PDA

View Full Version : Τηλεειδοποίηση για τον συναγερμό σας..



MakeMyDay
25/08/2006, 16:54
Φθηνή Συσκευή τηλεειδοποίησης συναγερμού.
Πόσες φορές ακούτε ένα συναγερμό να χτυπάει και δεν ασχολείτε κανείς?
Είναι φυσικό. Ο κάθε συναγερμός χτυπάει μόνο για τον ιδιοκτήτη του και σίγουρα κανείς εκτός από αυτόν δεν θα ασχοληθεί.
Πώς όμως ο ιδιοκτήτης θα ξέρει οτι ο συναγερμός που χτυπάει είναι ο δικός του?
Εδώ είναι η λύση....
Προσθέστε αυτή την συσκευή στον συναγερμό σας (Μοτοσυκλέτας ή αυτοκινήτου) και αποκτήστε επαφή.
Όταν ο συναγερμός ενεργοποιηθεί για οποιοδήποτε λόγο, η συσκευή αυτή θα αρχίσει μια δέσμη εκπομπών και ο δέκτης που θα έχετε μαζί σας θα αρχίσει να ηχεί ακουστικά σήματα (μπιπ-μπιπ) ενημερώνοντας σας για την ύπαρξη συναγερμού.
Η εμβέλεια του μπορεί να φτάσει και τα 800 μέτρα (ανάλογα τις συνθήκες που βρίσκεται)
Το κόστος είναι ελάχιστο σε σχέση με την δυνατότητα ενημέρωσης που θα έχετε.
Η σύνδεση είναι πανεύκολη και μπορείτε να την κάνετε και μόνοι σας.
Η συσκευή έχει δυο καλώδια : Ένα κόκκινο & ένα μαύρο.
Όταν αυτά πάρουν ρεύμα 12 volt ενεργοποιείτε ο πομπός.
Συνδέετε λοιπόν το κόκκινο καλώδιο στο αντίστοιχο καλώδιο (+) οποιοδήποτε φλάς και το μαύρο απλά στο σασί (-) όταν λοιπόν ο συναγερμός ενεργοποιηθεί…θα ανάψει τα φλάς …ο πομπός θα πάρει ρεύμα και εσείς θα ενημερωθείτε από τον δέκτη …ότι τώρα τρέχουμε…!!!!
Τόσο απλά!!!
Η κατανάλωση ρεύματος είναι ανύπαρκτη, λόγω του ότι η συσκευή χρειάζεται ρεύμα μόνο αν γίνει συναγερμός.

σχετικό λινκ: http://www.warmup.gr/cats/item.php?ItemID=339

:beer:


59038

sub_zero
25/08/2006, 17:09
πολυ καλο ρε καρντασι.... αλλα τι γίνεται όταν ανάβεις το φλάς για να στρίψεις?????:confused:

θα βγαζεις φλάς και θα χτυπάει το παπαρατσι?

MakeMyDay
25/08/2006, 17:45
Δε μου λες ρε ....καρντάση εσύ οταν οδηγάς θα έχεις τον δέκτη ανοικτό?

Αλήθεια είσαι από Θεσσαλονίκη? Πατριωτάκι?
:beer:


59040

MakeMyDay
26/08/2006, 10:36
Ξέχασα ...ωραίο avatar!!!
:beer:

lyk0s
26/08/2006, 23:01
Και εγω οταν εβαλα συναγερμο εβαλα και τηλεειδοποιηση και δεν το μετανιωσα.

Δεν αγχωνομαι οταν χτυπαει καποιος συναγερμος αν ειναι ο δικος μου και με ειδοποιει οταν κοιμαμαι που αλλιως αποκλειεται να παρω χαμπαρι οτι χτυπαει.

Το δικο μου pager ειναι ακριβως το ιδιο με αυτο στο warmup μονο που εμενα γραφει magicar και το πληρωσα 100 ευρω....οποτε αυτη ειναι μια καλη προσφορα στα 60 ευρω εαν δεν ειναι ιδιο μονο στο κουτι.

Μειονεκτημα του:Σε μαγαζια ειναι αχρηστος γιατι αποκλειεται να το ακουσεις και ουτε θα καταλαβεις την δονηση του που ειναι για τον τσοπου.Μονο αν τον εχεις πανω στο τραπεζι μπορεις να το καταλαβεις οτι χτυπαει επειδη αναβοσβηνει το λαμπακι.

Και επειδη τις μπαταριες τις τρωει με τη μια παρτε ενα μετασχηματιστη και χρησιμοποιειτε τις μπαταριες μονο οταν ειστε εξω.

sub_zero
28/08/2006, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από MakeMyDay
Ξέχασα ...ωραίο avatar!!!
:beer:

Αν ήταν για μένα thanx...

Είμαι από πιό βόρεια απο εσενα...:) :) :)

Προσωπικά το πρωί που φεύγω ξεχνώ να κλείσω το γκαράζ..:eyepop: :eyepop: θα θυμηθώ να κλείσω το παπαράτσι???? :rotflmao: :rotflmao:

hargoul
29/04/2010, 10:10
Επειδη το λινκ παραπανω δεν μου δουλευει, γνωριζει κανεις που μπορω να βρω αυτο το μαραφετι?