PDA

View Full Version : Αναζητηση Συνεργειου SUZUKI



OdySV
13/04/2006, 14:51
Πάει κανείς την καλή του στο συνεργείο του Σπηλιωτόπουλου-Κοβαίου??? Εντυπώσεις???

gcrook
13/04/2006, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από OdySV
Πάει κανείς την καλή του στο συνεργείο του Σπηλιωτόπουλου-Κοβαίου??? Εντυπώσεις???

Εχω δικο μου μηχανικο που τον ξερω χρονια, και τον εχω βαλει και δουλευει υπερωριες στο δικο μου.
Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος σε σημειο μαλιστα που δεν ξερω τι θα κανω αν το επομενο μηχανακι μου ειναι κανα ψεκαστο SS με χιλια δυο μπιχλιμπιδια και δεν θα μπορει να μου κανει εκεινος τα περισσοτερα σερβις.
Για το δικο σου μπορεις να κοιταξεις και τον Ευθυμιου, εχω ακουσει τα καλυτερα και καθε φορα που περναω ολο SV πρωτης και δευτερης γενιας, 650 αλλα και 1000, βλεπω απ'εξω.
Σκεφτομαι να περασω απο κει να τα πουμε καποια στιγμη.


Επισης μπορω να σου πω και σε πμ κανα-δυο μαστορες Σουζουκι τους οποιους θα πρεπει ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ να αποφυγεις.:wave2:
(Προσωπικες εμπειριες)....

OdySV
13/04/2006, 15:44
...(που δε μπορούσε να με αναλάβει λογω αλλαγής μάρκας)και τον εμπιστεύομαι και πολύ, απλά θέλω μια έξτρα γνώμη για το συγκεκριμένο συνεργείο...

!!!
Επισης μπορω να σου πω και σε πμ κανα-δυο μαστορες Σουζουκι τους οποιους θα πρεπει ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ να αποφυγεις.

Τα υπόλοιπα περι ασχημων προσωπικών εμπειριών τα λεμε από κοντά, με ενδιαφέρουν!!![

McGyver
13/04/2006, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
τον εχω βαλει και δουλευει υπερωριες στο δικο μου.

Εγώ φταίω τώρα;;;

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
καθε φορα που περναω ολο SV πρωτης και δευτερης γενιας, 650 αλλα και 1000, βλεπω απ'εξω.

Όχι, ειλικρινά, εγώ φταίω;;;

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

gcrook
13/04/2006, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ετσι, τωρα που τον βρηκαμε κανουμε τα παντα να μην τον χασουμε και μεινουμε 3 και ο κουκος!!! :lol: :lol: :lol:

Εχουμε αλλους 10 στην καβατζα ρε.
Ναι οντως αντι να τον κερναω τζαμπα μπυρες καθομαι και του ανοιγω μοτοκουβεντα:D
Ασε που μετα θα αρχισουμε να μιλαμε για βολτες και στριφιλικια...αν θες μπορεις να συμμετασχεις και εσυ στην κουβεντα:rotflmao:


Υ.Γ Δεν εχεις καμια τσοντα να σβησεις αιντε πηξαμε και παλι στις ανακυκλωσεις:wave2: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
13/04/2006, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Εγώ φταίω τώρα;;;

..........



Όχι, ειλικρινά, εγώ φταίω;;;



τι μλκ!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
13/04/2006, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Εγώ φταίω τώρα;;;

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:



Όχι, ειλικρινά, εγώ φταίω;;;

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

ΠεΚαιΠαι νεωπα:rotflmao:
Εμ δεν φταις εσυ...εγω φταιω που καρφωνομαι:sad: :sad:

McGyver
13/04/2006, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
ΠεΚαιΠαι νεωπα

:a22: :a22: :a22:

bartlal
13/04/2006, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ναι οντως αντι να τον κερναω τζαμπα μπυρες καθομαι και του ανοιγω μοτοκουβεντα:D
Ασε που μετα θα αρχισουμε να μιλαμε για βολτες και στριφιλικια...αν θες μπορεις να συμμετασχεις και εσυ στην κουβεντα:rotflmao:


Υ.Γ Δεν εχεις καμια τσοντα να σβησεις αιντε πηξαμε και παλι στις ανακυκλωσεις:wave2: :rotflmao: :rotflmao:

δεν καταλαβα: ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΜΠΥΡΕΣ? :mad:
παντως, αν ανοιξετε συζητηση για "στριφιλικια" φωναξτε και εμενα, ειμαι φιλομαθης ανθρωπΑς!

ΥΓ: τους εχω απαγορευσει να βαζουν ντεστσο οσο ειμαι on line! :smokin:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
13/04/2006, 18:44
Εσύ μέχρι τώρα που το πήγαινες...?
ή ο προηγούμενος καλύτερα...:rolleyes:

div400
13/04/2006, 20:59
μια σοβαρη ερωτηση εκανε ο ανθρωπος και περιμενε μια τουλαχ. σοβαρη απαντηση αλλα.......


:a27: :a27: :a27: :a29: :a41:


οχι ρε φιλαρακι δεν το παει κανεις στο συγκεκριμενο συνεργειο






ολα τα καλα συνεργεια μας διωχνουν
:rotflmao: :rotflmao: :lol:

:smokin:

sub_zero
14/04/2006, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Εγώ φταίω τώρα;;;

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:



Όχι, ειλικρινά, εγώ φταίω;;;

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

ΑΠΑΙΧΤΟΣ.....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OdySV
17/04/2006, 11:10
Αλλά τόσοι λίγοι που είμαστε εδω μέσα, μάλλον απίθανο ήταν να ξέρει κανείς!!!
Μεγάλο θέμα ο μηχανικός πάντως...
Περιμένω τη μέρα που θα έχω ένα γκαράζ κάτω από το σπίτι και μια συλλογή από καλά εργαλεία και θα μπορώ να κάνω εγώ τη συντήρηση στη μηχανή/στις μηχανές που θα έχω! Πολύ φοβάμαι όμως ότι όταν αυτό θα μπορεί να γίνει (σε καμιά 10ριά χρόνια δλδ) είτε οι μηχανές θα είναι πολύπλοκές και θα μπορείς να κάνεις τα βασικά είτε εγώ δε θα έχω το χρόνο να ασχοληθώ....

KaTaNaS
17/04/2006, 11:15
δεύτερη γνώμη για πιό, πράγμα φίλε; :confused:


αυτό που λές το ονειρευόμαστε πολλοί εδώ μέσα!

θ'ελεις βέβαια και τα καταλληλα manuals, άφθονο χρόνο, ροπόκλειδα για ευρύ φάσμα ροπών σύσφιξης!

σκεφτομαι, πώς θα ταν καλή φάση να μαζευόμασταν καμμιά 10 αρια ατομα να νοικιάζαμε ένα μέρος και να πέρναμε εργαλεία!


αλλά θέλει να μαστε καλοί φίλοι για να μη γίνουν παρεξηγήσεις!

OdySV
17/04/2006, 11:19
Αλλά τόσοι λίγοι που είμαστε εδω μέσα, μάλλον απίθανο ήταν να ξέρει κανείς!!!
Μεγάλο θέμα ο μηχανικός πάντως...
Περιμένω τη μέρα που θα έχω ένα γκαράζ κάτω από το σπίτι και μια συλλογή από καλά εργαλεία και θα μπορώ να κάνω εγώ τη συντήρηση στη μηχανή/στις μηχανές που θα έχω! Πολύ φοβάμαι όμως ότι όταν αυτό θα μπορεί να γίνει (σε καμιά 10ριά χρόνια δλδ) είτε οι μηχανές θα είναι πολύπλοκές και θα μπορείς να κάνεις τα βασικά είτε εγώ δε θα έχω το χρόνο να ασχοληθώ....


__________________

OdySV
17/04/2006, 11:30
Δεν το είχα σκεφτεί!Όντως θα ήταν καλή φάση. Μπορείς να το κάνεις με τους κολλητούς σου (εφόσον αυτοί έχουν μηχανές!) αλλά δεν το κόβω. Δε θα μπει κανείς στον κόπο. Οι δικοί μου κολλητοί θέλουν πιο πολύ να την απολαμβάνουν τη μοτο παρά να μάθουν τη λειτουργία της και πως μπορούν να την φτιάχνουν. Αλλά το ζήτημα όπως ξαναείπα κολλάει και στο χρόνο και στην πολυπλοκότητα των μοτοσυκλετών που αυξάνεται με το χρόνο (βλέπε ηλεκτρονικά, ψεκασμούς κλπ). Μάλλον όπως το βλέπω θα παραμείνω σε αυτά που κάνω τώρα: λάδια, φίλτρα, τακάκια και ίσως προσπαθήσω να επεκταθώ και σε ρύθμισμα βαλβίδων. Κάτι είναι κι αυτό...

gian_nykt
13/06/2006, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από OdySV
Πάει κανείς την καλή του στο συνεργείο του Σπηλιωτόπουλου-Κοβαίου??? Εντυπώσεις???

Να σου πώ,
μιά φορά ανέβηκα Αθήνα με το το GSX1400 που είχα και είπα να πάω για service.
Μπουζί-λάδια-φίλτρο λαδιού-και καλά εξωνυχιστικό έλεγχο απο αλυσίδα μέχρι ψεκασμό (λέει!) και δεν θυμάμαι αν άλλαξε το φίλτρο αέρα (δεν νομίζω)
Κόστος (υπ'όψιν ότι είναι γυμνό και δεν έχει βάλε βγάλε πλαστικά κλπ κλπ) 320,00€!!!!! ΜΟΥ ΕΠΕΣΕ Η ΜΑΣΕΛΑ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ!!
Δηλαδή αν είχε πλαστικά, αν ήθελα τακάκια, αν ήθελα βαλβίδες τι θα έδινα ρε παιδιά??
Με το που με είδε κι αγρίεψα λίγο μου λέει 300,00 και με το ζώρη βέβαια!
Γενικά βέβαια πιστεύω ότι η Suzuki έχει ΑΚΡΙΒΑ service!!!
Κατά τα άλλα...φιλική αντιμετώπιση αλλά τιμή....στ'αφτιά!!!
Ή μώπως υπερβάλω?

fallenheaven
28/06/2006, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από OdySV
Πάει κανείς την καλή του στο συνεργείο του Σπηλιωτόπουλου-Κοβαίου??? Εντυπώσεις???


O Filos "gian_nykt" apo pano:rolleyes: :rolleyes: exei dikio!


Sto sugkekrimeno sunergeio piga to diko mou (GSX-R 750 1995) prin apo kana duo mines,o mastoras pollu filikos kai prothumos na sou eksigisei,ta duo megala pleonektimata pou eixe to sunergeio kai me kanan na to epilekso einai oti exei dunamometro kai oti eiksera oti palia etrexe se agones me to idio akribos montelo me to diko mou (Mou to eipe kai autos otan eide tin mixani)!
Epeidi molis eixa balei olokliri eksatmisi,kai xriazomotan rithmisi EPIGONTOS,Auto pou me euxaristise pio pollu itan h ruthmisi tis mixanis pano sto dunamometro!!Me epitopou allagi zigkler kai ksana dunamometrisi kai paei legontas...
Tin piga mia bolta,ligo prin ton pliroso kai fugo, milame gia alli mixani,h grammikotika eixe epanerthei sta fusiologika epipeda epitelous!!opos fenetei kai apo to dunamografima!
Meta omos erxontai ta:bawl: !!
O tupos psilo baraei sto psaxno me tis times,alla den mporo na po,mou ekopse to F.P.A!!Alla apo'ti fenete plironeis kai tis 3-4 Ntouzines kupela pou exei sta rafia!!

Ena megalo parapono exo apo to sunergeio!!!!Prepei oposdipote na bgalei autin tin prexou pou exei stin upodoxi kai na balei kapia pio emfanisimi!:rotflmao: