PDA

View Full Version : Wr με 90 άλογα τροχο!!!



Σελίδες : [1] 2

xxxristos
20/05/2006, 01:09
Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο?

AFTER
20/05/2006, 01:15
Και τι να τα κανεις?

n1k3man
20/05/2006, 01:22
να τα γουστερνει :D

AFTER
20/05/2006, 01:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
να τα γουστερνει :D

Καλος λογος, δεν λεω... :D

Αλλα μετα θα πηγαινει μονο ευθεια και ορθιο
:lol:

n1k3man
20/05/2006, 01:30
εκει θα γουστερνει ακομα περισσοτερο :D

xxxristos
20/05/2006, 02:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
εκει θα γουστερνει ακομα περισσοτερο :D

Σωστόςςςςςς!!!!!!!!

George-3-
20/05/2006, 04:31
Mε τι μοτερ?:rolleyes:

Χλωμο μου φαινεται...70 λες εχει βαλει μαγιζο ζωμο απο τους Γαλατες αλλα 90...

xxxristos
20/05/2006, 16:13
Από Δευτέρα θα ποστάρω φωτό από το νέο μου δημιούργημα...

:cool:

George-3-
21/05/2006, 23:03
Now I got it... turbo

xxxristos
22/05/2006, 02:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Now I got it... turbo

ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ!!! :cool:

George-3-
24/05/2006, 03:31
Μονοκυλινδρο, ατμοσφαιρα 90hp...? Ποσα cc... 800+ φανταζομαι... δεν λες και τι μοτερ εχεις επανω...

tools
25/05/2006, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Από Δευτέρα θα ποστάρω φωτό από το νέο μου δημιούργημα...

:cool:

πεμπτη σημερα...:smokin:

OldMan
25/05/2006, 19:11
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Σαν να "παίζει καθυστερήσεις" το thread...

:D :D :D

xxxristos
25/05/2006, 19:27
Sorry παίδες για τις καθυστερήσεις, Έχω βγάλει ΠΟΛΛΕΣ φωτό καθ'όλη τη διάρκεια του project, από την πρώτη στιγμή που άρχισε, από όλα τα στάδια που πέρασε, τις δυναμομετρήσεις, κτλ.

Πρέπει να βρώ χρόνο για να:

Αποφασίσω ποιές να βάλω
Μικρύνω (τόρα είναι 2.5ΜΒ η καθεμία και δε ξέρω πώς μικραίνουν)
Γράψω σχόλια - επεξηγήσεις - λεζάντες

xxxristos
25/05/2006, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Μονοκυλινδρο, ατμοσφαιρα 90hp...? Ποσα cc... 800+ φανταζομαι... δεν λες και τι μοτερ εχεις επανω...

700cc YAMAHA WR450 μοτέρ

fallenheaven
25/05/2006, 22:12
What tha F@ck????



:eyepop: :eyepop:

Tora to proseksa!
Ektos apo foto,theloume kai texnikes leptomeries ean den exeis problima na tis apokalipseis...!!




:beer: :beer:

OldMan
26/05/2006, 01:13
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Κορίτσια....!!!

Επειδή προβλέπεται μέγα πρήξιμο, οι Βελτιώσεις σας περιμένουν με ανοιχτές αγκάλες ...

:wave2: :wave2: :wave2:

xxxristos
30/05/2006, 15:54
Λοιπόν...

Ας αρχήσω να γράφω σιγά σιγά...

Έχουμε ένα μοτέρ από WR450 με τις ακόλουθες βελτιώσεις:

Κύλινδρος ανοιγμένος ΠΟΛΛΑ χιλιοστά, αλουμινενιο χιτώνιο και nicasil επίστρωση. Πιστόνι ειδική κατασκευή, σιλικονούχα αντιτριβική επίστρωση, ένα ελατήριο συμπίεσης και ένα απόξεσης, σούπερ πανάλαφρο. Ελατήριο συμπίεσης χωρίς διάκενο (total seal). Στρόφαλος μετατοπισμένο κομβίο μπιέλας, πολλή περισσότερη διαδρομή, μάγουλα κομμένα, ελαφρωμένα, ζυγισμένα, ευθυγραμισμένα. Balancer εκτός. Βολάν εκτός. Αντλία λαδιού εκτός. Ρουλεμάν στροφάλου για ειδικές εφαρμογές με 11 μπίλιες. Μπιέλα Carillo τιτάνιο.

Κεφαλή ροϊκή εξέλιξη, βαλβίδες πολύ μεγαλύτερες από τιτάνιο με γέμιση αλάτων αζώτου στην εξαγωγή, retainers, ελατήρια, shimmers, καπελώτα όλα τιτάνιο Ferrea. Έδρες βαλβίδων μεγαλύτερες από ειδικό κράμα μπρούτζου. Εκκεντροφόροι ειδική κατασκευή, τεράστιο βύθισμα και διάρκεια. Ρυθμιζόμενα γρανάζια ergal. Καδένα με 2 σειρές συνδέσμων για λιγότερο βάρος (η μαμά έχει 5-6). Οδιγοί βαλβίδων από γραφιτούχο αντιτριβικό μπρούτζο.

Ψεκασμός. Injector Bosch με πεταλούδα 55mm, οδηγούμενος από εγκέφαλο Motec Μ400 που ελένχει τα ΠΑΝΤΑ: Ψεκασμό, ανάφλεξη, βεντιλατέρ, αντλία λαδιού (ηλεκτρική), αντλία βενζίνης, launch control για τρελές εκκινήσεις, κτλ. Οδηγείται από αισθητήρες: Θέσης στροφάλου, θέσης εκκεντροφόρου, knock sensor, θέσης πεταλούδας, θερμοκρασίας ψυκτικού, θερμοκρασίας λαδιού, πίεσης λαδιού, πίεσης κυλίνδρου, θερμοκρασίας καυσαερίων και λαμδα. Υποστηρίζει και air shifter που δεν έχω. Οι χάρτες του αλλάζουν από έναν διακόπτη 5 θέσεων ανάλογα με την έμφαση στο εύρος στροφών που θέλουμε να δουλέψουμε (κόντρα, βόλτα, στροφές, σούζες, ταξίδι).

Καμπάνα συμπλέκτη lock-up, δίσκοι Barnett.

Έδιξε 91 άλογα στο γρανάζι της μετάδοσης, πρακτικά τροχό δηλαδή 90+..........

ΑΚΟΛΟΥΟΘΟΥΝ ΦΩΤΟ

xxxristos
30/05/2006, 15:56
Γενική άποψη. Φαίνονται οι αισθητήρες θέσης εκκεντροφόρου, θερμοκρασίας ψυκτικού και καυσαερίων, λάμδα και ο άξονας του dyno συνδεδεμένος στον άξονα της μετάδοσης.


50153

xxxristos
30/05/2006, 16:08
Το καλύτερο value for money μιας βελτίωσης... Χωρίς αυτόν καλύτερα οι βελτιώσεις σου να περιορίζονται σε φρένα-αναρτήσεις....


50154

OldMan
30/05/2006, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Balancer εκτός. Βολάν εκτός.

Δεν το βάζεις και πάνω σε ένα σκελετάκι να μας πεις αν οδηγιέται ρε Χρήστο ???

:lol: :rotflmao: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
βαλβίδες ...γέμιση αλάτων αζώτου στην εξαγωγή,

Μάλλον Νατρίου ήθελες να πεις...

:wave2: :beer: :wave2:

MIKE_16V
30/05/2006, 16:10
Αυτο το τερατουργημα, προοριζεται για χρηση dragster??

ή για χρηση δρομου...Αν ειναι για δρομου, εχουν να κλαψουν πολλαααα ktmhusabergxthusvarna:D

xxxristos
30/05/2006, 16:11
Χειροποίητο δοχέιο λαδιού για το ξηρό κάρτερ και αντλία λαδιού κάτω από το πυρίμαχο. Το δυναμόμετρο σε δεύτερο πλάνο. Εκεί κάπου είναι και η μπατατία του starter... Το νέο σύστημα της μίζας είναι έτοιμο και θα εγκατασταθεί σύντομα.


50155

xxxristos
30/05/2006, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Δεν το βάζεις και πάνω σε ένα σκελετάκι να μας πεις αν οδηγιέται ρε Χρήστο ???

:lol: :rotflmao: :lol:



Μάλλον Νατρίου ήθελες να πεις...

:wave2: :beer: :wave2:

Ναι νατρίου.

Η φιλοσοφία είναι να οδιγιέται. Ένα από τα προγράμματα του motec είναι για χρήση βόλτας και κόβει την ανάφλεξη και τον ψεκασμό στα απότομα ανοίγματα όταν το μηχανάκι πάει να σηκωθεί σούζα ή να γράψει και περιορίζει και τον κόφτη στις 10000 rpm με ροπή χωρίς ξεσπάσματα για απόλυτα φιλική οδήγηση. Τόρα οι κραδασμοί είναι άλλο θέμα...... δέν είναι ΤΟΣΟ πολλοί όσο περίμενα, κυρίως λόγω του ΠΟΛΥ σοφιστικέ ζυγίσματος του στροφάλου (ζυγίστηκε σαν σύνολο στρόφαλος-μπιέλα-πιστόνι).

stefanos
30/05/2006, 16:19
Γεννήτρια?

catmaster
30/05/2006, 16:20
Απο την ολη κατασκευη ο ΔΡΑΚΟΥΛΑΣ που κατασκευασες θα πιει το αιμα σε οτι κυκλοφορει στο δρομο στα πρωτα 200 μετρα...:beer: :beer:

Και εγω την ιδια απορια με τον Old εχω..Αφου πεταξες βολαν και Balancier ολο το αντικραδασμικο παει εκτος..ξαναζυγισες το στροφαλο??Σε τι πλαισιο θα τον βαλεις τον κινητηρα??Για λεγε λεγε..

:beer: :beer:

xxxristos
30/05/2006, 16:21
Πρόσεξε τον δίσκο πάνω από το καπάκι του βολάν (θα μιλήσουμε για αυτόν αργότερα).

Δοχείο εκτόνωσης ψυκτικού και ψυγειάρα (λόγω ακινησίας) είχα προβλήματα ψύξης, στο δρόμο θα χρησιμοποιηθεί το μαμά ψυγείο με βεντιλατέρ).


50156

OldMan
30/05/2006, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Γεννήτρια?

Γιατί, θα βγάζει νερό από το πηγάδι ???

xxxristos
30/05/2006, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Γεννήτρια?

Προς το παρόν μπαταρία αυτοκινήτου.

Πάνω στο μηχανάκι μπαταρία μικρή και ειδική γεννήτρια για να φορτίζει την μπαταρία που παίρνει κίνηση από την αλυσίδα!!

xxxristos
30/05/2006, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Απο την ολη κατασκευη ο ΔΡΑΚΟΥΛΑΣ που κατασκευασες θα πιει το αιμα σε οτι κυκλοφορει στο δρομο στα πρωτα 200 μετρα...:beer: :beer:

Και εγω την ιδια απορια με τον Old εχω..Αφου πεταξες βολαν και Balancier ολο το αντικραδασμικο παει εκτος..ξαναζυγισες το στροφαλο??Σε τι πλαισιο θα τον βαλεις τον κινητηρα??Για λεγε λεγε..

:beer: :beer:

Δεν είναι για 200 μετρα... είναι για κάθε είδους κόντρα. Και χιλιόμετρο πάει. Στρόφαλος σούπερ ζύγισμα... διάβασε παραπάνω...
Πλαίσιο Yamaha WR με λίγα κοψίματα-ραψίματα-ενισχύσεις αλλά τίποτα extereme, ακόμα και τα μαμά πλαστικά θα μπούν!

stefanos
30/05/2006, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Γιατί, θα βγάζει νερό από το πηγάδι ???
Μόνο αυτό που δεν θα κάνει, όλα τα άλλα ηλεκτρικά είναι.

xxxristos
30/05/2006, 16:31
Ο άξονας του dyno και ο ωρολογιακός δίσκος που λέγαμε......

Από το καπάκι του βολάν φεύγουν μόνο 2 καλώδια, σημάδι οτι τα πηνία εχουν αποδημήσει.....


50159

dirtbird
30/05/2006, 16:33
Ωραίο το setup και ωραία η δουλειά γενικότερα.

Ο αισθητήρας θέσης στροφάλου... μάλλον αισθητήρας στροφών, έτσι?
Επίσης σε πιθανή τοποθέτηση σε μοτό, τι θα κάνεις από ψυγείο?
Αν δεν κάνω λάθος αυτό που χρησιμοποιείς στο jig σου είναι λίγο μεγάλο (αυτοκινήτου?).

xxxristos
30/05/2006, 16:35
Ο αισθητήρας θέσης εκκεντροφόρου, της Magnetti Marelli. Σύντομα θα αντικατασταθεί με έναν Bosch γιατί οι Ιταλοί μαλακίζονται ΠΟΛΥ με τα ηλεκτρικά gadgets... No wonder που οι ατυχείς ιδιοκτήτες Ducati χτυπάνε το κεφάλι τους στον τοίχο όταν έχουν ηλεκτρικό πρόβλημα.


50160

dirtbird
30/05/2006, 16:36
Άστο, άκυρο μετά πρόσεξα τι γράφεις για το ψυγείο (το δοχείο εκτόνωσης για VAG μου κάνει).

xxxristos
30/05/2006, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Ωραίο το setup και ωραία η δουλειά γενικότερα.

Ο αισθητήρας θέσης στροφάλου... μάλλον αισθητήρας στροφών, έτσι?
Επίσης σε πιθανή τοποθέτηση σε μοτό, τι θα κάνεις από ψυγείο?
Αν δεν κάνω λάθος αυτό που χρησιμοποιείς στο jig σου είναι λίγο μεγάλο (αυτοκινήτου?).

Αισθητήρας ΘΕΣΗΣ στροφάλου. Παρακολουθεί το ΑΝΣ. Οι στροφές υπολογίζονται από τον μαθηματικό συνεπεξεργαστή του Motec.

dirtbird
30/05/2006, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Ο αισθητήρας θέσης εκκεντροφόρου, της Magnetti Marelli. Σύντομα θα αντικατασταθεί με έναν Bosch γιατί οι Ιταλοί μαλακίζονται ΠΟΛΥ με τα ηλεκτρικά gadgets...

Για ECU με ημερομηνία λήξης έχεις ακούσει ποτέ?

Άσε που να στα λέω:lol: :lol: :beer:

xxxristos
30/05/2006, 16:39
Η ΤΡΟΜΠΕΤΑ!!!


50161

xxxristos
30/05/2006, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Για ECU με ημερομηνία λήξης έχεις ακούσει ποτέ?

Άσε που να στα λέω:lol: :lol: :beer:

Κάτι τέτοια κουλά έχω ακούσει κι εγώ!

Γενικά οι ECU με data logging που καταγράφανε και ημεροηνία, είχαν πρόβλημα στην αλλαγή της χιλιετίας.

Για λέγε...

dirtbird
30/05/2006, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Αισθητήρας ΘΕΣΗΣ στροφάλου. Παρακολουθεί το ΑΝΣ. Οι στροφές υπολογίζονται από τον μαθηματικό συνεπεξεργαστή του Motec.

Σε τι τον χρησιμοποιεί? Εννοώ δεν του φτάνει ο εκκεντροφόρου? Καλά άστο θα το ξανασκεφτώ......

xxxristos
30/05/2006, 16:43
Ψεκαστήρι με γκαζιέρα και χοάνη σε φάση αποσυναρμολόγισης, μιας και οι φωτό βγήκαν σήμερα, λίγο πριν το μοτέρ κατέβει από το dyno για να ταξιδέψει Ελλάδα....


50162

xxxristos
30/05/2006, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Σε τι τον χρησιμοποιεί? Εννοώ δεν του φτάνει ο εκκεντροφόρου? Καλά άστο θα το ξανασκεφτώ......

Σου δίνω 24ώρες... Δεν είναι δύσκολο, είναι μπροστά σου και δε το βλέπεις!!!

Άν δε το βρείς μέχρι αύριο θα το πάρει το ποτάμι....

:confused: :confused: :confused:

xxxristos
30/05/2006, 16:47
Σε αυτό το εργαλειάκι μετριούνται οι εκκεντροφόροι και βρίσκεται το σημείο που μπαίνει το trigger για τον αισθητήρα θέσης. Σειρά έχει πάρει ένας από XLR...

Στο βάθος η οθόνη του υπολογιστή του dyno.


50163

devil's animal
30/05/2006, 19:52
ΜΠΡΑΒΟ.....































































































μαλλον:look: :look: :look: ....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


περα απ'την πλακα παντως...ακομα και αν δεν καταφερει να μπει σε πλαισιο ή ακομα και αν μπει και δεν μπορει να οδηγηθει....

αξιζουν ΠΟΛΛΑ συγχαρητηρια στους δημιουργους!!
:beer: :beer: :beer:
:a18: :a20: :a19:
:a013:

GST
30/05/2006, 23:08
θα το κατεβασεις κατω ρε τρελε το καλοκαιρι?

ΘΕΛΩ ΒΟΛΤΑ!!!

ΩΡΑΙΟ:beer:

xxxristos
30/05/2006, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
θα το κατεβασεις κατω ρε τρελε το καλοκαιρι?

ΘΕΛΩ ΒΟΛΤΑ!!!

ΩΡΑΙΟ:beer:

Κάτω θα είναι σε μια βδομάδα, πάνω στο πλαίσιο σε 20 μέρες περίπου!

Ευχαρίστως να στο δώσω βόλτα, άντε άρχησε να φορτώνεις μπαγκάζια και μπούκα στο επόμενο πλοίο!!!

:wave2:

DNA 210 audio
09/06/2006, 10:25
Φοβερή κατασκευή φίλε....:beer: .... Έφτιαξες κάτι που όμοιο του δύσκολα θα συναντήσεις σε αυτό το πλανήτη.... Θέλω να σου δώσω τα συγχαρητήρια μου καθώς θα αποτελέσεις έμπνευση για πολλούς tuners εδώ μέσα και να σε συγχαρώ που δεν είσαι από τους τύπους που κάνουν κάτι και το κρατούν επτασφράγιστο μυστικό....:winka: .... Εύχομαι το καλύτερο για το WR που έφτιαξες και να αποδειχθεί γρανιτένιο το μοτέρ σου....:cool: ....

Έβλεπα παραπάνω που έγραφες για επίστρωση Νικαζίλ και τώρα στα τελευταία μηνύματα είδα που έγραφες να το φέρεις Ελλάδα.... Το λέω αυτό γιατί εδώ Ελλάδα δεν υπάρχει το μηχάνημα για επίστρωση Νικαζίλ παρά μόνο έξω.

Και πάλι συγχαρητήρια φίλε και όταν με το καλό ολοκληρώσω το δικό μου πρότζεκτ θα φτιάξω αντίστοιχο ποστ.:wave2:

xxxristos
18/06/2006, 01:30
Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΕΝΑ DVD ΜΕ VIDEO ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΛΤΕΣ.....

ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟΣΟ ΘΕΑΜΑΤΙΚΟ....

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΕΙΑ... ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΣΤΥΧΕΙΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ HUSA, KTM, ΚΤΛ ΠΟΥ ΑΝΥΠΟΨΙΑΣΤΟΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ!

:rotflmao: :lol: :lol: :rotflmao:

DNA 210 audio
22/06/2006, 02:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΣΤΥΧΕΙΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ HUSA, KTM, ΚΤΛ ΠΟΥ ΑΝΥΠΟΨΙΑΣΤΟΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ!

Συμπάσχω μαζί σου φίλε.....:winka: .... Για άλλη μια φορά μπράβο και να ευχηθώ το καλύτερο....:beer:

dukeandthecity
22/06/2006, 09:55
εμιες θα δουμε ή ειναι private η προβολη ?:wave2:

yiannis4
22/06/2006, 12:45
Ένα μεγάλο μπράβο και από μένα....

ΘΕΛΟΥΜΕ VIDEO.....
ΘΕΛΟΥΜΕ VIDEO.....
ΘΕΛΟΥΜΕ VIDEO.....
ΘΕΛΟΥΜΕ VIDEO.....

:cry: :cry: :cry:

xxxristos
22/06/2006, 22:58
Σας ευχαριστώ πολύ...

Το video είναι ένα αρχείο μονοκόμματο ΠΟΛΥ μεγάλο (1 DVD) και το μονο που ξέρω είναι να το βλέπω ξανά και ξανά.....

Δε μπορώ να το "σπάσω" σε μικρά videάκια...

Δείχνει βασικά μαλακίες (σούζες, παντιλίκια), 2-3 κοντρίτσες με nightshot που πιστεύω αυτό τρώει πιό πολύ χώρο και το κομμάτι που με εκστασιάζει περισσότερο, ένα φίλο μου να το σηκώνει σούζα σχεδόν κάθετα ενώ το κοντέρ του superduke πάνω στο οποίο βρίσεται ο cameraman δείχνει 180+. Δείχνει και τα SUPER φλογίδια που ξερνάει η VH στα κλεισίματα του γκαζιού, με τα "πολύσια" προγράμματα φορτωμένα.

Οι φωτό που έβαλα σε αυτό το thread έγιναν resize από έναν φίλο μου (ευχαριστώ Γαβρίλο) εγώ ούτε αυτό δε ξέρω να κάνω. Αρχικά ήταν 6MP και 5.5MΒ η κάθε μία.

H.A.Balafoutre
23/06/2006, 02:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Σας ευχαριστώ πολύ...

Το video είναι ένα αρχείο μονοκόμματο ΠΟΛΥ μεγάλο (1 DVD) και το μονο που ξέρω είναι να το βλέπω ξανά και ξανά.....

Δε μπορώ να το "σπάσω" σε μικρά videάκια...

Δείχνει βασικά μαλακίες (σούζες, παντιλίκια), 2-3 κοντρίτσες με nightshot που πιστεύω αυτό τρώει πιό πολύ χώρο και το κομμάτι που με εκστασιάζει περισσότερο, ένα φίλο μου να το σηκώνει σούζα σχεδόν κάθετα ενώ το κοντέρ του superduke πάνω στο οποίο βρίσεται ο cameraman δείχνει 180+. Δείχνει και τα SUPER φλογίδια που ξερνάει η VH στα κλεισίματα του γκαζιού, με τα "πολύσια" προγράμματα φορτωμένα.

Οι φωτό που έβαλα σε αυτό το thread έγιναν resize από έναν φίλο μου (ευχαριστώ Γαβρίλο) εγώ ούτε αυτό δε ξέρω να κάνω. Αρχικά ήταν 6MP και 5.5MΒ η κάθε μία.

Δεν πειράζει, ας είναι μεγάλο το βίντεο. Με το dsl πλέον και στο Ellada όλα γίνονται. Αν δεν σου κάνει κόπο πάντα. Ευχαριστώ και μπράβο σας, πολύ μερακλίδικη δουλειά.

tsiros_temp
23/06/2006, 02:53
ξέρω πολλούς φίλους που αν έβλεπαν, όχι από κοντά, αλλά ακόμα και από βίντεο αυτό το πράμα, θα βγάζαν τον π$^/@% τους έξω και θα τον βαράγανε μέχρι να ατροφήσει.

Εγώ απλώς σηκώνω τα φρύδια, καθως μετά από αυτό, μόνο η αποκάλυψη ότι η γη είναι κούφια μπορεί να με κουφάνει κ'άλλο.

Αν θες, τράβα www.doom9.org για να κάνεις το dvd σου divx/xvid ώστε να χωράει σε CD ή/και να το κάνεις κομματάκια. Με τις ικανότητες που έχεις δείξει ότι κατέχεις, δε βλέπω κάποιο λόγο να σε ζορίσει το ντιβιντί.

OldMan
23/06/2006, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
, μόνο η αποκάλυψη ότι η γη είναι κούφια μπορεί να με κουφάνει κ'άλλο.

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Πως να του το πούμε τώρα αυτουνού ...???

(Δεν θα ακούει τίποτε πλέον...)

:sad: :sad: :sad:

dirtbird
23/06/2006, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Πως να του το πούμε τώρα αυτουνού ...???

(Δεν θα ακούει τίποτε πλέον...)

:sad: :sad: :sad:

Φαντάσου να του πεις ότι και στα Harley, οι σωλήνες του σκελετού δεν είναι μασίφ;)

Nostra
23/06/2006, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Φαντάσου να του πεις ότι και στα Harley, οι σωλήνες του σκελετού δεν είναι μασίφ;)


ΓΙΑΤΊ?


ότι τα μακαρόνια για πατσίτσιο είναι διαμπερή?


:nono: :nono: :nono: μη τυχόν πει κανείς τίποτα.... θα φουντάρει ο άνθρωπος....

xxxristos
23/06/2006, 19:09
Τελευταία νέα:

Το WR ανέβηκε σε πλάστιγγα και ζυγίστηκε μετά από αυστηρή δίαιτα μαζί με λάδια, paraflu, εξοπλισμό (εγκεφάλους, αντλίες, κτλ) και 1-2 λίτρα βενζίνη στο tank (χωρίς αναβάτη βέβαια).

93 κιλά

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ 1 ΚΙΛΟΥ ΑΝΑ ΙΠΠΟ!

Για να καταλάβετε για τί είδους δίαιτα μιλάμε και μέχρι πού έφτασα, βγήκε ο διπλός μονοτικός σωλήνας από όλη την καλωδίωση και η πλεξούδα ξανατυλίχτηκε με μονή ταινία ανα διαστήματα, όλες οι βίδες κόπηκαν και κόντιναν ώστε να φύγουν οι περιττές σπείρες που περίσσευαν, βγήκε λίγη γέμιση από τη σέλα και το κάλυμα συρράφτηκε με τα μισά συρραπτικά.

xxxristos
23/06/2006, 19:15
Update για το video:

Είναι ένα αρχείο 4,6 ΓΙΓΑ τραβηγμένο με Sony digital 8 (κασέτα) που έγινε ερχείο video για υπολογιστή με κάποιο τρόπο που δε γνωρίζω από έναν φίλο φίλου που δε γουστάρω να ξανά υποχρεωθώ.

Δεν έχω την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΙΔΕΑ από multimedia προγράμματα (επεξεργασία εικόνας-ήχου-video) και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να το βλέπω, καθώς νόμιζα οτι τελικά θα το στρίμωχνα σε ένα DVD αλλά τελικά δε χωράει (βάζω να το κάνει overburn και μετά δε δουλεύει).

Έχω και την κασέτα με το video οπότε προσανατολίζομαι στη λύση να βρώ ένα προγραμματάκι και να ασχοληθώ (στον ΕΛΑΧΙΣΤΟ ελεύθερο χρόνο μου) να το κάνω μόνος μου, γιατί είναι κάποιες private σκηνές που θέλω να κόψω....

Alx 84
25/06/2006, 00:56
Φανταστηκή δουλίτσα. Συγχαρητήρια κ από εμένα!:beer: :beer:

H.A.Balafoutre
25/06/2006, 03:14
Πάντως έγινε πολύ εξεζητημένη δουλειά για να προκαλέσει μόνον το δικό μας ενδιαφέρον.


Μάλλον άλλα έχετε στο νού σας εσύ (εσείς?) εκεί.

Καλή δύναμη σου (σας?) εύχομαι.

DNA 210 audio
26/06/2006, 14:43
Κατέβασε αυτό αρχείο

http://download.ppccool.com/PocketDivXEncoder_0.3.60.exe

που θα σε βοηθήσει να κάνεις το DVD περίπου 200 Mb και έτσι θα μπορέσεις να το ανεβάσεις κάπου ή να το βάλεις πουθενά σε torrent ή emule, edonkey, kazaa κ.α. και να συνεννοηθούμε να το κατεβάσουμε. Να προτείνω το filefactory.com που επιτρέπει μέχρι 500Mb upload αρχείο.... :winka:

Ανυπομονώ να το δώ φίλε.... :beer:

fantacid
01/07/2006, 03:17
ase ro video k anebase kana 2-3 foto na paroume mia geusi apo to therio.

xxxristos
06/07/2006, 21:40
Μιας και όλα μέχρι εδώ δουλέψανε ρολόι, το μοτέρ ξαναμπήκε στο δυναμόμετρο για να μπεί compressor με στόχο τα 150 άλογα!

Κάτσε να δούμε τι θα γίνει τόρα.......

fallenheaven
06/07/2006, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Μιας και όλα μέχρι εδώ δουλέψανε ρολόι, το μοτέρ ξαναμπήκε στο δυναμόμετρο για να μπεί compressor με στόχο τα 150 άλογα!

Κάτσε να δούμε τι θα γίνει τόρα.......

Kai erxome kai dierotomai ego san mikros kai amathos pou eimai...!
Me ti mikos psalidi thakratiseis kato tin mprostini kai me ti platos lastixo tha katafereis na min spiniarei auto to T-E-R-A-S ????????????/:confused: :confused: :confused:

alexk
07/07/2006, 00:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Μιας και όλα μέχρι εδώ δουλέψανε ρολόι, το μοτέρ ξαναμπήκε στο δυναμόμετρο για να μπεί compressor με στόχο τα 150 άλογα!

Κάτσε να δούμε τι θα γίνει τόρα.......

Φίλε, συγχαρητήρια για το μέχρι στιγμής επίτευγμα! Απίστευτο είναι.
Τώρα και κομπρέσορ, κατάλαβα...
Τσόντα...
:beer:

xxxristos
07/07/2006, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από fallenheaven
Kai erxome kai dierotomai ego san mikros kai amathos pou eimai...!
Me ti mikos psalidi thakratiseis kato tin mprostini kai me ti platos lastixo tha katafereis na min spiniarei auto to T-E-R-A-S ????????????/:confused: :confused: :confused:


Μαμά ψαλίδι και νορμάλ motard τροχοί με λάστιχα μεταχειρισμένα απο μαμά Fazer 600 (δε θυμάμαι διαστάσεις). Δυστυχώς σε φρένα, τροχούς και αναρτήσεις δεν έπεσε καθόλου χρήμα, ούτε ευρώ εκτός από φτηνούς motard τροχούς και φτηνά σωληνακια υψηλής με oversize φτηνό εμπρός δίσκο...

Το "κόλπο" είναι το πολύ μακρύ γρανάζωμα (+2 δόντια εμπρός και -15 πίσω). Έτσι παλεύονται κάπως τα ξεσπάσματα αλλά ακόμα γράφει και σηκώνεται με 5η...

xxxristos
07/07/2006, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Φίλε, συγχαρητήρια για το μέχρι στιγμής επίτευγμα! Απίστευτο είναι.
Τώρα και κομπρέσορ, κατάλαβα...
Τσόντα...
:beer:

Ευχαριστώ πολύ, θα ανεβάσω τις πρώτες φωτό αύριο μεθαύριο.

OldMan
07/07/2006, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Μαμά ψαλίδι και νορμάλ motard τροχοί

Πες ρε Χρήστο τώρα ότι έχεις και τα μανίσια αλυσιδογράναζα (από πλευράς διαστάσεων...), να πάει όλο το thread στον Καιάδα ...

xxxristos
07/07/2006, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Πες ρε Χρήστο τώρα ότι έχεις και τα μανίσια αλυσιδογράναζα (από πλευράς διαστάσεων...), να πάει όλο το thread στον Καιάδα ...

Διάβασε καλύτερα.... διαστάσεις λέει παραπάνω...

Το εμπρός AFAM το πίσω φτιαχτό.

Αλυσίδα Renold (1000 φορές καλύτερη και ακριβότερη από την καλύτερη αλυσίδα που ξέρεις να υπάρχει).

OldMan
07/07/2006, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Αλυσίδα Renold (1000 φορές καλύτερη και ακριβότερη από την καλύτερη αλυσίδα που ξέρεις να υπάρχει).

Καλά την έκοψα την δουλειά για "φιδεμπόριο" ...

:sad: :sad: :sad:

(Και μαλακία μου που τόφερα εδώ, γιατί θα τρέχει άλλος τώρα για "σφάξιμο") !!!

MIKE_16V
07/07/2006, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Καλά την έκοψα την δουλειά για "φιδεμπόριο" ...

:sad: :sad: :sad:

(Και μαλακία μου που τόφερα εδώ, γιατί θα τρέχει άλλος τώρα για "σφάξιμο") !!!


Για εξηγησε το λιγο, απο που εβγαλες το συμπερασμα, αν μπορεις, μιας και εγω δεν το καταλαβα:confused:

byron
07/07/2006, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Καλά την έκοψα την δουλειά για "φιδεμπόριο" ...


Να πω την αλήθεια κι εγώ δεν κατάλαβα που εντόπισες τα φίδια..

OldMan
07/07/2006, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Για εξηγησε το λιγο, απο που εβγαλες το συμπερασμα, αν μπορεις, μιας και εγω δεν το καταλαβα:confused:


Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Να πω την αλήθεια κι εγώ δεν κατάλαβα που εντόπισες τα φίδια..

Μπορείτε να το πείτε και "διαίσθηση"...

Το συγκεκριμμένου τύπου project ΔΕΝ βγαίνει με τίποτε, αν δεν είναι κάργα χρηματοδοτούμενο (και δεν βρίσκω κανένα λόγο χρηματοδότησης) !!!

Πιθανόν, κάποιοι - κάπου - κάποτε να φτιάξαν κάτι παρόμοιο (ή και αυτό των φωτό...), αλλά ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ όπως τα παρουσιάζει ο Χρήστος !!!


Από Δευτέρα, αν έχετε όρεξη, πιάνουμε ΕΝΑ-ΕΝΑ τα σημεία της τερατολογίας ...
(Μέχρι τότε, ας κατηγορηθώ για εμπάθεια και άδικη εκτόξευση κατηγοριών) !!!

:smokin: :smokin: :smokin:

STOYBI
07/07/2006, 15:48
:a014:

MIKE_16V
07/07/2006, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μπορείτε να το πείτε και "διαίσθηση"...

Το συγκεκριμμένου τύπου project ΔΕΝ βγαίνει με τίποτε, αν δεν είναι κάργα χρηματοδοτούμενο (και δεν βρίσκω κανένα λόγο χρηματοδότησης) !!!

Πιθανόν, κάποιοι - κάπου - κάποτε να φτιάξαν κάτι παρόμοιο (ή και αυτό των φωτό...), αλλά ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ όπως τα παρουσιάζει ο Χρήστος !!!


Από Δευτέρα, αν έχετε όρεξη, πιάνουμε ΕΝΑ-ΕΝΑ τα σημεία της τερατολογίας ...
(Μέχρι τότε, ας κατηγορηθώ για εμπάθεια και άδικη εκτόξευση κατηγοριών) !!!

:smokin: :smokin: :smokin:


Απο Δευτερα Παλιανθρωπα, μεσα, τωρα ονειρευομαι το φαγακι που με περιμενει σπιτι....και δεν...:smilea:

byron
07/07/2006, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μπορείτε να το πείτε και "διαίσθηση"...

Το συγκεκριμμένου τύπου project ΔΕΝ βγαίνει με τίποτε, αν δεν είναι κάργα χρηματοδοτούμενο (και δεν βρίσκω κανένα λόγο χρηματοδότησης) !!!

Πιθανόν, κάποιοι - κάπου - κάποτε να φτιάξαν κάτι παρόμοιο (ή και αυτό των φωτό...), αλλά ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ όπως τα παρουσιάζει ο Χρήστος !!!


Από Δευτέρα, αν έχετε όρεξη, πιάνουμε ΕΝΑ-ΕΝΑ τα σημεία της τερατολογίας ...
(Μέχρι τότε, ας κατηγορηθώ για εμπάθεια και άδικη εκτόξευση κατηγοριών) !!!

:smokin: :smokin: :smokin:

Περιμένω την Δευτέρα...
Δεν είμαι κακόπιστος, απλά η ύπαρξη των φωτό διάλυσε τις όποιες αμφιβολίες είχα, καθότι δεν ειμαι μηχανικός, για να καταλάβω τυχόν αντιφάσεις. Αν είναι μούφα πάντως....μιλάμε για απίστευτο θράσος.

crs-k
07/07/2006, 15:59
:a014:

Nostra
07/07/2006, 16:02
ομοίως.... :a014::a014::a014::a014::a014:

MIKE_16V
07/07/2006, 16:05
θα τρωτε ποπ κορν μεχρι την δευτερα....θα σκασετε:lol:

Nostra
07/07/2006, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
θα τρωτε ποπ κορν μεχρι την δευτερα....θα σκασετε:lol:

:eek: :eek:

ΩΧΧΧΧ, έχεις δίκιο....


θα στουμπώσουμε.....

οπότε ....


:a014: :a51::a014: :a51::a014: :a51::a014: :a51:

dukeandthecity
07/07/2006, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Περιμένω την Δευτέρα...
Δεν είμαι κακόπιστος, απλά η ύπαρξη των φωτό διάλυσε τις όποιες αμφιβολίες είχα, καθότι δεν ειμαι μηχανικός, για να καταλάβω τυχόν αντιφάσεις. Αν είναι μούφα πάντως....μιλάμε για απίστευτο θράσος.

ουτε εγω αλλα θα ήθελα να δω το βιντεο βασικά. Πολλες φορες στον ενθουσιασμο για κατι που καναμε τεινουμε να υπερβαλουμε.

Επισης μια που μιλαμε και για μοτο δρόμου με 90+ αλογα καλο θα ήταν να δούμε και ένα dyno.

byron
07/07/2006, 16:17
Οχι τίποτα άλλο αλλά τα έχωνα στον μηχανικό μου που δεν το πίστευε. Βασικά πίστευε ότι ίσως να μπορεί να δουλέψει στον πάγκο, αλλά με τίποτα να πάει στο δρόμο...

Αν έχει δίκιο ο Oldman, θα τρώω δούλεμα για ....πολύ καιρό :sad:

dukeandthecity
07/07/2006, 16:26
:wave2:

byron
07/07/2006, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
δες να νοιωσεις καλυτερα.αυτό (http://www.opora.gr/projects/bw/)

Το είδα αλλά δεν ένιωσα καλύτερα....

BTW εκτός από ένα 6V που θέλει δίσκους, και ένα fleece με τρύπα από τσιγάρο, τι άλλο δείχνει???
:beer:

dukeandthecity
07/07/2006, 16:43
:wave2:

xxxristos
07/07/2006, 17:43
.

H.A.Balafoutre
07/07/2006, 18:34
Όπα βρε παιδιά. Όπα.


Έχει και ζέστες και ξεφύγαμε λίγο.


Καλώς ή κακώς το internet δεν αποτελεί πηγή αξιόπιστη για να κατοχυρωθεί κάτι.


Ντάξει ο φίλος λέει πως έφτιαξε κάτι που μπορεί να είναι και υπερβολικό για κάποιους που ξέρουν και 5-10 μηχανολογικά.


Οι φωτό και τα ρέστα για κάποιον δύσπιστο δεν τον ικανοποιούν και με το δίκο του μάλιστα διότι είναι μια πληροφορία που πάντα θα ελέγχεται για την αξιοπιστία της.


Αλλά μην αρχίζετε τώρα τα βρισίδια διότι είναι κρίμα για όλους τους εμπλεκόμενους.

dirtbird
07/07/2006, 20:31
Χμμμμ.:confused:

Μικρή Λουλού
07/07/2006, 20:59
xxxristos
King of the road

Εγγεγραμμένος από: 09-06-03
Τόπος διαμονής:
Μηνύματα: 631


ΦΥΣΙΚΑ και θα κατηγορηθείς για εμπάθεια, φαινόμενο άκρως φισιολογικό για κλασσικό μαλάκα Έλληνα, ο οποίος βλέποντας σωστές δουλειές τρίτων, σπεύδει να ρίξει γιαούρτια αντί να χειροκριτήσει. Αυτός είναι και ο λόγος που δε βγάζω κανένα εργαλείο μου σε περιοδικά. Το έκανα βόλτα και το φχαριστήθηκα, τόρα θα γίνει και compressor και θα ολοκληρωθώ σαν αναβάτης. Εσύ μείνε με το KTM σου και με τη μιζέρια σου να γουστάρεις. Από Δευτέρα θα βάλω και 2-3 φωτό ακόμα με τον κομπρέσορα επάνω και με τον ΕΑΥΤΟ μου μέσα στις φωτό αυτή τη φορά και τέλος. Και μετά βγές να γράψεις ότι αρχιδιά σου κατέβει. Άϊντε πρόβατο.


__________________
NO BOOTS,
NO JACKETS,
NO HELMETS,
JUST BALLS.






Χρηστακο....
Κινγκ οφ δε ροουντ..
που δεν εχεις λεφτα και μυαλο να παρεις μπουουτς,τζακετ και χελμετ,παρα μονο τα δυο αρχιδια που χρησιμοποιεις και για μυαλο, ενιοτε,απουσια του πραγματικου..
στην Ελλαδα θα αδικηθεις..
μονο προβατα υπαρχουμε...
κατσε εκει που εισαι και μεις εδω θα καμαρωνουμε.
μπορει να φανει ηλιθιο,αλλα οσους μαλακες και να εξαγαγουμε,παντα νοιωθουμε μια πρωτογνωρη συγκινηση οταν διαπιστωνουμε οτι ενα Πανεπιστημιο διαθετει ολα τα λεφτα του, την επιστημονικη του καταρτιση και εξοπλισμο για να χρηματοδοτησει εναν μαλακα Ελληνα που θελει να τα χωσει σε ενα ΚΤΜ,ΧΑΣΚΥ και δεν συμμαζευεται..!!
βαθεια συγκινημενος
το μαλακισμενο προβατο..

:smokin:


θα μου φερεις μια Τομπλερον απο το αεροδρομιο..??
ειναι η αδυναμια μου.

crs-k
08/07/2006, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ντερτι-moto
.................................
θα μου φερεις μια Τομπλερον απο το αεροδρομιο..??
ειναι η αδυναμια μου.


Πας φιρι-φιρι για κανα λιθοβολισμο εσυ ... :(


:lol: :rotflmao: :lol:

OldMan
08/07/2006, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
ΦΥΣΙΚΑ και θα κατηγορηθείς για εμπάθεια, φαινόμενο άκρως φισιολογικό για κλασσικό μαλάκα Έλληνα, ο οποίος βλέποντας σωστές δουλειές τρίτων, σπεύδει να ρίξει γιαούρτια αντί να χειροκριτήσει. Αυτός είναι και ο λόγος που δε βγάζω κανένα εργαλείο μου σε περιοδικά. Το έκανα βόλτα και το φχαριστήθηκα, τόρα θα γίνει και compressor και θα ολοκληρωθώ σαν αναβάτης. Εσύ μείνε με το KTM σου και με τη μιζέρια σου να γουστάρεις. Από Δευτέρα θα βάλω και 2-3 φωτό ακόμα με τον κομπρέσορα επάνω και με τον ΕΑΥΤΟ μου μέσα στις φωτό αυτή τη φορά και τέλος. Και μετά βγές να γράψεις ότι αρχιδιά σου κατέβει. Άϊντε πρόβατο.

Νάσαι καλά ρε Χρήστο ...!!!

Με έβγαλες από τον κόπο....

:wave2: :wave2: :wave2:

STOYBI
08/07/2006, 21:18
xxxristos
ΦΥΣΙΚΑ και θα κατηγορηθείς για εμπάθεια, φαινόμενο άκρως φισιολογικό για κλασσικό μαλάκα Έλληνα, ο οποίος βλέποντας σωστές δουλειές τρίτων, σπεύδει να ρίξει γιαούρτια αντί να χειροκριτήσει. Αυτός είναι και ο λόγος που δε βγάζω κανένα εργαλείο μου σε περιοδικά. Το έκανα βόλτα και το φχαριστήθηκα, τόρα θα γίνει και compressor και θα ολοκληρωθώ σαν αναβάτης. Εσύ μείνε με το KTM σου και με τη μιζέρια σου να γουστάρεις. Από Δευτέρα θα βάλω και 2-3 φωτό ακόμα με τον κομπρέσορα επάνω και με τον ΕΑΥΤΟ μου μέσα στις φωτό αυτή τη φορά και τέλος. Και μετά βγές να γράψεις ότι αρχιδιά σου κατέβει. Άϊντε πρόβατο.

Τ ι να χειροκροτησουμε ρε φιλε ??? :sick:

Πας καλα ??? :hypnotize

Απο τον Μαιο μας τα εχεις κανει τσουρεκια με το υπερμηχανακι & 2 φοτο με το μοτερ διπλα σε ψυγειο απο τριαξονικο , που και να δουλευει, το μονο που μπορει να κανει ειναι το απολυτο τιποτα !!! Δεν στριβει--δεν φρεναρει ( Γιατι απο φρενα και αναρτησεις δεν εχεις κανει τιποτα κατα ομολογια σου και για να δουλεψει αυτο το πραγμα μαλλον ειναι απαραιτητα δεν νομιζεις ?? )και σηκωνετε με πεμπτες ( λες και το μαμα δεν σηκωνετε με πεμπτη ) ... :sick:

Και που εισαι ... Μιζερος εισαι εσυ φιλε μου που ασχολεισε και ολοκληρονεσε σαν αναβατης σε μηχανακια που πανε μονο ευθεια... Ξερεις θελει πολλα μπολς για να μπορεις να στριβεις και να φρεναρεις γρηγορα εστω και με μαμα μηχανακια !!!


Γεια μας...

:smokin:

ΥΓ. Και που εισαι ?? Το κομπρεσορα πιαστον πανω στο μοτερ με ζιπακια οχι με μονοτικη ( θΑ φαινετε ) ...Και αυτο το τελευταιο το γραφω γιατι δεν ειχες τα μπολλςς να απαντησεις σε μερικες ενστασεις σε καποιον που σε αμφισβητησε μαστερ οποτε το ολο θεμα ζιπακι.... μου μυριζει !! :sick:

Akatanomastos
09/07/2006, 14:22
re paidia pou xete oloi megala mpalakia..

tsakoneste gia diaforetika pragmata,
alli magia na ftiaxneis patentes kala, alli magia na odigas kala..

to palikari ithele na ftiaksei ena piravlo ( an ontos to ftiakse)..
eseis pou kollate sto an odigiete i oxi..

ta dika tou lefta edose, to diko tou xrono kai to goustare..
den iparxei kanenas logos na ton krazete, an ontos den bgalei fotos i videos tha vromisei i douleia..apla ta pragmata..

kai oson afora to oti tha xaramistei stin ellada an mporei na kanei afta pou isxirizete, eimai sigouros kai go..

afta

George-3-
09/07/2006, 15:47
Ασε που αν ημουν στην θεση του πολυ πιθανον να μην καθομουν να βαλω τπτ... θα πησμονα και δεν θα με ενδιεφερε...

xxxristos
09/07/2006, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Ασε που αν ημουν στην θεση του πολυ πιθανον να μην καθομουν να βαλω τπτ... θα πησμονα και δεν θα με ενδιεφερε...

Μα ήδη πείσμωσα και δε με ενδιαφέρει πλέον...

2-3 φωτό θα τραβήξω αύριο ΕΠΗΤΕΙΔΕΣ με τον εαυτό μου μέσα και το μοτέρ με την προεργασία που έχω κάνει για το compressor και τέλος.

Όχι που θα έχω τον κάθε καραγκιόζη να μου χαλάει ένα ποστ που βρίσκεται σε ειδική κατηγορία (Βελτιώσεις) και αν ο spammer δεν ήταν ο ίδιος administrator θα τον είχαν κόψει ήδη...

Αυτή είναι η αξιοκρατία του forum...

alexk
10/07/2006, 07:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos

Αυτή είναι η αξιοκρατία του forum...

Ναι ακριβώς φίλε, συμφωνώ μαζί σου. Γιατί έχουμε τους "γεννημένους" μοτοσικλετιστές που δεν ασχολούνται με τίποτα άλλο από το να λένε πόσο κουλοί και άσχετοι είναι οι άλλοι, και όταν ένας άνθρωπος με παραπάνω γνώσεις ή παραπάνω μεράκι (γιατί έτσι είναι) από τους "γεννημένους" μηχανόβιους, ποστάρει κάτι ή πει την άποψή του, στην πυρά.

Φτιάξε το μοτέρ φίλε και κάν'το γιατί εσύ ξέρεις και γουστάρεις και άσε τους ξερόλες στην αμάθεια. Όπως πάντα, αυτοί ξέρουν καλύτερα...

gcrook
10/07/2006, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
ποστάρει κάτι ή πει την άποψή του, στην πυρά.



Μαθαμε και κατι κουνουριο για το μοτο σημερα.
Αντε βοηθεια μας.......:sick:

STOYBI
10/07/2006, 09:07
xxxristos
Όχι που θα έχω τον κάθε καραγκιόζη να μου χαλάει ένα ποστ που βρίσκεται σε ειδική κατηγορία (Βελτιώσεις) και αν ο spammer δεν ήταν ο ίδιος administrator θα τον είχαν κόψει ήδη...

Να σου θυμισω τους χαρακτηρισμους που εκτοξευεις και συνεχιζεις να το κανεις κι ολας σε οσους σε αμφισβητουν !! Παρακολουθω το ποστ σου απο την αρχη με ενδιαφερον και χωρις να εχω επεμβει πουθενα στην διαρκεια του, αλλα επειδη εχω τις αμφιβολιες μου για το ενχειρημα σου, θεωρησα προσβολη και για το ατομο μου την απαντηση που εδωσες στον οποιον σε αμφισβητησε !!! Σε ενα ποστ υπαρχει και ο αντιλογος αν δεν μπορεις να τον υποστεις καλλυτερα να το ελεγες απο την αρχη να μην εφτανε το ποστ εδω που εφτασε !!:rolleyes:

sonic22
10/07/2006, 09:09
as perasoume ligo sta epi tis ousias...
(kai as afisoume tis askopes kai xwris noima adiparatheseis...)

(en sidomia omws giati viazomai)

file xxxristo exw kapoies apories os pros to project sou...

1. tha borouses na postareis ta diagrammata tis dinamometrisis?
gia na vgoun 90hp (bhp) apo 700cc monokilindro thelei polles strofes...
anarwtiemai poso "elastikos" borei na einai enas monokilindros kinitiras tetoias apodwsis... (?)

kai apo to granazi mexri ton piso troxo tha xasei ligotero apo 1hp???

2. to olo project to kovw na eftase panw apo tin ajia enos kainouriou wr kai na sou pire para poli xrono gia na to fereis se logariasmo...
i metatropi pou egine (veltiotikos oikos?)?
exei janaginei or ise prwtoporos?

katalaveneis oti mia toso sovari metatropi fernei sponsores poli eukola (isos kai kipela pagosmiou)
kai an oxi gia esena, gia to magazi pou sto eftiaje...

3. meta les oti elafrwses to wr...
kai les oti ekopses tis vides pou itan ligo megaliteres apo to apolitos anagaio...
ekatses dld kai elises oles tis vides kai tis eferes akrivos, oste na kerdiseis to varos 2 kermatwn evro?

twra katalava giati den foras botes, kranos ktlp...



den se katigorw gia psevdos, alla opws katalaveneis exeis pei polla enw den exeis parousiasei tipota perissotero apo 3 fwto enos kinitira panw se kapoio dinamometro kai ta onomata diaforwn adalaktikwn... se diastima enos mina...


den amfivalw oti meta apo mia tetoia metatropi to moter tha skotwnei...
alla einai edelos allo progma na les [90+hp ston troxo...]


telos, les kati gia compressor se auton ton kinitira kai apodwsi panw apo 140hp...
egw apla tha perimenw na dw pou to pas...