PDA

View Full Version : ''ΧΑΖΕΣ'' τουμπες,χυμες κτλ.



Σελίδες : [1] 2 3

AFTER
03/11/2003, 14:47
Προτινω εδω,να γραψουμε ο καθενας μας την δικη του ιστορια,για την ηλιθια τουμπα που εχει φαει!
Ελατε τωρα που δεν εχετε φαει χαζη τουμπα.....,ολοι εχουμε φαει!

Αρχιζω εγω,με μια που εφαγα εχτες!

Αλοιπον,ειχα καθαρισει το banditακι μου,το ειχα γυαλισει,και περιμενα μεσα στο γκαραζ,με το μοτερ να γουργουριζει,εναν φιλο με ενα tdm να ερθει να παμε καμια τσαρκα!

Λεω... δεν τον περιμενω εξω,τι καθομαι στην υπογα?
Οποτε με το που κανω 2 μετρα(Δυο,και ολογραφως),θυμαμαι οτι επρεπε να τεντωσω λιγο τον συμπλεκτη απο χτες που ειχε λασκαρει,οποτε παταω ακαριαια φρενο και πλαγιαζω αποτομα την μοτοσυκλετα να καθησει στο σταντ(?),ποιο ΣΤΑΝΤ?Πανω στην παπατρεχια μου,ξεχασα να το κατεβασω!
Οποτε σοριαζομαι(αποτομα) αριστερα,η πλακα ειναι ομως οτι δεν προλαβα ουτε τα χερια μου απο τα γκριπ να βγαλω,με αποτελεσμα να ειμαι 90 μοιρες πεσμενος αριστερα με τα χερια ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ακομα πανω στα γκριπ-μαρσπιε!

Οταν συνηλθα,και δεν ενιωθα πονο βεβαια,και συνηδητοποιησα τι συνεβηκε,αρχισα να γελαω σαν να εβλεπα το συμβαν απο 5 μετρα..!!!

Και επειδη ο νομος του Μερφυ ισχυει παντοτε,εκεινη ακριβως την στιγμη ερχεται ο φιλος μου!
Ομως με περιμενε απεξω να βγω,δεν με ειχε δει!
Οποτε αρχιζω να κορναρισματα να ερθει να με σηκωσει,γιατι ειχε μαγκωθει το ποδι και δεν εκανα βημα(οι εντουραδες ξερουν τι εννοω)!

Τελικος απολογισμος,ενα σπασμενο φλας,και μια μανετα συμπλεκτη η οποια φαινεται αυτη πηρε ολα τα ζορια :)



Περιμενω δικε σας ιστοριες :D

kosdros
03/11/2003, 15:07
είναι τίποτα! ’κου και αυτό!

Είχα πάει για ΣΚ Πάτρα και περιμένω στο φανάρι. ΔΕΝ κάθομαι μπροστά από τα αυτοκίνητα πρώτος. Ανάμεσα σε μένα και το φανάρι υπάρχουν άλλα δυο αυτοκίνητα. Είμαι σταματημένος. Πέφτει πάνω μου ΠΕΖΟΣ και με πετάει κάτω. Ο πεζός πήγε να διασχίσει τον δρόμο κάθετα αρκετά πριν τις διαβάσεις και δεν με είδε. Ο πεζός δεν έπεσε!

GyPsy
03/11/2003, 15:23
...ΔΕΙ ΤΥΠΟ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΑ ΔΙΟΔΙΑ,
ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΟΥ ΠΟΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΜΠΛΕΧΤΕΙ
ΣΤΙΣ ΓΚΕΤΕΣ ΤΟΥ,ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...
ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΤΗΝ ΣΚΗΝΗ...
ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ..........ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ.....:D



Υ.Γ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ....ΕΓΩ ΤΡΩΩ ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΤΟΥΜΠΕΣ !!!!:)

NLS
03/11/2003, 16:33
α δεν έχω μια γελία τούμπα...

έχω δυο-τρεις

ας θυμηθώ δυο μπεμπάδικες (του ΑΧ δεν τις αναφέρω γιατί ήταν πιο παιδικές)

πάω στο βενζινάδικο, πάω να σταματήσω στην αντλία, λίγο λαδάκι αρκούσε

φλαπ

μπροστά στον απορημένο αντλιοπαίκτη :)

βέβαια στην ΤΕΛΙΚΗ το βενζινάδικο έφταιγε... τέσπα

δεύτερη

πρώτες μέρες με τη μικρή, στρίβω να ανέβω στο πεζοδρόμιο και πέφτω

ε και σε άλλους έχει συμβεί ε; λάθος γωνίες κλπ.
...ε τρίχες... ΠΡΙΝ φτάσω στο πεζοδρόμιο έπεσα...

χεχεχεχε

την έγειρα περισσότερο από όσο με έπαιρνε να την κρατήσω

εντωμεταξύ ερχόταν το λεωφορείο - όχι γρήγορα και περίμενε να σηκώσει ο χαζός μπροστά του τη μηχανή μέσα στον κόσμο...

psaroulis
03/11/2003, 17:10
den exo oute street oute enduro

de milao gia treles roppes

to dragstar sta 250 exo(to epomeno tis virago as poume gia osous den kseroun)

strivo apo mitropoleos aristera aiolou gia na pao grafeio sti plaka

sti plateia pou einai to terina stamatao gia na apofasiso tha kano kavala ti plateia stous aerides i tha pao deksia giro giro ti plateia tis palias agoras me ta arxaia?? gia na anevw pros nefeli akropoli klp

otan leme stamatao stamatao kanonika me ta podia kato
apofasizo na stripso deksia vazo proti
de thimamai an prolava na valo deftera i imoun akoma me ti proti
sta prota 2 metra exei spiniarei i piso roda, paei na figei ti psilokontrolaro alla me to frenarisma komplarei i mixani kai me petaei emena mprosta

ti eftaige? afirimada kai glisteros o dromos ekei sti plaka kserete pws einai

apoleies? kiriws to windshield to opoio kai elisa kai isiosa

alla milame gia poli geloia toumpa
kai prwi prwi mprosta stis kafeteries tis plakas
pws kai de vgikan gia xeirotkrotima???

:)

makari paides na exoume mono geloies tetoies anodynes toumpes
kala xiliometra kai orthia se olous

DIT
03/11/2003, 18:02
είναι και βιντεοντοκουμέντο....όσοι την είδαν κατάλαβαν οτι πήγαινα με "πολλά" ,σε δρόμο που ήταν για πολύ "λίγα"!!!

μιλάω για την οδό Αναστασίου στην Ν.Ιωνία που σε S ο δρόμος είναι γυαλί .Είχα αλλάξει γκαζιέρα μόλις εκείνη τη στιγμή(έβαλα αυτή που κονταίνει την διαδρομή στο δεξί γκρίπ) και από λάθος υπολογισμό στην κίνηση του καρπού,σφουγγάριζα την άσφαλτο!!

το καλύτερο???

μετά από 3 σβούρες, σηκώθηκα χωρίς γραντζουνιά,χωρίς ίχνος τούμπας και με περίμενε ένα συνεργείο 3 δημοσιογράφων που κάλυπταν ρεπορτάζ για τον κ@λόδρομο!!

AFTER
03/11/2003, 18:12
ΧΑΧΑ ,ναι DIT,θυμαμαι που ειχες πει για αυτην την τουμπα,μονο που δεν καταφερα να την δω τελικα στην TV!

Επειδη ειχα και εγω DT πριν,και τελος παντων θα ηθελα να την δω(υπερθεαμα φανταζομαι,καναλια κτλ.),μηπως την εχεις ανεβασει στο νετ,να την κατεβασω απο πουθενα?

wizard
03/11/2003, 18:32
..μπροστά από καφετέρια (πρώην Διόνυσος) στο Πόρτο-Ράφτη, βάζει ένας γνωστός το CBδάκι του μπροστά με 1η και συμπλέκτη, ανοίγει το γκάζι, διαγράφει άνα ημικύκλιο ανάποδα από κει που ξεκίνησε και πέφτει ..στη θάλασσα! Είχε ξεχάσει να ξεκλειδώσει το τιμόνι.. :p :p :p

’λλη φάση: τουρίστρια δίμετρη στη Μήλο καβαλάει το νοικιάρικο DT 125 στο μώλο, γκαζώνει στα κόκκινα με νεκρά και ΚΑΡΦΩΝΕΙ ΠΡΩΤΗ ΣΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ.. Φεύγει το μηχανάκι στη θάλασσα (κλασικά..) και μένει αυτή με την πλάτη χάμω ΣΤΗ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΟΤΑΝ ΚΑΒΑΛΛΑΓΕ! Πέρασε αρκετή ώρα για να κατεβάσει τα χέρια της από τις μανέττες (;) που νόμιζε πως κράταγε ακόμα..

:eek:

NLS
04/11/2003, 09:43
τι έγινε με το μηχανάκι βρε γουίζ;

cityfly
04/11/2003, 15:54
πήγαινα Ηλιούπολη για καφέ και κάνω να ανέβω το πεζοδρόμιο από την πάνω μεριά του πεζόδρομου για να παρκάρω

και ....

όχι δεν είχα πρόβλημα στο ανέβασμα

ούτε ξέχασα να κατεβάσω κάνα πόδι.

Ξέχασα ότι καμιά φορά πρέπει να κοιτάμε και κάτω.

Ανέβηκα το πεζοδρόμιο ακριβώς αριστερά από μια τρύπα για τα δεντράκια που όμως δεν είχε δέντρο και όπωα κάνω να κατεβάσω το δεξί πόδι εκεί που υπολόγιζα να βρω πεζοδρόμιο βρήκα αέρα, και μπαμ πάρτον κάτω

ireneepi
04/11/2003, 16:53
καλα εσυ εγινες μεγαλο ντοκουμεντο..!!!

Γμτ μου κ δεν σε ειδα,φτου!

Το εχεις κρατησει?:D

NLS
04/11/2003, 17:55
όλοι το θέλουμε

SeNNinhA
04/11/2003, 19:20
ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΟ Νο2

ΝΑΙ, δυστυχώς κι εγώ. Και μάλιστα ήταν μια μέρα σαν σήμερα με βροχή.
Είχα πάει στην Γλυφάδα στο κολυμβητήριο να παρακολουθήσω τους πανελλήνιους αγώνες κλειστής πισίνας (αααχχχχ τι θυμήθηκα πάλι...). Στο τέλος, αφού χαιρέτησα γνωστούς και φίλους, φοράω τα μπουφάν, αδιάβροχα, γάντια κτλ, ανεβαίνω στην μηχανή... βάζω μπρός... κορνάρω και για να χαιρετήσω (τι το ήθελα ο ηλίθιος)... και φεύγω στριμένος με κλειδωμένο το δισκόφρενο. Έεεεε, εννοείται ότι ΕΠΕΣΑ σαν σκατό !!!!

ΠΟΛΥ ΡΕΖΙΛΙ έννοιωσα ρεεεε.... :( :( :( :(

και να μαζεύεται και κόσμος και να ρωτάει αν χτύπησα....

Ξεκλείδωσα γρήγορα γρήγορα, καβάλησα και έφυγα βρίζοντας απο μέσα μου.... ΧΑΛΙ...Χάλι.... και δεν υπήρχαν και κάμερες τουλάχιστον να δώσω συνέντευξη όπως ο ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣ

Simos
05/11/2003, 08:57
εχει ως εξης ...

Καλοκαιράκι αργά την νύχτα κατεβαίνω την Αγ.Κωνσταντινου και φτανω στην πλατεία που η εξοδος της οδηγει στην Λ.Καβάλας

Ειχε προηγηθεί κατανάλωση αλκοόλ στα εξάρχεια και δεν πρεπει να ημουν και πολυ ενταξει..

Συνοδηγος ο Julius o οποιος απ'οσο θυμάμαι και αυτός Μπίλιες ήταν..

Μπαινω στην στροφη της πλατειας - πλαγιαζω λιιιιιγο παραπάνω και πηγαινα τοσο σιγά ΠΟΥ ΠΕΣΑΜΕ....

Σκηνη απειρου καλλους μεσα στα αίματα να προσπαθω να σηκωσω το ταλαίπωρο το Bros και ενω ακριβώς πισω μας
βρισκεται ενα περιπολικό...

Δεν θυμαμαι και πολλα απο την συνέχεια νομιζω οτι με φυγαδεψε ο Julius με ενα TAXI.. και εμεινε πίσω για να καθαρίσει


:D




episeis os moderator mporo na epeksergasto to mynima kai na po thn pragmatikh allithia.....

A. Pigename se 5-6 Xiliometra thn ora kai o Simos apofasise na to "Valei" sthn plateia.....

B. Ekei poy pesame ekei miname, kai oi dyo kavala sto mixanaki (epidi den eixame fora den sirthikame oute metro

C. O simos xtypise ligo to xeri toy giati pesame... kratoyse to grip akoma kai ekleise h maneta toy symplekti kai to to tsimpise

D. Sikothikame kai o simos prospathontas na pisei toys mpatsous oti einai ok.... ekane na sikosei thn mixani kai thn petakse apo thn allh pleyra!!!!! (xa xa x ax ax ) o mpatsos molis ton eide epiase to kefali toy kai toy leei pare ena taksi kai fyge!!!!!!

