPER που λέει πως σε συμπάθησε, είναι κάτι σαν τον Γκρινιάρη στα Στρουμφάκια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ...

Εγώ είμαι ο Προκόπης :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: .

DimChios
15/09/2011, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Τώρα μπράβο σου, σ' ωραίος...

:beer: :beer: :beer: :beer:

Και μην ακούς τον TROOPER που λέει πως σε συμπάθησε, είναι κάτι σαν τον Γκρινιάρη στα Στρουμφάκια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ...

Εγώ είμαι ο Προκόπης :rotflmao: :rotflmao: .


... λειπει ο θείος tai να αναλάβει τη "βασικη" του εκπαιδευση

:a021: :a01:





:lol: :lol: :lol:

TROOPER
15/09/2011, 18:03
το νου σας ρεμαλια!!!!!!!!

αμα μου τρομαξετε το παλικαρι σας εφαγα!!!!!!!!

:evil: :evil:

RocknRollas
15/09/2011, 18:05
χαχαχαχααααχαχα

Προκοπης και Γκρινιαρης και πρασινα αλογα...
καμια στρουμφιτα τιποτα??

αν ερθω στο pulp θα φερω και κρανος για βολτα με τον πιο γρηγορο απο εσας.θελω σουζες κοντρες σφηνες.

πηγε περιπατο η οριμοτητα..τοση οριματητα σημερα δεν την αντεχω(για μενα μιλαω..)

DimChios
15/09/2011, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
το νου σας ρεμαλια!!!!!!!!

αμα μου τρομαξετε το παλικαρι σας εφαγα!!!!!!!!

:evil: :evil:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
15/09/2011, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
χαχαχαχααααχαχα

Προκοπης και Γκρινιαρης και πρασινα αλογα...
καμια στρουμφιτα τιποτα??

αν ερθω στο pulp θα φερω και κρανος για βολτα με τον πιο γρηγορο απο εσας.θελω σουζες κοντρες σφηνες.

πηγε περιπατο η οριμοτητα..τοση οριματητα σημερα δεν την αντεχω(για μενα μιλαω..)

:lol: :lol: :lol:

οι γρηγοροι ειναι μονοποστο αγορινα :winka:

DimChios
15/09/2011, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
χαχαχαχααααχαχα

Προκοπης και Γκρινιαρης και πρασινα αλογα...
καμια στρουμφιτα τιποτα??

αν ερθω στο pulp θα φερω και κρανος για βολτα με τον πιο γρηγορο απο εσας.θελω σουζες κοντρες σφηνες.

πηγε περιπατο η οριμοτητα..τοση οριματητα σημερα δεν την αντεχω(για μενα μιλαω..)


αν μπηκες τύπε για γυναικα εδω... σωθηκες!

Αγορακια εχει πολλα παντως! :lol: :lol: :lol:

RocknRollas
15/09/2011, 18:21
Trooper δε σ επιασα τι εννοεις.. εισαι ο γρηγορος του φορουμ?

DimChios μη μ αποπαιρνεις ρε συ!ασε με να ελπιζω!

TROOPER
15/09/2011, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
Trooper δε σ επιασα τι εννοεις.. εισαι ο γρηγορος του φορουμ?



σε καμια περιπτωση!!!

εδω μεσα εχει ατομα που δε μπορεις να φανταστεις ποσο γρηγοροι ειναι!!!!

απλα συνηθως αυτα τα ατομα ειναι με μηχανακια που δεν εχει σελα για δευτερο ατομο.

panagath
15/09/2011, 18:28
Πάντως φίλε μου άκου καλά αυτά που σου λένε οι προηγούμενοι. Το ξέρω ότι τώρα θα είσαι κ@υ..νος με το νέο απόκτημα και θες πως και πως να το κυκλοφορήσεις. Αλλά για το καλό το δικό σου και σύμφωνα με όσα σου λένε και οι άλλοι. Βάλτο στην άκρη και πήγαινε αύριο πρωί πρωί να ξεκινήσεις μαθήματα. Αν το "έχεις" και προσέξεις μπορείς να το βγάλεις και μέσα σε 3 εβδομάδες. Οπότε μετά θα το κυκλοφορείς άνετος και νόμιμος το εργαλείο. Καλορίζικο και πάντα όρθιος.

chr1s_86
15/09/2011, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:lol: :lol: :lol:

οι γρηγοροι ειναι μονοποστο αγορινα :winka:


Ducati ε;; :p

.

RocknRollas καλωσήρθες! :beer:

Cpt. Haddock
15/09/2011, 21:42
Ολόκληρος μαντραχαλος 23 χρόνων και φοβάται να το πει στους γονείς του.....

Τι να πει κανεις...:smokin:

sniper
15/09/2011, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Ducati ε;; :p

.

RocknRollas καλωσήρθες! :beer:

R6 o γελοίος... :yuck:

Α και που σαι νέος.. αν θες στρουμφίτες δες σταρ το σ/κ. Ο κρουκης δεν μας καταδέχεται πια.. :bawl: :bawl: :bawl: :lol:

makis206
15/09/2011, 22:51
Τι μΟΟνάρ@ είναι αυτή;;;:a8: :a8: :a8:


Τα υπόλοιπα στα είπαν τα παιδιά :lol: :beer: :beer:

SoulGR
15/09/2011, 23:14
αρχικα καλως ηρθες!πολυ κουκλι το μηχανακι σου!:alien:

κατα δευτερον....ρε τροοπ πως σκατα γινεται το 2 χωρις το 6 ρε φιλε??:D

μιας και τα περισσοτερα στα ειπανε,εγω θα σου πω 2 πραγματακια....
1ον πες το στους γονεις το συντομοτερο δυνατον....εγω ειμαι μικροτερος απο σενα και με πριζαν και μενα...οταν την πηρα ομως και την καβαλησε ο πατερας μου αλαξε γνωμη....τωρα θελει και αυτος μηχανη:lol: :lol:

2ον καπου εγραψες οτι την εχεις παρει τον αερα....ετσι πιστευα και 'γω....αμ δε....την μαζεψα την τουμπα:lol:

καλα χιλιομετρα με προσοχη και παντα ορθιος παιδαρε!:beer: :beer: :beer:

SoulGR
15/09/2011, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Έτσι! & μέχρι τότε μπορείς να πηγαίνεις στις συναντήσεις μελών του forum στο Pulp να ξεκαβλώνεις & μετά να συμμετέχεις στις βόλτες :winka:


:beer: :beer: :beer:
εσεις εκει κατω....ελα να ετοιμαζουμε τις ρακες!!!:sun: :lol: :beer:

PetranGR
15/09/2011, 23:21
Καλώς ήρθες.

Τρέξε για δίπλωμα όπως έιπαν τα παιδιά έχουν πέσει και οι τιμές,κάντε όλα και μετά... ξεσκίσε τα .Βγάλε οτι τρέλα θες.

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ το λάθος και δεν έχεις δίπλωμα και ασφάλεια, κάν'το και μετά θα είσαι άνετος.Θα τα έχεις όλα...

Κράνος,ασφάλεια,δίπλωμα,μηχανή , θα το έχεις πει γονείς,και θα ηρεμήσεις και με το άγχος σου ...γιατί μόνο άγχος φαίνετε να έχεις. :)

Καλούς δρόμους.

RocknRollas
16/09/2011, 00:15
SoulGR αμα εβλεπα τον πατερα μου να καβαλαει μηχανη μετα θα μπορουσα να πεθανω!τοσο απιθανο το εχω να δει μηχανη και να γουσταρει. ποτε δε ξερεις βεβαια,μακαρι και να ναι ετσι οπως τα λες.
και οταν λεω της εχω παρει τον αερα του πρωταρη εννοω.δεν ειμαι για μαγκιες εξαλου.αυτον τον αερα θα αργησω πολυ να τον αποκτησω.

και τελος, Cpt. Haddock κατι μου λεει οτι με παιζεις στα ισια και στην ηλικια αλλα και στην μαλακια που εκανα... μπορει να εκανες και μεγαλυτερη χοντραδα εσυ ετσι οπως το φανταζομαι..

παιδια, τη μηχανη την αφησα σε μια πυλωτη σημερα και αυριο το βραδυ θα την παω σε ενα κλειστο γκαραζ ενος φιλου. ελπιζω να μην μεινει για πολυ μονη της..
Σας ευχαριστω ολους και για το καλοσορισμα και για τα υπολοιπα...

αν σε κανω μηνα βγαλω αγγελια οτι την πουλαω τα πραγματα με τους γονεις δε θα εχουν παει οπως τα φανταζομαι..:(

καλο βραδυ σε ολους!

panos1050
16/09/2011, 02:03
αυτη τη μαλακια την εχω κανει και εγω
πηγα πηρα μηχανη ο μαλακας και δεν ηξερε κανεις τιποτα ,
και φυσικα δεν ειχα διπλωμα,
αφου πιστευα οτι σε εμενα δεν θα γινει κατι στραβο
οσπου μια μερα μετα απο ενα εξαμηνο αποφασησε ενας τρομπας να ξεπαρκαρει καθως
περνουσα την πλαπουτα,
του επεσα στην πορτα και μετα κατελειξα στο κρασπεδο
και αντι να τον πλακωσω στις μπουνιες του ελεγα συγνωμη κιολλας
και οτι δεν ειναι τιποτα για να φυγω να μην προλαβει να ερθει η αστυνομια.
την επομενη μερα το πρωι η μηχανη μπηκε στο γκαραζ και εγω ξεκινησα για διπλωμα

γιαυτο επειδη ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει ....
καλα εκανες .

DimChios
16/09/2011, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas


και τελος, Cpt. Haddock κατι μου λεει οτι με παιζεις στα ισια και στην ηλικια αλλα και στην μαλακια που εκανα... μπορει να εκανες και μεγαλυτερη χοντραδα εσυ ετσι οπως το φανταζομαι..



ειναι ο γεροπαραξενος του φορουμ ρε συ αυτος, μη του δινεις σημασια!

:lol: :lol: :lol: :lol:

nikos_abel
16/09/2011, 09:39
Βρε καλώςτοναααααα....


Ψιτ, οι γέροι απο πάνω έχουν δίκιο στα περισσότερα που λένε. Σωστά πάρκαρες προσωρινά.

Αλλά να θυμάσαι ότι και νόμιμος να είσαι, το ρημάδι μας στηρίζεται σε λίγα εκατοστά του
ελαστικού και χωρίς κανένα προστατευτικό που να σε κρατάει μακρυά από τα άλλα οχήματα,
εκτός από το τι φοράς.

Κυρίως θέλει να έχεις το μυαλό σου στο δρόμο και να αποκτήσεις έκτη αίσθηση, ώστε ΟΤΑΝ πέσεις,
να τη βγάλεις καθαρή.






Α! και καλορίζικο.

:beer: :beer:

TROOPER
16/09/2011, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ειναι ο γεροπαραξενος του φορουμ ρε συ αυτος, μη του δινεις σημασια!

:lol: :lol: :lol: :lol:

+1

:lol: :lol:

MavrosPan
16/09/2011, 09:52
θα την πω την αμαρτια μου οτι κ γω καποτε τα ιδια ειχα κανει.. Ειχα παρει το πρωτο μου παπι, 18χρονων, γονεις σε μαυρα σκοταδια, μονο ο αδερφος μου το ηξερε, και μου πλασαρε το κρανος του. Διπλωμα μηδεν κ γω μεσα στη κ@υλα. Δε γαμιεται ελεγα, σε μενα θα κατσει. Ωσπου ενας .. κωφαλαλος παππους παραβιασε στοπ και γω βρεθηκα 3 δευτερολεπτα μετα, 2 στενα πιο κατω απο τα κωλοτουμπιδια και το μηχανακι αλλα τοσα, ενω 10 ωρες μετα ημουν στο νοσοκομεο με βαρεια διασειση παραμονη χριστουγεννων. Χμ... οχι και τοσο ωραιος τροπος να μαθουν οι δικοι σου οτι πηρες μηχανακι, δε νομιζεις ?
Εμενα βεβαια δεν το εμαθαν απο αυτο, ελειπαν διακοπες οταν εγινε και την περασα με φιλους στο κρεβατι του πονου.

Μετα απο λιγες μερες ομως το πηρα αποφαση και τους το ανακοινωσα και δεν με πολυενδιεφερε τιποτα. Δεν εισαι πιτσιρικι στη τελικη, ολοκληρος αντρας εισαι. Πες τους το απλα να το ξερουν. Θα φωναξουν, θα απειλησουν στο τελος θα το παρουν αποφαση και θα το συνηθησουν. Ποτε δε θα παψουν να ανησυχουν ετσι κ αλλιως κ ας πας και 50 χρονων. Παντα θα τρεμουν μην παθεις τιποτα, οπως ολοι οι γονεις για τα παιδια τους οταν καβαλανε, οσα χρονια κ αν περασουν, να εισαι σιγουρος για αυτο.

