PDA

View Full Version : Ρυθμισμα καρμπυρατερ στην Πατρα



gazakias
08/10/2006, 13:10
Γεια!!Αφου ξεμπερδεψω με την εξατμιση λογικα θα πρεπει να αλλαξω και φιλτρο αερα και να ρυθμισω το καρμπυρατερ για να δω μια καποια διαφορα σε σχεση με την προηγουμενη εξατμιση.Μηπως ξερει κανεις κανα συνεργειο στην Πατρα(και ευρυτερη περιοχη:) ) που να ασχολειται με αυτα και να ειναι αξιοπιστο και φιλικο στις τιμες?Περιπου τι τιμες να περιμενω?Επισης σε περιπτωση που χρειαστει αλλαγη ζιγκλερ κανα καταστημα που να μπορω να βρω ζιγκλερ για το cbr125??Ευχαριστω!!

johnpan
08/10/2006, 14:41
ένας από τους 3 καλύτερους μηχανικούς στην Ελλάδας είναι ο Χρήστος Φελουτζής που έχει το συνεργειο του στα Μποζαιτικα. Δεν ειναι ο πιο οικονομικος αλλα δεν κλεβει, ειναι πολύ εντιμος και αξιοπιστος

Respect
08/10/2006, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
ένας από τους 3 καλύτερους μηχανικούς στην Ελλάδας είναι ο Χρήστος Φελουτζής που έχει το συνεργειο του στα Μποζαιτικα. Δεν ειναι ο πιο οικονομικος αλλα δεν κλεβει, ειναι πολύ εντιμος και αξιοπιστος
Όχι δε κλέβει, εσύ αναγκάζεσαι να κάνεις ληστεία για να τον πληρώσεις... :lol: :lol: :lol: Πέρα από τη πλάκα όμως πράγματι πολλά χρόνια τώρα, ακούω τα καλύτερα για αυτόν. :alien:

johnpan
08/10/2006, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Όχι δε κλέβει, εσύ αναγκάζεσαι να κάνεις ληστεία για να τον πληρώσεις... :lol: :lol: :lol: Πέρα από τη πλάκα όμως πράγματι πολλά χρόνια τώρα, ακούω τα καλύτερα για αυτόν. :alien:

Αν θες να φτιαχτεί κάτι σίγουρα χωρίς να ξαναγυρίζεις στο συνεργείο και χωρίς να φοβάσαι μη σε αφήσει στο δρόμο, πας στο Χρήστο. Ούτε συγγενείς είμαστε ούτε τίποτα, απλά έχω δει πολλά πατρινά μαστόρια, έχω δει και αυτόν...

Και αυτή η πλάκα μου φαίνεται λίγο εκτός τόπου

Vstrommer71
09/10/2006, 01:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gazakias
Γεια!!Αφου ξεμπερδεψω με την εξατμιση λογικα θα πρεπει να αλλαξω και φιλτρο αερα και να ρυθμισω το καρμπυρατερ για να δω μια καποια διαφορα σε σχεση με την προηγουμενη εξατμιση.Μηπως ξερει κανεις κανα συνεργειο στην Πατρα(και ευρυτερη περιοχη:) ) που να ασχολειται με αυτα και να ειναι αξιοπιστο και φιλικο στις τιμες?Περιπου τι τιμες να περιμενω?Επισης σε περιπτωση που χρειαστει αλλαγη ζιγκλερ κανα καταστημα που να μπορω να βρω ζιγκλερ για το cbr125??Ευχαριστω!!
Για καλη δουλεια και οικονομικα προσιτη πηγαινε στον Αγγελο στο Performance Bikes στην Αρεθα.
Για τον Χρηστο συμφωνω οτι ειναι κορυφαιος.Το συνεργειο του ειναι στον Καστελλοκαμπο στο δρομο που παει προς το καζινο.Α ρε τι μου φερατε στη μνημη,ειχα παει μια φορα κι εναν καιρο για service στον Χρηστο ενα ΜΖ150!!!Το εφτιαξε παντως μια χαρα...
:smokin:

lampros_fazer
09/10/2006, 01:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
ένας από τους 3 καλύτερους μηχανικούς στην Ελλάδας είναι ο Χρήστος Φελουτζής
Τον Φελουτζή τον ξέρω ως όνομα..Ούτε έχω πάει εκεί ούτε ξέρω πως είναι η φάτσα του..Ξέρω (έχω ακούσει δλδ) οτι είναι καλός (και φαρμακείο)..Αλλά το οτι είναι μες τους 3 καλύτερους..;;Έχει βγει καμιά μαστρολίστα..;; :lol:


Ρε Γιάννη (Vstrommer) τον άλλον που φτιάχνει ντουκάτια (όχι το επίσημο) πως τον λένε..;;Εχει ακόμα συνεργείο..;;

johnpan
09/10/2006, 02:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Αλλά το οτι είναι μες τους 3 καλύτερους..;;Έχει βγει καμιά μαστρολίστα..;; :lol:

[/SIZE]

το έγραψε ο Στεφανος Ψημένος που γράφει τη σειρα των Ανεξερεύνητων της Road

Respect
09/10/2006, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Αν θες να φτιαχτεί κάτι σίγουρα χωρίς να ξαναγυρίζεις στο συνεργείο και χωρίς να φοβάσαι μη σε αφήσει στο δρόμο, πας στο Χρήστο. Ούτε συγγενείς είμαστε ούτε τίποτα, απλά έχω δει πολλά πατρινά μαστόρια, έχω δει και αυτόν...

Και αυτή η πλάκα μου φαίνεται λίγο εκτός τόπου Δεν είναι ακριβώς πλάκα αλλά κάτι μεταξύ σοβαρού και αστείου.. :wave2:

fantacid
11/10/2006, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
ένας από τους 3 καλύτερους μηχανικούς στην Ελλάδας είναι ο Χρήστος Φελουτζής

ποιοι ειναι οι αλλοι δυο???

johnpan
11/10/2006, 02:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ποιοι ειναι οι αλλοι δυο???

Μακάρι να'ξερα. Ο Ψημμένος που το έγραψε θα ξέρει