PDA

View Full Version : ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ all the money



beholder
15/07/2006, 01:49
Υστερα απο καμμια 20αρια μερες αναμονη για 3 πλαστικα, εχθες Πεμπτη αφου ειδα οτι περασε και αυτη η εβδομαδα και τα κωλοπλαστικα δεν ειχαν ερθει παρολες τις διαβεβαιωσεις οτι "ερχονται-ηρθαν-θα ερθουν σε 2 μερες" τα πηρα και παω στο συνεργειο.

Βαζω το μαστορα και ζηταει να του στειλουν με fax ποτε περιμενουν τα ανταλλακτικα.
Παιρνω το fax (που ελεγε κατα λεξη αναμενονται σε 4 ημερες) και την επομενη μερα παω SUZUKI στη Σπ Πατση. :a29:

Σκηνικο πρωτο : Πηγαινω στο τυπο που ειναι στα ανταλλακτικα και του λεω οτι θελω τον υπευθυνο.
Για να μην πολυλογω με βαζει και του λεω το προβλημα και η αντιδραση του ειναι υφακι και ειρωνεια.
Καποια στιγμη μου λεει οτι κακως απευθυνθηκα εκει, και θα πρεπει να παω στο Χαβελλα!!! (ειναι αυτος που εχει παραγγειλει τα ανταλλακτικα)
Γιατι του απανταω Εδω δεν ειναι η SUZUKI? Ο τυπος τα ιδια. Οχι πρεπει να πας στο Χαβελλα...
Δηλαδη εδω δεν ειναι η επισημη αντιπροσωπεια της SUZUKI ή μηπως δεν αγορασα μηχανακι απο το Σφακιανακη? Τον ξαναρωταω
Ο τυπος εχει κολλησει Να πας στο Χαβελλα Αυτος παιρνει απο τη Μανδρα οχι απο εμας
Ρε συ με δουλευεις; Η αποθηκη της Μανδρας ποιανου ειναι Του παππου μου ειναι; Δικη σας δεν ειναι?
Και εν πασει περιπτωσει θελω σαν πελατης της SUZUKI να μου πεις τι θα γινει με τα ανταλλακτικα.

Επειδη τα αιματα εχουν αρχισει και αναβουν, με στελνουν επιτελους στον υπευθυνο, επανω στα γραφεια όπου η αντιμετωπιση πολυ διαφορετικη

Ευγενεστατοι και προθυμοι να με εξυπηρετησουν Αφουν ακουνε το προβλημα μου ζηταει τους κωδικους και κοιταει στο computer.


Και τι βλεπει ρε παιδια...... :a011: :a03: :a011:


Απο τα 3 ανταλλακτικα που η αποθηκη της Μανδρας μας διαβεβαιωνε οτι δεν υπηρχαν τα 2 ητανε αμεσα διαθεσιμα εδω και μερες το ενα στη SUZUKI Μιχαλακοπουλου και το αλλο στη SUZUKI Περιστερι.
Το 3ο ειχε φθασει τη Παρασκευη και ητανε στη Μανδρα :a018: :a31: :a018:

Ο ανθρωπος τι να πει :blush:
Μου εξηγησε πως δουλευει το συστημα
Δεν μου εξηγησε γιατι η Μανδρα δεν εκανε το κοπο να κοιταξει το δικτυο της οπως εκανε εκεινος
Και πηρε τηλεφωνο αμεσως για να διασφαλισει οτι οντως το 3ο ανταλλακτικο εχει ερθει και ποτε θα ειναι στο μαγαζι.

Φυσικα εφυγα τουφεκι για τη Μιχαλακοπουλου που σημειωτεον ειναι και 200 μετρα απο τη δουλεια μου και περναω καθε μερα και πηρα το ενα

Πιστευω μετα απο αυτο να ειναι τη Δευτερα τα αλλα στο μαγαζι του ΧΑΒΕΛΛΑ και Τριτη τεταρτη να εχω παρει τη μηχανη.

Ελεος ρε Σφακιανακη
Συμμαζεψε τη παράγκα και πεταξε εξω κανενα αχρηστο.....

Nikoskazer2000
15/07/2006, 02:12
Είναι τόσοι πολλοί :a31: και τόσο πολύ :a31: που δεν τους προλαβαίνουμε πια :eek: .

Εχω ανάλογη εμπειρία και ξέρω δυστυχώς... :a35:

Τι να πεις ρε Μπάμπη, το μόνο που μπορείς εσυ και ολοι εμείς να κάνουμε είναι να postάρουμε τις αντίστοιχες εμπειρίες μας για να μην την "πατήσουνε" κι' άλλοι.

:wave2:

KaTaNaS
15/07/2006, 02:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από beholder
Ελεος ρε Σφακιανακη
Συμμαζεψε τη παράγκα και πεταξε εξω κανενα αχρηστο.....



πράγματι στα ανταλλακτικά της σπυρου πάτση επικρατεί τελείως δημοσιοϋπαλληλίκη!

Tropeas
15/07/2006, 07:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από beholder

Για να μην πολυλογω με βαζει και του λεω το προβλημα και η αντιδραση του ειναι υφακι και ειρωνεια.

Το χειρότερο απο όλα είναι αυτή η πρώτη εντύπωση που δίνουν σε όλους ανεξαιρέτως....

ακομα και πριν ελέγξουν μια κατάσταση....

αν θες μπορώ απο την περιγραφή που έκανες να σου πω και με πια άτομα μίλησες ακριβώς... και ποια άτομα σου απαντήσανε πως....:p :rolleyes: :wacko:

Μακάρι να τα καταλάβουν αυτά πριν να είναι πολύ αργά....

fallenheaven
16/07/2006, 03:17
des EDO (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=24721) gia na katalabeis gia ti :a31: milame!!!!

beholder
17/07/2006, 13:48
fallenheaven οι ανθρωποι δεν παιζονται. Τι να πω???


Tropeas το ξερω οτι ξερεις καλυτερα απο ολους μας
Εχω παρακολουθησει τα post σου και τη ταλαιπωρια σου
Τι να πω ρε φιλε.... :sick: :sad: :sick:

Ας τα βλεπουν οι υποψηφιοι αγοραστες για να εχουν το νου τους και σε αλλες επιλογες.

doken
18/07/2006, 10:03
και εγω σουτζουκι είχα και τα ειχα περασει αυτα,μονο που εγω δεν είχα βγαλει ακρη,χαρα στο κουραγιο σου,η αντιμετωπιση που εχεις και μαλιστα απο τα κεντρικα ειναι απαραδεχτη,εχω κατα νου και με ποιον μιλησες (νεαρος σε ηλικια με το γνωστο ηφος) εχει καταντησει η χειρωτερη αντιπροσωπια μακραν !

beholder
19/07/2006, 00:00
------------------------------------------------
εχω κατα νου και με ποιον μιλησες (νεαρος σε ηλικια με το γνωστο ηφος) εχει καταντησει η χειρωτερη αντιπροσωπια μακραν !
----------------------------------------------------------------


Nαι αυτος ηταν Και απο οτι βλέπω ειναι γνωστη φιρμα στους παλιους και "ψημενους" με τη SUZUKI.
Η μονη απορια που εχω ειναι Ιδιωτικη επιχειρηση ειναι ρε γαμωτο Δεν ελενχονται απο πουθενα για το τροπο τους απεναντι στο πελατη?
Εγω στη δουλεια μου εαν τολμησω να μιλησω ή να ειρωνευτω ετσι εναν πελατη τοτε θα ειμαι την επομενη να κοιταω τα "ζητειται νεος..."

τεσπα ειμαι νεος στο αθλημα ακομη Θα μαθω κι εγω :cry:

Αν και ψαχνοντας ειδα οτι σε καποιες περιπτωσεις οπου παιζει προβλημα μακρας αναμονης συμφερει τελικα η παραγγελια μεσω internet

Thoreevos
21/07/2006, 10:42
ρε σεις μπας κ ο Σφακιανακης παίρνει τους υπαλλήλους του Σαρακάκη?:rotflmao:

πολύ γνώριμα μου ακούγονται όλα αυτά...

όξω χαραμοφάιδες!
:a016: :a016: :a016: