PDA

View Full Version : ΠΕΘΑΝΕ (ΑΔΟΞΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ)-Διακοπή παραγωγής SV



akamarinos
02/08/2006, 15:08
Γνωρίζετε αν η Suzuki συνεχίζει την παραγωγή του sv1000 (του γυμνού)?

Στην επίσημη
ιστοσελιδα (http://www.suzukicycles.com/Products/Motorcycles/Default.aspx) πάντως δεν το έχει

gcrook
02/08/2006, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από akamarinos
Γνωρίζετε αν η Suzuki συνεχίζει την παραγωγή του sv1000 (του γυμνού)?

Στην επίσημη
ιστοσελιδα (http://www.suzukicycles.com/Products/Motorcycles/Default.aspx) πάντως δεν το έχει

Περιεργο...πρωτη φορα το ακουω.
Το γυμνο παντως δεν πουλησε καθολου σε σχεση με το φερινγκατο που πουλαει ακομα σαν φρεσκο ψωμακι.

Αντιθετως σαν γυμνο προτιμηθηκε το 650 το οποιο αγοραζεται αποκλειστικα για πρωτο trackbike, και σαν δευτερο μηχανακι για νεους οδηγους η για χρηση commuter.

H.A.Balafoutre
02/08/2006, 17:31
Γιατί ρε παιδιά, τα φερνγκάτα SV είναι πιο ολοκληρωμένα ως design σε σχέση με τα γυμνά αντίστοιχα. Εκείνο το στρογγυλό φανάρι μπροστά τα χαλάει πάρα πολύ. Βλέπεις μετά το φερινγκάτο και πιστεύεις πως είναι άλλη μηχανή. Οι ακμές του εμπρός φέρινγκ ταιριάζουν πιο αρμονικά με τα πολύ φουτουριστικά πίσω φώτα, που προσωπικά μου αρέσουν.

gcrook
02/08/2006, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Γιατί ρε παιδιά, τα φερνγκάτα SV είναι πιο ολοκληρωμένα ως design σε σχέση με τα γυμνά αντίστοιχα. Εκείνο το στρογγυλό φανάρι μπροστά τα χαλάει πάρα πολύ. Βλέπεις μετά το φερινγκάτο και πιστεύεις πως είναι άλλη μηχανή. Οι ακμές του εμπρός φέρινγκ ταιριάζουν πιο αρμονικά με τα πολύ φουτουριστικά πίσω φώτα, που προσωπικά μου αρέσουν.

Εχεις δικιο σχετικα με το design αλλα η συντριτικη πλειψηφια του καταναλωτικου κοινου βλεπει περα απο αυτα.
Και το 1000αρι αγοραζεται και για Sport-touring, μιας και τα παει καλα σε αυτον τον τομεα ενω διατηρει ολα τα χαρακτηριστικα των V, που ο κοσμος τα γνωριζει καλα γιατι ξερει να επιλεγει με σωστα κριτηρια.

Και τα αφτερμαρκετ εκει (μιλαω για αμερικη κυριως Γαλλια Ιταλια) , δεν ειναι απλησιαστα, οποτε οποιος θελει ωραια μασκουλα δεν ξερει κυριολεκτικα ποια να πρωτοπαρει.

akamarinos
02/08/2006, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Γιατί ρε παιδιά, τα φερνγκάτα SV είναι πιο ολοκληρωμένα ως design σε σχέση με τα γυμνά αντίστοιχα. Εκείνο το στρογγυλό φανάρι μπροστά τα χαλάει πάρα πολύ. Βλέπεις μετά το φερινγκάτο και πιστεύεις πως είναι άλλη μηχανή. Οι ακμές του εμπρός φέρινγκ ταιριάζουν πιο αρμονικά με τα πολύ φουτουριστικά πίσω φώτα, που προσωπικά μου αρέσουν.

θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω.
ενω το tl μου αρεσε παρα πολυ, οσων αφορα την εμφανηση, τa sv τελευταιας γενιας δεν με συγκηνουν.

το sv1000 με το συντηριτικο μπροστινο στρογγυλο φαναρι εχει ενα διαχρονικο και standard look για γυμνα μηχανακια. Επισης εχει την καρατιμονα του, με την βοηθεια της οποιας μπωρεις να παιξεις περισοτερο μεσα στην πολη. Ασε που εχει πιο ξεκουραστη θεση οδηγησης.


anyway βρηκα κ6 sv1000 εδώ (http://www.suzukimotorcycles.com.au/modeldetail.php?intBikeID=35). Γιατι ομως σχεδων ολα τα σιτε αντιπροσωπειων δεν το εχουν στο καταλογο τους????????

akamarinos
03/08/2006, 09:51
Έκατσα και το έψαξα χθες το βράδυ και τελικά οι υποψίες μου βγήκαν αληθινές.
Η παραγωγή του sv1000 έχει σταματήσει.

Κρίμα γιατί σκεφτόμουν πολύ σοβαρά να το αγοράσω.:sad:

οριστε και η αποδειξη (http://www.sv1000.zyns.com/forums/showthread.php?t=19628)

idi
03/08/2006, 10:02
R.I.P. :wave2:

div400
03/08/2006, 10:05
:bigcry: :bawl: :bigcry: :bawl: :mad: :sad: :sad:


θα παρω αλλω ενα ρεεεε

ετσι γιατι θα γινουν συλλεκτικα


ουστ ρεε που μονο τα 175,89245 αλογα μας νοιαζουν πια.....

:sad: :sad:

gcrook
03/08/2006, 14:28
Ρε.....
ΚΟυφαθηκα:hypnotize

Τεσπα να παει στο καλο,ετσι και αλλιως, εχει ηδη μπει στην ιστορια.:wave2:

THEOD
03/08/2006, 15:22
Τόσο καιρό δεν τ' όπαιρνε κανένας...

Τώρα όλοι θα δηλώσουν.... "κρίμα και σκεφτόμουν να το πάρω"....:rotflmao:

sniper
03/08/2006, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Τόσο καιρό δεν τ' όπαιρνε κανένας...

Τώρα όλοι θα δηλώσουν.... "κρίμα και σκεφτόμουν να το πάρω"....:rotflmao:

ρε γμτ... και σκεφτόμουν να το πάρω...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

manamanam
03/08/2006, 15:27
Και γω ρε γμτ...:lol: :lol: :lol:

gcrook
03/08/2006, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ρε γμτ... και σκεφτόμουν να το πάρω...

:

Αυτο το ρωτησες αν σε θελει;:a22: :a22: :a22:

akamarinos
03/08/2006, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Τόσο καιρό δεν τ' όπαιρνε κανένας...

Τώρα όλοι θα δηλώσουν.... "κρίμα και σκεφτόμουν να το πάρω"....:rotflmao:

εαν αναφερεσαι σε μενα σημερα το απογευμα θα εδινα τα χρηματα στο καταστημα της suzuki, στο μαρουσι επανω στην κηφησιας, αυριο το απογευμα θα το ειχα.:wave2:

gcrook
03/08/2006, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από akamarinos
εαν αναφερεσαι σε μενα σημερα το απογευμα θα εδινα τα χρηματα στο καταστημα της suzuki, στο μαρουσι επανω στην κηφησιας, αυριο το απογευμα θα το ειχα.:wave2:

Τι λες τωρα;
Να σε ρωτησω κατι;
Και γιατι δεν το εκανες;

akamarinos
03/08/2006, 16:14
να αγορασω καινουργιο μηχανακι το οποιο θα σταματησει την παραγωγη του. σε δυο, τρια.....ή οποτε αποφασησω να το πουλησω ποιος θα το παρει????:confused:



τι θα παρω τωρα ρε γμτ.
το απογευμα δινω το 650 μου

gcrook
03/08/2006, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από akamarinos
να αγορασω καινουργιο μηχανακι το οποιο θα σταματησει την παραγωγη του. σε δυο, τρια.....ή οποτε αποφασησω να το πουλησω ποιος θα το παρει????:confused:



τι θα παρω τωρα ρε γμτ.
το απογευμα δινω το 650 μου

Ειτε σταματησει ειτε οχι, συνηθως δεν υπαρχουν αλλαγες στην μεταπωληση τετοιων μοτο.

Μιλαω για ιδιωτη παντα.
Αλλα και να εβγαινε μετα απο 3 χρονια (σαφως ανανεωμενο) , παλι θα ειχες μεγαλο προβλημα μεταπωλησης, και σε μαγαζι αλλα και σε ιδιωτη ο οποιος θα κυνηγουσε το επομενο μοντελο παντα απο αυτο που προσφερεις..

Κωλοκατασταση η μεταπωληση τα τελευταια χρονια παντου, δες τις αγγελιες εδω να παθεις πλακα και παρακολουθησε το ιστορικο τους.

Με λιγα λογια τιποτα δεν θα αλλαξει στην μεταπωληση της μοτο σου (για το 1000 μιλαω ετσι; ) , η οποια ηταν ειναι και θα ειναι δυσκολη.
Απο λεφτα σε τρια χρονια απο τωρα αν πχ εδινες το 1000 μια πορδη και 2 αυγα Τουρκιας θα επαιρνες.
Εγω παντως δεν το πουλαω και απο τοτε που συμβιβαστηκα αρχισα να το απολαμβανω πραγματικα το μηχανακι.

Αν το γουσταρεις πραγματικα, χτυπα το και γραφε τις νεες τασεις στα @@ σου.
Το μηχανακι θα σε αποζημιωσει. :wave2:

div400
03/08/2006, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από akamarinos
να αγορασω καινουργιο μηχανακι το οποιο θα σταματησει την παραγωγη του. σε δυο, τρια.....ή οποτε αποφασησω να το πουλησω ποιος θα το παρει????:confused:



τι θα παρω τωρα ρε γμτ.
το απογευμα δινω το 650 μου

οπως και να 'χει τα sv θα ειχαν / εχουν δυσκολη μεταπωληση ειδικα εδω στην ελλαδα, οποτε το γεγονος οτι σταματα η παραγωγη του δεν επιρεαζει τοσο πολυ.....

αν σου κανει κεφι να το παρεις το v2



:wave2:

div400
03/08/2006, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ειτε σταματησει ειτε οχι, συνηθως δεν υπαρχουν αλλαγες στην μεταπωληση τετοιων μοτο.

Μιλαω για ιδιωτη παντα.
Αλλα και να εβγαινε μετα απο 3 χρονια (σαφως ανανεωμενο) , παλι θα ειχες μεγαλο προβλημα μεταπωλησης, και σε μαγαζι αλλα και σε ιδιωτη ο οποιος θα κυνηγουσε το επομενο μοντελο παντα απο αυτο που προσφερεις..

Κωλοκατασταση η μεταπωληση τα τελευταια χρονια παντου, δες τις αγγελιες εδω να παθεις πλακα και παρακολουθησε το ιστορικο τους.

Με λιγα λογια τιποτα δεν θα αλλαξει στην μεταπωληση της μοτο σου (για το 1000 μιλαω ετσι; ) , η οποια ηταν ειναι και θα ειναι δυσκολη.
Απο λεφτα σε τρια χρονια απο τωρα αν πχ εδινες το 1000 μια πορδη και 2 αυγα Τουρκιας θα επαιρνες.
Εγω παντως δεν το πουλαω και απο τοτε που συμβιβαστηκα αρχισα να το απολαμβανω πραγματικα το μηχανακι.

Αν το γουσταρεις πραγματικα, χτυπα το και γραφε τις νεες τασεις στα @@ σου.
Το μηχανακι θα σε αποζημιωσει. :wave2:

and the sensei has spoken once again........


+1:beer:

gcrook
03/08/2006, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
and the sensei has spoken once again........


+1:beer:

Domo arigato div400-kun.
Cambaari masu:D

sniper
03/08/2006, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Domo arigato div400-kun.
Cambaari masu:D

Της θειας σου ρε γίδι.... που θα τον πείς Cambaari :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τι έγινε κρουκη; φύγαμε απο μοντ και σπαμαρουμε ασύστολα; :D

Julius
03/08/2006, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ρε γμτ... και σκεφτόμουν να το πάρω...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Kala kala, EAN ekane to lathos h suzuki kai sto poulage... tha fytroname autokolita Honda sto mixanaki apo thn ntropi toy re




::alien:

gcrook
03/08/2006, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Της θειας σου ρε γίδι.... που θα τον πείς Cambaari :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τι έγινε κρουκη; φύγαμε απο μοντ και σπαμαρουμε ασύστολα; :D

Αμεεεε!
Αν και δεν σπαμαρω.
Διεξαγω ενα κοινωνιολογικο πειραμα για να αναδειξω την αναποτελεσματικοτητα και αργη αποκριση της φορουμιακης νομενκλατουρας.:rotflmao:


Εσυ ευτυχως εξαιρεισαι παιδι μου sniper.
Εξαιρετικος χρονος αποκρισης 0,13 millisecond για να απαντησεις.:rotflmao:



Αλλα δεν φταις εσυ...εγω φταιω που δεν σε εκανα ΒΑΝ τοτε που μπορουσα:a48: :a029: :a029:

div400
03/08/2006, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Domo arigato div400-kun.
Cambaari masu:D

που σημαινει?

gcrook
03/08/2006, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
που σημαινει?

