PDA

View Full Version : ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΠΙΣΩ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΓΙΑ Kle 500 '02 Help!!!



panther78
21/08/2006, 12:52
Καλησπέρα σε όλους, το KLE μου χρείαζεται μερικά μαζεματάκια και ένα από αυτα είναι και μια καινούρια πίσω ανάρτηση. Μιας και της Kawasaki ειναι λίγο μουφα και πανάκριβη σκέφτομαι να βάλω μια after market. Θέλω να είναι πλήρως ρυθμιζόμενη και να σηκώνει επισκευής ή συντήρησης. Η μαμίσια ειναι μιας χρήσεως.....

Καμία πρόταση από τους γιατρούς????????

Konti
25/08/2006, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από panther78
Καλησπέρα σε όλους, το KLE μου χρείαζεται μερικά μαζεματάκια και ένα από αυτα είναι και μια καινούρια πίσω ανάρτηση. Μιας και της Kawasaki ειναι λίγο μουφα και πανάκριβη σκέφτομαι να βάλω μια after market. Θέλω να είναι πλήρως ρυθμιζόμενη και να σηκώνει επισκευής ή συντήρησης. Η μαμίσια ειναι μιας χρήσεως.....

Καμία πρόταση από τους γιατρούς????????

Νομίζω βγάζει και Ohlins γι' αυτό το μοντέλο αν δεν κάνω λάθος έχει κωδικό: LE500A

Αλλά για ρώτα Μοτοδυναμική (νομίζω είναι ο επίσημος εισαγωγέας της εταιρίας).

gcrook
25/08/2006, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από panther78
Καλησπέρα σε όλους, το KLE μου χρείαζεται μερικά μαζεματάκια και ένα από αυτα είναι και μια καινούρια πίσω ανάρτηση. Μιας και της Kawasaki ειναι λίγο μουφα και πανάκριβη σκέφτομαι να βάλω μια after market. Θέλω να είναι πλήρως ρυθμιζόμενη και να σηκώνει επισκευής ή συντήρησης. Η μαμίσια ειναι μιας χρήσεως.....

Καμία πρόταση από τους γιατρούς????????

Μπορεις επισης να ρωτησεις στο Κ-Shock για HyperPro, ακομα και αν δεν βγαινει μπορουν να προσαρμοσουν μια απο αλλο μηχανακι που να ταιριαζει στις διαστασεις και να κανουν το πολυ και ενα revalving, για να ταιριαζει πιο πολυ στο μηχανακι σου.

Ψαξε και για WP στον Τασουλη.

stefanos
25/08/2006, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μπορεις επισης να ρωτησεις στο Κ-Shock για HyperPro, ακομα και αν δεν βγαινει μπορουν να προσαρμοσουν μια απο αλλο μηχανακι που να ταιριαζει στις διαστασεις και να κανουν το πολυ και ενα revalving, για να ταιριαζει πιο πολυ στο μηχανακι σου.

Ψαξε και για WP στον Τασουλη.

Τώρα να πάρεις καινούργια hyperpro για kle και να της κάνεις και revalving μου φαίνεται κάπως:eyepop:
Πάντως επισκευαζόμενες στην Ελλάδα πρέπει να είναι μόνο αυτές οι 3 που αναφέρανε τα παιδειά απο όσο ξέρω.

gcrook
25/08/2006, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Τώρα να πάρεις καινούργια hyperpro για kle και να της κάνεις και revalving μου φαίνεται κάπως:eyepop:
Πάντως επισκευαζόμενες στην Ελλάδα πρέπει να είναι μόνο αυτές οι 3 που αναφέρανε τα παιδειά απο όσο ξέρω.

Δεν εχεις και αδικο, αλλα ο καθενας κανει τα κουμαντα του μωρε:D

Επισης στον φιλο με το KLE προτεινω να αποφυγει ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ τα YSS...(αν βρει):sad:

gcrook
25/08/2006, 16:52
Συμπληρωνω...

Τα WP ειναι πλεον πανακριβα οποτε:sad:
Σε HyperPro παιζει να βρει αμορτισερ με ρυθμιση προφορτισης και αποσβεσης επαναφορας με λιγοτερο απο 400 ευρω και ειμαι μια χαρα τιμη για τετοιο μηχανακι και οχι μονο.

Υπαρχει επισηε και η Bitubo αλλα βγαζει μαλλον μονο OEM για το μηχανακι του οποτε....

panther78
28/08/2006, 07:40
Thanks παιδιά :)

ASTRAKITCAR
29/08/2006, 09:53
φιλε αν δεν βιαζεσαι μπορουμε να κανουμε group buy ειτε για WP ειτε για ΤECHNOFLEX.ΟΛΛΑΝΔΙΚΗ εταιρεια με καλα προιοντα εως αριστα ανοιγομενα και με πολλες ρυθμισεις.ισως τα φερω απο Ολλανδια εχουμε και εδω τον αντιπροσωπο για το service οποτε ειμαστε οκ.τι λες?επισης οποιος θελει tecnoflex ή WP για αλλο μηχανακι να με ενημερωσει.
ενδεικτικα για το kle παιζει να παρεις αμορτισερ-ελατηριο σε WP γυρω στα 450€ γνησιο.....

panther78
29/08/2006, 15:29
Πολύ ενδιαφέρον απλά είμαι στην φάση που κάνω μια ερευνα αγοράς οπότε αν έχει site η εταιρία που λές κάνε ένα post τη διεύθυνση αν σου ειναι εύκολο να ρίξω μια ματια. Πάντως 450 για WP ειναι μια χαρά εμένα μου είχαν πει 650.

ASTRAKITCAR
31/08/2006, 11:07
http://www.technoflex.nl/eindex.php

H διευθυνση που θελεις.
αλλα για WP η ακρη που εχω ειναι εδω.για τα ολλανδικα υπαρχει καποιος που ανεβοκατεβαινει ολλανδια.αν μπορεσω θα κανω κατι,και μιλαμε για πιο κατω απο 450€ που σου ειπα για τα WP.

ASTRAKITCAR
31/08/2006, 11:10
ξεχασα να σου πω οτι μπροστα φοραω στο Kle WP ελατηρια τα οποια στα φερνω με 100€ αντι 125€ που τα δινει ο αντιπροσωπος.
το εχω κανει Motard αλλα ειναι μαλακα για εμενα τα ελατηρια για την χρηση που το θελω.γενικα θελω ψιλοσκληρη αναρτηση σε αυτοκινητο και μηχανη.οτι θελεις απο πληροφοριες πες μου.