PDA

View Full Version : Motech ?



alex14
10/08/2006, 12:17
Εχει αγορασει καποιος προιοντα απο την εταιρια Motech ?
Φαινονται πολυ ποιοτικα. Ενδιαφερομαι για βαση μπαγκαζιερας για το Bandit 650.

www.mo-tech.de

Εισαγωγεας στην Ελλαδα ειναι η Μοτοραδα.(σου βαζει και ενα καπελο 15-20% απο την εργοστασιακη τιμη :mad: )

:wave2:

dirtbird
10/08/2006, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Εχει αγορασει καποιος προιοντα απο την εταιρια Motech ?
Φαινονται πολυ ποιοτικα. Ενδιαφερομαι για βαση μπαγκαζιερας για το Bandit 650.

www.mo-tech.de

Εισαγωγεας στην Ελλαδα ειναι η Μοτοραδα.(σου βαζει και ενα καπελο 15-20% απο την εργοστασιακη τιμη :mad: )

:wave2:

Εγώ έχω το σετ για τριβάλιτσο εδώ και 2 χρόνια.
Αν ενδιαφέρεσαι για top case μόνο, είναι εντελώς απροβλημάτιστο με μοναδικό μείον ότι μπορεί να κινείται η βάση της βαλίτσας πάνω στην σκάρα (λίγο όμως και μόνο αν την σπρώξεις). Αυτό διορθώνεται αν βάλεις έξτρα ροδέλες στον ταχυσύνδεσμο αλλά θα γίνει πιο δύσκολο το βάλε-βγάλε. Εγώ το άφησα όπως είναι.

Όσον αφορά την τιμή είναι λίγο τσιμπημένη αλλά σε φθορά που προκάλεσα στους ταχυσύνδεσμους των πλαινών βάσεων (δικό μου βιαστικό βάλε-βγάλε), μου τους έδωσε σετ καινούργιους χωρίς χρέωση.

Συστήνονται ανεπιφύλακτα :wave2:

nikonian
10/08/2006, 12:59
Εγώ είχα πάρει προστατευτικά κάγκελα για το χόρνετ και την πάτησα

Κόπηκαν από τους μικροκραδασμους, και απ'τις δυο μεριές, σαν να ήταν χάρτινα και τα πέταξα.

alex14
10/08/2006, 13:16
@dirtbird

Ενδιαφερομαι για top case για αρχη.
Στο site γραφει οτι υπαρχουν adaptors για καθε μαρκα μπαγκαζιερας. Χρειαζεται να αγορασω και adaptor ή η βαση της Kappa που εχω μπαινει κατευθειαν στην σχαρα?

Αυτο θελω.


58273

dirtbird
10/08/2006, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
@dirtbird

Ενδιαφερομαι για top case για αρχη.
Στο site γραφει οτι υπαρχουν adaptors για καθε μαρκα μπαγκαζιερας. Χρειαζεται να αγορασω και adaptor ή η βαση της Kappa που εχω μπαινει κατευθειαν στην σχαρα?

Αυτο θελω.

Aυτό μοιάζει πολύ με του Blackbird μόνο που δεν καταργεί την λαβή συνεπιβάτη.
Το μαύρο μπρακετάκι στο πλάι χρειάζεται για την βάση πλαινής βαλίτσας, οπότε στην αρχή δεν χρειάζεται να το πάρεις.

_________________

Λοιπόν έψαξα το site και δεν μπορώ να βρώ πουθενά την βάση-αντάπτορα για το top case που έχω εγώ.

dirtbird
10/08/2006, 13:44
Πρόσεξε στην παρακάτω φωτογραφία.
Η 'σκάρα' έχει 3 τρύπες. Εκεί τοποθετούνται οι ταχυσύνδεσμοι και πάνω τους πάει και ασφαλίζει η βάση της βαλίτσας (που δεν μπορώ να βρώ που την έχουν).


58280

dirtbird
10/08/2006, 13:48
Για κάθε μάρκα βαλίτσας έχουν κιτ που βιδώνεις σε κάθε βάση ώστε να μπορείς να κουμπώσεις την βαλίτσα σου.


58282

alex14
10/08/2006, 13:51
Οι ταχυσυνδεσμοι πανε μαζι με την 'σχαρα' ή ειναι εξτρα ? Τελικα χρειαζεται adaptor ? ( Γαμω τα Γερμανικα τους , δεν καταλαβαινω τιποτα)

:wave2:

dirtbird
10/08/2006, 13:52
Το βρήκα. Για να το δεις, κατέβασε τον γερμανικό κατάλογ (σε pdf).

Στη φωτό με το CBF φαίνεται όλο το έργο.


58284

alex14
10/08/2006, 13:57
Σχετικα με την photo (cbf), στα δεξια τοποθετει μια βαση. Αυτη ειναι η βαση της μπαγκαζιερας ή adaptor για να τοποθετηθει απο πανω η βαση της μπαγκαζιερας ?

Σε κουρασα ε ?

:wave2:

dirtbird
10/08/2006, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Σχετικα με την photo (cbf), στα δεξια τοποθετει μια βαση. Αυτη ειναι η βαση της μπαγκαζιερας ή adaptor για να τοποθετηθει απο πανω η βαση της μπαγκαζιερας ?

Σε κουρασα ε ?

:wave2:

Aυτή είναι η βάση της μπαγκαζιέρας (δλδ. δεν χρησιμοποιείς την βάση που μπορεί να είχε η μπαγκαζιέρα σου όταν την αγόρασες). Πάνω της βιδώνονται τα στοπ και οι οδηγοί για να ταιριάζει στην μάρκα που έχεις (βλέπε πιο πάνω φωτό). Πρόσεξε πως τοποθετεί την βάση: αυτό γίνεται με ίσιο κατσαβίδι ή και με κέρμα με ταχυσύνδεσμους μισής στροφής.

Εκεί είναι και η όλη ιστορία του συστήματος.Όταν δεν θες να κουβαλάς μπαγκάζια βγάζεις τις βάσεις σε 2 λεπτά :wave2:

alex14
10/08/2006, 14:04
Σε ευχαριστω πολυ

:beer:

:wave2:

Tropeas
10/08/2006, 14:39
Τα αλουμινένια είναι οι προσαρμογείς για ταχυ-κουμπώματα των βάσεων της εκάστοτε μάρκας ...