PDA

View Full Version : Kteo ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ-ΝΕΑ.



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

AristidisZ
10/04/2013, 16:37
Περασα σήμερα ΚΤΕΟ στη Θεσσαλονίκη πληρώνοντας το πρόστιμο ως εκπρόθεσμο. Αφού έφυγα μου είπαν γνωστοι οτι ανακοινώθηκε παράταση.... Αν ισχύει δεν θα έπρεπε να είναι ενήμεροι στα ΚΤΕΟ και να μην χρεώνουν επιπλέον???

παράταση (http://www.newsbeast.gr/moto/arthro/516138/paratasi-eleghou-sta-dikukla-eos-kai-25-maiou-stin-attiki-/)

δεν αναφέρει όμως κάποια επίσημη πηγή, και λέει ότι για εσάς ΘΑ ανακοινωθεί, άρα...

Edit

εδώ (http://www.patt.gov.gr/main/index.php?option=com_content&view=article&id=6910%3A-31-2013-&catid=3%3A2008-09-06-21-42-59&Itemid=31&lang=el)η επίσημη ανακοίνωση

Bladerunner
10/04/2013, 16:39
Μήτσο μη μπερδεύεσαι! Αττική ανήκεις, Σεπτέμβρη περνάς! :lol:

notakos600
10/04/2013, 16:40
Μήτσε, τσάκω και μια για το καρδιοχτύπι. :beer: :lol:
Η σειρά μου είναι για τον Ιούνιο αλλά θα την πάω την ερχόμενη Τρίτη γιατί δεν σας αντέχω άλλο εδώ μέσα.:lol:

DimChios
10/04/2013, 16:42
Και που ήταν το λάθος; Παίζει ρόλο!

Αν για παράδειγμα η άδεια γράφει διεύθυνση Χαλκίδας και το μηχανάκι κυκλοφορεί Αθήνα, θα περάσει με το πρόγραμμα της Χαλκίδας και όχι της Αττικής.



εγραψα:




Ουτε το οτι ειναι απο Χαλκίδα (Περιφέρεια Ευβοίας) και όχι Αττικη παίζει κανενα ρολο ε?

:beer::beer::beer::beer:


και μου απαντησε "παιζει ρολο"!


Βλεπεις ΝΟΜΙΖΑ οτι ΞΕΡΕΙ πως δεν κατοικω ΧΑΛΚΙΔΑ και εννοω οτι εχει αγοραστει απο Χαλκιδα!

Ασε Μητσο, ξερει αυτος που τρωγεται! ;)

Bladerunner
10/04/2013, 16:44
Αν ισχύει δεν θα έπρεπε να είναι ενήμεροι στα ΚΤΕΟ και να μην χρεώνουν επιπλέον???

Ισχύει... (http://www.pkm.gov.gr/default.aspx?lang=el-GR&page=35&pressid=9239)

DimChios
10/04/2013, 16:44
Μήτσε, τσάκω και μια για το καρδιοχτύπι. :beer: :lol:
Η σειρά μου είναι για τον Ιούνιο αλλά θα την πάω την ερχόμενη Τρίτη γιατί δεν σας αντέχω άλλο εδώ μέσα.:lol:

ποιο καρδιοχτυπι ρε συ! Αφου ειδες, το ειπα απ την αρχη οτι ξερω ποτε περναω και απλα ειπα να ρωτησω γιατι μια χαρα βρισκονται αλλες αποψεις (οπως θα ειδες)

Απλα, εδωσα μια "Εσανς" ουσίας στο κατα τα άλλα ξενερωτο μεσημερι μας!

:lol:

notakos600
10/04/2013, 16:46
@rider Πήγαινε με τσαμπουκά και ζήτα να σου επιστέψουν τα παραπανίσια, αλλά στήσε σκηνικό φαρ-ουέστ, κανά θυμάρι να το σπρώχνει ο αέρας, βλέμμα κλιντ ίστγουντ με το πουράκι στο στόμα κι άμα τους δεις να τρέχουνε φώναξέ τους...ΡΕ ΟΥΣΤ ΛΑΜΟΓΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ....

g_m900
10/04/2013, 16:56
εγω παντως οσο δεν τα στελνουν μεσω εφοριας ας πουμε...δεν το περναω!

να υπηρχε οργανωση και να γινοταν για να αποσυρθει και κανα χρεπι...ναι

ρε ουστ απο δω που δεν ξερετε τι φορολογειτε πλεον !!!!:moutza::moutza::moutza::moutza::moutza::moutza::moutza::moutza:

bros400pgm
10/04/2013, 17:08
Eιπαν θα τα στειλουν μεσω τροχαιας. Προστιμο, αφαιρεση αδειας οδηγησης και κυκλοφοριας για Χ μερες.
Μετα λογικα παει και εφορια το θεμα.

g_m900
10/04/2013, 17:33
Eιπαν θα τα στειλουν μεσω τροχαιας. Προστιμο, αφαιρεση αδειας οδηγησης και κυκλοφοριας για Χ μερες.
Μετα λογικα παει και εφορια το θεμα.

αυτο ειναι για τα ανασφαλιστα νομιζω.
για το Κτεο το προστιμο μονο οταν σε σταματησουν οι τροχαιοι.

kokar
10/04/2013, 23:25
Με αφορμή δημοσιεύματα στα μέσα ενημέρωσης για τα ΚΤΕΟ δικύκλων, το Υπουργείο Μεταφορών προχωρά σε ορισμένες διευκρινίσεις.
Η υποχρέωση τεχνικού ελέγχου των δικύκλων, καθορίστηκε το 2009 με Απόφαση του υφυπουργού Μεταφορών και Επικοινωνιών, σύμφωνα με την οποία «...με απόφαση του οικείου Νομάρχη καταρτίζεται πρόγραμμα πρόσκλησης για τεχνικό έλεγχο των κυκλοφορούντων στο νομό μοτοσικλετών και μοτοποδηλάτων…». Επειδή δεν υπήρχαν γραμμές ελέγχου δικύκλων στα ΚΤΕΟ της χώρας, οι έλεγχοι ξεκίνησαν επίσημα το 2011 στα ιδιωτικά ΚΤΕΟ. Στη συνέχεια, το 2012, (με την υπ΄ αριθ. ΚΥΑ 37566/5116/10/2012), ορίστηκε ότι οι σχετικοί έλεγχοι καταρτίζονται με πρόγραμμα του «οικείου Περιφερειάρχη».

Στο πλαίσιο αυτό η σχετική Πρόσκληση της Περιφέρειας Αττικής, για τον τεχνικό έλεγχο των δικύκλων της Περιφέρειας, για το 2013, ανακοινώθηκε προ τετραμήνου, στις 11 Δεκεμβρίου 2012.

