PDA

View Full Version : βελτιωση σε crypton-r



Strategos
23/07/2006, 20:33
Στον δρομο για να βελτιωσω το παπακι μου, πηγα σε εναν μαστορα που δουλευε στην yamaha και ειχε και αλλο μαγαζι για βελτιωσεις μετα απο μια συζητηση ψαχναμε για την δικια του ηλεκτρονικη την οποια δεν βρηκαμε :sad: και χρειαζοτανε να κοψουμε το καλωδιο, τελικα δεν το προτιμησα και το παπι πηγε για φτιαξιμο στα 58-59mm κυλιδρο πιστονι
και απο βδομαδα θα βαλω και απο 35-32 γραναζι πισω γιατι σπαει γρηγορα. Και τωρα σκεφτομαι για εκεντροφορο και καρμπυρατερ θα κερδισω τπτ με εναν αλλον εκεντροφορο αξιζει?(εξατμιση δεν θελω και φιλτρο γιατι δεν μου αρεσει ο θορυβος και δεν το θελω για κοντρες)

George-3-
24/07/2006, 01:35
Eβαλες γραναζι? Ειδες τιποτα απο τελικη ή απλα εμενε απο δυναμη?

Strategos
24/07/2006, 10:28
θα το βαλω σε 2-3 μερες, μετα τα 100 σπαει το μηχανακι, τωρα βεβαια ειδα κατι παραξενα to testing με δευτερο ατομο 80 κιλα σε συνεχει ανυφορα μετα την πρωτη με την αλλαγη σε δευτερα οταν ζοριζοταν ακουγα ενα γκρρρρρρρ. Αραγε τι θελει καρπυρατερ και εκεντροφορο? τι να βαλω ακριβως και ποσο θα παει το μαλλι περιπου, απο βενζινη μετα καθε μερα γεμισμα?

g_angel01
24/07/2006, 10:37
φιλε μ προσπαθησε να γραφεις τα μηνυματα σ πιο αναλυτικα&κατανοητα...
δε βγαζω νοημα ευκολα,&δεν μπορω να σε βοηθησω...
τελος παντων
εκανες το παπι 58-59mm ενω απο τη μανα τ ειναι 49mm...εννοειται οτι χρειαζεται καρμπυρατερ πολυ μεγαλυτερο(26αρι τουλαχιστον),&αλλον αγριοτερο εκκεντροφορο.πρεπει να αλλαξεις&την εξατμιση γιατι δεν προκειται να δουλευουν τα παραπανω χωρις αυτη...βαλε μια που δεν κανει τοσο πολυ θορυβο...

Strategos
24/07/2006, 10:55
καλα καταλαβες, γινετε καμια πατεντα πανω στην εξατμιση που εχω? Δεν μου πολυ αρεση ο θορυβος :rolleyes: .

Strategos
25/07/2006, 18:21
εβαλα και το γραναζι καλα φαινετε αλλα ρε παιδι μου σαν κατι να του λοιπει ρωτησα τον ανθρωπο μου λεει ελα μωρε δεν χρειαζετε καρμπυρατερ αφου τα εχει για πλακα τα 120, αλλα ρε παιδι μου σε ανηφορα με 2 ατομο σερνετε σκεφτομε για εκεντροφορο καρπυρατερ και μια εξατμιση με σταντε σιγαστηρα, ποσο λετε να παει εξιζει? θα ανοιξει το παπακι μου?

George-3-
25/07/2006, 18:30
120 εεε... και δεν μου λες τα πιανει ή τα πιανει μετα απο 10 προσευχες και μιση ωρα; Επισης με την εγγυση δεν σε ενδιαφερει και το εκανες 10mm + απο το εργοστασιακο?:sick: