PDA

View Full Version : Γνώμες για το νέο Kaze-r



vaska
22/07/2016, 11:03
Θέλει η αδερφή να αλλάξει το Kaze-r που ήδη έχει, με το καινούριο μοντέλο. Έχουμε άποψη τι μέρος του λόγου είναι?? Είναι άξιος και ικανός αντικαταστάτης του παλιού??
Έχουν αναφερθεί πχ παιδικές ασθένειες του μοντέλου ή κάτι άλλο που πρέπει να γνωρίζει ο μελλοντικός κάτοχος???

Θα γίνει ανταλλαγή με το παλιό προφανώς γι' αυτό και κοιτάζει μόνο Kawasaki

Anritsu
22/07/2016, 11:33
Θέλει η αδερφή να αλλάξει το Kaze-r που ήδη έχει, με το καινούριο μοντέλο. Έχουμε άποψη τι μέρος του λόγου είναι?? Είναι άξιος και ικανός αντικαταστάτης του παλιού??
Έχουν αναφερθεί πχ παιδικές ασθένειες του μοντέλου ή κάτι άλλο που πρέπει να γνωρίζει ο μελλοντικός κάτοχος???

Θα γίνει ανταλλαγή με το παλιό προφανώς γι' αυτό και κοιτάζει μόνο Kawasaki

Αν κοιταζα για παπί σήμερα και ειδικά καβασάκι , θα κοίταγα το athelete (δεν ξέρω αν βγαίνει ακόμα) . Είναι στα ίδια λεφτά , είναι λίγο πιο δυνατό , έχει πίσω δισκόφρενο και πίσω κεντρικό αμορτισέρ .Μεγαλύτερο ντεπόζιτο και χώρο κάτω απο τη σέλα . Είναι μεν κακομούτσουνο , αλλά με το καιρό το συνηθίζεις .

Panos76
22/07/2016, 11:41
Δεν έχω ιδία άποψη, το έχει ένας στη γειτονιά και το βλέπω κάθε μέρα να λειτουργεί πάντως :p

Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως το θεωρώ ίσως κ το πλέον όμορφο παπί από όλα! (Να επιλέξετε ωραίο χρωματάκι, αν και όλα ωραία είναι).

Acacius
22/07/2016, 20:04
Προσωπικά το kaze-r μου φαίνεται αγορίστικο ( μτφ: καγκούρικο :lol: ). Η αξιολόγηση εξαρτάται βέβαια και από αν η αδερφή σου θέλει απλά εργάτη ή να κάνει και το χαβαλέ της.

Το σχόλιο του Anritsu ισχύει για το Athlete που είναι μεν άσχημο αλλά πιο μοτοσυκλέτα με λίγα λεφτά παραπάνω. Υπάρχει πάντως και το Joy-R που έχει +10 κυβικά από το kaze-r και ουδέτερη (έως generic κινέζικη) εμφάνιση, με λίγο χαμηλότερη τιμή. Έχει και τροχούς με ακτίνες που το θεωρώ πλεονέκτημα.