PDA

View Full Version : Μαγνητικό ρολόι



Anritsu
06/06/2006, 23:11
Στις μέγαλες βόλτες κάπου χάνεται η αίσθηση του χρόνου . Θα μου άρεσε να υπήρχε ενα μικρό ψηφιακό ρολογάκι με μαγνητάκι για την τιμονοπλάκα . Ετσι θα ηξέρα τι ώρα είναι και πόσο χρόνο έχω ακόμα για να φτάσω στον προορισμό μου χωρις να ψάχνω κινητά στις ατελειώτες τσέπες της κορδούρας . Τα περισσοτέρα νέα μοντελλά εχουν συνήθως ρολόγια ενσωματωμένα στα όργανα . Οχι το ΜΠΡΟΣ ομώς :a23:

Ξέρουμε αν υπάρχει κανα τέτοιο γκατζετάκι η μήπως να κατοχυρώσω πατέντα

:beer: :wave2:

KeLeYTiS
07/06/2006, 02:04
Στο Praktiker εχει τετοιο ρολογακι για καθρεπτη αυτοκινητου με 3 ευρω

Το κολλας πανευκολα με ταινια διπλης οψεως

Αδιαβροχο δεν ειναι αλλα κανα πλυσιμο της μηχανης και καμμια βροχουλα την αντεχει δοκιμασμενα.....

Τωρα αν το ποτισεις αλλαζει το θεμα

adam_tsouk
07/06/2006, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Στο Praktiker εχει τετοιο ρολογακι για καθρεπτη αυτοκινητου με 3 ευρω

Το κολλας πανευκολα με ταινια διπλης οψεως

Αδιαβροχο δεν ειναι αλλα κανα πλυσιμο της μηχανης και καμμια βροχουλα την αντεχει δοκιμασμενα.....

Τωρα αν το ποτισεις αλλαζει το θεμα


φτου σου και ημουν χτες στο πρακτικερ!

σωστος!

αντε γιατι με τα κωλοχωματα χανεις την ωρα και αργεις να φας! :lol: :lol:

madlef
07/06/2006, 17:15
BES EDO:

http://e-moto.gr/gr/Details.asp?ProductID=1095

adam_tsouk
07/06/2006, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από madlef
BES EDO:

http://e-moto.gr/gr/Details.asp?ProductID=1095

καλο αλλα... 30 ευρω? δεν ειμαι τσιπις αλλα σε κατι τετοια ειμαι τσιπις :lol: :lol:

πολλα μου φαινονται... βρισκεις αδιαβροχα απλα ρολογια με 10-20 ευρω.... (τουλαχιστον για τη χρηση που το θελω εγω)

madlef
07/06/2006, 20:05
KOITA...EGO PROSOPIKA 8A TO EBAZA EPIDI 1)TO SIGEKRIMENO M'ARESI KAI 2) LEEI KAI HONDA. :smilea:
TORA EPIDI ESI AP'OTI KATALABA 8ES APLA ENA "ROLOGAKI" GIA NA BLEPIS TIN ORA KAI NA MIN KSEXNIESE OTAN "PAIZIS" ME TA XOMATA OPOS IPES TOTE NAI...EINAI POLLA... :D

Y.G. STIN 8ESI SOU OUTE EGO 8A TO EBAZA.

phantomas
07/06/2006, 20:33
Εγώ είμαι της άποψης του "μια ψυχή που είναι να βγει, ας βγει"!!
Αν πάρεις κάποιο απλό ρολοι και το πατεντάρεις , οι πιθανότητες να χαλάσει είναι περισσότερες (+ ότι δε θα έχεις μόνιμο light το βράδυ)οπότε να χρειαστεί να πάρεις και άλλο..και άλλο..κτλπ
Ενώ σε αντίθετη περιπτωση παίρνεις το "σχετικά" ειδικά φτιαγμένο και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!!
Λίγο ακριβότερο αλλά πιο μούρικο....:smokin:
Άλλωστε δε μιλάμε και για τα τρελά λεφτά...(όχι πως τα υποτιμώ!)

naxiotis
07/06/2006, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
καλο αλλα... 30 ευρω? δεν ειμαι τσιπις αλλα σε κατι τετοια ειμαι τσιπις :lol: :lol:

πολλα μου φαινονται... βρισκεις αδιαβροχα απλα ρολογια με 10-20 ευρω.... (τουλαχιστον για τη χρηση που το θελω εγω)
Ε, τότε πάρε από ένα χειρός,δέστο στο τιμόνι και βούρρρρρ για τα χώματα.:rotflmao: :rotflmao:
Πλάκα-πλάκα το είχα κάνει σε παλιά μηχανή μου που γύρναγα σε όλη την ΑΘΗΝΑ και με είχε βολέψει.
και από μάρκα κουκουρούκου αλλά 2 χρόνια δούλεψε ΡΟΛΟ΄Ι΄:rotflmao: :rotflmao:

Anritsu
07/06/2006, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Στο Praktiker εχει τετοιο ρολογακι για καθρεπτη αυτοκινητου με 3 ευρω

Το κολλας πανευκολα με ταινια διπλης οψεως

Αδιαβροχο δεν ειναι αλλα κανα πλυσιμο της μηχανης και καμμια βροχουλα την αντεχει δοκιμασμενα.....

Τωρα αν το ποτισεις αλλαζει το θεμα


Μόνο 3 ευρουλάκια ?!?! . Ε θα πάρω κανα δυο ντουζινές να έχω και για ανταλλακτικά .
Θανξ

:beer: :wave2:

hdbiker
08/06/2006, 03:46
ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΕΝΑ ΡΟΛΟΓΑΚΙ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΟ ΑΠΟ MOUNTAIN BIKE.ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΒΑΣΗ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ,ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ Κ ΔΕΝ ΒΡΕΧΕΤΑΙ Η ΚΛΕΒΕΤΑΙ(ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ Κ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ)Κ ΕΧΕΙ Κ ΚΜ ΚΟΝΤΕΡ...ΚΟΛΛΗΤΑΡΙ ΤΟ ΕΙΧΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΣΤΟ ΗΑΡΛΕΥ ΤΟΥ Κ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ........:beer: :beer: :rotflmao:
ΤΡΕΛΛΟ ΤUNING!!!!!:lol:

MOZART
08/06/2006, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από hdbiker
ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΕΝΑ ΡΟΛΟΓΑΚΙ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΟ ΑΠΟ MOUNTAIN BIKE.ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΒΑΣΗ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ,ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ Κ ΔΕΝ ΒΡΕΧΕΤΑΙ Η ΚΛΕΒΕΤΑΙ(ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ Κ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ)Κ ΕΧΕΙ Κ ΚΜ ΚΟΝΤΕΡ...ΚΟΛΛΗΤΑΡΙ ΤΟ ΕΙΧΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΣΤΟ ΗΑΡΛΕΥ ΤΟΥ Κ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ........:beer: :beer: :rotflmao:
ΤΡΕΛΛΟ ΤUNING!!!!!:lol:
ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΟ.τα καλα κανουν γυρω στα 20ευρω και αν με μια πατεντουλα κανεις τους δυο αισθητηρες να ειναι κοντα(ενας στο πιρουνι και ο αλλος στην ζαντα)τοτε θα σου γραφει και τα χιλιομετρα./χιλιομετρα ταξιδιου/συνολικα χιλιομετρα/χρονο ταξιδιου/ωρα/μερικα χιλιομετρα κτλ.ειναι και αδιαβροχο.πιστευω αξιζει και αν πας σε ενα ποδηλαταδικο θα σου το περασει στανταρ