PDA

View Full Version : Muggelo - o Rossi νικητης



gmakris
06/06/2004, 16:29
Ευτυχως που υπαρχει ο Valentino - Ο αγωνας τα ειχε ολα στεγνο - βροχη - συνεχεις αλλαγες καταταξης κλπ. -

Ο Valentino ηταν σαφως ο καλυτερος - Χαρακτηριστικο οτι τον κυνηγουσαν 3 honda (Sete,Max, Tamada) οι οποιες λογω V5 τον προσπερνουσαν ΜΟΝΟ στην μεγαλη ευθεια αλλα απο το τελος της ευθειας εμπαινε ΠΡΩΤΟΣ στην κλειστη δεξια και για το υπολοιπο γυρο ο Valentino τους κουνουσε την ουρα του.....

Επιτελους - η Yamaha εσπασε το σερι των 11 νικων της Honda στο Muggelo....




:wave2: :wave2: :beer:

milaber
06/06/2004, 17:55
Θα μας ρίξει τα μαλλιά αυτό το παλλικάρι...

Έχει βαλθεί να τρελλάνει τους πάντες!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Θάνος
06/06/2004, 19:42
Ο Rossi και οι άλλοι... Τρομερός οδηγός!

Τα honda μαμάνε στην ευθεία... μα να μην μπορούν να στρίψουν πρώτοι;

Φοβερός αγώνας!

anco
06/06/2004, 20:22
Ειλικρινα ηταν θριλερ o αγωνας

η Yamaha του ειναι πλεον ανταγωνησιμη ακομα και στο Μougelo.

:smilea:

tools
07/06/2004, 00:23
ρε τι γινεται με τον max?οταν χαρηκα που πηγε ο τρελος στην yamaha λεω αυτο ειναι,φετος το πηρε.και ομως σκαει ο sete απ΄το πουθενα!και πανω που παει να στρωσει με τον hondικο,να σου παλι ο τρελος.θα μεινει με τον καιμο μου φαινεται...πιστευει κανεις εδω μεσα στον emperor 'η τον βριζεται κι εσεις ολοι?

υ.γ.ας γραψει καποιος την ακριβη βαθμολογια.

Θάνος
07/06/2004, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
ρε τι γινεται με τον max?οταν χαρηκα που πηγε ο τρελος στην yamaha λεω αυτο ειναι,φετος το πηρε.και ομως σκαει ο sete απ΄το πουθενα!και πανω που παει να στρωσει με τον hondικο,να σου παλι ο τρελος.θα μεινει με τον καιμο μου φαινεται...πιστευει κανεις εδω μεσα στον emperor 'η τον βριζεται κι εσεις ολοι?

υ.γ.ας γραψει καποιος την ακριβη βαθμολογια.

Gibernau 86
Rossi 76
Biaggi 72
Barros 48
Checa 36
Edwards 33
Capirossi 28
Hayden 27

Αν δεν έκανα κανένα λάθος...

Ποιον όμως εννοείς emperor; Δεν πιστεύω τον Biaggi;;; :lol: :rotflmao:

EMPEROR!!! :lol:

tools
07/06/2004, 02:12
ενας ειναι ο roman emperor!και θα βασιλεψει και παλι.(υπομονη μεχρι το επομενο φιλικο με sm:sad: ...)παντως τα 4 δεν τα ειχε παρει τυχαια.εδω πηρε ο crivillie στα μεγαλα,να μην εχει κι ο max ενα για τον κοπο του...τουλαχιστον εκτελει χρεη McCoy τωρα...
ιδωμεν...

milaber
07/06/2004, 03:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Ποιον όμως εννοείς emperor; Δεν πιστεύω τον Biaggi;;; :lol: :rotflmao:

EMPEROR!!! :lol:

Άκου εκεί Emperor!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gmakris
07/06/2004, 09:15
Δυστυχως για τον Max και τους υπολοιπους αναβατες της Honda η πιστα του Μuggelo εχει τη μεγαλυτερη ευθεια....
Οι υπολοιπες 12 πιστες που θα ακολουθησουν εχουν μικροτερες ευθειες και ετσι θα δυσκολευτουν οι moto της Honda να δειξουν τις "χάρες" τους.

Μηπως θα πρεπει να κανουν και κανενα αγωνα dragster ?

χαχαχα yamaha χαχαχα


:rotflmao: :rotflmao: :wave2:

jimbar
07/06/2004, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
..

ρε παίδες .. πότε έγινε ο αγώνας και ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ;;;;;;; στις 13 δεν είναι;;;;

ρε παιδιά, τώρα είδα το πρόγραμμα. Έχασα και τον αγώνα στις 2 του μήνα. Πως ήτανε; Ποιος το είδε να πει εντυπώσεις; Ποιος βγήκε; Και πόσο βγήκε ο Vale;

illuminatios
07/06/2004, 10:16
Παλιάνθρωποι καλημέρα!
Ο καλύτερος αγώνας που θυμάμαι!! Συγκλονιστικός.....
Δεν μ'ένοιαζε από το break και μετά ποιός θα τερματίσει πρώτος! Αν και φαν του μικρού μέχρι και για τον capirex φωνάζαμε....
Super super!

milaber
07/06/2004, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από illuminatios
Παλιάνθρωποι καλημέρα!
Ο καλύτερος αγώνας που θυμάμαι!! Συγκλονιστικός.....
Δεν μ'ένοιαζε από το break και μετά ποιός θα τερματίσει πρώτος! Αν και φαν του μικρού μέχρι και για τον capirex φωνάζαμε....
Super super!

Ρε συ Πεφωτισμένε και λοιπόι...
...που στο καλό τους βλέπετε τους αγώνες όλους;

Κάτι έχω ακούσει για Eurosport αλλά δεν μπορώ να το βρω!

:bawl: :bawl: :bawl:

Θάνος
07/06/2004, 16:28
Nαι στο eurosport...

illuminatios
07/06/2004, 16:29
βρες φίλο που έχει nova και σκανάρετε τα κανάλια.Θα πέσεις πάνω στο Eurosport. Εδώ λόγο του αθηναίκου κατεστημένου το βλέπουμε και με συμβατική κεραία.(Ο Bikenest βέβαια το βλέπει με χιόνια γιατί στην κεραία του έχουν φωλιά κάτι περιστέρια)

milaber
07/06/2004, 16:31
Παλλιά ρε παιδιά, Eurosport έπιανα και θυμάμαι που βλέπαμε WRC συχνά και με μια χαρά εικόνα!
Τώρα δεν καταλαβαίνω που έχει πάει...
Είναι μόνο συνδρομιτικό πλέον;

Άτιμο κατεστημένο...

:wave2:

Θάνος
07/06/2004, 16:35
Όχι ελεύθερο είναι. Απλά το έχει και η nova. Πάρε ένα πιάτο...

milaber
07/06/2004, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Όχι ελεύθερο είναι. Απλά το έχει και η nova. Πάρε ένα πιάτο...

Δεν είναι και τόσο εύκολο αυτό!
Πάντως θα ξαναψάξω.

Το Eurosport το έχει όπως είχε το WRC (αποσπάσματα από τον αγώνα) ή όπως βλέπουμε την Formula (ολόκληρο τον αγώνα live);

gmakris
07/06/2004, 17:19
Μενω Κηφισια το σημα ειναι μετριο αλλα βλεπεται.

Εναλλακτικα εχω 2 δορυφορικα πιατα (Astra & Hotbird) οπου το βλεπω τελεια αλλα εχω αρχισει να μαθαινω Γερμανικα....

Το κοστος για πιατο, καλωδιωση,δεκτη (ψηφιακο), εργασια ειναι 300€ περιπου το βλεπεις ομως δωρεαν.....μαζι με αλλα 500 ελευθερα καναλια.

Τη Nova δεν την συμπαθω και την εχω κοψει....

Θάνος
07/06/2004, 17:27
Ε δεν έχει και τίποτα αξιόλογο η nova για να δεις...

Γιατί όμως γερμανικά; Δεν πιάνεις το ελληνικό eurosport; Εγώ το βλέπω σε φίλο από δορυφόρο στα ελληνικά.

milaber στο eurosport θα δεις όχι μόνο το motogp, αλλά και τα 125 και τα 250 ζωντανά σε σύνδεση που ξεκινάει από το πρωί. Θα δεις και τα δοκιμαστικά του Σαββάτου επίσης. Μπορεί και της Παρασκευής.

Ο δορυφόρος λέει... δεν είναι μόνο το eurosport, θα βλέπεις κι άλλα κανάλια με μηχανοκίνητα ελεύθερα...

gmakris
07/06/2004, 17:40
Ισως ο φιλος σου να εχει αναλογικο δεκτη ο οποιος πιανει σε αλλες "μπαντες" αλλα με χειροτερη εικονα και ηχο και φυσικα με λιγοτερα καναλια....
Εαν το θυμιθεις ρωτα τον ποιο δορυφορο βλεπει και εαν ο δεκτης ειναι αναλογικος ή ψηφιακος μηπως και κανω νεες ρυθμισεις!

Εγω κανω την πατεντα επειδη εχω δυο TV στη μια βαζω δορυφορικο Eurosport χωρις ηχο, ενω στη αλλη το τοπικο Ελληνικο με ηχο χωρις εικονα (εφοσον ειπαμε η εικονα ειναι μετρια)

Ετσι εχω τελεια εικονα με Ελληνικη αφηγηση! Ευτυχως η εικονα ερχεται πριν τον ηχο και οχι μετα, γιατι παλαιοτερα ακουγα "Ωχ! πτωση για τον Biaggi!" και μετα τον εβλεπα να πεφτει - ξενερωμα δηλαδη...

Κριμα γι'αυτους που δεν ειδαν τον αγωνα ηταν ο καλυτερος που θυμαμαι τουλαχιστον τα τελυταια 2 χρονια!

:uplate:

Θάνος
07/06/2004, 17:43
Το πιάνει πεντακάθαρα, αυτό είναι το μόνο που ξέρω με βεβαιότητα γιατί το βλέπω. Το πώς, θα τον ρωτήσω και θα σου πω με την πρώτη ευκαιρία.

milaber
07/06/2004, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Ε δεν έχει και τίποτα αξιόλογο η nova για να δεις...

Γιατί όμως γερμανικά; Δεν πιάνεις το ελληνικό eurosport; Εγώ το βλέπω σε φίλο από δορυφόρο στα ελληνικά.

milaber στο eurosport θα δεις όχι μόνο το motogp, αλλά και τα 125 και τα 250 ζωντανά σε σύνδεση που ξεκινάει από το πρωί. Θα δεις και τα δοκιμαστικά του Σαββάτου επίσης. Μπορεί και της Παρασκευής.

Ο δορυφόρος λέει... δεν είναι μόνο το eurosport, θα βλέπεις κι άλλα κανάλια με μηχανοκίνητα ελεύθερα...

Παιδιά, μόλις έψαξα και δεν το πιάνω (χωρίς δορυφορικό).
Δεν μπορώ να καταλάβω πως γινόταν παλλιά και έβλεπα (με αγγλικό σχολιασμό).

Μόνη λύση λοιπόν το πιάτο;

gmakris
07/06/2004, 18:40
Πανω στη συχνοτητα με το Eλληνικο Eurosport εχει πεσει το καναλι 902 αριστερα (καπως ετσι λεγεται νομιζω) και το καλυπτει -
Δοκιμασε ενυσχυτη μηπως το ξαναβρεις (μπορει και οχι ομως)

Εγω βλεπω Υμμητο

SeNNinhA
07/06/2004, 19:31
Καλά ο αγώνας αυτός ήταν με υπογραφή ROSSI !!!!

Ο άνθρωπος τους έκανε πλάκα. Σε όλο τον αγώνα τον περνούσαν στην ευθεία και αυτός στην πρώτη στροφή τους έριχνε στ'αυτιά. Μιλάμε για πολύ γέλιο.

Με το που έγινε η διακοπή για αλλαγή λαστιχων με τον Rossi 1ο φυσικά (η οποια τελικά κατέληξε σε φιάσκο, αφού τελικά πάλι στεγνά ή με ελάχιστη χάραξη βάλανε όλοι πριν την 2η εκκίνηση) μου έπαιξαν τα νεύρα λίγο. Με την 2η εκκίνηση και έχοντας μείνει μόνο 6 γύροι για το τέλος, έγινε ενα μπούγιο από αναβάτες να εναλλάσονται σε ΟΛΕΣ τις θέσεις και τον ROSSI να παίζει ανάμεσα σε 3ος και 7ος. Η Ducati από τελευταία πρν την διακοπή, να παίζει πρώτη πια και να βρίζω την διακοπή που έκανε τους κουλούς να πάνε να κερδίσουν τον αγώνα.

Και πάλι βέβαια ο DOCTOR αποδείχτεικε ότι έκανε πλάκα τους υπόλοιπους. Αφού για 3-4 γύρους βολόδερνε μεταξύ 3ος και 7ος, μέσα στον 3 από το τέλος γύρο, βγαίνει από το μπούγιο, τους περνάει όλους ενα ένα, μπαίνει μπροστά και μην τον είδατε τον Κίτσο τον λεβέντη τον αρχιληστή.

Ρεσιτάλ οδήγησης έδωσε ο DOCTOR.
Καλός ο Gibernau τελικά, αλλά Rossi δεν είναι.
Ο Biaggi καλά θα κάνει να πάρει σύνταξη. Τη μια χρονιά δεν έχει καλή μηχανή, την άλλη δεν παίρνει την καλή έκδοση, την άλλη τον κοιτάνε στραβά, φέτος τι του φταίει και βλέπει την πλάτη του Gibernau? (του Rossi την έχει ουτως η άλλως συνηθήσει πια)

monstermind
07/06/2004, 20:05
.... βρέξει χιονίσει.... ο rossi θα μαμίσει,

nastro_azzuro
07/06/2004, 22:29
Pistevw pws tha prepei na vgei enas kanonismos pou na leei....
"Otan enas odigos parei to protathlima 2 synexomenes fores me tin idia omada....Tote autos o odigos prepei na allazei omada...gia na ekseleisei kai tis alles mixanes!!!!!!!!"
:)

Giati o Doctor den einai aplws o kaliteros epeidi odigei ena epipedo parapanw apo tous allous..Alla epeidei einai o kaliteros odigos ekseliksis.

Oson afora to prosperasma pou erikse ston Giber sto ssssssaki....
Akoma den exw synelthei!!!

Oso gia ton Max....ti na pw....me apogoitefse...Egw paidia eimai fanatikos Hondikos kai ithela poli na to parei o Max fetos...alla o Rossakos aplws prokalei se olous Sok kai Deos!:eyepop: :eyepop: :eyepop:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
08/06/2004, 19:31
ρε παίδες .. πότε έγινε ο αγώνας και ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ;;;;;;; στις 13 δεν είναι;;;;

ρε παιδιά, τώρα είδα το πρόγραμμα. Έχασα και τον αγώνα στις 2 του μήνα. Πως ήτανε; Ποιος το είδε να πει εντυπώσεις; Ποιος βγήκε; Και πόσο βγήκε ο Vale;

τζιμακο εγω το ειδα ζωντανο μεσα απο την πιστα του μουτζελο... το τι εγηνε δεν μπορει να περιγραφη. ημουν στο εσακι που περασε τον ταμαντα 2 φορες τον μιατζι μια φορα τον τσιμπερνο μια φορα και το σπροξημο με τον τζιμπερνο εγηνε μπροστα μας καθως και το μπερναουτ που εκανε.. δεν σου λεω τιποτα αλλο πραγμα. απο της φωνες καθε φορα που περνουσε μπροστα ο ροσσι εσθανοσουν να τρεμη η γη. ειμουν μπροστα και σε μια γιγαντο οθωνη και εβλεπα και τα τιφλα απο εμας σειμια της πιστας και ....... οτι και να πω αν δεν το ζησης δεν μπορει να στο παριγραψη κανεις. θα τα πουμε απο κοντα....γιωργος:beer:

milaber
09/06/2004, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
τζιμακο εγω το ειδα ζωντανο μεσα απο την πιστα του μουτζελο...

Τυχερεεέ!!!

:wave2: :wave2: :wave2: