PDA

View Full Version : Τrail Ride "ΡΟΥΜΕΛΗΣ" 500χλμ χώμα!



superspy
02/04/2004, 16:01
Το Σαββατοκύριακο 24 & 25 Απριλίου 2004, διοργανώνεται από το Off-Road.gr και την ΑΛΦΑΛ το TRAIL RIDE της ΡΟΥΜΕΛΗΣ, ένας μαραθώνιος αντοχής Enduro και 4Χ4, με την υποστήριξη των περιοδικών MOTO & Drive.

Οι Μαραθώνιοι αντοχής, περιλαμβάνουν διαδρομές μεγάλων αποστάσεων εντός και εκτός δρόμου στην Ελληνική φύση με μορφή και κανονισμούς, που πλησιάζουν τους μεγάλους αγώνες αντοχής, όπως είναι τα διεθνή Rally Raid..

Η διαδρομές είναι προσαρμοσμένες στο Ελληνικό ανάγλυφο και συνθήκες και ελίσσονται μέσα σε πανέμορφους δύσβατους δασικούς δρόμους.

Οι συμμετέχοντες, με τις οδηγίες από το road book, το οποίο παραλαμβάνουν στην εκκίνηση, πρέπει να κάνουν τις ειδικές διαδρομές στο βέλτιστο χρόνο με την μοτοσικλέτα ή το τετρακίνητο τους.

To TRAIL RIDE της ΡΟΥΜΕΛΗΣ, είναι διήμερος αγώνας με συνολικό μήκος 500 χιλιομέτρων, τα οποία οι αγωνιζόμενοι καλούνται να καλύψουν σε δύο οκτάωρα, με μια ενδιάμεση νυκτερινή στάση των 6 ωρών.

Η εκκίνηση θα δοθεί στη Λιβαδειά το Σάββατο στις 12:00 και ύστερα από 240 χιλιόμετρα και θα επιστρέψει στη πίσω, για ανασυγκρότηση και service σε ανοικτό bivouac σε στυλ Dakar.
Μετά από την σύντομη προετοιμασία και ανάπαυση οι αγωνιζόμενοι θα πρέπει να ξεκινήσουν την επόμενη στις 05:00 το πρωί, για να ολοκληρώσουν το δεύτερο σκέλος, επιστρέφοντας στη Λιβαδειά για τον τερματισμό.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στον προηγούμενο αγώνα στο Ξυλόκαστρο οι συμμετοχές ξεπέρασαν τις 160.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο site του αγώνα www.off-road.gr και στο 6974095312


1339

SeNNinhA
03/04/2004, 01:15
Σπύρο υπολόγισε και εμένα (BMW Dakar 650). Θα σου στείλω και τα σχετικά με fax όπως θέλετε από Δευτέρα που θα ανοίξουν οι τράπεζες. Λάστιχα να αλλάξω σε κάτι χωμάτινο οπωσδήποτε ή θα με βγάλουν έστω και δύσκολα τα Sahara?

tifozif1
03/04/2004, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Σπύρο υπολόγισε και εμένα (BMW Dakar 650). Θα σου στείλω και τα σχετικά με fax όπως θέλετε από Δευτέρα που θα ανοίξουν οι τράπεζες. Λάστιχα να αλλάξω σε κάτι χωμάτινο οπωσδήποτε ή θα με βγάλουν έστω και δύσκολα τα Sahara?

Σεννάκη σε βλέπω ψήνεσαι .... αν και σε βλέπω :eyepop: χλωμό με τα Sahara. Και εγώ θέλω να έρθω αλλά .... η οικογ. κατασταση ... :look: :look:

NLS
03/04/2004, 12:56
θα πας να βάλεις TKC80 εννοείται

SeNNinhA
03/04/2004, 21:23
Λάσπη δεν θα έχει, την άλλη φορά στις κοτρόνες τα Sahara με έβγαλαν ασπροπρόσωπο, οπότε λέω μήπως και την βγάλουν και εδώ (που είναι πολύ πιθανό, πιστέψτε το).

Κανένας άλλος για παρέα? Μαρκελελε δεν θα έρθεις?

NLS
03/04/2004, 22:11
τα TKC80 είναι και καμία σχέση στην πέτρα

kosdros
06/04/2004, 20:30
βάλε τα michelen T61 και όλα θα είναι μια χαρά. Μπορείς να βάλεις και μεταχειρισμένα για πιο φτηνά. Και τα sahara ΜΠΟΡΕΙ να βγάζουν την διαδρομή, αλλά επειδή τα χιλιόμετρα είναι πολλά δεν θα έχεις κουράγιο να πας το δεύτερο σκέλος. (θα κουνάει - γλιστράει πολύ).
Τα trail-ride που διοργανώνει το off-road.gr είναι κατά την γνώμη μου ό,τι καλύτερο αυτή την στιγμή σε ερασιτεχνική διοργάνωση αγώνων και δεν έχω χάσει κανένα ως τώρα. Για την ακρίβεια μόνο σε αυτά τρέχω πλέον. Θα τα πούμε εκεί!

tifozif1
07/04/2004, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από kosdros
βάλε τα michelen T61 και όλα .....

Ta T61 βγάινουν σε 120/90/17" (πίσω) ?

Τιμές ξέρετε στο περίπου ?

kosdros
07/04/2004, 16:45
σε ό,τι διαστάσεις θες
καινούργια γύρω στα 150 ευρώ

SeNNinhA
08/04/2004, 00:45
Αλήθεια, μεταχειρισμένα που βρίσκεις?

Ρε τρελέ Kosdros πρώτος πρώτος δηλώνεις συμμετοχή πάντα?
Νούμερο 3 σε είδα στην σχετική λίστα.

NLS
08/04/2004, 09:12
θα τον έχουν ήδη γραμμένο πριν την ανακοίνωση φαίνεται :)

Julius
08/04/2004, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από superspy

Pragmatika prepei na einai kalh fash, 500 xiliometra xoma se dyo meres....!!!

Ean eksereseis to gegonos oti then polysympatho ta trailrides, nomizo oti ean eixa organothei katalila tha goustara na pao se auto.


kala na perasete re osoi pate kai me prosoxh

NLS
08/04/2004, 09:51
εμένα άλλη είναι η περιέργεια μου (και η έλξη μου προς εκεί - και αν δεν ήθελα να προσέξω την προς πώληση μικρή θα πήγαινα φέτος) ...το πόσες θερμίδες καις σε αυτές τις δυο μέρες

(ενδιαφέρον ε)

nimbus
09/04/2004, 02:09
:sun:

milaber
18/04/2004, 04:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
...το πόσες θερμίδες καις σε αυτές τις δυο μέρες

(ενδιαφέρον ε)

Τώρα αν πω τίποτα για μπούληδες και λοιπά θα σε πειράξει ρε Νίκο;

:lol:

:wave2:

NLS
18/04/2004, 11:33
δεν με αφορά

milaber
18/04/2004, 17:00
δεν με αφορά

:lol: :D :lol:

kosdros
26/04/2004, 20:47
ότι και να πω είναι λίγο! Ήταν ο καλύτερος αγώνας, όχι μόνο που έλαβα μέρος, αλλά και παρακολούθησα! Η λέξη που τον χαρακτηρίζει είναι η "ΑΝΤΟΧΗ" μιας και τα trail ride είναι αγώνες αντοχής και προσανατολισμού! Η διαδρομή απίστευτη, η διοργάνωση για άλλη μια φορά εκπληκτική, η συνεργασία μηχανών και αυτοκινήτων ιδανική.

Χάρηκα που έλαβα μέρος για άλλη μια φορά σε ότι πιο σοβαρή διοργάνωση ερασιτεχνικών αγώνων. Γνώρισα πολύ κόσμο και έκανα φιλίες δυνατές που δοκιμάστηκαν από την κούραση και την ταλαιπωρία!

Ζήλεψα τους συναθλητές μου που ολοκλήρωσαν την διήμερη διαδρομή μιας και εγώ εγκατέλειψα μετά από μια ατυχία που είχα και έκανα το μηχανάκι @$#%&#*

Πέρασα ΠΟΛΥ όμορφα και περιμένω με ανυπομονησία το επόμενο!

ΕΙΜΑΙ Ο ΔΡ. ΔΡΑΚΑΤΩΡ!

Julius
27/04/2004, 09:18
Moli elava kai to "deltio typou" apo ton spyro me foto klp opote tha einai syntoma sta nea....


o Mr. Dirty Moto Wash "Glykas" sthn genikh einai noumero 25!!!

Athanasie h proponhsh me ths mpyres apedose telika e????


Kosta elpizo na einai ola kala me esena (pano ap'ola) kai thn motosykleta soy.