PDA

View Full Version : Sv1000s (ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΦΥΣΑ ΤΟΥ ΔΙΑΚΟΠΤΗ)



RIGOS46
21/04/2006, 16:20
Λοιπον.Κατ'αρχας καλησπερα,χρονια πολλα και καλη ανασταση.Θελω να ενημερωσω τους κατοχους SV1000S μοντελο 2003 οτι το μηχανακι μου εμφανισε προβλημα στην φυσα που ερχετε απο τον κεντρικο διακοπτη(εκει που βαζουμε το κλειδακι).Η φυσα για καποιο λογο,απ'οτι μου ειπε η SUZUKI κακη ποιοτητα,λιωνει με αποτελεσμα εκει που χαρουμενος πας να βαλεις το μωρο σου μπροστα,περνεις τα @ρχι@@ μου.Το μηχανακι ειναι νεκρο.Την πρωτη φορα που ξεμεινα ετσι μου αντικατεστησαν στην εγγυηση την φυσα με αλλη ιδια.Αποτελεσμα μετα απο δυο μηνες να ξαναξεμεινω.Την δευτερη φορα το εξουσιοδοτημενο συνεργειο της SUZUKI στην πατρα (Ανδριοπουλος)πηρε τηλ στον Σφακιανακη και του ειπαν να αντικαταστηση ολοκηρο τον διακοπτη μαζι με την καλωδιωση και την φυσα.Τωρα μεχρι ωρας δεν αντιμετοπιζω προβλημα.Θελω να τονισω οτι ξεμεινα για πρωτη φορα πριν απο 6 μηνες και ενω ειχα το μηχανακι 18 μηνες.Βεβαια αν σας τυχει κατι παρομοιο μην τρελλαθειτε,αλλα ελεξτε πρωτα τις ασφαλειες.Ενας φιλος με το ιδιο μηχανακι και ιδιας χρονολογιας ξεμεινε με παρομοια συπτωματα αλλα τελικα ηταν καμμενη ασφαλεια.Να τονισω οτι το μηχανακι ειναι ελληνικης αντιπροσωπιας και οχι παραεισαγωγης.

Tropeas
21/04/2006, 17:03
Εμένα μου κανε κάτι τέτοια , μόλις το χα πάρει απο το συνεργείο, και καθάρισα τον σένσορα του σταντ (παρατηρούσα ότι όποτε ήταν ανεβασμένο το σταντ έπερνε)
μου το ξανάκανε άνοιξα και τον διακόπτη της μίζας, το μπουτόν που είναι πάνω στα γκριπ και το καθάρισα με ανάλογα σπρέυ καθαριστικά και μετά με σπρέυ σιλικόνης και δεν μου το χει ξανακάνει...
Είδωμεν!

div400
21/04/2006, 17:31
:rolleyes:

ΧΕΧΕ πριν απο 2, μηνες και εμενα μου εκανε το ιδιο εκτος εγγυησης......


κοντα στα 1500€ για αλλαγη πλεξουδας και διακοπτη ( γιατι ο κατασκευαστης δεν τα δινει ξεχωριστα ....)
τελικα το εφτιαξα με πατεντα στα 50€.....



απο τουδε και στο εξης τα οποια ''μικροπροβληματα'' παρουσιαζονται στα sv να κοινωνποιουντε στα μελη με πμ

αντε γιατι θα κανουν οργιο παλι οι χοντακιδες
:mad:

Tropeas
21/04/2006, 23:59
Μπα Δημήτρη, :nono:
δεν έχουμε τέτοια κόμπλεξ εμείς σαν τους Χοντάκιδες που τα κρατάνε επτασφράγιστα μυστικά τα προβληματά τους... ;) :D :lol: :wave2:

gcrook
22/04/2006, 20:49
Αρχιζω να φοβαμαι.
Εμενα δεν μου βγαζει τιποτα τωρα τελευταια.
:rotflmao:
Κουραγιο παιδες, V2 ειναι θα περασει:beer:

Υ.Γ Μπορει να το βαλει καποιος μοντ στα Βεδυο;
Ευχαριστω.:wave2:

gcrook
23/04/2006, 23:27
Ela pou varieste na to metakinisete....
Dithen kanete diakopes...
:lol: :lol: :wave2:

hornet
25/04/2006, 09:42
σκασε σκασε το βαλαμε!!!!
:wave2: