PDA

View Full Version : Honda Integra



nikos_abel
26/09/2011, 14:24
Ώχ! Ποιος σας ακούει από δω και πέρα......

Από το Deauville.gr που είμαι μέλος μου το σφυρίξανε.....

Honda Intregra (http://world.honda.com/news/2011/2110926Fuel-efficient-700cc-Engine/?r=m)


236655

John Steed
26/09/2011, 14:30
Α, καλά!


Εσύ είσαι αθεράπευτος πολυθρονάκιας! :mad:

sniper
26/09/2011, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Ώχ! Ποιος σας ακούει από δω και πέρα......

Από το Deauville.gr που είμαι μέλος μου το σφυρίξανε.....

Honda Intregra (http://world.honda.com/news/2011/2110926Fuel-efficient-700cc-Engine/?r=m)


Αντε και μ' ένα καλό αυτοκίνητο.

DimChios
26/09/2011, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Α, καλά!


Εσύ είσαι αθεράπευτος πολυθρονάκιας! :mad:


+δεΜΠαμεκαθολουκαλα!

:bawl:

PortisHead
26/09/2011, 14:34
Οταν λεμε Honda , και μαλιστα Integra , εννοουμε αυτο και μονον αυτο :


236657

DimChios
26/09/2011, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Οταν λεμε Honda , και μαλιστα Integra , εννοουμε αυτο και μονον αυτο :


that's my man!

:a10:

chr1s_86
26/09/2011, 15:11
< Πόσο πιο χαμηλά θα πέσει ρε πστ μου :sad:

sniper
26/09/2011, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
< Πόσο πιο χαμηλά θα πέσει ρε πστ μου :sad:

next level

:smokin:


236658

nikos_abel
26/09/2011, 15:25
Εγώ φταίω που σας ξεστραβώνω....

golis
02/11/2011, 09:16
Παρουσιάζεται σε 10 ημέρες.


239091

golis
02/11/2011, 09:17
The dual-clutch system utilises two clutches – one for start-up 1st, 3rd and 5th gears,
while the other clutch deals with 2nd, 4th and 6th


239092

golis
02/11/2011, 09:19
The Integra uses normal telescopic forks, single rear shock and
17in wheels for motorcycle-like stability and handling, with chain final drive.


MCN Integra (http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/New-bikes/2011/October/oct2411-honda-integra-promises-low-running-costs/)


Κάποιος παρακαλώ να βγάλει τα κολοκουτάκια απο το νήμα,θενκς


239093

Cpt. Haddock
02/11/2011, 09:44
Μεινετε στο θεμα.

@Greeksniper, μας τα κανεις λιγο τσουρέκια με τα αυτοκίνητα σου όπου βρεις... Υπάρχουν αλλα φόρα για αυτο

kiloMeater
23/07/2012, 13:45
Αυριο θα το κανω μια δοκιμη, εχει εμπειριες μεχρι στιγμης κανας αλλος;

chr1s_86
23/07/2012, 13:55
< Πόσο πιο χαμηλά θα πέσει ρε πστ μου :sad:


Χμ.. εδώ ίσως χρειάζεται να αναιρέσω το σχόλιό μου μιας και πριν ένα χρόνο είπαμε "τι μλκια είναι αυτή" και αποδεικνύεται ότι το υβρίδιο μοτοσυκλέτας-σκούτερ είναι πολύ περισσότερα απ' ότι φαίνεται...

PortisHead
23/07/2012, 13:58
Ενα Honda σημερα στο ποταμι που ειδα μαλλον τετοιο πρεπει να ητανε.
Πηγαινε και με 200 ο κερατας και δεν προλαβα να το δω.
Εκτος κιαν βγαλανε CBF καινουργιο με 2 τονους πλαστικα πάνω.Φαιρινγκ , ποδιες κ.ο.κ.

kiloMeater
23/07/2012, 14:02
ψιλοσκεφτομαι να δωσω το VFR και το σκουτερ μαζι για χαρη του
να δουμε πως οδηγιεται κιολας αυριο....

GIXXERAKIAS
23/07/2012, 14:51
Βασικά που μπορούμε να το κανουμε τεστ ride?Πήγα στον Πειραιά στην αντιπρωσοπεία της χόντα στης 34ου συνταγματος αλλα δεν το είχε για δοκιμή.

nikos_abel
23/07/2012, 21:34
Άμα μάθω για κανέναν που το πήρε εδώ μέσα ουέ και αλίμονο, μαύρο φίδι που τον έφαε κλπ....

chr1s_86
24/07/2012, 22:04
Άμα μάθω για κανέναν που το πήρε εδώ μέσα ουέ και αλίμονο, μαύρο φίδι που τον έφαε κλπ....

Γιατί έτσι; Για ό,τι σου είπαν για το Deuville θα φταίει όποιος πάρει Integra :confused: :lol:


.

Test Ride έχει ο Μπαξεβάνης στην Καλλιρόης πάντως...

nikos_abel
25/07/2012, 08:24
Γιατί έτσι; Για ό,τι σου είπαν για το Deuville θα φταίει όποιος πάρει Integra :confused: :lol:


Για το ντωβιλ;
Εκδίκηση αφιερωμένη σε κάθε σκουτερά απαρχής του κόσμου θα πάρω :lol:





Υ.Γ. Το είδα και γω από κοντά, το καβάλησα κι όλας, βόλτα δε το πήγα βέβαια, αλλά καμμία σχέση με το
σκούτερ μου.

kiloMeater
25/07/2012, 08:52
To μαυρουλι integra με περιμενε εξω από το μαγαζι, με την φουσκωμενη μουρη του που θυμιζει μεγκα σκουτερ, και το πισω μερος να είναι κατι τελειως διαφορετικο, καθαρα από μηχανη.
Μετα από συντομη επιδειξη του κιβωτιου (manual – S – D λειτουργιες στο αυτοματο) ανεβαινω και ξεκιναμε.
Βαζω το S και ανοιγω δειλα δειλα να ξεπαρκαρω, βλεπω ότι υπαρχει αμεση αποκριση και εμπλοκη
(καμια σχεση με το διστακτικο μου συμ-ακι)

Ανοιχτος δρομος και ανοιγουμε γκαζι… μαζευει αρκετα γρηγορα χιλιομετρα και τραβαει γραμμικα, με τις ταχυτητες να αλλαζουνε χωρις να πολυπαιρνεις χαμπαρι….
Φτανω τα 150 και τραβαει ακομα καλα, αλλα δε δοκιμασα πιο πανω… παντως μια διαδρομη ~5 χλμ με ταχυτητες 120-130 την πηγε περιφημα με μεγαλη σταθεροτητα, καλη αποσβεση σε ανωμαλιες και πολύ καλο πατημα με αισθηση στο δρομο
Με λιγη εκμαθηση νομιζω μπορεις να το εμπιστευθεις να το χωσεις σε στροφες, δε δειχνει να εχει θεμα.

Το αυτοματο ακολουθει την κινηση κατεβαζωντας οποτε πρεπει επιλεγοντας την σωστη ταχυτητα σχεδον παντα (πολύ λιγες φορες ενοιωσα ότι ηθελα να επιλεξει άλλη σχεση)
Αλλαγη σε προγραμμα D και κινηση μεσα στην πολη… χμ… λιγοτερο προθυμο, πιο αργες αλλαγες, λιγα κρεμασματα…. Αυτό μαλλον πρεπει να είναι το σουπερ οικονομικο προγραμμα… αν εχει διαφορα στην καταναλωση και πετυχαινει τη διαφημιζομενη 3.65lt/100xlm δε θα ειχα κανενα προβλημα να το επιλεξω για καθημεριμη μετακινηση προς και από τη δουλεια!!!

Ανοικτος δρομος παλι , περιφερειακος δραπετσωνας με κανα δυο καλες στροφες… και μπαινουμε σε manual mode….
Ωραιοοοοοο! Ανοιγεις γκαζι σταθερα και απλα πατας κάθε λιγο το κουμπακι «+» χωρις να αφηνεις γκαζι.. οι ταχυτητες μπαινουνε χωρις να καταλαβεις σχεδον τιποτα, πιο πολύ ακους ένα ‘τακ’ παρα νιωθεις…. Ουτε σε video games δε πετυχαινα τετοιες αλλαγες
Πιο πολύ ενθουσιαστηκα φαντασιωνοντας με να εχω χουφτωσει τερμα το γκαζι του 1200 με το ιδιο κιβωτιο να ανεβαζει ταχυτητες με αυτό τον τροπο…

Διαδρομη με κινηση στην επιστροφη - απροβληματιστη, πολύ ευκολο στις μανουβρες και τους ελιγμους, ενώ σε κάθε φαναρι ολοι οι μοτοσυκλετιστες καρφωνοτανε προσπαθωντας να καταλαβουνε αυτό το πραμα τι είναι… στα φαναρια δε βλεπανε και ουρα και το πραμα γινοτανε πιο περιπλοκο ;-)
Τα φρενα του είναι παρα πολύ καλα.. δαγκωνουνε εξαιρετικα αποτελεσματικα, ενώ το ABS όταν μπει δεν τρομαζει καθολου στο χερι.


Συνολικα μου αφησε παρα πολύ καλες εντυπωσεις για σκουτερ, πολύ καλυτερο από ότι εχω οδηγησει ποτε στην κατηγορια, και μια απολαυση να κυκλοφορεις καθημερινά.
Εχω μερικους ενδοιασμους κατά ποσο εχεις πληρη προστασια στα ποδια σε περιπτωση γερης βροχης, σε σχεση με τα σκουτερ επιπεδου πατωματος όπως το σιμακι μου… αυτό μπορει να είναι σοβαρο θεμα αλλα δεν μπορεσα να το επιβεβαιωσω
Η θεση οδηγησης αρκετα αναπαυτικη, μετα από μιση ωρα οδηγησης περιπου δε με κουρασε καθολου…
Η τιμη του πιστευω είναι λιγο τσιμπημενη, θα το θεωρουσα πιο τιμια προταση να εκανε κανα χιλιαρικο παρακατω.

Το VFR μου ειχε λειψει με το που κατεβηκα… θα ηταν σημαντικο downgrade
Ευτυχως, δε θα χρειαστει ;-))

daz
25/07/2012, 18:43
R δεν είχε? :D



Nice review! :beer::beer:

p@nos
26/07/2012, 02:17
to da sto dromo...

ntrepome poy to leo alla marese :uplate:


ena gamopsalido tis prokopis na bazane rpm 8a to perna xtes...me ena monobratsaki cb1000 8a itan trelaaaaa :D

teogtp
07/06/2013, 10:37
Ξεθαβω το θεμα ενα χρονο μετα.....με αφορμη το ποστ
συμφορουμητη για το NC700
Το αγορασε φιλος και ειχα την δυνατοτητα δοκιμης.
Οτι προανεφερε ο kilomeater ισχυει και να προσθεσω
για το κιβωτιο οτι απλα δεν χρειαζετε η χειροκινητη αλλαγη σχεσης
παρα μονο αν καποιος θελει να κινηθει σε ορεινο δικτυο και θελει
να παιξει λιγο με αυτο.Βεβαια ο κινητηρας δεν ακολουθει γιατι
"τελειωνει" γρηγορα.
Τα φρενα ειναι δυνατα και η συνδιασμενη πεδηση ολα τα λεφτα.
Η αισθηση στην μανετα του φρενου μονο δεν μου αρεσε γιατι στο "ασε"
εδειχνε σαν να κολαει.
Απο καταναλωση συμφωνα με τα λεγομενα του φιλου απο 3,9 εως 4.2!!!!