PDA

View Full Version : Honda ανταλλακτικά; Ας γελάσω...



dimmeneidis
20/05/2006, 01:49
Λοιπόν, δεν ξέρω αν είμαι η εξαίρεση αλλα έτσι είναι τα πράγματα:

Είχα την μηχανή μου (CBR 600RR '05) σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο της εταιρίας για 3 μήνες (1 μήνα για κάθε ανταλλακτικό). Τότε μου την παραδόσαν τη μηχανή μου. Έτσι γίνεται πάντα; Πραγματικά μονο και μονο για αυτό το λόγο δεν πρόκειται να ξαναπάρω Honda ποτέ μου. Και απο δικαιολογίες; Αμέτρητες...

n1k3man
20/05/2006, 01:59
τα μεγαλα κεφαλια του ομιλου Σαραβαλακη ειναι για καρπαζιες...

makis206
20/05/2006, 02:06
Έχω αντέξει μέχρι και 4 μήνες για αναμονή ανταλλακτικού..

Μέχρι που πήγα και το πήρα από αλλού !:lol:

Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα με τη Honda αλλά έχω δει παρόμοια κατάσταση και με τη Kawasaki αφού φίλος περιμένει ήδη 1,5 μήνα..:rolleyes:

Καλά ξεμπερδέματα εύχομαι !:beer: :beer:

dimmeneidis
20/05/2006, 10:05
Thanx. Θα δώ μήπως και εγώ τα πάρω απο αλλού...

stefanos
20/05/2006, 17:33
Γενικά νομίζω οτι δεν υπάρχει διαθέσιμο είναι καλυτερα να βάζουμε aftermarket.

dirtbird
20/05/2006, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Γενικά νομίζω οτι δεν υπάρχει διαθέσιμο είναι καλυτερα να βάζουμε aftermarket.

Σου ετοιμάζω after market εξάτμιση σαν της μαμάς:winka:

banditgr
20/05/2006, 22:03
pote den eixa provlima eyresis antaktikou.....opote mou legane oti den yparxei etimoparadoto apla to paragelno apo inet kai pio ftina kai mesa se 1 vdomada to exo.

Zzz750
22/05/2006, 12:39
Η γνωστη σε ολους HONDA. Δε σπαει...δε χαλαει...αλλα αμα γινει τιποτα...πεεεριιιμεεενεεε!
Ενας φιλος ειχε ενα CBR 600 (2001) και περιμενε το υποπλαισιο...μπορει και 1,5 μηνες! Του ειπαν λεει οτι θα δωσουν παραγγελια στη Αθηνα (μενω Χανια) στα κεντρικα...και απο εκει θα δωθει παραγγελια στην Ιαπωνια στα κεντρικα....και απο εκει θα δωθει η παραγγελισ στο εργοστασιο...να για να παραχθει το ανταλλακτικο!:look:
Ελεος και ημαρτον!!!!:dizzy:

dirtbird
22/05/2006, 15:10
Mην ξεχνάτε ότι ο κάθε ενδιάμεσος λέει ότι του κατέβει στο κεφάλι για να ξεφορτωθεί τον πελάτη από την πλάτη του.

Για αυτό όταν μας λένε εγώ το είπα στον σκύλο μου και αυτός στην ουρά του, κάνουμε από ένα τηλεφωνάκι και στον σκύλο και στην ουρά. :winka:

downhill
22/05/2006, 15:29
Sites με γνήσια ανταλλακτικά για Honda ξέρετε;

adam_tsouk
22/05/2006, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα με τη Honda αλλά έχω δει παρόμοια κατάσταση και με τη Kawasaki αφού φίλος περιμένει ήδη 1,5 μήνα..:rolleyes:



δεν εχεις αδικο, εχω κ εγω ενα περιστατικο απο την Κ. ενος φιλου....

αλλα ποσες φορες έχεις ακουσει για την οποια εταιρεια και ποσες για την Η.?

εχουν καταντησει αηδια.... και φταιμε ΕΜΕΙΣ!

dirtbird
22/05/2006, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Sites με γνήσια ανταλλακτικά για Honda ξέρετε;

www.davidsilverspares.co.uk

καλές τιμές, σε πηδάει στα μεταφορικά...

MOZART
24/05/2006, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Έχω αντέξει μέχρι και 4 μήνες για αναμονή ανταλλακτικού..

Μέχρι που πήγα και το πήρα από αλλού !:lol:

Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα με τη Honda αλλά έχω δει παρόμοια κατάσταση και με τη Kawasaki αφού φίλος περιμένει ήδη 1,5 μήνα..:rolleyes:

Καλά ξεμπερδέματα εύχομαι !:beer: :beer:
εγω παντως στην kawasaki για μασκα,φαναρια,καθρεφτη,ζελατινα περιμενα μια βδομαδα:wave2:

Tigas
25/05/2006, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
τα μεγαλα κεφαλια του ομιλου Σαραβαλακη ειναι για καρπαζιες...

Δέν θα διαφωνίσω καθόλου :D , αλλά πέρα απο αυτό άν του έχει παραγγείλει ανταλλακτικό αεροπορική το πάααρα πολύ σε 1 εβδομάδα είναι εδώ άν υπάρχει διαθέσιμο.

Κόλλημα συνήθως υπάρχουν με καλωδιώσεις που δεν παθαινουν και τίποτα για αυτο δεν υπαρχουν και ετοιμοπαράδοτες.