PDA

View Full Version : Τα <<φώτα >> σας παρακαλώ!



pakis
07/10/2006, 15:14
Θέλω να κανω δυο ερωτησούλες: :a42:
1ον-Έχω ένα Innova εάν του αλλάξω γρανάζια και δισκάκια και με την εξάτμιση Protech που του έχω πόσα πρεπει να μου βγάζει τελική?(το μοτέρ ειναι απείραχτο)!
2ον-Εάν ένα μηχανάκι(παπί) είναι 110 κυβικά και ένα άλλο 125 κυβικά ,από την<< μάνα>> τους και τα δύο σε αυτά τα κυβικά,εάν <<φορέσουν>> και τα δύο 54 μπιστόνι, πιάνουν την ίδια τελική?Η το 125 θα έχει μεγαλύτερη?:(

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΟΠΟΤΕ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!!!:beer:

AtsatsosKakoszx
09/10/2006, 20:20
φίλε paki,πες μου αλήθεια.είδες διαφορά με την εξάτμιση(μη σε επιρεάζει ο ήχος).δισκάκια συμπλέκτη εννοείς;μην το κάνεις.
γρανάζια τώρα.εκεί θα δείς διαφορά ανάλογα το γρανάζωμα. αν το κοντύνεις(μικρότερο μπροστά ή μεγαλύτερο πίσω δηλαδή) θα πάρεις επιτάχυνση,θα χάσεις τελική. Αν το μακρύνεις(μεγαλυτερο πίσω ή μικρότερο μπροστά δηλαδή)θα πάρεις τελική,θα χάσεις επιτάχυνση. Μη νομίζεις για τρελές διακυμάνσυσεις.
αλλαγή κυλινδροπίστονου δε στο προτείνω,πρώτον για τα φράγκα,δεύτερον χάνεις την εγγύηση (και την πραγματική και τη θεωριτική)
γραναζοαλυσίδα κάντο όταν θα έρθει η ώρα της αλλαγής εκτός αν δεν αντέχεις να περιμένεις.μη περιμένεις το μηχανάκι να γίνει κοντράδικο με μια γραναζοαλυσίδα ή ακόμα και με μελύτερο πιστόνι(μόνο).
σόρρυ αν σε απογοητεύω αλλά δεν αξίζει να ρίξεις λεφτά στην πάπια.ότι και να κάνεις πάπια θα είναι(δε θα βγάζει 110, θα βγάζει 115,άντε 120)
θα το καταλάβεις στο μέλλον.έχω περάσει από αυτή τη φάση και στο λέω.
κράτα τα λεφτά για κάτι μεγαλύτερο αργότερα και το μηχανάκι έτσι όπως είναι.θα με θυμηθείς.


2 wheels forever
keep riding