Το πρωτο παραδειγμα παραπανω ηταν για να σου τονισω και εγω την αναγκαιοτητα του διπλωματος, οσο δευτερευον.... και αν σου φαινεται τωρα. Ενω φαινεσαι λογικος και ωριμος απορησα οταν διαβασα οτι προτεραιοτητα σου ηταν το.. μπουφαν και μετα το διπλωμα και η ασφαλεια. Πηρες τη σωστη αποφαση και το αφησες (αν το αφησες:smokin: :smokin:) λιγο στην ακρη μεχρι να βγαλεις διπλωμα. Αν ειχα εγω διπλωμα οταν μου πεταχτηκε παρανομα ο παππους, ακομα θα με επιανε πονοκεφαλος και πληρωνε. Δεν εχει σχεση αν προσεχεις η οχι, το οτι θα πεσεις, να το εχεις δεδομενο. Οποιος εχει μηχανακι και λεει οτι δεν εχει πεσει ποτε, ψευδεται ασυστολως :)

Παλικαρι μπροστα μου στη λεωφωρο σχιστου δικαβαλος με ενα τελειωμενο cbr ηθελε κοντρες, ωσπου καρφωθηκε σε μια νταλικα απο κατω και παρεσυρε και εναν μοτοσυκλετιστη με ενα gs. Ακρανωτοι και οι δυο και εγω νομιζα πως τον χασαμε ετσι οπως στουκαρε διπλα μου. Οταν σηκωθηκε εκανα το σταυρο μου και ειπα "μεγαλε.. ολους τους αγιους κουβαλας μαζι σου". Οταν ηρθαν τροχαια και ασθενοφορα και τα σχετικα, αποκαλυφθηκε πως ουτε διπλωμα ειχε για το cbr, ειχε το Α1. Περα απο τις σωματικες βλαβες, που ειτε ειχε διπλωμα ειτε οχι, θα ηταν ιδιες, σκεψου τωρα τι εβγαλε απο τη τσεπη του και πλερωνε το παλικαρι, εκτος απο δικαστηρια και τα σχετικα. Ο κινδυνος παραμονευει σε καθε γωνια για μας, βαλτο καλα στο κεφαλι σου. Ειτε προσεχεις ειτε οχι, παραφυλαει.

Ειτε μικρο τουμπιδι ειτε μεγαλο, εισαι κυριος και καλυμενος με το διπλωματακι σου και τα ολα σου.

Καλοταξιδος, καλες βολτες και παντα ορθιος μεγαλε!
να την χαιρεσαι την κουκλα σου, που ειναι κ αυτη κυρια με τα ολα της !

vassilis79
17/09/2011, 09:43
Όταν ημουν 13 χρονων , εφερε ο πατερας μου σπιτι , ενα παπι , ψιλοχρεπι ηταν .
Το εφερε για τον αδερφο μου, 17 χρονων αυτος τοτε .
Το μαζεψε σε ενα μηχανικο και εστειλε τον αδερφο μου για διπλωμα .
Το εβγαζε εξω καθε 2-3 μερες και μας εδειχνε πως πρεπει να κινουμαστε .
Μην φανταστειτε κανενας μηχανοβιος , μια BMW με καλαθι στα νιατα του και αργοτερα βεσπα .
Στο τελος την εδωσε και αυτη γιατι με 3 παιδια δεν την παλευε . Οποτε αυτοκινητακι .
Δεν ηθελε να ανεβει κανεις μας σε ξενο μηχανακι .Ουτε ομως να ανεβαζουμε φιλους .

Στα 15,5 ηρθε και δευτερο παπι, δικο μου πια .
Η αναμονη μεχρι να βγαλω το διπλωμα μαρτυρικη .
Δεν το κυκλοφορουσα ομως , μονο βολτες με τον αδερφο μου και οδηγο εκεινον.
Περιτο να γραψω που πηγαινε ολο το χαρτζιλικι . Και τα δυο παπια ηρθαν χρεπια και εφυγαν κουκλια , μετα απο καποια χρονια .
Στα γενεθλια στα 16 , πηρα δωρο απο τον πατερα μου , ενα κρανος .
Βουρ για διπλωμα !!!!!!!!!!

Μεχρι τα 32 μου σημερα δεν ειχα ποτε την κ@υλα για καγκουριες .
Ειχα απο νωρις στο μυαλο μου τις συνεπειες αυτων .

Να εισαι καλα πατερα εκει ψηλα που βρησκεσαι τωρα.
Μακαρι να εχω και εγω το κουραγιο να κανω το ιδιο στα παιδια μου .

Υ.Γ. sorry για το σεντονι

MavrosPan
17/09/2011, 09:55
Εγω πηρα τωρα στο ανηψακι μου, 4.5 χρονων, ενα μινι μοτο απο αυτα που ανεβαινεις ανθρωπος και κατεβαινεις γαλλικο 8, χεστηκε απτη χαρα του, του καναμε και μια μοντα στον μηχανικο και του βαλαμε βοηθητικες ροδες να γκαζωνει ελευθερα.
Τερμα τελειωσε, αυτος θα γινει σαν τα μουτρα μου.

granazi
17/09/2011, 10:28
καλως ηρθες και καλοριζικο το μηχανακι!
στα εγραψαν οι προηγουμενοι μην λεμε συνεχεια τα ιδια, τσεκαρε και τα λαστιχα που φορας σε τι κατασταση ειναι μηπως ειναι παλια,ξεραμενα,ακαταληλα.
να θυμασαι οσα φερνει η ωρα δεν τα φερνει ο χρονος.

VALES
17/09/2011, 10:33
Ή υπάρχουν νέοι με το μυαλό στο κεφάλι τους, ή έμαθαν πλέον (πως πρέπει) να μας λένε αυτά που θέλουμε να ακούσουμε. Εύχομαι να είναι το πρώτο.

Κούκλα το μηχανάκι σου. Βγάλε όμως πρώτα το δίπλωμά σου, κάνε και μία ασφάλεια, και όσο για τους γονείς σου... όπως είπε και κάποιος μερικά ποστ πιο πάνω, αν δουν πως έχουν να κάνουν με υπεύθυνο άνθρωπο, θα μαλακώσουν. Δεν θα σταματήσουν να ανησυχούν, αλλά θα μαλακώσουν.

:beer:

RocknRollas
17/09/2011, 13:03
καλημερα σε ολους!

παιδια επειδη ειδα που γραφετε ΑΝ και καλα την εβαλα στην ακρη, θελω να πω την μηχανη δεν την εβαλα στην ακρη επειδη μου το ειπατε ολοι εσεις. ουτε την εβαλα στην ακρη για να σας κανω την χαρη ουτε για να σταματησετε να κραζετε και να φωναζετε ουτε τιποτα.. δε σας ξερω στο κατω κατω.
μπορω να καταλαβω οτι τη χαρη σε μενα την κανω που την εβαλα στην ακρη..


και αν καποιος εβγαλε προσφατα διπλωμα στο κεντρο της αθηνας (η ξερει καποιον που να εβγαλε)με μια λογικη τιμη ας μου στειλει ενα πμ σας παρακαλω,γιατι οι τιμες που μου λενε εμενα μου φαινονται εξωφρενικες.κατι 500αρικα και κατι τετοια. ειναι οντως πολλα τα λεφτα για το διπλβωμα η ειναι ιδεα μου?

nikos_abel
17/09/2011, 13:09
Δυστυχώς εκεί θα παίξεις, οι εποχές είναι δύσκολες και ο καθένας ζητάει ότι θέλει...

TROOPER
17/09/2011, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
καλημερα σε ολους!

παιδια επειδη ειδα που γραφετε ΑΝ και καλα την εβαλα στην ακρη, θελω να πω την μηχανη δεν την εβαλα στην ακρη επειδη μου το ειπατε ολοι εσεις. ουτε την εβαλα στην ακρη για να σας κανω την χαρη ουτε για να σταματησετε να κραζετε και να φωναζετε ουτε τιποτα.. δε σας ξερω στο κατω κατω.
μπορω να καταλαβω οτι τη χαρη σε μενα την κανω που την εβαλα στην ακρη..



σωστοτατος απλα μια διευκρυνιση.

κανεις δεν σε εκραξε (απλα νοιωθουμε κι εμεις οτι καπως ισως να βοηθησαμε λιγακι) και ολοι χαιρομαστε οταν μας πλησιαζουνε μελλοντικοι συναδελφοι μοτοσυκλετιστες σαν εσενα.



:beer:

TROOPER
17/09/2011, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
καλημερα σε ολους!

παιδια επειδη ειδα που γραφετε ΑΝ και καλα την εβαλα στην ακρη, θελω να πω την μηχανη δεν την εβαλα στην ακρη επειδη μου το ειπατε ολοι εσεις. ουτε την εβαλα στην ακρη για να σας κανω την χαρη ουτε για να σταματησετε να κραζετε και να φωναζετε ουτε τιποτα.. δε σας ξερω στο κατω κατω.
μπορω να καταλαβω οτι τη χαρη σε μενα την κανω που την εβαλα στην ακρη..



σωστοτατος απλα μια διευκρυνιση.

κανεις δεν σε εκραξε (απλα νοιωθουμε κι εμεις οτι καπως ισως να βοηθησαμε λιγακι) και ολοι χαιρομαστε οταν μας πλησιαζουνε μελλοντικοι συναδελφοι μοτοσυκλετιστες σαν εσενα.



:beer:

MavrosPan
17/09/2011, 14:46
Οι τιμες εκει παιζουν πανω κατω, μη σου πω οτι μου φαινονται και λιγα εμενα..

RocknRollas
17/09/2011, 20:43
ναι ρε,δεν ειπα οτι αρχισατε κραξιμο και φωνες κλπ.
πιστευω οτι κανατε οτι πρεπει και οτι οφειλατε να κανετε.
εγω ειχα στο μυαλο μου να κανω λιγο στην ακρη την μηχανη και να βγαλω το διπλωμα,απλα επρεπε να το ακουσω και απο μερικα αλλα ατομα που ξερω οτι ασχολουνται,ξερουν κατι παραπανω και θα με παρακινουσαν να το κανω. γι αυτο εξαλου και εγραψα εδω στο φορουμ..

οσον αφορα το διπλωμα εμενα μου φαινονται παρα πολλα τα 500 ευρω,αλλα ολοι τοσο μου ελεγαν πανω κατω...και για καλη μου τυχη βρηκα μια καρτα απο μια σχολη οδηγησης στο κεντρο στην αθηνα που λεει διπλωμα μηχανης με 250 ευρω.
πηρα τηλ αλλα δεν τον βρηκα τον ανθρωπο αλλα ειναι και σαββατο σημερα. τη δευτερα θα τον ξαναπαρω.βεβαια επειδη ολοι οι αλλοι ολοι ελεγαν 500 ευρω και αυτος 250 ευρω, εγω ο καχυποπτος σκεφτομαι οτι κατι μαλακια παιζει,αλλα αμα ειναι να μου μεινουν 250 ευρω δε παει να παιζει οτι θελει...θα δουμε!

timotas
17/09/2011, 20:55
Αφου εισαι απο το Λεβιδι , αν και η σχολη σου ειναι κλειστη λογω καταληψεων,θα σου προτεινα στην Τριπολη να το βγαλεις εκει ζητανε 250-350Ε και σε 10 το πολυ μερες θα εχεις ξεμπερδεψει.

nikos_abel
17/09/2011, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
ναι ρε ,δεν ειπα οτι αρχισατε κραξιμο ...


Τόλμησες; τώρα να δεις τι σημαίνει κράξιμο μικρέ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SoulGR
18/09/2011, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από timotas
Αφου εισαι απο το Λεβιδι , αν και η σχολη σου ειναι κλειστη λογω καταληψεων,θα σου προτεινα στην Τριπολη να το βγαλεις εκει ζητανε 250-350Ε και σε 10 το πολυ μερες θα εχεις ξεμπερδεψει.
+400
Τρικαλα 250 και σε μαματο δασκαλο!:D

panagath
19/09/2011, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
ναι ρε,δεν ειπα οτι αρχισατε κραξιμο και φωνες κλπ.
πιστευω οτι κανατε οτι πρεπει και οτι οφειλατε να κανετε.
εγω ειχα στο μυαλο μου να κανω λιγο στην ακρη την μηχανη και να βγαλω το διπλωμα,απλα επρεπε να το ακουσω και απο μερικα αλλα ατομα που ξερω οτι ασχολουνται,ξερουν κατι παραπανω και θα με παρακινουσαν να το κανω. γι αυτο εξαλου και εγραψα εδω στο φορουμ..

οσον αφορα το διπλωμα εμενα μου φαινονται παρα πολλα τα 500 ευρω,αλλα ολοι τοσο μου ελεγαν πανω κατω...και για καλη μου τυχη βρηκα μια καρτα απο μια σχολη οδηγησης στο κεντρο στην αθηνα που λεει διπλωμα μηχανης με 250 ευρω.
πηρα τηλ αλλα δεν τον βρηκα τον ανθρωπο αλλα ειναι και σαββατο σημερα. τη δευτερα θα τον ξαναπαρω.βεβαια επειδη ολοι οι αλλοι ολοι ελεγαν 500 ευρω και αυτος 250 ευρω, εγω ο καχυποπτος σκεφτομαι οτι κατι μαλακια παιζει,αλλα αμα ειναι να μου μεινουν 250 ευρω δε παει να παιζει οτι θελει...θα δουμε!

Το δίπλωμα του αυτοκινήτου το έχεις? Αν έχεις δίπλωμα αυτοκινήτου τότε έχεις ήδη πληρώσει τα παράβολα κλπκλπ για τα θεωρητικά του ερασιτεχνικού διπλώματος. Οπότε μένουν τα έξοδα μόνο του διπλώματος της μηχανής. Οπότε ναι θα βρεις με 250 ευρώ το δίπλωμα, αλλά να ξέρεις θα πρέπει να πληρώσεις και 2 παράβολα (αν θυμάμαι καλά, 30 και 33 ευρώ) + κανα 10ευρω οι φωτογραφίες "διαβατηρίου" για το νέο δίπλωμα. οπότε πας στα 320.

Τώρα αν δεν έχεις καθόλου δίπλωμα τότε πρέπει να πληρώσεις για μαθήματα θεωρητικά για το ερασιτεχνικό + τα παράβολα αυτού οπότε φαντάζομαι τότε πάει στα 500+ευρώ. Βεβαια μετά που θα βγάλεις για αυτοκίνητο τα γλυτώνεις τότε. Γενικά συμφαίρει να βγάλεις και για τα 2 μαζί και για αν ξεμπερδεύεις και για να παζαρέψεις καλύτερη τιμή από το δάσκαλο + να γλυτώσεις το διπλοπλήρωμα του νέου διπλώματος και των φωτογραφιών. Αυτό γιατί στα "νέου τύπου" διπλώμαατα (κάρτα) αν προσθέσεις κάποια κατηγορία πρέπει να πληρώσεις νέα κάρτα.

MavrosPan
19/09/2011, 11:54
Εχει και παλι θεωρια, ακομα και με το διπλωμα αυτοκινητου. Το βιβλιαρακι εκεινο της πλακας που λεγεται ΜΟΤΟ, οποτε εχει και συμπληρωματικη θεωριτικη εξεταση ακομα και αν εχει περασει ΚΟΚ με το αυτοκινητο.

yiannis172
19/09/2011, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
να βοηθησω λιγο στην ωριμοτητα...?

πας ομορφα και ωραια στο δρομο σου.δεν κανεις καγκουριες,δεν τρεχεις,φορας το κρανος σου.ξαφνικα ενας τυπος περναει κοκκινο και σε κοπαναει.σπας χερια,ποδια.
γλιτωνεις τη ζωη σου αλλα βρισκεσαι σε ενα νοσοκομειο.ενημερωνονται οι γονεις σου.παθαινει εγκεφαλικο ο πατερας σου και νοσηλευεται και αυτος.
η ασφαλεια του αλλου δεν σε αποζημιωνει γιατι δεν εχεις διπλωμα και ασφαλεια.τραβιεσαι στα δικαστηρια.και το μονο που καταφερνεις ειναι να χασεις τη μοτοσυκλετα σου που τοσο αγαπας για παντα,την υγεια σου για μεγαλο χρονικο διαστημα,διακοπτεις απο τη σχολη σου,εξοντωνεστε οικονομικα σαν οικογενεια και ο πατερας σου μενει μισος εξ αιτιας του εγκεφαλικου.

το σεναριο ειναι πραγματικο και το εχω δει λογω δουλειας (ειμαι φυσικοθεραπευτης).

μη γαμησεις τη ζωη σου και οσων αγαπας :winka:

Επειδη τρακαρε περυσι φιλος με τα ιδια ''χαρακτηριστικα'' (δεν ειχε διπλωμα και ασφαλεια),χωρις παρεξηγηση θα πω πως αυτο που εγραψες ειναι ΑΚΥΡΟ.Πληρωνει οποιος αποδεδειγμενα φτιαει ακομα και αν ο αλλος δεν εχει τιποτα απο χαρτια.Το τι κυρωσεις,προστιμα κτλ εχει να λαβαινει ο μη εχον τα παραπανω χαρτια ειναι αλλη ιστορια. :beer:

TROOPER
20/09/2011, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από yiannis172
Επειδη τρακαρε περυσι φιλος με τα ιδια ''χαρακτηριστικα'' (δεν ειχε διπλωμα και ασφαλεια),χωρις παρεξηγηση θα πω πως αυτο που εγραψες ειναι ΑΚΥΡΟ.Πληρωνει οποιος αποδεδειγμενα φτιαει ακομα και αν ο αλλος δεν εχει τιποτα απο χαρτια.Το τι κυρωσεις,προστιμα κτλ εχει να λαβαινει ο μη εχον τα παραπανω χαρτια ειναι αλλη ιστορια. :beer:

θεωρω τουλαχιστον προσβλητικο χωρις να με γνωριζεις να με αποκαλεις ψευτη.

:wave2:

panagath
20/09/2011, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από MavrosPan
Εχει και παλι θεωρια, ακομα και με το διπλωμα αυτοκινητου. Το βιβλιαρακι εκεινο της πλακας που λεγεται ΜΟΤΟ, οποτε εχει και συμπληρωματικη θεωριτικη εξεταση ακομα και αν εχει περασει ΚΟΚ με το αυτοκινητο.
Ναι πάλι έχει θεωρία αλλά περιλαμβάνεται στην τιμή του διπλώματος μηχανής. Επειδή έτσι έβγαλα εγώ πέρσυ και βγάζει αυτές τις μέρες και ο αδερφός μου το δίπλωμα... Αν έχεις του αυτοκινήτου πληρώνεις μόνο τα χρήματα για την εκπαίδευση της μοτοσυκλέτας (στου Ζωγράφου τώρα παίρνει 250ε ο δάσκαλος) + 30 το ένα παράβολο + 33 το άλλο παράβολο + 10ευρώ οι φωτογραφίες.

Αν ΔΕΝ έχεις του αυτοκινήτου τότε πληρώνεις την τιμή της εκπαίδευσης της μοτοσυκλέτας (η οποία περιλαμβάνει τα θεωρητικά της μοτοσυκλέτας) + τα απαραίτητα παράβολα + τη θεωρητική εκπαίδευση του "ερασιτεχνικού" διπλώματος.

sovaros_user
20/09/2011, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
...


Εισαι πραγματικος rocknrollas τελικα :a10:



κοιτα να τους το πεις ομως... ενηλικας εισαι πλεον, ασφαλεια κ διπλωμα εννοειται ΑΜΕΣΑ, αλλιως την γαμησες (ακομα κ στο χωριο)

Σκεψου οτι με την παραμικρη πτωση ο μπατσος σου κοβει προστιμο 500ρα μεχρι να πας την ασφαλεια (το ποιο απλο σου αναφερω, οχι τιποτα το ιδιαιτερο οπως.. ατυχημα με δικη σου υπαιτιοτητα...)

OldMan
20/09/2011, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
θεωρω τουλαχιστον προσβλητικο χωρις να με γνωριζεις να με αποκαλεις ψευτη.
Ενώ εάν σε γνωρίσει θα είναι απλά περιττολογία...:wave2:

RocknRollas
20/09/2011, 23:39
ΛΟΙΠΟΝ,

αρχισα μαθηματα και τα πραγματα εχουν ως εξης.
150 κανουν τα πρακτικα και τα θεωρητικα μαθηματα.(11 ωρες πρακτικα 11 ωρες θεωρητικα)
150 κανει η παρασταση
30 το ενα παραβολο
33 το αλλο παραβολο

και ολα αυτα επειδη εχω διπλωμα αυτοκινητου.
αν δεν εχει καποιος διπλωμα αυτοκινητου τα πραγματα ειναι διαφορετικα και πιο ακριβα.
την δευτερα δινω σηματα και την αλλη παρασκευη μαλλον δινω για διπλωμα. το πολυ σε 15 μερες δηλαδη θα εχω ξεμπερδεψει.

οποιος ενδιαφερεται για διπλωμα μηχανης να προσεξει οταν παει να βγαλει τα παραβολα.
θελει ενα παραβολο των 30 ευρω απο μια εθνικη τραπεζα και ενα παραβολο των 33 ευρω απο την εφορια. αλλα στην εφορια μου εδωσαν λαθος παραβολα.θελει ειδικα παραβολα για το διπλωμα μηχανης.να το τονισετε αυτο! εγω τους το τονισα γιατι με ειχε προειδοποιησει ο δασκαλος,αλλα και παλι λαθος παραβολα μου εδωσαν. ενταξει δεν εγινε και τιποτα, απλα τζαπα τρεξιμο. τα πηγα πισω και μου εδωσαν αλλα.


στους γονεις δε το πα ακομα. το ανακοινωσα στον αδερφο βεβαια. ολα καλα...


και ακουστε τι εμαθα οσον αφορα διπλωμα και ασφαλεια.
βρηκα εναν ασφαλιστη που θα μου ασφαλιζε τη μηχανη χωρις να εχω διπλωμα.μου λεει ο ασφαλιστης,χαζος εισαι ρε και πας και βγαζεις διπλωμα?θα σε ασφαλισω εγω χωρις διπλωμα και ααααααν σε πιασουν θα πας να βγαλεις τοτε... τι λαμογιες πανε και κανουνε..
φυσικα και δε θα την ασφαλισω σε αυτον,αλλα κοιτα τι πανε και κανουνε.δεν εχουν το θεο τους.

αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι σε 2 βδομαδες θα κυκλοφορω και δε θα χεζομαι πανω μου οταν θα βλεπω αστυνομια...θα ανεβαινω στη μηχανη και θα το φχαριστιεμαι ακομη περισσοτερο.
θα περναω απο μπροστα τους και δε θα χρειαζεται να κοβω και να γυριζω αλλου το κεφαλι..
μονο και μονο γι αυτο το λογο αξιζει να εισαι νομιμος..χωωωωωωρια ολα τ αλλα που γραφετε πιο πανω..



υ.γ τροοπερ δεν ειδα προχτες να ανοιξετε θεμα για συναντηση στο παλπ. εγω ειχα ετοιμασει κρανος ψυχολογια κλπ για βολτα με τον γρηγοριδη του φορουμ..αλλα παπαλα..φοβηθηκες μην ερθω με το φζρ και σε κερασω τσαι ε?? αφου τα παμε ρε συ,ειναι παρακαρισμενη η μηχανη. μη φοβασαι. για 2 βδομαδες να βαζεις κοντρες στα φαναρια ελευθερα. μετα να την παρκαρεις για να μη σε πετυχω πουθενα!!χαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχα(πλακα κανω παιδια,ηρεμηστε...)

Cpt. Haddock
21/09/2011, 07:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
[...]στους γονεις δε το πα ακομα.[...]

Όταν μεγαλώσεις, τους το λές :wave2:

nassosxlvbros
21/09/2011, 07:47
Ωραίος! άντε να ξεμπερδέψεις και να τη χαρείς!
Α!,και 4 πράγματα να τηρείς:

-ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΟΔΗΓΕΙΣ,να είσαι πάντα ψυλλιασμένος με τους γύρω χρήστες του δρόμου,
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΚΟΜΑ!!!

-Έχε το μηχανάκι σου σε άριστη λειτουργική κατάσταση,μέχρι και τη μέρα που θα το δώσεις!

-Αν δεν έχεις κέφια ή είσαι κακοδιάθετος,κάτσε σπίτι ή πάρε ταξί...για κανένα λόγο ΜΗΝ ΟΔΗΓΑΣ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΓΓΑΡΕΙΑ,ακόμα και κούριερ μες στο κρυο... το δίτροχο θελει κέφια για να γυρίσεις ζωντανός.... ;)

-Αν είσαι βόλτα για καφέ κλπ,να έχεις ΟΠΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ 1000% όπου κι αν την αφήνεις,και πάντα το βράδι ασφαλισμένη/κλειδωμένη ή σε γκαράζ κλειστό.

καλές βόλτες! :beer: :beer: :beer:

nikos_abel
21/09/2011, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Όταν μεγαλώσεις, τους το λές :wave2:

Τι είσαι συ ρε ώρες ώρες, άστο το παιδί.

Εσύ δεν ήσουνα ποτέ μικρός δηλαδή;

Cpt. Haddock
21/09/2011, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Τι είσαι συ ρε ώρες ώρες, άστο το παιδί.

Εσύ δεν ήσουνα ποτέ μικρός δηλαδή;


Οχι, γεννηθηκα γέρος... :sad:

TROOPER
21/09/2011, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Οχι, γεννηθηκα γέρος... :sad:

:rolleyes:

ο αδερφος του μπεντζαμιν μπατον στο πιο σπασ@ρχιδικο του :lol: :lol:

TROOPER
21/09/2011, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
..........



υ.γ τροοπερ δεν ειδα προχτες να ανοιξετε θεμα για συναντηση στο παλπ. εγω ειχα ετοιμασει κρανος ψυχολογια κλπ για βολτα με τον γρηγοριδη του φορουμ..αλλα παπαλα..φοβηθηκες μην ερθω με το φζρ και σε κερασω τσαι ε?? αφου τα παμε ρε συ,ειναι παρακαρισμενη η μηχανη. μη φοβασαι. για 2 βδομαδες να βαζεις κοντρες στα φαναρια ελευθερα. μετα να την παρκαρεις για να μη σε πετυχω πουθενα!!χαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχα(πλακα κανω παιδια,ηρεμηστε...)

δεν ανοιξανε οντως αλλα καποιοι λιγοι ειμασταν εκει.και η αληθεια ειναι οτι αφου δεν ηρθες αναγκαστηκα να στησω κοντρα με επιφανες μελος του φορουμ.αυτος με τα ποδια και εγω με το εργαλειο.:lol: :lol: :lol:

nikos_abel
21/09/2011, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:rolleyes:

ο αδερφος του μπεντζαμιν μπατον στο πιο σπασ@ρχιδικο του :lol: :lol:

Αλλά με μια διαφορά.

Γεννήθηκε γέρος και γερνάει ακόμα!!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
21/09/2011, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ενώ εάν σε γνωρίσει θα είναι απλά περιττολογία...:wave2:

εσυ δεν θα πρπε να μιλας ετσι....οτι σου χω πει ειναι αληθεια!!!

Σ' ΑΓΑΠΩ Σ' ΑΓΑΠΩ Σ' ΑΓΑΠΩ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

TROOPER
21/09/2011, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Αλλά με μια διαφορά.

Γεννήθηκε γέρος και γερνάει ακόμα!!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ε γι αυτο ειπα στο πιο σπασ@αρχιδικο του :lol: :lol: :lol:

nikos_abel
21/09/2011, 08:53
Γεια σου ρε καπετάνιο :beer: :beer: :beer:

άστους να κοροϊδεύουν, εγώ σε καταλαβαίνω.....

DimChios
21/09/2011, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ε γι αυτο ειπα στο πιο σπασ@αρχιδικο του :lol: :lol: :lol:


ε τωρα εισαι λιγο υπερβολικος!

:rolleyes:


Εννοίοτε κανει και τον φουρναρη......


ΤΣΟΥΡΕΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!


:lol: :lol: :lol:

VALES
21/09/2011, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
[Bαυτο που σκεφτομαι ειναι οτι σε 2 βδομαδες θα κυκλοφορω και δε θα χεζομαι πανω μου οταν θα βλεπω αστυνομια...θα ανεβαινω στη μηχανη και θα το φχαριστιεμαι ακομη περισσοτερο.
θα περναω απο μπροστα τους και δε θα χρειαζεται να κοβω και να γυριζω αλλου το κεφαλι..
μονο και μονο γι αυτο το λογο αξιζει να εισαι νομιμος..χωωωωωωρια ολα τ αλλα που γραφετε πιο πανω..[/B]






:beer: :beer:


Γνώμη μου ( κι αν θες την κρατάς, αν θες την πετάς) πες στους γονείς σου ότι διαβάζεις για το δίπλωμα, και μόλις το πάρεις θα προβείς σε αγορά μοτοσυκλέτας.

Αν μη τι άλλο, θα νιώθεις καλύτερα εσύ.

RocknRollas
22/09/2011, 14:04
ΕΡΩΤΗΣΗ

τη μηχανη πως προτιμαμε να την σβηνουμε? με τη μιζα,η με το διακοπτακι το on-off?
ο δασκαλος οδηγησης ειπε οτι τη μηχανη τη σβηνουμε μονο με το κλειδι,γιατι αν τη σβησουμε με το κουμπακι τοτε παιζει να χαλασουμε την ηλεκτρονικη.λεει οτι το κουμπακι το χρησιμοποιουμε μονο για εκτακτες περιπτωσεις (πχ εχουμε πεσει και η μηχανη ειναι αναμενη και μας εχει πλακωσει)
ΟΜΩΣ πριν λιγο καιρο ειχα διαβασει σε εναν περιοδικο οτι τη μηχανη πρεπει να τη σβηνουμε με το κουμπκαι και οχι με τη μιζα! και εξηγουσε τους λογους αλλα δε θυμαμαι ακριβως τι ελεγε.

τελικα εχει σημασια πως θα τη σβησουμε την μηχανη? μηπως εξαρταται απο την καθε μηχανη?

sovaros_user
22/09/2011, 14:06
Αυτο με την ηλεκτρονικη ειναι αληθεια, αλλα γιατι ρε μαστορα να κανεις 2 κινησεις για να την σβησεις...

TROOPER
22/09/2011, 14:13
με το κλειδι.

nikos_abel
22/09/2011, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
ΕΡΩΤΗΣΗ

τη μηχανη πως προτιμαμε να την σβηνουμε? με τη μιζα,η με το διακοπτακι το on-off?
ο δασκαλος οδηγησης ειπε οτι τη μηχανη τη σβηνουμε μονο με το κλειδι,γιατι αν τη σβησουμε με το κουμπακι τοτε παιζει να χαλασουμε την ηλεκτρονικη.λεει οτι το κουμπακι το χρησιμοποιουμε μονο για εκτακτες περιπτωσεις (πχ εχουμε πεσει και η μηχανη ειναι αναμενη και μας εχει πλακωσει)
ΟΜΩΣ πριν λιγο καιρο ειχα διαβασει σε εναν περιοδικο οτι τη μηχανη πρεπει να τη σβηνουμε με το κουμπκαι και οχι με τη μιζα! και εξηγουσε τους λογους αλλα δε θυμαμαι ακριβως τι ελεγε.

τελικα εχει σημασια πως θα τη σβησουμε την μηχανη? μηπως εξαρταται απο την καθε μηχανη?

ΚΥΡΙΕ, ΚΥΡΙΕ, ΕΓΩ ΕΓΩ!!!!

Λοιπόν, στις μηχανές που ο διακόπτης γράφει Kill Switch ή τίποτα, με το κλειδί.

Σε αυτές που (σαν το δικό μου) γράφει Engine Stop, με το διακόπτη.

:hypnotize

Lio
22/09/2011, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
ΚΥΡΙΕ, ΚΥΡΙΕ, ΕΓΩ ΕΓΩ!!!!

Λοιπόν, στις μηχανές που ο διακόπτης γράφει Kill Switch ή τίποτα, με το κλειδί.

Σε αυτές που (σαν το δικό μου) γράφει Engine Stop, με το διακόπτη.

:hypnotize

Σε μενα που κατι εγραφε πανω στο διακοτη αλλα εχει σβησει τωρα τι να κανω??

John Steed
22/09/2011, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:rolleyes:

ο αδερφος του μπεντζαμιν μπατον στο πιο σπασ@ρχιδικο του :lol: :lol:
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

nikos_abel
22/09/2011, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lio5
Σε μενα που κατι εγραφε πανω στο διακοτη αλλα εχει σβησει τωρα τι να κανω??

Πινελάκι με τρίχα, ανεξίτηλο λευκό χρώμα και σου στέλνω το γιό μου να κάνει χειροτεχνείες :rotflmao:

MikeG
22/09/2011, 19:58
Ετοιμάσου αύριο να πας στο Pulp :winka:

TROOPER
22/09/2011, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ετοιμάσου αύριο να πας στο Pulp :winka:

+1

RocknRollas
22/09/2011, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
ΚΥΡΙΕ, ΚΥΡΙΕ, ΕΓΩ ΕΓΩ!!!!

Λοιπόν, στις μηχανές που ο διακόπτης γράφει Kill Switch ή τίποτα, με το κλειδί.

Σε αυτές που (σαν το δικό μου) γράφει Engine Stop, με το διακόπτη.

:hypnotize


ΕΥΓΕ παιδι μου!! οχι μονο θα παρεις αριστα 10 αλλα θα πας και να δωσεις τις θεωρητικες εξετασεις στη θεση μου!

οποτε εγω με το κουμπακι θα την σβηνω. αλλα θα το ρωτησω αυτο που λες.οχι οτι δε σε εμπιστευομαι αλλα να δω τι θα πει και ο μαστερ.



Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
Αυτο με την ηλεκτρονικη ειναι αληθεια, αλλα γιατι ρε μαστορα να κανεις 2 κινησεις για να την σβησεις...


με μια κινηση?δλδ? με συμπλεκτη εννοεις?

nikos_abel
22/09/2011, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas


με μια κινηση?δλδ? με συμπλεκτη εννοεις?

Ναι, το γνωστό, γκουχ γκουχ μπαμ, ΦΦΦφφφφΦΦΦ

:sick:

RocknRollas
22/09/2011, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Ναι, το γνωστό, γκουχ γκουχ μπαμ, ΦΦΦφφφφΦΦΦ

:sick:


ε οχι ρε αδερφε!ε οχι!!!
θα πηγαινω στην καφετερια να παρκαρω την μηχανη και θα την σβηνω με συμπλεκτη??
θα με περασουν για ασχετο τα γκομενακια! τι σοι καγκουραιοι ειμαστε. πρεπει να πουλησουμε και μια αλφα μουρη!
απαπαπαπα...συγνωμη,αλλα δε θα ακολουθησω τη συμβουλη σου! τουλαχιστον σε πολυσυχναστα μερη..
χαχαχαχαχαχαχα!!!

yiannis172
22/09/2011, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
θεωρω τουλαχιστον προσβλητικο χωρις να με γνωριζεις να με αποκαλεις ψευτη.

:wave2:

Δεν σε αποκαλεσα ψευτη και για του λογου το αληθες ξαναδιαβασε αν θες το ποστ....Ανεφερα πως ειπες κατι το οποιο ειναι περα για περα ανακριβεια και δεν θα επρεπε να θιγεσαι γιαυτο απο την στιγμη που ειναι ετσι. Επισης αν δεν σου κανει κοπο διαβασε στα sticky του forum τι αναφερουν για την περιπτωση αυτη εφοσον παρουμε ως δεδομενο οτι εγω λεω μλκς :beer
:wave2:


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=121184

h_m_akis
23/09/2011, 01:45
Μαγκα RockanRolla η Yamaha σου γαμει!!!!!!!!!!!!!!!!!!:beer: :beer: :beer:
Να την χαιρεσαι ρε φιλε!:winka:
Μη σκας επειδη δεν το ειπες στους δικους σου...κι εγω με την πρωτη μου μηχανη ετσι ειχα κανει! Την αγορασα, την πηγα σπιτι και τους φωναξα να βγουν εξω να δουν κατι.....εχοντας την εμπειρια λοιπον θα σου πω οτι θα ακουσεις πολυ γκρινια, που ομως θα κρατησει 2 ακριβως μερες!!! Εχοντας δει και αλλες παρομοιες περιπτωσεις το εχω εξακριβωσει το 2ημερο!!!:lol: :lol:
Ομως ειχα βγαλει διπλωμα...και αυτο κρυφα...τους το εδειξα μαζι με τη μηχανη!
Σκασε Pulp που σου ειπανε και οι αλλοι να ακουσεις και χιλιες δυο μαλακιες που λεμε εκει :rotflmao: απλα να πηγαινεις και απ'το γκαραζ να την βαζεις μπρος την κουκλαρα να μη σου μεινει απο μπαταρια!!!
Α...και τη μηχανη τη σβηνουμε απ'το κλειδι...οτι σκατα και να λεει ο διακοπτης!!!:winka:

WELCOME:beer: :beer: :beer:

chriscrypton
23/09/2011, 02:19
Πραγματικα πολυ κουκλι!Καλοριζικη-καλη επιτυχια με το διπλωμα & μετα αγρατζουνιστη-αρατζουνιστος ευχομαι.Για οικονομικη λυση σε μπουφαν δες στο leather100.com.
Εχω παρει & για τα ευρω του καλο ειναι.:beer: :beer:
:beer: