PDA

View Full Version : KΥΛΙΝΔΡΟΠΙΣΤΟΝΟ 200 ΣΕ Dt



doul
25/05/2006, 13:22
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ DT -R ΤΟ ΧΩ ΚΑΡΑΦΙΑΞΕΙ, ΕΞΕΤΜΙΣΗ, ΜΟΤΑΡΤ, ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ, WISEKO 56,5, ΚΑΛΜΠΙΛΑΤΕΡ, ΖΙΓΚΛΕΡΩΜΑ, ΠΙΝΤΑΚΙΑ, Κ ΑΛΛΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ 200! ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ?????:confused: :confused: :confused: :confused: :wave2:

dirtbird
25/05/2006, 13:32
Να πάρεις ένα μοτέρ (κομπλέ με καρμπ.) από τα μεταχειρισμένα. Επίσης πρόβλημα είναι η τοποθέτηση του 2ου ψυγείου που έχει το 200 (μπαίνει εκεί που το δικό σου έχει το δοχείο για το λάδι, ενώ το 200 το λάδι το παίρνει στο downtube του σκελετού).

doul
25/05/2006, 16:10
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΑΡΩ ΚΟΜΠΛΕ ΜΟΤΕΡ, ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ΓΙΑ ΧΤΥΠΗΜΑ ΑΡΙΘΜΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟΥ. ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΑΝΩ ΣΤΟ 125 ΤΟ 200ΑΡΙ!!:) ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑFTER MARKET ΑΛΛΑ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΑΝΟΙΓΜΑ ΚΑΡΤΕΡ ΚΑΙ ΜΠΙΕΛΑ! ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΡΩ ΤΟ DT-X ΑΝ ΦΙΑΧΝΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΣΥ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ 'Χ'????:smilea: :confused: :confused: :confused: :beer:

dirtbird
25/05/2006, 16:18
Δεν χρειάζεσαι κανένα χτύπημα, άλλο ο αρ. πλαισίου άλλος του κινητήρα. Για να είσαι τυπικός θα πρέπει να τον δηλώσεις στο υπουργείο αλλά και με την απόδειξη αγοράς δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα...

Τέλος πάντων γίνονται και αυτά που λες (το είχε κάνει γνωστός) αλλά θα πρέπει να δώσεις σημασία στα υπόλοιπα που σου γράφω (ακόμα θυμάμαι τον γνωστό να ποτίζει το ψυγείο του καλοκαιριάτικα).

DT-X???

doul
25/05/2006, 16:53
ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ 50ΑΡΙ ΑΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΩ 200 ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙ ΓΙΑ 125!! ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΤΟ ΠΟΤΙΖΕ ΤΙ ΕΝΟΕΙΣ??? ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΜΕ 2 ΨΥΓΕΙΑ, ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΖΕΣΤΑΙΝΕΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ,ΠΟΤΙΣΜΑ.!! :D :rotflmao:ΤΩΡΑ ΟΣΟΝΑΦΟΡΑ ΤΟ DT-X ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ DT ΤΗΣ ΥΑΜΑΗΑ! ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ??????? :smokin:

dirtbird
25/05/2006, 20:05
Το είχε με ένα ψυγείο... αφού ήταν 125, και έριχνε νερό ΠΑΝΩ στο ψυγείο (τώρα αν όντως είχε υπερθερμανθεί δεν έχω ιδία άποψη). Γενικά είχε γίνει της πατέντας.

Για τα υπόλιπα που λες, δεκτοί οι προβληματισμοί σου, αλλά θα σου πρότεινα να περιμένεις παρά να μπλέξεις...:wave2:

KeLeYTiS
25/05/2006, 22:45
Eιχα tdr125 (σχεδον ιδιο μοτερ με το DT125 ισως και ολοιδιο με τα νεοτερα DT,η διαφορα ηταν οτι ειχε μιζα ) μεγαλωμενο με κυλινδροπιστονο απο DT200

Το μηχανακι δεν ειχε κανενα απολυτως προβλημα,για ριξε μια ματια και στον part number της μπιελας DT200 και DT125/tdr125 να δεις οτι ειναι ιδιος....

Το προβλημα θερμοκρασιας αποδιδεται αλλου και οχι στην μετατροπη,αλλα αν κρινω απο το ριξιμο νερου πανω στο ζεστο ψυγειο με το λαστιχο ειμαι σιγουρος 100% οτι ηταν αλλου το προβλημα...