PDA

View Full Version : Πιος θα παρει το πρωταθλημα στα MotoGP



anco
19/04/2004, 22:08
Γραψτε το ονομα αυτου που θα παρει το πρωταθλημα στα MotoGPφετος, μονο το ονομα!!!! (μεχρι 2 αναβατων)

οχι πιος ειναι καλυτερος ή πια μηχανη παει καλυτερα

ξεκιναω και γραφω Rossi ή Gibernau

DEMINIO
19/04/2004, 22:11
O Rossi ή ο Rossi.. :look:

Θάνος
19/04/2004, 22:19
Ο Rossi ή ο Κλαψ Biaggi

milaber
19/04/2004, 22:19
Όχι ρε Deminio!

Ο Rossi μάλλον θα είναι!

:lol:

periklisk
20/04/2004, 00:37
Για Rossi το βλέπω.... Gibernau όχι ακόμα....

ο Biaggi χάνει λάδια και δεν τον κόβω....

Θάνος
20/04/2004, 01:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
ο Biaggi χάνει λάδια και δεν τον κόβω....

Έχει λυσσάξει όμως... ή τώρα ή ποτέ είναι γι'αυτόν... έχει πολλά ν'αποδείξει... δεν είναι θέμα ικανοτήτων, αλλά κινήτρων και πάθους. Νομίζω ότι τα έχει και τα δύο φέτος περισσότερο από ποτέ.

milaber
20/04/2004, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Έχει λυσσάξει όμως... ή τώρα ή ποτέ είναι γι'αυτόν... έχει πολλά ν'αποδείξει... δεν είναι θέμα ικανοτήτων, αλλά κινήτρων και πάθους. Νομίζω ότι τα έχει και τα δύο φέτος περισσότερο από ποτέ.

Γιατί ρε συ Θάνο, από τότε που ξεπετάχτηκε ο μικρός (και από πιο πριν κιόλας) σκυλιασμένος δεν ήταν πάλι;

Είναι θέμα ικανοτήτων όταν μένει πίσω απο τον Rossi σχεδόν μονίμως εδώ και δυο χρονάκια, πόσο μάλλον φέτος!

Απλά αν και φέτος δεν βγει, θα ξεφτιλιστεί εντελώς.

periklisk
20/04/2004, 01:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Έχει λυσσάξει όμως... ή τώρα ή ποτέ είναι γι'αυτόν... έχει πολλά ν'αποδείξει... δεν είναι θέμα ικανοτήτων, αλλά κινήτρων και πάθους. Νομίζω ότι τα έχει και τα δύο φέτος περισσότερο από ποτέ.

Θα συμφωνήσω!!! Να δούμε!!!! Δεν τον πάω όμως γιατί είναι παλιοεγωιστής και παλιοχαρακτήρας... Τουλάχιστον αυτό βγάζει......

Θάνος
20/04/2004, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Θα συμφωνήσω!!! Να δούμε!!!! Δεν τον πάω όμως γιατί είναι παλιοεγωιστής και παλιοχαρακτήρας... Τουλάχιστον αυτό βγάζει......

Κι εγώ δεν τον γουστάρω τον παλιοπαπάρα...

periklisk
20/04/2004, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
τον παλιοπαπάρα...

Το πες με μια λέξη....χεχε!!!! :D :D

milaber
20/04/2004, 02:26
Ξεφύγαμε πάλι...

Αλήθεια (το έχω ξαναρωτήσει)...
...υπάρχει κανένας που να πάει τον Biaggi;
Είχε ποτέ fan club αυτός ο άνθρωπος;

Το τελευταίο που διάβασα είναι ότι και πάλι γκρίνιαζε στις δοκιμές γιατί το νέο πλαίσιο της RCV που λέει πως δημιουργεί ταλαντώσεις τόσο στο εμπρός όσο και στο πίσω μέρος.

Μήπως ρε παιδιά να του δώσουν κανά μαχητικό πιλοτάρει ο τύπος;

Θάνος
20/04/2004, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Είναι θέμα ικανοτήτων όταν μένει πίσω απο τον Rossi σχεδόν μονίμως εδώ και δυο χρονάκια, πόσο μάλλον φέτος!

Απλά αν και φέτος δεν βγει, θα ξεφτιλιστεί εντελώς.

Ναι αυτό λέω, απλά αν έχει ένα σημαντικό πλεονέκτημα φέτος η honda πριν προλάβει ο Rossi και η Yamaha να εξελίξουν αρκετά την Μ1, είναι ίσως ο πιο πιθανός να το εκμεταλλευτεί.

Όχι όμως ότι θα τα καταφέρει κιόλας.

Θάνος
20/04/2004, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Ξεφύγαμε πάλι...

Αλήθεια (το έχω ξαναρωτήσει)...
...υπάρχει κανένας που να πάει τον Biaggi;
Είχε ποτέ fan club αυτός ο άνθρωπος;

Το τελευταίο που διάβασα είναι ότι και πάλι γκρίνιαζε στις δοκιμές γιατί το νέο πλαίσιο της RCV που λέει πως δημιουργεί ταλαντώσεις τόσο στο εμπρός όσο και στο πίσω μέρος.

Μήπως ρε παιδιά να του δώσουν κανά μαχητικό πιλοτάρει ο τύπος;

Ναι ένα περίεργο πράγμα... δεν φταίει ποτέ αυτός! Πάντα κάτι φταίει στη μηχανή του... και τώρα τα ίδια είπε στη συνέντευξη... έφταιγε που δεν μπόρεσαν οι μηχανικοί του να λύσουν τα προβλήματα στα δύο τελευταία κομμάτια της πίστας που είχαν πρόβλημα...

Τι να πεις...

tifozif1
20/04/2004, 09:32
Αντίθετα με σας ..... πιστευω ότι σε Honda θα πάει το πρωτάθλημα .... Biaggi ή Sete Gibernau ....

Forza DUCATI

NLS
20/04/2004, 09:38
Rossi - πάγιο

DUKASII
20/04/2004, 11:52
XALARA...

hornet
20/04/2004, 12:03
Παιδια πιστευω ο rossi και εγω αλλα το rcv ειναι πολυ μπροστα και σε πιστες ανοιχτες δεν θα πιανεται και θα δυσκολευτει αρκετα το M1.Θα δειξει!

Electra
20/04/2004, 14:47
Εγώ φέτος υποστηρίζω τον Sete!!!!!

Τον Rossi τον έχω βαρεθεί λιγάκι και μου φαίνεται ότι το έχει καβαλήσει το καλάμι... αλλά όπως και να έχει, είναι στους πρώτους...

:beer: :beer:

DEMINIO
20/04/2004, 16:44
Ο Valentino είναι αν όχι ο μόνος, απ' τους λίγους που δεν έχουν καβαλήσει καλάμι.... Και φαίνεται εύκολα αυτό... Το παλικάρι χαίρεται αυτό που κάνει, διασκεδάζει να τρέχει και ευχαριστιέται όταν γίνονται μάχες... Δεν είναι λίγες οι φορές που έχει ξενερώσει με την πάρτη του :look: που χάνεται μπροστά και ο δεύτερος είναι 7 γύρους πίσω... :lol: :wave2:

Όσο για το Yamaha, εντάξει, έτσι είναι όπως φαίνεται, το RCV είναι πολύ μπροστά... Αλλά μην ξεχνάμε πως είναι ακόμα αρχή, μόλις ο πρώτος αγώνας... Αυτό σημαίνει πως αν από τον πρώτο αγώνα κατάφερε η yamaha να γίνει έστω και λίγο συναγωνίσημη, ε δεν είναι και μαλάκες οι άνθρωποι.... Και με τον Rossi να τους καθοδηγεί, πιστεύω πως γρήγορα θα καλύψουν όποιο χαμένο έδαφος... Τουλάχιστον να μην ξεφτιλίζονται (όπως εύκολα ξεφτιλίζονταν μέχρι τώρα..)!!!

ctpanoramix
20/04/2004, 17:26
οι οδηγοι εγω ψηφιζω rossi .

Βαλτε rossi & biaggi να οδηγησουν το ιδιο μηχανακι και να δουμε ποσους γυρους πισω θα μεινει ο αχωνευτος παλιο κεφτες.

Πιστευω οτι o biaggi ειναι η πιο αντιπαθητικη φατσα που εχω δει ποτε μου και βλέπω οτι δεν ειμαι ο μονος. με τοση αρνητικη ενεργεια πως να βγει πρωτος σε οτιδηποτε?????????

anco
20/04/2004, 18:44
Παλι βλεπω να γμτε το post με διαμαχες.

Μονο τα ονοματα , οχι πιος ,τι , που , αν και αλλα διαφορα.

stefanos
20/04/2004, 18:55
Rossi ,πέρισι έκανε περιπάτους αλλά δεν τους ξεφτίλιζε κιόλας γιατί είναι καλός ανθρωπος.
Ελπίζω να το ξαναπάρει και φέτος μόνο και μόνο για να δω τι θα πεί ο παπάρας ο Max για δικαιολογία που νομίζει οτι οδηγάει 250 ακόμα.
Απο εκεί και ύστερα δεν βλέπω ποιός άλλος μπορεί.

milaber
20/04/2004, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DEMINIO
Ο Valentino είναι αν όχι ο μόνος, απ' τους λίγους που δεν έχουν καβαλήσει καλάμι.... Και φαίνεται εύκολα αυτό... Το παλικάρι χαίρεται αυτό που κάνει, διασκεδάζει να τρέχει και ευχαριστιέται όταν γίνονται μάχες... Δεν είναι λίγες οι φορές που έχει ξενερώσει με την πάρτη του :look: που χάνεται μπροστά και ο δεύτερος είναι 7 γύρους πίσω... :lol: :wave2:

Όσο για το Yamaha, εντάξει, έτσι είναι όπως φαίνεται, το RCV είναι πολύ μπροστά... Αλλά μην ξεχνάμε πως είναι ακόμα αρχή, μόλις ο πρώτος αγώνας... Αυτό σημαίνει πως αν από τον πρώτο αγώνα κατάφερε η yamaha να γίνει έστω και λίγο συναγωνίσημη, ε δεν είναι και μαλάκες οι άνθρωποι.... Και με τον Rossi να τους καθοδηγεί, πιστεύω πως γρήγορα θα καλύψουν όποιο χαμένο έδαφος... Τουλάχιστον να μην ξεφτιλίζονται (όπως εύκολα ξεφτιλίζονταν μέχρι τώρα..)!!!

Σωστός!

Είναι ακόμα και στο μυαλό ένας εικοσάχρονος που γουστάρει άσχημα αυτό που κάνει και σίγουρα δεν το βλέπει απλά ως "δουλεια"!

Και εγώ είχα την γνώμη πως είναι καβαλημένο το καλαμάκι του, αλλά τελευταία άλλαξα!

Πάντως αν και είναι τελειωμένη υπόθεση Rossi, εγώ θα το ξαναπώ (όπως ο tifoz1):

Forza Ducati!

:wave2:

monstermind
20/04/2004, 23:46
loipon 1st rossi , 2nd cibernau, 3rd edwards

o edwards einai poli empeiros odigos kai tha arxisei na anebainei molis parei to kolai

o biaggi makari na vgei teleftaios o klapsomounis... twra pou efige o rossi vgike kai eipe "aksizei to sebasmo" oust mwri kiria...

auto pou den exw katalabei einai to giati oloi lene pos i yamaha einai i xeiroteri? dld i kawasaki ti einai?...

stin istoselida ton motogp entometaksi exei survey "is rossi the best driver of all time?" aaahaah

periklisk
21/04/2004, 01:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind


auto pou den exw katalabei einai to giati oloi lene pos i yamaha einai i xeiroteri? dld i kawasaki ti einai?...



Κακώς συγκρίνεις την Kawasaki με τη Yamaha....

Βρίσκονται στους αγώνες για διαφορετικούς λόγους και με άλλα οικονομικά μεγέθη....

Για την Kawasaki που ξέρω είναι πως χρησιμοποιεί τους αγώνες για να δοκιμάζει τεχνολογίες και ύστερα να τις εφαρμόζει στην παραγωγή σε πολύ μεγάλο ποσοστό.... Αυτός είναι και ένας λόγος που τα Kawasaki είναι συνήθως άγρια για δρόμο όπως το ΖΧ10....

monstermind
21/04/2004, 10:58
ase re... autes tis mlkis mou lene oloi oi "exw kawasaki giati einai i kaliteri kai gamaw kai skizw kai den tin noiazoun ta motogp kai kai kai...."

einai xeirwteri apo oles tis alles kai fisika xeirwteri apo tin m1...

kai pia dld einai i texnologiki ekseliksi tis kawasaki? to panemorfo 636, 36cc kleftis? i mipws to 10 to opoio an alitheboun ta sigritika katapinei apo ton antagwnismo? (kali mixani den einai i pio grigori)

allwste i kawasaki einai gnwsti, gia ta "thavmata simvatikis texnologias"... tipote iperekseligmeno...

alla kai telospanton na mou eleges oti poulaei san marka kai gia auto den asxoleitai me tous agones para me tin paragwgi tis... ok... alla pou? paparia pwliseis kanei...

kai gia na min pareksigithw... mou aresoun ta kawasaki... alla pinoun sta motogp

Loudovikos
21/04/2004, 11:34
Για πες μας πόση εμπειρία έχει η kawa απο τα motogp!!To
μηχανάκι πέρσι ήταν τελευταίο και τώρα κοιτά απο ποιά θέση
ξεκίνησε ο Nakano!! Κάνε λίγη υπομονή και θα δείς!!
Αλλώστε το παρελθόν έχει δείξει την έκανε η KAWA στους αγώνες!!

Μιλάμε και για την μικρότερη Ιαπονέζικη εταιρία έτσι!!

Όσο για το 10 τα συγκριτικά την έχουν για την πιο δυνατή οπώς
πάντα άλλωστε η kawa έφτιαχνε τα πιο δυνατά και γρήγορα!!

monstermind
21/04/2004, 12:41
DEN EXEIS IDEA KAI OTI LES EINAI VLAKEIES.....
MONO EGW EXW DIKIO EDW MESA PAEI KAI TELEIWSE.

OSOI EXOUN KAWASAKI EINAI ADERFES

periklisk
21/04/2004, 12:55
Έχεις όρεξη για να μαμήσουμε το πόστ μάλλον....

Δεν είπα ότι η kawasaki πάει καλά στους αγώνες.....

Αυτό που είπα είναι πως δεν μπορείς να την συγκρίνεις λόγω μεγεθών....

Όσο για τεχνολογία..... Να σου θυμίσω ΠΟΙΑ εταιρεία έβαλε πρώτη φορά ram air σε μηχανή ευρείας παραγωγής???? Μήπως ήταν το ZZR????

Το πλαίσιο του 10 το είδες?????

Loudovikos σωστός!!!

Loudovikos
21/04/2004, 13:00
Εισαι και εξυπνιάδης!! :nono: :nono:

CBR 600 έχεις?? Μπας και το πήγαινες στο Γιώργο στον γέρακα
για φτιάξιμο??

anco
21/04/2004, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
DEN EXEIS IDEA KAI OTI LES EINAI VLAKEIES.....
MONO EGW EXW DIKIO EDW MESA PAEI KAI TELEIWSE.

OSOI EXOUN KAWASAKI EINAI ADERFES

Το 2ο μηχανακι ειναι Kawa , αλλα με το F που εχεις τι να μας πεις τωρα , βαφτω κοκκινο και καλο πασχα.

Και μην μας πεις οτι το πας, αλλα απ' οτι σε κοβω μαλον για βολτουλες για καφε πας.

Ελα τα σου διξω τι σημαινει μοτερακι με το 750.

monstermind
21/04/2004, 13:16
ok... pera apo tin plaka....

to oti exei kanei kai texnologikes kainotomies den tis sterei ton titlo tis ligotero ekseligmenis markas... den eipa egw oti ftiaxnei tis mixanes apo podilata..... i kawasaki exei ti mikroteri r&d omada apo tous 4 megalous iapwnes

oso gia tin empeiria tis sta moto gp.... simetexei apo to '60 kai exei molis 9 prwtathlimata (54 gia tin honda) ti exei na diksei loipon to parelthon?

kai ti tha pei oti to zx10 einai to pio dinato 10ari? tin maxi tis telikis tin exei kerdisei allos kai i maxi auti paizei sta 1100+ oxi sta 1000-...

to thema einai "einai xeiroteri apo tin m1 i oxi?"
den katalabainw ti ennoeis otan les oti den sigrinetai? mixanes pou trexoun sta motogp einai kai oi dio...

(to mixaniko ton lene maki...)

anco
21/04/2004, 13:21
Στα χαρτια ολλα ιδια ειναι , τι 155 τι 145 ιπποι το πως τα βγαζει στον δρομο ειναι η ουσια , οποιος παρει ΖΧ-10 και οτι αλλο φετινο 1000αρι δεν καθετε κατω.

Οποτε μην βλεπω διαμαχες για 2-3 - 10 αλογα, ή στο φαναρι τα εριξα σε ενα R1 του 2003.

Και το post ειναι για το πιοι θα ειναι φετος παγκοσμιοι , οχι για μοτερ και αλλες μαλακιες.

milaber
21/04/2004, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
Στα χαρτια ολλα ιδια ειναι , τι 155 τι 145 ιπποι το πως τα βγαζει στον δρομο ειναι η ουσια , οποιος παρει ΖΧ-10 και οτι αλλο φετινο 1000αρι δεν καθετε κατω.

Οποτε μην βλεπω διαμαχες για 2-3 - 10 αλογα, ή στο φαναρι τα εριξα σε ενα R1 του 2003.

Και το post ειναι για το πιοι θα ειναι φετος παγκοσμιοι , οχι για μοτερ και αλλες μαλακιες.

Σωστόοος!

:winka: