PDA

View Full Version : Αγορές και e-bay..



gavos
23/09/2006, 12:38
Παιδια ψάχνω να βρω στο ebay pda και ολα τα στέλνουν μόνο Αγγλία.. μπαίνω στο ebay.co.uk ... Μήπως δεν κάνω κάτι καλά? Ευχαριστώ..:D

Nik0s
23/09/2006, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gavos
Παιδια ψάχνω να βρω στο ebay pda και ολα τα στέλνουν μόνο Αγγλία.. μπαίνω στο ebay.co.uk ... Μήπως δεν κάνω κάτι καλά? Ευχαριστώ..:D


9 στις 10 φορές, δεν έχουν κανένα πρόβλημα να στείλουν τα αντικείμενα και αλλού. Επειδή έχω δει πολλές φορές στο φόρουμ εδώ αυτή την απορία, να ξέρετε οτι το παν είναι στην επικοινωνία !

Στείλε ένα μήνυμα στο χρήστη και ρώτα τον αν στέλνει Ελλάδα, διευκρινίζοντας οτι είμαστε EU (τι να κάνουμε ο κόσμος είναι ηλίθιος) και πόσα θέλει για shipping.

Σε γενικές γραμμές, καλύτερα στο ebay.co.uk παρά στο .com

:wave2:

gavos
23/09/2006, 12:45
Σευχαριστώ ρε φιλαράκο..

lantz
23/09/2006, 15:53
στο advanced search να επιλέγεις European Union countries ή worldwide για να σου βγάζει και άλλα πράγματα εκτός Αγγλίας... :wave2:

banditgr
23/09/2006, 16:04
opos eipan kai ta paidia poloi stelnoun an tous rotiseis.Protimotero einai apo Agglia logo oti den pernane teloneio kai erxontai ligo pio grigora.Exo parei ppc kai apo ameriki kai apo agglia,apo pouthena den eixa kanena provlima alla enos filou apo ameriki tou kolise teloneio kai eixe ligo grafiokratia kai $ gia na to parei.Psaxto gia Agglia.
Ti pda psaxneis?

gavos
23/09/2006, 19:45
Λέω για το Dell Axim X50v.. Εσείς που ξέρετε και κάποια πράγματα παραπάνω τί άλλο υα πρέπει να υπολογίσω σαν έξοδο για να έχω ολοκληρωμένο πακέτο..? Θα είχε μεγάλη διαφορά στις τιμές αν το έπαιρνα μισό χρόνο αργότερα? Οι πιο έμπειροι αν θέλετε προτείνετέ μου συσκευές.. Τα προγράμματα πλοήγησης είναι τα ίδια και για εξωτερικό? Υπάρχει κανένας ιστοτόπος :yuck: που να ασχολείται με το δωρεάν κατέβασμα ενημερωμενων χαρτών?? Ευχαριστώ παίδες..

Nik0s
23/09/2006, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από gavos
Λέω για το Dell Axim X50v.. Εσείς που ξέρετε και κάποια πράγματα παραπάνω τί άλλο υα πρέπει να υπολογίσω σαν έξοδο για να έχω ολοκληρωμένο πακέτο..? Θα είχε μεγάλη διαφορά στις τιμές αν το έπαιρνα μισό χρόνο αργότερα? Οι πιο έμπειροι αν θέλετε προτείνετέ μου συσκευές.. Τα προγράμματα πλοήγησης είναι τα ίδια και για εξωτερικό? Υπάρχει κανένας ιστοτόπος :yuck: που να ασχολείται με το δωρεάν κατέβασμα ενημερωμενων χαρτών?? Ευχαριστώ παίδες..


Αν αυτό που σε ενδιαφέρει είναι το GPS πλοήγηση, θα πρότεινα πριν ψάξεις από ebay κτλ, να δεις τι ακριβώς χρειάζεσαι και ποιες είναι οι επιλογές σου.

Το καλύτερο μέρος να αρχίσεις είναι το site της Ανάβασης (www.anavasi.gr), αλλά σίγουρα αν πας στο μαγαζί θα μπορούν να σου πουν πολλά πράγματα από κοντά.

gavos
23/09/2006, 20:56
Παρατήρησα ότι το Dell δεν έχει ενσωματωμένη gps antenna.. Μαρέσει το mio p550 που έχει και ενσωματωμένη gps antenna sirfstar III..

lantz
23/09/2006, 22:12
Έχω πάρει εγώ το aximaki (50V) πριν απο 1,5 χρόνο περίπου από ebay Αμερικής..

Μου ήρθε χωρίς κανένα πρόβλημα.. Είχα παραγγείλει επίσης και ένα GPS bluetooth και το δούλευα με το navigator.. Πολύ ωράιο pda πάντως με μεγάλες δυνατότητες..

+ wifi
+ bluetooth
+ 624 mhz cpu
+ 640x480 αναλυση με κάρτα γραφικών 3D 16MB της intel.

Πάντως κοίτα για το 51v που είναι το ίδιο αλλά με 2πλάσια μνήμη

banditgr
24/09/2006, 13:21
to dell einai poli dinato mixanaki me entiposiaki othoni.Parola ayta xero oti se VGA amalisi to destinator eixe provlimata sin oti i aytonomia tou einai arketa mikri logo grigorou cpu.An se endiaferei gia to aytokinito parto.To bt gps pou tha parei koita na einai SirfStar3 chipset kathos einai arketa anotera se taxitita eyresis stigmatos kai akrivias apo ta paleotera.Oso gia mapping software....1 einai i epilogi gia ellada.Destinator PN i akoma kalitera to kainourgio to 6 me tous xartes tis NGI.O telyteos xartis kaliptei poli meglo meros tis elladas kai exei polous xomatodromous mesa klp.