PDA

View Full Version : Αγορά Sv1000S



apav
30/10/2006, 04:24
Γεια σας και πάλι μετά από ένα πολύ μεγάλο διάστημα μακριά από το forum. :wave2:

Μας έφαγαν τα ξένα, και ταυτόχρονα η μαμά Suzuki μας έβαλε σε σκέψεις. Ο λόγος είναι οι τιμές του Sv1000S. Έχοντας διαβάσει λίγα πραγματάκια σχετικά με το μοντέλο, οι απορίες όσο πάνε και αυξάνονται.

Έχοντας μέχρι τώρα αναιμικά μονοκύλινδρα on-off, πόσο τεράστιο θα είναι ένα τέτοια βήμα, έχοντας ως χρήση μόνο τις χαλαρές-τουριστικές βόλτες και ότι άλλο προκύψει στην συνέχεια; Κατά πόσο είναι εφικτή μια τέτοια χρήση λόγω της θέσης οδήγησης; Μπορούμε να το θεωρήσουμε ως μηχανάκι που θα κάνεις την εκδρομούλα σου και θα γυρίσεις ξεκούραστος ή τα ξεχνάμε όλα αυτά, ιδίως με συνεπιβάτη;

Τι γίνεται στην περίπτωση που διακοπεί όντως η κυκλοφορία του για επάρκεια σε ανταλλακτικά, κλπ; Συντήρηση και τα σχετικά λόγω κατοικίας στην Πάτρα, θα αντιμετωπίσουμε ιδιαίτερα προβλήματα; Με τις καταναλώσεις απ' ότι είδα και σε ένα σχετικό σκανάρισμα περιοδικού, δεν είναι και τόσο υψηλές. Από θέμα συντήρησης και ότι άλλο έξοδο θα έχουμε;

Το μηχανάκι το είδε ο αδερφός μου στην Πάτρα, λόγω του εγώ είμαι στα ξένα, και μέσα στην εβδομάδα θα έχουμε νεώτερα. Ουσιαστικά αγοράζεται-παντρεύεται με αποκλειστική χρήση τα σαββατοκύριακα, ως κάτι το διαφορετικό, αλλά με την ίδια ταξιδιάρικη χρήση.

ΥΓ Η φαμίλια μεγαλώνει! :beer:

gcrook
30/10/2006, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Γεια σας και πάλι μετά από ένα πολύ μεγάλο διάστημα μακριά από το forum. :wave2:

Μας έφαγαν τα ξένα, και ταυτόχρονα η μαμά Suzuki μας έβαλε σε σκέψεις. Ο λόγος είναι οι τιμές του Sv1000S. Έχοντας διαβάσει λίγα πραγματάκια σχετικά με το μοντέλο, οι απορίες όσο πάνε και αυξάνονται.

Έχοντας μέχρι τώρα αναιμικά μονοκύλινδρα on-off, πόσο τεράστιο θα είναι ένα τέτοια βήμα, έχοντας ως χρήση μόνο τις χαλαρές-τουριστικές βόλτες και ότι άλλο προκύψει στην συνέχεια; Κατά πόσο είναι εφικτή μια τέτοια χρήση λόγω της θέσης οδήγησης; Μπορούμε να το θεωρήσουμε ως μηχανάκι που θα κάνεις την εκδρομούλα σου και θα γυρίσεις ξεκούραστος ή τα ξεχνάμε όλα αυτά, ιδίως με συνεπιβάτη;

Τι γίνεται στην περίπτωση που διακοπεί όντως η κυκλοφορία του για επάρκεια σε ανταλλακτικά, κλπ; Συντήρηση και τα σχετικά λόγω κατοικίας στην Πάτρα, θα αντιμετωπίσουμε ιδιαίτερα προβλήματα; Με τις καταναλώσεις απ' ότι είδα και σε ένα σχετικό σκανάρισμα περιοδικού, δεν είναι και τόσο υψηλές. Από θέμα συντήρησης και ότι άλλο έξοδο θα έχουμε;

Το μηχανάκι το είδε ο αδερφός μου στην Πάτρα, λόγω του εγώ είμαι στα ξένα, και μέσα στην εβδομάδα θα έχουμε νεώτερα. Ουσιαστικά αγοράζεται-παντρεύεται με αποκλειστική χρήση τα σαββατοκύριακα, ως κάτι το διαφορετικό, αλλά με την ίδια ταξιδιάρικη χρήση.

ΥΓ Η φαμίλια μεγαλώνει! :beer:

Γεια σου φιλε μου χαθηκες οντως.:wave2:
Αφου ο div400 δεν προφταινει να μοιρασει φακελλους σημερα, να σου πω εγω, που οσον αφορα τα SV, ειμαι αντικειμενικος και αμεροληπτος καθότι Σουζουκακιας. :bigcry:
Το μηχανακι γραφει χλμ ασφαλως πολυ πιο ανετα απο οποιοδηποτε SS, αλλα οχι τοσο ανετα οσο ενα τουρισταδικο ποσο μαλλον οσο ενα ονοφ.
Παραυτα ο div εγραψε κατι χιλιαδες χλμ στας Ευρωπας το καλοκαιρι αυτο και μαλλον του αρεσε οποτε....
Ανταλλακτικα υπαρχουν και μαλιστα ειναι και ετοιμοπαραδοτα σε σχεση με τα περισσοτερα μοντελα αλλων εταιρειων, και θα υπαρχουν και 20 χρονια μετα.
Ασε που εχει βρωμισει το ιντερνερ αφτερμαρκετ και ανταλλακτικα για τα SV, μιλαμε για μηχανακια με τρομερη πορεια εμπορικα, παγκοσμιως.
Τωρα με τα δικια σου ρωτας, εδω στα Ελλαντα ο καθενας θα σου πει την μαλακια του, δυστυχως δεν υπαρχει πληροφορηση.:sad:

Κοιτα αν το γουσταρεις μην το σκεφτεσαι και πολυ γιατι θα ακουσεις πολλες μαλακιες απο 'γνωστες" και κλασσικα θα καταληξεις καπου αλλου χωρις να ξερεις το γιατι.
Αν εισαι πεπεισμενος απο την αλλη οτι το μηχανακι καλυπτει τις απαιτησεις σου χτυπα το και πες μας εντυπωσεις.
Ρωτα και τον Αlki_Viades πως του φαινεται τωρα που το εχει κανα διμηνο (αν θυμαμαι καλα) .

div400
30/10/2006, 14:39
αν το θες ΜΟΝΟ για τουρισμο/χαλαρες βολτες μηπως να κοιτουσες κατι σε vstrom κτλ?

