PDA

View Full Version : Tkc 80



TOMASKTM
10/08/2006, 13:15
ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ TKC 80 H ΧΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ 60% ΕΚΡΟΜΙΚΟ ENDURO, 40% ΑΣΦΑΛΤΟ.ΑΠΟ ΑΝΤΟΧΗ KAI ΚΡΑΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΠΩΣ ΠΑΝΕ;ΟΤΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΕ ΠΑΝΕ 5000 ΧΙΛ.ΕΠΕΙΣΗΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ;

Stergios69
10/08/2006, 13:20
Δενκακό λάστιχο για την χρήση που λες...
Το φοράει ο crs-k σε άφρικα και σχεδόν όλοι στο advrider.com σε BMW 1150 κλπ...
Για τι μηχανή;

Nik0s
10/08/2006, 13:20
Σε σχέση με άλλα τακουνάτα λάστιχα, τα TKC νομίζω είναι αρκετά καλό στην άσφαλτο. Τα φορούσα στο Αφρικα και ποτέ δεν είχα πρόβλημα πρόσφυσης ενώ έχουν και μεγάλο δείκτη ταχύτητας (180). Βέβαια έχε υπόψην οτι αν πας στην άσφαλτο με 140+ θα τα λιώσεις πολύ γρήγορα...

Τα TKC τα φοράει και η BMW στα GS και γενικά είναι καλό λάστιχο για βαρύ on-off όπως το ΚΤΜ.

Άλλη επιλογή είναι τα Karoo αλλά αυτά είναι ένα τακ πιο χωμάτινα από τα Continental...

Για Βόρειο Ελλάδα δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά όλο και κάποιος "βόρειος" θα βρεθεί... :D

:wave2:

crs-k
10/08/2006, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOMASKTM
ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ TKC 80 H ΧΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ 60% ΕΚΡΟΜΙΚΟ ENDURO, 40% ΑΣΦΑΛΤΟ.ΑΠΟ ΑΝΤΟΧΗ KAI ΚΡΑΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΠΩΣ ΠΑΝΕ;ΟΤΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΕ ΠΑΝΕ 5000 ΧΙΛ.ΕΠΕΙΣΗΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ;



Μια χαρα πανε και στην ασφαλτο, με ταχυτητες μεχρι τα 140!

Και απο 'κει και μετα "πηγαινουν" αλλα δημιουργουν, οπως ολα τα χωματινα λαστιχα, ενονες μετατοπισεις δεξια-αριστερα της μηχανης ...

Εγω παλι αυτα θα βαλω, μιας και χρησιμοποιω ΚΑΙ στην ασφαλτο την μηχανη μου ... :smilea:


Το που μπορεις να τα βρεις δεν ξερω, αλλα φανταζομαι οτι ο λαστιχας σου, μπορει να τα παραγγειλει και να στα φερει ... :wacko:

crs-k
10/08/2006, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
..................
Για τι μηχανή;


ΚΤΜ LC4 640! :D

Διαβαζουμε και κανα προφιλ ... :p

:lol: :rotflmao: :lol:

TOMASKTM
10/08/2006, 13:45
ΘΑ ΤΑ ΨΑΞΩ.ΕΧΩ ΕΠΙΡΕΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟ LONG WAY ROUND.ΦΙΛΕ STERGIO ΕΙΧΕΣ ΣΤΗΛΕΙ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΑΠΟ ΒΕΡΜΙΟ.ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ ΚΑΡΑΓΟΥΣΤΑΡΑ.ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΛΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΧΩΜΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΑΝΩ ΣΕΛΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΙΓΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΦΗ ΤΗΣ ΠΙΣΤΑΣ ΣΤΑ 3-5 ΠΗΓΑΔΙΑ.Ο ΝΙΚ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΣ.ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΕΠΑΘΕ ΚΙ'ΑΥΤΟΣ ΠΛΑΚΑ.

Stergios69
10/08/2006, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOMASKTM
ΘΑ ΤΑ ΨΑΞΩ.ΕΧΩ ΕΠΙΡΕΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟ LONG WAY ROUND.ΦΙΛΕ STERGIO ΕΙΧΕΣ ΣΤΗΛΕΙ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΑΠΟ ΒΕΡΜΙΟ.ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ ΚΑΡΑΓΟΥΣΤΑΡΑ.ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΛΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΧΩΜΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΑΝΩ ΣΕΛΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΙΓΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΦΗ ΤΗΣ ΠΙΣΤΑΣ ΣΤΑ 3-5 ΠΗΓΑΔΙΑ.Ο ΝΙΚ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΣ.ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΕΠΑΘΕ ΚΙ'ΑΥΤΟΣ ΠΛΑΚΑ.
Έλα ρε γίγαντα... :beer:

TOMASKTM
11/08/2006, 10:25
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΝΕΤΕ;ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΘΗΝΑ,ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ

crs-k
11/08/2006, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOMASKTM
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΝΕΤΕ;ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΘΗΝΑ,ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ


Ειναι της Continedal, βρες καποιον να συνεργαζεται για να τα παραγγειλεις ...

TOMASKTM
11/08/2006, 10:35
ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 30 ΤΗΛ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ.ΤO WHEEL CITY ΤΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΝΕ.ΕΣΥ ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΤΑ ΒΑΖΕΙΣ;

crs-k
11/08/2006, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOMASKTM
ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 30 ΤΗΛ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ.ΤO WHEEL CITY ΤΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΝΕ.ΕΣΥ ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΤΑ ΒΑΖΕΙΣ;


Τελευταια φορα μου τα εβαλε ενα "αυτοκινητολαστιχαδικο", οπου και ΔΕΝ θα ξαναπαω!

Η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι τωρα ειναι κλειστοι ... :sick:

Δοκιμασε μετα τις 20 του μηνα ...

Dodok edessa
11/08/2006, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOMASKTM
ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 30 ΤΗΛ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ.ΤO WHEEL CITY ΤΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΝΕ.ΕΣΥ ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΤΑ ΒΑΖΕΙΣ;

ελα πατριωτακη ..πηρα μολις τηλεφωνο σε εναν δικο μου .περιμενω τηλεφωνο να μας πει τιμη και ποτε μπορει να τα φερει ..ΠΕΡΙΜΕΝΕ:D

Dodok edessa
11/08/2006, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τελευταια φορα μου τα εβαλε ενα "αυτοκινητολαστιχαδικο", οπου και ΔΕΝ θα ξαναπαω!

Η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι τωρα ειναι κλειστοι ... :sick:

Δοκιμασε μετα τις 20 του μηνα ...




κουμπαρε μου !!!!:blush: :a07: :a07:
ετσι ετσι βοηθα τους ΕΔΕΣΣΑΙΟΥΣ γιατι η διαδρομη σας απο εδω περναει ...δε ξερεις ποιο απο ολα θα κολλησει και ΠΟΥ:D :lol: :wave2:

TOMASKTM
11/08/2006, 10:45
ΜΠΡΑΒΟ ΚΥΡΙΕ DODOK.ΠΩΣ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ;
ΑΚΟΜΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΚΑΜΕΡΑ;

Dodok edessa
11/08/2006, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOMASKTM
ΜΠΡΑΒΟ ΚΥΡΙΕ DODOK.ΠΩΣ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ;
ΑΚΟΜΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΚΑΜΕΡΑ;

ναι ρε :uplate: παραξενο πραγμα :uplate: sony και ακομα δουλευει:lol: :rotflmao: :lol: κατεβα τωρα κατω γιατι ηρθε ο μπαμπας μου να παρει μια τηλεοραση ...αντε να κανουμε καμμια καλη τιμουλα λέμε :lol: :rotflmao: :wave2: :wave2:

TOMASKTM
11/08/2006, 11:07
ΗΡΘΕ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑ ΤΗ ΘΟΔΩΡΑ.ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΟΜΩΣ Η ΘΟΔΩΡΑ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ.ΠΕΣΤΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ

Dodok edessa
11/08/2006, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOMASKTM
ΗΡΘΕ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑ ΤΗ ΘΟΔΩΡΑ.ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΟΜΩΣ Η ΘΟΔΩΡΑ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ.ΠΕΣΤΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ

ελα ρε πλακα κανω αστον να πληρωσει να μαθει να πηγαινει οπου δει γυναικα !:mad:
Τιποτα δεν πηρε απο μενα ρε παιδακι μου :lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
11/08/2006, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
κουμπαρε μου !!!!:blush: :a07: :a07:
ετσι ετσι βοηθα τους ΕΔΕΣΣΑΙΟΥΣ γιατι η διαδρομη σας απο εδω περναει ...δε ξερεις ποιο απο ολα θα κολλησει και ΠΟΥ:D :lol: :wave2:


Τουλαχιστον εμεις θα "περασουμε" (με τα παλια μας τα καλτσον) κουμπαρουλη μου ... :cool:

Δεν θα κατσουμε να πλενουμε τα TDMια ... :a22:


:lol: :rotflmao: :lol:

Dodok edessa
11/08/2006, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τουλαχιστον εμεις θα "περασουμε" (με τα παλια μας τα καλτσον) κουμπαρουλη μου ... :cool:

Δεν θα κατσουμε να πλενουμε τα TDMια ... :a22:


:lol: :rotflmao: :lol:

ΕΠΩΛΗΘΗ :winka:
παμε για te 610e 2002:D
αν το παρω δεν θα λεω θα πάτε αλλα θα ΠΑΜΕ...
αλλα ειναι λιγο νωρις για δηλώσεις .να τελειωσω το παρε δωσε και θα ΤΑ ΠΟΥΜΕ!:sun: :wave2:

crs-k
11/08/2006, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
......................
παμε για te 610e 2002:D
.....................


Με χαρτια? :eek: :eyepop:


:lol: :rotflmao: :lol:

TOMASKTM
11/08/2006, 11:22
ΡΕ DODOK ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ 14000, ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ADVENTURE TO S;

Dodok edessa
11/08/2006, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Με χαρτια? :eek: :eyepop:


:lol: :rotflmao: :lol:


ναι ρε σου λεω ολοκαθαρο .....ακομα και τελη κυκλοφοριας πληρωμενα :a13: :a9: :a13:

Dodok edessa
11/08/2006, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOMASKTM
ΡΕ DODOK ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ 14000, ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ADVENTURE TO S;


αναλογως την μίζα μου :lol: :rotflmao:
λοιπον ακου ολες οι αποθηκες ειναι κλειστες..
υπαρχει ΤΩΡΑ σε dunlop 215euro & pirelli στα 150 euro ..
ειναι λεει ιδια με αυτα που θες
:winka:

TOMASKTM
11/08/2006, 11:44
ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ.ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΠΩΣ ΒΑΖΕΙΣ ΦΩΤΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ;

crs-k
11/08/2006, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOMASKTM
....................................
ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΠΩΣ ΒΑΖΕΙΣ ΦΩΤΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ;


Κατω απ' το μεγαλο κουτι που γραφεις την απαντηση σου, υπαρχει ενα μικροτερο που λεει "Επισυναψη Αρχειου".

Διπλα υπαρχει ενα κουμπακι που λεει "Browse"!

Το πατας κι επιλεγεις την φωτο που θες να στειλεις απ' τον δισκο σου.

Μετα πατας κανονικα το "Αποστολη Απαντησης"! :smilea:


ΠΡΟΣΟΧΗ! Η φωτο ΔΕΝ πρεπει να ξεπερναει τα 102.400 bytes! :cool: