PDA

View Full Version : Έκληση βοήθειας γιατί ο Σαρακάκης τελικά....



Thoreevos
30/06/2006, 19:14
...είναι παλικάρι από τα λίγα...

Δεν θα ήθελα να κουράσω κανέναν με την ιστορία μου, καθώς, συνηθισμένα πράματα, ο ανορθωτής 'τα κακάρωσε'.

Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομος.

Το συνεργείο που το πήγα, ή καλύτερα, το έστειλα, 9 Ιουνίου, με ενημέρωσε ότι ήτο ανορθωτής. Μετά από περίπου 15 :hypnotize: μέρες, έρχεται ο ανορθωτής (μαλακία του σαρακάκη στο stock/κωδικό καταλόγου/πλασματικό απόθεμα/στάρχίδια τους γενικότερα) και μπαίνει στη θέση του.

Για δυο μέρες το μηχανάκι δεν έδινε ενδείξεις που ζητούσαν οι μηχανικοί, όπερ το πρόβλημα δεν είχε λυθεί.
Βολάν, λέει ο μηχανικός...
Έγινε μεγάλε, ότι πείς.

Έτσι, περιμένω από Ιαπωνία το γαμωβολάν, κ ενδέχεται να περιμένω αρκετά μιας κ επειδή είναι στην εγγύηση, δεν μπορεί να ταξιδέψει αεροπορικώς.

Τι, το παίρνεις τσάμπα κ το θες κ τώρα κιόλας!!??!:nono:

Όσον αφορά το συνεργείο, καθώς πολύς κόσμος μου την έχει πέσει λέγοντας πράγματα του τύπου "Το συνεργείο σε γράφει κανονικά, σε εχουν βρεί μαλακό κ που δε φωνάζεις, σε δουλεύουν κανονικά, οι συνεργειατζίδες είναι καριόλια, είσαι μαλάκας που το πήγες στον Καφετζόπουλο κ όχι στο μπαρμπαμήτσο που ο άνθρωπος είναι γαμάτος κλπκλπκλπκλπκλπκλπκλπκλπκλπ"
...Με το συνεργείο που 'περιποιείται' το μηχανάκι μου, έχω πολύ καλή, καθαρή, επαγγελματική -και- φιλική σχέση. Και όχι μόνο τον τελευταίο χρόνο που έχω το hornet. Και έχω δει με τα μάτια μου ότι τα παιδιά που δουλεύουν στο συνεργείο δουλεύουν σα σκυλιά, συν του ότι σε καθημερινή βάση, τα μηχανάκια που πρέπει να μπούν στο συνεργείο είναι πολυάριθμα, εξ'ου κ το ότι όταν ένα μηχανάκι είναι έτοιμο, σου τα κάνει τσουρέκια να πας να το πάρεις γιατί δεν παίζει χώρος να το κρατήσει μέσα (με αρκετά παρακάλια κατάφερα όταν είχα φάει στούκα να μου το κρατήσει 2-3 μέρες παραπάνω μέχρι να βρω άνθρωπο να μου το οδηγήσει/με σπασμένη κλείδα οδηγάς? μπαααα)

Εν πάσει περιπτώσει, έχει κερδίσει εμπιστοσύνη το μαγαζί..

Η βοήθεια που ζητάω είναι εαν κάποιος φίλος ξέρει κάποιο e-mail στην Ιαπωνία που θα μπορούσα να στείλω κάποιο μήνυμα με το περιστατικό, όχι για να μου στείλουν το βολάν στο σπίτι, απλά για να ακούσουν -άλλη- μια φορά,

ότι ο Σαρακάκης είναι, επιεικώς απαράδεκτος.


..απ'ότι βλέπω αστόχησα στη συντομία..
μάγκες ευχαριστώ για το χρόνο σας εκ των προτέρων.. να είσαστε όλοι καλά!

και καλές βόλτες να εχετε
:wave2:

oulas
03/07/2006, 13:39
Εμενα το γαμοβολαν μου εκανε 3 μηνες να ερθει ακριβως πριν ενα χρονο. Γιαμιουνται τελειως!