PDA

View Full Version : Aftermarket ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ για VStrom...



Σελίδες : 1 2 3 [4]

imba
18/11/2010, 20:48
Kanto pio liana diladi ti to link einai sory gia ta greekglish alla grafo apo netbook me linux kai de ksero na valo ellinika.:confused:

KRUBAS
19/11/2010, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από imba
Kanto pio liana diladi ti to link einai sory gia ta greekglish alla grafo apo netbook me linux kai de ksero na valo ellinika.:confused:
Πες μου τι ψαχνεις να σου πω αν το εχω

imba
19/11/2010, 13:39
Δεν ξερω τι χρειαζεται για να βαλω διπλη εξατμιση στο 650 ο λαιμος του 1000 κανει στο 650?Σκεφτομουν επειδη εχει ιδιο πλαισιο οτι θα μπαινει και μετα φτιαχει ο εξατμισας τον σωληνα που πηγαινει απο το λαιμο στο τελικο.Αλλιως αν δε τα καταφερω θα τσιμπησω την acrapovic που εβγαλε ενα τελικο καινουργιο μαζι με λαιμους για το στρωμα μας και ειναι πολυ ωραιο.

KRUBAS
19/11/2010, 17:49
Δεν μπαινει αυτο που λες.Αντε και το προσαρμοσες,στην αριστερη πλευρα που δεν εχει εσωχη η ουρα,το τελικο πως θα το βαλεις και πως θα το στηριξεις;Η AKRAPOVIC εχει 853?,το ξερεις;

imba
19/11/2010, 19:40
oura apo 1000 ftero aristero apo 1000 kai koumpose file mou.To ksero den eimai xazos oso gia ta 853 pou mou eipes kai auto to ksero afou tha dietheta 1100 gia 2 remus hexacone carbon de nomizo na zoristo sta 853.Etsi opos sta eipa mpainei o laimos i oxi?

KRUBAS
20/11/2010, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από imba
oura apo 1000 ftero aristero apo 1000 kai koumpose file mou.To ksero den eimai xazos oso gia ta 853 pou mou eipes kai auto to ksero afou tha dietheta 1100 gia 2 remus hexacone carbon de nomizo na zoristo sta 853.Etsi opos sta eipa mpainei o laimos i oxi?
Ε, αφου τα ξερεις ολα αυτα,τοτε τι ρωτας για το λαιμο;Θα επρεπε,τουλαχιστον,να καταλαβαινες πως αν το προσαρμοσεις,ο λαιμος απο το 1000 ειναι πολυ μεγαλυτερος.Πως θα τον βαλεις σε μικροτερο εξαγωγη;Εδω μαλλον θα ζοριστεις να βαλεις τους λαιμους...

imba
20/11/2010, 11:18
Aυτη τη βοηθεια ηθελα ρε μεγαλε και με επιασες απτα μουτρα.Εχει μεγαλυτερη διαμετρο απο 650 και αν ναι ποσο?Αυτο θα με βοηθουσε.

KRUBAS
20/11/2010, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από imba
Aυτη τη βοηθεια ηθελα ρε μεγαλε και με επιασες απτα μουτρα.Εχει μεγαλυτερη διαμετρο απο 650 και αν ναι ποσο?Αυτο θα με βοηθουσε.
Δεν σ'επιασα απο τα μουτρα.Να σε βοηθησω προσπαθησα και αρχισες το ξερω και το ξερω και οτι δεν ζοριζεσαι.Λες κι εγω σε ειπα βλακα η λιγουρη.Τελος παντων...δεν ξερω ακριβως ποσο μεγαλυτερη διαμετρο εχει το 1000.Απλα και να καταφερεις να το βαλεις με ανταπτορα,δεν θα δουλευει με τιποτα,ουτε με power comander,αλλα ουτε και με εκκεντροφορους(συνηθως οι εξατμισεις με φαρδυτερους λαιμους θελουν και εκκεντροφορους).Οποτε η παιρνεις 1000 η το ξεχνας αυτο με τις δυο εξατμισεις.

imba
20/11/2010, 17:18
To ξεχναω.χαχααχχα Οποτε απτον αλλο μηνα θα προβαρω την ακραπα μου να μου πειτε εντυπωσεις.

Random
20/11/2010, 20:53
bale tin ακραπα να δουμε να γουσταρουμε.......

Random
09/12/2010, 21:31
παιδια ποια ειναι η γνωμη σας για την race tech? μου αρεσει πολυ εμφανισιακα και ελεγα να την βαλω ακουω γνωμες...

imba
10/12/2010, 07:15
Για τα λεφτα της η καλυτερη.Απλα.Αν και η Akrapovic εχει προσφορα αυτη τη περιοδο απο 853 ευρω 700 σκεψου το....

Αταίριαστος
10/12/2010, 09:01
Η Acrapovic περιλαμβάνει και λαιμούς ή μόνο τελικό και σωλήνες σύνδεσης στους μαμίσιους ;;;
Θέλει κοψίματα ή κουμπώνει εύκολα ;;
Τι επιπλέον χρειάζεται για να αποδώσει σωστά ;

imba
10/12/2010, 09:15
Oλα κομπλε οχι μονο τελικο μαζι με τους ενδιαμεσους λαιμους σφικτηρες και οτι χρειαζεται.Με ενα φιλτρακι αρχικα εισαι σωστος.Αν θες κοντρες θες και αλλα....

Αταίριαστος
10/12/2010, 15:24
Αν κατάλαβα καλά την απάντησή σου, οι λαιμοί από τις κεφαλές μέχρι το σημείο που ενώνονται στο "Υ" παραμένουν οι μαμίσιοι.
Άρα, αλλάζουν μόνο οι σωλήνες από το "Υ" μέχρι το τελικό.
Σωστά κατάλαβα ;;;

Επομένως, μόνο η Ιταλική Leo Vince, προσφέρει ολόκληρο το σύστημα εξαγωγής, με λαιμούς από τις κυλινδροκεφαλές.. (και ίσως η Mivv, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος...).

imba
10/12/2010, 20:37
Καλα καταλαβες.Αυτα που ειπες αλλαζουν οσο για την leovince απο ομορφια ειναι λες και εβαλες εξατμιση στο παλιο σου χτ ασε που εμαθα απο πηγες οτι επειδη παει μονοκοματος ο σωληνας απο την κεφαλη να ενωθει στο Υ εχει παραπανω κραδασμους και ψιλοβρισκει κατω στα πεζοδρομια.Αλλα κατι αλλο ηθελα να σου πω γιατι να αλλαξεις αυτα τα 2 κομματακια που αφηνουμε μαμα αφου εχουν ιδια διαμετρο με την αλλη εξατμιση.Για μενα ακραπα. τελος.Για το συγκεκριμενο μηχανακι.Αν δε το πουλησω τελικα αυτη θα βαλω.

venumis
31/05/2011, 02:25
Λοιπόν θα σας γράψω την εμπειρία που είχα σε Vstrom 650 με after market εξάτμιση και αυτη την στιγμή το φυσάω και δεν κρυώνει !!!

Πριν εναν χρόνο αγόρασα μια Vstrom 650 μεταχειρισμένη με λίγα χιλιόμετρα και ηλικίας περίπου 16 μηνών !! Η μηχανή είχε πολλά εξτρά και γενικώς ήταν σε άριστη κατάσταση, στα εξτρα που είχε ήταν και η εξάτμιση..

Εδω σαν παρένθεση να σας πω οτι εχουν περάσει κάμποσες μηχανές απο τα χέρια μου αλλά πάντα φόραγα μαμά εξάτμιση..
Επειδή είχα και εχω το κόλλημα να θέλω οι μηχανές που έχω να μην τους παραποιώ την εμφάνιση (σε κάποιες βλέπω πολλές τσαρλατανιές και δεν μου αρέσουν) αποφάσισα να δώσω την aftermarket εξάτμιση και να πάρω την μαμά, ετσι και έκανα αφιλόκερδος (αυτη που είχα κοστίζει πάνω απο 600 €) δεν με ενδιέφερε να βγάλω λεφτά, αρκει να έκανα την μηχανή πάλι μαμά !!

Ε τελικά έκανα την μεγαλύτερη βλακεία, η μηχανή άλλαξε προς το χειρότερο και επειδή οταν παει κάτι προς το χειρότερο και οχι προς το καλύτερο το αντιλαμβάνεσαι αμέσως την εχω ακούσει και είμαι στο ψάξιμο να την ξαναβρώ..

Πολύ καλύτερη κατανάλωση, πολύ καλύτερο ανοιγμα στο γκάζι, πολύ καλύτερο ρεμπρίζ, μηδενική αίσθηση του βάρους, απο τότε που έβαλα την μαμά δεν μπορούσα να την πλαγιάσω όσο και πριν (μπορεί να ήταν και ψυχολογικό το τελευταίο αλλά εγω το ένιωσα)

Όσοι λένε οτι δεν υπάρχει καμία διαφορά απλά εχουν μαύρα μεσάνυχτα οπως είχα κ εγω και την πάτησα..

Δεν γράφω ποια aftermarket εξάτμιση είχα γιατι :
1 ον δεν έχω εμπειρία με άλλη εξάτμιση aftermarket στην συγκεκριμένη μηχανή και
2 ον δεν θέλω να θεωρήση κάποιος οτι κάνω διαφήμιση..

Δεν μπορώ να βρω μεταχειρισμένη σε νορμάλ τιμή την εξάτμιση και εχω πάθει πλάκα, εδω και 6 μήνες που έκανα την παπαριά που και που ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι..

*Α ! στα συν είναι και ο πολύ καλύτερος ήχος που είχε, τώρα νιώθω οτι φοράω εναν θερμοσίφωνα !!!

Πάω να βάλω τα κλάματα, γεια σας !!!