E. sto deyterolepto exei stamatisei tarifa exei mpei mesa kai exei
eksefanistei kai me exei afisei emena na sproxno thn motosykleta na thn vgalo sthn akri tis plateias!!!!!!

apotelesma.......

1. oi mpatsoi efygan xoris na mas kanoune tipota
2. to bross emeine kleidomeno mprosta apo ena ksenodoxio sthn plateia mia kai o securitas mou eiposxethike oti tha to prosexei (ontos to prosexe o anthropos)
3. thn epomenh hmera (Pempth) kaneis apo toys dyo den pige sthn douleia toy, eixame trofikh dilitiriash xe xe xe xe

UPEI
05/11/2003, 09:55
Βραδάκι στην περιοχή του Αγ. Ελευθερίου, βροχερό βραδάκι πρέπει να πω, έχω αφήσει το CX κάτω από ένα δεντράκι με πλατύ φύλλωμα. Για να μην καθυστερώ τον αναγνώστη, κατεβαίνω , ντύνομαι ζεσταίνω την κυρά και μόλις πάω να το κατεβάσω από το διπλό stand , πατάω πάνω σε ένα φύλο, γλυστράει το πόδι , αρχίζει και γέρνει η μηχανή και το μόνο που κατάφερα να κάνω είναι να ανοίξω λίγο παραπάνω τα πόδια και να να βλέπω όρθιος τη μηχανην πεσμένη. Το ίδιο σκηνικό΄το έχω ακολυσει και με πλαστικές σακούλες και κουτακια από αναψυκτικά. Προσοχή λοιπόν

Υ.Γ. Περιτό να σας πω ότι πλέον μόνο που δεν σκουπιζω και σφουγγαρίζω γύρω από την μηχανη

THEOD
05/11/2003, 10:51
αλλά πάντα γελοία περίπτωση.
Ξεχασμένο λουκέτο δισκόφρενου.
Πέρσι, με το ολοκαίνουργιο τότε FAZER, μπροστά σε άπειρο κόσμο (κέντρο Αθήνας), σαβουριάστηκα και οι περαστικοί έτρεξαν να με απεγλωβίσουν από την μηχανή απορημένοι πως τα κατάφερα και έπεσα με 0 χιλιόμετρα...
Ευτυχώς καμμία ζημιά πλην του εγωισμού μου...

AFTER
05/11/2003, 16:12
Δυστηχως καμια φορα ο εγωισμος ειναι η μεγαλυτερη ζημια...:rolleyes:

pk
05/11/2003, 20:31
Συναντιεμαι με τον πρωην ιδιοκτητη του xr (350) στην ομονοια και κανουμε την μεταβιβαση. Φοραω (το στραβαδι) και κατι γαντια και καβαλαω. Γκαζακι (μαλλον το ειχα τερματισει) συμπλεκτης (εντελος αποτομα) και... Εγω ξαναπαταω με τα δυο ποδια μου κατω με τα χερακια στην προταση... Το XR με εγκαταληπει στην μια ροδα και παει να διασχισει την οδο Σωκρατους... χτηπαει στην πισω γωνια απο φορτιγακι και αρχιζει τις πιρουετες ακριβος στην μεση της διασταυρωσης. Κλεινει δε το προγραμμα... ανασκελα. Δηλαδη το τιμονι κατω και οι δυο ροδες επανω...

αυταααα....

tifozif1
06/11/2003, 13:24
Την παρακάτω τούμπα την έχω φάει δύο φορες ακριβώ την ΙΔΙΑ μέσα σε ένα Σαββ/κο:

Με το ΤρανσΑλπ σε κολοχωματόδρομο, το οποιο δεν φτανω καλά, σταματάω σε μια διχάλα να δω που πάω..... αποφασίζω σηκώνω το αριστερό πόδι βάζω πρώτη και πριν αφήσω το συμπλέκτη ... ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ το δεξί πόδι (πάταγε με την "μύτη") και ... ΚΑΤΩ.

Ζημιές και απο τις δύο πτώσεις με 0χλμ/ωρα μόνο ένα γδαρσιμο στα προστατευτικά κάγκελα του ΤρανσΑλπ.

:D :D :D :D

petridist
08/11/2003, 12:37
Transalp 650... 2 βδομάδες στην κατοχή μου... δεν πατάω καλα κάτω καθ'οτι 1.70...

πάμε με την κοπέλα μου για μπάνιο σε μια κυριλέ πολυσύχναστη καφετέρια στην παραλία..


παρκάρω μεσ'στην κυρίλα κλειδώνω μπρστινό δισκόφρενο και αιντε για βούτες..

οταν φεύγαμε ξεχνάω ο μαλακας το δισκόφρενο... ήμουν και παρκαρισμένος σε αρχη κεκλιμένου πεζοδρομίου.. και τρώω μια τούμπα σαν σκατό με 0,΄ούτε πρόλαβα να κανω ααααα...

σηκώνομαι σε dt και αρχίζω να βρίζω το λουκέτο!!! πολύ βρίσιμο λέμε..

την άλλη μέρα ξαναπάω στο ίδιο μέρος όπου οι γνωστοί μου έλεγαν ''πόσο πήγε το οικόπεδο ρε συ??'' (αι σιχτίρ τωρα που το θυμήθηκα...)

και επίσης ενας σερβιτόρος ερώτηση : η κοπέλα τί σου έφταιγε και την σκυλοέβρισες ρε παλικάρι??? ΝΤΟΙΝΓΚ!!!

peterv
04/12/2003, 17:07
Πάω ο καλός σου εκδρομή με αλλες μηχανές όλοι καλά λέμε πάμε χώμα για διασκέδαση .....
Γιούρια και εγώ μαζι ας μην έχω πατίσει ποτέ χώμα αρχίζουν αυτή να τρέχουν εγώ παθαίνω ένα πάρκισον από το ταρακούνημα...... και σε μιά κατηφόρα ανετος πέρνω ανοιχτά την στροφή χαλικάκι κάτω γλυστράει ο προστινός τροχός παρτη κάτω τη μηχανή .....
Εγώ φυσικά όρθιος ...... χωρίς τίποτα απο κάτω μου ...... και με φουσκωμένους τους αερόσακους του μπουφάν ....αφού είχε φύγει το φις μαζί με την μηχανή.
Ο Ρόμποκοπ της βλακείας ...........:mad: :mad: :mad:

kyriak11
08/12/2003, 16:32
PAROS KALOKAIRAKI ME TI GOMENA KAI ENA MIXANAKI
TIGA OSO DEN PAEI ALLO ME DYO SAKIDIA PLATIS SKINI YPOSTROMATA ...
LOIPON KOIMOMASTE STI PARALIA GIATI OSOI KSERETE DEN PAEI KARABAKI STIN ANTIPARO 3 H WRA TO BRADY
KSYPNAME APO KATI BOGITA STI PARALIA APO KATI KSENOYS KAI ETOIMAZOMASTE NA PAME MEXRI TO LIMANI STH POYNTA NA FTASOYME STO NISI
(EIXE PROIGI8EI PROSAGOGI STO TMIMA THS PLAKA GIA EPIKNDINI IDIGISI 4 WRES PRIN FYGOYME MONOS MOY BEBAIA KAI EIXA DWSEI RANTEBOY STO LIMANI META APO 2.30 WRES KRATISEIS STO TMHMA ME 8 PAKISTANOYS KAI ENA PRWIN PREZAKIA)
SYNEXIZW:
KSYPNAME NA ME EXEI PRIKSEI H GOMENA NA PAEI MONI TIS MEXRI TO LIMANI STH POYNTA KAI NA TIS LEW OTI MAZI IR8AME MAZI 8A PAME OSO EINAI TO KOSTOS( PAREPIPTWNTOS H KOPELA HTANE MAZI MOY KAMIA BDOMADA)
ANTE KALA PAW KAI FORTWNO TO XRAKI MOY ME TA PARAPANW KAI PAME NA KSEKINISOYME KE BLEPW OTI DEN PROKEITE NA PAME DIKABALO ME TA TSIMPRAKALA POY HTAN SAN TRIKABALO KAI NA ME PERNEI ARISTERA NA ME PERNEI DEKSIA TA BAGAZIA OSTOSO KOYNIOSANTE GIATI DEN YPIRXE SXARA H SWTHRIA.
STO FANARI HTANE OLA KAI LIGO STI SELA.
O NOON NOHHTO
PRIN KSEKINESW EIXA BALEI TO GNWSTO DISK LOCK
ANTE LEW NA PAME NA FYGOYME KAI H GOMENA NAMEXEI PRIKSEI ASE ME NA PAW MONH MOY DEN 8ELW KAI TETEIA
TH KOINONIA MOY MESA KALA THS LEW PIGENE ME TA PODIA MEXRI NA PAREIS TO LEWFORIO KIE RANTEBOY EKEI.
ANTE KAI BAZW MPROS KAI PAW NA KSEKINISW ME FORA KIOLAS GIATI EIXE PEZOYLAKI NA TO PIDIKSW O TALAIPOROS POY TO AGWRASA MAZI ME TO DENTRAKI KAI OLA TA TSIMPRAKALA NA TRABAN TI MIXANI KATW
ASIKOTI LEME ANTE MPIP KIESY
KE EBGALA 8 MERES ME STRABO DISKOPLAKO
EYTYXOS TO SIMAZEPSA LOGO TWN ERGALEIWN(SWTIRIA)
KAI NA MOY LEEI ANTE PROXORA 8A XASOYME TO KARABI
PERITO SAS TO LEW OTI DEN KOIMI8IKAME MAZI
AN KAI HTAN DIKAIOLOGIA NA PARW TO AIMA MOY PISW DILADI NA TIN G.......W
AYTA;) ;)

NLS
12/12/2003, 15:20
αυτό που περιγράφεις έγινε;

μιλάμε για σκηνή από ταινία
(μάλλον ωραίο Ιταλικό σινεμά 60ies)

NLS
12/12/2003, 15:45
κατάλαβα :)

ταιριάζεις με το avatar σου ;)

NLS
12/12/2003, 16:01
πωπωπω από που πήγες και που έφτασες

καμία σχέση

εμένα απλά μου άρεσε η ιστορία σου και είπα ότι αν είναι αληθινή (και γιατί να μην είναι) μοιάζει με ιταλικό σινεμά

btw είμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος με την μηχανή μου αν ξανάπερνα το είδος και τα κυβικά, πάλι αυτή θα έπερνα (και όχι την δικιά σου, αλλά δεν έχει σημασία) - δεν καταλαβαίνω γιατί το έθιξες αυτό

(και τι σχέση είχα εγώ με την africa σου, που σχολίασα τι έχεις, γιατί το έχεις, αν καλά κάνεις και το έχεις - ούτε τι έχεις δεν είχα καν σκεφτεί)

:confused: :confused: :confused: :confused:

NLS
12/12/2003, 16:22
no problem

(αλλά αν μου ξαναπείς για το GS...)

:D :p

hornet
12/12/2003, 16:23
Χαχαχαχαχαχα πολυ καλη τουμπα και επεισοδιακη δεν μπορω να φανταστω τις φαπες ουτε κατα διαννοια.

Loudovikos
19/12/2003, 12:32
95 στην Πάρο, 16 χρονών εγώ και ενας φίλος, που είχε δίπλωμα για
πενηντάρι, μου έχει νοικιάσει ενα gilera R50!!!
Για όσους δεν ξέρουν ειναι κάτι 50άρια κρός!!

Τον θυμάμαι να μου λέει "Ρε μαλάκα θα σκοτωθείς, δεν παίρνεις κανα παπάκι"!!
Τι λές ρε του λέω " Ειμαι γεννημένος πιλότος!!!!"

Λοιπον, εγω δεν είχα ξαναοδηγήσει μηχανάκι με συμπλέκτη και γενικώς η
εμπειρία μου ήταν κάτι παπιά που είχα κάνει βόλτα στην ζούλα!!

Παίρνει λοιπον ο δικος σου το κροσακί και την έχει δει JOE BAR το λιγότερο!!!!
Περιτό να σας πω οτι δεν μπορούσα να το ξεκινήσω αλλά όταν τα κατάφερνα, τύφλα
να είχε ο Rossi!!

Την επόμενη μέρα λοιπον ξεκινάει το παρεάκι, εγω με το gilera δικάβαλος με τον Κώστα
και ο άλλος που μου το νοίκιασε με το παπί του και αυτός δικάβαλος, να πάμε Πούντα για μπάνιο!!!

Φευγουμε μαζί αλλά στον δρόμο σταμάτησα προς ανάγκη του πίσω!! Τώρα που
το σκέφτομαι πολύ θαραλέος ο Κώστας!!! Τεσπά...ανεβαίνει ο Κώστας, και ο δαίμονας
μπαίνει μέσα μου!!!! Τσίτα το κροσάκι και ο Κωστας σε κάθε στροφή να λέει "Ωπα κόψε"!!
"Ώπα κόψε" μια , "Ώπα κόψε" δυο, στην τρίτη κόβω και εγω μέσα απο ένα χωράφι και σκάω
σε ένα τοιχάκι απο αυτά τα χαμηλά που έχουν τα νησιά με τις πέτρες!!! Πανικός!!
Το μηχανάκι πάνω στο τοιχάκι σκαρφαλωμένο, ο Κώστας φρικαρισμένος αλλά αλάβωτος και
εγώ μέσα στα αίματα στα πόδια!! (Τα σημάδια ακόμα τα έχω!!)

Κατεβάζουμε το μηχανάκι απο το τοιχάκι το οποίο δεν είχε πάθει τίποτα και λέω του Κώστα "Κράτα
το μια να δώ εάν έχει πάθει τίποτα!!". Το αφήνω εγω το αφήνει και αυτος, το μηχανάκι ξαναπέφτει,
βρίσκει σε μια πέτρα στο τοιχάκι και σπάει ενα πλαινό φτερό που είχε!! Τι να του πω τώρα!! Με τα πολλά
ξαναξεκινάμε να βρούμε τους άλλους!!!! Στο δρόμο σταματάμε στο πρώτο χωριο και παίρνουμε μαντήλια
και νερο για να καθαρίσω τις πλήγες!! Εκει βρίσκουμε και τους αλλους και ξεκινάμε για Πουντά!!
Οταν φτάνουμε επιτελους , παρκαρουμε τα μηχανάκια στον χωματόδρομο!! Ελα όμως που
το έβαλα κολητά στο παπάκι και με το που κατεβαίνω καίγομαι στο πόδι απο την εξάτμιση!!

Στο τέλος όλοι κάναν μπάνιο και εγώ καθόμουν σε μια σκία και προσπαθούσα να απαλήνω τον πόνο!!

NLS
19/12/2003, 13:01
χεχεχεχε

δικαιολογείσαι - πανικός από το γεγονός

κάνει κανείς της ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ μαλακίες στη σειρά έτσι

μου θύμισες ΑΡΧΑΙΑ δική μου τούμπα

καρελάκι από μια μεγαλύτερη ξαδέρφη μου, τάβλα όλοι για μεσημέρι και εγώ να τρέχω στο χωριό στους χωματόδρωμους

μέχρι που κάποια στιγμή αποφάσισα να δω πόσο εντούρο είναι το καρελάκι το οποίο είχε τερματίσει και σε μια 90 μοιρών στροφή εγώ έκανα μόνο τις 15 (μοίρες) και πήγα ευθεία...

στο καρελάκι κρέμασε το φανάρι του... και εγώ να έχω σχιστεί στα χέρια και να γυρνάω πίσω σιγά σιγά για να πλύνω ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ τις πληγές μην και δεν με καταλάβουν (επίσης ακόμα φαίνονται - θέλαν ράματα) και η αγωνία μου να είναι να στηρίξω με ένα κλαράκι το φανάρι μην καταλάβουν ότι κάτι του έκανα

ε... 15 (μην πω 20 πια) χρόνια έχουν περάσει, ακόμα λέω ότι "ε πήγα να στρίψω και πάνω στην στροφή είχε ένα κούτσουρο στο δρόμο, τι να έκανα"

είστε μάλλον οι πρώτοι που λέω ότι ΔΕΝ είχε έτσι η ιστορία

USER1
19/12/2003, 13:38
ΑΝΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΗ ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΛΙΣΕΙ ΤΟ ΣΤΑΝ ΑΥΤΟ
ΕΣΠΑΣΕ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΣΕ ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΠΛΑΚΩΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΧΤΥΠΗΣΑ

Loudovikos
19/12/2003, 13:48
..τι μου θυμίζει!!!


380

NLS
19/12/2003, 13:58
εφευρετικότατο user name
στο ΧΠΑ δουλεύεις;

επίσης είναι ένα κουμπί που γράφει CAPS LOCK επάνω - αν δεις ένα λαμπάκι κάτω από ένα "Α" δεξιά πάνω στο keyboard να ανάβει, πάτα το κουμπί, αν όχι, άλλαξε keyboard

και κάτι τελευταίο

στην έκθεση παλιά στο σχολείο, τι βαθμό έβγαζες;

άντε και κάτι πιό τελευταίο... καλως ήρθες; (άραγε; )

USER1
19/12/2003, 14:03
:) Ευχαριστω.Οχι δεν δουλευ στο ΧΠΑ.

Julius
19/12/2003, 14:26
Re Nikolaki meli stazei to stoma soy re mpagasa


exeis enan kalo logo gia oloys e? alla den ton les pote.:D

NLS
19/12/2003, 14:41
μέσα έπεσες

(χτύπησες; )

:D

xampos
05/06/2008, 19:31
για να ακουσουμε κι αλλα περιστατικα :lol: :lol:

Z-rider
05/06/2008, 21:08
Prin_polla_polla_xronia_paralia_tourlidas_mesologi_
pano_sthn_tsimedenia_provlita_me_ta_mhxanakia_
pros_thn_thalasa.Meta_apo_polla_pame_na_figoume_
k_o_xristos_me_to_panemorfo_koloftiagmeno_Zetaki_
paei_na_to_valei_mpros_me_stil_endura_alla_k_me_
prwth_koumpemenh_kai............mploum:lol: :lol:
poly_gelio

TEOkaip7
05/06/2008, 22:05
πεζόδρομος με καφετέριες τίγκα στον κόσμο,

ανεβαίνω στο steed βάζω μπρός και ξεκινάω να κάνω επιτόπου (γρήγορα κιόλας) στον πεζόδρομο με το τιμόνι αριστερά στριμμένο, όλα καλά γαμάτη εκκίνηση μέχρι που φτάνει η ώρα να στρίψω το τιμόνι για να ισιώσει.....

για πότε βρέθηκα κάτω απο το τραπέζι μιας παρέας ούτε που το κατάλαβα.... είχα ξεχάσει να ξεκλειδώσω το τιμόνι.... ακόμα γελάνε όσοι με είδανε:lol:

εχω φάει κι άλλες χαζές τούμπες αλλά αυτή η αίσθηση όταν πήγα να στρίψω το τιμόνι και δεν έστριψε ήταν το κάτι άλλο:confused:

:beer: :beer:

ktm640lc4
06/06/2008, 23:09
Παλια στο χωριο μου με παπι 100αρι με 2 φιλους επισης με παπια ενα yamaha 100αρι διχρονο και ενα yamaha αυτα με τον αξονα δεν θυμαμαι ποιο ειναι τωρα.

Παμε μαλλια κουβαρια προς ενα αλλο χωριο για βολτα. Τα παπια, μαρσπιεδες, μας ειχε συνεπαρει η μαλ***κια.

Σε μια στροφη δεξια με πεταει αριστερα και φευγω, ελα ομως που απο την αλλη ερχοταν ενα ΜΑΝ φορτηγο/τρακτορας.....

Το θυμαμαι ακομα, πρασινο σαν τον χουλκ να ερχεται καρφι πανω μου. Ο ανθρωπος μια χαρα πηγαινε...

Αποφασιζω αστραπιαια (εχω υψηλο IQ :ZZZ: ) να το ριξω στα χορτα σε ενα χωραφι διπλα το οποιο ηταν οργωμενο και ειχε βγαλει τις πετρες εξω κατι που κανω και καρφωνομαι πανω σε μια πετρα και σταματαω πεφτοντας. Ολα καλα μεχρι εδω...

Ο οδηγος ομως (που ειχε και δικιο) ειχε φρεναρει ειχε κατεβει και ετρεχε κατα πανω μου αφου του εκοψα 50 χρονια απο την ζωη του με ειχε παρει στο κατοπι.

Για ποτε εβγαλα το μηχανακι στο δρομο για ποτε εβαλα μπρος για ποτε εξαφανιστηκα δεν θυμαμαι...

Απο εκει παντως δεν ξαναπερασα.

Εχω τετοια ενα ματσο, αφου ημουνα γνωστος γεωκτημονας στην περιοχη μου. Παλια. Φτου σκορδα....

OzZzZzY
07/06/2008, 02:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Παλια στο χωριο μου με παπι 100αρι με 2 φιλους επισης με παπια ενα yamaha 100αρι διχρονο και ενα yamaha αυτα με τον αξονα δεν θυμαμαι ποιο ειναι τωρα.

Παμε μαλλια κουβαρια προς ενα αλλο χωριο για βολτα. Τα παπια, μαρσπιεδες, μας ειχε συνεπαρει η μαλ***κια.

Σε μια στροφη δεξια με πεταει αριστερα και φευγω, ελα ομως που απο την αλλη ερχοταν ενα ΜΑΝ φορτηγο/τρακτορας.....

Το θυμαμαι ακομα, πρασινο σαν τον χουλκ να ερχεται καρφι πανω μου. Ο ανθρωπος μια χαρα πηγαινε...

Αποφασιζω αστραπιαια (εχω υψηλο IQ :ZZZ: ) να το ριξω στα χορτα σε ενα χωραφι διπλα το οποιο ηταν οργωμενο και ειχε βγαλει τις πετρες εξω κατι που κανω και καρφωνομαι πανω σε μια πετρα και σταματαω πεφτοντας. Ολα καλα μεχρι εδω...

Ο οδηγος ομως (που ειχε και δικιο) ειχε φρεναρει ειχε κατεβει και ετρεχε κατα πανω μου αφου του εκοψα 50 χρονια απο την ζωη του με ειχε παρει στο κατοπι.

Για ποτε εβγαλα το μηχανακι στο δρομο για ποτε εβαλα μπρος για ποτε εξαφανιστηκα δεν θυμαμαι...

Απο εκει παντως δεν ξαναπερασα.

Εχω τετοια ενα ματσο, αφου ημουνα γνωστος γεωκτημονας στην περιοχη μου. Παλια. Φτου σκορδα....


townmate θα ταν!

γεια σου ρε οικοπεδοφαγε :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

ktm640lc4
09/06/2008, 14:55
Nαι townmate ηταν και με διαλυμενα λαστιχα και αναρτησεις πηγαινε αεροπορια ο κολλητος. :hypnotize

Εχω αλλο ενα οικοπεδο (απο τα πολλα) στο σεφ. Πειραια.

2 παπια ενα 100αρι και ενα 72αρι πειραγμενο μεχρι οσο δεν παει.

Ξεκιναμε απο μεσα περνουμε την στροφη στο πηγαδι (ο κυκλος με το νερο στην μεση) και παμε στην μικρη ευθεια ταπα γιατι κατι ειχε
γινει και επρεπε να παμε σφαιρα.

Στο στομα εγω ειχα ενα τσιγαρο χωρις να το εχω αναψει. Στο τελος της ευθειας ειχε λαδια και λογω νυχτας δεν τα πηρα πρεφα. πεφτω
κουτρουβαλωντας μεχρι και τα φαναρια σχεδον. Σηκωνομαι σκουπιζομαι και κοιταω πισω να ειδοποιησω τον κολλητο οτι εχει λαδια.

Αμ δε. Ερχεται και αυτος κουτρουβαλωντας με οσα κατα πανω μου. 2 μηχανακια κατω και εμεις ορθιοι να γελαμε σαν χαζοι.

Κατι μηχανακια που ηταν στο φαναρι γυρισαν πισω να δουν αν ειμαστε καλα. Αφου βεβεαιωθηκαν τα παιδια εφυγαν, οπως φυγαμε και εμεις, για ιωδια και λοιπα στο σπιτι.

Το κλου της υποθεσης ειναι οτι το τσιγαρο δεν μου εφυγε απο το στομα, σε ολη την πτωση/συρσιμο στην ασφαλτο το ειχα κανονικα. Σηκωθηκα το αναψα. Και ειπα ''φτου ρε φουστη μου παλι επεσα''. Το θυμαμαι και γελαω μονο απο αυτο.

stavrogin
09/06/2008, 16:18
1.xt600 86' 1989 μαθενα σε αλανα στην καλογρεζα ,ευθεια οκ, στροφη οκ , μετα σταματησα και μπαμ.

2. cb250rs 1989 πρωτη μου μηχανη ξανα τα ιδια με τη διαφορα οτι επεσα στην πρωτη στροφη

3. Σε ταξι στην ομονοια

4. Σε ταξι στην Κηφισιας στο ανεβα

5. Σε αυτοκινητο στην Κηφισιας στο κατεβα .Λιγο κεφαλι.Το κρανος το φορουσε ο πισω.Οποτε εγω ζαλαδες

Γενικα ενας φοβος μην πεσει καποιος πισω μου.Κι ετσι επεφτα παντα πανω στους μπροστινους

6.Σε λεωφοριο στην Κηφισιας στο ανεβα.Για να μη σκασω απο πισω το εριξα

7.Για μπανιο στο μαραθωνα. Ενω παντα το κρανος το ενα και μοναδικο το φοραγε ο συνεπιβατης.Το αλλαξαμε γιατι την ειχε κουρασει. Κλεισιμο ντατσουν που βιαζοταν .Πεσαμε στα χαλικια.Αιμα στο κουτελο της .η καρδια στην κουλουρη.Αλλα ολα καλα.

8.Χαλανδρι στροφη με πολλα ,νερα ,μπουμ .Χωσιμο κατω απο αμαξι .Περονη οφφ

Επειδη βαριεμαι να γραφω υπολογιστε αλλα 12+ περιστατικα .Μια στραβωναν τα καλαμια,μια το τιμονι.Φλασ οφ.Καθρεφτες οφ.Μαρσπιεδες οφ.Τεποζιτο με ρυτιδες .Επισκευες 0 κι εγω ακαθεκτος

1993 Bros 650 (για μενα φεραρι)

21.καθρεφτης καρφωμενος σε αμαξι στη συγγρου

22.Βροχη.Κοντρες εγω .Κοκκινο μπροστα. Οταν επεσα περασα το κοκκινο εγω κι η μηχανη χωρια
Τιμονι οφ

Την αλλη μερα καβαλαω το παλιο cb ,κολλαει
την παραλλη το xt του αδερφου μενω απο ηλεκτρικα στον πειραια. 3 μηχανες σε μια εβδομαδα κι εγω να βλαστημαω θεους και δαιμονες

23.Αδεια απο φανταρος ,μαγκιές στην κινηση με κλεινουν δυο αμαξια πεφτω και με την πλατη στην ασφαλτο να κανω ζικ ζακ για να μη με περασει αμαξι απο πανω. Ουρα,φαναρι οφ

24.Κολιες επειδηξη εξω απο φρονιστηριο.Μπαμ

25-35 επιπολαια φρενα και το μονο δισκοφρενο να τραβαει. γλυστερες ασφαλτοι.Κακα μεταχειρησμενα λαστιχα .κακες αναρτησεις.Ολα σχεδον τα τρακαρισματα ηταν δικες μου ευθηνες απο κακη συντηριση και μεγαλη επιπολαιοτητα στην οδηγιση.

φτανουμε αισιως το 1998 προτελευταια μεγαλη πτωση με 160 Κηφισιας Υγειας Χριστουγενα ανημερα.Με την τελειωμενη αναρτηση σκαω στη λακουβα και εφηγα απανω ,αλλου για αλλου .Σηρθηκα για πολλα πολλα μετρα κι η μηχανη για 80μετρα παραπανω τουλαχιστων. Τσακιστηκε.
Για πρωτη φορα σε τρακα εχασα εντελως τις αισθησεις μου.Το καινουργιο μου μαυρο Αrai κονομησε ενα λευκο φωτοστεφανο απο γδαρσιμο και σπασιματα.Αλλα μου σωσε τη ζωη.Λοιπες σωματικες βλαβες 0 λογο δερματινων.

Δανεικο ζασταβα για να κουβαλισω το μηχανακι.Μενει και το ζασταβα με αποτελεσμα Eλπα με που χει πανω του Ζασταβα ,που χει πανω του bros.

Απο τοτε αρχισε και το τουμπανιασμα του bros αλλα και μια κατι παραπανω ωριμοτητα για φρενα ,αναρτησεις λαστιχα αλλα και οδηγηση.Με αποτελεσμα να σταματησουν οι τσαμπα τουμπες.

Μια τελευταια το 2001,σπασιματακι οπου κι εκει ειχα παραπανω χιλιομετρα απο οτι επρεπε αλλα η ευθηνη ηταν καθαρα αλλουνου.

Εμαθα με τον σκληρο τροπο τα της μηχανης, αλλα ευτηχως χωρις να τσακιστω ανεπανωρθοτα (κι αυτο ειναι καθαρη τυχη ή αγιος προστατης (διαλεξτε)
Παντα ορθιοι με καλοσυντηρημενα μηχανακια και εξοπλισμο




:wave2:

OzZzZzY
09/06/2008, 16:41
επειδη εχει τζακ ποτ το τζοκερ δεν μου λες 6 νουμερακια να κερδισω κανα φραγκο? Μιλαμε για ΤΗΝ τυχη!
:beer: :beer: :beer:

stavrogin
09/06/2008, 17:24
Ενα δερματινο μηχανης φτηνο (20000) εξ αγγλιας εφαγε τις πρωτες 20 χυμες και τις αντεξε ολες χωρις να παραδωσει.Εκλαπει απο πρεζακι μεσα απο αμαξι.

Ενα ζευγαρι μποτες μηχανης με το αιμα ξεραμενο στη μια απο το πεσιμο του 2001 (σορρι για την ωμοτητα της εικονας)

Ενα ζευγαρι converce αθλητικα με τους κρικους των κορδονιων εξαφανισμενους απο το τριψιμο στην ασφαλτο.

Το κρανος με το φωτοστεφανο

Κι ενα μπουφαν δερματινο με τις ραφες ξυλωμενες απο το τριψιμο.Ολα κρατημενα .Δε μπορω να τα πεταξω.

Αν εξαιρεσει κανεις το Αραι ολα τα αλλα ρουχα ηταν φτηνα χωρις εξτρα ενισχυσεις και παρ ολα αυτα προστατεψαν στο επακρο.Ακομα και τα φτηνα κρανη των 20000.Δε λεω κατι υπερ των φτηνων.Απλα λεω οτι απο το να μη φορας καθολου....

tai
09/06/2008, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin


Εμαθα με τον σκληρο τροπο τα της μηχανης, αλλα ευτηχως χωρις να βλαφτώ ανεπανόρθωτα
:eek:
ποιος μλκας στο βεβαίωσε αυτό:confused:





Ετσι εξηγούνται ολα:rolleyes:









Πάντως εμεις, θα σε αγαπάμε (οπως και αν είσαι) ΠΆΝΤΑ:a9:





























βλαμενε σκουντούφλη
:lol: :lol: :rotflmao:

stavrogin
10/06/2008, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
:eek:
ποιος μλκας στο βεβαίωσε αυτό:confused:

βλαμενε σκουντούφλη
:lol: :lol: :rotflmao:


οταν λεω "εμαθα τα της μηχανης" δεν εννοω οτι εμαθα πιλοτος...Αλλα εμαθα τι θα συμβει αν σκασω πχ υπο συνθηκες σε λακουβα με πεθαμενο αμορτισερ, αν ποναει το σκασιμο,τη διακοσμηση των εξωτερικων ιατριων και ακομα περισσοτερο πιο ειναι το δικο μου μεριδιο στην ευθηνη του εαυτου μου.Κι αλλα τετοια ωραια

mats8282
10/06/2008, 12:04
2 ωραιες με το ΤΤR

Η μια ειμαι δεξια λωριδα Κηφισιας λιγο μετα το Υγεια στο κατεβασμα....Παω χαλλλλλλλαρααααα....Γυρναω να κοιταξω να μπω μεσαια και φρεναρει μια κλουβα μπροστα μου....Τα καταφερνω την αποφευγω και ισα που βρισκει η χουφτα η οποια ειχε χαλαρωσει λιγο απο προηγουμενη τουμπιτσα...Γυρναει λοιπον η χουφτα και μου πιανει το φρενο το οποιο ειχα τσιμπησει....Και βρεθηκα να σκαω μετα απο χαροπαλεμα στην μεσαια με το κεφαλι...Φευγει η ζελατινα του Shark και απο πισω τα γυαλια μου...Ευτυχως δεν ηταν κανενας γρηγορος στην μεσαια να με παρει απο κατω.....

Η αλλη Μαρουσι που ειχαν απλωσει σε εναν πεζοδρομο αυτα τα πορτοκαλι τα διχτυα που βαζουν οταν κανουν εργα...Εργα παντως δεν κανανε εκει...Αλλα το διχτυ το απλωσανε απο την μια μερια του δρομου στην αλλη βραδυατικα....Δεν το ειδα....Ισα που προλαβα να πατησω λιγο φρενο...Και ζντουπ παρτον κατω....Και αντε να ξεμπλεξεις τα τακουνια μετα....

el_hymador
10/06/2008, 12:32
Με το AX-1, πιτσιρικας σχετικα εγω, ειμαι στην κεντρικη λεωφορο της Πευκης και παω για κουρεμα (το θυμαμαι ακομα...)

Εξω απο το κουρειο εχει μια σταση λεωφορειου, οπου καθεται μια παρεα απο ωραια κοριτσακια...υπακουωντας στις εγκεφαλικες συναψεις που μου προκαλουσε η τεστοστερονη, ακολουθωντας πιστα το προαιωνιο ενστικτο του αρσενικου, αλλα λογω και της περισσειας μ@λ@κι@ς που ειχα στον εγγεφαλο, σκεφτηκα να εντυπωσιασω...

...με μια απιστευτα ηλιθια εμπνευση αποφασιζω να καβαλησω το πεζοδρομιο προσεγγιζοντας το με γωνια ...τι γωνια... σχεδον παραλληλα με αυτο πηγα...

...και επεσα big time φυσικα!

η πλακα ειναι οτι μετα, παρ' ολο που χερι και ποδι καταγδαρθηκαν και πονουσα, εκανα οτι δεν συμβαινει τιποτα, ενα πραγμα..."τι κοιτατε και γελατε ; ετσι παρκαρω εγω!" :lol: :lol: :lol: :lol:

τις εντυπωσιασα σιγουρα παντως! :D

Xigo
10/06/2008, 13:20
Ασε...Παραλιακη ηρακλειου περυσι αρχες καλοκαιρι(εξω απο galea κ ιστοριες οσοι ξερουν)..γεματες ολες οι καφετεριες-ταβερνες του δρομου απο κοσμο και εγω με ορεξουλες
να σημειωσω δε πως ο δρομος γυαλι,τα michelin pilot για πεταμα και φτανουν οι δικαιολογιες..:lol:
Ξεκιναω λοιπον τις μπαντες,φιδια,κωλους οπως θελετε πειτε το μεχρι οσο παει...
πρωτο χτυπημα τιμονιου,δευτερο,τριτο,μπραβο μαλακα...το μηχανακι να προχωραει ευθεια..η πισω ροδα να κανει παρεα στην μπροστα κ εγω να το ισιωνω μετα απο καποια δεκατα(πολλα μου φανηκαν εμενα) κ να γλυστραει το λαστιχο απο την αλλη...πεφτω λοιπον κατω,το μηχανακι ξεκινησε εξω απο το galea..κ σταματησε εκει ποθ αρχιζει η στροφη του παρκου για οσους ξερουν..καμια 25αρια μετρα?καπου τοσο...ε εγω εκανα 2-3 τουμπιτσες..η ροζ ζακετουλα που φορουσα ειχε γινει μαυρη:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
να βλεπω την μηχανη ακομα να πηγαινει κ να γυρναω το κεφαλι να βλεπω....κοσμο,πραγματικα ομως κοσμο να ερχεται προς το μερος μου...
ε...χαιρετησα αρκετους γνωστους...δεν ηξερα τι να πρωτοκανω,γελασω νευριασω...και πηρα το μηχανακι και του εβγαλα λιγο την πιστη..
Ειχε πολυ θεαμα η φαση:sun: ..
εγω ευτηχως δεν επαθα τιποτα κ η μηχανη χρειαστηκε ενα fairing που δεν μου αρεσε κ το ποσο λιγο εκανε:uplate:
αυτα:winka: :smilea: :wave2:

hercul
10/06/2008, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
τι κοιτατε και γελατε ; ετσι παρκαρω εγω!" :lol: :lol: :lol: :lol:


Γ@μ@τος!! :lol: :lol: :lol: :lol:

OzZzZzY
11/06/2008, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercul
Γ@μ@τος!! :lol: :lol: :lol: :lol:

hercul και hymador (http://youtube.com/watch?v=qTsyTqPxg8U) δειτε αυτο το βιντεο
απο το 02:15 μεχρι 02:26 σαν να βλεπω τον hymador :lol: :lol: :lol: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

p@nos
11/06/2008, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
hercul και hymador (http://youtube.com/watch?v=qTsyTqPxg8U) δειτε αυτο το βιντεο
απο το 02:15 μεχρι 02:26 σαν να βλεπω τον hymador :lol: :lol: :lol: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:



πες και καμια δικια σου τουμπα ρε...


:wacko:

OzZzZzY
11/06/2008, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
πες και καμια δικια σου τουμπα ρε...


:wacko:

θα πεσει ο σερβερ :lol: :rotflmao: :lol:











εχω κ εγω 2-3 βεβαιως βεβαιως :D

p@nos
11/06/2008, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
θα πεσει ο σερβερ :lol: :rotflmao: :lol:



εχω κ εγω 2-3 βεβαιως βεβαιως :D



διαβασα θα πεσει ο σερφερ....


:bigcry:

Kaiser_vas
24/07/2008, 18:21
Ena mesimeraki loipon me to palio-kalo-grigoro T-80 4taxuto kai mizato parakalo (tis douleias itan, gia metafores antalaktikon) plisiazo se ena fanari... Klassika oura apo autokinita na perimenoun, xonomai loipon anamesa tous gia na bgo protos mprosta sto fanari, opos kanoun eksalou oloi :beer: Pou lete bgaino mprosta, pao na stamatiso, epibradino, epibradino, stamatao, katebazo podi kai plouf..... kato ego me to mixanaki apo pano mou, xoris na exo katalabei giati...:bigcry:
Mes sta neura apo tin ksafniki ptosi, sikono to mixanaki sa na min sinebei tipota, to ksanakabalao kai psaxno na bro tin aitia pou epesa. Pos kano to kefali piso deksia kato, blepe ena mamimeno mple anaptira (autous tous BIG). Loipon to piso lastixo stamatise akribos pano ston anaptira kai apo to elafri plagiasma pou katebasa to podi, parton kato. Tora pou to thimithika neuriasa pali:mad: Pio xazi bouta apo auti den exo faiei. Telika exoun dikio otan lene oti to kapnisma skotonei!!! :winka:

Road67
24/07/2008, 19:12
Με τα πολλα οτι εχω παρει το xmax δεν εχω ιδεα απο scooter, απογευμα Σαββατου κανω μια εξυπηρετηση σε καποιον να δωσω κατι στη Χαραυγη χωρις να εχω ιδεα απο Χαραυγη περα απο 'κει που ειναι οι ταβερνες. Πως μου ηρθε κι εμενα να σταματησω για να δω που θα παω. Σταματαω, βαζω και τα δυο ποδια πανω και ΜΠΑΜ ολος κατω. Βεβαιαως βεβαιαως δεν ειχα κατεβασει την πλαινη. Παω να σηκωσω το xmax οπως θα σηκωνα το fazer, με τ ι π ο τ α λεμε... Ψιλοκατηφορικος ο δρομος ετσι οπως το εχω ψιλοσηκωσει υπο γωνια αυτο, σκυμμενος εγω αρχιζουμε να γλιστραμε προς τα πισω... Να 'ναι καλα το παλικαρι με το vectra που σταματησε να ... μας σηκωσει :lol:

pan0s78
25/07/2008, 17:49
με ένα xlr-250 δανεικό ... καλοκαίρι, καφετέρεια και αγώνας ποδοσφαίρου. Η καφετέρεια γεμάτη και σταματάω πάνω στο xlr πίσω από τα τραπέζια και έβλεπα το ματς. σε κάποια φάση πιάνομαι πάνω στη σέλα και κατεβαίνω, αφήνω το μηχανάκι και πέφτει φυσικά. Το γέλιο ήταν ότι έκανε τόσο θόρυβο (όλο σιδερο είναι !!) που ο κόσμος από τα τραπέζια τρόμαξε και πετάχτηκε όρθιος. Για το κράξιμο μετά ουτε λόγος να γίνεται φυσικά !!!

GreenBill
25/07/2008, 18:52
7 η ωρα το πρωι,γυρναω σπιτι μετα απο τη δουλεια και πετυχαινω βυτιοφορο του δημου που ποτιζει με λαστιχο τα δεντρα.Το λαστιχο ειναι καθετα στο δρομο σαν εμποδιο,αλλα ο χειριστης του ειναι ακινητος.Υποθετω κιολας οτι με ειδε και παω ο πανυβλακας να περασω πανω απο το λαστιχο.Φυσικα αυτος επιλεγει να μετακινηθει εκεινο ακριβως το δευτερολεπτο,μαζευω το λαστιχο,γερνω προς τ αριστερα,αλλα δεν πεφτω εντελως ευτυχως.Ο λογαριασμος;100 ευρω για αντικατασταση του λεβιε ταχυτητων.

axtarmas
28/07/2008, 15:11
exo arpaksi sovares toumpes kai poli asties mia pou thimame eitan prin 10 xronia me to papi C50(53mm)katevena sto matraki plakomenos dikavalo kai ksafnika me fonazi enas gnostos girnao na kitakso kai stamataei ena polo mprostamou logo kinisis ksafnika petagome pano apo to papaki eftixos pou me vastage o filos mou apo piso kai den petasa ksanakathome sto papi kai dromo,

mia alli istoria me to idio papi travao souza ekso apo ena club kai ti ginete spaei i allisida ston aera pou eimai kai pefto plagia den prolava na kano kix travao kai mia stouka pano se ena fiat vgeni o tipas me tsampouka na me diri ego entometaksi stin asfalto ksapla kai vgeni i ginekatou kai me agaliazi na di ean epatha tipota fantastite pos sinirtha kateftias otan me agaliase kai forouse ena minaki me straples itan i pio orea mou toumpa
afto to C50 to exo akoma den to poulao opios to perni troi ta moutra tou 2 fores to exo poulisi kai mou to feran piso dialimeno kai afti xtipimeni,to exo onomasi xaro
a ali mia treli toumpa me YZ80 to eixa gia poulima kai me vridski enas gnostos kai eithele na to pari alla epidis den eiksere na odigaei mou leei na pame se xoma na to piasi pame sta pefkakia sto rodini entometaksi eimai me pantofles kai kanotieratravao mki8a souza gia figoura kai girnao kai ton kitao mpam mou erxete lampada skao me ton kolo kai mangoni i pantofla sto petalaki kai me serni posa metra mexri na pesi sikonome pano san na min simveni tipota mes stin skoni kai ta emata telika den to poulisa,mia alli istoria me to YZ mou eitan pou ekana kontra se pista me KX80 ton eixa gia plaka emena eitan tou 87 kai aftounou to KX tou 95 eixame diafores sta gazia aftos evaze oles tis taxitites kai ton eixa me 3 taxitita kai eos sinithos to odigousa me pantoflitsa kai kanotiera to exo afisi na me perasi travaei to alma kai ego pao na to pekso magas kai to xono gia ta kala spao triti vazo tetarti kai vlepis ena YZ na sikonete arketa metra apo to edafos kai ego na petao pano apo to YZ kai na skao mesa stous thamnous erxonte na me sikosoun oli i theates alla ego epsaxna tis pantofles mou
etos 2002 perno ena CRM250 trelamenos ego mes stin vroxi travao kolidia proti,deftera,triti,tetartigirnaei i mixani me pernaei o kolos kai skao xamo les kai xoreva breakdance ta podia mou pano kai i plati mou stin asfalto kai na girnao giro giro,exo na po kiala alla min sas zaliso tha gemiso to forum

FKpros
30/07/2008, 02:44
ειμαι με το παπι στο σχολειο ενος φιλου (ακριβως διπλα απ το σπιτι μου)..τον περιμενα να σχολασει να παμε για καφε..(οι καγκουριες μας ελειπαν)..βγαινει λοιπον απ το σχολειο ανεβαινει στο glx (βοηθεια μας)..κλασσικα με τσαντα κτλ.. το παπι 59mm (τον πατο του)..και χαμηλωμενο τεζα..ανεβαινει λοιπον ο μ***ς..ξεκιναω λοιπον..ανοιγω και λιγο πρωτη και στα ροπιασματα κανει μια ατσουμπαλη κινηση ο μ***ς να φτιαξει την τσαντα..το παπι σηκωνεται ισα ισα..χανω κα γω τα μπροστινα(απειρος τοτε)..και...γντουπ!!..ξαπλα...ακριβως εξω απ το σπιτι μου με 10χλμ..

η πρωτη μου τουμπα..ευτυχως δεν εχω φαει αλλη..και αν φαω ελπιζω να ειναι το ιδιο "αστεια" με αυτην..

axtarmas
30/07/2008, 12:27
mia pou eipes GLX thimithika mia treli toumpa pou den eftega kai go eitan ena filaraki mou me koloftiafmeno papi 53 mm me TAGEKAVA strofalo kai pistoni to papi petouse alla eixai ena provlima varouse i mpiela,erxete apo to spiti mou na pame gia kafe girnai kai mou leei oti xtypaei mpiela tha exei provlima,tou leo na min to spaei kai tna to plakoni xalara tou leo tha pame leei entaksi pame gia kafe kai gia mia fasi sta fanaria(eixai feri kai ton filo mas ton giorgo kai eitane dikavalo ego eimouna me astra monos mou)tou kolaei mia KLE 400 i 600 ean then kano lathos anavi prasino kai vlepis to papi na fevgi sfera na einai mazi me to KLE sta 300 metra peripou tou fevgi to KLE anoikse pia efthia kai go apo piso me to astra na prospatho na tous ftaso adinaton vevea eitan gnisio opote gia mia fasi agougete enas dinatos metalikos eixos kai na vgazi mavrila i eksatmisi kai na frenari to papi mpori na pigene me 120 xiliometra to papi ksafnikai agou ena grak dinato kai kati na eksfentonizete pros ta aristera(mpiela me to miso pistoni) ego apo poiso na tou fonazo pata simlekti kai gia mia fasi mou fegi to mixanaki mesa apo ta xeria mou eixan aplothi ta ladia tou sto dromo kai na sernome me ton kolo stin mesi tou dromou kai amaksi prosta kai apo piso(pos einai otan kaneis tsoulitra alla fantasou stin aspri grami sti mesi tou dromou)vazo to podi mou kato sto dromo kai kontraro kai sikonome kai trexo sto pezodromio eftixos ei alli den pesane polemisan trela gia na min pesoun,eitan astia fasi alla mpori na eitan pio sovaro eftixos,afta einai istories pou eimastan me ta papakia 16 xronon eitan ta kalitera mou xronia tha exo na to leo,alli mia fasi pou thimame eixe sinavlia o vardis sto kiotari stin rodo einai peripou 60xiliometra apo to kentro tis rodou,mou leei o kolitos mou pame stin sinavlia ksekiname tora 2 papakia na pame stin synavlia(entometaksi eixa klisi kai mia kontra ekeini tin mera pou tin eixa ksexasi)ftanoume stin synavlia kai vriskoume kapoious gnostous pou eixane paei pio prin apo emas ginomaste mia parea 12 atomon afti eixane kanonisi na minoun stin paralia telioni i sinavlia kai lene na paroume mpyres kai na araksoume stin paralia 1 omos tin nyxrta ola ta periptera klista kai gia kali mas tyxi vrikame ena super market kai eixai apo ekso kamposes kases ksexazmenes(xima ekso apo tin porta)voutame 2 pame paralia tis eipiame tis 2 kases kai leme na pame na peksoume me ena TS50 pou eixe enikiasi o allos to kavalao kai pao na katevo mia strofi kai apo kato gremos giro sta 5 metra,eftia piga den eixe frena to g@mimeno to TS kai eimoun kai dikavalo kai skao xamo kai skai pano mou o filos mou(prepi na eitane 100kila kai)sikothika me ena fovero pono sta kokala giati me plakose o allos

MAKIS-RR
06/07/2009, 21:09
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΧΑΖΗ ΤΟΥΜΠΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΑ ΓΕΛΙΑ.ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ.ΠΗΓΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥ KAWASAKI ZXR 400 ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ ΣΤΑΝΤ (ΤΟ ΕΞΥΣΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙ) ΣΚΑΛΩΣΕ ΤΟ ΚΟΡΔΟΝΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΤΑΝΤ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΣΕ ΤΟ 400 ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ CBR ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ .ΚΑΡΑΜΠΟΛΑ ΔΗΛΑΔΗ.ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ 400 ΚΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΜΗΧΑΝΕΣ......

SVX
06/07/2009, 21:13
Με το Thundercat που ειχα...παω να καβαλησω πεζοδρομιο στην τραπεζα για να κανω την δουλεια μου ( καμια 6-7 χρονια ) και το πεζδρομιο ηταν πολυτελειας ...ειχε "επικαλυψη μαρμαρο...οποτε εγω σφιγγομουν στα Clip ons να σωσω το μηχανακι που δεν ελεγε να ανεβει ουτε ΚΑΝ η μπροστινη πεζοδρομιο !!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ή το αλλο θε'ι'κο....να εισαι ετοιμος για βολτα.... να σου πεσει το γαντι....κι εσυ σαν μαγκας Τιραμολας να σκυψεις να το παρεις ενω εισαι καθισμενος στην σελα.... :bigcry: :bigcry: :bigcry:

castoras
06/07/2009, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX

ή το αλλο θε'ι'κο....να εισαι ετοιμος για βολτα.... να σου πεσει το γαντι....κι εσυ σαν μαγκας Τιραμολας να σκυψεις να το παρεις ενω εισαι καθισμενος στην σελα.... :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Ναι,το έκανα!!!:a08: :a08: :a08:

kokos08
06/07/2009, 23:21
Με παπι με φιλο μου δικαβαλος πριν πολλα χρονια,στα 15 μας συγκεκριμενα,κατεωεναμε μεγαλη κατηφορα και βλεπουμε ενα φορτηγακι Mitsubishi μπροστα και ριχνω την φοβερη ιδεα "ρε μαλακα να παρουμε φορα να σβησουμε το μηχανακι και να τον περασουμε και να του πουμε, "και σβηστει σε περναμε!"

Ε ολα τα λεφτα,ηταν σκοτεινα εκει πολυ,ο τυπος αποφασισε να στριψει χωρις φλας την ωρα που φταναμε διπλα του και μπαααμ στην πορτα του και συρθηκαμε μερικα μετρα,με γρατζουνιες την βγαλαμε και πολυ γελιο,γιατι την κοπανησαμε οπως οπως οταν ρωτησε αν εχουμε διπλωμα,χεχε!

Α! αφου μας χτυπησε εβγαλε και το φλας για να ειναι καλυμενος και καλα... πονηρος ο βλαχος!

Τελικα ακομα δεν εχω καταφερει να κανω αυτη την προσπεραση ακομα! Να σβησω το 1000 λες...??? μμμμ....:a10:

squirrel
07/07/2009, 11:48
Πριν απο 15 χρόνια περίπου με το πρώτο μου μηχανάκι (chaly),είμαι με την κοπέλα μου σε ενα φανάρι κ περιμένοντας να ανάψει έχω τα πόδια μου κάτω κ σηκώνω μικρή σταματημένη σούζα...
το μηχανάκι σηκώνετε λίγο παραπάνω κ αφού εχω τα πόδια κάτω δεν υπάρχει φρένο...
βρίσκομαι απάνω απο την κοπελιά η οποία βρίσκεται με την πλάτη στην άσφαλτο να κοντέβω να πεθάνω απο το γέλιο κρατώντας απο πάνω μου κ το μηχανάκι το οποίο τρέχει βενζίνη απο υπερχύλιση κ ο κόσμος τριγύρω να κοιτάει έντρομος...
τελικά ήρθαν κ μου πήραν το μηχανάκι απο πάνω μου κ σηκωθήκαμε για να γελάσουμε άνετα...:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
κ με το προηγούμενο μηχανάκι μου (africa) είχα βαρεθεί να πέφτω στα φανάρια...
αλλά την πιο πρόσφατη την έφαγα εξω απο την ΕΚΘΕΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ φέτος όταν ξεκίνησα με το gs να κατέβω το πεζοδρόμιο κ μόλις κατέβηκε ο μπροστινός τροχός μπλόκαρε απο το κλειδαριά κ βρέθηκα με το μηχανάκι πεσμένο σχεδόν απο πάνω μου σε αρνητική κλίση μιας κ ο πίσω τροχός ήταν ακόμη επάνω στο πεζοδρόμιο...:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Tpap
07/07/2009, 12:05
Mια που το ξαναζωντανέψατε, ο δημιουργός του φρεντακίου και καλός μου φίλος AFTER, που είναι ρε παίδες...? γιατί χάθηκε...? :confused:

glargkatzis
07/07/2009, 12:45
όταν πρωτοπήρα το φαντούρο , ανεβαίνω στον κίσσαβο για να διαπιστώσω τις off ιδιότητές του, Μετά από 3 ώρες χαλαρής βόλτας σε χωματόδρομους ,κατεβαίνοντας σε παραλία (καρίτσα) βλέπω μπροστά μου μικρό ανάχωμα κάθετα στο δρόμο.!λέω 20 πόντους είναι θα το περάσω χωρίς να κόψω. φθάνοντας κοντά βλέπω κάτι να γυαλίζει, αλλά ο μπροστινός είχε πατήσει ήδη την ΚΡΥΜΜΕΝΗ σιδερένια σωλήνα ποτίσματος (σκεπασμένη με χώμα) και έφυγα με 30 χλμ λοξώς αριστερά !!! ευτυχώς έχει φαρδύ τιμόνι και βρίσκει πρώτο! (μονο ένα φλάς ζημιά και μια γρατσουνιά στο φαίρινγκ)

mikios400
07/07/2009, 13:55
δεξιά και ανηφορική και φουρκέτα... ότι χειρότερο δλδ (για τους ντόπιους -> από Παντάνασσα να πας Ρογδιά). Το V-Strom 15 μερών, άστρωτο το σασμάν, κατεβάζω από 2α 1η αλλά που... μένω στα μισά της στροφής με το γκάζι τέρμα και το μηχανάκια να σταματάει μόνο του... κοιτάω κάτω "φτου, το νεκρόλαμπο"... με παίρνει δεξιά αλλά δεν βρήκα έδαφος να πατήσω από την κλίση του εδάφους.... φωνάζω στην αρραβωνιαστικιά που είχα πίσω "πήδααααα" και πέφτω μαζί με το μοτόρι... η κακομοίρα από πίσω ούτε αυτή βρήκε πάτωμα και πήρε μια κολοτούμπα προς τα κάτω, ευτυχώς στα χόρτα.

Εμείς δεν πάθαμε τπτ απολύτως, αλλά το μοτόρι απέκτησε κανα 2 παράσημα κ σπασμένη μανέτα... δεν πειράζει :D

arxaios
07/07/2009, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikios400
δεξιά και ανηφορική και φουρκέτα... ότι χειρότερο δλδ (για τους ντόπιους -> από Παντάνασσα να πας Ρογδιά). Το V-Strom 15 μερών, άστρωτο το σασμάν, κατεβάζω από 2α 1η αλλά που... μένω στα μισά της στροφής με το γκάζι τέρμα και το μηχανάκια να σταματάει μόνο του... κοιτάω κάτω "φτου, το νεκρόλαμπο"... με παίρνει δεξιά αλλά δεν βρήκα έδαφος να πατήσω από την κλίση του εδάφους.... φωνάζω στην αρραβωνιαστικιά που είχα πίσω "πήδααααα" και πέφτω μαζί με το μοτόρι... η κακομοίρα από πίσω ούτε αυτή βρήκε πάτωμα και πήρε μια κολοτούμπα προς τα κάτω, ευτυχώς στα χόρτα.

Εμείς δεν πάθαμε τπτ απολύτως, αλλά το μοτόρι απέκτησε κανα 2 παράσημα κ σπασμένη μανέτα... δεν πειράζει :D

AΧ .........και να έγραφε το Μαράκι εδώ μέσα ........... τι καλιμέντα και ξεγιούβεντα ......... είχαμε να διαβάσουμε !!! :lol: :lol: :lol:
Ήρωας το Μαράκι και να τις δώσεις τα χαιρετίσματά μου ........... :wave2: :wave2: :wave2:

Το άλλο που σου βούλιαξε η γόβα στη λάσπη δεν το γράφεις ;;;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Υ.Γ. Χάθηκες !!! Πες μου ποιός σε πείραξε να το 'νε μακελέψω !!!:mad: :mad: :mad:

Akatanomastos
07/07/2009, 14:23
dt 125, κουβαλαω ενα φτερο ακουμπισμενο στη σελα μπροστα απο τα ποδια μου, καθετα στην σελα.

ευτηχως νυχτα και δεν υπαρχει ψυχη..

καθως πλησιαζω σε στοπ φρεναρω, γλυστραει το φτερο προς τα αριστερα και σκυβω να το πιασω.:a31:
οπως απλωνω χερι αριστερα, η μονη μου επαφη με την μηχανη ειναι με την γκαζιερια.

τραβιεται λοιπον και το δεξι προς τα κατω το αγριμι φορτωνει, πηδαω πισω και προσγειωνομαι ορθιος, το μηχανακι πετιεται στον αερα και σκαει στο υψος της διαβασης πεζων..

απολογισμος μανετα συμπλεκτη, οποτε και το αφησα εκει.

beautifull years:D

giorgos_t
10/07/2009, 14:02
Από γελοίες τούμπες άλλο τίποτα

85 ή 86 στα zacks πάνω από την κεντρική πλατεία Ηλιούπολης. Τότε ήταν ακόμα δρόμος. Απογευματάκι όλη η Ηλιούπολη μαζεμένη για καφέ.
Μπαίνω με το RD350 και βλέπω την παρέα καθισμένη σε τραπεζάκι δίπλα στον δρόμο. Πάω δίπλα φρενάρω, κατεβάζω με μια κίνηση το σταντ, σβήνω και καλησπερρρρίζωωω από την...άσφαλτο. Δεν είχε ανοίξει όλο το στάντ, ξαναέκλεισε, παρτον κάτω τον μαλάκα μπροστά σε όλα τα γκομενάκια των νοτίων προαστίων.

89 πάρτυ αποκρεων. Ντύνομαι νοικοκυρά, φοράω και μια μακρυα ρόμπα της μάνας μου, καβαλάω το KDX και βουρ για την Boheme που κάνει πάρτυ. Μόνο που η ρόμπα παραήταν μακρυά την αρπάζει η αλυσίδα, ξαναπάρτον κάτω τον μαλάκα.

Και μια απείρου γελοιότητας με αμάξι.
Αύγουστος του 87, άδεια ορκομωσίας από τον στρατό. Τσιμπάω την ascona του μπαμπά και zacks για καφέ. Είχα λοιπόν το συνήθειο την δεξιά στροφή για τα zacks, πάνω από την πλατεία, να την παίρνω πάντα με χειρόφρενο. Καναδυό φορές παραλίγο να πατούσα τον Χριστόφορο τον σερβιτόρο, αλλά δεν γμτ, όλοι φίλοι είμαστε. Έτσι λοιπόν, παίρνω την πλατεία, γκαζώνω, φτάνω στην δεξιά, χειρόφρενο, ανάποδο τιμόνι και μπααμμμ γγκκκράουυυυ. Ο γκιόζης ο δήμαρχος έχει βάλει κολονάκια στην είσοδο του δρομακίου, με σκοπό να το κάνει αργότερα πεζόδρομο. Που να το ξέρω ο έρμος, έλειπα και 20 μέρες.
Παράτησα την ascona στο στενό του σπιτιού μου και πήγα και κρύφτηκα ... στο στρατόπεδο, μπας και γλυτώσω από τον πατέρα μου.

DeusEx
10/07/2009, 15:00
Απο γνωστο μου .

Βροχη καταρακτωδης, δρομος ποταμι χειμαρος.

2 ατομα πανω σε μοτο.

Οδηγος - Βαλε τα ποδια κατω στο φαναρι οταν σταματησουμε

Συνοδηγος - Οχι, βαλτα εσυ , εσυ εισαι ο οδηγος

Οδηγος - Δεν τα βαζω, βρεχει βαλτα εσυ ..

... εσυ

... οχι εσυ

... οχι εσυ, δεν τα βαζω , θα δεις . Αν δεν τα βαλλεις εσυ θα την αφησω να πεσει .


Σταματαει η μοτο κ δεν κατεβαζει κανεις τα ποδια ! κ πεσανε με 0 χλμ

:lol:

makis206
10/07/2009, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
Σταματαει η μοτο κ δεν κατεβαζει κανεις τα ποδια ! κ πεσανε με 0 χλμ
:lol:

Μου θύμησε τον άλλον που έπεσε στο φανάρι έχοντας ξεχάσει ότι νωρίτερα αφαίρεσε το sidecar..:uplate:

:lol:

vamei
10/07/2009, 15:19
Μπροστα απο το σπιτι ετοιμη να ξεπαρκαρω, μπροστα μου ουρα τα αυτοκινητα. Ευγενεστατος κουτακιας μου λεει περνα. Ξεκιναω χαλαρα στριβοντας δεξια για να μπω στο δρομο, χαλαρος ο συμπλεκτης σβηνει η μηχανη με μαζευαν κι εμενα και τη μηχανη απο το σουβλατζιδικο διπλα. Το ωραιο ειναι που τα εβαλα με τον ιπποτη γιατι μου εδωσε προτεραιοτητα...
Πηγαινουμε με μια φιλη για καφε παρκαρω τη μηχανη κι αποφασιζει να κατεβει πατωντας τον αριστερο μαρσπιε. Το βαρος πολυ, δεν ημουν προετοιμασμενη, που να κρατησω τη μηχανη βρεθηκαμε και οι τρεις στο πεζοδρομιο αγκαλια.
Ξεκιναω απο Αθηνα για Αιγιο. Δεν κανω καμμια σταση. Φτανω σε ενα βενζιναδικο του Αιγιου για γεμισμα κατεβαζω το σταντ και βαζω τα ποδια στους μαρσπιεδες και περιμενω τον βενζινα. Δεν εχω εν τω μεταξυ καλη αισθηση της ισορροπιας λογω ταξιδιου και ζαλαδας και γερνει η μηχανη αναποδα απο το σταντ και πεφτουμε επανω στον τροφοδοτη βενζινας. Ο βενζινας δεν καταλαβε γιατι πεσαμε. Κι εγω γελουσα κι απο μεσα μου εβριζα.
Ζημιες απ' ολα αυτα μανετες και ενα ραγισμα στο πισω πλαστικο.

mikios400
10/07/2009, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios

Το άλλο που σου βούλιαξε η γόβα στη λάσπη δεν το γράφεις ;;;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Υ.Γ. Χάθηκες !!! Πες μου ποιός σε πείραξε να το 'νε μακελέψω !!!:mad: :mad: :mad: [/B]

τσιμεντόδρομος και 20μ λάσπη σκληρή.. λέω με λίγο γκάζι να σηκωθεί μπροστά θα περάσω άνετα - ψιλοανηφοράκι κιόλας (2κάβαλος τώρα) έλα όμως που φοβήθηκα τελευταία στιγμή και έκλεισα το γκάζι... η λασποδρομία 2μ όρθιος 5μ ξαπλωτός, με την πιο γλυκιά πτώση όλων των εποχών έφυγε το μπροστινό δεξιά και κυλούσε η μοτο προς το χαντάκι :eyepop: και δεν σταματούσε :cry: παρα τρίχα τη γλιτώσαμε με τον μισό μπροστινό τροχό να κρέμεται στο κενό :look: ... εγώ μισός πάνω στη μοτο και η Μαρία να με κρατάει για να σηκωθεί (δεν πάθαμε απολύτως τπτ).

Ευτυχώς που ήταν κ η Μαρία κ τραβήξαμε τη μοτο προς τα πίσω γιατί αμα την σήκωνα εκεί που έκατσε, θα έφευγε ο μπροστινός τροχός από κάτω στο χαντάκι.... :sick: :eek: τελικά ήταν τέτοια η λάσπη που δεν μπορούσαμε καλά καλά να σταθούμε στα πόδια μας.... ευτυχώς ήταν κ η μοτο και στηριζόμουνα πάνω της για να την κυλήσω πίσω μέχρι τον τσιμεντόδρομο....

Κωστή τον χειμώνα θα πάρω τακουνάτο... γιατί τα μαμα που φορούσα τότε δεεεε δεν...

TarasOne
10/07/2009, 16:28
Πρώτη μηχανή
Πρώτη παραλαβή από το μαγαζί
Πρώτο πέσιμο τις μηχανής πριν καν ανεβώ πάνω...
Μου έφυγε από τα χέρια όταν μου την άφησε ο μηχανικός...

ΡΕΖΙΛΕΥΤΗΚΑ ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΑΝΕΒΩ ΠΑΝΩ ΣΤΙΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΗ

tzrypvs
11/07/2009, 00:19
Κάνω δουλείες,είμαι με το virago,πάω να ξεκινήσω χωρίς όμως να έχω ξεκλειδώσει το τιμόνι(για όσους δεν ξέρουν,από αλλού κλειδώνει το τιμόνι και από αλλού παίρνει μπροστά).Μόλις που ξεκινάω,πάω να στρίψω αριστερά,αλλά που??ξάπλα με 0 χιλιομετρα...
:lol:

apatewnas
14/07/2009, 12:33
Πριν ένα μηνα περίπου είμαι σταματημένος σε ένα parking και μιλάω στο κινητό μου.Τελειώνοντας πάω να ξεκινήσω και δεν προσέχω κάποια μικρά χωματακια και πετραδάκια που έχει κάτω με αποτέλεσμα να μην έχω καλή πρόσφυση και να γλιστρήσει ο πίσω τροχός.Πάρτον κάτω με σχεδόν μηδενικά km.Αποτέλεσμα ράγισμα ο αριστερός αγκώνας (ήθελα και τέντωσα το χέρι μου πέφτοντας) και το triple μου να χρειάζεται μια αλλαγή αριστερής μανέτας.Αυτά :p

Άντε σε κάνα 2 βδομαδούλες θα είμαι έτοιμος να απολαύσω επιτέλους κανένα ταξιδάκι τις προκοπης !

:beer: :beer:

LiakosVstrom
14/07/2009, 12:40
παρκαρισμένη η μηχανή κοντά σε πεζοδρόμοιο σε ένα γραφικό ψαροχώρι στη Μάνη.
καθισμένος στο πίσω μέρος της σέλας και τα πόδια ακουμπισμένα στα πλαϊνά κάγκελα της μηχανής περιμένω τον αδερφό μου να έρθει με τους φραπέδες.
μπροστά από τη μηχανή σταματάει αυτοκίνητο και κατεβαίνουν 2 γκομενίτσες με μια λούγκρα.
πάω να κοιτάξω το μαλλί στον δεξί καθρέφτη..... και πάρ'τον κάτω.
ο δρόμος κοντά στο πεζοδρόμιο ήταν κατηφορικός για τα νερά της βροχής..... :rolleyes: :rolleyes:


(κι έγινα ρεζίλι και τις γκόμενες.... )

zefos1100xx
15/07/2009, 09:22
...εισαστε λιγοι!

Η δικια μου χαζοτουμπα ειναι πολυ ''μπροστα'' απο ολους!

Και εδω εχω να κανω μια ερωτηση: δινεται καποιο βραβειο για την πιο βλαμμενη τουμπα?(θα ηθελα να το διεκδικησω!)

...λοιπον μια φορα και ενα καιρο (πριν πολυ καιρο οταν ειχαμε ακομα παπακια) ειμασταν στην πλατεια ευγενιας με ενα φιλο καθισμενοι και οι δυο πανω στο glx του, το οποιο ηταν στο διπλο σταντ και παρισταναμε (ως νεανιες με παπακια) τους γαμπρους μπροστα απο ενα παγκακι που καθοντουσαν δυο εμφανισιμες κορασιδες!

...αφου καναμε την γνωριμια και την μαγκια μας και ειπαμε να δωσουμε κανα ραντεβου πασαλιμανι (τοτε δεν ανταλαζαμε κινητα γιατι δεν υπηρχαν) , αποφασισαμε να ''την κανουμε κοπελιες-τα λεμε ε?''

.....λοιπον μετα απο ενα πετυχημενο ''καμακι'' η εξοδος απο την σκηνη επιβαλεται να ειναι κινηματογραφικη-και τιποτα αλλο!
Προτεινα του βασιλη (εγω ο ηλιθιος) που καθοταν μπροστα να ξεκινησει το παπι με ταχυτητα πανω στο διπλο οπως ηταν και αυτο να αναπηδησει , να κλεισει το διπλο σταντ και να ξεκινησουμε με την απαιτουμενη μαγκια...δοκιμασμενο -αλλα με εναν αναβατη...τσσσσ ....και με δυο τι εγινε?
Ο βασιλης το βρηκε καλη ιδεα και εβαλε το θηριο μπρος και γκαζωνε την πρωτη....αλλα τιποτα!...η ροδα σπινιαρε στα πλακακια της πλατειας και δεν κουναγαμε ρουπι....
...βρωμοπαπο! Οσο δεν ξεκιναγε τοσο μας εφερνε μπροστα στις κορασιδες σε αμηχανια και τοσο ο αλλος ο βλαξ τραβαγε το γκαζι και παταγε αποτομα στην σελα!
....ε!καποια στιγμη το λαστιχο ζεσταθηκε και ''μαγκωσε'' αποτομα κατω ...φερνοντας το μοναδικο ''καπακι'' παγκοσμιως με δικαβαλο απο απολυτη σταση!

ΜΠΑΝΓΚ!!!..ξαπλα εγω , αναποδα ξαπλα πανω μου ο αλλος ....και απο πανω το παπι!!!....οι γκομενιτσες σαστισαν (πριν αρχισουν να γελανε με τα ρεζιλικια μας)...και εμεις οπου φυγει φυγει με την ουρα στα σκελια....


...ακομα ελπιζω ή να εχουν ξεχασει τα μουτρα μου ή να εχω αλλαξει τοσο πολυ με τα χρονια ωστε να μην μπορουν να με θυμηθουν.....

@ngelos
15/07/2009, 10:23
Χρόνια πρίν οδηγώ το Glx μου μπαίνοντας στην πόλη μου για το σπίτι.Κράνος,μπουφάν(και πιτσιρηκάς πάντα τα φορούσα),αριστερή στροφή χαλαρή με 40-50 σίγουρα όχι παραπάνω.
Χαρά ζωγραφισμένη στο προσωπό μου μεγάλη (διακοπές Πάσχα εν όψη γαρ).
Κάνω να πλαγιάσω...γκρρρρρ
Κάνω ξανά....γκρρρρ:confused:
Γαμώτο...:uplate: :uplate:
Ορθοστάτης πλάγιος ξεχασμένος ανοιχτός...:look:
Δεξιά μαντρώτοιχος...
Κάτω χαλίκι από πρόσφατα έργα...
Στο χαμό μου πατάω πίσω φρένο,ευτυχώς εκείνη την ώρα κλείνει ο πλάγιος(μη ρωτάτε ακόμα δεν ξέρω πως),ξαπλώνει το παπί και σερνόμαστε παρέα μέχρι τα βάτα στο τέλος του μαντρότοιχου.
Τι έγινε μετά ?
Ευτυχώς τίποτε σημαντικό,Εγώ είχα ένα μικρό κάψιμο στο δεξί πόδι,μου πιάστηκε κοντά στην εξάτμιση και μερικά αγκάθια στον δεξί αγκώνα...Το παπί έμεινε χωρίς σέλα,την έβγαζα σε κομμάτια από τα βάτα...και όλο το απόγευμα έβγαζα από το μπουφάν αγκάθια...
Μετά έβαλα ελατήριο σκληρό στον ορθοστάτη να κλέινει μόνος,ήμουν αφηρημένος σαν έφηβος και εγώ...:rotflmao:
:beer:

arxaios
15/07/2009, 11:00
Σωτήριον έτος 1981 ............
Τρελλό παρεάκι ο Πέτρος Suzuki RV 50, o Ηλίας Suzuki ER 50 και η αφεντομουτσουνάρα μου με Honda MT 50 ................
Π "Βρήκαμε μια χωράφα και Γ@μώ ....... πάμε να κάνουμε άλματα ........."
Ε "Ρε πάμε για τίποτα γκομενάκια για φραπέ .......... που να τρέχουμε κ.ανει και ζέστη ......."
Η "Όχι ..... Πάμε για άλματα και όποιος δεν έλθει είναι κότα "
Βαριά κουβέντα ....... έχουμε και ένα κούτελο να υπερασπίσουμε !!!
Πάμε στον Αϊ Γιάννη ............... ωραία η χωράφα με πατημένο μονοπάτι, ωραίο και το ανάχωμα για τα αλματα, μόνο που μετά έπρεπε να στρίψεις αμέσως αριστερά γιατί περνούσε μια ρεματιά με αθανάτους και φραγκοσυκιές μέσα ............ νερό δεν είχε, κατακαλόκαιρο γαρ !!!
Άλμα στο άλμα ξεθαρέψαμε ........... όχι κοιτα πόσο μακριά πήγα ........... ναι αλλά εγώ πήγα πιό ψηλά .......... ναι αλλά εγώ το σήκωσα πιό καλά ........... εγώ το έκατσα πιό καλά .............

Και εκεί πέφτει η μοιραία πρόταση ..........................
Να αλλάξουμε μηχανάκια για να φανεί καλύτερα ποιός το έχει το άθλημα !!!

Έτσι βρίσκομαι καβάλα στο RV .............. περνάει ο Ηλίας, περνάει ο Πέτρος ................ έρχεται και η σειρά μου ........... γκάζια τσίτα ..................... πρώτη στο κιβώτιο ............... μαζεύω χιλιόμετρα ............. μπροστά μου το ανάχωμα ............... BANJAIΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ αναφωνώ ως άλλος σαμουράϊ ............... και απογειώνομαι .....................
Καθότι εντελώς πισόβαρο το RV, έρχεται εντελώς κάθετα προς τη γη .............. σκάει με το πίσω τροχό και εγώ γαντζομένος στο τιμόνι ............. τα πόδια αλλού το ένα αλλού το άλλο κανένα δεν πατάει φρένο .............. και .................

STRAIGHT INTO THE ΔΑΜΑΚΑΣ ME ΤΣΙ ΑΣΠΑΛΑΘΟΥΣ !!!

Ευτυχώς δεν έπαθα κάτι πέρα από γρατζουνιές από τα αγκάθια.
Το μηχανάκι άφαντο !!!
Τελικά το βρήκαμε καθισμένο μέσα στους αθανάτους να περιμένει ............ ζημιά μηδέν ........... αλλά πως να βγεί από εκεί μέσα ;;;

Χρειάστηκε να έλθει ένας μπάρμπας μου με αλυσοπρίονο να κόψει τον αθάνατο για να βγεί το μηχανάκι !!!

Όταν τελείωσε γυρνά ............ μας κοιτά χαμογελόντας και μας λέει ...........
"Μώρε 'σεις ......... να 'ρθείτε θέλει με τα μηχανάκια να μου ραβδίσετε και τσι ελιές το Δεκέμβρη ;;; Δυό χτύπαρίδια να κάτσετε στη κάθεμιά ........ δεν χρειάζομαι λιομαζόχτρες !!!"

:lol: :lol: :lol:

vamei
15/07/2009, 12:15
...
Όταν τελείωσε γυρνά ............ μας κοιτά χαμογελόντας και μας λέει ...........
"Μώρε 'σεις ......... να 'ρθείτε θέλει με τα μηχανάκια να μου ραβδίσετε και τσι ελιές το Δεκέμβρη ;;; Δυό χτύπαρίδια να κάτσετε στη κάθεμιά ........ δεν χρειάζομαι λιομαζόχτρες !!!"

Ωραιος ο αρχαιος. Μπορεις να γραψεις και πεζογραφημα. Τόχεις...

arxaios
15/07/2009, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από vamei
... Μπορεις να γραψεις και πεζογραφημα. Τόχεις...

Και να σκεφτείς ότι έκθεση δεν πήρα ΠΟΤΕ πάνω από 11 !!!:lol: :lol: :lol:

arxaios
15/07/2009, 14:14
Και για όσους δεν ξέρουν ............. φωτό του φυτού "Αθάνατος" .............:smilea: :smilea: :smilea:
ΤΣΙΜΠΑΕΙΕΙΕΙΕΙΕΙΕΙΕΙ !!!!!!!!!!!


168922

antsoar
15/07/2009, 23:22
Όταν τελείωσε γυρνά ............ μας κοιτά χαμογελόντας και μας λέει ...........
"Μώρε 'σεις ......... να 'ρθείτε θέλει με τα μηχανάκια να μου ραβδίσετε και τσι ελιές το Δεκέμβρη ;;; Δυό χτύπαρίδια να κάτσετε στη κάθεμιά ........ δεν χρειάζομαι λιομαζόχτρες !!!"

:lol: :lol: :lol: [/B][/QUOTE]


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Θεός ο Μπάρμπας

μου έφυγε το λαπτοπ από τα χέρια από τα γέλια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

675heat
30/07/2009, 15:14
Την δικη μου ηλιθια σαβουρτα την διηγηθηκα στο αλλο θρεντ. Θα σας πω για μια που ημουνα μαρτυρας. Απογευμα εξω απο το μαγαζι μου χαζευω την κινηση. Ενα επερχομενο Βαρκαντερο κατεβαινει την Μητροπολιτου Ιωσηφ αργα. Αναβατης γνωστος φουσκωτος πορτιερης παραλιακης καφετεριας (πιο μεγαλος κι απο Zepellin). Μιλαει στο κινητο με υφος νονου ωσπου ξαφνικα μπραφ παρτον κατω. Σεισμος 7,5 ριχτερ. Τρεχω να βοηθησω, σηκωνουμε την μηχανη μαζι και ρωταω:
Πως επεσε η αρκουδα?
Δεν ξερω ρε γαμωτο απανταει ο φουσκωτος.
Δεν ρωταω εσενα, την μηχανη ρωταω :beer:

Fastmike78
03/08/2009, 18:56
Παλιότερα έιχα ένα crypton r οπου συνέχεια ξέχναγα το λουκέτο πάνω στο δισκόφρενο....Τώρα που πήρα το ΧΤ600 03 πολυ απλά ΔΕΝ βάζω λουκέτο (μόνο συναγερμό) γιατί ξέρω οτι θα ξεχάσω να το βγάλω και θα πέσω( έχω το γνώθι σαυτόν πάντως !) .

Μια γελοία τούμπα που έφαγα ήταν στην Ηλιούπολη σε μια ανηφόρα με πολύ μεγάλη κλίση σταματάω για λίγο στο όριο ανηφόρας και ισιώματος , στο τέλος της ανηφόρας δηλαδή , και γλιστράει το πόδι μου οπότε ΠΑΡΤΟΝ ΚΑΤΩ !

Μακάρι οι τούμπες μας να είναι μόνο αυτές....

castoras
03/08/2009, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fastmike78
στην Ηλιούπολη σε μια ανηφόρα με πολύ μεγάλη κλίση
Μακάρι οι τούμπες μας να είναι μόνο αυτές....

Που,στην Ηλιούπολη,ανηφόρα με μεγάλη κλίση!!??????Παλιοψεύτη,εκεί όλο ίσάδες είναι!!!!!!!!:D

macnick
10/08/2009, 02:01
το πρωτο μου post.
Με το πηγασο σε ενα δρομακι με λασπη μεσα σε ενα βαλτο.Μπροστα πολυ νερο, στο πλαι απο το δρομακι(1.5-2 μετρα πλατος) πυκνη και ψυλη βλαστηση.(Ειχα λιγο καιρο που το ειχα και δεν ειχα συνειδητοποιησει οτι ο πηγασος δεν ειναι παπι, αρα δεν κινειται προς τα πισω και οτι οι ροδες του δεν σερνονται προς το πλαι.)
Αρα επρεπε να κανω αναστροφη.Αλλα πως;
πρωτη προσπαθεια με ανοιχτο σταντ και πρωτη να δωσω γκαζι ωστε να περιστραφει γυρω απο το σταντ(ειπαμε προην οδηγος παπιου).Φυσικα οταν ανοιξα το σταντ η μηχανη εσβησε.
Προσπαθωντας σιγα-σιγα, μπρος-πισω να στριψω (και εχοντας και την κακη νοοτροπια απο το παπι που το πλαγιαζα) γλυστραω στη λασπη και πεφτει κατω ο πηγασος.
Αντε να το σηκωσεις.Ακομα και σε σταθερο εδαφος δυσκολευτηκα ιδιαιτερα να τον σηκωσω οταν απαιτηθηκε ξανα, ποσο μαλλαν στη λασπη.Το σηκωνα λιγο, μετα γλυστρουσαν τα ποδια μου και ξανα κατω
Τελικα μαζεψα ενα σωρο ξυλα και ξεροχορτα, εφτιαξα ενα σχετικα σταθερο πατωμα, πατησα πανω και το σηκωσα.

MILT1964
10/08/2009, 18:01
Παιρνει ενας φιλος τηλεφωνο απο το πουθενα. Ειχα τοσον καιρο να τον δω που ουτε ηξερε οτι ξαναπηρα μηχανακι. Κοντολογης, αποφασιζουμε να βγουμε για ποτο και να τα πουμε.

Περναω τον παιρνω απο το σπιτι του και παμε Ιλιο σε ενα μπαρακι σε πεζοδρομο. Ολα καλα, ωραια, κι εκει που με καμαρωνε ο φιλος ανεβαινω τον πεζοδρομο και αποφασιζω να αραξω το V-Strom οσο πιο κοντα στο πεζοδρομιο αφηνοντας του χωρο να παρκαρει διπλα.

Παει ο βλακας και το βαζει αλλου.
Τελος παντων, με αυτα κι εκεινα λεω στη γυναικα μου να κανει το χορευτικο να κατεβει. Εχω παρκαρει και σε σημειο που το πλακοστρωτο ειναι σαν την τρικυμισμενη θαλασσα...
Κατεβαινει λοιπον, κανω να ακουμπισω τη μηχανη στο πλαϊνο, (ποιο πλαϊνο; αν το ειχα ανοιξει κι ολας...) ακομα; ρε ακομα δεν ακουμπισε; τι διαολο, τοσο στραβο ειναι το εδαφος; γειρε γειρε... κατω ο παιχτης.

Σηκωνεται ολο το μαγαζι και τρεχει προς το μερος μου. Σηκωνουμε τη μηχανη, φλας, μανετα, χουφτα, αριστερο φερινγκ και γδαρμενα καγκελα. Πηγε και βρηκε με το πλαϊ πανω σε εξογκωμα του πεζοδρομιου.
Ρεζιλι ο παιχτης.

zimouras
18/08/2009, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από wizard
..μπροστά από καφετέρια (πρώην Διόνυσος) στο Πόρτο-Ράφτη, βάζει ένας γνωστός το CBδάκι του μπροστά με 1η και συμπλέκτη, ανοίγει το γκάζι, διαγράφει άνα ημικύκλιο ανάποδα από κει που ξεκίνησε και πέφτει ..στη θάλασσα! Είχε ξεχάσει να ξεκλειδώσει το τιμόνι.. :p :p :p

’λλη φάση: τουρίστρια δίμετρη στη Μήλο καβαλάει το νοικιάρικο DT 125 στο μώλο, γκαζώνει στα κόκκινα με νεκρά και ΚΑΡΦΩΝΕΙ ΠΡΩΤΗ ΣΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ.. Φεύγει το μηχανάκι στη θάλασσα (κλασικά..) και μένει αυτή με την πλάτη χάμω ΣΤΗ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΟΤΑΝ ΚΑΒΑΛΛΑΓΕ! Πέρασε αρκετή ώρα για να κατεβάσει τα χέρια της από τις μανέττες (;) που νόμιζε πως κράταγε ακόμα..

:eek:

εεερμμ........ πώς το έβαλο μπροστά χωρίς να ξεκλειδώσει το τιμόνι????
Μόνο ο Μαγκάιβερ τα κάνει αυτά. :confused:

zimouras
18/08/2009, 10:29
έβαλε... sorry...:D

ermis1975
21/08/2009, 10:12
Μια τουμπίτσα...στο parking. Κατηφορικό (βρεγμένο βιομηχανικό πάτωμα!) Μπαίνω με το BMW650... κάνω να στρίψω δεξιά....τίποτα! Ευθεία το ρημάδι... γλιστραει και με τις 2 ρόδες και νάσου κάτω με 1χλμ!

Μια άλλη φορά με ένα scooter, πάω να ανέβω πάνω στη σέλα.... (ήταν στο πλαινό stand) Βάζω φόρα λες και ανέβαινα σε γαιδούρι....και ΤΣΟΥΠ πέφτω απο τη δεξιά μεριά...μαζί με το moto!

Ευχτυχως δε κτύπισα...καμία φορα.

chris_honda
21/08/2009, 15:50
Η πρώτη μου τούμπα και εύχομαι η τελαυταία....

Με ένα yamaha mate 50 δανεικό ...

Ελαφρια κατηφόρα...ψιλόβροχο στην καλαματα...παω να κατεβάσω απο 3η σε 2α
και νομίζοντας ο χαζός (να μην πω μαλακας) ότι συμπλεκτάρει...αυτό παίρνει την ταχύτητα...και..
μπροστά το mate πίσω εγώ....κάτω από ένα κάδο σκουπιδιών....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Yannos
09/09/2009, 17:25
Κέντρο Αθήνας με ένα KLR 250 πριν καμμιά 20αριά χρόνια τώρα ήμουν σε φανάρι κάθετα της Αθηνάς. Νέος οδηγός τότε ένιωθα πολύ cool με το KLR και δεν ήταν και δικό μου... Πράσινο και ξεκινάω να στρίψω δεξιά να βγω Αθηνάς με πολύ λίγα χιλιόμετρα και μου κλειδώνει το τιμόνι και αρχίζω σιγά σιγά να πέφτω. Ένιωσα πανικό και όπως έπεφτα αντί να στηριχθώ στα πόδια μου γατζώθηκα πάνω σε ένα περαστικό και πέφτοντας του κατέβασα το παντελόνι χαχαχααχα. Απολογισμός σπάσιμο μενέτας φρένου και ένα περαστικό να με βρίζει απίστευτα. Μάλλον τσαντίστικε που γέλαγα όταν τον άφησα με το σώβρακο :P

jp929rr
10/09/2009, 13:56
Πάνε είκοσι χρόνια ήμουν τότε 13-14 χρονών με ποδήλατο "κούρσα" (ο θεός να το κάνει) με τελειωμένο μπροστινό φρένο και λειωμένο πίσω λάστιχο. Κατέβαινα μια κατηφόρα με γλιστερή άσφαλτο και μπροστά είχε διασταύρωση. Για κάποιο λόγω έπρεπε να φρενάρω και αρχίζει τα κωλίδια και πάω και σταματάω - με το πλαϊ- πάνω στα β%ζια μιας γριας 150 kg που στεκόταν στη μέση της διαστάυρωσης. Ευτυχώς η ταχύτητα είχε μειωθεί πολύ και η διαφορά βάρους δεν την έριξα κάτω αλλά το τι άκουσα !!

sober
10/09/2009, 14:47
:lol: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :lol: :lol:

δεν παιζεστε ρε!!!

vaska
14/09/2009, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Σωτήριον έτος 1981 ............
Τρελλό παρεάκι ο Πέτρος Suzuki RV 50, o Ηλίας Suzuki ER 50 και η αφεντομουτσουνάρα μου με Honda MT 50 ................
Π "Βρήκαμε μια χωράφα και Γ@μώ ....... πάμε να κάνουμε άλματα ........."
Ε "Ρε πάμε για τίποτα γκομενάκια για φραπέ .......... που να τρέχουμε κ.ανει και ζέστη ......."
Η "Όχι ..... Πάμε για άλματα και όποιος δεν έλθει είναι κότα "
Βαριά κουβέντα ....... έχουμε και ένα κούτελο να υπερασπίσουμε !!!
Πάμε στον Αϊ Γιάννη ............... ωραία η χωράφα με πατημένο μονοπάτι, ωραίο και το ανάχωμα για τα αλματα, μόνο που μετά έπρεπε να στρίψεις αμέσως αριστερά γιατί περνούσε μια ρεματιά με αθανάτους και φραγκοσυκιές μέσα ............ νερό δεν είχε, κατακαλόκαιρο γαρ !!!
Άλμα στο άλμα ξεθαρέψαμε ........... όχι κοιτα πόσο μακριά πήγα ........... ναι αλλά εγώ πήγα πιό ψηλά .......... ναι αλλά εγώ το σήκωσα πιό καλά ........... εγώ το έκατσα πιό καλά .............

Και εκεί πέφτει η μοιραία πρόταση ..........................
Να αλλάξουμε μηχανάκια για να φανεί καλύτερα ποιός το έχει το άθλημα !!!

Έτσι βρίσκομαι καβάλα στο RV .............. περνάει ο Ηλίας, περνάει ο Πέτρος ................ έρχεται και η σειρά μου ........... γκάζια τσίτα ..................... πρώτη στο κιβώτιο ............... μαζεύω χιλιόμετρα ............. μπροστά μου το ανάχωμα ............... BANJAIΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ αναφωνώ ως άλλος σαμουράϊ ............... και απογειώνομαι .....................
Καθότι εντελώς πισόβαρο το RV, έρχεται εντελώς κάθετα προς τη γη .............. σκάει με το πίσω τροχό και εγώ γαντζομένος στο τιμόνι ............. τα πόδια αλλού το ένα αλλού το άλλο κανένα δεν πατάει φρένο .............. και .................

STRAIGHT INTO THE ΔΑΜΑΚΑΣ ME ΤΣΙ ΑΣΠΑΛΑΘΟΥΣ !!!

Ευτυχώς δεν έπαθα κάτι πέρα από γρατζουνιές από τα αγκάθια.
Το μηχανάκι άφαντο !!!
Τελικά το βρήκαμε καθισμένο μέσα στους αθανάτους να περιμένει ............ ζημιά μηδέν ........... αλλά πως να βγεί από εκεί μέσα ;;;

Χρειάστηκε να έλθει ένας μπάρμπας μου με αλυσοπρίονο να κόψει τον αθάνατο για να βγεί το μηχανάκι !!!

Όταν τελείωσε γυρνά ............ μας κοιτά χαμογελόντας και μας λέει ...........
"Μώρε 'σεις ......... να 'ρθείτε θέλει με τα μηχανάκια να μου ραβδίσετε και τσι ελιές το Δεκέμβρη ;;; Δυό χτύπαρίδια να κάτσετε στη κάθεμιά ........ δεν χρειάζομαι λιομαζόχτρες !!!"

:lol: :lol: :lol:
Απιθανος απλά απίθανος, δάκρυσα απο τα γελια:rotflmao: :rotflmao: