PDA

View Full Version : Συμβουλή σέλλας από κατόχους Ss



THEOD
06/08/2006, 10:02
Και γράφω από κατόχους SS γιατί πιθανότατα αυτοί έχουν αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα...:sick:


Λοιπόν....ως γνωστόν (?) η μπροστινή σέλλα του FZ1 (που παρεπιμπτόντως μοιάζει να είναι ολόιδια με Ρ6 και συναφή κατασκευάσματα...) δεν είναι και ότι καλύτερο για πάνω από καμμιά ώρα...Και παρά τις αρχικές μου ελπίδες ότι με το...δούλεμα θα μαλακώσει, τίποτα τέτοιο δεν φαίνεται να συμβαίνει.... :mad:
Θα έβαζα φωτό των μαλακών μορίων μετά από ένα συνεχόμενο δίωρο πάνω της, αλλά προφανώς οι μοντ θα έχουν αντίρηση :lol: :lol: :lol:

Διάβασα για κάποιες σέλλες της Corbin, που είναι γεμάτες με ένα ειδικό τζέλ που υποτίθεται κάνει δουλειά αλλά ζητάνε 300 ευρώ ΜΟΝΟ για το μπροστινό σελλάκι του FZ1 :yuck: :yuck: :yuck: Τι στο διάολο χρυσάφι βάζουν μέσα ???:mad:

Καμμιά δοκιμασμένη και φθηνότερη λύση παίζει ???


Αντε ρε παιδιά, βάλτε ένα χεράκι και ο κ@λος μου θα σας ευγνωμονεί.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
08/08/2006, 07:51
Μάλλον σε γέμισμα του αφρώδες υλικού θα καταλήξεις.

Υπάρχει και η σέλα της Bagster αλλά πολύ φοβάμαι οτι θα παίζει στα ίδια επίπεδα τιμής.. :dizzy:

:beer: :beer:


58084

AFTER
08/08/2006, 09:01
H οποια bagster θα την βρεις περι τα 350-380?
Η καλυτερη λυση πιστευω Θαναση, ειναι να την κανεις οπως θελεις σε εναν καλο σελά

AFTER
08/08/2006, 09:05
Να η της corbin


58087

melsaltas
08/08/2006, 09:10
ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΤΗΝ ΣΕΛΑ ΣΟΥ, ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΤΟΙΜΗ ΣΑΝ ΤΗΣ BAGSTER. ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ.
ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.........
ΤΕΣΠΑ, ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΘΥΜΗΘΩ ΘΑ ΤΟ ΠΟΣΤΑΡΩ.
ΤΟΝΙ ΜΠΑΤΖΙΟΣ, ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ....

georgeboy
08/08/2006, 09:15
Δεν φταίει η σέλα ρεεεεεεεεε!!Ο Ρόσι γιατί βολεύεται παντού?Πάρε το ΖΖΡ που έχει σέλα σαν καναπέ!
Θα πηγαίνεις με 200 ,θα πίνεις καφέ θα κάνεις και τσιγάρο!:winka:
:lol:
:beer:
Δίνω μια μυγοσκοτώστρα σε τιμή ευκαιρίας!
:beer:

AFTER
08/08/2006, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΤΗΝ ΣΕΛΑ ΣΟΥ, ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΤΟΙΜΗ ΣΑΝ ΤΗΣ BAGSTER. ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ.
ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.........
ΤΕΣΠΑ, ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΘΥΜΗΘΩ ΘΑ ΤΟ ΠΟΣΤΑΡΩ.
ΤΟΝΙ ΜΠΑΤΖΙΟΣ, ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ....

Mπατζιο
(Ωπ, το εγραψες, δεν το ειδα)

melsaltas
08/08/2006, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Mπατζιο
(Ωπ, το εγραψες, δεν το ειδα)


:wave2:
:beer:

THEOD
08/08/2006, 09:32
Και εγώ 1 εβδομάδα...ΠΟΥ θα κάθομαι ??? :a29:



Τέσπα...κανένα τηλ. του Μπάτζιου παίζει ???:smilea:

melsaltas
08/08/2006, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Και εγώ 1 εβδομάδα...ΠΟΥ θα κάθομαι ??? :a29:


:confused:
ΟΡΘΗ Η ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΣΟΥ..........

ΕΝ ΞΕΡΩ........

ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΗ.........
ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ????:lol: :lol: :lol:

AFTER
08/08/2006, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Και εγώ 1 εβδομάδα...ΠΟΥ θα κάθομαι ??? :a29:




Να τα βγαλουμε ολα στην φορα τωρα?
:lol: :rotflmao: :rotflmao:

idi
08/08/2006, 10:03
υπαρχουν και στην Αθηνα καλοι "σελαδες"

ειχα δει και ενα ποστ σχετικο (του srx6 ή του sapila racing νομιζω)

AFTER
08/08/2006, 10:20
Εγω εχω παει 1 σελα απο dt200r και μια απο bandit 400 και τις 2 φορες εμεινα απολυτα ευχαριστημενος, και ηταν διαθεσιμος να ακουει τις παραξενιες μου ''βαλε λιγο υλικο ακομα εδω, θελω μια ραφη εκει...''

Πανορμου, διπλα απο τον Γρηγορη, στην γωνια(διπλα απο το σχολειο)

dirtbird
08/08/2006, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Και εγώ 1 εβδομάδα...ΠΟΥ θα κάθομαι ??? :a29:

???:smilea:

Φλοκατίτσα διακοσμητική.
Παλιές δοκιμασμένες λύσεις (λίγο ζεστή τώρα το καλοκαίρι):beer:

dankannn
08/08/2006, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Και γράφω από κατόχους SS γιατί πιθανότατα αυτοί έχουν αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα...:sick:


Λοιπόν....ως γνωστόν (?) η μπροστινή σέλλα του FZ1 (που παρεπιμπτόντως μοιάζει να είναι ολόιδια με Ρ6 και συναφή κατασκευάσματα...) δεν είναι και ότι καλύτερο για πάνω από καμμιά ώρα...Και παρά τις αρχικές μου ελπίδες ότι με το...δούλεμα θα μαλακώσει, τίποτα τέτοιο δεν φαίνεται να συμβαίνει.... :mad:
Θα έβαζα φωτό των μαλακών μορίων μετά από ένα συνεχόμενο δίωρο πάνω της, αλλά προφανώς οι μοντ θα έχουν αντίρηση :lol: :lol: :lol:

Διάβασα για κάποιες σέλλες της Corbin, που είναι γεμάτες με ένα ειδικό τζέλ που υποτίθεται κάνει δουλειά αλλά ζητάνε 300 ευρώ ΜΟΝΟ για το μπροστινό σελλάκι του FZ1 :yuck: :yuck: :yuck: Τι στο διάολο χρυσάφι βάζουν μέσα ???:mad:

Καμμιά δοκιμασμένη και φθηνότερη λύση παίζει ???


Αντε ρε παιδιά, βάλτε ένα χεράκι και ο κ@λος μου θα σας ευγνωμονεί.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Να πας στον Γιάννη JKR Λ.ΑΜΦΙΘΕΑΣ 91 τηλ 210-9827008.
Ο άνθρωπος είναι ο the best ταπετσερης, με πολύ μεράκι και πάνω από ολα ψείρας με την δουλειά του.
Έχω φτιάξει 3 σέλες για διάφορα μηχανάκια μου και είναι κορυφή, η τελευταία στο cbr 600f ήταν το αποκορύφωμα, παρόλο που ήταν σκαμμένη μου την έφερε και μου την έκανε ιδία με της μαμας Honda + ότι μου έδωσε από cbr 600f σελα και έκανα την δουλειά για 4 μέρες, το ίδιο είχε κανει και με τα παλιότερα μηχανάκια μου.
Απλα άρρωστος με την δουλεία του.

THEOD
08/08/2006, 13:29
THANKS :wacko: :wacko:

dankannn
08/08/2006, 14:16
Να του πας και καμια photo
Αν του πεις τι ακριβως θες θα στο φτιαξει.

:wave2:

THEOD
08/08/2006, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από dankannn
Να του πας και καμια photo
Αν του πεις τι ακριβως θες θα στο φτιαξει.

:wave2:

Να σε πω την αλήθεια...δεν ξέρω τι ακριβώς θέλω να φτιάξει...:blush:

Αυτό που θέλω είναι να γίνει πιο ξεκούραστη στα ταξιδάκια...το πως όμως...δεν το γνωρίζω...:sick: :sick: :sick:

stavrogin
08/08/2006, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
..................

Διάβασα για κάποιες σέλλες της Corbin, που είναι γεμάτες με ένα ειδικό τζέλ που υποτίθεται κάνει δουλειά αλλά ζητάνε 300 ευρώ ΜΟΝΟ για το μπροστινό σελλάκι του FZ1 :yuck: :yuck: :yuck: Τι στο διάολο χρυσάφι βάζουν μέσα ???:mad:

Καμμιά δοκιμασμένη και φθηνότερη λύση παίζει ???


Αντε ρε παιδιά, βάλτε ένα χεράκι και ο κ@λος μου θα σας ευγνωμονεί.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Απο ερευνες που ειχαν γινει στην Ιταλια το 80' ειχαν βρει οτι το καλυτερο,μακραν υλικο για σελα θα ηταν ενα μεγαλο κοματι βοδινο κρεας.Εχει τις καλητερες ιδιοτητες.Προσπαθησαν λοιπον να φτιαξουν αυτο το ειδικο τζελ για να προσομοιοσουν τις ιδιοτητες του κρεατος.Ενδεχομενος αυτο το σελακι να τα αξιζει τα λεφτα του με το παραπανω.Κι αν ο Σολονικιος(που δεν τον ξερω τον ανθρωπο) βαζει αφρωδες αντι για το τζελ τοτε η σελα του δεν αξιζει τοσο.

Παντως ειδα κι εγω πως ο κωλος προσαρμοζεται.Πριν ενα χρονο αντεχα μεχρι 100χλμ στο Ζ.Τωρα εκανα σε 15 μερες 4 ταξιδια χ 400χλμ σχεδον χωρις σταση.

AFTER
08/08/2006, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Απο ερευνες που ειχαν γινει στην Ιταλια το 80' ειχαν βρει οτι το καλυτερο,μακραν υλικο για σελα θα ηταν ενα μεγαλο κοματι βοδινο κρεας.Εχει τις καλητερες ιδιοτητες.Προσπαθησαν λοιπον να φτιαξουν αυτο το ειδικο τζελ για να προσομοιοσουν τις ιδιοτητες του κρεατος.Ενδεχομενος αυτο το σελακι να τα αξιζει τα λεφτα του με το παραπανω.Κι αν ο Σολονικιος(που δεν τον ξερω τον ανθρωπο) βαζει αφρωδες αντι για το τζελ τοτε η σελα του δεν αξιζει τοσο.

Παντως ειδα κι εγω πως ο κωλος προσαρμοζεται.Πριν ενα χρονο αντεχα μεχρι 100χλμ στο Ζ.Τωρα εκανα σε 15 μερες 4 ταξιδια χ 400χλμ σχεδον χωρις σταση.

''Οσα ξερει ο δικος σου κωλος
δεν τα ξερει ο κοσμος ολος''!!!

Σορρυ δεν αντεξα :rotflmao:

stavrogin
08/08/2006, 15:14
διορθωσε το "σ" απο το δι-σ-κος
Χανει η φραση τη ροη της:lol: