PDA

View Full Version : Perimetriko diskofreno...



fallenheaven
23/07/2006, 16:08
(Nai...auto pou exoun ta Buell)

To exo deis tin bitrina tou Brake-Shop stin Kallirois,exei disko kai apo tis duo pleures,kai paei paketo me mpotes,dagkanes Braking kai OZ pentamprasti zanta (Cast Aluminium nomizo...)

Einai ena sunergeio italikon mixanon stin Xamosternas,sta sunora Petralona me Kallithea to opio exei ena Monster me auto to perimetriko stin bitrina tou,to exei dei kaneis??

Exei diavasei kaneis tipota gia auto to kit?
To exei dokimasei kaneis(xlomo to kobo)??

Theoritika ti perisotero dinei to perimetriko diskofreno??


56183

fallenheaven
23/07/2006, 16:09
...


56184

Nikoskazer2000
24/07/2006, 01:26
Απο μούρη πάντως κερδίζεις πολλά :cool: :D ...

Τώρα απο πλευράς επιδόσεων ας μιλήσουν οι έχοντες εμπειρία.

fallenheaven
24/07/2006, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Απο μούρη πάντως κερδίζεις πολλά :cool: :D ...
/B] Auto einai sugouro!!!
Omos stin sugkekrimeni periptosi milame gia 2500europoulaki :hypnotize :uplate: :eyepop:
Opote den ftanouni h mouri pou kerdizeis!



Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
[B]
Τώρα απο πλευράς επιδόσεων ας μιλήσουν οι έχοντες εμπειρία.

Pountoi omos???:confused: :confused:

idi
24/07/2006, 17:22
Νομιζω ακομα και εγω μπορω να απαντήσω... τεράστια διάμετρο δισκου=ΔΥΝΑΤΑ φρενα και καλύτερη ψύξη

gcrook
24/07/2006, 17:29
Μεγαλυτερο βαρος (εκτος και αν μιλαμε για μονο) , και η διαμετρος του που ειναι σχεδον ιδια με της ζαντας, θα αλλαξει πολυ την γυροσκοπικη συμπεριφορα της μοτο, και δεν ξερω αν θα ειναι προς το καλυτερο.

AFTER
24/07/2006, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Νομιζω ακομα και εγω μπορω να απαντήσω... τεράστια διάμετρο δισκου=ΔΥΝΑΤΑ φρενα και καλύτερη ψύξη


Ακριβως

Επειδη το ιδιο μερος του δισκου, κανει περισσοτερη ωρα να ξαναπερασει απο το τακακι, προλαβαινει να ψυχθει καλυτερα.

Επισης, η καθε δαγκανα, εχει μικροτερο εργο στον ρολο της.
Εαν θελετε να σταματησετε τον δισκο ενος pick-up με τα χερια, απο που θα τον πιασετε?
Απο κοντα στο κεντρο ή απο την ακρη? :winka:

byron
24/07/2006, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Νομιζω ακομα και εγω μπορω να απαντήσω... τεράστια διάμετρο δισκου=ΔΥΝΑΤΑ φρενα και καλύτερη ψύξη

Ναι μεν, αλλά με 2500? βάζεις ένα ανάποδο Ohlins κομπλε, και τα έχεις όλα μαζί... (μεταχειρισμένο ίσως λέω και πολλά)


:wave2:

Nikoskazer2000
25/07/2006, 01:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Νομιζω ακομα και εγω μπορω να απαντήσω... τεράστια διάμετρο δισκου=ΔΥΝΑΤΑ φρενα και καλύτερη ψύξη

Αυτό ισχύει στα σίγουρα! Όμως νομίζω πως ισχύει και αυτό που λέει ο Crookης


Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μεγαλυτερο βαρος (εκτος και αν μιλαμε για μονο) , και η διαμετρος του που ειναι σχεδον ιδια με της ζαντας, θα αλλαξει πολυ την γυροσκοπικη συμπεριφορα της μοτο, και δεν ξερω αν θα ειναι προς το καλυτερο.