PDA

View Full Version : Honda Innova pgm-fi injection kit



ioannou_b
30/08/2006, 19:06
http://www.honda-tsitinis.com/innova125partsracing.htm αν μπορει καποιος και ενδιαφερεται να απει να το δει και να μας πει λεπτομεριες

Nikoskazer2000
31/08/2006, 01:56
Sorry που το λέω αλλα και μόνο απο τη σελίδα του φαίνεται ο αντιεπαγγελματισμός του τύπου.

Ούτε μάρκες, ούτε τιμές, ούτε καν σε πολλά φωτο :yuck:

Πρώτα απ' ολα αυτό το κιτ είναι ΣΙΓΟΥΡΟ οτι το βγάζει η Honda; Κι 'αν "ναι", τότε θα βγαίνει stand-alone σαν αναβάθμιση για το τωρινό Innova ή θα κυκλοφορήσει καινούργια έκδοση Innova με το ψεκαστικό σώμα;

Άσχετο αλλα πιστεύω πως ο ψεκασμός σε παπί έχει ποοολύ δρόμο ακόμη για να φτάσει τις μεγάλες μηχανές. Θυμάστε τους 1ους ψεκασμούς με τις αρρυθμίες του και τα απότομα ξεσπάσματα τους;

Κάτι μου λέει πως η συγκεκριμένη αναβάθμιση θα είναι πατάτα...

stefanos
31/08/2006, 09:25
Πιθανόν να είναι απο το SH.Πάντως δεν φαίνεται για αναβάθμιση.
Πηγή προβλημάτων πρέπει να είναι.

ioannou_b
31/08/2006, 15:32
Παιδια,επειδη το ινοβα το εχω ψαξει πολυ παραθετω:1)το κιτ ειναι ανταλλακτικα απο το honda wave125i που κυκλοφορει στην Ταυλανδη απο το 2003 2)συμφωνα με Ταυλανδεζικα φορουμ το μηχανακι δεν εχει καμια σχεση με το καρμυρατερατο(αποδοση,λειτουργεια,οικονομια,καυσαερι α κτλπ)3)θελει πολυ ψαξιμο αν το τοποθετησεις μονος σου αλλα το βαζει και ο Τσιτινης(ο οποιος εχει πραγματα τα οποια δεν βρισκεις πουθενα)4)ειναι ολα μαμα Χοντα.Επειδη ειμαι εκτος Αθηνων αν ειναι δυνατον να παει καποιος να το δει και ρωτησει.

GEORGEL
31/08/2006, 17:25
Φίλε μου σωστά τα λες έχω δει το wave στην Ταϊλάνδη και ο Τσιτινης μάλλον εισάγει από Ταϊλάνδη αυτά τα ανταλλακτικά. Έχω αγοράσει από αυτόν για cbr125 και είναι οκ. Τώρα για το ποιος θα βάλει τον ψεκασμό στο inova εδώ στην Ελλάδα είναι ένα πρόβλημα.

ioannou_b
31/08/2006, 17:47
Oπως ειπα και πριν τον βαζει ο ιδιος ο Τσιτινης η αν γνωριζεις καποια πραγματα και εσυ ο ιδιος.Το παιρνεις σε ανταλλακτικα και με την βοηθεια του μανουαλιου και Θεου θελοντος κανεις προσπαθεια.Το θεμα ειναι ποσο κοστιζει..

Nikoskazer2000
01/09/2006, 00:30
Εγώ πάντως δε νομίζω να έκανα την συγκεκριμένη αναβάθμιση απο τη στιγμή που δεν υπάρχει η απαραίτητη εμπειρία για τοποθέτηση στην Ελλάδα :a027: . Ένας Θεός ξέρει πως θα το εγκαταστήσουν και πως θα δουλέψει στο τέλος.

Δε λέω πως είναι κακή αναβάθμιση... Τα πλεονεκτήματα του ψεκασμού θα είναι μεγάλα (ειδικά σε οικονομία), απλά ισχύει το παραπάνω και γι' αυτό δεν του εχω εμπιστοσύνη ακόμα.

Να βγάλει ο Akasi ενα τέτοιο για το Kaze-R (και να ξέρουν να το κάτσουν πάνω του) και το 'χω πάρει οσο κι' αν κοστίζει αλλα...

ioannou_b
01/09/2006, 15:58
Μπορει καποιος που ενδιαφερεται να παει απο εκει να μας πει πιο πολλες πληροφοριες;http://www.honda-tsitinis.com/map1.jpg