PDA

View Full Version : Honda glx



pao93
10/11/2011, 20:30
Καλησπέρα παιδιά έχω ένα glx 72cc και θέλω να το κάνω 110 ή και παραπάνω.Άλλοι λένε ότι γίνεται και άλλοι όχι.Στα 54 χιλιοστά είναι καλά;Ο κύλινδρος θα μπαίνει στο κάρτερ γιατί μου έχουν πει ότι μπορεί να θέλει ξύσιμο και είναι ακριβή διαδικασία; η κεφαλή θέλει αλλαγή;ο στρόφαλος από c90 μπαίνει;τεσσάρι σαζμάν; γενικά θα ήθελα να μου πει όποιος ξέρει, τι νούμερα από το κάθε ανταλλακτικό να πάρω και τι να πάρω.Θέλω να γίνει πιο δυνατό ώστε να πηγαίνει και πιο ξεκούραστα. ευχαριστώ!!!!!

hummel155dkw
13/11/2011, 12:19
Παρε κατευθειαν ενα μεγαλο μοτο να τελειωνεις...Ξυσιματα και στροφαλοι, και σαζμαν 4αρια και αλλες τετοιες μ****ιες....Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μπαινεται σε τετοια διαδικαδια να παιρνεται ενα Χ παπι και να κανεται τετοιου ιδους πραγματα..... takegawa και αλλες μαμακιες...Να κανεις τετοιες διαδικασιες σε ποιο μεγαλα μοτο "δεκτο" εκει θα δεις μεγαλη διαφορα στην βελτιωση πχ.ενα 400αρι /600αρι τετρακυλινδρο (παραδειγμα δινω μπορει να ειναι και μονοκυλινδρο δικυλινδρο 250cc κ.α).Αλλα σε παπι??? τζαμπα λεφτα δινεται.....Αντε και θα σε βγαλει +20-30ΚΜ/Η παραπανω με την βελτιωση.....Δεν ενοοω οτι αμα βελτιωσεις ενα ποιο μεγαλο μοτο οτι θα σου βγαλει περισσοτερο τελικη,απλως σε ποιο μεγαλα μοτο η βελτιωση "αξιζει" περισσοτερο να την κανεις.....:beer:


Παντοτε φιλικα hummel155dkw:wave2:

fantacid
13/11/2011, 12:38
@hummel155dkw
το "ξυσιμο" κ οι αλλες μλκιες σε ενα παπι κοστοζουν γυρω στο 50αρικο
εχεις ιδεα ποσο κοστιζουν σε ενα 4κυλινδρο 400/600?

η αυξηση των +20/30χλμ στα αρχικα 90/100 ειναι πολυ καλη βελτιωση.......


@pao93
ψαξε λιγο στην αναζητηση ολο κ κατι θα βρεις....αλλιως πειριμενε μπας κ σου απαντησει καποιος που ασχολείται με παπιους!

GiannisBlessed
13/11/2011, 12:39
καλως ηρθες.
η ερωτηση ειναι...ποσο καιρο θα το κρατησεις ακομα?σκοπευεις να παρεις καποια μηχανη καποια στιγμη?

webassasin
13/11/2011, 15:31
Βρες μοτερ απο αστρα.

pao93
16/11/2011, 11:02
Καλημέρα παιδιά,μετά από πολύ ψάξιμο και πολλές ερωτήσεις και απαντήσεις και με αυτά που μου λέτε και εσείς μάλλον έχετε δίκιο.ΔΕΝ αξίζει.δε συμφέρει.Καλύτερα να κρατήσω τα λεφτά να πάρω κανένα παλιό ΧΤ ή κάτι ανάλογο.Ευχαριστώ πολύ!!!!!!