Με την από τις 5 Μαρτίου 2013 Κοινή Υπουργική Απόφαση του υπουργού Οικονομικών και του αναπληρωτή υπουργού Ανάπτυξης, Ανταγωνιστικότητας, Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων με θέμα «τον καθορισμό των τελών διενέργειας των τεχνικών ελέγχων από τα Δημόσια ΚΤΕΟ», επικαιροποιήθηκαν οι τιμές όλων των κατηγοριών τεχνικού ελέγχου και καθορίσθηκαν για πρώτη φορά τα τέλη τεχνικού ελέγχου των δικύκλων, από δημόσια ΚΤΕΟ. Η Απόφαση αναρτήθηκε στην ηλεκτρονική σελίδα «Διαύγεια».

Με την εν λόγω Απόφαση, από τις 8 Απριλίου 2013, τίθενται σε ισχύ τα νέα τέλη διενέργειας τεχνικών ελέγχων οχημάτων και γίνεται ο καταλογισμός των αντιστοίχων προστίμων (από τα ΚΤΕΟ που πραγματοποιούν τον αντίστοιχο έλεγχο και από τις αρμόδιες Αστυνομικές Αρχές, σύμφωνα με τον Κ.Ο.Κ), για τις περιπτώσεις μη εμπρόθεσμης προσκόμισης των οχημάτων προς έλεγχο, μέσα στην προκαθορισμένη προθεσμία.

Η προθεσμία αυτή καθορίζεται, όπως προαναφέρθηκε, με Πρόγραμμα – Πρόσκληση του οικείου Περιφερειάρχη. Η αρμόδια Διεύθυνση Τεχνικού Ελέγχου Οχημάτων του υπουργείου, ενόψει της εφαρμογής των νέων τιμών ελέγχων, απέστειλε στις 12 Μαρτίου 2013 την πρώτη ενημερωτική εγκύκλιο, σε όλους τους φορείς τεχνικού ελέγχου οχημάτων (Ιδιωτικά και Δημόσια ΚΤΕΟ, Περιφερειακές Υπηρεσίες Μεταφορών και Επικοινωνιών), αναρτώντας παράλληλα και τις νέες τιμές για τα τέλη τεχνικού ελέγχου στην ηλεκτρονική σελίδα του υπουργείου. Στις 03 Απριλίου 2013 η Υπηρεσία έστειλε εκ νέου δεύτερη αναλυτική εγκύκλιο για το εν λόγω θέμα.

Συνεπώς δεν τίθεται θέμα με το χρονοδιάγραμμα διενέργειας του τεχνικού ελέγχου των δικύκλων, ο προγραμματισμός του οποίου ανήκει στις αρμοδιότητες των Περιφερειών.

πηγη : http://www.mototriti.gr/data/news/preview_news/95887.asp

SHOOTER045
11/04/2013, 01:54
η διασταυρωση στοιχειων για δικυκλα που δεν εχουν περασει κτεο θα γινει μεσω του συγκοινωνιων
δλδ αφου κυκλοφοραει και εχει πινακιδα πιθανοτατα να εχει και τελη κυκλοφοριας,τωρα με διασταυρωση απο τις ασφαλιστικες θα το ψαξουν,το θεμα ειναι ποιοι θα το ψαξουν?απο ποια υπηρεσια?συγκοινωνιων?εφορια?αστυνομια?και ποτε ΘΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ το ψαξουν....

MikeG
11/04/2013, 18:50
Μηχανή του 2009 περνάει ΚΤΕΟ; Γενικά, περνάνε τα πάντα, άσχετα με το πότε ταξινομήθηκαν; Ακόμα και καινούρια;

kokar
11/04/2013, 19:15
μπορεί κάποιος συντονιστής να ενώσει τα δυο θέματα ? ετσι και αλλιώς έχουν το ίδιο περιεχόμενο !
και αρκετές πληροφορίες χάνονται http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=130572

miscelano
11/04/2013, 23:46
ρε παιδια δωστε μου τα φωτα σας....ειμαι κοζανη...η γρια μου εχει πρωτη αδεια 06....απ οτι διαβασα στο νετ περναω κτεο το νοεμβρη...ενας γνωστος μου με πρωτη αδεια 07 πηρε στο κτεο σημερα και του ειπαν οτι θα πληρωσει και προστιμο αν δεν παει μεχρι 25 μαη....ισχυει???τι μπουρδελο ειναι αυτο ρε πστη μου....αλλα ισχυουν για αθηνα και αλλα για επαρχια????

Bladerunner
12/04/2013, 09:02
αλλα ισχυουν για αθηνα και αλλα για επαρχια????

Ναι. Η κάθε νομαρχία βγάζει ανεξάρτητη απόφαση-πρόσκληση. Οπότε ενημερώσου από την νομαρχία σου ή κάποιο τοπικό ΚΤΕΟ

g_m900
12/04/2013, 15:20
Σημερα μιλησα με μια υπαλληλο του Υπουργειου Μεταφορων υπευθυνη για το ΚΤΕΟ μοτοσυκλετων.

Μου ειπε οτι προστιμο υφισταται μονο σε πιθανο ελεγχο της Τροχαιας και σε εμπλοκη σε ατυχημα.

το 2ο με το ατυχημα ειναι που με προβληματισε.

παντως αποστολη προστιμου στο σπιτι με διασταυρωση στοιχειων...δεν υπαρχει μου ειπε.

kokar
13/04/2013, 07:06
Μην ξεχάσετε οσοι εχετε ηδη περάσει εμπρόθεσμα απο κτεο τα δίκυκλα σας οτι ναι μεν ξαναπερνατε σε δυο χρόνια Κτεο αλλα για την κάρτα θορύβου που εγινε παράλληλα με το κτεο πρεπει να ξαναπατε σε εναν χρόνο... καθώς αυτη ειναι η διάρκεια της κάρτας θορύβου....

http://www.tosynergeio.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=56:2010-05-04-14-09-07&catid=34:kladika&Itemid=59

notakos600
13/04/2013, 08:03
Μην ξεχάσετε οσοι εχετε ηδη περάσει εμπρόθεσμα απο κτεο τα δίκυκλα σας οτι ναι μεν ξαναπερνατε σε δυο χρόνια Κτεο αλλα για την κάρτα θορύβου που εγινε παράλληλα με το κτεο πρεπει να ξαναπατε σε εναν χρόνο... καθώς αυτη ειναι η διάρκεια της κάρτας θορύβου....

http://www.tosynergeio.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=56:2010-05-04-14-09-07&catid=34:kladika&Itemid=59

:a013:

Pardalotzatziki
13/04/2013, 10:20
Μην ξεχάσετε οσοι εχετε ηδη περάσει εμπρόθεσμα απο κτεο τα δίκυκλα σας οτι ναι μεν ξαναπερνατε σε δυο χρόνια Κτεο αλλα για την κάρτα θορύβου που εγινε παράλληλα με το κτεο πρεπει να ξαναπατε σε εναν χρόνο... καθώς αυτη ειναι η διάρκεια της κάρτας θορύβου....

http://www.tosynergeio.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=56:2010-05-04-14-09-07&catid=34:kladika&Itemid=59

Kαρτα θορυβου ή καρτα καυσαεριων? Στο ΚΤΕΟ θα παμε παλι?

notakos600
13/04/2013, 10:49
Kαρτα θορυβου ή καρτα καυσαεριων? Στο ΚΤΕΟ θα παμε παλι?

Αν δεν κάνει θόρυβο ζητάς καυσαερίων και το αντίστροφο. ;)

Pardalotzatziki
13/04/2013, 12:14
Αν δεν κάνει θόρυβο ζητάς καυσαερίων και το αντίστροφο. ;)

Κανει... :rolleyes:

notakos600
13/04/2013, 12:15
Κανει... :rolleyes:

Τότε είσαι κομπλέ. ;)

Pardalotzatziki
13/04/2013, 12:18
Τότε είσαι κομπλέ. ;)

Απο ποια αποψη? Το καλοκαιρι που συμπληρωνω χρονο θα ζητησω καυσαεριων?
Και μπορω να παω σε οποιο συνεργειο θελω ή ΚΤΕΟ?

Dant3
13/04/2013, 18:38
Πληρωνεις παλι η οχι?
αν πληρωνεις σιγα μη παω να τους δωσω και αλλα...

creon
17/04/2013, 02:05
Καλησπέρα.
Έχω ένα virago 400 που η εξάτμιση του αν και μανισια έχει γίνει ελευθέρας (έχει ωραίο ήχο πάντως :D ) ξέρει κανείς τι παίζει στη Θεσσαλονίκη? τα περνάνε και εδώ χαλαρά τα μηχανάκια?
Από φώτα, φλας λάστιχα κλπ όλα οκ είναι μόνο το δισκόφρενο μπροστά δείχνει τα χρόνια του αλλά δουλεύει οκ
1η Άδεια είναι του 1997, στο όνομά μου βγήκε νέα το 2010 και είναι μοντέλο '89:p

notakos600
17/04/2013, 06:10
Πληρωνεις παλι η οχι?
αν πληρωνεις σιγα μη παω να τους δωσω και αλλα...

Και να πληρώσεις και 10 ευρά το χρόνο ας πούμε για κάρτα τι έγινε;

sniper
07/08/2013, 11:16
Μ' επιτυχία πάντως το Σιμπιαράκι σήμερα...


:smokin:

DimChios
07/08/2013, 12:03
Μ' επιτυχία πάντως το Σιμπιαράκι σήμερα...


:smokin:

τα χουμε πει ρε φιλαρακι! HONDA

OlKa
07/08/2013, 23:16
Καλησπέρα! Το μηχανάκι που αγόρασα πρόσφατα είχε πρώτη έκδοση άδειας κυκλοφορίας το 2001. Εκ τοτε και καθότι stock που δεν κυκλοφόρησε κι είχε δηλωθεί ακινησία, με τη νέα άδεια κυκλοφορίας μου έδωσαν προθεσμία 10 ημερών για να περάσει ΚΤΕΟ. Εγώ όμως, επειδή δεν είχα δίπλωμα και δεν ήθελα να κυκλοφορήσω έτσι, έχασα την προθεσμία. Αύριο καλώς εχόντων των πραγμάτων θα είμαι νόμιμη σε όλα και θέλω να πάω για ΚΤΕΟ. Ξέρει κάποιος πόσο κοστίζει το πρόστιμο κι αν υπάρχει κάποια πιθανότητα να το αποφύγω;
Το μηχανάκι είναι 107cc.
Ευχαριστώ!:)

SHOOTER045
07/08/2013, 23:23
το μισο του παραβολου ειναι το προστιμο

OlKa
08/08/2013, 00:50
Ευχαριστώ!:)

nktR
30/09/2013, 08:08
Καλημέρα και καλή εβδομάδα
Σήμερα το πρωί πέρασα και το 2ο μοτό στο Mr Kteo
Έχει προσφορά μέχρι 31.12.2013 όλα τα μοτό ανεξαρτήτως κυβισμού με 10 ευρώ.
Έκλεισα ραντεβού στις 7 το πρωί το πρώτο ραντεβού και δεν είχε καθόλου κόσμο
Σε 15 λεπτά ήμουν έτοιμος χωρίς να είμαι και κομπλέ από φλας κλπ.

mikRRopixel
30/09/2013, 17:39
Και εγώ είναι να περάσω κτεο μέσα στον Οκτώβρη-Νοέμβρη και η αλήθεια είναι ότι ανησυχώ μήπως με κόψουν επειδή έχω aftermarket εξάτμιση και την πινακίδα κάπως χωμένη (όχι κρυμένη όμως) από κάτω. Κατά τα άλλα και φώτα έχω και φλας και καθρέφτες και όλα.
nktR εσύ που πήγες στον συγκεκριμένο και δεν είχες φλας, σου είπαν τίποτα? Πώς τους είδες, το ψάχνουν πολύ ή είναι χαλαροί?

nktR
30/09/2013, 18:09
μια χαρά χαλαροί είναι
δεν μου είπαν το παραμικρό
το 2ο μοτό περνάω εκεί
και το φως το πίσω είναι "καντήλι" στο πολυεστερικό....

300344

*εάν χρειαστείς db killer (τάπα) γιατο δικό σου τελικό πες μου μπας και την προσαρμόσεις αν και με αυτό δεν ασχολήθηκαν

Mr Kteo Ρέντη

Acacius
30/09/2013, 18:45
Ρε παιδιά συγγνώμη κιόλας αλλά λέτε για κτέο που δεν κοιτάνε αν η μηχανή έχει φλας, δεν τους κοιάζει αν το πίσω φως είναι καντήλι και δεν ελέγχουν ούτε θόρυβο (αυτό πάει στα κομμάτια, δεν είναι θέμα ασφάλειας). Τι σκατά το πάτε και καθόλου, δεν τους λέτε να σας στείλουν το αυτοκολλητάκι στο σπίτι να γλυτώνετε και τον κόπο;

Σοβαροί επαγγελματίες ρπμ.

faraway
30/09/2013, 19:06
Το χρήμα να κυλάει , να πλουτίζουν αυτοί που άνοιξαν τα ΚΤΕΟ , να βγαίνουν οι μισθοί , να εισπράτει και το κράτος , και ποιος τα χέζει τα μηχανάκια άμα έχουν ή δεν έχουν φώτα . :lol:

Αστείο αλλά αλήθεια .

bruno
30/09/2013, 19:34
Τον Νοεμβρη-Δεκεμβρη περναω και εγω το DR-Z κτεο,αλλα το λαστιχο πισω ειναι οριακα φαγωμενο,θα το περασουν?Δεν εχω σκοπο να το βγαλω εξω μεχρι Απριλη γιατι εχω τον παπιο.Ειναι ελαστικοι γενικα?

Pan (dvs)
30/09/2013, 19:42
Το χρήμα να κυλάει , να πλουτίζουν αυτοί που άνοιξαν τα ΚΤΕΟ , να βγαίνουν οι μισθοί , να εισπράτει και το κράτος , και ποιος τα χέζει τα μηχανάκια άμα έχουν ή δεν έχουν φώτα . :lol:

Αστείο αλλά αλήθεια .

Στα Γιαννενα που το περασα πριν 3-4 μηνες μου κοιταξανε τα παντα.
Εχω ακουσει ομως οτι ,σε αλλο ΚΤΕΟ στα Γιαννενα, σου στελνουνε τα χαρτια στο σπιτι.

Acacius
30/09/2013, 20:21
Στα Γιαννενα που το περασα πριν 3-4 μηνες μου κοιταξανε τα παντα.
Εχω ακουσει ομως οτι ,σε αλλο ΚΤΕΟ στα Γιαννενα, σου στελνουνε τα χαρτια στο σπιτι.
Το οποίο άλλο κτεο θα μαζεύει και όλη τη "συνειδητοποιημένη" (και σίγουρα πολυάριθμη) πελατεία της περιοχής εις βάρος του πιο υπεύθυνου ανταγωνιστή του, μέχρι να πιάσει κι αυτός το νόημα.

Edit, υποσημείωση: όπως ξαναδιαβάζω τα γραφόμενά μου, επειδή αν πιαστεί κανείς από τη γκρίνια μου θα το γυρίσουμε κι αυτό στις αντιπαραθέσεις θα κοιτάξω να το σταματήσω εδώ.

nktR
30/09/2013, 20:29
με τελειωμένο λάστιχο δεν περνάς

bruno
30/09/2013, 20:44
Το corsa μου λιωμα λαστιχα,σπασμενη 2α,τερμα καυσαερια,φιμε κατραμι,εξατμηση απο χταποδι,ξενον κλπ το περασα,το μονο που μου ειπε ο μπαφιλας εκει,να παρω το αυτοκολλητο και να το κολλησω παρακατω.:p

AUFGEBRACHT
30/09/2013, 22:44
Το corsa μου λιωμα λαστιχα,σπασμενη 2α,τερμα καυσαερια,φιμε κατραμι,εξατμηση απο χταποδι,ξενον κλπ το περασα,το μονο που μου ειπε ο μπαφιλας εκει,να παρω το αυτοκολλητο και να το κολλησω παρακατω.:p

Xωρίς παρεξήγηση εγώ θα ντρεπόμουνα να το γράψω σαν κατόρθωμα...

bruno
30/09/2013, 22:57
Ενταξει δεν ακουγετε ωραια,ουτε ειναι το καγκουρο,φιμε και εξατμηση εχει ολη η Ελλαδα ,αλλα το αμαξι δεν το δουλευω κατεθεσα και πινακιδες (το ειχα στο προγραμμα) και επρεπε να περασει κτεο γιατι θα ειχα προστιμο.

Pan (dvs)
01/10/2013, 09:13
Το οποίο άλλο κτεο θα μαζεύει και όλη τη "συνειδητοποιημένη" (και σίγουρα πολυάριθμη) πελατεία της περιοχής εις βάρος του πιο υπεύθυνου ανταγωνιστή του, μέχρι να πιάσει κι αυτός το νόημα.


Μπα,παραδοξως συμβαινει το αντιθετο.

alexxxcbr
01/10/2013, 09:18
Καλημέρα και καλή εβδομάδα
Σήμερα το πρωί πέρασα και το 2ο μοτό στο Mr Kteo
Έχει προσφορά μέχρι 31.12.2013 όλα τα μοτό ανεξαρτήτως κυβισμού με 10 ευρώ.
Έκλεισα ραντεβού στις 7 το πρωί το πρώτο ραντεβού και δεν είχε καθόλου κόσμο
Σε 15 λεπτά ήμουν έτοιμος χωρίς να είμαι και κομπλέ από φλας κλπ.

Σε ποια περιοχη το πηγες φιλε μου?

ΕDIT.Τωρα το ειδα Ρεντη.Ευχαριστω

Pan (dvs)
01/10/2013, 09:36
Καλημέρα και καλή εβδομάδα
Σήμερα το πρωί πέρασα και το 2ο μοτό στο Mr Kteo
Έχει προσφορά μέχρι 31.12.2013 όλα τα μοτό ανεξαρτήτως κυβισμού με 10 ευρώ.
Έκλεισα ραντεβού στις 7 το πρωί το πρώτο ραντεβού και δεν είχε καθόλου κόσμο
Σε 15 λεπτά ήμουν έτοιμος χωρίς να είμαι και κομπλέ από φλας κλπ.

Τον εδωσες εν ψυχρω η ειναι η ιδεα μου?:bawl::bawl:

mikRRopixel
09/10/2013, 10:24
Εγώ τελικά χθες στον **** έφαγα άκυρο, βασικά τα παιδιά εκεί δεν μου φάνηκαν και πολύ εξυπηρετικοί...
edit: έσβησα την επωνυμία για ευνόητους λόγους - ζητώ συγνώμη

chris4204
09/10/2013, 10:27
Εγώ τελικά χθες στον MrKteo στους Αγίους Αναργύρους/Καματερό έφαγα άκυρο, βασικά τα παιδιά εκεί δεν μου φάνηκαν και πολύ εξυπηρετικοί...
Κι εγώ ένα scooter που είχα πάει εκεί να περάσω, με ζάλισαν γιατί δεν κράταγε ρελαντί την ώρα που δίπλα πέρναγαν ένα χάρχαλο 1500 ετών ενός παππού.....

DimChios
09/10/2013, 12:55
Εγώ τελικά χθες στον MrKteo στους Αγίους Αναργύρους/Καματερό έφαγα άκυρο, βασικά τα παιδιά εκεί δεν μου φάνηκαν και πολύ εξυπηρετικοί...

δλδ?

mikRRopixel
09/10/2013, 14:06
δλδ?
Φτάνω λοιπόν που λες την ώρα που κλείναν κατά τις 8, δεν πήγα με σκοπό να με εξυπηρετήσουν αλλά σε πιο "διερευνητικό mode". Πετυχαίνω τα παιδιά που κλειδώναν εκείνη τη στιγμή και τους ρωτάω "Παιδιά κλείσατε ε?". Μου απαντάει ένας με πολύ ειρωνικό ύφος "ε, λίγο...". Πάλι καλά που δεν έκλεισαν πολύ δηλαδή...
Τέσπα τους έπιασα την κουβέντα λίγο στα γρήγορα γιατί είχα μια ανησυχία όπως έγραψα σε προηγούμενο ποστ [...ανησυχώ μήπως με κόψουν επειδή έχω aftermarket εξάτμιση και την πινακίδα κάπως χωμένη (όχι κρυμένη όμως) από κάτω] και μου είπε με κατηγορηματικά ότι υπάρχει θέμα με την εξάτμιση μήπως κάνει θόρυβο (τελικό έχω μόνο) και ότι λόγω της θέσης της πινακίδας δεν υπάρχει περίπτωση να με περάσουν. Τους είπα ότι εδώ περνάνε άλλους κι άλλους που έχουν άλλες ελλείψεις και ότι φυσικά υπάρχει τρόπος να το περάσω αλλού απλά θα έπρεπε να πάω λίγο πιο μακριά. Τέσπα δεν ήθελα να δώσω συνέχεια, τους ευχαρίστησα για το χρόνο τους και έφυγα.
Η αλήθεια είναι - και για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους - ότι κανονικά όντως δεν θα έπρεπε να περάσει έτσι όπως είναι, αλλά από την άλλη η μηχανή είναι σε άψογη λειτουργική κατάσταση με καινούργια λάστιχα και όλα τα περιφεριακά όπως φρένα/φώτα/φλας να λειτουργούν όπως πρέπει. Αλλά από τη στιγμή που το μέτρο είναι καθαρά εισπρακτικό και ακούω και βλέπω να περνάνε διάφορα οχήματα που από την όψη και μόνο καταλαβαίνεις ότι είναι επικίνδυνα, δεν έχω κάτι να πω...θα αναγκαστώ και εγώ να ψάξω το γνωστό τον φίλο του έτσι του αλλιώς ώστε να το περάσω όπως το περνάει η πλειοψηφία των οχημάτων, δηλ στη ζούλα :)

toyar
09/10/2013, 15:13
:rolleyes:
ο κλασσικος Ελληνας...........
λαμογια=εξυπηρετηση

akis_trevor
09/10/2013, 15:19
:rolleyes:
ο κλασσικος Ελληνας...........
λαμογια=εξυπηρετηση

το αυτο..η διαιωνιση της Ελλαδαρας!!!

mikRRopixel
09/10/2013, 21:01
Και έτσι απλά, πριν από καμιά ώρα πέρασα απροβλημάτιστα σε άλλο ιδιωτικό κτεο...

faraway
09/10/2013, 21:10
Συγχαρητήρια !!:beer:

Ο θεσμός ιδιωτικό ΚΤΕΟ , επέτυχε και αυτός !! :lol::lol:

Αναμένουμε και άλλους θεσμούς να δωθούν σε σοβαρούς ιδιώτες που θα διασφαλίσουν την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών σε τόσο υψηλό επίπεδο όπως και τα ιδιωτικά ΚΤΕΟ !! :rotflmao:

toyar
09/10/2013, 21:26
περνα απο οσα κτεο θελεις...........
απο το σπιτι μου απο κατω μην περασεις με την καγκουροεξατμιση να ξερναει ντεσιμπελ και βενζολιο:rolleyes:
γιατι αν με τρακαρεις και πας να το σκασεις πως θα σε βρω με την πινακιδα κρυμμενη;:(

mikRRopixel
09/10/2013, 22:10
περνα απο οσα κτεο θελεις...........
απο το σπιτι μου απο κατω μην περασεις με την καγκουροεξατμιση να ξερναει ντεσιμπελ και βενζολιο:rolleyes:
γιατι αν με τρακαρεις και πας να το σκασεις πως θα σε βρω με την πινακιδα κρυμμενη;:(

toyar η εξάτμιση δεν είναι καγκουροεξάτιμιση και ούτε ξερνάει decibel και βενζόλιο :) Ένα τελικό αφτερμαρκετ είναι που ομολογώ ότι δεν κάνει και πολύ θόρυβο σε σχέση με άλλες ελεύθερες / full συστήματα. Ούτε καγκουριές κάνω με γκαζιές και φασαρίες για να ξεσηκώνω τον κόσμο. Όπως είπα η πινακίδα δεν είναι κρυμμένη, φαίνεται πεντακάθαρα σε αντίθεση με αυτά που ίσως έχεις δει/φαντάζεσαι και δεν είμαι ο τύπος που το σκάει σε περίπτωση που πέσω πάνω σου ή εμπλακώ σε ατύχημα οπότε δεν χρειάζεται κανείς να ανησυχεί και για αυτό . Λάθος γνώμη σχηματίζεις για τον εαυτό μου :cool: Αι αμ ε ναίς γκάι!
Η μοτό είναι σε πραγματικά άψογη κατάσταση και δεν αποτελεί κίνδυνο για τους τριγύρω μου. Είναι πολύ καλοσυντηρημένη, δεν έχω αφαιρέσει ούτε καθρέφτες ούτε φλας, τα πάντα λειτουργούν στην εντέλεια. Σε σχέση δηλ με άλλα μοτο που δεν έχουν ούτε φλας, ούτε καθρέφτες, τα λάστιχα είναι για πέταμα πρόπερσι, η δική μου θεωρείται πιο επικίνδυνη? Οι οδηγοί είναι επικίνδυνοι και όχι τα μηχανάκια κατά τη γνώμη μου. Εντάξει είναι και τα μηχανάκια (σε πιο μικρό βαθμό) αλλά πιστεύω πιο επικίνδυνος είναι ένας κακός οδηγός με μια τέλεια σε λειτουργία μότο σε σχέση με έναν καλό οδηγό με επικίνδυνη μοτο.
Τέσπα για να μην το κουράζω, ούτε ήθελα να θίξω κάποιον ούτε να αναδείξω την διαιώνηση της Ελλαδάρας, ήθελα απλά να μοιραστώ την εμπειρία μου με την υπόθεση κτεο και δίτροχα, κουβέντα κάνουμε και ο τόνος μου είναι πάντα φιλικός. Το θέμα με την διαφθορά και ότι σε αυτή τη χώρα όλα δουλεύουν στη ζούλα το γνωρίζουν όλοι και είναι μεγάλη κουβέντα, δείτε τί γίνεται και με τα διπλώματα οδήγησης ή και σε άλλου είδους παρόμοιες υπηρεσίες. Αυτή είναι η πραγματικότητα αυτή τη στιγμή. Τα πράγματα σίγουρα κάποια στιγμή θα αλλάξουν αλλά θα πρέπει να περάσει πολυς καιρός.

DimChios
19/10/2013, 10:46
Περάσαμε κι εμείς, όλα κομπλε βεβαίως!

Χτες που πηρα να κλεισω ραντεβου ρωτησα την κοπελα τι να εχω μαζι και μου λεει: "αδεια, ταυτοτητα, καθρεφτες, πινακιδα γνησια, φλας"
Εβαλα λιγο τα γελια, απορρησε, της ειπα οκ οκ και κλεισαμε το ραντεβου.

Πινακιδα εχω και μαλιστα τη μεγαλη, λαστιχα ολοκαινουργια, φλας κομπλε, εξατμιση μαμα, καθρεφτες εννοούνται... 15 λεπτα ελεγχος σε φρενα, φωτα, καυσαερια κλπ...το παλληκαρι μου λεει "ολα κομπλε, αψογος", 10 ευρω και τελος

:wave2:

toyar
19/10/2013, 17:26
Περάσαμε κι εμείς, όλα κομπλε βεβαίως!

Χτες που πηρα να κλεισω ραντεβου ρωτησα την κοπελα τι να εχω μαζι και μου λεει: "αδεια, ταυτοτητα, καθρεφτες, πινακιδα γνησια, φλας"
Εβαλα λιγο τα γελια, απορρησε, της ειπα οκ οκ και κλεισαμε το ραντεβου.

Πινακιδα εχω και μαλιστα τη μεγαλη, λαστιχα ολοκαινουργια, φλας κομπλε, εξατμιση μαμα, καθρεφτες εννοούνται... 15 λεπτα ελεγχος σε φρενα, φωτα, καυσαερια κλπ...το παλληκαρι μου λεει "ολα κομπλε, αψογος", 10 ευρω και τελος

:wave2:

φιλε μου συγνωμη αν ακουστηκα λιγο αποτομος γιατι δεν σε ξερω προσωπικα :beer:
απλα μια πινακιδα που δεν ειναι στη θεση που προβλεπεται μπορει να ειναι εμφανης, χωμενη, κρυμενη ή αφαντη κι αυτο ειναι ενας παραγοντας που δεν πρεπει να ειναι υποκειμενικος για ευνοητους λογους
επισης ΑΝ εχεις αντικαταστησει το τελικο σου ΜΕ καταλυτη με αλλο ελευθερο δυστυχως εκπεμπεις πολυ ασχημα καυσαερια εκτος προδιαγραφων
αν το κτεο βρει τον θορυβο σου προβλεπομενο βαλε οτι τελικο θες αλλα το προβλημα με το θορυβο των εξατμισεων ειναι γνωστο σε ολους
σιγουρα υπαρχουν μηχανακια τρισαθλια και επικινδυνα αλλα καλο ειναι ο καθενας να φροντιζει να ειναι το δικο του να ειναι οσο γινεται καλυτερο

DimChios
21/10/2013, 09:24
φιλε μου συγνωμη αν ακουστηκα λιγο αποτομος γιατι δεν σε ξερω προσωπικα :beer:
απλα μια πινακιδα που δεν ειναι στη θεση που προβλεπεται μπορει να ειναι εμφανης, χωμενη, κρυμενη ή αφαντη κι αυτο ειναι ενας παραγοντας που δεν πρεπει να ειναι υποκειμενικος για ευνοητους λογους
επισης ΑΝ εχεις αντικαταστησει το τελικο σου ΜΕ καταλυτη με αλλο ελευθερο δυστυχως εκπεμπεις πολυ ασχημα καυσαερια εκτος προδιαγραφων
αν το κτεο βρει τον θορυβο σου προβλεπομενο βαλε οτι τελικο θες αλλα το προβλημα με το θορυβο των εξατμισεων ειναι γνωστο σε ολους
σιγουρα υπαρχουν μηχανακια τρισαθλια και επικινδυνα αλλα καλο ειναι ο καθενας να φροντιζει να ειναι το δικο του να ειναι οσο γινεται καλυτερο



:confused: σε μενα μιλας? :confused:

el-Gatto
21/10/2013, 10:42
Για πες μας κάτι ρε ΜήτσουςΧιους

.
.
.
Τελικά ,ολη αυτή τη διαδικασία την έκανες
.
.
.
για να παραδώσεις την πινακίδα σου στη ΔΟΥ διακοσμημένη με το φανταχτερό στρογγυλό κίτρινο αυτοκολητάκι???
.
.
.
:lol:

mikRRopixel
21/10/2013, 11:06
φιλε μου συγνωμη αν ακουστηκα λιγο αποτομος γιατι δεν σε ξερω προσωπικα :beer:
απλα μια πινακιδα που δεν ειναι στη θεση που προβλεπεται μπορει να ειναι εμφανης, χωμενη, κρυμενη ή αφαντη κι αυτο ειναι ενας παραγοντας που δεν πρεπει να ειναι υποκειμενικος για ευνοητους λογους
επισης ΑΝ εχεις αντικαταστησει το τελικο σου ΜΕ καταλυτη με αλλο ελευθερο δυστυχως εκπεμπεις πολυ ασχημα καυσαερια εκτος προδιαγραφων
αν το κτεο βρει τον θορυβο σου προβλεπομενο βαλε οτι τελικο θες αλλα το προβλημα με το θορυβο των εξατμισεων ειναι γνωστο σε ολους
σιγουρα υπαρχουν μηχανακια τρισαθλια και επικινδυνα αλλα καλο ειναι ο καθενας να φροντιζει να ειναι το δικο του να ειναι οσο γινεται καλυτερο

No problem toyar, thanks και για τη μπυρίτσα! :)
Το τελικό δεν έχει κανένα πρόβλημα, πέρασε τον έλεγχο κανονικά και είναι εντός προδιαγραφών/ορίων για εκπομπές ρύπων και θορύβου. Για την πινακίδα καταλαβαίνω αυτό που λες (και αυτό είναι το μόνο ουσιαστικό θέμα), και μένα δεν μου αρέσει να βλέπω την πινακίδα άλλων πραγματικά χωμένη ή στραπατσαρισμένη πίσω από τη ρόδα γιατί σε αυτή την περίπτωση δεν μπορείς να διακρίνεις τίποτα. Η δική μου είναι πολύ πιο ψηλά, κάθεται σε μία ειδική diy μεταλλική ανοξείδωτη βάση ακριβώς κάτω από το τελικό με γωνία πάνω από 45 μοίρες ώστε να είναι 100% ορατή. Άσε που την καθαρίζω συχνά πυκνά από τις βρωμιές για να μην υπάρχει η παραμικρή αμφιβολία για τα γράμματα/αριθμούς. :wave2:

toyar
21/10/2013, 15:22
:confused: σε μενα μιλας? :confused:
προφανως οχι........
λαθος παραθεση:D

notakos600
21/10/2013, 15:30
προφανως οχι........
λαθος παραθεση:D

Δέρνει ο Μήτσος κιέτς ναούμ.:lol:

sapila racing
21/10/2013, 15:34
Το Σαββατο στο Mr Kteo στο Ρεντη περασα το Hornet με 10 Ευρω.
Ειχα βαλει και τις ταπες στις εξατμίσεις και ημουν πλήρως προβλεπόμενος.

Ομως δεν το ηχομετρησαν, δεν μετρησαν καυσαέρια, δεν κοιταξαν αριθμό πλαισίου. Απορώ τι προσφέρει αυτο το πιστοποιητικό τελικά. :confused:

AristidisZ
21/10/2013, 15:35
Απορώ τι προσφέρει αυτο το πιστοποιητικό τελικά. :confused:

ρητορική η ερώτηση προφανώς...

sapila racing
21/10/2013, 15:42
ρητορική η ερώτηση προφανώς...

Προφανέστατα.
Το μονο που μέτρησαν ήταν τα φρένα.

Να σημειώσω οτι σε αλλο ΚΤΕΟ που είχα περάσει αλλη μηχανή ειχαν ελέγξει και φώτα, στοπ, αριθμό πλαισίου και κινητήρα κλπ.

alex14
21/10/2013, 15:59
Το Σαββατο στο Mr Kteo στο Ρεντη περασα το Hornet με 10 Ευρω.


Δηλαδη πιαστηκα κοτσος που εδωσα 25 Ευρω στην Motovision :mad:

Acacius
21/10/2013, 17:50
Δηλαδη πιαστηκα κοτσος που εδωσα 25 Ευρω στην Motovision :mad:

Άμα σου έκαναν σοβαρό έλεγχο και όχι αρπαχτή όπως ο (ήδη δις αναφερθείς ως αρπακολατζής) από πάνω, ίσως όχι.

Εγώ όταν περνάω ΚΤΕΟ θέλω να είμαι σίγουρος μετά ότι το όχημά μου είναι όντως σε καλή κατάσταση. Ο έλεγχος υπάρχει περίπτωση να αποκαλύψει κάτι που ο μηχανικός ίσως δεν προσέξει στο σέρβις.

Tedvj23
21/10/2013, 18:00
Στο μελλον θα γινουν ποιο αυστηρα για τις μοτο θα πηγαινουμε μονο με την αδεια χωρις την μοτο μαζι..:bawl:

alex14
21/10/2013, 18:20
Άμα σου έκαναν σοβαρό έλεγχο και όχι αρπαχτή όπως ο (ήδη δις αναφερθείς ως αρπακολατζής) από πάνω, ίσως όχι.

Εγώ όταν περνάω ΚΤΕΟ θέλω να είμαι σίγουρος μετά ότι το όχημά μου είναι όντως σε καλή κατάσταση. Ο έλεγχος υπάρχει περίπτωση να αποκαλύψει κάτι που ο μηχανικός ίσως δεν προσέξει στο σέρβις.

Να σου πω τι εκανε με τη σειρα.
- Καυσαερια
- Φωτογραφιες
- Ελεγχος αριθμου πλαισιου
- Ξανα φωτογραφιες
- Ελεγχος σε φωτα/φλας
- Ελεγχος φρενων

Αυτα.

Μεταξυ μας, εγω δεν περιμενω το ΚΤΕΟ να μου πει εαν η μηχανη ειναι οκ ή οχι.
Το κανω μονος μου και μονο ετσι ειμαι σιγουρος.

:wave2:

Acacius
21/10/2013, 19:04
Μεταξυ μας, εγω δεν περιμενω το ΚΤΕΟ να μου πει εαν η μηχανη ειναι οκ ή οχι.
Το κανω μονος μου και μονο ετσι ειμαι σιγουρος.


Αυτό εννοείται, αλλά είμαι ερασιτέχνης οπότε α)έχω περιορισμένο "ρεπερτόριο" και β)δε με εμπιστεύομαι τόσο (το ότι μερικοί μηχανικοί είναι ακόμα λιγότερο αξιόπιστοι άσε το). Επιπλέον δε μπορώ να κάνω π.χ. έλεγχο καυσαερίων, ο έλεγχος δέσμης φώτων με μηχάνημα είναι πιο σίγουρος και το πώς καταλαβαίνω εγώ το φρενάρισμα είναι μέχρι ένα σημείο υποκειμενικό.

Δε βασίζομαι στο ΚΤΕΟ για την ασφάλειά μου, αλλά αφού είμαι πλεόν υποχρεωμένος να το περάσω θέλω να κάνει δουλειά ως τακτικός συμπληρωματικός έλεγχος. :smokin:

Billymuse
21/10/2013, 19:15
Παρεπιπτώντος άνοιξε νέο μεγάλο ΚΤΕΟ στο Περιστέρι και όποιος ενδιαφέρεται να το επισκευθεί ας μου στείλει πμ να του πω που βρίσκεται. Προφανώς και δεν έχω καμία εργασιακή σχέση η συμφέρον :nono: αλλά απλά αν βοηθήσω κάποιο ντόπιο θα χαρώ να το κάνω !>!>!>!

alex14
21/10/2013, 21:14
Δε βασίζομαι στο ΚΤΕΟ για την ασφάλειά μου, αλλά αφού είμαι πλεόν υποχρεωμένος να το περάσω θέλω να κάνει δουλειά ως τακτικός συμπληρωματικός έλεγχος. :smokin:

Εσυ θελεις και πολυ καλα κανεις. Το θεμα ειναι οτι ο ελεγχος ειναι πολυ περιορισμενος.
Μακαρι να εκαναν σωστη δουλεια και να μην ηταν ενα καθαρα εισπρακτικο μετρο.

:beer:

T E O
22/10/2013, 21:40
Εσυ θελεις και πολυ καλα κανεις. Το θεμα ειναι οτι ο ελεγχος ειναι πολυ περιορισμενος.
Μακαρι να εκαναν σωστη δουλεια και να μην ηταν ενα καθαρα εισπρακτικο μετρο.

:beer:
μας συμφερει που δεν κανουν σωστη δουλεια διοτι αλλιως δεν θα περναγαν τα μισα οχηματα που ειναι εκτως προδιαγραφων, ας κανουμε τον κινεζο να περναμε να τελειωνει το θεμα

akis_trevor
22/10/2013, 21:43
μας συμφερει που δεν κανουν σωστη δουλεια διοτι αλλιως δεν θα περναγαν τα μισα οχηματα που ειναι εκτως προδιαγραφων, ας κανουμε τον κινεζο να περναμε να τελειωνει το θεμα
μακαρι να μην περναγαν!

T E O
22/10/2013, 21:49
μακαρι να μην περναγαν!
δε θα το λεγα ιδιαιτερα, να ηδη ενας που φοραει ολοσωμη εξατμιση δεν περναει λογω καυσαεριων, και αυτο ειναι το λιγοτερο, μην πουμε για βελτιωσεις στο μοτερ

sapila racing
23/10/2013, 10:23
μας συμφερει που δεν κανουν σωστη δουλεια διοτι αλλιως δεν θα περναγαν τα μισα οχηματα που ειναι εκτως προδιαγραφων, ας κανουμε τον κινεζο να περναμε να τελειωνει το θεμα

Μάλιστα, ωραίο σκεπτικό έχεις. :rolleyes:

chester24
23/10/2013, 12:35
...10 ευρω και τελος..

10 ευρω????????????

chester24
23/10/2013, 12:43
Δηλαδη πιαστηκα κοτσος που εδωσα 25 Ευρω στην Motovision :mad:

Στην Σαμο πληρωνουμε 35ευρω για τις μοτο.. Καλο εε?

T E O
23/10/2013, 16:29
Μάλιστα, ωραίο σκεπτικό έχεις. :rolleyes:
εγω προσωπικα καμια διαθεση δεν εχω να παω στο κτεο και να μου πουν "αα ξες κατι κοβεσαι" και να πληρωσω κιολας, τι πληρωνω για να μη με περασουν? αν ειναι ας τον κανουν τσαμπα τον ελεγχο

akis_trevor
23/10/2013, 16:42
σου δινουν προθεσμιο ωστε να διορθωσεις το οποιο σφαλμα και να ξαναπας.

sapila racing
23/10/2013, 16:54
εγω προσωπικα καμια διαθεση δεν εχω να παω στο κτεο και να μου πουν "αα ξες κατι κοβεσαι" και να πληρωσω κιολας, τι πληρωνω για να μη με περασουν? αν ειναι ας τον κανουν τσαμπα τον ελεγχο

Να σου κάνω μια ερώτηση.
Εχεις καθόλου υπ όψιν ποιός είναι ο ρόλος του ΚΤΕΟ?

notakos600
23/10/2013, 16:56
Να σου κάνω μια ερώτηση.
Εχεις καθόλου υπ όψιν ποιός είναι ο ρόλος του ΚΤΕΟ?

Νομιμοποίηση του τριμπούρδελου;

sapila racing
23/10/2013, 16:57
Νομιμοποίηση του τριμπούρδελου;

Εννοούσα τον κανονικό ρόλο του ΚΤΕΟ σε μια κανονική χώρα ρε! :lol:

notakos600
23/10/2013, 16:58
Εννοούσα τον κανονικό ρόλο του ΚΤΕΟ σε μια κανονική χώρα ρε! :lol:

Νταξ ρε συ Άρη μη βαράς. :lol:

DimChios
23/10/2013, 17:37
Νομιμοποίηση του τριμπούρδελου;

:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

borbos
29/10/2013, 12:16
Boys…

Δεν πηρέ το μάτι μου κάτι ανάλογο οπότε ρωτώ. Πέρασα το κορίτσι από κτεο (hornet 09 c-abs) και μου έγραψαν : Δευτερεύουσες ελλείψεις – Διακύμανση των δυνάμεων πέδησης στον οπίσθιο τροχό μεγαλύτερη του 10% και μέχρι 20%.

Λογικό ? και του είπα κιόλας ότι έχει κατανεμητή στο πίσω 70-30?

sapila racing
29/10/2013, 12:37
Boys…

Δεν πηρέ το μάτι μου κάτι ανάλογο οπότε ρωτώ. Πέρασα το κορίτσι από κτεο (hornet 09 c-abs) και μου έγραψαν : Δευτερεύουσες ελλείψεις – Διακύμανση των δυνάμεων πέδησης στον οπίσθιο τροχό μεγαλύτερη του 10% και μέχρι 20%.

Λογικό ? και του είπα κιόλας ότι έχει κατανεμητή στο πίσω 70-30?

Δεν εχει να κανει με κατανεμητή αλλά με ψιλοστραβωμένη δισκόπλακα.

borbos
29/10/2013, 13:25
αποκλείετε να εχω στραβωμένη δισκόπλακα...

sapila racing
29/10/2013, 13:41
αποκλείετε να εχω στραβωμένη δισκόπλακα...

Μπορεί να εχει θέμα το μηχάνημα που στο μέτρησαν.
Δεν υπαρχει αλλος τρόπος να έχεις διακυμανση στην δύναμη πέδησης όμως, εκτός κι αν εμπαινε το ABS!

camen
11/11/2013, 15:41
http://www.zougla.gr/automoto/article/prostimo-se-oximata-pou-den-perasan-kteo

Τερκενλη μας τα κανανε για να μαζεψουν ψωροφραγκα:a015:

Ερωτηση: Βαση ποιου στοιχειου κρινεται σε ποιο νομο πρεπει να περασει ΚΤΕΟ η εκαστοτε μοτοσυκλετα??? Πινακιδα? ΑΦΜ?

mikes
11/11/2013, 22:39
http://www.zougla.gr/automoto/article/prostimo-se-oximata-pou-den-perasan-kteo

Τερκενλη μας τα κανανε για να μαζεψουν ψωροφραγκα:a015:

Ερωτηση: Βαση ποιου στοιχειου κρινεται σε ποιο νομο πρεπει να περασει ΚΤΕΟ η εκαστοτε μοτοσυκλετα??? Πινακιδα? ΑΦΜ? απ'οσο ξερω με την ημερομηνια πρωτης αδειας παει και το περνας οπου θελεις! δλδ τι? αν εχεις πινακιδα λευκαδας αλλα κατοικοεδρευεις πατρα, πρεπει να πας λευκαδα να το περασεις? δε νομιζω!

camen
12/11/2013, 15:49
απ'οσο ξερω με την ημερομηνια πρωτης αδειας παει και το περνας οπου θελεις! δλδ τι? αν εχεις πινακιδα λευκαδας αλλα κατοικοεδρευεις πατρα, πρεπει να πας λευκαδα να το περασεις? δε νομιζω!

K αμα κατοικοεδρευω Λευκαδα και δεν εχει ΚΤΕΟ για μηχανες πρεπει να παω Πατρα για να το περασω??? Ιδου η απορια:smokin:

DimChios
12/11/2013, 15:52
K αμα κατοικοεδρευω Λευκαδα και δεν εχει ΚΤΕΟ για μηχανες πρεπει να παω Πατρα για να το περασω??? Ιδου η απορια:smokin:

δε μαμιεσαι ρε Θωμα?

:lol:

miscelano
13/11/2013, 05:30
K αμα κατοικοεδρευω Λευκαδα και δεν εχει ΚΤΕΟ για μηχανες πρεπει να παω Πατρα για να το περασω??? Ιδου η απορια:smokin:
ανοιξε εσυ ενα να κονομισεις :P

Λευκάδιος
13/11/2013, 06:38
K αμα κατοικοεδρευω Λευκαδα και δεν εχει ΚΤΕΟ για μηχανες πρεπει να παω Πατρα για να το περασω??? Ιδου η απορια:smokin:Να μια ευκαιρια για βολτα στην Πρεβεζα :p

mikes
13/11/2013, 07:44
K αμα κατοικοεδρευω Λευκαδα και δεν εχει ΚΤΕΟ για μηχανες πρεπει να παω Πατρα για να το περασω??? Ιδου η απορια:smokin:δεν εχει κτεο στο νησι ρε συ??

KRS
13/11/2013, 17:11
Αρχίσανε τα ίδια όπως με την υποχρεωτική ασφάλιση;
Πάντως δεν ξέρω ως την ώρα να ήρθε σε κάποιον ραβασάκι για ανασφάλιστο..
Θα με αναγκάσουν,προαιρετικά, να καταθέσω πινακίδες μέχρι το Μάρτιο που θα περάσει ο χειμώνας...ενώ έχω πάρκιν..

Ichigo
14/11/2013, 19:46
Ξέρουμε για 1η κυκλοφορία αύγουστο του 09 και τόπο διαμονής Αθήνα πότε περνάμε ΚΤΕΟ; :cool: