PDA

View Full Version : παίδες ζητείται help...



isis
19/01/2006, 21:47
καταρχήν καλησπέρα...

μόλις έλαβα ένα μαίλ από την λέσχη που διοργανώνει το αττικό κύπελο εντούρο το οποίο με πληροφορεί ότι δεν μπορώ να λάβω μέρος γιατί το DRάκι μου δεν έχει άδεια κυκλοφορείας...

Ξέρει κανείς κανένα τρόπο για να παρακάμψω αυτή την "μικρή" αναποδιά και να πάρω μέρος στον 1ο αγώνα της καριέρας μου, η οποία παρεπιπτόντως αναμένεται τεράστια!!!

Μήπως ξέρετε κανένα φίλο σας που να έχει πινακιδάτο Dr350 και που να μπορεί να μου δανείσει την άδειά του για να πάρω συμμετοχή???

Thanks... Ισίδωρος Τσικής....

wild_cat/anima
19/01/2006, 22:13
κατ αρχην ελπίζω να βρεις λύση
κατά δευτερον όμως σκέψου τι θα γίνειο αν τσεκάρουν αριθμο πλαισίου και κινητήρα!
be careful μην μπλέξεις !

adam_tsouk
19/01/2006, 22:23
Και κατα τριτον τι θα γινει αν χτυπα ξυλο παθεις κατι.....

OldMan
20/01/2006, 13:12
:mad: :D :mad:

Τι πάτε και τρέχετε σ'αυτά τα κωλοEndurα, δεν μπορώ να καταλάβω...

:lol: :rotflmao: :lol:

Υ.Γ.

Η ασφάλεια του αγώνα καλύπτει τον αναβάτη (και τις πιθανές ζημιές σε τρίτους) χωρίς "σου -μου -του" (εφόσον έχει γίνει δεκτή η συμμετοχή του...).


:wave2: :wave2: :wave2:

Ισίδωρε, νομίζω ότι αν τους "την πεις" κάπως (του στυλ: "Γιατί ζητάτε προδιαγραφές F.I.M. και Αγωνιστικού της ΜΟΤΟΕ, εφόσον ο αγώνας ΔΕΝ καλύπτεται από αυτούς", μάλλον θα σε αφήσουν να συμμετάσχεις...)

STOYBI
20/01/2006, 21:56
Σορρυ αλλα μαλλον χλωμο το βλεπω το συστημα <<δανεικη αδεια>> καθοτι στον τεχνικο ελενχο θα τσεκαρουν αριθμο πλαισιου και κινητηρα οποτε τσαμπα ο κοπος ....:rolleyes:

kosdros
20/01/2006, 22:26
Τα μηχανάκια πρέπει να έχουν άδεια κυκλοφορείας για να αποκλειστεί το ενδεχόμενο να τρέχεις με κλεμένο.
Μπορείς να τρέξεις με άδεια κυκλοφορείας σε άλλο όνομα αρκεί να έχεις υπογεγραμμένη υπεύθυνη δήλωση ότι σου επιτρέπει να αγωνίζεσαι με το μηχανάκι του.
Στο αττικό κύπελλο εντούρο θα τρέχεις με lisance της ΕΛΠΑ που σε καλύπτει για ατυχήματα προς τρίτους ή σε περίπτωση τραυματισμού σου.

Σε περίπτωση που τα καταφέρεις και περάσεις τεχνικό έλεγχο χωρίς να το καταλάβουν σκέψου αυτά:
1. Σε περίπτωση ατυχήματος που χτυπήσεις μόνος σου ή κάποιον άλλο, η ΕΛΠΑ και η διοργάνωση θα βγάλουν την ουρά τους απ΄έξω και αν ο άλλος που χτύπησες την ψάξει με σένα, κλάφτα!
2. Αν την ψάξει και με την διοργάνωση, στην καλύτερη περίπτωση δεν θα ξαναδιοργανώσουν αγώνα ποτέ.

Πάντως προτείνω να μπεις στον αγώνα νομότυπα πρώτα για σένα!
Ζύγισέ τα και αποφάσισε.

isis
22/01/2006, 15:32
Το θέμα νομίζω πως είναι περισσότερο τυπικο/γραφειοκρατικό παρά ουσιαστικό αφού όπως τόνισε και ο "παλιάνθρωπος!!!" όλοι οι αγωνιζόμενοι είναι ασφαλισμένοι...

Από ότι κατάλαβα αυτοί φοβούνται τυχόν παρέμβαση - έλεγχο αστυνομίας, όπως έγινε πριν από λίγο καιρό...οπότε...:cry:

Από την άλλη το μηχανάκι μου δυστυχώς δεν μπορεί να βγάλει πινακίδα, οπότε:

ΑΝΤΑΛΑΣΣΕΤΑΙ DR350 ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΙΝΑΚΙΔΑΤΟ ΕΝΤΟΥΡΙΔΙΟ, κατά προτίμηση exc 400 ή exc 250 2stroke. Η χρηματική διαφορά θα καλυφθεί με ανταλλάγματα σε είδος ???????? :look:

P.S.
Εκτός αν κάποιος ευγενικός κύριος έχει την υπερευγενική καλοσύνη να μου δανείσει το μηχανάκι του για να τρέξω στο κύπελλο... εννοείται πως την αμοιβή για την κατάκτηση του κυπέλου θα την κρατήσω εγώ!!!:uplate:

doni
30/01/2006, 01:47
nomizw oti den einai kali i idea me tin pinakida!ta xartia pou exeis apo to telonio den kanoun?(lew egw twra den xerw)

na rwtiso ektos apo adia gia na laveis meros stous agwnes opou einai aparetito na exeis lisance prepei na exei kai diploma odigisis kai asfalia???