αν εχεις και σπορ διαθέσεις (μη ακουσω γελια :evil: ) να το παρεις το sv....

o συνεπιβατης δεν θα την λατρεψει την θεση που του αναλογει διοτι αν και το μαξιλαρακι ειναι μαλακο και δεν θα τον/την πονεσει ο πισινος, η μέση θα τραβηξει ενα ζορι οπως και τα γόνατα (ιδιος αν δεν εχει συνηθησει σε τετοιες σελες/θεσεις....

το παραπανω (για πολλοστη φορά επαναλαμβανω ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ :winka: :evil: :rolleyes: )

ξεπερνωντας το παραπανω θεμα, το μηχανακι ειναι ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ (οσο και τα αλλα ιαπωνικα δηλ), πραγματικη δασκαλα στην οδηγηση και δεν νομιζω οτι θα σε τρομαξει με το γκαζι του:beer:

απο υποστιρηξη και ανταλλακτικα δεν χρειαζεται να φοβάσε (εδω πολυ παλιοτερα μοντελα και διαθέτουν ακομα πληρη γκαμα ανταλλακτικων οι αντιπροσωπιες)


αντε με το καλο :wave2: :beer:

div400
30/10/2006, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Γεια σου φιλε μου χαθηκες οντως.:wave2:
Αφου ο div400 δεν προφταινει να μοιρασει φακελλους σημερα, να σου πω εγω, που οσον αφορα τα SV, ειμαι αντικειμενικος και αμεροληπτος καθότι Σουζουκακιας. :bigcry:

με προλαβες και πιστευω οτι τον καλυψες τον φιλο μας.....:a013:


αντε δεν πας να βαρεσεις κανα νουμερο τωρα στην πυλη?:a22: :a48:
:smokin: :ZZZ:

v2power
30/10/2006, 15:34
Συμφωνώ με τον DIV και συμπληρώνω ότι θέλει λίγη προσοχή εφόσον έρχεσαι από μονοκύλινδρο, στα χλμ που μεζέυει, λόγω και του ότι είναι V2 ξεγελάει και πας με πολύ περισσότερα από όσο νιώθεις! Θέλει παραπάνω χρόνο από ένα 4 κυλινδρό 600αρι ασ πουμε για να πας γρήγορα αλλά στο τέλος σε αποζημιώνει.Να συμπληρώσω ότι τα της προσφοράς τελείωσαν μόνο πολύ λίγα γυμνά έμειναν. Αν θες μτχ στείλε Pm. Ναι πουλάμε!

Alki_Viades
30/10/2006, 16:40
Καλως ηρθες στη φαμιλια!

Σαν κατοχος εδω και 2 μηνες και 3200χλμ του SV1000 S δηλωνω υπερευχαριστημενος!

Ειχα μονοκυλινδρα πριν και ηθελα: μια sport-touring με μπολικο γκαζι που να μη με φοβιζει ομως (αρα οι 125hp ηταν αρκετοι), να μπορει να μπει σε πιστα αλλα να μην τρεμεις μη σου πεσει οπως και να μην εχει το κοστος αγορας-συντηρησης των πχ VFR ή Triumph ST, να εχει ροπατο κινητηρα αρα απεκλεισα τα τετρακυλινδρα 600αρια, να μην ειναι πολυ βαρυ ωστε να μπορω να κυκλοφορω που και που στην πολη και φυσικα να ...μ'αρεσει!

Προσεξε ομως, παρ'το αν γουσταρεις τα street, αν θες μηχανη για ταξιδια ενα mega on-off θα σε καλυψει καλυτερα.

Δες κι αυτο :
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=28286

και εχε υποψη: νεκρα μεταξυ 5η-6ης δεν μου ξαναπεταξε, το πλαινο σταντ το συνηθισα και δεν μου ξαναεπεσε, η σταση οδηγησης ειναι τεραστιο σοκ απο τα ον-οφ αλλα τη συνηθισα και τωρα καραγουσταρω, στα 150-160χλμ αναβει ρεζερβα (εχει αλλα 50) , το τσικιτσικι απο τον κινητηρα ειναι φυσιολογικο, και οι κινητηρας πανω απο τις 8000 ειναι ολα τα λεφτα :D :D :D

Επισης:


Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Έχοντας μέχρι τώρα αναιμικά μονοκύλινδρα on-off, πόσο τεράστιο θα είναι ένα τέτοια βήμα, έχοντας ως χρήση μόνο τις χαλαρές-τουριστικές βόλτες και ότι άλλο προκύψει στην συνέχεια; Κατά πόσο είναι εφικτή μια τέτοια χρήση λόγω της θέσης οδήγησης; Μπορούμε να το θεωρήσουμε ως μηχανάκι που θα κάνεις την εκδρομούλα σου και θα γυρίσεις ξεκούραστος ή τα ξεχνάμε όλα αυτά, ιδίως με συνεπιβάτη;

Δεν θα σε τρομαξει η δυναμη, αλλα θα μαζευεις ευκολα πολλα περισσοτερα χιλιομετρα απο ενα ον-οφ, εκει θελει προσοχη στην αρχη.


Τι γίνεται στην περίπτωση που διακοπεί όντως η κυκλοφορία του για επάρκεια σε ανταλλακτικά, κλπ; Συντήρηση και τα σχετικά λόγω κατοικίας στην Πάτρα, θα αντιμετωπίσουμε ιδιαίτερα προβλήματα; Με τις καταναλώσεις απ' ότι είδα και σε ένα σχετικό σκανάρισμα περιοδικού, δεν είναι και τόσο υψηλές. Από θέμα συντήρησης και ότι άλλο έξοδο θα έχουμε;

Εχει ηδη βγει μοντελο 2007, δε νομιζω να το σταματησουν το S, το γυμνο ομως μαλλον ναι. Το δικο μου καιει στην πολη 8ε/100χλμ, ακριβως οσο το Duke που ειχα (το οποιο το ζοριζα πιο πολυ εννοειται)

akamarinos
30/10/2006, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Το μηχανακι γραφει χλμ ασφαλως πολυ πιο ανετα απο οποιοδηποτε SS, αλλα οχι τοσο ανετα οσο ενα τουρισταδικο ποσο μαλλον οσο ενα ονοφ.
[/B]

δεν ειναι απαρετητο αυτο

εγω εβρισκα πιο ξεκουραστη την θεση του 650s απο του adventure που εχω τωρα

μιλαμε για μεγαλες αποστασεις παντα ετσι

οταν υπαρχει εντελως ορθια θεση οδηγησης πεφτει ολο το βαρος στην μεση
αμα βαλεις μεσα και τις ανωμαλιες του δρομου........
καπως ετσι το εχω εξηγησει

για να ειμαι ακριβεις δεν με ειχε κουρασει ποτε το sv σε ταξιδια
θα το πρωτεινα ανεπιφυλακτα για τετοια χρηση

Tropeas
30/10/2006, 23:18
Σώπα ρε , μπράβο συμμετοχή....:D :eek:
όπως τα λενε τα παιδιά....
και γω ευτυχής κάτοχος 650 αν και είχα ένα ευτράπελο το οποίο θεωρώ τυχαίο γεγονός,
παρόλα αυτά μετά απο 2400χλμ σε 3 μέρες , απλά σκεύτομαι να βάλω και μια άλλη ζελατίνα καλύτερα... (παλιά δεν είχα πρόβλημα , μάλλον έχω αρχίσει και γερνάω και παραξενεύω...):beer: :wave2:

apav
31/10/2006, 01:29
:wave2:

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

-χλμ γράφουμε αλλά συνηθίζουμε σε sport θέση οδήγησης
-οδήγηση αρχίζουμε χαλαρά και προχωράμε προς τα πιο sport σιγά σιγά
-κανένα πρόβλημα με τα ανταλλακτικά και service/υποστήριξη
-καταναλώσεις, επιδόσεις και τα σχετικά, κυμαίνονται στα επίπεδα του κυβισμού

και τα νεώτερα από Πάτρα είναι μας τελείωσαν! Έχει μείνει μόνο αυτό εδώ http://www.suzuki.gr/moto/images/pop/03_sporttouring/sv/sv1000_2.jpg που το έδειξαν στον αδερφό μου μέσω prospectus και είναι το μοντέλο του 2005 και βρίσκεται κάπου στην Αθήνα. Δεν υπάρχουν S, και κανένα 650.

Τώρα με το γυμνό, έχω μπει σε επιπλέον σκέψεις. Ναι μεν να αρχίσεις με τουριστικά χλμ και τις ανάλογες ταχύτητες, αλλά κάποτε δεν θα θες και λίγη προστασία από τον αέρα; Ναι μεν θα έχεις τις επιδόσεις και την συμπεριφορά του 1000 αλλά έχω την εντύπωση ότι θα σε περιορίζει το εντελώς γυμνό για να κάνεις χλμ-αποστάσεις. Το φαντάζομαι κάπως σαν το μηχανάκι να έχει τις δυνατότητες αλλά να μην μπορείς να τις αξιοποιήσεις λόγω μηδενικής κάλυψης από τον αέρα.

Τι πρότεινεται και εσείς; Πολύ βεβιασμένη κίνηση μου ακούγεται όλο και περισσότερο. Να πάρεις από την μία ένα μοντέλο 2005 που έχει ξεμείνει σε κάποια έκθεση για 1.5 χρόνο, να μην είναι όπως το θες (πχ S κάλυψη, κλπ, εκτός και εάν δεν ισχύει αυτό), να μην μπορείς να το δεις και να σου έρχεται στην ίδια τιμή με τα μοντέλα 2007 600άρια και 750.

Αύριο θα έχει 2ο κύκλο συζητήσεων για να έχουμε και τα νεώτερα από την αντιπροσωπεία, έχοντας ήδη κλείσει το μοντέλο και βλέπουμε τι θα γίνει. :D

gcrook
31/10/2006, 02:13
Το γυμνο εχει λιγο πιο κοντο γραναζωμα, για τον λογο οτι δεν χρειαζεται τοσο την τελικη οσο την προσθετη ροπη απο χαμηλα.
Γιου νοου τιμονακι, βουναλακι, στροφιλικια και παρτον κατω...φτου φτου χτυπα ξυλο.:smokin:

Μεχρι τα 160 δεν θα εχεις προβλημα με τον αερα σε κανενα γυμνο αρκει να εχεις μπουφανακι και κρανακι της προκοπης.

Το γυμνο παιρνει και ζελατινα αν θες και βοηθαει λιγουλακι στον αερα, και λυσεις υπαρχουν πολλες.
Παντως ειναι ομορφο με τις διπλες εξατμισεις και οσο γυμνα εχω δει στον δρομο με λιγα μπιχλιμπιδια πανω εχω παθει πλακα.

Η τιμη του θα ειναι μικροτερη λογικα ε;
Δεν μας ειπες ποσο.


Υ.Γ Κανε του και κανα παζαρι πιστεψε με δεν θα επιμεινει για πολυ ο εμπορος στο συγκεκριμενο.;)

Alki_Viades
31/10/2006, 09:43
Sport-touring παντως γυμνο, δυσκολα....

Ρωτα και σε καμια suzuki Θεσσαλονικης (πχ Μακινα) για το S, ποτε δεν ξερεις....

apav
01/11/2006, 03:34
Λοιπόν, η τιμή είναι 7.500? και απ' ότι κατάλαβα ΔΕΝ κατεβαίνει ούτε 1 ευρώ, και δεν παίρνεις δώρο το παραμικρό. Το S έχει (είχε όπως φαίνεται) +400? που τα άξιζε μόνο και μόνο για να είσαι καλυμένος από τον αέρα.

Αυτό με την κάλυψη και τα 160 χλμ, δεν το λέω για να ταξιδεύεις όλη μέρα στην ζώνη των 200 χλμ, αλλά φαντάζομαι ότι το S θα σε αφήσει ξεκούραστο από θέμα αέρα ενώ με το απλό θα κουραστείς, ειδικά στην επιστροφή, και αυτό άσχετα με το πόσα χλμ ταξιδεύεις. Να το πάρεις γυμνό και να αρχίσεις τις δοκιμές με ζελατίνες μπας και κόψει λίγο ο αέρας, πολύ δύσκολο το βλέπω, ειδικά έχοντας διαβάσει και τις περιγραφές και του Theod από τα σχετικά test rides.

Makina έλεγξα μόλις τώρα το site τους και σου επιστρέφει την σελίδα της αντιπροσωπείας με την προσφορά http://www.suzuki.gr/moto/news.php?id=13 και μάλλον δεν το έχουν.

Εάν υπήρχε το S τώρα θα στρωνόταν ευλαβικά. Το ζήτημα είναι εάν θα πρέπει να προχωρήσουμε για το απλό έχοντας κατά νου την προστασία από τον αέρα, για να μην χτυπάμε μετά το κεφάλι μας στον τοίχο. Έχει κανείς εμπειρία από απλό και S, και ειδικά τα τελευταία μοντέλα για να δούμε κατά πόσο προστατεύει το S;

Βάσανα! :bigcry:

Alki_Viades
01/11/2006, 11:11
Ναι εχεις δικιο, η τιμη δεν κατεβαινει με τιποτα, αν το καλοσκεφτεις βεβαια δικαιολογημενα, ποσο ακομα να πεσει?!

Οσο για το διλημμα γυμνο ή οχι, εχε υποψη η ζελατινα προστατευει απο βροχη και νερα των μπροστινων.

Στη θεση σου θα κοιτουσα και για μεταχειρισμενο S (προσωπικα για μεταχειρισμενο εψαχνα πριν μαθω για την προσφορα της suzuki). Θα σου ερθει πολυ φτηνα, το πολυ 7000, οποτε και εχεις ενα χιλιαρικο για εξρτα (που μπορει να εχει ηδη) και θα χασεις ακομα λιγοτερα στη μεταπωληση οταν το αποφασισεις. Σιγουρα θα βρεις καποιο σε καλη κατασταση και πωλειται ενα εδω μεσα. Δες κι εδω:

http://www.mototriti.gr/moto/Aggelies/MOTO/SearchEngine/ResultForm/default.asp?page=1&sum=5&marka=55&montelo=717&kyb_from=all&kyb_to=all&etos_from=all&etos_to=all&timh_from=all&timh_to=all&typ_plhr=M&MIN_PROK=all&MAX_DOSEIS=all&IXE_=all&CatgSport=&CatgStreet=&CatgTouring=&CatgCustom=&CatgOnoff=&CatgEnduro=&CatgTrial=&CatgScooter=&CatgPapi=&CatgAutomoto=&CatgRacing=&CatgMx=&CatgEndurro=&CatgTriall=&dixrono=&tetraxrono=&ydropsicto=&aeropsicto=&xlm_from=0&xlm_to=all&XROMA=&EKSOPLISMOS=&EGGYHSH=all&perATTIKI=&perSALONICA=&perMACEDONIA=&perTHRACE=&perTHESSALIA=&perWESTSIDE=&perSTEREA=&perPELOPONESE=&perCRETE=&perDODECANESE=&perCYCLADES=&perEASTSIDE=&sortorder=

v2power
01/11/2006, 12:02
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
[B]Ναι εχεις δικιο, η τιμη δεν κατεβαινει με τιποτα, αν το καλοσκεφτεις βεβαια δικαιολογημενα, ποσο ακομα να πεσει?!

Οσο για το διλημμα γυμνο ή οχι, εχε υποψη η ζελατινα προστατευει απο βροχη και νερα των μπροστινων.

Στη θεση σου θα κοιτουσα και για μεταχειρισμενο S (προσωπικα για μεταχειρισμενο εψαχνα πριν μαθω για την προσφορα της suzuki). Θα σου ερθει πολυ φτηνα, το πολυ 7000, οποτε και εχεις ενα χιλιαρικο για εξρτα (που μπορει να εχει ηδη) και θα χασεις ακομα λιγοτερα στη μεταπωληση οταν το αποφασισεις. Σιγουρα θα βρεις καποιο σε καλη κατασταση και πωλειται ενα εδω μεσα. Δες κι εδω:

το δικό μου είναι και όντως έχει έξτρά: Yoshimura titanium oval τελικά, σωληνάκια υψηλής, ολοκαίνουργια λάστιχα pilot power, και αλυσιδογράναζα, κάλυμα σέλας μπλέ, το δίνω έως 6500χιλιάδες, αλλά όχι πιο κάτω. με την ευκαιρία όλα αυτά.

Tropeas
01/11/2006, 19:41
@ -> V2... Αν σκεφτείς ποτέ να δώσεις το σελάκι ρίξε μου μια φωνή....

apav
02/11/2006, 02:15
Λοιπόν, στο Moto Τρίτη δείχνει ένα γυμνό κόκκινο καινούριο που το βλέπω να είναι αυτό που λέμε. Οι σέλες είναι με ζελατίνες αλλά έχει μια μπλε εξάτμιση! :mad:

Έχει βάλει κανείς ζελατίνα στο γυμνό; Προσφέρει ανάλογη προστασία με το S; Εδώ είναι που έχω κολλήσει: ναι μεν να έχουμε στάσεις κάθε 150χλμ για βενζινούλα, αλλά να γίνει η βόλτα και να μπορούμε να επιστρέψουμε και σπίτι.

Για μεταχειρισμένα, πολύ δύσκολο το βλέπω μιας και η όλη διαδικασία άρχισε λόγω της προσφοράς και με τον σκοπό να το κρατήσουμε το μηχανάκι για πολύ καιρό. Οπότε δίνουμε τα +1000? τώρα και τα γλιτώνουμε σιγά σιγά σε συντήρηση.

Αύριο το μεγάλο ραντεβού. :D

Tropeas
02/11/2006, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Οι σέλες είναι με ζελατίνες αλλά έχει μια μπλε εξάτμιση! :mad:
Και αυτό ζελατίνα είναι... ναι, το μπλέ στην εξάτμιση...;)

Alki_Viades
02/11/2006, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Έχει βάλει κανείς ζελατίνα στο γυμνό; Προσφέρει ανάλογη προστασία με το S; Εδώ είναι που έχω κολλήσει: ναι μεν να έχουμε στάσεις κάθε 150χλμ για βενζινούλα, αλλά να γίνει η βόλτα και να μπρούμε να επιστρέψουμε και σπίτι.

Για μεταχειρισμένα, πολύ δύσκολο το βλέπω μιας και η όλη διαδικασία άρχισε λόγω της προσφοράς και με τον σκοπό να το κρατήσουμε το μηχανάκι για πολύ καιρό. Οπότε δίνουμε τα +1000? τώρα και τα γλιτώνουμε σιγά σιγά σε συντήρηση.

Ιδεα: ρωτα στο φορουμ των Ζ πως τη βγαζουν σε ταξιδι, κυριως αυτοι που εχουν βαλει ζελατινες στα γυμνα, εννοειται, Ζ.

Οσο για το μεταχειρισμενο, ενα 1000αρι με πχ 15000 χλμ δεν το θεωρω ταλαιπωρημενο αλλα ισα-ισα στρωμενο.

Επισης δε θυμαμαι αν αναφερθηκε αλλα σημαντικη διαφορα γυμνου με S ειναι πως το μεν εχει τιμονι το δε κλιπ-ον και αρα διαφορετικη θεση οδηγησης!

Η αποφαση δικη σου, δες τα υποψηφια απο κοντα κι οτι παρεις καλοριζικο :a013:

apav
03/11/2006, 05:33
Καλό το κόλπο με τις μπλε ζελατίνες! :D

Να πάω δίπλα στους ζετάδες να ρωτήσω για τις ζελατίνες; Θα μου πουν πάρε ζεντ, είναι το καλύτερο μηχανάκι! :beer: Θυμάμαι για το απλό και το S Z, είχαν αναφέρει ότι καμία σχέση, λόγω της προστασίας. Η λίγο μεγαλύτερη στο απλό, μικρές διαφορές είχε. Το Sv όμως μου φαίνεται καμία σχέση γιατί φαίνεται να έχει διαφορετική διαρύθμιση.

Για το μεταχειρισμένο δεν το σκέφτομαι όχι για να μην είναι ταλαιπωρημένο αλλά λόγω του ότι μου φαίνεται μικρή η διαφορά στην τιμή.

Για την θέση οδήγησης λόγω τιμονιού το είχα δει, αλλά δεν κόλλησα εκεί. Στις ζελατίνες έμεινα. Το να τα δω και τα δύο και να αποφασίσω, είναι μια καλή περίπτωση αλλά δεν έχουν να σου δείξουν κάτι. Το μηχανάκι το βλέπεις σε ένα παλιό prospectus, και εάν το θες θα στο φέρουν από κάπου. Αθήνα λένε, στο Moto Τρίτη έχει ένα τηλέφωνο Λάρισας ή κάτι τέτοιο, δείχνοντας αυτό το μοναδικό κομμάτι που έχει ξεμείνει. Γι' αυτό το σκέφτομαι ότι είναι ρίσκο αυτή η τηλεαγορά. Πρέπει να μάθω και τι έγινε στην σημερινή συνάντηση στην αντιπροσωπεία. :p

apav
07/11/2006, 00:07
Ακόμη στην αναμονή. ;) Τελικά αυτό που έχει η αντιπροσωπεία είναι ασημένιο και αυτό που δείχνει το Moto Τρίτη είναι κόκκινο. Έχω την εντύπωση που όλο και κάπου θα υπάρχουν και S αλλά με κάποιο τρόπο θα πρέπει να τα ανακαλύψουμε. Κλείνουμε προς το S αλλά μένει και αυτό το γυμνό για να μας βασανίζει. :D

Alki_Viades
07/11/2006, 14:23
Φιλε εγω εψαχνα για το S σε μπλε, το μαγαζι που θα μου εκανε ανταλλαγη το duke εβρισκε μονο ασημι. Αφου του ειπα πως ειχα βρει ενα μπλε στη suzuki συγγρου, επικοινωνησε μαζι τους και τελικα μεσω αυτων κατεληξε σε μενα.

Στο http://www.suzuki.gr/moto/sales.htm θα βρεις ολους τους αντιπροσωπους στην Ελλαδα. Στη θεση σου θα αρχιζα τα τηλεφωνα....

Και για να σε πορωσω κι αλλο θα σου πω αυτο το κδ πηγα δικαβαλο ναυπλιο, κατεβηκα απο εθνικη, μιλαμε η μηχανη αστερι, χαλαρα στην εθνικη ο κινητηρας να γουργουριζει στα 130-180 και η dubble bubble της ermax τζαμι (αν και θα ηταν ακομα καλυτερα χωρις συνεπιβατη αφου θα εσκυβα λιγο περισσοτερο)

Θα σου τονισω απλα, πως στα 42χλμ απο περιχωρα ναυπλιου μεχρι νεα επιδαυρο, με εξαιρεση το λυγουριο που σταματησα να σιγουρευτω για τις ταμπελες, εκανα 7-8 αλλαγες ταχυτητων συνολικα, η μηχανη λεμε μαμαααειιιιιιιιι :eek: :a25: :a25: :a25:

gcrook
07/11/2006, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Φιλε εγω εψαχνα για το S σε μπλε, το μαγαζι που θα μου εκανε ανταλλαγη το duke εβρισκε μονο ασημι. Αφου του ειπα πως ειχα βρει ενα μπλε στη suzuki συγγρου, επικοινωνησε μαζι τους και τελικα μεσω αυτων κατεληξε σε μενα.

Στο http://www.suzuki.gr/moto/sales.htm θα βρεις ολους τους αντιπροσωπους στην Ελλαδα. Στη θεση σου θα αρχιζα τα τηλεφωνα....

Και για να σε πορωσω κι αλλο θα σου πω αυτο το κδ πηγα δικαβαλο ναυπλιο, κατεβηκα απο εθνικη, μιλαμε η μηχανη αστερι, χαλαρα στην εθνικη ο κινητηρας να γουργουριζει στα 130-180 και η dubble bubble της ermax τζαμι (αν και θα ηταν ακομα καλυτερα χωρις συνεπιβατη αφου θα εσκυβα λιγο περισσοτερο)

Θα σου τονισω απλα, πως στα 42χλμ απο περιχωρα ναυπλιου μεχρι νεα επιδαυρο, με εξαιρεση το λυγουριο που σταματησα να σιγουρευτω για τις ταμπελες, εκανα 7-8 αλλαγες ταχυτητων συνολικα, η μηχανη λεμε μαμαααειιιιιιιιι :eek: :a25: :a25: :a25:

:beer: :wave2: :beer:

v2power
07/11/2006, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
@ -> V2... Αν σκεφτείς ποτέ να δώσεις το σελάκι ρίξε μου μια φωνή....

TROPEA, να σου πω το σκεφτόμουν αλλά όταν το χρησιμοποιώ (σπάνια) είναι πολυ ωραίο, πάντως αν πουλήσω το sv θα το κρατήσω για σένα αν δεν έχεις πάρει ως τότε. καλά χλμ.

div400
07/11/2006, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Φιλε εγω εψαχνα για το S σε μπλε, το μαγαζι που θα μου εκανε ανταλλαγη το duke εβρισκε μονο ασημι. Αφου του ειπα πως ειχα βρει ενα μπλε στη suzuki συγγρου, επικοινωνησε μαζι τους και τελικα μεσω αυτων κατεληξε σε μενα.

Στο http://www.suzuki.gr/moto/sales.htm θα βρεις ολους τους αντιπροσωπους στην Ελλαδα. Στη θεση σου θα αρχιζα τα τηλεφωνα....

Και για να σε πορωσω κι αλλο θα σου πω αυτο το κδ πηγα δικαβαλο ναυπλιο, κατεβηκα απο εθνικη, μιλαμε η μηχανη αστερι, χαλαρα στην εθνικη ο κινητηρας να γουργουριζει στα 130-180 και η dubble bubble της ermax τζαμι (αν και θα ηταν ακομα καλυτερα χωρις συνεπιβατη αφου θα εσκυβα λιγο περισσοτερο)

Θα σου τονισω απλα, πως στα 42χλμ απο περιχωρα ναυπλιου μεχρι νεα επιδαυρο, με εξαιρεση το λυγουριο που σταματησα να σιγουρευτω για τις ταμπελες, εκανα 7-8 αλλαγες ταχυτητων συνολικα, η μηχανη λεμε μαμαααειιιιιιιιι :eek: :a25: :a25: :a25:

ααααχχχχχχχ και που να εβελεπες την κυριακη τι καναν 3 sv στην Μπιστα......
:smokin: :smokin:

div400
07/11/2006, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από v2power
.... πάντως αν πουλήσω το sv θα το κρατήσω για σένα αν δεν έχεις πάρει ως τότε. καλά χλμ.


:confused: :mad: :confused: προδοτη :confused: :mad: :confused:

αγοραζει ενας-πουλανε δυο ......:confused: :sad:

Tropeas
07/11/2006, 15:02
Alki_Viades πάρε τηλ όποτε έχεις χρόνο πρέπει να τα πούμε με τόσα accesories που του χεις ρίξει ρε αρχηγέ....
και σε θέλουμε και παρέα στην μπίστα.... :rolleyes: :D :p

gcrook
07/11/2006, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
ααααχχχχχχχ και που να εβελεπες την κυριακη τι καναν 3 sv στην Μπιστα......
:smokin: :smokin:

Μηπως ετρωγαν κατι Χοντα για πρωινο;:rotflmao:
Εντος 2' περιμενω απαντηση απο τον "ξερει ποιος':rotflmao:

v2power
07/11/2006, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
:confused: :mad: :confused: προδοτη :confused: :mad: :confused:

αγοραζει ενας-πουλανε δυο ......:confused: :sad:

DIV αυτο το μηχανάκι το έχω λατρέψει! το αγόρασα από τους πρώτους (6/2003), το πούλησα και το ξαναγόρασα από ασημί σε μπλέ! Και τώρα που λέω ότι το πουλάω δεν είμαι τελείως σίγουρος, νιώθω όμως ότι ήρθε η ώρα για κάνα gixxer.

Alki_Viades
07/11/2006, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Alki_Viades πάρε τηλ όποτε έχεις χρόνο πρέπει να τα πούμε με τόσα accesories που του χεις ρίξει ρε αρχηγέ....
και σε θέλουμε και παρέα στην μπίστα.... :rolleyes: :D :p

Ασε ρε, ειχα κανει αιτηση για CSS 1 και εφαγα πορτα, και ημουν πανετοιμος! Δερματα εχω, μποτες ΜΕ ξυστρες :a2: εχω, καινουργιο κρανος ροσσικο εχω, κ@υλες εχω, μονο η πιστα μου λειπειιιι :cry: :cry: :cry:


ΥΓ1 Ρε κανιβαλε μη παει να πουλησει καποιος το μηχανακι του, αμεσως να του τη πεσεις για ανταλλακτικα, μηπως εισαι μαντρας τελικα?! :a22: :a22:

ΥΓ2 Σημερα ηρθε το TRE, ισως το απογευμα προλαβω να το βαλω....

Tropeas
07/11/2006, 16:33
Επιβάλλεται εκ νέου συνάντηση ,
ας βγάλει ο κρούκης ανακοίνωση , και κανονίστε να μπορούμε όλοι οι Αθηναίοι...
Θέλω να τα δω απο κοντά,
να μην σου πω πως θα κάνει ο div400 αν δει ενδιαφέρουσες αλλαγές με το TRE.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

div400
07/11/2006, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από v2power
DIV αυτο το μηχανάκι το έχω λατρέψει! το αγόρασα από τους πρώτους (6/2003), το πούλησα και το ξαναγόρασα από ασημί σε μπλέ! Και τώρα που λέω ότι το πουλάω δεν είμαι τελείως σίγουρος, νιώθω όμως ότι ήρθε η ώρα για κάνα gixxer.

πλακα εκανα αδερφε....αν νιωθεις οτι θες κατι αλλο, το καλυτερο ειναι να το κυνηγησεις να το αποκτησεις (ισχυει για σχεδον ολα στην ζωη)...

αλλα που να σου στραβωσει ο εκκεντροφορος εξαγωγης αν πουλησεις το sv αντε...:a22: :a28:

:D :lol: :lol: πλακα κανω

div400
07/11/2006, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Επιβάλλεται εκ νέου συνάντηση ,
ας βγάλει ο κρούκης ανακοίνωση , και κανονίστε να μπορούμε όλοι οι Αθηναίοι...
Θέλω να τα δω απο κοντά,
να μην σου πω πως θα κάνει ο div400 αν δει ενδιαφέρουσες αλλαγές με το TRE.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

κε ''τα ξυνω ολα και το βαζω και στο avatar να με καμαρωσεται'' :a22: :a48:

δεν ξερω τι το TRE... εγω ξερω οτι χωρις αυτο μας βλεπατε μονο στα πιτςςςςς
κε. ''σε λιγο θελω ξυστρες'' :a22: :a48:
και τον κρουκι να τον αφησεις να ετοιμασει τα βιντεο.....:rolleyes:

ναι ρε παιδια ας κανονισουμε καμια συνατηση.....:wave2:

gcrook
07/11/2006, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400


και τον κρουκι να τον αφησεις να ετοιμασει τα βιντεο.....:rolleyes:



Το τελευταιο session οπως παρατηρησες και εσυ δεν παιζει η καμερα δειχνει χαμηλα γαμωτο:sad:
Σημερα "καθαριζω" το Πισι και μαζευω υλικο απο παραμεθαυριο ξεκιναω το πρωτο σταδιο.
Δεν εχει και πολυ πραγμα απο μας τελικα ημασταν στο ιδιο γκρουπ δυστυχως.

Την επομενη φορα θα πρεπει να καψω ενα σεσιον να σας τραβηξω η να βρω καμεραμαν.
:sad:

div400
07/11/2006, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Το τελευταιο session οπως παρατηρησες και εσυ δεν παιζει η καμερα δειχνει χαμηλα γαμωτο:sad:
Σημερα "καθαριζω" το Πισι και μαζευω υλικο απο παραμεθαυριο ξεκιναω το πρωτο σταδιο.
Δεν εχει και πολυ πραγμα απο μας τελικα ημασταν στο ιδιο γκρουπ δυστυχως.

Την επομενη φορα θα πρεπει να καψω ενα σεσιον να σας τραβηξω η να βρω καμεραμαν.
:sad:


next time we will do it better.....

Alki_Viades
07/11/2006, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
κε ''τα ξυνω ολα και το βαζω και στο avatar να με καμαρωσεται'' :a22: :a48:

δεν ξερω τι το TRE... εγω ξερω οτι χωρις αυτο μας βλεπατε μονο στα πιτςςςςς
κε. ''σε λιγο θελω ξυστρες'' :a22: :a48:
και τον κρουκι να τον αφησεις να ετοιμασει τα βιντεο.....:rolleyes:

ναι ρε παιδια ας κανονισουμε καμια συνατηση.....:wave2:

Θα ποσταρω για καφεβολτα το σαββατο προς επιδαυρο μερια, πιστευω θα μπορεσουμε να δοκιμασουμε ...διαφορα , αν εχετε καμια εναλλακτικη προταση πειτε το μεχρι αυριο πρωι που θα ριξω το ποστ.

Ξερω, Σαββατο ειναι παραξενη μερα αλλα κυριακη ειμαι καλεσμενος για μασα :a8: :a8: :a8: κι αυτο ειναι απο τα ιβεντς που ενας εργενης δεν τα απορριπτει ετσι ευκολα!

Tropeas
07/11/2006, 22:35
Κάτι ποιο κοντά γιατί έχουν πέσει πίνες...:blush: :blush: :blush:

apav
08/11/2006, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Φιλε εγω εψαχνα για το S σε μπλε, το μαγαζι που θα μου εκανε ανταλλαγη το duke εβρισκε μονο ασημι. Αφου του ειπα πως ειχα βρει ενα μπλε στη suzuki συγγρου, επικοινωνησε μαζι τους και τελικα μεσω αυτων κατεληξε σε μενα.

Στο http://www.suzuki.gr/moto/sales.htm θα βρεις ολους τους αντιπροσωπους στην Ελλαδα. Στη θεση σου θα αρχιζα τα τηλεφωνα....

Και για να σε πορωσω κι αλλο θα σου πω αυτο το κδ πηγα δικαβαλο ναυπλιο, κατεβηκα απο εθνικη, μιλαμε η μηχανη αστερι, χαλαρα στην εθνικη ο κινητηρας να γουργουριζει στα 130-180 και η dubble bubble της ermax τζαμι (αν και θα ηταν ακομα καλυτερα χωρις συνεπιβατη αφου θα εσκυβα λιγο περισσοτερο)

Θα σου τονισω απλα, πως στα 42χλμ απο περιχωρα ναυπλιου μεχρι νεα επιδαυρο, με εξαιρεση το λυγουριο που σταματησα να σιγουρευτω για τις ταμπελες, εκανα 7-8 αλλαγες ταχυτητων συνολικα, η μηχανη λεμε μαμαααειιιιιιιιι :eek: :a25: :a25: :a25:

Λοιπόν, απ' ότι φαίνεται έχουν μείνει SV αλλά μόνο γυμνά. Δεν ξέρω γιατί αλλά ο τοπικός αντιπρόσωπος στην Πάτρα επιμένει ότι δεν υπάρχουν S. Θα επικοινωνήσω με τα κεντρικά στην Αθήνα και σε αυτόν στην Συγγρού, μπας και έχουν ξεμείνει και άλλα. Εξάλλου στην κεντρική ανακοίνωση για τις νέες τιμές, δεν έχει κατάστημα στην Πάτρα και τώρα μου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά. Δεν με ενδιαφέρει το χρώμα αλλά μόνο να είναι το S.

Εκδρομούλα δικάβαλη ακούγεται ενδιαφέρουσα. Πόσο προστατεύει η νέα ζελατίνα σε αυτές τις ταχύτητες; Με την παλιά δεν ταξίδευες με τα ίδια χλμ;

Alki_Viades
08/11/2006, 15:01
Σε αρκετα ορθια θεση οδηγησης (ειμαι 1,83) στην εθνικη αθηνων κορινθου με δυνατο πλευρικο αερα, το κεφαλι ταλαντευοταν δεξια-αριστερα, στην εθνικη ομως κορινθου τριπολεως αναμεσα σε βουνα που εκοβε ο αερας δεν καταλαβα χριστο! Γενικα με λιγο σκυψιμο, ο αερας χτυπαει την κορυφη του κρανους και ειμαι οκ ανεξαρτητα καιρικων συνθηκων.

Με την παλια ζελατινα σε "ορθια" θεση ο αερας με χτυπουσε στο λαιμο, το καλοκαιρι που δεν φορουσα μπουφαν ηταν απιστευτα ενοχλητικο!!!


--->Λαμπρο τι θα ελεγες για Κατεχακη-Περ.Υμηττου-Ατικη Οδο-Κηφισο-Ποσειδωνος-Συγγρου; :a48: :a48: :a48:

Tropeas
08/11/2006, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
--->Λαμπρο τι θα ελεγες για Κατεχακη-Περ.Υμηττου-Ατικη Οδο-Κηφισο-Ποσειδωνος-Συγγρου; :a48: :a48: :a48:
Μέσα ...
ποτε??? :lol: :lol: :lol: :rolleyes:

Alki_Viades
08/11/2006, 16:11
Ειπαμε, Σαββατο!

Και που'σαι, στη Συγγρου αναστροφη στον κομβο Καλλιρροης για κρουασαν σοκολατα, να φυγουν και οι πεινες μετα απο τοσες ωρες ταξιδι! :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
08/11/2006, 16:26
Ωπα το μαθες και εσύ???

Alki_Viades
08/11/2006, 16:34
Γιατι, προσπαθησατε να το κρατησετε μυστικο; Εγω λεω να το κανουμε στικυ στις γενικες, τετοιες πληροφοριες ενδιαφερουν ολους!

Cpt. Haddock
08/11/2006, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
αναιμικά μονοκύλινδρα on-off

Εγκάθετοι! :mad:



























:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
08/11/2006, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Γιατι, προσπαθησατε να το κρατησετε μυστικο; Εγω λεω να το κανουμε στικυ στις γενικες, τετοιες πληροφοριες ενδιαφερουν ολους! Ρε εγώ λέω για το αν[αμεικτο κρουασάν....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :bawl: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Alki_Viades
08/11/2006, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Ρε εγώ λέω για το αν[αμεικτο κρουασάν....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :bawl: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Ειχα την εντυπωση πως κι εγω γι'αυτο μιλουσα! Για ξαναπες παντως που ακριβως ειναι γιατι ποτε δεν ξερεις ποτε θα ...χρειαστει :D

Tropeas
08/11/2006, 19:58
CIAO Συγγρού δίπλα στον Αγ.Σώστη!!! απλά τέλειο και σκέφτομαι να πάω να χτυπήσω ένα σε λίγο...

Tropeas
08/11/2006, 20:42
21:15 ρανττεβού απο πολλά εξέχοντα και μη μέλη στον παραπάνω γλυκό χώρο....
BE THERE!!!:lol:

Aggelos_SV
08/11/2006, 22:20
Ρε καθικια :lol: τωρα κανονισατε για συναντηση και εκδρομη που εχω το μηχανακι στο συνεργειο?(ακομα.....):sad:
Αντε να δουμε ποτε θα μπορεσω κι εγω...:wave2:

Tropeas
08/11/2006, 23:44
Αγγελε ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!:beer:

Aggelos_SV
08/11/2006, 23:58
Ευχαριστω , ευχαριστω :wave2:

Θα παρω και δωρο? Λοιπον ,θελω ενα ψυγειο ενα μπροστινο φαναρι και ενα σετακι μαρσπιεδολεβιεδες και κατι ψιλα ακομα. :lol: :sad: :lol: Αν οχι και 1400 € σε μετρητα δε με χαλανε :D

Γ@#ω τους μεθυσμενους Α!&@ν0υς :sad:

Που θα παει δεν θα το φτιαξω?Θα κανονισουμε τοτε εκδρομη καλη.Κι αν δεν κανονιστει θα παω μονος .Κοντευω μηνα χωρις το SV μου:bawl: :bawl: :bawl:

Tropeas
09/11/2006, 00:07
λατρεία είναι αλλά υπομονή...
και στην επαναφορά παρέα βόλτα...

Alki_Viades
09/11/2006, 00:12
Κι απο μενα χρονια πολλα, καλοπατητα και παντα με V90 :wave2:

Οσο για δωρο...σου ευχομαστε να βρεις τα ανταλλακτικα που θες πριν τα σταμπαρει ο τροπεας! :rotflmao:



Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
21:15 ρανττεβού απο πολλά εξέχοντα και μη μέλη στον παραπάνω γλυκό χώρο....
BE THERE!!!:lol:

Οχι ρε φουστη τωρα το ειδα! Νεξτ ταιμ...

gcrook
09/11/2006, 07:21
Ρεεεεεεεεε.
Δεν εχουμε πει επανειλημμενως " ΒΟΛΤΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΤΛ ΑΥΣΤΗΡΩΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ ΣΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΤΟΠΙΚ; "
Γιατι με σταναχωρατε τωρα και αμαυρωνετε την φημη μου, (οση απο αυτην δεν ειχα προλαβει να αμαυρωσω απο μονος μου that is :lol: ) ,σαν πρωην μοντ ε;:sad:
:wave2:

apav
09/11/2006, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Σε αρκετα ορθια θεση οδηγησης (ειμαι 1,83) στην εθνικη αθηνων κορινθου με δυνατο πλευρικο αερα, το κεφαλι ταλαντευοταν δεξια-αριστερα, στην εθνικη ομως κορινθου τριπολεως αναμεσα σε βουνα που εκοβε ο αερας δεν καταλαβα χριστο! Γενικα με λιγο σκυψιμο, ο αερας χτυπαει την κορυφη του κρανους και ειμαι οκ ανεξαρτητα καιρικων συνθηκων.

Με την παλια ζελατινα σε "ορθια" θεση ο αερας με χτυπουσε στο λαιμο, το καλοκαιρι που δεν φορουσα μπουφαν ηταν απιστευτα ενοχλητικο!!!


--->Λαμπρο τι θα ελεγες για Κατεχακη-Περ.Υμηττου-Ατικη Οδο-Κηφισο-Ποσειδωνος-Συγγρου; :a48: :a48: :a48:

Οπότε παίδες εάν δεν βρέθει S, να το ξεχάσουμε το γυμνό γιατί θα μας πάρει τελείως ο αέρας ακόμη και εάν μπει μια μικρή ζελατίνα;

ΥΓ Ύψος μία από τα ίδια->1.83 :D
ΥΓ2 Κάπταιν, για πλάκα το είπα αυτό με τα μονοκύλινδρα! :wave2:

Aggelos_SV
10/11/2006, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Οπότε παίδες εάν δεν βρέθει S, να το ξεχάσουμε το γυμνό γιατί θα μας πάρει τελείως ο αέρας ακόμη και εάν μπει μια μικρή ζελατίνα;




τς τς τς φλωροι.......:smokin: :lol: :rotflmao: :wave2: