PDA

View Full Version : Νεο e-shop www.motoraid.eu



Giannis_L
02/06/2006, 15:52
Ενα νεο e-shop με ταξιδιωτικό εξοπλισμό μοτοσυκλέτας ανοιξε στη διευθυνση www.MotoRAID.eu (http://www.motoraid.eu)

Κυρίως προιοντα της Touratech , Wunderlich αλλα και άλλες εταιρίες..με δυνατότητα ατοκων δόσεων !!

Ρίξτε μια ματιά !!

megatim
02/06/2006, 15:59
Μα καλά, έχει εξοπλισμό μοτοσυκλετας για Aprilia και δεν έχει για Kawasaki????
Ήμαρτον ρε παιδιά, ήμαρτον ....

:nono:

Cpt. Haddock
02/06/2006, 16:07
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

http://www.motoraid.eu/shop/index.php?cPath=23_44_84

Giannis_L
02/06/2006, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

http://www.motoraid.eu/shop/index.php?cPath=23_44_84

Όλα θα μπουν...Μην ανχώνεσαι.. :nono:

;) ;)

Cpt. Haddock
02/06/2006, 16:13
:beer: :beer: :beer: :beer:

Nik0s
02/06/2006, 18:54
Προσωπικά, μου φαίνεται λίγο πρόχειρο.... :rolleyes:

Επίσης είναι λίγο αστείο να ονομάζεις κάτι προσφορά, και να λες οτι το δίνεις 38,80 αντί 38,90.... :look: (Κάλυμα τεποζίτου απο ανθρακόνημα για τεπόζιτο BMW R 1200GS).

Τεσπα...αρχή είναι ακόμα, θα δείξει.

Giannis_L
02/06/2006, 19:19
H προσφορα αυτή είναι πιλοτική...Σε ευχαριστω για τη γνώμη πάντως !

Καλές βόλτες !!


(Πρόχειρο σου φαίνεται απο αυτο που είπες ??)

Nik0s
02/06/2006, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
H προσφορα αυτή είναι πιλοτική...Σε ευχαριστω για τη γνώμη πάντως !

Καλές βόλτες !!


(Πρόχειρο σου φαίνεται απο αυτο που είπες ??)


Μπορώ να σου πω πολλά αλλά πρώτα θα πρέπει να ξεκαθαρίσεις τη θέση σου όσον αφορά το e-shop αυτό..... :rolleyes:

Giannis_L
02/06/2006, 19:38
Δεν εχει σχέση αυτό νομίζω..Τεσπα..Περιμένω γνώμες !!

Nik0s
02/06/2006, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
Δεν εχει σχέση αυτό νομίζω..Τεσπα..Περιμένω γνώμες !!


Προφανώς κι έχει σχέση γιατί αλλιώς θα μιλήσουμε αν είσαι ένας απλός πελάτης και αλλιώς αν είσαι αυτός που έχει στήσει τη δουλειά... :winka:

Δυστυχώς πρέπει να φύγω, οπότε θα επανέλθω αύριο... :wave2:

Giannis_L
02/06/2006, 19:42
Μιλα ελευθερα....Περιμενω πμ :)

Giannis_L
03/06/2006, 09:10
Καμια αλλη γνώμη παίδες ??

adam_tsouk
03/06/2006, 11:55
προσωπικα με χαλαει να αφηνεις να εννοειται οτι εχεις αμεση σχεση και να το παιζεις κικιρικου...

αυτο κ μονο μου αρκει για να αγνοω τις αποριες σου... :winka:

Giannis_L
03/06/2006, 13:28
Γιατι το εχετε παρει ετσι ρε παιδια ?? Δεν μπορω να καταλαβω !! Μου κανει τοση εντυπωση.. Εγω ειπα,μπείτε,πειτε γνώμες και μου λετε ασχετα πράγματα.. Το επεξα εγω κικιρικου ? Θελω να μου πειτε τη γνώμη σας. Αν δεν θέλετε,μην το κάνετε,αλλα μη λεμε και ό,τι θέλουμε. Εδω εχει γινει μια προσπάθεια για αυτο που αγαπαμε όλοι μας (γι'αυτο το εβαλα και εδω,για να ακουσω γνώμες) και ακουω τα ασχετα περι πελατης-ιδιοκτήτης κλπ. Οποιος έχει απορίες,υπάρχουν και τα πμ.

sniper
03/06/2006, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
Δεν εχει σχέση αυτό νομίζω..Τεσπα..Περιμένω γνώμες !!


Φυσικά κι έχει... γιατί είναι έμμεση διαφήμιση, κάτι που απαγορεύεται εδώ μέσα παρά μόνο μετά την σύμφωνη γμώμη της "διευθύνσεως" και μάλιστα θα είναι άμεση.

Περιμένω εγώ τώρα.

KaTaNaS
03/06/2006, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
Εδω εχει γινει μια προσπάθεια για αυτο που αγαπαμε όλοι μας (γι'αυτο το εβαλα και εδω,για να ακουσω γνώμες) και ακουω τα ασχετα περι πελατης-ιδιοκτήτης κλπ. Οποιος έχει απορίες,υπάρχουν και τα πμ.


Η σωστή κατ'εμέ αντίδραση οφείλεται στο ότι κάνεις μια ερώτηση εδώ μέσα , εμμέσως διαφήμιση βεβαίως βεβαίως

με μή αμιγώς μοτοσυκλετιστικό χαρακτήρα, καθώς επιχειρηματοφέρνει!


μάλλον για καιάδα το βλέπω!

Giannis_L
03/06/2006, 14:19
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Λυπαμαι που το βλεπετε ετσι. Αν ηθελα να κανω διαφήμιση θα ελεγα "κρανος ταδε μονο 99 ευρω"

Ακουστε τη λογικη μου λοιπον: Ειναι internetικο site. αναφερεται κυριως σε μοτοσυκλετιστες μεσω internet.Αρα,εγω απο ποιον μπορω να παρω γνώμες (που τις θέλω??) Απο εμας/εσας....ωραιααααα.....

Σε κανένα αλλο φόρουμ δεν υπάρχει τέτοια αντίδραση,δεν μπορω να το καταλάβω αυτο.

Και τελος,αν υπάρχει κατι μεμπτό,ας κοπεί το θέμα. Εγω ζητώ τη γνώμη σας,και ενημέρωσα για την ύπαρξη του e-shop. Δηλαδη με μια αναφορά για κάτι νεο , ειναι κατευθειαν διαφήμηση???? Δεν το νομίζω..

Και επειδη ειμαστε off-topic,ας αποφασίσουν οι απο πανω αν ειναι διαφήμηση κλπ. Εγω τη γνώμη ρώτησα οπως προείπα και ενημέρωσα για την υπαρξη του νεου site..

sniper
03/06/2006, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
Όλα θα μπουν...Μην ανχώνεσαι.. :nono:

;) ;)

Επειδή απο το πραπάνω φαίνεται ότι έχεις άμεση σχέση με την εν λόγω προσπάθεια (αξιόλογη κατά τ' άλλα) αν θες γνώμες φτιάχτε ένα μέρος εκεί, να σας την δώσουν οι επισκέπτες/πελάτες σας.

Εδώ μέσα δεν ειναι χώρος για να αναπτυχθούν τέτοια θέματα.

:smokin:

Giannis_L
03/06/2006, 14:29
Οπως νομίζεις...γι'αυτο μενουμε πισω...γιατι δεν υπαρχει ενημερωση... (Ελλάδα....)

Giannis_L
03/06/2006, 20:51
Οποιος παντως δεν το θεωρει διαφήμιση,ας μπει και ας μου πει καμια γνωμη,ευπροσδεκτες ειναι ολες..

Και οσο για το στυλ του θεματος,εμενα ειναι καθαρα θεμα για τη βελτιωση του site,δεν προκειται να ερθω σε αντιπαραθεση για θεματα που εχουν γινει με καλη διαθεση..

Καλες βολτες και να προσεχουμε όλοι μας

Giannis_L
05/06/2006, 19:51
Still waiting...:ninja: :ninja: :rolleyes:

downhill
05/06/2006, 20:31
Φίλε μου,οι ερωτήσεις των άλλων είναι ουσιώδεις.Το βασικό γι'αγορές μέσω διαδικτύου,είναι η ασφάλεια και η συνέπεια.Δεν αρκεί η αγορά ένος έτοιμου λογισμικού,η προσαρμογή του στα δεδομένα του αγοραστή,για να έχουμε ηλεκτρονικό κατάστημα.

Giannis_L
05/06/2006, 20:47
Ομορφα...σωστά όλα αυτά και συμφωνώ και αυτό είναι στους κύριους στόχους .Για το site τι έχεις να πείς ?

downhill
05/06/2006, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
Ομορφα...σωστά όλα αυτά και συμφωνώ και αυτό είναι στους κύριους στόχους .Για το site τι έχεις να πείς ?

Αν θες κριτική για το site απο σχεδιαστικής πλευράς,ρώτα τα μέλη του www.freestuff.gr που ασχολείται με σχεδιασμό σελίδων κλπ.Άλλωστε μια έτοιμη εφαρμογή είναι...

Giannis_L
05/06/2006, 21:04
Οκ,σε ευχαριστω,αυτο πως σου φαινεται ?
Μπορει να ειναι ετοιμος ο σκελετος,αλλα ολα τα αλλα τα βαζειςεσυ..
σου φαινεται λειτουργικο,αξιοπιστο πχ ? χαλια μαυρα ?? Σαν μοτοσυκλετιστης,μπορεις να βρεις ευκολα αυτο που θελεις ? :)

downhill
05/06/2006, 21:41
Με μια πρώτη ματιά είναι εύχρηστο.Αλλά να είστε έτοιμοι για hacking...Οι ανοιχτού κώδικα εφαρμογές είναι σουροτήρια..Πρέπει συνεχώς να εγκαθιστάτε τα updates διότι αν δεν είναι ασφαλές,κανένας δε θ'αγοράσει...

Στο "Ποιοί Είμαστε" πρέπει να γράψετε για την εταιρεία-αν είναι εταιρεία,ή ατομική επιχείρηση-και όχι φιλοσοφικές αναζητήσεις.

Giannis_L
09/06/2006, 17:24
Μα ειναι ασφαλές,αφου έχει την τελευταια εκδοση SSL security 128 bit απο την Equifax. Είναι απο τα πρώτα πράγματα που γίνονται σε ένα site !

;)

kostis7gr
11/06/2006, 19:49
Δεν νομίζω οτι αντεχει σε κριτική αφου έχει λίγα πράγματα. Πάντως δεν βλέπω τον λόγο ύπαρξής του και δεν αισιοδοξώ για την κερδοφορία του με τις τιμές που έχει και που δεν διαφέρουν με αυτές της αγοράς. Επειδή έχω ασχοληθεί με το e-shopping ( στον χώρο των υπολογιστών) μπορώ να πω πως μόνο με ΠΟΛΥ χαμηλότερες τιμές έχει ελπίδα ένα e-shop να επιβιώσει. Εξ άλλου είναι και το αντικείμενο δύσκολο. Ο μέσος αναβάτης είναι λίγο πολύ ερωτευμένος με τη μοτοσυκλέτα του και η διαδικασία εύρεσης των αξεσουάρ είναι μια μικρή ιεροτελεστία. Γουστάρει τις βόλτες στα μαγαζια και να έρχεται σε επαφή με τον κόσμο της μοτοσυκλέτας. Σχεδόν όπως κάνουν και οι γυναίκες όταν πρόκειται για ρούχα ή παπούτσια. Θα αγόραζε ποτέ μια γυναίκα παπούτσια αν δεν γύριζε 1345 μαγαζια?
Τεσ πα , επειδή ζητέιται μια άποψη, εμένα δεν μου "είπε" τίποτα.
Αν έβλεπα καμια 40% διαφορά σε σχέση με την αγορά ίσως με ενδιέφερε.

Giannis_L
11/06/2006, 20:28
Μερικά προιόντα έχουν χτυπητές διαφορές με την αγορά. Σε άλλα πράγματα όπως τα αξεσουαρ αυτό ειναι αδύνατο. Το θέμα ειναι πως δεν πιάνονται "Αλέκοι" οι αγοραστές,και βλέπουν προιόντα που ενδεχωμένος να μην ήξεραν οτι υπήρχαν για τη μηχανή τους !

Σε ευχαριστω για τη γνώμη. Είναι φυσικά στα υπ'όψιν

adam_tsouk
11/06/2006, 23:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostis7gr
Δεν νομίζω οτι αντεχει σε κριτική αφου έχει λίγα πράγματα. Πάντως δεν βλέπω τον λόγο ύπαρξής του και δεν αισιοδοξώ για την κερδοφορία του με τις τιμές που έχει και που δεν διαφέρουν με αυτές της αγοράς. Επειδή έχω ασχοληθεί με το e-shopping ( στον χώρο των υπολογιστών) μπορώ να πω πως μόνο με ΠΟΛΥ χαμηλότερες τιμές έχει ελπίδα ένα e-shop να επιβιώσει. Εξ άλλου είναι και το αντικείμενο δύσκολο. Ο μέσος αναβάτης είναι λίγο πολύ ερωτευμένος με τη μοτοσυκλέτα του και η διαδικασία εύρεσης των αξεσουάρ είναι μια μικρή ιεροτελεστία. Γουστάρει τις βόλτες στα μαγαζια και να έρχεται σε επαφή με τον κόσμο της μοτοσυκλέτας. Σχεδόν όπως κάνουν και οι γυναίκες όταν πρόκειται για ρούχα ή παπούτσια. Θα αγόραζε ποτέ μια γυναίκα παπούτσια αν δεν γύριζε 1345 μαγαζια?
Τεσ πα , επειδή ζητέιται μια άποψη, εμένα δεν μου "είπε" τίποτα.
Αν έβλεπα καμια 40% διαφορά σε σχέση με την αγορά ίσως με ενδιέφερε.

φιλε μου, αυτο ειναι αδυνατο στις περισσοτερες περιπτωσεις!

εαν μπορουσε να εχει 40% μια μεμονωμενη εισαγωγη τοτε ολοι αυτη τη δουλεια θα καναμε...

:wave2:

Giannis_L
12/06/2006, 00:12
+1

kostis7gr
12/06/2006, 13:14
Σύμφωνοι. Ισως να ήταν υπερβολικό το 40%, αλλά όταν ξεκινα μια καινουργια Ιντερνετική δουλεια που στην ουσία το κόστος και το ρίσκο είναι μικρά, χρέιάζεται κάτι να τραβήξει τον κόσμο, πως να το πω, ένα κίνητρο να σε προτιμήσει ο πελάτης. Για παράδειγμα το eshop (το γνωστό) ξέρετε γιατί έπιασε? Γιατί ΗΤΑΝ (όχι πλέον) στάνταρ 5-10% πιο φτηνό από τον βασικό ανταγωνιστή του, το ΠΛΑΙΣΙΟ. Έτσι σε μια αγορά 500-600, στάνταρ γλίτωνε κανείς 50-60 που δεν είναι καθόλου λίγα χρήματα.
Στην σελίδα που μας έδειξες αγαπητέ φίλε, δεν βρήκα κάτι πιο φτηνό απο την αγορά. Πχ Bugster που έψαχνα το έχει 1 πιο φτηνά. Τελος πάντων νομίζω έγινα κατανοητός.
Α! και κάτι άλλο. Να έχεις υπόψιν σου ότι πολλοί θα είναι αυτοί που μην έχοντας εμπιστοσύνη στις ιντερνετικές αγορές, θα θελήσουν να παραλάβουν από ένα φυσικό πρόσωπο και να τον πληρώσουν στο "χερι". Θα πρέπει δηλαδή να υπάρχει ένας χώρος που να γίνονται κανονικά οι συναλλαγές. Ας είναι μια τρύπα σε μια στοά δεν έχει σημασία. Σημασία έχει, να έχει το site και μια φυσική υπόσταση, μια διέθυνση και ένα τηλέφωνο να σε βρίσκουν. Το λέω αυτό γιατί το αντιμετώπισα προσωπικά. (Ήταν και ένας από τους λόγους που απέτυχα στην δική μου προσπάθεια)

Giannis_L
12/06/2006, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostis7gr

Α! και κάτι άλλο. Να έχεις υπόψιν σου ότι πολλοί θα είναι αυτοί που μην έχοντας εμπιστοσύνη στις ιντερνετικές αγορές, θα θελήσουν να παραλάβουν από ένα φυσικό πρόσωπο και να τον πληρώσουν στο "χερι". Θα πρέπει δηλαδή να υπάρχει ένας χώρος που να γίνονται κανονικά οι συναλλαγές. Ας είναι μια τρύπα σε μια στοά δεν έχει σημασία. Σημασία έχει, να έχει το site και μια φυσική υπόσταση, μια διέθυνση και ένα τηλέφωνο να σε βρίσκουν. Το λέω αυτό γιατί το αντιμετώπισα προσωπικά. (Ήταν και ένας από τους λόγους που απέτυχα στην δική μου προσπάθεια)


Ναι,αλλα ο άλλος που είναι απο Αλεξ/πολη ή Κρήτη τον ενδιαφέρει αν θα υπάρχει φυσικο κατάστημα ή οχι ??? Αυτο συμβαίνει μόνο για τους πελάτες που είναι στην ίδια πόλη με τη βάση μας ! Απο κει και πέρα για το κόστος των προιόντων,είναι αρχή ακόμα και οι προμηθευτες δεν είναι και οι πιο εύκολοι ανθρωποι στον κόσμο !! :D

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου να γράψεις και να προτείνεις πράγματα :)

xtrm600
12/06/2006, 20:28
Καταρχήν φίλε Γιάννη ευχές για καλές δουλειές
Όλες οι προσπάθειες για νέα κατ/ματα πρέπει να είναι καλοδεχούμενες από το κοινό,μιας και ενισχύουν τον ανταγωνισμό, πιέζουν τις τιμές προς τα κάτω κλπ κλπ.
Μια γρήγορη ερώτηση μόνο, για δική σου κατανάλωση:
ΓΙΑΤΙ να σε προτιμήσω όταν οι τιμές σου είναι στα ίδια επίπεδα με καταστήματα που πλερώνουν ενα σκασμό λεφτά σε νοίκια και γιατί να μην πάρω το κράνος-παντελόνι-ο,τι να 'ναι απο εκεί που θα το δοκιμάσω και θα πω και μια μλκια με τον πωλητή?


Όταν λογω περιορισμένων δυνατοτήτων ή για οποιον αλλο λόγο δεν μπορούμε να είμαστε φτηνότεροι απο τον ανταγωνισμό,τότε αναπτύσουμε (προσωπικές) σχέσεις...
Και ΜΟΝΟ μέσα απο το internet αυτό....Δεν γίνεται

Giannis_L
13/06/2006, 00:20
Γεια χαρα και σε ευχαριτώ πολύ ! Απο κει και πέρα, αν ψάξεις υπάρχουν προιόντα που είναι πιο κάτω απο τις τιμές των μαγαζιών ! Δεν μπορείς σε όλα να είσαι πιο χαμηλός !! Σύντομα θα γίνουν και προσφορές πραγματικές και όχι του τύπου ανεβάζουμε την τιμή,λεμε οτι κανουμε προσφορά και πέφτει η τιμή εκει που ήταν νορμαλ :)

Όπως και να χει,όλα έχουν τα θετικά και τα αρνητικά. Τα μαγαζιά έχουν το θετικο του "δοκιμάζειν" , τα e-shop έχουν το θετικό των τιμών, και της αγοράς αποτο σπίτι.(Αν και αν το ψάξεις βρίσκεις και εδω αρκετα έξοδα για ασφάλειες κλπ). Ακόμα σε ενα e-shop,μπορεί να δείς όλα τα προιόντα μαζί,και να μην τρέχεις απο μαγαζί σε μαγαζί..συν οτι υπάρχουν και προιόντα που δύσκολα τα βρίσκεις σε κατάστημα..αλλα για μένα κατι τέτοια αξίζουν της συμπάθειάς μου !!

Οπως και να έχει σε ευχαριστώ που αφιέρωσες λίγο χρόνο να δεις και να μου γράψεις αυτά τα λόγια ! ;)

panos_sin
15/06/2006, 21:18
Σιγουρα οι αγορες μεσω internet δεν περιεχουν την προσωπική επαφη πελατη-πωλητή
η οποία προσωπικα δεν με ενδιαφερει και πολύ....
το ζητουμενο στην σημερινή αγορά ειναι να
αγοραζεις φθηνα και ποιοτικά...

και οσο περισσοτερα eshops εμφανιζονται
τοσο το καλυτερο για τον καταναλωτή (εμας)

απο κει και περα....ο καθε ενας ψαχνει, τα ζυγιζει και αποφασιζει...


τωρα, για το site που αναφερεται παραπανω,
εφόσον ζητειται η γνωμη μου, το θεωρώ αρκετα "διαφορετικο" αφού
βλεπω καποια πολύ ειδικα προιοντα να διατειθενται....

Giannis_L
16/06/2006, 21:17
Σε ευχαριστώ για τη γνώμη Πανο,αυτό είναι και το "μότο" μας. Ό,τι θελήσει απο το πιο μικρό μεχρι το πιο μεγάλο να το βρεί. Σιγα σιγα θα μπουν και για street !!

Ευχαριστω για την γνώμη !

sniper
16/06/2006, 21:26
Τώρα εμένα γιατί συνέχίζει να με εκνευρίζει η προσπαθειά σου να μας αγνοείς και να συνεχίζεις την ΕΜΜΕΣΗ διαφήμιση του μαγαζιού σου; (λίγο με νοιάζει άν ειναι e-shop ή στον δρόμο)

Αν δεν κάνεις κάποια κίνηση μέσα στην επόμενη βδομάδα αυτό το ποστ θα το φάει η μαρμάγκα!

Ευχαριστώ για την προσοχή.

sniper
moto.gr mod team

Giannis_L
16/06/2006, 21:35
Δεν καταλαβαίνω το "κίνηση" ?? Μπορεις να μου το εξηγήσεις σε παρακαλώ ?

sniper
16/06/2006, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
Δεν καταλαβαίνω το "κίνηση" ?? Μπορεις να μου το εξηγήσεις σε παρακαλώ ?

Στο εξήγησα απαντώντας στο ΠΜ που μου έστειλες....

Giannis_L
12/07/2006, 18:31
Sniper,κοίτα λίγο τα πμ σου.

Σε ευχαριστώ

THEOD
12/07/2006, 18:59
Φίλε Γιάννη νομίζω ότι ο sniper έχει δίκιο...(όχι δεν τον γλύφω επειδή είναι μοντερέιτορ-χεσμένο τον έχω...:D )

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν ανακοινώνεις από την αρχή άμεσα, καθαρά, ξάστερα, και χωρίς περιστροφές την διαφαινόμενή σου επιχειρηματική σου εμπλοκή, και μετά να ζητήσεις γνώμες και σχόλια...
Η τακτική που ακολουθείς "χτυπάει" άσχημα, φαίνεται ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ έμμεση διαφήμιση, και απορώ που δεν το καταλαβαίνεις....Στο κάτω-κάτω της γραφής υπάρχει τρόπος κανονικής διαφήμισης στο moto.gr...


Μιας και έκανα την αρχή να πω ότι συμφωνώ με την λογική ότι τα e-shop ΤΟ ΜΟΝΟ που έχουν να προσφέρουν είναι το πλεονέκτημα της χαμηλής τιμής λόγω της μη ύπαρξης λειτουργικών εξόδων...
Δεν έψαξα τιμές και δεν το ξέρω αν ισχύει στην συγκεκριμένη περίπτωση, αλλά αν τυχόν δεν διαθέτουν το πλεονέκτημα της χαμηλής τιμής ή το διαθέτουν σε ελάχιστο βαθμό, δεν έχουν νόημα ύπαρξης και είναι καταδικασμένα να τα φάει η μαρμάγκα...

Πρόσεξα επίσης μικρή ποικιλία ειδών και ελλείψες σε μάρκες και μοντέλα που είναι πολύ δημοφιλή στην Ελληνική αγορά (στην...Γερμανική μπορεί να είναι διαφορετικά τα πράγματα...), αλλά φαντάζομαι είναι η αρχή και όσο περνάει ο καιρός θα πρέπει να εμπλουτίζεται συνεχώς....ελπίζω δηλαδή...


Αααα και κάτι άλλο...Σε ένα Ελληνικό e-shop που απευθύνεται στο Ελληνικό καταναλωτικό κοινό για ποιό λόγο ο τίτλος είναι ξενόγλωσσος και μάλιστα με "βαρύ" Γερμανικό τίτλο ???

Akatanomastos
12/07/2006, 21:00
dose tsampa ston lao me t-shirts me moto.gr pano na deis gia pote tha trelatheis stis poliseis..



Zito i mavri diafimisi



:beer:

Giannis_L
13/07/2006, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Φίλε Γιάννη νομίζω ότι ο sniper έχει δίκιο...(όχι δεν τον γλύφω επειδή είναι μοντερέιτορ-χεσμένο τον έχω...:D )

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν ανακοινώνεις από την αρχή άμεσα, καθαρά, ξάστερα, και χωρίς περιστροφές την διαφαινόμενή σου επιχειρηματική σου εμπλοκή, και μετά να ζητήσεις γνώμες και σχόλια...
Η τακτική που ακολουθείς "χτυπάει" άσχημα, φαίνεται ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ έμμεση διαφήμιση, και απορώ που δεν το καταλαβαίνεις....Στο κάτω-κάτω της γραφής υπάρχει τρόπος κανονικής διαφήμισης στο moto.gr...


Μιας και έκανα την αρχή να πω ότι συμφωνώ με την λογική ότι τα e-shop ΤΟ ΜΟΝΟ που έχουν να προσφέρουν είναι το πλεονέκτημα της χαμηλής τιμής λόγω της μη ύπαρξης λειτουργικών εξόδων...
Δεν έψαξα τιμές και δεν το ξέρω αν ισχύει στην συγκεκριμένη περίπτωση, αλλά αν τυχόν δεν διαθέτουν το πλεονέκτημα της χαμηλής τιμής ή το διαθέτουν σε ελάχιστο βαθμό, δεν έχουν νόημα ύπαρξης και είναι καταδικασμένα να τα φάει η μαρμάγκα...

Πρόσεξα επίσης μικρή ποικιλία ειδών και ελλείψες σε μάρκες και μοντέλα που είναι πολύ δημοφιλή στην Ελληνική αγορά (στην...Γερμανική μπορεί να είναι διαφορετικά τα πράγματα...), αλλά φαντάζομαι είναι η αρχή και όσο περνάει ο καιρός θα πρέπει να εμπλουτίζεται συνεχώς....ελπίζω δηλαδή...


Αααα και κάτι άλλο...Σε ένα Ελληνικό e-shop που απευθύνεται στο Ελληνικό καταναλωτικό κοινό για ποιό λόγο ο τίτλος είναι ξενόγλωσσος και μάλιστα με "βαρύ" Γερμανικό τίτλο ???

Καλημερα και ευχαριστω για το χρόνο σου. Δεν αρνήθηκα εγω την αναμιξη μου με το site,αλλωστε ειναι πολυ απλό να το καταλάβεις αν διαβάσεις ορους πληρωμης πχ κλπ. Απο κει και περα ηθελα γνώμες χωρις να επηρεαζεται κανενας απο το "πως να μου το πει,επειδη αυτος το εχει κλπ",ηθελα να ειναι τελειως ελευθερες οι γνώμες. Οσον αφορα για τη διαφήμιση,μετα απο προτροπη του sniper,εστειλα πμ και δεν ειχα παρει απαντηση εδω και καιρο. Μολις χθες ελαβα μια απαντηση απο τον Juious , που είναι ακριβώς ότι ήθελα να ξέρω :)

Οσον αφορα την ποικιλια,σιγα σιγα θα εμπλουτίζεται,αλλα το προβλημα ειναι με τους Ελληνες εισαγωγείς που ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ τα προιοντα τους σε εμας και ετσι αναγκαζομαστε να στηριζουμε την οικονομια του εξωτερικου. Μας εχουν φαει τα μεταφορικα,εκει που μπορουσαμε να είχαμε ακόμη χαμηλοτερες τιμες. Γινονται μεγαλες προσπαθειες για να μεινουν τα πράγματα σε χαμηλές τιμες πάντως.

Οσον αφορα τον τιτλο τωρα,δεν ειναι γερμανικος... δεν ειναι MOTORAD..ειναι ΜΟΤΟRAID = MOTO RAID . TO RAID σημαίνει δρόμος στα αραβικά,άρα δρόμος για μοτο !!

Ή και με ενα λογοπαίγνιο που έχουμε δημιουργήσει είναι motor-aid , δηλαδη βοηθεια για τις μηχανές !

Αυτα τα λίγα , σε ευχαριστώ για το χρόνο σου !

;)