PDA

View Full Version : ZX7-R



viper1
01/11/2014, 16:56
καλησπέρα
αν και ποτέ δεν είχα kawasaki για όλους τους λόγους και τις φήμες μου έχει κάτσει να αγοράσω ένα ΖΧ7R 1997 μοντέλο. Δεν το θέλω για κάθημερινη χρήση και ίσως κάνω κάποιο trackday
Τις γνώμες σας απόψεις σας

πυξιδας990
01/11/2014, 19:08
zx9 καλύτερα,σαφώς καλύτερο.παίζει και ένα καλό

sapila racing
01/11/2014, 19:09
καλησπέρα
αν και ποτέ δεν είχα kawasaki για όλους τους λόγους και τις φήμες μου έχει κάτσει να αγοράσω ένα ΖΧ7R 1997 μοντέλο. Δεν το θέλω για κάθημερινη χρήση και ίσως κάνω κάποιο trackday
Τις γνώμες σας απόψεις σας

Ποιούς λόγους και φήμες? :confused:

Το ΖΧ7R ήταν πολύ αξιόλογη μοτοσυκλέτα στην εποχή της, με πολύ καλό μπροστινό, αλλά κούτσουρο πίσω. Λίγο βαρύ ακόμα και για τότε.
Υπήρχε και το σπάνιο ZX7RR που ηταν όπλο, αλλά δεν το βρίσκεις αυτό με τίποτα.
Για σήμερα είναι πολύ πίσω βέβαια. Αν σου αρέσει τόσο παρτην, θα πρέπει να είναι και σε πολύ καλή κατάσταση και να είναι και φτηνή για να αξίζει.

spyrakos35
01/11/2014, 19:55
Ποιούς λόγους και φήμες? :confused:

Το ΖΧ7R ήταν πολύ αξιόλογη μοτοσυκλέτα στην εποχή της, με πολύ καλό μπροστινό, αλλά κούτσουρο πίσω. Λίγο βαρύ ακόμα και για τότε.
Υπήρχε και το σπάνιο ZX7RR που ηταν όπλο, αλλά δεν το βρίσκεις αυτό με τίποτα.
Για σήμερα είναι πολύ πίσω βέβαια. Αν σου αρέσει τόσο παρτην, θα πρέπει να είναι και σε πολύ καλή κατάσταση και να είναι και φτηνή για να αξίζει.

:beer:

δε θυμάμαι με τι από τα δύο (αρ ή αράρ) τρύπαγε κάτι Μπαγκόσμιους με ρ1 και τζιεςεξαρ ένας γνωστός μαγαζάτορας στην καλλιρόης....

viper1
01/11/2014, 21:03
το RR βγήκε μόνο το 1996 με flatslide carbs μεταξύ των άλλων και ναι είναι πολύ σπάνιο να βρεθεί..
ξεχωρίζει εμφανισιακά από τα άλλα ss της τότε εποχής και γι αυτό μου αρέσει. τεσπα θα πάω από κοντά να δω αν οι φωτό συμφωνούν με την πραγματικότητα και λέω να το διαπράξω το έγκλημα

sapila racing
01/11/2014, 21:34
το RR βγήκε μόνο το 1996 με flatslide carbs μεταξύ των άλλων και ναι είναι πολύ σπάνιο να βρεθεί..
ξεχωρίζει εμφανισιακά από τα άλλα ss της τότε εποχής και γι αυτό μου αρέσει. τεσπα θα πάω από κοντά να δω αν οι φωτό συμφωνούν με την πραγματικότητα και λέω να το διαπράξω το έγκλημα

RR είναι? Αμα είναι παρτο! :)

viper1
02/11/2014, 10:51
δεν ειναι RR. αν ήταν δεν θα το συζητάγαμε τωρα:D

motomaniac
02/11/2014, 13:05
ki εγω το γλυκοκοιταζα καποτε....