Που σημαινει οτι οποιος εχει SV1000 ειναι σαπιο πορτοκαλι:a22:

Να παρε ναχεις:a22:
Να:a22:
Να:a22:

:rotflmao:

OldMan
03/08/2006, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Που σημαινει οτι οποιος εχει SV1000 ειναι σαπιο πορτοκαλι:a22:
Να παρε ναχεις:a22:
Να:a22:
Να:a22:
:rotflmao:

Μαλάκα Κρούκη, έχεις ξεφύγει (one way δυστυχώς) :sad:

akamarinos
03/08/2006, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Τόσο καιρό δεν τ' όπαιρνε κανένας...

Τώρα όλοι θα δηλώσουν.... "κρίμα και σκεφτόμουν να το πάρω"....:rotflmao:

4 the non believers
210-6121045 το τηλεφωνο του καταστηματος

παρτε ενα τηλεφωνακι και ρωτηστε τον πωλητη αμα ηταν προς πωλειση ενα μπλε sv1000 το γυμνο, ξερετε αυτο το μηχανακι που εχει γκαζι και κατω απο τις 8.000rpm:hypnotize
ξερετε μωρε αυτο το 1000αρι που δεν χρειαζετε πρωτη και τραβηγμα για να σηκωθει :uplate: μια δευτερουλα και τσακ ορθιο

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


edit


Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook


Κωλοκατασταση η μεταπωληση τα τελευταια χρονια παντου, δες τις αγγελιες εδω να παθεις πλακα και παρακολουθησε το ιστορικο τους.




θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω

το δικο μου το μηχανακι (που θεωρειτε και δυσκολο στην μεταπωληση στην ελλαδα) εφυγε για πλακα.

τωρα αμα θες να το πουλησεις στην καλυτερη δυνατη τιμη που μπωρει να πιασει το μηχανακι, ε τοτε θα αναγκαστεις να περιμενεις αααααρκεεεεεεετοοοοοοοοοοο καιρο

παρε σαν παραδειγμα τον gian_nyxt αρχικα αμα θυμαμαι καλα προσπαθουσε να πουλησει το μηχανακι του 8,000ευρο την στιγμη που το εχει βγαλει προσφορα η αντιπροσωπεια 8,700 με 0 χλμ. και 2 χρονια εγγυηση;)

THEOD
03/08/2006, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από akamarinos
4 the non believers
210-6121045 το τηλεφωνο του καταστηματος

παρτε ενα τηλεφωνακι και ρωτηστε τον πωλητη αμα ηταν προς πωλειση ενα μπλε sv1000 το γυμνο,


Καλά ρε φίλε σε πιστεύουμε, μην το παίρνεις τόσο κατάκαρδα...Δεν το έγραψα για σένα...Για τους ....χιλιάδες :D SVίστες του φόρουμ το έγραψα...:a22: :a22: :a22:

gcrook
03/08/2006, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μαλάκα Κρούκη, έχεις ξεφύγει (one way δυστυχώς) :sad:

YEEEEEHAAAAAAH!!!:a25: :a25: :a25: :a08: :a08: :a30: :a30: :a22: :a22: :a48: :a48: :a2: :a2:

gcrook
03/08/2006, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από akamarinos


3.000 το σκοτωνες και το ειχες και σε καλη κατασταση, τι περιμενες δηλαδη;
Ησουν και τυχερος.

Τωρα οσον αφορα την μεταπωληση τα ιδια προβληματα θα αντιμετωπισεις οποιο μηχανακι και να παρεις σχεδον.

Καραεξαιρουνται τα Harley:sad:

Tropeas
03/08/2006, 21:09
Πάντως χθες που οδήγησα ένα 1000άρι(όχι και τόσο όσο ήθελα...κατέβασε ρε συ τον συμπλέκτη μακρυδάχτυλε:p ) ήταν αρχικά ενδιαφέρον...
κρίμα!
:rolleyes: Δημήτρη δεν κουβεντιάσαμε τις εντυπώσεις...
εντάξει εσύ μάλλον ξενέρωσες...
και εγώ δεν τρελάθηκα (γιατί γρηγορη εκκίνηση δεν κατάφερα... :mad: ) αλλά να κατέβει ο συμπλέκτης (άλλη στιγμή με περισσότερο χρόνο) θα μπορώ να πω!
κατα τα άλλα η μεγαλύτερη διαφορά που είδα είναι στο άνοιγμα μεταξύ 120-200χλμ/ώρα , το στήσιμο μου κανε διαφορά αν και δεν ξέρω στις κλειστές πως θα ναι αλλά στις ανοιχτές δεν καταλαβαίνεις τίποτα...είμαι πολύ smooth στο πλάγιασμα...:beer:

akamarinos
03/08/2006, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
3.000 το σκοτωνες

σε παρακαλω 3,500 το εδωσα, 3 το αγοραζαν οι μαντρες

gcrook
03/08/2006, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από akamarinos
σε παρακαλω 3,500 το εδωσα, 3 το αγοραζαν οι μαντρες

Ρε αυτουνου καλα του'κατσε....
...να τα ακουει ενας αγαπητος φιλος αυτα που το πουλαει χρυσαφι...:sad:

div400
04/08/2006, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από akamarinos

ξερετε μωρε αυτο το 1000αρι που δεν χρειαζετε πρωτη και τραβηγμα για να σηκωθει :uplate: μια δευτερουλα και τσακ ορθιο

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:





οκ εγω ειμαι η κουλομαρια τελικα......


ΡΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ 1η ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑ......

για σουζα μηλαμε ετσι?????

div400
04/08/2006, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Πάντως χθες που οδήγησα ένα 1000άρι(όχι και τόσο όσο ήθελα...κατέβασε ρε συ τον συμπλέκτη μακρυδάχτυλε:p ) ήταν αρχικά ενδιαφέρον...
κρίμα!
:rolleyes: Δημήτρη δεν κουβεντιάσαμε τις εντυπώσεις...
εντάξει εσύ μάλλον ξενέρωσες...
και εγώ δεν τρελάθηκα (γιατί γρηγορη εκκίνηση δεν κατάφερα... :mad: ) αλλά να κατέβει ο συμπλέκτης (άλλη στιγμή με περισσότερο χρόνο) θα μπορώ να πω!
κατα τα άλλα η μεγαλύτερη διαφορά που είδα είναι στο άνοιγμα μεταξύ 120-200χλμ/ώρα , το στήσιμο μου κανε διαφορά αν και δεν ξέρω στις κλειστές πως θα ναι αλλά στις ανοιχτές δεν καταλαβαίνεις τίποτα...είμαι πολύ smooth στο πλάγιασμα...:beer:

καθε αλλο λαμπρουκο μου καθε αλλο

το μηχανακι σου μου φανηκε αρκετα δυνατο σε συγκριση με το 1000 μου.
οκ στο θεμα με τον συμπλεκτη....μαλλον ειμαστε στα αντιθετα ακρα....
θα κανουμε καμια σκαντζα σε εκδρομουλα ωστε να δουμε καλλιτερα τις διαφορες.
ενα ειναι σιγουρο.... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ!!!!

div400
04/08/2006, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Που σημαινει οτι οποιος εχει SV1000 ειναι σαπιο πορτοκαλι:a22:

Να παρε ναχεις
Να
Να

:rotflmao:

:a21: :a24: :a26: :a31: :a38: :a57:

ΤΙ ΓΛΥΚΟ ΑΓΟΡΙ!!!

:rotflmao: :lol:

Draken
04/08/2006, 13:01
Κ εγω ημουν ο αγοραστης :rotflmao:

Περα απο την πλακα τωρα...οντως το SV παρεξηγημενο μηχανακι για Ελλαδα...

Εγω το ειχα τρελα κ το πηρα...ειναι κ σε αψογη κατασταση...

Δεν καταλαβαινω γιατι ανοιγεις μια Χρυση Ευκαιρια κ βλεπεις χιλιαδες Fazer 600 κ ελαχιστα SV650...κ οταν πας να μιλησεις με καποιον που ξερει ελαχιστα απο μηχανες σου μιλαει με τα καλυτερα για το SV...

Ε αγοραστε το επιτελους... :p

Καλη αγορα σε ο,τι κ να παρεις φιλε akamarinos...

gcrook
04/08/2006, 13:06
Ετσι να ανακυκλωνονται τα μοτορια μεσα στο φορουμ.
Καλοριζικο και καλοταξιδο φιλε μου,να σε δουμε και απο κοντα καποα στιγμη ε;.:beer: :wave2:

Tropeas
04/08/2006, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
ΡΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ 1η ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑ...... :eyepop: :eyepop: :eyepop:
:eek: :eek: :eek: :eek:
:a029: :a9: :blush: :rotflmao: :lol:
(ελπίζω να με συγχωρήσεις αλλά δεν άντεξα...)

akamarinos
05/08/2006, 03:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400


ΡΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ



λυπαμαι που στο λεω αλλα εχεις μεγαλο προβλημα

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

alexioannides
06/08/2006, 16:21
e reee gamoto kai egw skeytomoun na to parw....

gcrook
06/08/2006, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
e reee gamoto kai egw skeytomoun na to parw....

Οπως βλεπεις φιλε theod οι προδοτες ειναι ΚΑΙ αναμεσα μας.:rolleyes:

Ακου λεει σταματησε να παραγεται και τωρα τι να το κανω;

.......


ΡΕ.....



ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΗ, ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ, ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΜΕ ΤΑ ΡΕΣΤΑ, ΚΑΙ ΚΑΘΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΚΛΑΙΓΕΣΤΕ.

alexioannides
06/08/2006, 19:47
me parekshghsate....

egw eimai fanatikos v2 suzukakias......

den allazw de metaniwnw!

twra ti 650 ti 1000 ti 800cc pou 8a kanw to sv mou.....

gcrook
06/08/2006, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides


twra ti 650 ti 1000 ti 800cc pou 8a kanw to sv mou.....

Να παρακαλας να μην φαω καμια μεταθεση για Χορτιατη γιατι σε καθε εξοδο μαντεψε ποιον καλυτερο μου φιλο θα πρηζω.:rotflmao: :wave2:

alexioannides
06/08/2006, 20:01
wwwwx.... edw 8a mas koubalh8eis???

ante ela kai 8a phgainoume kai kamia serres na ksedwsoume ligo!

div400
07/08/2006, 07:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
:eyepop: :eyepop: :eyepop:
:eek: :eek: :eek: :eek:
:a029: :a9: :blush: :rotflmao: :lol:
(ελπίζω να με συγχωρήσεις αλλά δεν άντεξα...)

μα παρακαλω κυριε tropea

υπαρχω για γελατε.........

:mad: :smokin:

el_hymador
07/09/2006, 21:40
Διαβασ ενα post http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=26490 , σχετικα με το σταμτημα της παραγωγης του sv1000s ισχυει η οχι?

Σε αντιθεση με την χιουμοριστικη διαθεση αρκετων , ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σκοπευω συντομα να το αγορασω....

kalant
07/09/2006, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Διαβασ ενα post http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=26490 , σχετικα με το σταμτημα της παραγωγης του sv1000s ισχυει η οχι?

Σε αντιθεση με την χιουμοριστικη διαθεση αρκετων , ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σκοπευω συντομα να το αγορασω....

για το γυμνο εχω ακουσει, οχι το S...

:beer:

Tropeas
08/09/2006, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
μα παρακαλω κυριε tropea

υπαρχω για γελατε.........

:mad: :smokin:
Στο επόμενο trackday, θα σου δείξω πως μου σηκώνεται.... :blush: :bawl: :lol: :rotflmao: αμα θες θα "δοκιμάσω" να σηκώσω και το δικό σου... :blush: :blush: :blush: :rolleyes: :p :a13:

ααα να σημειώσω ότι αυτό που κόβεται απο την παραγωγή είναι το 1000άρι με το στρογγυλό φαναρι... ;)

alexioannides
08/09/2006, 18:55
ATSAAAAA....

POLY MAGIA OI KYRIOI ME TA SV....


EEE ENA 8A SAS PW!
SAS EXW OLOUS XALARA me tetoio setarisma pou exei pesei sta ohlins mou.... de me poianei kanenas!

Alki_Viades
12/09/2006, 10:30
Για το γυμνο ειχα ακουσει κι εγω πως δεν παραγεται πια. Για το S ομως φαινεται πως υπαρχει τουλαχιστον μοντελο 2007:

http://forum.svrider.com/index.php?topic=74401.0

alex14
12/09/2006, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Διαβασ ενα post http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=26490 , σχετικα με το σταμτημα της παραγωγης του sv1000s ισχυει η οχι?

Σε αντιθεση με την χιουμοριστικη διαθεση αρκετων , ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σκοπευω συντομα να το αγορασω....

Και τι σε εμποδιζει να το αγορασεις. Αν σου αρεσει πραγματικα , το οτι σταματα η παραγωγη του δεν νομιζω να ειναι προβλημα εκτος της μεταπωλησης. Ανταλλακτικα υπαρχουν και θα υπαρχουν για παρα πολλα χρονια.

:beer:

:wave2:

Anritsu
15/04/2007, 12:45
Χθες πήγα έκθεση και ήθελα να δω από κοντά ένα SV μια και είναι δυστυχώς το μοναδικό V2 streetαδικο που συμπαθώ .Το περίπτερο της suzuki δεν είχε ούτε για δείγμα . Ρώτησα και μου είπανε πως δεν το ξαναφέρνουν και αν κατάλαβα καλά μάλλον τελείωσε η παραγωγή του γενικά από την suzuki . Γνώριζα για τις προσφορές στα στοκ αλλά νομιζά πως ήτανε λόγω ερχομού ανανεωμένου μοντέλου . Αν αληθεύει κρίμα πάντως . Οι επιλογές έτσι σε κάποιον που θέλει ένα street V2 ποιες είναι πλέον ???

Καλά και αγία τα Ducati αλλά πάει πολύ το μαλλί. Κάτι Raptor όμορφα αλλά ριψοκίνδυνα .Με το ζόρι 4 κύλινδρο δηλαδή ???

:confused: :smilea:

X_NR750
15/04/2007, 12:48
Ναι κριμα πολυ καλη προταση σε μεσαιου κυβισμου V2

SeNNinhA
15/04/2007, 13:25
Λίγο υπομονή και έρχεται το Shiver 750 της Aprilia. Φυσικά υπάρχει πάντα και η Ducati με τα Monster.

Δυστυχώς σταματάει η παραγωγή των SV και είναι κρίμα γιατί και πολύ καλά ήταν και όμορφα και φθηνά. Υπάρχουν πάντως κομμάτια σε μαγαζιά. Αν θέλεις ρώτα στα κεντρικά να το ψάξουν και να σου πουν που μπορείς να βρείς.

OzZzZzY
15/04/2007, 13:41
ola ta wraia teleiwnun kapote opws leei k o laos :winka:

Anritsu
15/04/2007, 15:44
Να με συνχωρησουν οι φιλοί με τα SV που καταπατώ τον χώρο τους αλλά δεν κρατήθηκα . Κριμα γιατί το γυμνό SΩ ήταν οτι πλησιέστερο σε BROS είχα εντοπίσει.


http://i52.photobucket.com/albums/g9/djnoookie/brosreproduction.jpg



:wave2:

gcrook
15/04/2007, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Να με συνχωρησουν οι φιλοί με τα SV που καταπατώ τον χώρο τους αλλά δεν κρατήθηκα . Κριμα γιατί το γυμνό SΩ ήταν οτι πλησιέστερο σε BROS είχα εντοπίσει.


http://i52.photobucket.com/albums/g9/djnoookie/brosreproduction.jpg



:wave2:

Δεν καταπατας τιποτα κουβεντα κανουμε.
Το SV σιγουρα δεν το ξαναφερνει ο Ελληνας αντιπροσωπος μιας και στην Ελλαδα το φτυσανε κανονικα το μηχανακι, αν και τα τελευταια 2 χρονια πουλησε αρκετα κομματια, οχι βεβαια οσα περιμενανε.

Απο κει και περα καρφι δεν μου καιγεται.
Δεν ειχα σκοπο να το δωσω ποτε και μαλλον οχι απλα θα το αναβαθμισω αλλα θα το κανω οπλο για την πιστα οπως η πλειοψηφια του αγοραστικου του κοινου στην Αμερικη και σε πολλες χωρες της Ευρωπης.

Εκεινοι ξερουν, εκεινους εμπιστευομαι.:smokin:



Οσο για το Απριλια....:a23: :a23: :a33: :a33: :a49: :a49:

SvsGreek
15/04/2007, 18:36
τελος το SV?????


Σοβαρα μιλατε???

Ηταν η πιο γκαβλα μηχανη που ειχα...το μοντελο 2000
Ειχα ριξει εναμιση μυριο πανω κ ΤΑ ΑΞΙΖΕ με το παραπανω...
Ειχα βγαλει τρελα γουστα....αν ειχε πιο ανετη σελα συνοδηγου θα ειχα σιγουρα το 1000...

Οχι ρε γμτ....πολυ κριμα....

Ευτυχως τα βρισκεις πολυ φθηνα μεταχειρισμενα....
Ασε που για πιστα μαμανε κ δερνουν....

Anritsu
15/04/2007, 20:34
Για λόγους εμπορικούς σταμάτησε πρόωρα και η παραγωγή του BROS το 1993 . Και λόγω περιφερειακών και κατασκευής στοίχιζε όσο και τα 4κιλυνδρα εποχής 600 αριά .Στην αμερική όμως τοσο τα HAWKGT (BROS650) όσο και τα SV θεωρούνται cult μηχανάκια και μάλιστα υπάρχουν άπειρα πρωταθλήματα V2 . ΚΑι πάλι κρίμα



:(

gcrook
15/04/2007, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Για λόγους εμπορικούς σταμάτησε πρόωρα και η παραγωγή του BROS το 1993 . Και λόγω περιφερειακών και κατασκευής στοίχιζε όσο και τα 4κιλυνδρα εποχής 600 αριά .Στην αμερική όμως τοσο τα HAWKGT (BROS650) όσο και τα SV θεωρούνται cult μηχανάκια και μάλιστα υπάρχουν άπειρα πρωταθλήματα V2 . ΚΑι πάλι κρίμα



:(

Ρε λογω τιμης χαιρομαι που σταματαει η παραγωγη του, (τουλαχιστον με αυτη τη μορφη).
Ε ρε μανα μου ξεστοκαρισμα που εχει να πεσει απο Φθινοπωρο:a25: :a25:


694cc....here I come baby:smokin:

Anritsu
15/04/2007, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ρε λογω τιμης χαιρομαι που σταματαει η παραγωγη του, (τουλαχιστον με αυτη τη μορφη).
Ε ρε μανα μου ξεστοκαρισμα που εχει να πεσει απο Φθινοπωρο:a25: :a25:


694cc....here I come baby:smokin:

Γιατί πρόκειται να κυκλοφορήσει κάτι αντίστοιχο σε V2 ????

Τι ξέρεις ??? Υπάρχει ελπίς ???

:confused:

kostom
15/04/2007, 23:15
Τα μόνα ίσως που συνεχίσουν να υπάρχουν με το
συγκεκριμένο μοτέρ, είναι τα Raptor της Cagiva...

Κατά τα άλλα, τέρμα μάλλον τα Sv από την γραμμή
παραγωγής γενικά....:(

gcrook
15/04/2007, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Γιατί πρόκειται να κυκλοφορήσει κάτι αντίστοιχο σε V2 ????

Τι ξέρεις ??? Υπάρχει ελπίς ???

:confused:

Δεν ξερω τιποτα.
Ξερω μονο οτι ο κινητηρας του φετινου μοντελου απεκτησε την αντιστοιχη "αναβαθμιση" του κινητηρα του V-Strom.
2 μπουζι ανα κυλινδρο, και ειπαμε για το ABS.
Απο κει και περα μου φαινεται εξαιρετικα δυσκολο να σταματησει το μηχανακι να παραγεται γιατι οι εταιρειες απο κατι τετοια μοντελα βγαζουν το παραδακι για την εξελιξη των Super Sport τους.
Αν και περσι οι πωλησεις του μειωθηκαν σε σχεση με τις αλλες χρονιες λογω του Er-6.
Στην Αμερικη εγινε αυτο αλλα ειναι τετοια η αγορα που εριξε τα στατιστικα κατακορυφα.
Απο κει και περα το χαος φιλε μου.
Αυτο το μηχανακι για να ανανεωθει πρεπει να γινει ριζικη ανανεωση γιατι ο κοσμος ζηταει πλεον συγκεκριμενα πραγματα που το ανεβαζουν πλεον το μηχανακι στην SS κατηγορια.
Ε δε λεει να ανταγωνιζεται τα gsxr600 και GSR600.



Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Τα μόνα ίσως που συνεχίσουν να υπάρχουν με το
συγκεκριμένο μοτέρ, είναι τα Raptor της Cagiva...

Κατά τα άλλα, τέρμα μάλλον τα Sv από την γραμμή
παραγωγής γενικά....:(

Αυτο ρε συ Κωστα βγαινει ακομα;
Δε νομιζω ρε εδω σταματησε πριν απο 2 χρονια το 1000αρι και το 650 ειχε σταματησει πιο νωρις ακομα.
Το Χ-raptor το 650 δεν πρεπει καν να προλαβε να βγει ψεκαστο αλλα δεν ορκιζομαι κιολας.
Ασε που δεν πουλησε σχεδον καθολου λογω υψηλης τιμης ουτε το ενα ουτε το αλλο.
Ολοι τα SV προτιμησαν γιατι υπηρχε αρκετη τεχνογνωσια ηδη και γκαμα ανταλλακτικων, ασε που ηταν και θεμα αντιπροσωπειας σε πολλες χωρες....

Aggelos_SV
15/04/2007, 23:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Γιατί πρόκειται να κυκλοφορήσει κάτι αντίστοιχο σε V2 ????

Τι ξέρεις ??? Υπάρχει ελπίς ???

:confused:

Mη τον ακούς τον gcrook τι λέει:D
Τα 694 cc προορίζονται για το δικό του SV ....βλέπε μοντίφα.

Βρε λες να το πουλήσω το SV μου τώρα που θα γίνει και συλλεκτικό???? :lol:

Μπααααααα...έχει και συναισθηματική αξία η οποία δεν μεταφράζεται σε € :sun: :sun:

SeNNinhA
16/04/2007, 11:58
Ανταλλακτικά θα υπάρχουν πάντα (εδώ υπάρχουν για άπειρα παλιότερα μοντέλα) αφού όυτως ή αλλως η γραμμή παραγωγής του κινητήρα παρμένει με τα Vstrom που φοράνε τον ίδιο με ελαφρές τροποποιήσεις.

Tropeas
20/04/2007, 20:44
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

VASILHS
21/08/2007, 12:01
Γνωριζει καποιος αν μπορω να το βρω(sv 650) σε παραεισαγωγη ???Αν ναι σε ποιο μαγαζι και ποσο θα μου βγει περιπου?HELP GUYS

div400
21/08/2007, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από VASILHS
Γνωριζει καποιος αν μπορω να το βρω(sv 650) σε παραεισαγωγη ???Αν ναι σε ποιο μαγαζι και ποσο θα μου βγει περιπου?HELP GUYS

ο σουλτάτης το δίνει 6800€ με abs

SOULTATIS
Λ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 69 ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
210-2135461-2135026

ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 153
210-7483289
motonet@otenet.gr


και φερνει λεει και το 1000αρι με 8500€ καινουργιο:uplate: :uplate:
:bawl: :bigcry: :bawl:

Aggelos_SV
21/08/2007, 21:32
Δημήτρη του έστειλα περίπου το ίδιο αλλά σε πμ :smilea: και καλά μη μας την πουν για διαφήμιση

Τις τιμές ρε που τις ξέρεις?Πήρες και ρώτησες?

gcrook
23/08/2007, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV


Τις τιμές ρε που τις ξέρεις?Πήρες και ρώτησες?

Μαλλον ψαχνει να βρει κανενα καινουργιο να εχει το δικο του καβατζα για ανταλλακτικα:rotflmao:

div400
23/08/2007, 04:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Δημήτρη του έστειλα περίπου το ίδιο αλλά σε πμ :smilea: και καλά μη μας την πουν για διαφήμιση

Τις τιμές ρε που τις ξέρεις?Πήρες και ρώτησες?

οϊ...τις εχει δημοσιευμένες σε περιοδικο...:rolleyes: :D

Tropeas
24/08/2007, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
οϊ...:rolleyes: :D

:confused: :confused: :confused:
Πες μου ότι είσαι Κρήτη,
ΤΩΡΑ...
ΤΕΛΟΣ!!!:lol: :bawl: :bigcry:

div400
24/08/2007, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
:confused: :confused: :confused:
Πες μου ότι είσαι Κρήτη,
ΤΩΡΑ...
ΤΕΛΟΣ!!!:lol: :bawl: :bigcry:

οτιεισαικρητητωρατελος


:D

Anritsu
24/08/2007, 18:12
Asxeto , alla milwntas me ena ipallhlo se gnwsto magazi me eidh moto , prwhn katoxo malista SV mou eipe pws etoimazetai kainourio SV h mallon htan hdh etoimo tote pou ta legame prin kana dimino .Eixe dei malista kai fwto .Gnwrizete kati tetoio ???

:smilea:

div400
24/08/2007, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Asxeto , alla milwntas me ena ipallhlo se gnwsto magazi me eidh moto , prwhn katoxo malista SV mou eipe pws etoimazetai kainourio SV h mallon htan hdh etoimo tote pou ta legame prin kana dimino .Eixe dei malista kai fwto .Gnwrizete kati tetoio ???
:smilea:

αν ηταν να ειναι μοντέλο του 08 θα είχε ηδη διαρευση εστω και μια φωτο...αλλα nada!!!!

αν και με την φρενίτιδα των V2 σε σχεδον ολες τις κατηγοριες μπορει η suzuki να μπει σε πειρασμο να βγαλει κατι βασισμένο στον κινητηρα του sv-dl...αλλα ανανεομενο sv δεν θα περιμενα, θα λειτουργουσε ανταγωνιστικα στα αλλα μοντέλα τηε γκαμας της....:sad: :mad: :confused:

gcrook
24/08/2007, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Asxeto , alla milwntas me ena ipallhlo se gnwsto magazi me eidh moto , prwhn katoxo malista SV mou eipe pws etoimazetai kainourio SV h mallon htan hdh etoimo tote pou ta legame prin kana dimino .Eixe dei malista kai fwto .Gnwrizete kati tetoio ???

:smilea:

Το τελευταιο μηχανακι της σειρας που βγηκε απο την γραμμη παραγωγης ηταν το Κ7.
Η σουζουκι δεν διατιθεται να το αλλαξει.
Το μηχανακι ακομα πουλαει παρα πολυ καλα ως εχει, και αγοραζεται πιο πολύ για συγκεκριμενο σκοπο, παρα για γενικη χρηση.
Ετσι κρατανε ακομα την τιμη του χαμηλα.
Μην ξεχναμε οτι ειναι ισως το Νο1 μηχανακι παγκοσμιως που αγοραζεται καθαρα για club racing,οποτε τα usd και τα λοιπα εξαρτηματα ειναι περιττα.
Το 650 απο μονο του στην τεραστια αγορα της Αμερικης λειτουργησε ανταγωνιστικα για το 1000, και ουσιαστικα ηταν ο λογος που το 1000 δεν παραγεται πια.

alexioannides
12/09/2007, 19:27
Asxeto , alla milwntas me ena ipallhlo se gnwsto magazi me eidh moto , prwhn katoxo malista SV mou eipe pws etoimazetai kainourio SV h mallon htan hdh etoimo tote pou ta legame prin kana dimino .Eixe dei malista kai fwto .Gnwrizete kati tetoio ???


http://www.emarket.gr/lotimage18/5785941_00.jpg
http://www.hastrovolos.com/content-images/913929914933923913_RECOR_thumb.jpg


DHLADH RADIO ARVYLA.....

TETOIA PSEMATA OYTE EGW LEW..
OYTE O IDIOS O PORNOKIO!!!!!!!!!!!!:rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
12/09/2007, 21:21
για βάλε καμια φωτό απο την τελευταία μάπα που έκανες ...
προσπαθώντας πάλι να αντιγράψεις ιδέες μου...:rolleyes: :beer: :beer: :beer: :wave2: :bawl: :bigcry:

LePa
05/10/2007, 18:23
SV650S ΤΕΛΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!
κριμα και το εψαχνα... Η επισιμη μου λεει δεν υπαρχει. και τωρα τι να παρω ?? να βρω κανενα με ΤΙΜΟΝΑ !!! ? Γαμω τη τυχη μου.
H ON OFF I TIPOTA SE AUTI TI XORA ??
MONO V STROM IPARXOUN ???
pos to pernoun to V STROM pou miazei mia PIANO me rodes ...

gcrook
05/10/2007, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa
SV650S ΤΕΛΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!
κριμα και το εψαχνα... Η επισιμη μου λεει δεν υπαρχει. και τωρα τι να παρω ?? να βρω κανενα με ΤΙΜΟΝΑ !!! ? Γαμω τη τυχη μου.
H ON OFF I TIPOTA SE AUTI TI XORA ??
MONO V STROM IPARXOUN ???
pos to pernoun to V STROM pou miazei mia PIANO me rodes ...

Τα μεταχειρισμενα ειναι πολλα και σε εντελως ξεφτιλισμενες τιμες στην Ελλαδα για τα Παγκοσμια δεδομενα...
Θεμα ανταλλακτικων δεν υπαρχει.
Θεμα συνεργειου μπορει να προκυψει ομως, (εδω να βοηθησουν λιγο οι συντοπιτες σου) .
Γιατι δεν στελνεις ενα mail στο imported bikes?
Μπορουν να σου βρουν απο Γερμανια κατα παραγγελια και στα λεφτα που θελεις και στα χιλιομετρα και στα χαρακτηριστικα (τα μισα ειναι τιγκα στα aftermarket) .
Μπορεις να χτυπησεις 650αρι γυμνο με τιμονα μοντελο 2004 με 15.000 χλμ σε καλα λεφτα.

Υπαρχει βεβαια το εξης θεμα.
Τα μεταχειρισμενα SV στην Ευρωπη κρατανε την αξια τους διοτι οι ανθρωποι εκει γνωριζουν οτι ειναι και γαμω τα μηχανακια, αλλα μπαινεις σε διαδικασια να παρεις μηχανακι απ'εξω (αν και ερχονται τσεκαρισμενα απο δικο τους ανθρωπο και επισης υπαρχει πληρες ιστορικο σε αντιθεση με εδω) .
Απο την αλλη τα Ελληνικα ειναι ξεφτιλισμενα τα μεταχειρισμενα, αλλα μπορει να ειναι και σκισμενα και κακοσυντηρημενα.

Τι να σου πω αν το σκεφτεσαι ακομα τοσο πολυ ισως δεν θα επρεπε να υποβαλλεις τον εαυτο σου σε τετοια δοκιμασια και να παρεις κατι που θα εχει καλη μεταπωληση και παραλληλα θα σε ικανοποιησει και με το παραπανω.
Ειναι και η Ελληνικη αγορα νταβατζιλικι σκετο γαμω το Βουδα μου.
:wave2:

Anritsu
05/10/2007, 22:28
Στο Ελλαντα τιποτα αγώνες τύπου "Battle of the Twins" που κάνουνε στο Αμέρικα , με SV 650, HawkGT (τα γνωστά μας BROS 650) , και Ducati δεν γινονται έτσι ???? Τώρα βέβαια και να γινότανε δεν ξέρω πόσος κόσμος μπορεί να αντεπεξέλθει οικονομικά .....




:o

div400
05/10/2007, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa
SV650S ΤΕΛΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!
κριμα και το εψαχνα... Η επισιμη μου λεει δεν υπαρχει. και τωρα τι να παρω ?? να βρω κανενα με ΤΙΜΟΝΑ !!! ? Γαμω τη τυχη μου.
H ON OFF I TIPOTA SE AUTI TI XORA ??
MONO V STROM IPARXOUN ???
pos to pernoun to V STROM pou miazei mia PIANO me rodes ...

:nono: :nono: :nono:

το ξαναματαλεω......η ελληνικη αντοπροσωπια ΔΕΝ το εισαγει πλεον!!!!

ανεξαρτητοι εισαγωγεις μπορουν και αν θες το κανουν (φανταζομαι...:look: )

διακρινω ενα κολλημα με τα ''τιμονατα'' που δεν μπορω να το καταλαβω.
και ενταξει ο καθενας με τα γουστα του, αλλα υπαρχουν πολυ αξιολογα μηχανακια με τιμονι αντι για κλιπ ον που σιγουρα θα σε ενθουσιασουν μολις τα καβαλεισεις....:winka:

δηλ. το gsr δεν σου αρεσει για παραδειγμα?
τωρα αν σωνει και καλα θες κλιπον ΚΑΙ v2 ΚΑΙ στα λεφτα ενος sv 650...μαλλον θα πρεπει να στραφεις σε ιταλικο μεταχειρισμενο....:wave2:

gcrook
05/10/2007, 22:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Στο Ελλαντα τιποτα αγώνες τύπου "Battle of the Twins" που κάνουνε στο Αμέρικα , με SV 650, HawkGT (τα γνωστά μας BROS 650) , και Ducati δεν γινονται έτσι ???? Τώρα βέβαια και να γινότανε δεν ξέρω πόσος κόσμος μπορεί να αντεπεξέλθει οικονομικά .....




:o

Αυτες οι κατηγοριες στην Αμερικη υπαρχουν ακριβως γιατι γινονται με τετοια μηχανακια που συμφερει να τα συντηρεις για τετοιου ειδους χρηση:winka:
Αλλος κοσμος εκει (ειναι γνωστο σε εμας τους Ελληνες οτι ο Αμερικανος ειναι μαλακας σε γενικες γραμμες).
Εδω στα Μεγαρα ντρεπεται πολυς κοσμος να μπει αν δεν εχει SS.

Δεν κατηγορω σε καμια περιπτωση αυτους που πηραν SS για τρακντεις διοτι πολυ καλα εκαναν.
Απλα η οδηγηση της μοτοσυκλετας πρεπει να μην εξαντλειται στα στενα ορια της κατηγοριας στην οποια ανηκει.
Αν δεχτουμε βεβαια οτι οι κατηγοριες μοτοσυκλετων προσδιοριζουν με ακριβεια και την χρηση που πρεπει να γινει σε αυτες.
Γαμησε τα....
Ανοιγουμε μεγαλη κουβεντα με πολλες προεκτασεις και καποια στιγμη ειχα σκεφτει να ανοιξω θρεντ σχετικα αλλα λακισα με τα τελευταια που διαβαζω.....:sad:

div400
05/10/2007, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Στο Ελλαντα τιποτα αγώνες τύπου "Battle of the Twins" που κάνουνε στο Αμέρικα , με SV 650, HawkGT (τα γνωστά μας BROS 650) , και Ducati δεν γινονται έτσι ???? Τώρα βέβαια και να γινότανε δεν ξέρω πόσος κόσμος μπορεί να αντεπεξέλθει οικονομικά .....
:o

δεν ειναι θεμα οικονομικων...αποδειξη η αναλογια τον SS που πουλιουντε με τα αντοιστοιχα που πανε σε track day.....2/10 και βαλε....:rolleyes:

αν καποιος εχει 15000+ € για να αγορασει το κορυφαιο μοντελο της χ εταιρειας για παει cofee day ε δεν μπορω να δεχυω οτι δεν εχει για να παρει μερος σε αγωνες με μικροτερο (φθινοτερο) μηχανακι εκτος...και αν δεν το εχει στο αιμα του!!!

και εδω ειναι που υπαρχει ελλειψη ...δεν εχουμε (ακομα) την αναλογη κουλτουρα για να γινουν αγωνες σε επιπεδο λεσχης ή οικονομικα προσβασιμοι σε ιδιωτες ανευ σοβαρου σπονσορα.

σιγα σιγα...σε 10-15 χρονια

gcrook
05/10/2007, 23:09
Κατα πρωτον..Μητσος αι λοβ γιου καργα γουεν γιου τοκ προστυχα:a07: :a07: :a07:

Κατα δευτερον η εννοια του club racing δεν εχει σε καμια περιπτωση να κανει με ντεμι αγωνες μπατιρηδων που δεν εχουν λεφτα για σοβαρο μηχανακι, αλλα ειναι μια κατασταση τοσο οργανωμενη
που μπροστα της οι Ελληνικοι αγωνες φανταζουν με βολτα προσκοπων στο Βουνο,και συν τοις αλλοις εχει διαμορφωσει απο μονη της μια δικη της τεραστια αγορα ανταλλακτικων και αλλων προιοντων με μεγαλο αντικτυπο κατ'επεκτασιν στην αγορα μοτοσυκλετας.

Και ασφαλως τα μηχανακια που τελικα αναδειχτηκαν απο αυτη την κατασταση δεν ειναι καθολου μα καθολου τυχαια μιας και στους αγωνες ο καλυτερος υπερισχυει.

Μιλαω κυριως για Αμερικη διοτι και στην Ευρωπη υπαρχει αυτο το φαινομενο αλλα σε καμια περιπτωση σε τετοιο βαθμο.
Ο τελευταιος ηρωας με Hawk Gt στην Αμερικη εχει προ πολλου μεταπηδησει σε SV650:lol:

Παρακαλω τον αξιοτιμο κυριο sapilla racing να σιγονταρει στον βαθμο που ειναι δυνατο:lol:

Aggelos_SV
07/10/2007, 23:02
Πάρτε και μια φωτό από ενιαίο ( σε κάτι παλιοχώρες που έχουν πίστες )με SVιά να γουστάρετε ,αλλά και να ξενερώσετε :bawl:


107796