PDA

View Full Version : Δικαιοδοσια αστυνομιας



Σελίδες : 1 [2] 3

andgeo
27/01/2012, 17:14
οΟ το όριο των 120 το έχεις δει κάπου fixed ή έτσι για να λέμε ,να σε πληροφορήσω λοιπόν ότι υπάρχουν πινακίδες που γράφουν και 20km/h ; Αν αυτή η μεθοδολογία δεν σου κάνει για παράνομη ( "σε είδε το όργανο να περνάς ..." ) και έλα μαλάκα χώσε 800 γιατί τα χρειαζόμαστε , ε τότε πρόβλημα σου , εμένα πάντως μου φαίνεται επικίνδυνη , άποψη σου και άποψη μου .
Τώρα να τα χώνετε μαζικά στον κάθε γατούλη γιατί "παρανόμησε" την ίδια στιγμή που φοβάστε να αντικρύσετε καθρέφτη μην τυχόν και δείτε την καμπούρα σας και πόσο έχει μεγαλώσει , μαζί και η μύτη σας από την υποκρισία είναι στα όρια της σχιζοφρένειας !!!

airpanos
27/01/2012, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Γιατί; Τις υπόλοιπες φορές που σου κάβουν κλήση, βγάζουν φωτογραφία;

Εχετε μπερδευτεί μου φαίνεται..

Εννοεις οταν σταματας σε μπλοκο η σε σταματανε και ειναι 2 μαζι τοτε ναι θα πληρωσεις.Εγω αλλο ρωτησα.

stefanos
27/01/2012, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
οΟ το όριο των 120 το έχεις δει κάπου fixed ή έτσι για να λέμε ,να σε πληροφορήσω λοιπόν ότι υπάρχουν πινακίδες που γράφουν και 20km/h ; Αν αυτή η μεθοδολογία δεν σου κάνει για παράνομη ( "σε είδε το όργανο να περνάς ..." ) και έλα μαλάκα χώσε 800 γιατί τα χρειαζόμαστε , ε τότε πρόβλημα σου , εμένα πάντως μου φαίνεται επικίνδυνη , άποψη σου και άποψη μου .
Τώρα να τα χώνεται μαζικά στον κάθε γατούλη γιατί "παρανόμησε" την ίδια στιγμή που φοβάστε να αντικρύσετε καθρέφτη μην τυχόν και δείτε την καμπούρα σας και πόσο έχει μεγαλώσει , μαζί και η μύτη σας από την υποκρισία είναι στα όρια της σχιζοφρένειας !!!

Παλικάρι μου αυτή η "μεθοδολογία" εφαρμόζεται ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΠΛΗΝΗΤΗ ΓΗ από πάντα.
Εμφανώς αγνοείς τα όρια ταχύτητας και επίσης σε πληροφορώ ότι υπάρχουν και πινακίδες που γράφουν 5 αλλά ΟΧΙ στην Πατησίων.
Επαναλαμβάνω δεν τα έχωσα σε κανέναν παρά μόνο σε εσένα, αλλά πραγματικά λυπάμαι που δεν υπάρχουν αρκετοί μπάτσοι να μαζέψουν τους ΑΝΙΚΑΝΟΥΣ να κυκλοφορούν από τους δρόμους μας.
Και πραγματικά σου έυχομαι να μην πέσεις σε κανένας από τους παραπάνω "περνάω με κίτρινο":beer:

stefanos
27/01/2012, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από airpanos
Εννοεις οταν σταματας σε μπλοκο η σε σταματανε και ειναι 2 μαζι τοτε ναι θα πληρωσεις.Εγω αλλο ρωτησα.

Πάντα, παντού, ένας αρκεί.

andgeo
27/01/2012, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Παλικάρι μου αυτή η "μεθοδολογία" εφαρμόζεται ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΠΛΗΝΗΤΗ ΓΗ από πάντα.
Εμφανώς αγνοείς τα όρια ταχύτητας και επίσης σε πληροφορώ ότι υπάρχουν και πινακίδες που γράφουν 5 αλλά ΟΧΙ στην Πατησίων.
Επαναλαμβάνω δεν τα έχωσα σε κανέναν παρά μόνο σε εσένα, αλλά πραγματικά λυπάμαι που δεν υπάρχουν αρκετοί μπάτσοι να μαζέψουν τους ΑΝΙΚΑΝΟΥΣ να κυκλοφορούν από τους δρόμους μας.
Και πραγματικά σου έυχομαι να μην πέσεις σε κανένας από τους παραπάνω "περνάω με κίτρινο":beer:
Κατα αρχήν το πρώτο μου ποστ απευθυνόταν σε αυτούς που τα έχωσαν , οπότε δε σε αφορά , τα χώνεις λοιπόν σε μένα που δεν συμφωνώ να μου τα παίρνουν με το έτσι θέλω χωρίς να μου έχει βεβαιώσει παράβαση κάποιος αρμόδιος περίεργο και αυτό ,αλήθεια τι υπερασπίζεσαι , το δικαίωμα του κάθε "έχω εξουσία " να σου βεβαιώνει παραβάσεις που μπορεί και να μην έχεις κάνει; θα ήθελα μια απάντηση!!! Επίσης θέλω να τονίσω ότι δεν είναι μόνο παράβαση αυτό που μπορεί να μην κάνουμε "εμείς" αλλά υπάρχουν και άλλες που τις συνηθίζουμε , δυσκολεύεσαι να το καταλάβεις αλλά έχω υπομονή , το όριο ταχύτητας είναι ένα ενδεικτικό παράδειγμα . Επίσης δεν εύχομαι να χτυπήσει κανείς κανέναν ακόμα και αν είναι απολύτως νόμιμος , ούτε με πορτοκαλί ούτε με γαλάζιο ούτε με ροζ πουά ... Τέλος για να ξέρεις ότι στην πόλη μου , όταν έδινα για δίπλωμα τα όρια ήταν 30 km/h πάνε χρόνια από τότε αλλά δεν έχει καμία σημασία , το τι ξέρω και το τι δεν ξέρω είναι και αυτό ασήμαντο , σημασία έχει ότι όσο και να είναι εγώ προσωπικά το παραβιάζω συστηματικά και για τον παραπάνω λόγο δεν βγαίνω να παριστάνω τον ιεροεξεταστή στα φόρουμ . Το κάνουν με μεγάλη επιτυχία τόσοι και τόσοι . Σε αυτούς απευθύνομαι και αφού δεν σε αφορά μιας και πας με το σταυρό στο χέρι και τον ΚΟΚ στη μασχάλη (που αμφιβάλλω) μην τσιμπάς κιόλλας. :sun:

irinia
27/01/2012, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ρε φίλε.. σε βλέπει μπατσος να περνάς με κόκκινο. Κι είναι πεζός και δεν μπορεί να σε κυνηγήσει αλλά βλέπει την πινακίδα σου..

Τι άλλο αποδεικτικό στοιχείο θες; Ληξιαρχική πράξη γεννήσεως;







AN EINAI MONOΣ ΤΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ






Νά τόν βγάλεις τρελλό,άν είναι μέ γκρούπ,μέ άξιωματικό κ.λ.π.....
ό δικαστής μάλλον θά σού τή ρίξει ,καί πάλι όμως άν φέρεις κάποιο
σοβαρό στοιχείο όπως παράδειγμα ότι ήσουν σέ δημόσιο νοσοκομείο
δέν θά σέ τιμωρήσει,θά θεωρήσει ότι είδαν λάθος πινακίδα
μιά καί έφευγες γρήγορα.
Συνήθως όμως αύτό δέν ύφίσταται διότι όταν είναι τό γκρούπ
έχουν μαζί τους μηχανή καί περιπολικό όπότε έκεί έχουμε
άλλο θέμα.........
Έδώ μιλάμε γιά κάποιον πεζό άστυνομικό πού περιπολεί
μόνος σέ κάποιο σημείο,έποπτεύει τήν κίνηση κ.λ.π....

irinia
27/01/2012, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
οκ, στειλε μου μια την πινακιδα σου σε π.μ. και καποια στιγμη θα σε ειδοποιησουν οτι ειχες παρκαρει παρανομα πανω στο πεζοδρομιο της τσιμισκη...
αν θες μπορω να σου πω και σε ποιο νουμερο της οδου απ'εξω το ειχες αφησει...
:lol: :lol:








ΚΑΤ' ΑΡΧΗΝ ΕΙΠΑΜΕ ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΜΑ ΤΟ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ............





Άλλη παράβαση,τό είπαμε αύτό δέν προσέχεις...!!
Έγώ πάντως τήν πινακίδα μου τήν έχω δημοσιευμένη
έκεί πού πουλάω τό Χάγια μου...!!
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ..........άν καί είναι άλλο ΘΕΜΑ.
Είπαμε δέ χρειάζεται νά τήν βάλω έγώ στό νέτ.
Περνάει ό μπάτσος καί μαζεύει νούμερα άπό αύτούς πού είναι
μαλωμένος στή γειτονιά.........




:wave2: :lol:

christof40
27/01/2012, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
Θες 40 , 40 να στα δώσω , με τόσα πάς πάντα στην πόλη ; Όσο για τα 150 έλα κάνα βραδάκι εκεί έξω από το ΟΤΕ και πες μου με πόσα πάει ο πολύς ο κόσμος ; Στρίψε και Αλεξάνδρας αριστερά και ξανακοίτα το κοντέρ σου . Και πήγαινε μετά στο πλησιέστερο τμήμα να παραδωθείς ,όταν το κάνεις αποκτάς αυτόματα το δικαίωμα να κρίνεις τον φίλο του γατούλη !!! ουτε 20,ουτε 30,ουτε 40.50 ειναι το οριο στης πολεις.:wave2:

christof40
27/01/2012, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Δεν θέλω 40 είναι σαράντα από το νόμο που έπρεπε να γνωρίζεις εφόσον έχεις δίπλωμα.
Και δεν κρίνω το φίλο κανενός, αλλά εσένα με την πιπίλα των "εισπρακτικών μέτρων" που δεν υπάρχουν πουθενά αλλού αλλά μόνο στην Ελλάδα.
Και φαντάζομαι μου επιτρέπεις να συνεχίσω να το κάνω εφόσον το μηχανάκι μου δεν έχει δυνατότητα από πλευράς ιπποδύναμης να παραβιάσει το όριο των 120. ουτε και εσυ ξερεις το κοκ.50 ειναι το οριο.:wave2:

andgeo
27/01/2012, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από cristof40
ουτε 20,ουτε 30,ουτε 40.50 ειναι το οριο στης πολεις.:wave2:
Εγώ δεν τα χρειάζομαι ρε φίλε πες τα στο Στέφανο , εγώ έχω δηλώσει κάγκουρας !!! :p

airpanos
27/01/2012, 18:27
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
[B]AN EINAI MONOΣ ΤΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ






Νά τόν βγάλεις τρελλό,

Αρα αν αρνηθει την κατηγορια ο φιλος μας παιζει και να τη γλυτωσει αν ηταν μονος του ο μπατσος.

stefanos
27/01/2012, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από cristof40
ουτε και εσυ ξερεις το κοκ.50 ειναι το οριο.:wave2:

Εγώ δήλωσα μοτοποδήλατο μάστορα ακόμα 40 είναι το όριο.

christof40
27/01/2012, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Εγώ δήλωσα μοτοποδήλατο μάστορα ακόμα 40 είναι το όριο. ειτε μοτοποδηλατο,ειτε πυραυλο σκουντ καβαλας 50 ειναι το ανωτατο οριο ταχυτητας στης πολεις:wave2:

webassasin
27/01/2012, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Μάλλον 40 προβλέπει ο Νόμος,
Αν τρέχω με 20 δεν με πατάει κάποιος που παραβιάζει το φανάρι?
Θα πρέπει να κινούμαι με παραπάνω για να με πατήσει?
Μήπως έχεις περάσει εσύ τα 150 ακριβώς τώρα και δεν σκέφτεσαι πριν γράψεις?
Και για να ξέρεις τα φανάρια συντονίζονται στην επιτρεπόμενη ταχύτητα οπότε δεν παίζει να πετύχεις πράσινο με 150.
50 προβλεπει.

Cpt. Haddock
27/01/2012, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από cristof40
ουτε 20,ουτε 30,ουτε 40.50 ειναι το οριο στης πολεις.:wave2:

Οχι παντού

stefanos
27/01/2012, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
Κατα αρχήν το πρώτο μου ποστ απευθυνόταν σε αυτούς που τα έχωσαν , οπότε δε σε αφορά , τα χώνεις λοιπόν σε μένα που δεν συμφωνώ να μου τα παίρνουν με το έτσι θέλω χωρίς να μου έχει βεβαιώσει παράβαση κάποιος αρμόδιος περίεργο και αυτό ,αλήθεια τι υπερασπίζεσαι , το δικαίωμα του κάθε "έχω εξουσία " να σου βεβαιώνει παραβάσεις που μπορεί και να μην έχεις κάνει; θα ήθελα μια απάντηση!!! Επίσης θέλω να τονίσω ότι δεν είναι μόνο παράβαση αυτό που μπορεί να μην κάνουμε "εμείς" αλλά υπάρχουν και άλλες που τις συνηθίζουμε , δυσκολεύεσαι να το καταλάβεις αλλά έχω υπομονή , το όριο ταχύτητας είναι ένα ενδεικτικό παράδειγμα . Επίσης δεν εύχομαι να χτυπήσει κανείς κανέναν ακόμα και αν είναι απολύτως νόμιμος , ούτε με πορτοκαλί ούτε με γαλάζιο ούτε με ροζ πουά ... Τέλος για να ξέρεις ότι στην πόλη μου , όταν έδινα για δίπλωμα τα όρια ήταν 30 km/h πάνε χρόνια από τότε αλλά δεν έχει καμία σημασία , το τι ξέρω και το τι δεν ξέρω είναι και αυτό ασήμαντο , σημασία έχει ότι όσο και να είναι εγώ προσωπικά το παραβιάζω συστηματικά και για τον παραπάνω λόγο δεν βγαίνω να παριστάνω τον ιεροεξεταστή στα φόρουμ . Το κάνουν με μεγάλη επιτυχία τόσοι και τόσοι . Σε αυτούς απευθύνομαι και αφού δεν σε αφορά μιας και πας με το σταυρό στο χέρι και τον ΚΟΚ στη μασχάλη (που αμφιβάλλω) μην τσιμπάς κιόλλας. :sun:

Οχι απλώς υπερασπίζομαι φίλε απαιτώ γιατί τον πληρώνω τον μαλάκα όπως και τον κάθε μαλάκα δημόσιο υπάλληλο να κάνει την δουλειά του.
Δεν πληρώνω τον έφορο να κάνει καμάκι στην γραμματέα αλλά να εξασκεί την εξουσία που του "ΔΩΣΑΜΕ" και εσύ μέσα μιάς και τον πληρώνεις και εσύ.
Τον μπάτσο τον πληρώνουμε να μαζέψει τις γκομενίτσες "δεν ήξερα" και τους επαγγελματίες "δεν πρόλαβα" και τους γέρους "δεν είδα" που θα μας στείλουν αδιάβαστους σε μια διασταύρωση,
η θα πληρώνουμε χαράτσια και έκτακτες εισφορές μέχρι να πεθάνουμε.
Οσο για την παράβαση σου μου (όριο +20 το πολύ για στρομ) και ενός ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ που περνάει κόκκινο, συγνώμη αλλά έχω πρόβλημα και τσιμπάω.

stefanos
27/01/2012, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από cristof40
ειτε μοτοποδηλατο,ειτε πυραυλο σκουντ καβαλας 50 ειναι το ανωτατο οριο ταχυτητας στης πολεις:wave2:

Οχι

Μικρή Λουλού
27/01/2012, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Οχι


ορεξη για κουβεντουλα βλεπω σημερα,εε??

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

christof40
27/01/2012, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Οχι ΝΑΙ :lol: :lol:

Cpt. Haddock
27/01/2012, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από cristof40
ΝΑΙ :lol: :lol:

Οχι λεμε :lol:

stefanos
27/01/2012, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από cristof40
ΝΑΙ :lol: :lol:

Ρε λέμε μοτοποδήλατα τρακτέρ μηχανήματα έργων 40
Μη ξεγελαστείτε.

stefanos
27/01/2012, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού
ορεξη για κουβεντουλα βλεπω σημερα,εε??

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μέχρι να μας τσιμπήσουν οι διαχειριστές :p

lagman
27/01/2012, 20:11
Λόγω δουλειάς, η απάντηση στο ερώτημα ως προς το νόμιμο της βεβαίωσης παράβασης είναι καταφατική..Ναι, είναι νόμιμο και προβλέπεται....
Η ενημέρωση του παραβάτη γίνεται ΠΑΝΤΟΤΕ μέσω του έγγραφου τύπου αλλά σε πρώτη φάση ΔΥΝΑΤΑΙ να προβεί ο αστυνομικός σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον παραβάτη για γρήγορη διευθέτηση της υπόθεσης..Ο παραβάτης ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ υποχρεωμένος με απλή τηλεφωνική κλήση να προσέλθει στο αστυνομικό κατάστημα.....Αλλά άμα του γνωστοποιηθεί εγγράφως είναι υποχρεωμένος...Σε περίπτωση που ο παραβάτης δεν συμμορφώνεται ως προς την υποχρέωση του , προσέλευσης και παράδοσης στοιχείων κυκλοφορίας κλπ, τότε υποβάλλεται σε βάρος του μήνυση....

devil's animal
27/01/2012, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΚΑΤ' ΑΡΧΗΝ ΕΙΠΑΜΕ ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΜΑ ΤΟ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ............





Άλλη παράβαση,τό είπαμε αύτό δέν προσέχεις...!!
Έγώ πάντως τήν πινακίδα μου τήν έχω δημοσιευμένη
έκεί πού πουλάω τό Χάγια μου...!!
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ..........άν καί είναι άλλο ΘΕΜΑ.
Είπαμε δέ χρειάζεται νά τήν βάλω έγώ στό νέτ.
Περνάει ό μπάτσος καί μαζεύει νούμερα άπό αύτούς πού είναι
μαλωμένος στή γειτονιά.........




:wave2: :lol:


οκ, τοτε θα σου γραφτει μια παραβιαση κοκκινου σηματοδοτη (επισης στην τσιμισκη)...
και αντε μετα εσυ να βρεις το δικιο σου με την εφορια που θα εχει παει το προστιμο...
γιατι μετα το περας των 3 ημερων (για την ενσταση) και 10 ημερων (για το μισο) παει κατευθειαν εφορια, χωρις μα και μου. ουτε δικαστηρια, ουτε τιποτα.

απο την στιγμη που φευγεις και δεν παραλαμβανεις, η κλησουλα περνει τον δρομο της και μετα σου ερχεται ενα ομορφο μπουγιουρντι απο την εφορια και τραβας τις κωλοτριχες σου...

φιλικα...
:wave2:

irinia
27/01/2012, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Μέχρι να μας τσιμπήσουν οι διαχειριστές :p






ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΑΚΥΡΩΣΗΣ ΜΕΣΩ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ






Καί κατά πάσσα πιθανότητα θά συνεκδικαζόταν όλα τά δικαστήρια σου
μάλλον μέ άναστολή 2-3 χρόνια,
έπειδή κακώς δέν σού έπιδώθηκαν οί κλήσεις γιά τά δικαστήρια.
Όπότε άν βγάλουμε τήν άμοιβή τού δικηγόρου 5-6-7 κατοστάρικα
άν τό φέσι σου ήταν πάνω άπό αύτό τό ποσό θά έπρεπε νά κάνεις
τήν κίνηση.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ............




Ούτε 5 ούτε 10 μπάτσοι μπορούν νά άποδείξουν τίποτε
ΑΝ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.
Πάς μέ μάρτυρα καί λές ότι έκείνη τή μέρα ήσουν σινεμά
ή έπινες καφέ τήν ώρα τού συμβάντος.
ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ..................ΑΘΩΟΣ
ΛΟΓΩ ΑΜΦΙΒΟΛΙΩΝ.
Άν θές μπορείς νά ζητήσεις νά έρθει στό δικαστήριο καί αύτός
πού βεβαίωσε τήν κλήση...!!
ΓΙΑΥΤΟ ΟΙ ΜΠΑΤΣΟΙ ΔΕ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ...!!
Μπορεί κανείς νά ζητήσει καί τά ρέστα μετά.
Δέν παροτρύνω κανέναν σέ τίποτε,άλλά δέ ζούμε στήν Έλλάδα τού 60
όπου ό παππάς ,ό δάσκαλος κι ό μπάτσος ήταν
Η...........έξουσία..!!!


ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ............
ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΣΑΛΙΑ....!!!


Άλλο πράμμα ή ένημέρωση,άλλο ή άλητεία,άλλο ό τρόπος
πού ζούμε καί κινούμαστε.
Μή τά βάζετε όλα στό ίδιο καζάνι.
Θά μού πείς περνάς καί κάνεις παράβαση..??
Έ...........άς μού μούν κι αύτοί γιατί είσάγουν μοτό
πού κινούνται στούς δρόμους μέ όριο 120 καί τελικές 300...??
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟ....??
Ε..........τότε καί ήθικό είναι νά τήν κάνω καί γώ μέ 300
καί άνάποδα τήν πινακίδα......
Τό μοναδικό άγχος...??
Μήπως ή τρέλλα μου στερήσει κάποιου τή ζωή........
Εύτυχώς είναι τόσο,μά τόσο σπάνιο σάν αύτό τού
Άγγελόπουλου.........πού δέν ξέρω καί πόσο έφταιγε
ό μοτοσυκλετιστής.........


ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ...............ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ
ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ...!!

Cpt. Haddock
27/01/2012, 21:03
Βγήκαν γερα τα γράδα φέτος :wacko:

irinia
27/01/2012, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
οκ, τοτε θα σου γραφτει μια παραβιαση κοκκινου σηματοδοτη (επισης στην τσιμισκη)...
και αντε μετα εσυ να βρεις το δικιο σου με την εφορια που θα εχει παει το προστιμο...
γιατι μετα το περας των 3 ημερων (για την ενσταση) και 10 ημερων (για το μισο) παει κατευθειαν εφορια, χωρις μα και μου. ουτε δικαστηρια, ουτε τιποτα.

απο την στιγμη που φευγεις και δεν παραλαμβανεις, η κλησουλα περνει τον δρομο της και μετα σου ερχεται ενα ομορφο μπουγιουρντι απο την εφορια και τραβας τις κωλοτριχες σου...

φιλικα...
:wave2:




ΤΑΧΕΙΣ ΛΙΓΟ................





Μπερδεμένα.........
Κανένα έφτακοσάρι δέν μπορεί νά περάσει άπό τήν άστυνομία
στήν έφορία..............ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.
Άλλη είναι ή διαδικασία.............
Ρέ μπάς καί είσαι μπάτσος καί τό πήρες
ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΑ...??
:lol: :lol:

kalgeorge
27/01/2012, 22:02
kala re gero...opou kai na grapseis se krazoun?
:lol:

ela paradexou to......den pas sto vouno gia kinigi etsi??
:lol: :lol:

devil's animal
27/01/2012, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΤΑΧΕΙΣ ΛΙΓΟ................





Μπερδεμένα.........
Κανένα έφτακοσάρι δέν μπορεί νά περάσει άπό τήν άστυνομία
στήν έφορία..............ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.
Άλλη είναι ή διαδικασία.............
Ρέ μπάς καί είσαι μπάτσος καί τό πήρες
ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΑ...??
:lol: :lol:


μπατσος δεν ειμαι...
αλλα με εχουν γραψει τοσες φορες που τα εχω μαθει απ'εξω...

πανε οι εποχες που πηγαινες δικαστηριο...πλεον ΟΛΑ τα διοικητικα προστιμα (που ειναι οι κλησεις) πανε στην εφορια.
αυτο ηταν και ενα "μετρο" για τον συνωστισμο στα δικαστηρια...
:beer: :beer:

Cpt. Haddock
27/01/2012, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
kala re gero...opou kai na grapseis se krazoun?
:lol:

ela paradexou to......den pas sto vouno gia kinigi etsi??
:lol: :lol:

Είδες τί τραβάμε όταν κλειδώνω το αθλητικο θρεντ? :bigcry:

Anty12
27/01/2012, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
πανε οι εποχες που πηγαινες δικαστηριο...πλεον ΟΛΑ τα διοικητικα προστιμα (που ειναι οι κλησεις) πανε στην εφορια.


:nono: :nono:

Μετά το Δεκέμβρη του 10, για τέσσερις (πλέον) παραβάσεις, έχεις και ποινικές κυρώσεις....απλά το πλημμέλημα έγινε πταίσμα

devil's animal
27/01/2012, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
:nono: :nono:

Μετά το Δεκέμβρη του 10, για τέσσερις (πλέον) παραβάσεις, έχεις και ποινικές κυρώσεις....απλά το πλημμέλημα έγινε πταίσμα

δεν το ηξερα αλλα απο την στιγμη που ειναι ποινικο το δικαστηριο δεν νομιζω οτι μπορει να αναιρεσει την κληση (η οποια ειναι διοικητικο προστιμο). απλα σου βαζουν και μια ποινη π.χ. 3 μηνες (συνηθως εξαγορασιμη) σαν μπονους μαζι με τα αλλα γ@μησιατικα...

δλδ αν πιεις τον αμπακο....εχεις την κληση (1200), εχεις την αφαιρεση διπλωματος για 180 ημερες, εχεις το point system και εχεις και μια φυλακιση τουλαχιστον 2 μηνων. (αρθρο 42 παρ. 7γ του ΚΟΚ)
:smokin:

kalgeorge
27/01/2012, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Είδες τί τραβάμε όταν κλειδώνω το αθλητικο θρεντ? :bigcry:


:lol: :lol: :lol: :lol:
:wave2:

Anty12
27/01/2012, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
δεν το ηξερα αλλα απο την στιγμη που ειναι ποινικο το δικαστηριο δεν νομιζω οτι μπορει να αναιρεσει την κληση (η οποια ειναι διοικητικο προστιμο). απλα σου βαζουν και μια ποινη π.χ. 3 μηνες (συνηθως εξαγορασιμη) σαν μπονους μαζι με τα αλλα γ@μησιατικα...

δλδ αν πιεις τον αμπακο....εχεις την κληση (1200), εχεις την αφαιρεση διπλωματος για 180 ημερες, εχεις το point system και εχεις και μια φυλακιση τουλαχιστον 2 μηνων. (αρθρο 42 παρ. 7γ του ΚΟΚ)
:smokin:

Αυτό σου λέω.....έγινε πταίσμα π.χ. η μέθη....άλλαξε το 42

έχεις τα 1200 (600 εντός 10 ημερών) , και τις 180 ημέρες για πάνω από 0,61 στην αναπνοή (με αυτοκίνητο- με μηχανή είναι όσο για τους επαγγελματίες)..... 9 πόντους δεν έχεις γιατί αφαιρείται επί τόπου το δίπλωμα...

.... αλλά δεν έχει φυλάκιση και εξαγορά......μόνο πρόστιμο ξανά στο δικαστήριο γύρω στα 300 Ε, και αφαίρεση άδειας για 15-25......κλήση δεν σβήνεται......το ποινικό δικαστήριο στο κάνει η τροχαία, γιατί σου κάνει μήνυση....

sniper
27/01/2012, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από lagman
Λόγω δουλειάς, η απάντηση στο ερώτημα ως προς το νόμιμο της βεβαίωσης παράβασης είναι καταφατική..Ναι, είναι νόμιμο και προβλέπεται....
Η ενημέρωση του παραβάτη γίνεται ΠΑΝΤΟΤΕ μέσω του έγγραφου τύπου αλλά σε πρώτη φάση ΔΥΝΑΤΑΙ να προβεί ο αστυνομικός σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον παραβάτη για γρήγορη διευθέτηση της υπόθεσης..Ο παραβάτης ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ υποχρεωμένος με απλή τηλεφωνική κλήση να προσέλθει στο αστυνομικό κατάστημα.....Αλλά άμα του γνωστοποιηθεί εγγράφως είναι υποχρεωμένος...Σε περίπτωση που ο παραβάτης δεν συμμορφώνεται ως προς την υποχρέωση του , προσέλευσης και παράδοσης στοιχείων κυκλοφορίας κλπ, τότε υποβάλλεται σε βάρος του μήνυση....

Tι λες ρε παιδί μου..


Δλδ όλα τα κατεβατά ο Τερενς τζαμπα τα έγραφε; Μ@λακίες; :bawl: :lol:

ERRIKA
27/01/2012, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δλδ όλα τα κατεβατά ο Τερενς τζαμπα τα έγραφε; Μ@λακίες; :bawl: :lol:

Nαι. :smokin:



(Ότι λέει ανωτέρω ο lagman είναι ορθόν.)

:D

sniper
28/01/2012, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Nαι. :smokin:



(Ότι λέει ανωτέρω ο lagman είναι ορθόν.)

:D

Πάλι μπέρδεψαν την λογική με τον νόμο ε; Μ@λακία..

:smokin:

ERRIKA
28/01/2012, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πάλι μπέρδεψαν την λογική με τον νόμο ε; Μ@λακία..

:smokin:

Έχει κι ο (συγκεκριμένος) νόμος τη λογική του... :D

sniper
28/01/2012, 00:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Έχει κι ο (συγκεκριμένος) νόμος τη λογική του... :D

I mean common sense.. I'm writting in English so that Captain can read and join..

Gatoulis
28/01/2012, 00:18
Παιδια ευχαριστω για οοοολες τις απαντησεις! Ενημερωσα τον ενδιαφερομενο για οτι μου ειπατε και ας κανει οτι τον φωτισει ο θεος. Εγω παντως του προτεινα να παει απο την αστυνομια και να πληρωσει το προστιμο γιατι αν δεν το κανει μπλεκουν τα πραγματα (με εφοριες κτλ) και ειναι δυσκολο να βρεις το δικιο σου αν μπλεξεις με δικαστηρια. Παντως δεν περιμενα τοση πολυ ανταποκριση :a012:

ERRIKA
28/01/2012, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
I mean common sense.. I'm writting in English so that Captain can read and join..

Οh!! Wouldn't that be lovely!! :lol:

mikes
28/01/2012, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πάλι μπέρδεψαν την λογική με τον νόμο ε; Μ@λακία..

:smokin: νταξει μιστερ??? στην ελυσε την απορια η φιλεναδα μου??? :wave2: :lol:

sniper
28/01/2012, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
νταξει μιστερ??? στην ελυσε την απορια η φιλεναδα μου??? :wave2: :lol:

When I was saying the same thing, you were full of how you say it here in Greece? malagies?

irinia
28/01/2012, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Tι λες ρε παιδί μου..


Δλδ όλα τα κατεβατά ο Τερενς τζαμπα τα έγραφε; Μ@λακίες; :bawl: :lol:










MOY ΑΡΕΣΕΙ ΡΕ ΜΑΓΚΑ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΣΟΥ.............ΑΕΤΟΣ..!!








Τώρα έξήγησε μας καί τό πώς φτάνουμε σέ βεβαίωση τηλεφωνική.
τούς λές ,ναί κύριε μου καλά είδατε έγώ ήμουν..??
ΜΠΡΑΒΟ..........ΧΑΡΗ..!!
Άν παρερμηνεύετε τά λεγόμενα κάποιου έπίπεδο ............ ΠΑΝΤΟΦΛΑ...!!
Είπε κανείς ότι δέν θά γίνει μήνυση...??
Είπα ότι ό μπάτσος δέ συνηθίζει νά μπαίνει σέ αύτή τή διαδικασία.
Είπα ότι άν φτάσεις στό δικαστήριο μέ μάρτυρα ΔΙΚΌ ΣΟΥ, μπορείς νά τόν καλέσεις
καί αύτόν καί νά τόν διαψεύσεις καί σύ καί ό μάρτυρας...!!
ΘΑ ΑΘΩΩΘΕΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ.............
ΛΟΓΩ ΑΜΦΙΒΟΛΙΩΝ..........ΕΤΣΙ ΤΟ ΛΕΝΕ.....!!!!!!!!!!!!!!!
Σέ μιά περίπτωση πού κάποιος θά σέ δικάζει
γιατί ΕΝΑΣ ΜΠΑΤΣΟΣ ΣΕ ΕΙΔΕ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ γράφοντας βιαστικά
τόν άριθμό τής πινακίδας σου.............ΝΑΙ ΘΑ ΑΘΩΩΘΕΙΣ
Ρωτήστε λοιπόν τό τί σημαίνει μήνυση καί πώς έκδικάζεται.

100 ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΤΕ................τά ίδια θά σάς πούν
άν κατέχουν στοιχειωδώς.
Τό ίδιο έκανα καί γώ ,ζώ μαζί τους κάθε μέρα μέ 7-8,
όλο μου τό σόι είναι δικηγόροι,άδέρφια σύζυγοι ,πατεράδες.....
Κανένας δέν είπε ότι θά σούρθει πρόστιμο έτσι αύθαίρετα.
Άν πάς σά μαλάκας στό τμήμα καί σέ ψαρώσουν..?? ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ...!!
ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΥΨΕΙ....!!



ΤΩΡΑ.....................ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΟΝΤΩΣ ΤΑ ΚΟΥΛΑ ΣΑΣ........




Σάς τόγραψα άλλά πέρα βρέχει,τό τηλεφώνημα γιαυτό γίνεται.
Λίγο ψάρεμα,λίγο ΨΑΡΩΜΑ, γιατί κανείς τους δέ θέλει νά μπεί σέ
αύτήν τή διαδικασία πού σάς έγραψε ό φίλος.
Άσε πού γιά νά συντάξει μπάτσος μήνυση θέλει 2 μέρες....!!!
Έδώ βαριούνται όταν σέ πετύχουν χωρίς άσφάλεια καί δέν
προσκομίσεις τό συμβόλαιο μέσα σέ τρείς μέρες,σιγά μή μπούν
σέ τέτοια διαδικασία........ΧΑ





ΤΟΣΟ ΚΑΗΜΟ ΕΧΕΤΕ ............ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΑΛΑΚΙΕΣ...??






:rotflmao: :rotflmao:

sniper
28/01/2012, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Nαι. :smokin:



(Ότι λέει ανωτέρω ο lagman είναι ορθόν.)

:D

ERRIKA, are you full of malagies?

sniper
28/01/2012, 00:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
...

ΤΟΣΟ ΚΑΗΜΟ ΕΧΕΤΕ ............ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΑΛΑΚΙΕΣ...??






:rotflmao: :rotflmao:

Oxi ρε παιδί μου.. αλλά δεν μας είχες πει οτι οι πατεραδες σου είναι δικηγόροι.. ΟΚ, πάσο.

mikes
28/01/2012, 00:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
When I was saying the same thing, you were full of how you say it here in Greece? malagies? ναι αλλα εγω δεν ηρθα σε αντιπαραθεση με κανεναν σκιζοντας τα ιμματια μου.. κατεθεσα απλα την αποψη μου!!! :wave2: (ασχετα αν τελικα βγηκε λανθασμενη!!)

ERRIKA
28/01/2012, 00:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ERRIKA, are you full of malagies?

I wouldn't say so... :winka:

@sniper: με πρόλαβες!!
Εγώ, βλέπεις, είχα ένα πατέρα μόνο.

sniper
28/01/2012, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
ναι αλλα εγω δεν ηρθα σε αντιπαραθεση με κανεναν σκιζοντας τα ιμματια μου.. κατεθεσα απλα την αποψη μου!!! :wave2: (ασχετα αν τελικα βγηκε λανθασμενη!!)

Kάτσε, δεν ξέρουμε, άλλα λέει ο Τέρενς κι η νομική εταιρεία του..

(στα @@ μου αν μπορεί να διαβάσει ο Κάπτεν)

mikes
28/01/2012, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Kάτσε, δεν ξέρουμε, άλλα λέει ο Τέρενς κι η νομική εταιρεία του..

(στα @@ μου αν μπορεί να διαβάσει ο Κάπτεν)
πραγμα που σημαινει οτι και οι δικηγοροι ειναι σαν τους γιατρους που σε οσους και να πας
εχουν διαφορετικη γνωμη....... μαιστα! πιασ' τ' αυγο και κουρεψ' το!!!!

sniper
28/01/2012, 00:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
πραγμα που σημαινει οτι και οι δικηγοροι ειναι σαν τους γιατρους που σε οσους και να πας
εχουν διαφορετικη γνωμη....... μαιστα! πιασ' τ' αυγο και κουρεψ' το!!!!

Να μην περνάς κόκκινα τότε.

Αν αρρωστήσεις όμως την γ/2μησες

irinia
28/01/2012, 00:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Nαι. :smokin:



(Ότι λέει ανωτέρω ο lagman είναι ορθόν.)

:D





Έσύ πού τελείωσες νομική είπαμε...??





Γράψε μου καί πού διαφώνησα μέ τόν φίλο.......
Άναφέρομαι πάντα σέ παράβαση πού δέν βεβαιώθηκε έπί τόπου.
Πέρασα,έφυγα, χωρίς κάμερα,χωρίς φωτό.
Μόνη άπόδειξη ότι είδε ό μπάτσος.
ΓΙΑ ΠΕΣ........
Έχουμε τό νόμο τού δικαστή Ντρέντ..??
Δικαιούμαι νά πάω δικαστήριο ή ΟΧΙ...??

sniper
28/01/2012, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
Έσύ πού τελείωσες νομική είπαμε...??

...

σε κανένα νυχτερινό ή σε καμιά φυλακή.. με τη γλώσσα που γραφει εδώ μέσα, έτσι φαίνεται..

Δικολάβοι ρε πστη μου..

mikes
28/01/2012, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Να μην περνάς κόκκινα τότε.

Αν αρρωστήσεις όμως την γ/2μησες

κοκκινα δεν περναω ποτε...

οσο για το αν αρρωστησω αμα καταφερει το εκαβ να με παει στο νοσοκομειο τοτε θα
φροντησουν εκει να με πεθανουν... οποτε μια η αλλη ερχεται!!!

mikes
28/01/2012, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
σε κανένα νυχτερινό ή σε καμιά φυλακή.. με τη γλώσσα που γραφει εδώ μέσα, έτσι φαίνεται..

Δικολάβοι ρε πστη μου.. συγνωμη... λουλουδου δεν ειναι η κοπελια???

irinia
28/01/2012, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Oxi ρε παιδί μου.. αλλά δεν μας είχες πει οτι οι πατεραδες σου είναι δικηγόροι.. ΟΚ, πάσο.



Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ.................20 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ



Ό άντρας τής άδερφής μου συνταξιούχος πλέον
ΔΙΚΗΓΌΡΟΣ καί άρχιμπάτσος, ΥΠΟΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΤΑΞΗΣ.
Ή κόρη τής άδερφής μου μέ 20 χρόνια δικηγορία.
Καί ένα γραφείο μέ 7-8 συνεργάτες ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ...!!!!



ΠΡΙΝ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ...............ΡΩΤΗΣΑ

sniper
28/01/2012, 01:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ.................20 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ



Ό άντρας τής άδερφής μου συνταξιούχος πλέον
ΔΙΚΗΓΌΡΟΣ καί άρχιμπάτσος, ΥΠΟΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΤΑΞΗΣ.
Ή κόρη τής άδερφής μου μέ 20 χρόνια δικηγορία.
Καί ένα γραφείο μέ 7-8 συνεργάτες ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ...!!!!



ΠΡΙΝ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ...............ΡΩΤΗΣΑ

Sorry ρε Τερενς.. φαίνεται πέσαμε σε σκιτζού.. τι να πω..

irinia
28/01/2012, 01:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Sorry ρε Τερενς.. φαίνεται πέσαμε σε σκιτζού.. τι να πω..






Η ΕΡΡΙΚΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΕΙΝΑΙ..??

sniper
28/01/2012, 01:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
Η ΕΡΡΙΚΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΕΙΝΑΙ..??


Παρ' Αρείω..

Edit : κι η πρωην συζυγος δικαστικός.. γ@μα τα σου λεω.. σκ@τοφάρα..

irinia
28/01/2012, 01:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Παρ' Αρείω..






ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ






Άπό σαράντα.

ERRIKA
28/01/2012, 01:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
Έσύ πού τελείωσες νομική είπαμε...??



Στην Άνω Κοστουνίτσα Ν. Γρεβενών.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens

Άναφέρομαι πάντα σέ παράβαση πού δέν βεβαιώθηκε έπί τόπου.
.....χωρίς κάμερα,χωρίς φωτό.
Μόνη άπόδειξη ότι είδε ό μπάτσος.


Επί τόπου βεβαιώθηκε, άσχετα αν δε σταμάτησε ο παραβάτης.

επίσης, κάμερα και φωτό εννοούμε το ίδιο πράγμα


Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens

ΓΙΑ ΠΕΣ........

Δικαιούμαι νά πάω δικαστήριο ή ΟΧΙ...??

Αν ψωνίσεις πρώτα λουλούδια..... :lol: :lol:

sniper
28/01/2012, 01:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ






Άπό σαράντα.

Δεν κάνει.. ζητάνε νεώτερες οι πελάτες..

ERRIKA
28/01/2012, 01:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ


Άπό σαράντα.

Άσχετο... αλλά παρ'αρείω έγινα στα 30 μου :wave2:

sniper
28/01/2012, 01:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Άσχετο... αλλά παρ'αρείω έγινα στα 30 μου :wave2:

Τυφλή είπαμε;

irinia
28/01/2012, 01:20
ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΙ Η ΑΝΕΨΙΑ ΜΟΥ............



'Επίσης παρ'άρείω.
Όλοι άπατεώνες,δέ βγάζεις άκρη ποτέ μαζί τους.
Δικαστικοί γίνονται όλοι οί άποτυχημένοι δικηγόροι
καί μονιμάδες δικαστές.....
Όποιος δέν έχει κάκκαλα πάει δικαστικό, ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ.

ERRIKA
28/01/2012, 01:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τυφλή είπαμε;

Φυσικά. Εξ ού και η μοτό. Είναι συνοδείας. :lol:

mikes
28/01/2012, 01:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Άσχετο... αλλά παρ'αρείω έγινα στα 30 μου :wave2: σωπα ρε συ!! εισαι μονο 2 χρονια παρ'αρείω δλδ??? :smokin:

sniper
28/01/2012, 01:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΙ Η ΑΝΕΨΙΑ ΜΟΥ............

....

40ρα+;

ERRIKA
28/01/2012, 01:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
40ρα+;

:nono: Σκιτζού.

irinia
28/01/2012, 01:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Άσχετο... αλλά παρ'αρείω έγινα στα 30 μου :wave2:





ΣΤΑ 30...??

Πολύ άσυνήθιστο, ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ




Έπίσης μια καί δέν τό ξέρεις άλλο φωτό, άλλο κάμερα.
Βέβαια καί οί δύο βγάζουν φωτό.
Ίσως τό έγραψα βιαστικά.
Ύπάρχουν οί σταθερές κάμερες πού σέ τραβάνε,....γκάτσο κ.λ.π...
καί οί φορητές όπως έχω δεί μέ τά ματάκια μου
φωτογραφικές μηχανές μέ τρίποδα καί μπαταρία.
Κάμερες έννοούσα τίς σταθερές μεγάλες γκρί πού ύπάρχουν παντού
σέ στύλους κολώνες κ.λ.π....
Έδώ λάθος έκανα έκφραστικό.
Είναι δύο διαφορετικά πράμματα μέ τό ίδιο φυσικά άποτέλεσμα.
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ...


Έξήγησε καί τί σημαίνει λουλούδια γιατί έμένα κάποια άλλη παρ'άρείω
άλλα μού είπε τό άπόγευμα.

ERRIKA
28/01/2012, 01:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens

Έξήγησε καί τί σημαίνει λουλούδια γιατί έμένα κάποια άλλη παρ'άρείω
άλλα μού είπε τό άπόγευμα.

Ε ρώτα μία παρά κουρείω..... :lol: :rotflmao: :lol: :wave2:

sniper
28/01/2012, 01:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
...

Έξήγησε καί τί σημαίνει λουλούδια γιατί έμένα κάποια άλλη παρ'άρείω
άλλα μού είπε τό άπόγευμα.

Με την αθυροστομία τηε μάλλον εννοεί εκείνη την παροιμία για το μόριο και τα λουλούδια..

irinia
28/01/2012, 01:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Ε ρώτα μία παρά κουρείω..... :lol: :rotflmao: :lol: :wave2:






Δέ βοηθάς ,σάν δικηγόρος τήν κοπανάς.......
Σέ ποιόν βεβαιώθηκε στόν παραβάτη...??
Ή τήν βεβαίωσε στόν έαυτό ό μπάτσος..??
Τό ΤΗΝ ΕΠΕΔΩΣΕ σέ καλύπτει..??

ERRIKA
28/01/2012, 01:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Με την αθυροστομία τηε


.... ΕΙΜΑΙ μία παρεξηγημένη.... :bawl: :bawl:

irinia
28/01/2012, 01:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Με την αθυροστομία τηε μάλλον εννοεί εκείνη την παροιμία για το μόριο και τα λουλούδια..







????????????

irinia
28/01/2012, 01:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
.... ΕΙΜΑΙ μία παρεξηγημένη.... :bawl: :bawl:







ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΦΕΙΟ...??







Ψάχνουμε έναν δεύτερο συνεργάτη στήν Άθήνα παρ'άρείω........
σοβαρά αύτό δέν κάνω πλάκα

ERRIKA
28/01/2012, 01:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
Δέ βοηθάς ,σάν δικηγόρος τήν κοπανάς.......
Σέ ποιόν βεβαιώθηκε στόν παραβάτη...??
Ή τήν βεβαίωσε στόν έαυτό ό μπάτσος..??
Τό ΤΗΝ ΕΠΕΔΩΣΕ σέ καλύπτει..??

Χρυσέ μου άνθρωπε, (που έλεγε κι ο Βέγγος), τι να ξαναλέμε πάλι ξανά μανά τα ίδια άλλη μία φορά ξανά ακόμη εκ νέου πάλι?
Είπαμε, τα είπε κι ο lag, τη βεβαίωση κάνει το αστυνομικό όργανο. Στον οδηγό που είτε σταμάτησε και έδωσε στοιχεία, είτε δε σταμάτησε και απλά κράτησε την πινακίδα του.
Προφανώς στον παραβάτη βεβαιώνει την παράβαση. Όταν δε σταματήσει ή σταματήσει και αρνηθεί είτε την κάνει εξ αρχής ο παραβάτης, του την επιδίδουν. Τι ΔΕΝ έχεις καταλάβει ακόμη???? (Ό,τι και να μην έχεις καταλάβει ακόμη, εγώ βαριέμαι να τα ξαναλέω. Ρώτα το σόι λέμε!)

irinia
28/01/2012, 01:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Χρυσέ μου άνθρωπε, (που έλεγε κι ο Βέγγος), τι να ξαναλέμε πάλι ξανά μανά τα ίδια άλλη μία φορά ξανά ακόμη εκ νέου πάλι?
Είπαμε, τα είπε κι ο lag, τη βεβαίωση κάνει το αστυνομικό όργανο. Στον οδηγό που είτε σταμάτησε και έδωσε στοιχεία, είτε δε σταμάτησε και απλά κράτησε την πινακίδα του.
Προφανώς στον παραβάτη βεβαιώνει την παράβαση. Όταν δε σταματήσει ή σταματήσει και αρνηθεί είτε την κάνει εξ αρχής ο παραβάτης, του την επιδίδουν. Τι ΔΕΝ έχεις καταλάβει ακόμη???? (Ό,τι και να μην έχεις καταλάβει ακόμη, εγώ βαριέμαι να τα ξαναλέω. Ρώτα το σόι λέμε!)





ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΥΠΝΟ ΑΥΤΟ...............






Ή άπορία μου είναι γιά μετά,μέχρι έδώ δέν διαφώνισα σέ τίποτε.
ΠΑΩ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ..??
ΜΠΟΡΩ...??
Ή μού λέει ό μπάτσος έγώ τή δική σου πινακίδα είδα..........
ΤΕΛΟΣ..............ΠΛΗΡΩΣΕ............ΕΙΜΑΙ ΑΛΑΝΘΑΣΤΟΣ
Τί κάνει δηλαδή αύτή ή μήνυση,γράφει καί τό άποτέλεσμα
κατευθείαν..??

Αύτή τήν έξήγηση θέλω,μήπως άλλαξε ρέ παιδί καί δέν τό πήρα είδηση.
Κακό είναι νά μαθαίνεις..??

irinia
28/01/2012, 01:50
ΕΛΑ................ΜΗ ΜΟΥ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ






Τώρα......

sniper
28/01/2012, 01:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΕΛΑ................ΜΗ ΜΟΥ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ






Τώρα......


Θα βαρέθηκε.. γυναίκες ρπμ.. εργάτες θέλουν..

irinia
28/01/2012, 01:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Θα βαρέθηκε.. γυναίκες ρπμ.. εργάτες θέλουν..





ΚΡΙΜΑ.............ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΗ



Γιά συνεργασία,30άρα καί παρ'άρείω..??
Σέ κανέναν Κούγια ή Λυκουρέζο τή βλέπω νά δουλεύει.
Δεξί χέρι πού λένε.
Ή καμμιά Πανεπιστημιακή τής θεωρείας πού δέν ξέρει
πού είναι τά δικαστήρια...??

irinia
28/01/2012, 01:57
ΠΟΥΡΟ ΕΓΩ.................ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ






Θάχασε τό ένδιαφέρον άμέσως...

ERRIKA
28/01/2012, 02:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΥΠΝΟ ΑΥΤΟ...............

Ή άπορία μου είναι γιά μετά,μέχρι έδώ δέν διαφώνισα σέ τίποτε.
ΠΑΩ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ..??
ΜΠΟΡΩ...??
Ή μού λέει ό μπάτσος έγώ τή δική σου πινακίδα είδα..........
ΤΕΛΟΣ..............ΠΛΗΡΩΣΕ............ΕΙΜΑΙ ΑΛΑΝΘΑΣΤΟΣ
Τί κάνει δηλαδή αύτή ή μήνυση,γράφει καί τό άποτέλεσμα
κατευθείαν..??

Αύτή τήν έξήγηση θέλω,μήπως άλλαξε ρέ παιδί καί δέν τό πήρα είδηση.
Κακό είναι νά μαθαίνεις..??

Ας παραβιάσω τους όρκους μου και ας σου απαντήσω:

ΚΑΙ ΝΑΙ, ΚΑΙ ΟΧΙ.

Ποινικό δικαστήριο ΔΕΝ πας. Τέρμα.
Το πρόστιμο κλπ. είναι διοικητικά μέτρα/ποινές κλπ.

Αν θες να ξέρεις ένα βήμα παραπέρα, μπορείς να προσφύγεις στα Διοικητικά δικαστήρια. Θα σου στοιχίσει κάτι παραπάνω από το πρόστιμο βέβαια...

ΚΑΙ ΝΑΙ, πάω για ύπνο.
:lol::lol:

sniper
28/01/2012, 02:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΚΡΙΜΑ.............ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΗ



Γιά συνεργασία,30άρα καί παρ'άρείω..??
Σέ κανέναν Κούγια ή Λυκουρέζο τή βλέπω νά δουλεύει.
Δεξί χέρι πού λένε.
Ή καμμιά Πανεπιστημιακή τής θεωρείας πού δέν ξέρει
πού είναι τά δικαστήρια...??

Για πανεπιστημιακή δεν το βλέπω, εκτός αν οι δικηγόροι ξεκινάν με "Ρε μαλ@κα πρόεδρε.."

Για ποιον δουλευει, δεν ξέρω.. ακουσα ότι με κάτι γκουρμέ τύπους είναι.. δεν ξερω τι σημαίνει, μασονία μαλλον.

ERRIKA
28/01/2012, 02:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Για πανεπιστημιακή δεν το βλέπω, εκτός αν οι δικηγόροι ξεκινάν με "Ρε μαλ@κα πρόεδρε.."



Τι με πέρασες εμένα ε;;;; Σαν κάτι κομπιουτεράδες με κάτι @@ ΝΑΑΑΑΑ;;; :lol: :rotflmao: :lol:

sniper
28/01/2012, 02:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Τι με πέρασες εμένα ε;;;; Σαν κάτι κομπιουτεράδες με κάτι @@ ΝΑΑΑΑΑ;;; :lol: :rotflmao: :lol:

O Mικρή Λουλού δεν εχει σχέση με υπολογιστές κυρία..

ERRIKA
28/01/2012, 02:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
O Mικρή Λουλού δεν εχει σχέση με υπολογιστές κυρία..

Δεν τον γνωρίζω τον κύριο... :p

irinia
28/01/2012, 02:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Για πανεπιστημιακή δεν το βλέπω, εκτός αν οι δικηγόροι ξεκινάν με "Ρε μαλ@κα πρόεδρε.."

Για ποιον δουλευει, δεν ξέρω.. ακουσα ότι με κάτι γκουρμέ τύπους είναι.. δεν ξερω τι σημαίνει, μασονία μαλλον.




ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΓΑΖΕΙΣ ΒΡΩΜΕΣ..............





Στά 18 μπαίνεις πανεπιστήμιο.
Έ βάλε μιά πενταετία τό πτυχίο 23
18 μήνες άσκηση καί έξετάσεις πάς 24-25
ΟΛΑ ΣΤΟ ΦΟΥΛ....
Μεταπτυχιακή..??
2 χρόνια, 26-27
5 παρά Πρωτοδίκαις 32,
καί μετά πάς Παρ'άρείω......


ΟΛΑ ΣΤΟ ΦΟΥΛ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΑ.................ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΑ 30...??
Μόνο χωρίς μεταπτυχιακό καί νά μή χάνεις μέρα.
ΚΑΙ ΧΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.....??


ΧΛΩΜΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

irinia
28/01/2012, 02:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Για πανεπιστημιακή δεν το βλέπω, εκτός αν οι δικηγόροι ξεκινάν με "Ρε μαλ@κα πρόεδρε.."

Για ποιον δουλευει, δεν ξέρω.. ακουσα ότι με κάτι γκουρμέ τύπους είναι.. δεν ξερω τι σημαίνει, μασονία μαλλον.




ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΠΟΔΑ............ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ




Έχω δεί πολύ χαλαρούς πανεπιστημιακούς καί έντελώς,
μά έντελώς κουμπωμένους δικηγόρους,άσε δικαστικούς
ένα δράμα σκέτο...........

sniper
28/01/2012, 02:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΓΑΖΕΙΣ ΒΡΩΜΕΣ..............





Στά 18 μπαίνεις πανεπιστήμιο.
Έ βάλε μιά πενταετία τό πτυχίο 23
18 μήνες άσκηση καί έξετάσεις πάς 24-25
ΟΛΑ ΣΤΟ ΦΟΥΛ....
Μεταπτυχιακή..??
2 χρόνια, 26-27
5 παρά Πρωτοδίκαις 32,
καί μετά πάς Παρ'άρείω......


ΟΛΑ ΣΤΟ ΦΟΥΛ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΑ.................ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΑ 30...??
Μόνο χωρίς μεταπτυχιακό καί νά μή χάνεις μέρα.
ΚΑΙ ΧΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.....??


ΧΛΩΜΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Eγώ ομερτά γιατί δεν μου αρέσουν τα χαντάκια,

Εσύ ξέφυγες του θέμστος και γίνεσαι πρσωπικός και πας για αθλητική ποινή για τάκλιν απο πισω..

sniper
28/01/2012, 02:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΠΟΔΑ............ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ




Έχω δεί πολύ χαλαρούς πανεπιστημιακούς καί έντελώς,
μά έντελώς κουμπωμένους δικηγόρους,άσε δικαστικούς
ένα δράμα σκέτο...........

Τι να σου πω ρε φίλε.. εγώ αυτούς που ξέρω είναι ποινικοί όταν με πάνε για ξυλοδραμούς, επικίνδυνες σωματικές βλάβες, όπλα κλπ..

Όλοι χαζοβιόληδες μου φαίνονται..

irinia
28/01/2012, 02:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Eγώ ομερτά γιατί δεν μου αρέσουν τα χαντάκια,

Εσύ ξέφυγες του θέμστος και γίνεσαι πρσωπικός και πας για αθλητική ποινή για τάκλιν απο πισω..






ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΕΛΟΣ.................






Καληνύχτα σας...............




:wave2:

byron
28/01/2012, 02:32
Ευκαιρίας δοθείσης, να κάνω μια ερώτησούλα?

Ποιά είναι η διαφορά του παρ΄αρείω, παρ΄οικίας, παρά κουρείο, παρά λίγο? :blush:

ERRIKA
28/01/2012, 02:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Ευκαιρίας δοθείσης, να κάνω μια ερώτησούλα?



Οχι. :mad:

Να ρωτήσεις μόνο αν μπορείς να πας στο δικαστήριο να κλαφτείς αν σε γράψουν να περνάς με κόκκινο.

Για να σου πούμε άει κουρέψου. :lol: :rotflmao: :lol:

byron
28/01/2012, 02:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Οχι. :mad:

Να ρωτήσεις μόνο αν μπορείς να πας στο δικαστήριο να κλαφτείς αν σε γράψουν να περνάς με κόκκινο.

Για να σου πούμε άει κουρέψου. :lol: :rotflmao: :lol:


Κοίτα.....όσες φορές έχω τσιμπήσει κλήση, είναι από χοντρομαλακία δική μου. Επομένως πλΕρώνω για να μην έχω και πολλές σχέσεις με την ευγενή συντεχνία των δικαστών.
Ασε που δεν μου πάει και το κλαψούρισμα...

zephyr1
28/01/2012, 02:44
Εμενα παντως με εγραψε αυτη η καμερα (http://www.youtube.com/watch?v=uvYxXBMqEOM) και ..................





































την δεσανε.:rotflmao:

byron
28/01/2012, 02:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
να πας στο δικαστήριο να κλαφτείς

Τελευταία φορά που είχα βρεθεί σε δικαστήριο, δίκαζαν δύο μπατζανάκηδες που τους είχαν συλλάβει κάπου στην Ομόνοια με χασίς, κόκκα και πρέζα.
Δεν είχα ιδέα κα.Πρόεδρε λέει ο ένας μπατζανάκης, εμείς λίγο μαύρο πήγαμε να αγοράσουμε, και μας τα κάνανε δώρο να τα δοκιμάσουμε. Δεν το ξέραμε οτι μας τα ΄δωσε...

Πρόεδρος. Δώρο ε? Σαν να λέμε δώρο σαμπουάν 3 σε 1 ? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ήμαρτον λέμε, τι ακούν-τ-ε εκεί μέσα :dizzy:

irinia
28/01/2012, 03:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Ας παραβιάσω τους όρκους μου και ας σου απαντήσω:

ΚΑΙ ΝΑΙ, ΚΑΙ ΟΧΙ.

Ποινικό δικαστήριο ΔΕΝ πας. Τέρμα.
Το πρόστιμο κλπ. είναι διοικητικά μέτρα/ποινές κλπ.

Αν θες να ξέρεις ένα βήμα παραπέρα, μπορείς να προσφύγεις στα Διοικητικά δικαστήρια. Θα σου στοιχίσει κάτι παραπάνω από το πρόστιμο βέβαια...

ΚΑΙ ΝΑΙ, πάω για ύπνο.
:lol::lol:






A................TΩΡΑ






Κάτι κάναμε...........είπα καί γώ,
δύο παρ'άρείω νά διαφωνούν...??

Μικρή Λουλού
28/01/2012, 03:46
δεν πιστευω να πηγατε για υπνο,εε?? :lol:

makis206
28/01/2012, 04:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού
δεν πιστευω να πηγατε για υπνο,εε?? :lol: Τώρα πάμε :lol: