PDA

View Full Version : Aλλαγη χρωματος σε Fazer 600



Hondar
05/08/2006, 17:45
Γεια χαρα σε ολους.
Ελπιζω να ανοιγω το θεμα στην σωστη κατηγορια.

Μεχρι τελος Σεπτεμβριου θα προχωρησω στην αγορα ενος Fazer 600(κουτιου)

Εχω ενα "προβληματισμο" στο χρωμα,καθοτι κολλημενος με το μαυρο (χρωμα) σαφως η επιλογη μου θα ειναι το μαυρο Fazer
αλλα η Υamaha δεν μου κανει την χαρη να βγαζει το μαυρο Fazer με μαυρο πλαισιο,κινητηρα και ψαλιδι :a37: :a52: :a37: οπως στους Lava Red και Blue χρωματισμου της.

Το μοντελο που διατιθεται δηλαδη
ειναι αυτο --> http://img212.imageshack.us/img212/7959/fazerblacktz0.jpg
κι εγω το θελω ετσι --> http://img209.imageshack.us/img209/1687/fazerpitchblackwd5.jpg (http://imageshack.us) (God bless photoshop! :p)

Ισως η ερωτηση μου να ειναι χαζη αλλα υπαρχει τροπος να παραγγειλω ενα Fazer με τετοιο χρωματισμο?

Αν οχι τι με συμφερει καλυτερα
α) Να παρω το Lava Red και να αγορασω μαυρα πλαστικα (ξερει κανεις αληθεια ποσο κοστιζει ενα full κουστουμι?) και να πουλησω τα κοκκινα.
β) Να παρω το Red και να το παω για βαψιμο πλαστικων με το καλημερα (ποσο να κοστιζει αραγε?).

Τι συμφερει απο αποψη ποιοτητας και χρηματων?

Ελπιζω να μην ειναι χαζες οι ερωτησεις και να να μην ειπα μ*****ες μιας και δεν ειμαι και expert στο customization.

Eυχαριστω εκ των προτερων και καλα χιλιομετρα με ασφαλεια σε ολους.

AFTER
05/08/2006, 18:27
Αν μπλεξεις με βαψιματα κινητηρα....

Αν βαψεις μονο τα πλαστικα θα σου στοιχησει 300? και θα εισαι σουπερ

:wave2:

Yannis37
05/08/2006, 20:33
πάρε το μαύρο fazer που σου αρέσει και ρίξε τα λεφτά σου σε "φτιαξίματα".Οχι βάψιμο σε καινουργια μηχανη.
κάποια στιγμή θα θες να το πουλήσεις και τα βαψίματα βάζουν σε υποψίες τους αγοραστές.

Hondar
07/08/2006, 00:27
Nαι αλλα εχω φαει κολλημα με το ολομαυρο και δεν εχω και τρελες βλεψεις για οποιαδηποτε περαιτερω βελτιωση τουλαχιστον στο κοντινο μελλον.

Αν αλλαξω τα πλαστικα και παρω τα μαυρα υπαρχει μαγαζι που να μου αγοραζει τα κοκκινα για ανταλλακτικα η θα ψαχνω για ιδιωτη?

H.A.Balafoutre
07/08/2006, 02:15
Ρε θες να πάθουμε κάνα καρδιακό???????????


Τι είναι αυτά που μας λές......??????????????



Δηλαδή εμάς μανούλα δε μας γέννησε??????????????


Στο πηγάδι κατουρήσαμε??????????????


Θές δηλαδή και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο????????????


Ε, όχι κύριέ μου, ΌΧΙ.


Ή τον σκελετό ή τα φέρινγκ μαύρα, δεν μπορείς να τα έχεις όλα.


Δηλαδή εμείς που πήραμε το ασημί τι να κάνουμε, :cry: :cry: :cry: αλητάκια να γίνουμε...............:cry: :cry: :cry: :bawl: :bawl: :bawl:



Θα πάρεις το γυμνό το κατάμαυρο που δεν αγόρασα εγώ:cry: :cry: :cry:, με τα 300euro που λέει ο AFTER, αν δεν κάνω λάθος, τόσο κοστίζει το φέρινγκ και όσο βγούν τα εργατικά.


Αλλά θα είναι πολύ τούμπανο ρε ΓΑΜΩΤΟ.:eyepop: :eyepop: :eyepop:

DeadEye
07/08/2006, 14:52
Φιλαρακι, μην βαψεις την μηχανη σου μαυρη!Αγορασε την μαυρη!Ψαξε καλυτερα...γνωστος μου αγορασε fazer καταμαυρο...οταν λεμε μαυρο, ολο μαυρο...κινητηρας, πλαισιο, ψαλιδι τα παντα...
ΥΣ απο νομικο στον κορυδαλλο(οχι για διαφημιση, παρε ρωτα παντος) .Ηταν το naked μοντελο...

Hondar
08/08/2006, 11:14
Balafoutre chiiiiiiiiiiiiiiill out :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: οι βαφιαδες ειναι φιλοι μας.
Οσο για το naked δεν το συγκρινω με το "ντυμενο" ειμαι σχεδον αρρωστος με το μηχανημα.

Deadeye θα τo κοιταξω αυτο που λες μπας και γλιτωσω χρονο & χρημα αν και το naked βγαινει pitch black γι αυτο πιθανων το πηρε ενω το fazer δεν βγαινει εργοστασιακα ετσι.
Θα κανω και κανενα τηλεφωνο σε κανα επισημο αντιπροσωπο να δω μπας και καταφερω να το εχω με αλλο κοστουμι αλλιως μαλλον για βαψιμο θα το παω με 10χλμ στο κοντερ :sick: !

melsaltas
08/08/2006, 11:24
AN TO ΠΑΡΕΙΣ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΨΕΙΣ ΜΑΥΡΟ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ?????
ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ...........

Hondar
08/08/2006, 11:32
E ναι αν αφησω την αδεια ετσι και με σταματησουν θα το προσεξουν οτι λεει ερυθρο και το μηχανακι ειναι ποιο μαυρο και απο την μαυρη νυχτα.
Απλα θα τραβηχτω στο υπουργειο συγκοινωνιων και δηλωνω αλλαγη χρωματος γι αυτο και προτιμω να το παρω ετοιμο και να μην κανω "ταρζανιες" αλλα η μαμα Yamaha δεν μας σκεφτεται, ακαρδη μανα.