PDA

View Full Version : ?????Poli Mperdema !!!!!?????



CBR125R-2004
04/09/2006, 13:51
Kalispera se olous,

Eimai neo melos se auto to site kai tha ithela tin voitheia oson mporoun vevaia gia kapoies plirofories!

Ξόδευα πολλές ώρες στο internet για να βρώ πληροφορίες για να με βοήθήσουν να σουλουπώσω το μηχανάκι μου, όμως μάταια!

Τις περισσότερες πληροφορίες τις βρήκα απο παλίες συζητήσεις απο αυτο το site, σε αυτές βασίστικα και έκανα τις περισσότερες αγορές μου. Τώρα αν έκανα καλα.....??(Ειλικρινά δεν ξέρω!)

Πήρα το κυλινροπίστονο της Malossi
Θελω να πάρω το kit για τα 150 κυβικά (ακουσα οτι βγήκε και 160?)
Πήρα την εξάτμιση της Remus
Για ομορφία :
Πήρα τα bagster του και για ντεπόζιτο και για καθίσματα
χερούλια που ειναι στα χρώματα τις μηχανής και γράφουν cbr (δεν ξέρω αν θα τα βάλω)
Μανέτες carbon style (του πάνε πολυ)
και τώρα όμως τι?????
Πρέπει να πάρω μεγαλύτερο καρμπιλατέρ? 32mm ?
Γρανάζια? Τι είναι αυτα? και σε τι θα μου χρησιμέυσουν?
Θέλω ένα undertray.. που μπορώ να βρώ?
Θέλω να του βάλω μλια φιλτροχοάνη αλλα ποιά είναι η καλύτερη?
καθώς επίσης σκέφτομαι να του αλλάξω το πίσω φανάρι και να του βάλω ένα που είδα και ενσωματομένα τα flash.
Εχω κάνει 13.000 χλμ και τώρα θα του αλλάξω λάστιχα (το ξέρω ειμαι ασυγχώρετη!!!!)

Έχω αποφασίσει να του βάλω τα bridgestone bt-39ss αλλά δεν θέλω να του βάλω ξανά τις μαμίσιες διαστάσεις έχει βγάλει (τουλαχτιστον ετσι λέει το επίσημο της site) φαρδύτερα 100/80/17
και 120/80/17 όμως μου είπαν σε ένα μαγαζι οτι δεν του κάνουν!
(Αυτα είναι τα δύσκολα αμα είσαι κοπέλα και θες μηχανή! Νομιζουν οτι θα σε πίασουν κότσο όλοι!!)
Αυτο που μου είπαν ισχύει?????

Τα ερωτήματα είναι πολλά , αλλα πρέπει να μάθω επιτέλους αυτο που δύο χρόνια καβαλάω!!

gazakias
05/09/2006, 18:30
kopelia poly xrhma edoses xoris logo.lastixa bale ta michelen pilot sporty 90/80/17 mpros kai 110/80/17 piso kostos 130 eyro peripou.filtro aera k&n gyro sta 40 eyro.alysida?gnomh mou mhn episkefteis thn honda epeidh to piso granazi exei 46 eyro.to mpros erxetai sta 23 eyro eno h alisida sta 15 eyro.bale kamia marka kalh.koita na matheis na odhgas kai molis noioseis etoimh kane to megalo bhma!den aksizei to mhxanaki na tou rikseis lefta.